Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Lazzaret

Én amit ítál egyet értek veled. Nekem nem az volt a gond hogy elgondolkodtató hanem eggyes mûvészi részek. Én nem akarom futtatni egyik filmet sem hanem alkotok róla egy véleményt és kész. Az NGE a maga nemében egy nagyon jó film. Van akinek ez tetszik van akinek nem. Nekem a nagyésze tetszet. De volt ami nem és pont ez miatt nem biztos hogy újra megnézem( de ki tudja :P ).
Én igazábol attól félek hogy ha filmvászónra kerül ez a film akkor egy mátrixot fogunk látni semmi mondanivalóval. Mert aki eltud és elakar gondolkodni egy kicsit rajta az úgyis ellenezni fogja MR. Hollyod szinrelépését.

A másik az hogy amikor befejeztem a filmet szõrnyû kritikával illettem ezt a filmet. Pedig nem kellett volna GOMEN. Most már tisztábban tudok gondolni róla, mert egy kicsit sikerûlt feldolgozni az egészet. Tudom eleinte leszóltam a végjátékot de utólag belegondolva a srác helyébe magam lehet hogy én is így reagáltam volna le az egészet. De képzeld el ezt a végjátékot Hollywod szemszögébõl, tuti hogy happyendet csinálnának az egészbõl. Nem kéne.


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Quote from: KeelhaulHangsúlyozom, szubjektív voltam, sõt lehet elvakult is, de ezt nem állapíthatom meg, ha elvakult vagyok, ugyebár. ;)
Szerintem egyszerûen hosszú voltál :p
Valamikor még alaposan átolvasom, most csak így az esszéírásból pihenésképp néztem át....

Kuroi Tenshi

Quote from: LazzaretDe képzeld el ezt a végjátékot Hollywod szemszögébõl, tuti hogy happyendet csinálnának az egészbõl. Nem kéne.
Ne, ne ne... wáááá!!!!!

Azaz: elképzeltem a reakcióimat...

Na de itt most csak köröket futunk akörül, hogy felröppent egy hír, hogy valakik filmet akaranak belõle csinálni. Érünk el vele valamit, hogy itt idegeljük magunkat,  filozofálunk, sajnálkozunk ezen?
Illetve ez csak egy költõi kérdés volt.
Mindenki nyugodtan folytassa.

Lazzaret

Nem csak belegondolni is szõrnyû.


www.arkangyalok.uw.hu

Keelhaul

Quote from: LazzaretNem csak belegondolni is szõrnyû.
Valahol olvastam 'hogy nem hagyományos hollywoodi produkcióra gondoltak'
Még ha nem is az lesz, akkor sem kéne. :/
Amúgy sem értem mire vannak úgy oda,igazából rétegfilm az NGE...
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Keelhaul

Quote from: Kuro_TenshiSzerintem egyszerûen hosszú voltál :p
Valamikor még alaposan átolvasom, most csak így az esszéírásból pihenésképp néztem át....
Majd írok egy letisztázott esszét a dologból, érdekes jelenség. Egészen belejöttem ebbe, és biztos jól is esne ha kírnám magamból, ami bennem van. 1 hónapja láttam, egész jól értem, de még nem jutottam dûlõre vele. Azt hiszem ezért tartom zseniálisnak :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Keelhaul

Nagyon király az NGE zenéje, nem nem a KOmm, süsser Tod-ra gondolok, mert azt pont utálom :)
Shinji és Rei témája nagyon király, komolyzenei feldolgozásban. DCrõl loptam asszem...
Amúgy meg remélem a brutálhosszú hszeimmel nem öltem meg végleg a topikot :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Yakumo

Quote from: Djinn:wtf:
Most mi van? Én azt hittem csak vicc. Most komolyan filmet csinálnak belõle?  
Egek, hogy ebbõl mi lesz.. :eeek:
Tényleg szörnyûek a rajzok :(
Ezt hogy gondolják? Hogy néznek ki? Én is el vagyok keseredve :(
Ezek felnõttek, rondák, hajszín? Egy kicsit utána nézhettek volna vagy egy kis tiszteletet! Eh.. Tehát csak csatlakozni tudok..... :mad:
A Weta-nak tényleg komoly volt a munkája a Gyûrük Urában, de az anime nem az õ asztaluk, különben is az ANIME MARADJON ANIME!!!!!! *felháborodtampicit*

Keelhaul

Quote from: White SeeD4, Nem annyira véres szvsz. az EoE-ig alig van vér. Ami véres az az Elfen Lied, Hellsing:)
Nézd végig az EoE elsõ felét (fröcsög a vér, elég rendesen, nem csak az EVákbók, de az emberekbõl is). A Hellsing véressége eléggé komolytalan szvsz
Mármint van különbség vér és vér között. Az egyiknek súlya van, a másiknak nincs. Így értettem :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Lazzaret

Ebben a rajzfilmben nem is a vér látványa a megrázó hanem a mondanivalója és ennek a bemutatása. Ezis az egyik oka annak hogy nagyon komoly rajzfilm.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

:lame: najó igazad van anime!!! Csak valahogy úgy akkor jobban jöt ki  :lul:


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Tegnap, egy másik anime nézése közben (mecha flashback/párhuzam miatt) megint eszembe jutott a téma. (Na jó, õszintén, mióta elõször megnéztem, szerintem nem volt még olyan nap, hogy ne gondoltam volna a NGE-ra). Ja meg mert láttam egy halálos balesetet is (mint az utólag kiderült).
Szóval: ha belegondolok, alig van vér egészen az EoE-ig. Sõt, a halottakat se mutatják, pedig elvileg lenne belõlük bõven: már az elsõ részben egy kisebb fajta háború folyik; fél Tokyo-3 is megsemmisül a végefelé; meg hát Rei-1, az idõsebb Akagi, Kaji, Asuka anyja, Rei-2, Kaworu, és még sokan mások. Mégis, sokkal erõteljesebb és sötétebb tud lenni így is.
Ehhez képest sok helyen már annyire elsilányult a vér és a halál is... Ott még a sok vérrel sem érnek el feleannyit sem. Tehát, az EoE-t leszámítva nem értem, hogy jöhet valaki avval, hogy túl véres. Egyáltalán nem az. Sõt.
Na mindegy. Csak rövid gondolat volt. Pont elegendõ az 500. posthoz. ;)  :lazza:

Keelhaul

Quote from: Kuro_Tenshi(Na jó, õszintén, mióta elõször megnéztem, szerintem nem volt még olyan nap, hogy ne gondoltam volna a NGE-ra).
Ugye? Azt hiszem függõ vagyok :eeek:
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Cloud

Most néztem végig a sorozatot nekem nagyon tetszett bár a vége egy kicsit furcsa volt.de aztán azt is megértettem.

Lazzaret

Üdvözlünk az NGE fannok között :haha: . Igen a vége egy kicsit nehezen emészthetõ, de  harmadik végignézés után nagyábból letisztúl minden, de még igy is van olyan rész ami nem tetszik nekem. Az egyik legkomplikáltam és legkomolyabb hangvételû rajzfilm amit eddig láttam.


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

Quote from: akna3Most néztem végig a sorozatot nekem nagyon tetszett bár a vége egy kicsit furcsa volt.de aztán azt is megértettem.
EoE volt már? Majd azt is lehet emészteni egy darabig. :jee:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Lazzaretrajzfilm
Te visszaesõ bûnözõ, te! :haha:

Ha majd az End of Evangeliont is megnézed... na majd akkor lesz a vége... hm... na majd meglátod :)

Lazzaret

Igen igen azt is nézd meg mert6 azzal aztán elv ileg vége ennek a remek kis [COLOR="Red"]rajzfilmnek[/COLOR]:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:


www.arkangyalok.uw.hu

Cloud

Quote from: DarkstarEoE volt már? Majd azt is lehet emészteni egy darabig. :jee:


EoE?

Lazzaret

"End of Evangelion" nagy film kb másfél óra. Ezzel zárúl a történet. Vagyis elvileg mert ha megnézed biztos nem fog nyugton hagyni hogy mi is volt amit megnéztél :).


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

Quote from: Lazzaret...Ezzel zárúl a történet. Vagyis elvileg mert ha megnézed biztos nem fog nyugton hagyni hogy mi is volt amit megnéztél :).
Én inkább alternatív befejezésnek nevezném. Volt egyfajta vége a sorozatban, az EoE egy másik lehetõség. Legalábbis szvsz.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: DarkstarÉn inkább alternatív befejezésnek nevezném. Volt egyfajta vége a sorozatban, az EoE egy másik lehetõség. Legalábbis szvsz.
Igen is meg nem is. A 25. részben van 1-2 utalás az EoE-ra [color="#fcfcff"]Azaz: ahogy Ritsuko hullája ott hullámzik az LCL-ben a Terminal domában; valamint Misato holtteste[/COLOR] tehát teljesen mégse; azonban [color="#fcfcff"]a hivatalos "manga-folytatások" (GoS, SIRP) a sorozat szerinti végbõl indulnak ki (meg a sorozatban is volt egy ilyen ( :) :haha: )) : álom és alternatív valóság... legalábbis az elsõ részek alapján, még nincsenek meg végig.... ^^"[/COLOR]

Keelhaul

Szerintem sem alternítív, ha nem lenne az utsó 2 rész, nem értenéd az EOE-t :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Kuroi Tenshi

Quote from: KeelhaulSzerintem sem alternítív, ha nem lenne az utsó 2 rész, nem értenéd az EOE-t :)
Biztos? Nem sok olyan van benne szerintem, ami az EoE megértéséhez még szükséges. Konkrétan mire gondoltál?

Keelhaul

Quote from: Kuro_TenshiBiztos? Nem sok olyan van benne szerintem, ami az EoE megértéséhez még szükséges. Konkrétan mire gondoltál?
Konkrétan most nem jut eszembe, de a stat negyedéves után újra megnézem a három izét. Arra emlékszem, hogy amikor az EoE-t néztem, több helyen csettintettem, hogy ez az utsó két rész nélkül nem lenne kerek.
Jövõ hét utáni hét szerdán konkrétan meg fogom tudni mondani, de addig lináris algebra stat meg analízis tanulás van. Ja, meg gazdföci. :bruhuhu:
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Kuroi Tenshi

Hmm... lehet.

/OFF: a linalra és statra jól teszed, hogy tanulsz.
A gazdföcitõl viszont nem kell parázni. Nem túl nehéz, és plusszpontokért megy.
(Ha érdekel további infó, pm - bár most kint vagyok a telken, és keveset gépközelben)

Moonshiner

#176
Mikor Shinji és Asuka túléli a végén, meg amikor lett az a nagy lötty, az tulajdonképpen happy end. Nem?:3x3:
mert minden újjászületett, tele van lehetőséggel, egy új kezdet az egész. Meg a világ megtisztult, felszabadult a társadalmi kötöttségektől. Újra lehet kezdeni mindent.

Lazzaret

Ja valami ilyesmi akar sztem is lenni a vége. Shinji meg Asuka meg mint Ádám és Éva benépesítheti újra a fõldet.


www.arkangyalok.uw.hu

Moonshiner

hûha!:eeek:  amíg a többiek rá nem jönnek hogy hogy lehet kijönni, addig ASUKÁÉKNAK UGYE LESZNEK uTÓDAIK. nAÉS HA A TESTVÉREK EGYMÁS KÖZT VAGY NETALÁNTÁN A SZÜLEIKKEL szûkik össze a levet, az nem lesz jó. Elkorcsosulunk a beltenyésztés miatt.:3x3:
Most akkor hogy oldják meg a helyzetet? :confused:

Lazzaret

Látod pontosan ezek miatt az állandóan felmerülõ kérdések miatt volt jó végignézni :D


www.arkangyalok.uw.hu