Legjobb animék

Started by Chronos, 2003-05-25, 16:38:26

Previous topic - Next topic

ArchElf

QuoteOriginally posted by gyroscope
kiraly a bebop, de azert en odatennem melle a noir ost1-et, meg a junni kokki-t is! nagyon ott van mindketto.

Nekem a .Hack is bejön de mondjuk az nem J.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Chronos

QuoteOriginally posted by Venom
Most viccelsz? A Cowboy Bebop zenéje odaveri az összeset!
Én azért ezt nem mondtam volna...;)
Hellsingnek ugyanis 100* jobb a zenéje, csak megjegyzem.:D
Egyébként ízlések és pofonok... :rotflol:

CHRONOS

Ekuseru

No én bevallom bátran:
se a Cowboy Bebop-ot se a Hellsing-et nem láttam és fogalmam sincs, hogy egyaltalán "mi fán teremnek" :D

De a zenéjüket most már azért is leszedem!
(és akkor majd én is tudok véleményt nyilvánitani)
日本 - 中國 - 한국

Rhyagelle

Ha van időd meg sávszélességed akkor nézd meg mindkettőt, de a Hellsinget mindenképp. :D
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Lac

QuoteOriginally posted by Kazador
Én most éppen a GTO-n (Great Teacher Onizuka) vidulok nagyokat, a hangeffektek különösen 'ott vannak'. :-))

Kazador

Hai, ismerem az érzést :D Letöltöttem az összes részt (+filmet) és most nézem egyhuzamban. Marhajó!

Nos, én nem "kedvencezem" le az alábbi anime-ket, hanem inkább ajánlom mindenkinek megnézésre:

Great Teacher Onizuka (a filmmel vigyázni, csak fanatikusoknak :D )
Azumanga Daioh
Yuuni Kokki
Love Hina

Demon Eyes Kyo

Samurai Deeper Kyo, Ninja Scroll, GITS, GITS SAC, Record of Lodoss war - ezk mind tuttik ^^
Demon Eyes Kyo became a legend, killing 1000 warriors in one night.

Klikk: http://kepeslap.boby.hu

gyroscope

QuoteOriginally posted by Ekuseru
No én bevallom bátran:
se a Cowboy Bebop-ot se a Hellsing-et nem láttam és fogalmam sincs, hogy egyaltalán "mi fán teremnek" :D

De a zenéjüket most már azért is leszedem!
(és akkor majd én is tudok véleményt nyilvánitani)

szerintem a Cowboy Bebop OST-vel kezd, az eleg rovid, es a java benne van (=> animevilag :D).
a Hellsing nem az en stilusom, de annyira nyomjatok itt, hogy muszaj lesz adni neki meg egy eselyt. :D
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Ekuseru

nem akarok senkit megbántani de a Hellsing elsõ része számomra kicsit csalódás volt...:D
a fõszereplõ teljesen olyan mintha a Blood nevû izgalmatos játékból ugrott volna elõ
szerintem ez a vámpiros sztory inkább a japánoknak lehetett nagy durr mert nekik még nem folyik ki a fülükön is.

de ez tényleg csak az én véleményem, azért nem akarok senkit sem lebeszélni róla.

tessék megnézni!


Most egyébként a 12 kokki-ra figyeltem fel, úgyhogy az lesz a következõ kivégezendõ sorozat :D
日本 - 中國 - 한국

gyroscope

#38
javaslom, a hellsing-el is tedd azt, amit a kokki-val is celszeru, akar tetszik akar nem, tessek megnezni legalabb az elso 5 reszt :D. (a kokki-rol valahol olvastam, hogy a 6-7. reszben van egy varatlan fordulat, mert addig kicsit sablonos. persze, jo addig is...)
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Touji

#39
Nekem a kedvenc sorozatom a Berserk és az NGE.

De jó még a X-TV, Tenchi, Bebop, Escaflowne, Ayashi no Ceres, Lain, Kenshin, Slayers, Azumanga Daioh...

Az újabbak közül szerintem a One Piece és a Naruto.

Szerintem több jó anime van mint rossz. :)

A kedvenc filmem a Nausica és a Spirited Away.
Touji

Rhyagelle

Naruton most szaladtam végig én is és nagyon élveztem, már rég volt ilyen 1 20p es rész alatt 5 perc eseményeit mutatják be és én úgy is érzem hogy csak 5 perc telt el, egyáltalán nem zavar hogy húzzák a történetet. Csak csodálkozom a rész végén hogy máris vége?? És keresem a következőt. :) De még nem fejezték be :( Nem szeretek várni a köv részekre...
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Drótmalac

Kedvenc anime...
Nekem mindig az, amit nézek. Bár van amelyikre szívesen emlékszem vissza, vagy újból meg is nézem. Ilyen szempontból kedvenceim(a sorrend nem fontos):
NGE, Escaflowne, BGC, Tenchi(mind, de az OVA rulez), Akira, GITS+GITS SAC, Macross, Kenshin, Grave of the Fireflies, Armitage III, és még sokan mások

Shinichi1977

QuoteOriginally posted by Chronos
Nektek melyik anime-k tetszenek a legjobban?

Hmm...

Berserk
Noir
Slayers
Dr.Slump
El Hazard
Blue Submarine No. 6
Ranma 1/2
Inu Yasha
Cowboy Bebop
Rurouri Kenshin
Armitage III
DBZ
One Piece
Gunsmith Cats
Oh,my godess
Jin-Roh
Ghost in the Shell
Spriggan
MD Geist
X-the Movie
Record of Lodoss War
Meitantei Konan

Ekuseru

na most ez egy kicsit tág...
melyik a három top?

nekem egyébként mûfajtól független, de nagyjából ezek:

Neon Genesis Evangelion
Love Hina
Chobits
Card Captor Sakura
Excel Saga
日本 - 中國 - 한국

Drótmalac

Kibõvült a kedvenceim köre, a 12 kokki-val.
Azt hiszem, a Record of Lodoss War óta nem találkoztam ennyire eltalált fantasy anime-val.
Ja és az elõzõ listáról kimaradt az Inu Yasha, és lenne is egy kérdés jellegû feltevésem is:
Névlegesen: Lehet hogy nem jó a hallásom, de a Yokai és a Hanyo kifejezés más kiejtéssel szerepel a 12 kokki-ban, mint az Inu Yashában, vagy más kifejezésekrõl lenne szó?

Pharaoh

Ha valakit esetleg érdkelne

GITS Innocence pomo video:
http://users.pandora.be/onderhond/innocence_promo.rar

Ekuseru

QuoteAzt hiszem, a Record of Lodoss War óta nem találkoztam ennyire eltalált fantasy anime-val.

Na és az Escaflowne? Szerintem az pont az fantasy anime aminek talán a legjobb a hangulata és a története.
(annyira, hogy már nem is venni észre azt, hogy a rajz nem valami elsõ osztályú.:D )
日本 - 中國 - 한국

tblack

I My Me Strawberry Eggs
Onegai Teacher
El Hazard
Vandread
Hand Maid May.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Ekuseru
Na és az Escaflowne? Szerintem az pont az fantasy anime aminek talán a legjobb a hangulata és a története.
(annyira, hogy már nem is venni észre azt, hogy a rajz nem valami elsõ osztályú.:D )

Az Escaflowne az egyik kedvencem, legalábbis a sorozat, a film, a sorozat után nem tetszett igazán.
Szerintem nem tisztán fantasy, inkább a fantasy és a mechás animek keveréke, de tény hogy jó a hangulata, mert tipikusan az a "mi lessz a következő részben?" jellegű. A zenéje is nagyon eltalált, illik hozzá, különösen jó példa, amikor Escaflowne először megjelenik...
Ami a rajzokat illeti, szerintem nem rosszak, kicsit zavaróak azok a furcsa "döfőorrok", ettől függetlenül szerintem jó és egyedi rajzstílusban készült.

gyroscope

nekem nem tetszett az escaflowne, nem szeretem a mechas filmeket, a lodoss war-ban meg tul sok volt a csete-pate. kesobb lelkizosebb lesz? egyaltalan, melyik sorozattal kell kezdeni?
_valaki_ feltolta a junni kokki 40-41-et. arigato!
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Relunx

A legjobb animek, szerintem!

Record of Lodoss War
Virus Buster Serge
Voltage Fighter Gowcaizer
Fatal Fury: The Motion Picture
Fatal Fury 2
Gunsmith Cats
Street Fighter Alpha
Kite
Armitage III
Cyber City Oedo 808
Monster City (Demon City Shinjuku)
Art of Fighting
Metroid Prime

(Mellesleg sztem a legérthetetlenebb és gagyibb anime az X: The Movie volt, a grafika király de a story nulla, nekem nem jött be)

Relunx

"We could still belong together"

Drótmalac

#51
QuoteOriginally posted by gyroscope
nekem nem tetszett az escaflowne, nem szeretem a mechas filmeket, a lodoss war-ban meg tul sok volt a csete-pate. kesobb lelkizosebb lesz? egyaltalan, melyik sorozattal kell kezdeni?
_valaki_ feltolta a junni kokki 40-41-et. arigato!
Fantasy szinten a Lodoss War alapmû, de sok lelkizés nincs benne, a 12 kokki sokkal inkább lelkizõs.
Az Escaflowne film, vagy a sorozat nem jött be? Ha szereted a lelkizõsöket a sorozat szerintem eléggé olyan elmélyülõs.
Bár... ízlések és pofonok;)

Relunx

Drótmalac, nemtom milyen az Escaflowne film, vagy a sorozat mert egyiket se láttam, de biztos jó lehet!

Relunx

ArchElf

QuoteOriginally posted by gyroscope
nekem nem tetszett az escaflowne, nem szeretem a mechas filmeket, a lodoss war-ban meg tul sok volt a csete-pate. kesobb lelkizosebb lesz? egyaltalan, melyik sorozattal kell kezdeni?
_valaki_ feltolta a junni kokki 40-41-et. arigato!

Esetleg .HACK//SIGN  (bocs, ha már említetted.)
Szerintem ez megfelelõen "lelkizõs"

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Relunx
Drótmalac, nemtom milyen az Escaflowne film, vagy a sorozat mert egyiket se láttam, de biztos jó lehet!

Relunx

A film és a sorozat, a címében egyezik, meg escaflowne, (aki/ami lényegében egy mecha) hasonlóan néz ki, meg a nevek is azonosak, ennyi. Történeti összefüggés nincs.
Ha érdekel, az ftp-n fent van mind a kettõ, a filmet nézd meg elõbb, mert a sorozat után nem fog tettszeni (én is így jártam), a sorozat elsõ 3 része alapján már be tudod sorolni magadnak, szerintem elég, hogy eldöntsd: tetszik-e.
Mindenképpen ajánlom, de figyelmeztetlek: a rajzok elõször szokatlanok lesznek.;)

Relunx

Oké. Majd leszedetem egyik haverral, de most egyenlõre az oldalamra koncentrálok.

Relunx

Che

Elég sok jó animét felsoroltatok, de hangulatban van 1 amit részemrõl nem ver semmi :

WITCH HUNTER ROBIN (jó sötét és nagyon hangulatos + zenéje isten)

Amugy meg: Ninja Scroll, GitS, GitS SAC, Vampire Hunter D

Jonapot

Jenchi

Cowboy Bebop: zseniális, bár meg kell nézni néhány rész míg az ember felveszi a ritmust, és igazán ráérez. Na és szerintem nem jó egy nap alatt ledarálni. A zenéje pedig kötelezõ darab, bár jó néhány albumon terpeszkedik, mindenképpen megéri meghallgatni.

Hellsing: Remek karakterek, és izgis cselekmény. Na azért ennél sokkal jobb. A zenét érdemes meghallgatni, már aki szereti a sötétebb, morbidabb muzsikákat (az egyik szám végén pl. "felcsendül" a gyászinduló). 2 album van.

Neon Genesis Evangelion: a mai napig nem értek bizonyos dolgokat, a filmek még jobban megkavartak, de alapmû. Itt jegyezném meg a DUAL!Paralell trouble adventure c. Animét. Néhány tekintetben nagyon hasonlít az EVA-ra, de azért mégis csak SOKKAL könnyedebb, szórakoztatóbb (van benne néhány kõsúlyos poén).

Rurouni Kenshin: Fõleg az OVA1 tetszet nagyon, de minden más is nagyon jó, bár a sorozat vége kicsit gyengébb.

Van még egy csomó, na nem kedvencek, de ezek sem azok, csak olan animék amiket szerintem mindenképpen érdemes megnézni (na jó a DUAL!-t éppen ki lehet hagyni:D )
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

shirorouga

X
Hellsing
Wolfsrain
Dragonball
Samurajx
zone of the enders
es meg sok mas...:zen:
x-the sign what mark me`s this...

shirorouga

nincs szerinted keves akcio a WichhunerRobin-ban?
De szerintem is nagyon hangulatos:jee:
Lattad a WolfsRain0t vagz ay X-t?
x-the sign what mark me`s this...