Legjobb animék

Started by Chronos, 2003-05-25, 16:38:26

Previous topic - Next topic

deyo

Eddig én legalább 4x láttam és minél többször nézem meg annál inkább kedvelem Asuka-t:-))
Azért elvétve meg lehet érteni vmit Asuka német szövegéből:-))
Az Excel Saga-ról meg annyit, hogy ahogy egyre haladok előre annál inkább tetszik... van némi sztori is:-)) És azért volt egy-két olyan rész ahol majdnem elsírtam magam:-))

Itachi

QuoteOriginally posted by deyo
Eddig én legalább 4x láttam és minél többször nézem meg annál inkább kedvelem Asuka-t:-))
Azért elvétve meg lehet érteni vmit Asuka német szövegéből:-))
Az Excel Saga-ról meg annyit, hogy ahogy egyre haladok előre annál inkább tetszik... van némi sztori is:-)) És azért volt egy-két olyan rész ahol majdnem elsírtam magam:-))
Nekem az egyetlen mikor Asuka szimpatikus volt az az amikor amortizálta az EVA series t.......:D
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

VASH

QuoteOriginally posted by Lorenor
Nekem az egyetlen mikor Asuka szimpatikus volt az az amikor amortizálta az EVA series t.......:D

megcsillant a szemében a tizennégy évesek gyilkolási vágya...:confused: :confused: :confused:
eléggé brutálisra csinálták de ettõl kapta meg a savátborsát:D
fõleg a "megöllek titeket" rész volt ütõs:rolleyes:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Itachi

QuoteOriginally posted by VASH
megcsillant a szemében a tizennégy évesek gyilkolási vágya...:confused: :confused: :confused:
eléggé brutálisra csinálták de ettõl kapta meg a savátborsát:D
fõleg a "megöllek titeket" rész volt ütõs:rolleyes:
Hiába imádom az ilyen végső küzdelmeket....kész katarzis..Mint mondjuk a Naruto ban mikor Zabuza kunai al a szájában bosszút áll Haku ért.....:zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Itachi

Volna egy kérdésem a GTO végig fennt van vagy hiányoznak belõle részek???:confused:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Zodd

QuoteOriginally posted by Lorenor
Volna egy kérdésem a GTO végig fennt van vagy hiányoznak belõle részek???:confused:
Végig fent van csak még a többség avi ban, de lassan jön le a többi rész is ogm-ben.
Most éppen lerippelték a 20-23-ig a részeket. :hopp:
:bsd:

VASH

QuoteOriginally posted by Lorenor
Hiába imádom az ilyen végső küzdelmeket....kész katarzis..Mint mondjuk a Naruto ban mikor Zabuza kunai al a szájában bosszút áll Haku ért.....:zen:

Naruto - Linkin Park - Not Only A Tool.avi, na ez volt az az AMV aminek a hatására bevállaltam a Narutot.
nagyon jól összefoglalja azt a részt...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

QuoteOriginally posted by VASH
Naruto - Linkin Park - Not Only A Tool.avi, na ez volt az az AMV aminek a hatására bevállaltam a Narutot.
nagyon jól összefoglalja azt a részt...
Az tényleg nagyon jól van összerakva... na ja... jó zenéhez jó anime... és összeillik ;)

// Belehúztál Vash ?! :D

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
// Belehúztál Vash ?! :D

csak addig amíg beérlek, hogy majd az ezrediknél ne keljen sokat várni rám:D
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

QuoteOriginally posted by VASH
csak addig amíg beérlek, hogy majd az ezrediknél ne keljen sokat várni rám:D
... persze, én meg elhiszem... :D ...

Mindegy... a témához annyit teszek hozzá, hogy jelenleg (idõhiány miatt csak a most futó sorozatokra korlátozom magam) a Maburaho illetve a Chrno az, ami legjobban piszkálja a fantáziám... ha még jobban belegondolok, a PlanetES is nagyon topon van (tényleg fullos), az Avangert nagyon hanyagolja a keep, ha így halad, kénytelen leszek a S-Aitól megszerezni... na persze nem elhanyagolandó a Tenchi OVA 3 sem ( :D )... az Inu meg persze folyamatos... :D !!

Sky

QuoteOriginally posted by Shock12
... persze, én meg elhiszem... :D ...

Mindegy... a témához annyit teszek hozzá, hogy jelenleg (idõhiány miatt csak a most futó sorozatokra korlátozom magam) a Maburaho illetve a Chrno az, ami legjobban piszkálja a fantáziám... ha még jobban belegondolok, a PlanetES is nagyon topon van (tényleg fullos), az Avangert nagyon hanyagolja a keep, ha így halad, kénytelen leszek a S-Aitól megszerezni... na persze nem elhanyagolandó a Tenchi OVA 3 sem ( :D )... az Inu meg persze folyamatos... :D !!

A Chronot le lehet szedni valahonnan ?
Mess with the best,
Die like the rest...

Shock12

QuoteOriginally posted by Sky
A Chronot le lehet szedni valahonnan ?
... Chrno ... igen, bittorrent, vagy az anime-kraze, ill. anime-keep csatijáról (fenn vannak xdcc botokon).

Itachi

Vash san!A Linkin Park os Narutos AMV nagyon ottvan!!!!!!Thx ,hogy említetted...!:D :D :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Spectre

Itt van tõlem is egy pár (rangsor nélkül, és valószínûleg egy csomót ki is hagyok):

Nausicaa
GTO
Crest of the Stars
El-Hazard OVA
Kaze no yojimbo (elsõsorban a Yojimbo hangulat miatt)
Yu Yu Hakusho
Tenchi muyo (Ryoko rulz :D)
Vampire Hunter D: Bloodlust
Those who hunt elves :D
VanDread
Trigun

És:
Bár csak pár rész jött ki, de az eddigi hangulata alapján szinte biztos benne lesz a toplistámban (hacsak nem szúrnak el valamit nagyon, de ezt azért nem hiszem):
Shingetsutan Tsukihime
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Zelmor

Gunslinger Girl.
Nincs mit mondani, nézzétek meg. Most jön ki Japánhonban, december hó 17. napjára várható a nyolcadik rész. Ha jól tudom 26 részesre tervezik. Angolul nem tudóknak pedig örömhír: készül hozzá a magyar felirat általam, kk-krisi segítségével. Örömujjongást, ujjmutogatást és adományokat, szerelmes lányokat nekünk (utóbbit inkább csak nekem ;) )küldjétek.

Zelmor

VASH

QuoteOriginally posted by Zelmor
Gunslinger Girl.
Nincs mit mondani, nézzétek meg. Most jön ki Japánhonban, december hó 17. napjára várható a nyolcadik rész. Ha jól tudom 26 részesre tervezik. Angolul nem tudóknak pedig örömhír: készül hozzá a magyar felirat általam, kk-krisi segítségével. Örömujjongást, ujjmutogatást és adományokat, szerelmes lányokat nekünk (utóbbit inkább csak nekem ;) )küldjétek.

Zelmor

Hajrá, hajrá, "újjongás", adomány és lányok sajnos most nincs raktáron:D

Remélem a sorozatba a rippelõk nem égetnek semmit, mert az a halálom ha egy király animébõl nem tudok AMVt csinálni:rolleyes:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Zelmor

QuoteOriginally posted by VASH
Hajrá, hajrá, "újjongás", adomány és lányok sajnos most nincs raktáron:D

Remélem a sorozatba a rippelõk nem égetnek semmit, mert az a halálom ha egy király animébõl nem tudok AMVt csinálni:rolleyes:

Ha valahol találsz égetetlen verziót, szólj nekem is, én jelenleg Triados releas-ről csinálom a magyar feliratot.
Kérek mindenkit, ha láttok valahol felirat nélküli verziót, szóljatok e-amilben, mert kellene a gyűjteményembe.

deyo

#437
A végére értem... mit is mondjak... baromi jó:-))
Olyannyira, hogy kijelentem, hogy letaszította az NGE-t a tónjáról... legalábbis a szememben:-))
Egyesek valszeg nem értenek velem egyet... de mint említettem az a dolog szépsége:-))
Csak 2 dolgot említenék hátrányként:-((
(1) A grafikai stílusa nem tetszett annyira... az tény, hogy szép, de nekem spec. az NGE-é jobban tetszik:-))
(2) Hiányoltam Asuka-t... :-))
Az mondjuk nem meglepő, hogy így elsőre van jónáhány olyan dolog amit nem értettem meg.. de hát ez már csak így van...
Amúgy volt egy érdekes dolog... a 23. és a 24. rész... vhogy nekem olybá tűnt mintha oda kellene egy 23,5. rész mert a sztori tekintetében nagyot ugrik... mintha kimaradt volna egy rész... bár lehet, hogy csak az én figyelememet kerülte el vmi:-))

roderick

QuoteOriginally posted by deyo
A végére értem... mit is mondjak... baromi jó:-))
Olyannyira, hogy kijelentem, hogy letaszította az NGE-t a tónjáról... legalábbis a szememben:-))
Egyesek valszeg nem értenek velem egyet... de mint említettem az a dolog szépsége:-))
Csak 2 dolgot említenék hátrányként:-((
(1) A grafikai stílusa nem tetszett annyira... az tény, hogy szép, de nekem spec. az NGE-é jobban tetszik:-))
(2) Hiányoltam Asuka-t... :-))
Az mondjuk nem meglepő, hogy így elsőre van jónáhány olyan dolog amit nem értettem meg.. de hát ez már csak így van...
Amúgy volt egy érdekes dolog... a 23. és a 24. rész... vhogy nekem olybá tűnt mintha oda kellene egy 23,5. rész mert a sztori tekintetében nagyot ugrik... mintha kimaradt volna egy rész... bár lehet, hogy csak az én figyelememet kerülte el vmi:-))

Hát igen, asszem az aoianime fórumon volt nagy szájtépés emiatt, de imho nagyon látszik a RahXephonon, hogy volt pénz és egy kész koncepcióval álltak el? és ez nagyon jót tett neki. Meg azért az is meglátszot, hogy igazodtak néhány piaci trendhez (pl. soooook n?i szerepl? (ami spec. egy katonai bázison furi, még 2000akárhányban is), közepén elég sok epizódikus rész), ami meg nem tett túl jót a dolognak...

Szerintem az NGE simán lehetett volna jovbb, ha nem kell a pénzhiánnyal küzkodni, dehát így sikerült... Bár eléggé kétlem, hogy a jöv?ben NGE klónok, helyett már RahXephon klónokat mondanának...

1 Sztem meg épphogy szebb/jobb a grafikája, én pont ezt a stílust szeretem. (Shingetsutan Tsukihime, WHR, Wolf's Rain)

2 Volt szerintem jobb Asuka helyett ;)

Nemtom pontosan mi történt a 23 részben, de nekem nem volt olyan érzésem mintha valami kimaradt volna... s?t másodszori megnézésre nagyon sok dologra rájössz; hogyha nagyon figyelmesen nézi az ember a dolgok felét tuti ki lehet találni az els? 13 részb?l... csakhát senki nem veszi egy sorozat elejét ennyire komolyan...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Shock12

Teljes mértékben egyetértek veletek, nekem is a nagy kedvenc (hamár mindenképpen mechával akarom magam a depresszió mélyére taszítani magamat... :D ) .
Megnyugodtam, hogy nemcsak én látom így ;)

Sky

Én is imádom a Rah-Xephon-t, a fõcímért(Hemisphere) élek halok...

Szerintem a sztori sokkal érthetõbb mint az NGE-ben, de az attól lesz olyan jó, nem?

A stílus is tetszett(a mecha dizájn érdekes...).

A szememben közel egyenértékû a NGE-vel...
(But the original is the best...:D)
Mess with the best,
Die like the rest...

kk-krisi

Be jó most már ide is fogok postolgatni ^^""""

Na akkor lássuk csak...

Kedvenc animek:

KITE -- abszolút favorit
Grave of the fireflies -- mesterm?
Vampire Princess Miyu -- kellemes darab ^_^
Vampire Hunter D -- alapkövetelmény
Narutaru -- jó kis kikapcsolódás egy unalmas nap után
Serial Experiments LAIN - húúúúú ezt majdnem kihagytam
Infinite Ryvius -- oh, igen ^_^
Trigun -- aki nem jönne rá az avataromból ^_^
Blame! -- igaz, hogy csak a manga kiegészítése, de jó
Gundam Wing -- nem érdekel, hogy nem sokan szeretik ^_^
NGE -- hát akkor beállok én is a sorba
.hack//SIGN -- jó, de nagyon

Aktuális animek:

Shingetsutan Tsukihime -- az els? rész a legjobb ^_^ *psycho*
Gunslinger Girl -- na ez most vagy hatalmas kedvenc lesz vagy imádni fogom ^_^
Scrapped Princess -- ezzel helyettesítem a Slayers-t (mert én azt nem szeretem.... Meglivorn és Acheron ezt inkább ne olvassátok el ^_^)
Love, peace, massacre.

.: Failures of Society :.

Sky

Mi a gondod a Slayers-el?
Mess with the best,
Die like the rest...

deyo

#443
QuoteOriginally posted by Sky
Mi a gondod a Slayers-el?
Ezaz... sztem a maga kategóriájában a legjobb:-))

Mondjuk azt azért hozzátenném, hogy a sorozat és az OVA-k ugyan nagyon jók voltak, de a mozik nem igazán tetszettek...:-((

Zelgadis



(csendben mosolyog)

deyo

Elkezdtem nézni... jelenleg a 6. résznél tartok... azt kell mondjam nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz a kedvenc vámpíros anime-om... mondjuk azt nem állítom, hogy olyan sokat láttam:-)))

Shock12

QuoteOriginally posted by kk-krisi
Be jó most már ide is fogok postolgatni ^^""""
 

Üdv körünkben... (Van bemutatkozások topic is)

A listából ítélve nem vagy egy különösebben vidám rajongó (a vígjáték/ecchiness/románc egytõl egyig hiányzik belõle :( ). Ettõl fgtlenül hajrá... de azért ne sok antidepresszánst szedjél :D !

Hát nem kedveled a Slayerst... nagyon szomorú... dehát ha nem hát nem... (jah persze... van benne románc-ecchiness, és vígjáték... :D ).

Van valami kérdés sorozatokkal kapcsolatban ne restelld feltenni (ha nem anime jellegû, akkor ott az Offtopic, ha Ázsiai kultúra, akkor meg a b.a.k.a.-kezdtû).

Kellemes fórumozást !

Itachi

Én most néztem meg az FLCL t......Háááát FURCSA az eufemizmus volna rá.....rendkívül érdekes anime....Kíváncsi vagyok ,hogy majd übereli e az Excel saga...:rolleyes: :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Haxlin

HI!

Tudnátok nekem mondani egy anime-t, ami elgondolkodtató,
és nem hosszabb 1 óránál?

Egy haveromnak kéne....

Elõre is kösz!!!

Egyébként király az FLCL, NGE, Cowboy Bebop, GITS, és a többi
remekmû, amit még nem láttam.... :D

Shock12

QuoteOriginally posted by Haxlin
HI!

Tudnátok nekem mondani egy anime-t, ami elgondolkodtató,
és nem hosszabb 1 óránál?

Egy haveromnak kéne....

Elõre is kösz!!!

Egyébként király az FLCL, NGE, Cowboy Bebop, GITS, és a többi
remekmû, amit még nem láttam.... :D

Kite... ha nővel nézi azért, ha nem, azért.... :D