Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 00:26:00
Egyébként eddig minden olyan ismerősöm (meg úgy általában mindenki) aki tud mindkettőn játszani azt mondta hogy a bassz egyszerűbb. De mivel még egy méternél közelebb nem voltam basszusgitárhoz ezért nem tudom. :)

K_T: Ha már dobnak látszó tárgy, akkor maradjunk az egyszerű dobszettnél, nem kell nekem semmiféle ilyen egzotikus nevű borzalom. :D Mondjuk egy ilyen cuccal egész jól meglennék. :muhahah:
Dehogyisnem, voltál már egy meternél közelebb az egyik hathúrosomhoz :D
Azok az ismerőseid pedig, akik mindkettőn játszanak, mennyire technikás játékosok? Pengető mellett esetleg játszanak szép hangszínnel ujjal is, slap/pop, thump, muted thump és double thump, flamenco, stb stílusban? ;)

Ez neked az egyszerűbb dobszett? Na akkor hajrá :hehe:
Sztem a bongo, djembe, tabla, stb ujjal/kézzel dobolós kis eszközök is poénak, érdekes hangjuk van, szórakozásra és gyakorlásra kiválóak.

Zsiga

#181
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-17, 00:54:56
Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 00:26:00
Egyébként eddig minden olyan ismerősöm (meg úgy általában mindenki) aki tud mindkettőn játszani azt mondta hogy a bassz egyszerűbb. De mivel még egy méternél közelebb nem voltam basszusgitárhoz ezért nem tudom. :)

K_T: Ha már dobnak látszó tárgy, akkor maradjunk az egyszerű dobszettnél, nem kell nekem semmiféle ilyen egzotikus nevű borzalom. :D Mondjuk egy ilyen cuccal egész jól meglennék. :muhahah:
Dehogyisnem, voltál már egy meternél közelebb az egyik hathúrosomhoz :D
Azok az ismerőseid pedig, akik mindkettőn játszanak, mennyire technikás játékosok? Pengető mellett esetleg játszanak szép hangszínnel ujjal is, slap/pop, thump, muted thump és double thump, flamenco, stb stílusban? ;)

Ez neked az egyszerűbb dobszett? Na akkor hajrá :hehe:
Sztem a bongo, djembe, tabla, stb ujjal/kézzel dobolós kis eszközök is poénak, érdekes hangjuk van, szórakozásra és gyakorlásra kiválóak.
Persze, tokon át. :D
Lövésem sincs hogy mennyire tudnak, kb. 4 éve került szóba utoljára ez a téma. :)
Nem, ez kb. álmaim dobszettje (mondjuk azért egy harmadik láb is elférne xD), ennek a felével ellenék kezdésnek, sőt. :D A külső cineket el se érném ülve. :muhahah:
Egy ilyesmiről mi a vélemény? Árban egy ilyen felszereltségű cucc milyen nagyságrend használtan?

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 01:18:17
Egy ilyesmiről mi a vélemény? Árba egy ilyen felszereltségű cucc milyen nagyságrend használtan?
Hm... egy cin nekem még hiányzik róla, mi a 20as splash magyar neve? :o
Avval ez a standard alapfelszerelés.
Árban? Fogalmam sincs :o

Raggie

Huh! Zsige te os jól beindultál!! :D :D Rögtön ilyen grandiózus tervek?! :)

Egyébként a basszusgitár nagyon jó és poénos hangszer is! Mikor vettük Ramiz gitárját a bolt hátuljában valaki épp egy basszgitárt bróbálgatott, de iszonyatjókat funky-zott rajta! ;) Én csak támogatni tudlak!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Quote from: Raggie on 2006-10-17, 01:36:48
Huh! Zsige te os jól beindultál!! :D :D Rögtön ilyen grandiózus tervek?! :)

Egyébként a basszusgitár nagyon jó és poénos hangszer is! Mikor vettük Ramiz gitárját a bolt hátuljában valaki épp egy basszgitárt bróbálgatott, de iszonyatjókat funky-zott rajta! ;) Én csak támogatni tudlak!
Hát ja.  :redface:
A gond csak az hogy totál bizonytalan vagyok. Asszem keresek valami bandát (pl. K_T-éket), és amelyik tag meg tud győzni hogy az ő hangszerét kezdjem el tanulni annak veszek egy rekesz sört.:D

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 01:41:14
A gond csak az hogy totál bizonytalan vagyok. Asszem keresek valami bandát (pl. K_T-éket), és amelyik tag meg tud győzni hogy az ő hangszerét kezdjem el tanulni annak veszek egy rekesz sört.:D
Lol! A többiek nagyon elkezdenének győzködni :haha:
Azonban egy ideig megint nem lesz koncertünk :(

Raggie

Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 01:41:14
Hát ja.  :redface:
A gond csak az hogy totál bizonytalan vagyok. Asszem keresek valami bandát (pl. K_T-éket), és amelyik tag meg tud győzni hogy az ő hangszerét kezdjem el tanulni annak veszek egy rekesz sört.:D
:D :D :D :D
Képzeld! Van egy bandánk!! (nna de most tényleg!) Komoly! Gyere el ecccer az egyik próbánkra(még mi is elég zöldfülűek vagyunk tehát látod azt is, hogyan fogod kezdeni) és ha télleg rekesz sörrel jössz, akkor mindenki hamar megszeret, mindegy meik hangszert kezded el aztán! :) :) De ajánlani meg tanácsot adni, hogy melyik hangszerhez milyen adottságok és affinitás kell, azt tudunk adni! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Quote from: Raggie on 2006-10-17, 01:54:46
Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 01:41:14
Hát ja.  :redface:
A gond csak az hogy totál bizonytalan vagyok. Asszem keresek valami bandát (pl. K_T-éket), és amelyik tag meg tud győzni hogy az ő hangszerét kezdjem el tanulni annak veszek egy rekesz sört.:D
:D :D :D :D
Képzeld! Van egy bandánk!! (nna de most tényleg!) Komoly! Gyere el ecccer az egyik próbánkra(még mi is elég zöldfülűek vagyunk tehát látod azt is, hogyan fogod kezdeni) és ha télleg rekesz sörrel jössz, akkor mindenki hamar megszeret, mindegy meik hangszert kezded el aztán! :) :) De ajánlani meg tanácsot adni, hogy melyik hangszerhez milyen adottságok és affinitás kell, azt tudunk adni! ;)
Megdumáltuk. ;)

Ramiz

#188
Lekéstem... :( pedig én is azt akartam mondani, hogy gyere el egyszer hétvégén, dobolni biztos megpróbálhatsz majd, segítek is az alapokban (én is csak annyit tudok :o , de ahhoz talán elég, hogy kedvet kapj), illetve gitáron is mutatunk majd pár dolgot. Basszusgitárt és -gitárost nem biztos, hogy tudok szerezni, de ha elég előre megbeszéljük, akkor azt is tudok. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Na az öcsém basszusgitárt vesz, úgyhogy további tippeket szívesen fogadunk. :D Kúró_Tenshi, biztos tudsz mondani pár dolgot basszusgitár-vásárlással kapcsolatban, ugye? :angyali: Ja meg az is érdekel, hogy milyen kombó kell hozzájuk. (Mi Mazsival kinéztünk egy 20W-os Fendert 20 ezerért (akciós ár :) ).)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2006-10-18, 22:04:09
Na az öcsém basszusgitárt vesz, úgyhogy további tippeket szívesen fogadunk. :D Kúró_Tenshi, biztos tudsz mondani pár dolgot basszusgitár-vásárlással kapcsolatban, ugye? :angyali:
Egy Túrót_írd át a nevemet :hehe:
Mit mondjak?
Először is: need info.
Mekkora a keret?
Ezen kívűl... hm. Nem vagyok igazán képben az olcsó hangszereknél :o
Squireről vegyeseket hallani: vagy oké, vagy elszúrják.
Mostanában megjelentek ezek a kínai harley bentonok vagy mik. Személyesen még nem
láttam meg próbáltam őket, de sztem azok is az "olcsó" kategóriába esnek.
Ööö. SX van Mo-n? Vagy ha OLP-t találtok, azok is jók.
Meg még ott van: Ibanez. A legolcsóbb szériáik rosszak, de a többi okés.
Aztán a Warwicknak is van egy Rockbass nevű olcsóbb szériája, azok is jók (bár már
valamennyivel drágábbak).
Kb ennyi.
Nézzetek körül a használtpiacon.
Sokminden meg úgyis a beállításokon múlik, ezt megcsinálom én nektek; na meg a húrokon,
tehát egyből vehettek is utána valami rendesebb húrt (nagyon ajánlott. Mondjuk az én
kedvenceim a maguk tizenezres áraival nektek sok lesz, de a Warwick Red Label húrok
elég olcsók és jók is); aztán még az elektronikával is lehet variálni, de az már drágább.

Erősítő pedig: 50W alatt nem szabad, ha már van egy gitáros és egy dobos is pár km-es
körzetben. A Fender kombók nem rosszak, a GK újabb kis kombóit is érdemes megnézni,
ha találtok használtan (újonan úgyse fér bele a keretetekbe), aztán a forrasztásokat átnézni.

A kerethez ennyit mondanék: ha olcsó hangszert veszel, olcsó hangszert kapsz. Jobb egyből
egy kicsivel jobbat venni, és akkor nem kell vele annyit szenvedni. Na meg nézzetek
használtat, ha jobb árakon akartok hozzájutni. Sajna a basszuscuccok alapból drágábbak,
másrészt itt nincs annyi effekt, ami elfedné egy olcsó hangszer hibáit.

Ramiz

OK. Köszi a tanácsokat. Úgy látom, több lesz ez, mint terveztük... o.o
30-40 körülből vett (volna) basszusgitárt, mert annyiból elektromos gitárt már lehet "rendeset" kapni (=nekünk megfelelőt). De úgy látszik, ez drágább...
Kombóból akkor is kell 50 W-os, ha nekünk (gitárosoknak) csak 15-20 W-osok lesznek?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2006-10-19, 01:14:36
OK. Köszi a tanácsokat. Úgy látom, több lesz ez, mint terveztük... o.o
Szerintem próbálkozzatok be itt is egy használttal, lehet hogy megint mázlitok lesz mint a gitáral.
Egy haverom vett pár éve 18 rugóért egy tömörtestű, nagyon jó hangú Epiphone basszgitárt. Hát amikor kezembe adta és amikor megmondta az árát azt hittem fejbeverem vele. Azóta se tanult meg játszani rajta, el meg nem adná az istennek se. Ez még nem is zavara, de nekem se.  :D
Óccsó márkák (hátha tudok újat mondani): Vorson, J&D, Samick mindenképpen felejtős. Amit érdemes még kipróbálni ebben az árkategóriában szerintem: Yamaha, Johnson.
Igazából ha összeraktok egy fullcsöves fej, kompresszor, equvalizer hármast, még egy ilyen olcsóbb cucc is szépen szól. Persze akkor meg erre megy el a pénz.  :smile:
50W meg kelleni fog. Nem azért mert félig süket vagyok, pláne a mélyekre, de nem árt ha jól hallani a dörmögőt.

Raggie

:D Látom van itt tanács bőven a vállalkozókedvűeknek! :)

Holnap(azaz ma) jelentkezem majd egy új gitárral, és beszámolok a tapasztalatkoról! :D :cool: :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2006-10-19, 01:14:36
De úgy látszik, ez drágább...
Kombóból akkor is kell 50 W-os, ha nekünk (gitárosoknak) csak 15-20 W-osok lesznek?
Sajna az...
Igen, sőt.
Hüvelykujjszabály: min 3-4x annyi W, mint a gitárerősítő.
A mélyeket sokkal nehezebb kihangosítani, abban a frekvenciatartományban
a hangfalak sokkal kevésbé hatékonyak, másrészt azt könnyebben elnyeli a tér
és a többi hangszer hangja.

Csöves fejek hangosabbnak tűnnek, de emellett torzabbak is (bár a csöves
torzítás kellemesen hangzik), de a csöves cuccok alapból jóval drágábbak.
Mosfetek csöves hangzást utánozzák, olcsóbbak, és nem kell csőcsere sem.
Persze lehet hallani a különbséget; de az is más kérdés, hogy a csöves lassabb,
így a slap/pop gyors tranzienseire nem olyan jó; ez az egész vita tárgya.
Én maradok a tranzisztorosnál, mert kisebb, könnyebb és kevesebb a baj vele.

Ramiz

OK. Ezt a végét már nem értem, de veszünk akkor olyat, ami SZÓÓÓL. :D :whoah: (A lényeg azért átjött hozzám, ugye? :lazza: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Nem tudom. Úgy érzed?
A lényeg: olyat vegyetek, ami van min 50-60W, és jól szól.
Egyenletes a mély, nem foghíjas a közép, nem torz a magas.

Ramiz

Oké. Reméljük mákunk lesz a használt basszusgitárral és erősítőből meg úgyis a hangzást kell figyelni (bár nekem meg az öcsémnek nincs ehhez még fülünk, de elrángatja valami tapasztaltabb basszeros ismerősét is :) ).
Utolsó kérdés: igencsak kerülendő erősítők?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Hű ez aztán jó kérdés.

Inkább mondok párat, amit érdemes nézni, mert még elmegy:
Fender
Hughes & Kettner / H&K
Gallien-Krueger / G-K
Warwick
Marshall
Powerstate
Carvin
Roland
Yamaha
Peavey
SWR
Eden Nemesis
Ampeg
na mindegy, ezek egy része úgyse ez az árkategória :o
meg néhány olyan ritka idehaza... de lehet, hogy belebotlotok.
Az ilyen harley bentonokat meg még a laneyt is inkább kerülni.

Raggie

MEGVETTEM A GITÁROM!!! :D :D :D :D

Most nincs sok időm, nem rakok képeket, de majd később azt is mindenképpen. Szóval: Fender Squier Standard Stratocaster. Színe: cherry-sunburnt. 22 bundos kis jószág, tremolóval, két Tone-kapcsolóval és pickup-váltóval. három szimpla pickup van rajta, és egyelőre gyári húrok.... nna megyek is játszani! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

A cherry-sunburst az szép! Hogyér' dobálták a jószágot ha szabad pofátlankodni?

Ramiz

45 ezer volt "akciósan", bolti áron 55. :D
Szépen szól. Sok különbséget az én laikus fülem nem hallott az enyémhez képest. :)
Viszont az első "használtsági" jelzés már megvan a fa fejen: a Mazs is beledüngölte a beton plafonba a pincében, mint én. :__devil: :lazza: (2 vasutas, tudjuk... :Kiraly: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Ramiz

Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e gitárt valami átalakítóval "normális" hi-fiből származó left/right jackdugós(?) erősítőre és így hangfalra kötni? Ha igen: megöli a hangfalat? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2006-10-20, 02:55:31
Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e gitárt valami átalakítóval "normális" hi-fiből származó left/right jackdugós(?) erősítőre és így hangfalra kötni? Ha igen: megöli a hangfalat? :)
Lehet.
Meg.
:smile:

Kuroi Tenshi

Igen. Fizikailag lehetséges.
Innen azonban már problémásabb.
Kérdéses, hogy az erősítő bemenete milyen feszültségtartományt szeret.
Talán jót tenne egy DI (aka Direct Interface), de az már megint pénz.
Sőt, ha rosszul kötnéd be, akkor akár rövidzárral le is égetheted.
Bekötés módjához lásd pl a Crown honlapját, ott úgy emlékszem van
táblázat, hogy hogyan vannak a madzagok erei (crownaudio.com v ilyesmi)
Az első gitárerősítők is rádióerősítők voltak, Marshallék is így kezdték.

Azaz:
ha van egy felesleges, kidobásra váró, vagy lomtalanításon talált, de működő
erősítőtök és hozzá hangfalatok, akkor óvatosan megpróbálhatjátok.*

* A fenti adatok csupán spekuláció eredménye, és tájékoztató jellegűek. Bármilyen káresetért az író nem vállal felelősséget
:D

Kuroi Tenshi

Nyeh.
Ramiz, még mindig másnapos vagy, vagy elfelejtetted, amit tegnapelőtt mondtam? :)
Komolyan mondtam, ha vigyáz rá (nem úgy, mint ti :hehe: ), akkor kölcsön tudom
adni a régi Ibanezem. Úgyis csak itt porosodik már pár éve (illetve nem, tegnap volt
nagytakarítás :D ) Kezdő hangszernek jó, húrokat kell csak rajta cserélni és beállítani.
Ha meg azt mondja, hogy a balkezesek mégse kényelmesebbek, akkor mázlija van, és
lehet boltokat és használtakat nézni, jobbkezest sokkal könnyebb találni.
Uff.

Ramiz

OK. Beszélek vele! De már nem is vagyok másnapos. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Quote from: Ramiz on 2006-10-20, 00:15:09
Viszont az első "használtsági" jelzés már megvan a fa fejen: a Mazs is beledüngölte a beton plafonba a pincében, mint én. :__devil: :lazza: (2 vasutas, tudjuk... :Kiraly: )

vasutas  :ejnye:

Ramiz

Új húr felrakása elektromos gitárra bonyolult feladat vagy érdemes nekiállni úgy, hogy még soha nem csinált ilyet az ember? :o Ez utóbbi esetben milyen húrt vegyek?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!