Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2006-11-21, 22:35:15
de ha már akusztikus, tehát nem kell, hogy fémhúros legyen, akkor minek szívassa magát az ember? :D
Mert szebben szól :hehe:

Egy magasakban erősebb hangszerrel is lehet olyan technikát választani,
amivel lágyabban szól, de egy tompa hangból nehezen csikarsz ki elég
magasat, amikor az kéne. ;)

Lazzaret

Hát ja sz biztos hogy szebben szól :)  Persze attól is függ meiket érdemes megvenni hogy mire akarod használni(persze gitároásra csak a szint nem mindegy). Ha csak ilyen tábortüzes gitározáshoz kell akkor Nylon de ha komolyabban is bele akarsz merülni a jobb hang miatt a fémhúrost érdemes megvenni ;)


www.arkangyalok.uw.hu

.Attila

Senki nem tud akkor olyan helyet, ahol szervezettebb keretek között lehetne tanulni?
Ja igen, elektromos gitár érdekelne inkább, rock felé kacsintgatok, és valahol azt olvastam, hogy nem árt előre eldönteni, mi érdekli az embert, mert máshogy érdemes tanulni különböző stílusok esetén.
Quote from: Lazzaret on 2006-11-21, 23:11:12
de ha komolyabban is bele akarsz merülni a jobb hang miatt a fémhúrost érdemes megvenni ;)

És akkor már mindjárt 12 húrosat, nem? ;)

Ramiz

Quote from: Lazzaret on 2006-11-21, 23:11:12
Hát ja sz biztos hogy szebben szól :)  Persze attól is függ meiket érdemes megvenni hogy mire akarod használni(persze gitároásra csak a szint nem mindegy). Ha csak ilyen tábortüzes gitározáshoz kell akkor Nylon de ha komolyabban is bele akarsz merülni a jobb hang miatt a fémhúrost érdemes megvenni ;)
A fém szerintem jobban bírja a tábortüzet, mint a nejlon. Forrónak forró lesz, de legalább nem olvad az ujjaidra. :D

Komolyra fordítva: bármilyen stílushoz szerintem fapados nejlonhúros akusztikus gitárral érdemes nekikezdeni. Rockhoz úgyis később kell szólózni tudni, amit nem is igazán lehet úgy akusztikuson, meg barrézva akkordozni, amit szintén nagy szenvedés akusztikuson. De mégis.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lazzaret

Quote from: .Attila on 2006-11-22, 00:27:27
Quote from: Lazzaret on 2006-11-21, 23:11:12
de ha komolyabban is bele akarsz merülni a jobb hang miatt a fémhúrost érdemes megvenni ;)

És akkor már mindjárt 12 húrosat, nem? ;)

Ha valaki akkor májer akkor miért is ne :D

De Ramiznak igaza van ezzel kell kezdeni és nem is túl nagy befektetés egy elektromos gitárhoz képest kb 10.000-ből megúszhatod.


www.arkangyalok.uw.hu

Groven

Mesterek, kösz a tanácsokat. :D Fontolóra veszem őket.
Nos a tervem a következő: akusztikuson megtanulni játszani. Ebbe bele akarom ásni magamat 1 jó időre. Majd idővel át szeretnék térni az elektromosra úgy h már van 1 igen erős alapom. Persze vannak más okaim is még, de nektek legyen ennyi bőven elegendő.  :__devil:

.Attila

Ok, kezdjem akusztikussal (anyám gitárja egyébként is itt van).

De a legfontosabb kérdésemre még mindig nem kaptam választ: hol tanuljak? :confused:

Lazzaret

Hát a legjobb megoldás ha a környéketeken találsz egy gitár tanárt akkor tőle. Vagy valamelyik zeneiskolában. Ilyet 2-t ismerek. Az egyik itt van Bicskén de ez sztem neked nem jó(vajon miért is :) ) a másik ha még létezik az a VII. kerületben a Kertész utca Dob utca sarkán lévő épületben található.


www.arkangyalok.uw.hu

Ramiz

Vagy otthon, autodidakta módon, ha nincs kedved valakit azért fizetni, amit magad is ki tudsz bogarászni egy könyvből, amit úgyis meg kéne venned. :) Nézz körül a Rózsavölgyiben (Deák tér), ötezerért nagyon szép tanulókönyveket láttam.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lazzaret

Milyen márkájú húrt érdemes venni bassz gitárhoz? Vagy mindegy? Vagy a legdrágább a legjobb?


www.arkangyalok.uw.hu

.Attila

Meglátjuk. Balkezes gitár létezik?

Kuroi Tenshi

Lazzaret: egyáltalán nem mindegy.
Alapból befolyásolja a hangot, azt, hogy meddig marad olyan szép,
érces, csillogó hangja, mennyire durva/érdes, mennyire feszül, stb.
Érdemes jobbat venni. Mondjuk az én kis kedvenceim, DR Lo Riders
és Hi Beams a maguk tizenezres áraival kissé meredeknek tűnhetnek
:) Olcsó húrok közül a Warwick Red Labelt ajánlom.

.Attila: igen, létezik. Nekem is van egy pár ^_^

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-24, 22:57:31
.Attila: igen, létezik. Nekem is van egy pár ^_^

Egyszer meg lehetne oldani, hogy megnézzem? Igazából azt sem tudom, hogy bal- vagy jobbkezes gitár állna jobban a kezemben (én csak azért vagyok balkezes, mert bal kézzel írok, de valójában mindig az aktuális dologtól függ, hogy melyik kezemet használom, pl. olló, ping-pong jobb kézzel, labdadobás bal kézzel stb.).

Kuroi Tenshi

Meg. de a következő hétig még nyakig vagyok feladattal,
inkáb utána. Tudod, erre az a teszt van, hogyha labdát
dobnak feléd, melyik kézzel kapod el. Én is jobb kézzel
használok ollót, mert annak ellenére, hogy egy balkezes
(Leonardo) találta fel, a sok jobbkezes felcserélte az
éleket, hogy jobban tudjanak vele vágni  :__devil:

.Attila

Kapus vagyok, azzal fogom el, amelyikkel elérem/gyorsabban lehet megfogni ;)
A közeljövőben én egyáltalán nem érek rá, ez kb. 3 hetet jelent :/ Meglátom, majd hogyan alakul, kösz.

Lazzaret

Van valamilyen jó módszer kisujj erősítésre a bassz gitáron?


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

A szokásos: skálák, plusz a "spider": 1-3, 2-4, 3-1, 4-2 két
húron keresztbe.
Külön csak a kisujjat erősíteni csak óvatosan, mert meghúzatod
az inakat - ínhüvelygyulladás nem kellemes.
Egy jó gyakorlat még: oktávozás. Nagybőgő-fogással, 1-alap
és 4 (kisujj)-al fogod az oktávot. Hogy ne fáradjon el közben
a kezed, ütemenként haladj más hangra. Lehet ehhez még
gyakorolni a staccatos oktávhangot is, hasznos és gyakori.
(bár mondjuk legjellemzőbb területe, a 70/80-as évek discoja
már végre kezd kihalni :D )

Lazzaret

Huu no várjunk csak ennyire még nem vagyok mélyen a témában(még ha ezek alap dolgok is).

Ezeket egy kicsit részletesebben is eltudnád magyarázni? Én eddig mindig csak hallásból vagy tabból játszottam zenét ami egész jól megy. Szóval én se szólfést(remélem jól írtam) sem pedig más módon nem tanultam zenét. Amit most tudok azt is nagyrészt magamtól tudom és azoktól akik eddig is segítettek. Pl tabból és hallásból tanulom jelenleg a Tankcsapda Mennyország Tourist számának a basszeros részét. Még van mit bőven csiszolni rajta d lassan menni fog rendesen

Pl mit is jelent pontosan ez a spiderezés? Pl lefogom E húron 1 bundot mutató ujjal és a másik hangot pl a 3-as bundot pedig az A húron a kisujjal? A dúr és a moll skálázást azt mindig gyakorlom. Igaz még nem megy túl jól de gyakorlás teszi a mestert.


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

a "spider" csak egy ilyen név rá, mert egy idő után
hasonlóan össze-vissza jár a kezed :)
nem, azok ott az ujjak. Lefogsz egy hangot mutatóujjal,
majd annak a kvintjét (egy húrral fel, két bunddal odébb)
gyűrűsujjal. következő hang középső ujjal, kvint kisujjal.
csere. gyűrűsujj alsó húron - kisterc mutatóujjal, kisujj -
középső ujj a felső húron.
Gyakorlatilag egy pozícióban maradsz végig, csak az
ujjaid járnak.

Oktáv: legegyszerűbben pozíción belül két húrral és két
bunddal magasabban :) (nehezebb: három húr fel, három
bund le :) ) Ahogy fel lehet 12-őt bontani 5-ös választó-
vonalakkal: 12, 5+7, 5+5+2, 5+5+5-3

Dúr és moll nagyon egyszerűen, egy pozícióban: (ujjak)
dúr 2, 4, 1, 2, 4, 1, 3, 4.
moll: 1, 3, 4, 1 ,3, 4, 1, 3.
olcsó hangszereknél és rossz húroknál nagyon tompák
a mélyek - magasabban játszd, és akkor a füledbe
száll a dallam és ráérzel :)

Lazzaret

Ezt Tabként is letudnád írni? :D


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

vazze, négy órát aludtam. bogozd ki/google :p

Kvikveg

K_T ha Attila jon, en is beszallnek ha lehet. :)
Legalabb visszakapod a konyveidet.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lazzaret

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-26, 14:51:50
vazze, négy órát aludtam. bogozd ki/google :p

Csak vicceltem :D De már találtam egy jó oldalt aminek a segítségével az alapokat is elsajátíthatom(kár hogy angol) ez a kövi oldal: http://www.thelibster.com/bass/ nekem tetszik sok minden fent van rajta. Így már kevesebbet kell majd zaklatnom téged :D


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

bocs az előző válaszért, kicsit felb.szta az agyam, hogy
a csapattársam most szólt, hogy semmit se csinált meg
a részéből, így holnapra az ő részét is meg kell csinálnom  :__devil:

valahol leírtam egyik oldalon

lényeg:
dúr példáján:
lefogsz egy szimpatikus bundot középső (2) ujjal (pl a3 =c)
utána két bunddal magasabban (a5=d) lévő kisujjal (4)
köv húron az első hangtól eggyel lejjeb (d2=e) mutatóval (1)
utána megint középsővel (2) (d3=f)
stb
a lényeg, hogy így nem mozdul el a kezed, egyhelyben marad.


Kviki: mibe szállnál be?
gitár balkéz/jobbkéz próbálás?
egy dolgot azért még hozzáfűznék:
1db kiszuperált, moddolt régi gitár van itt.
a többi mind basszusgitár.
jobbkezes pedig egy sincs (ill 2 az volt, de át van húrozva)

ha mindkettőt egymás mellett össze akarjátok hasonlítani, egy
gitárboltot egyszerűbb és rugalmasabb felkeresni. de ha jönni
akartok, nyugodtan, csak én most ezen a héten teljesen ki
leszek készülve :) (leszek? már most kész vagyok :haha: )

Lazzaret

Köszi a segítséget és a magyarázatot :)

Már csak az a problémám miért olyan nehéz egy dobost találni egy együttesbe :( Már 2 hete csak azt keresünk itt Bicske környékén de semmi. Pedig a csapat olyan keményen gyakorol ahogy csak bír. Már egész jól megy mindenkinek de dobosunk az nincsen :( Tudom ez nagyon off de most jött ki az egész.

Ma volt egy komolyabb gyakorlásunk az egyik ismerös családnál. A gyerekek egy bandába vannak és ennek a  csapat tagjainak a segítségével egész jól ment mindenkinek. A srác aki dobolt sztem nagyon tudd és sokat segített a remek játékával. Nekem is ment, csak a három órás gyakorlás után már nagyon fájt a balkezem (sajna a kárpitos munka átka, habár én asztalos vagyok...) De még dicséretet is kaptam a bandájuk vezetőjétől hogy ilyen rövid idő alatt ilyen jól megy a basszer gitározás (ettől nagyott nőtt a májam :D ) igaz csak egy hónapja tolom komolyabban elötte csak egy kis hobbi volt.

Első fellépésünk szilveszterre van kitűzve csak egy dobos kéne. Igaz van aki beugorjon de az nem az igazi sztem. Már olyan 7 szám megy s csak még sokat kell gyakorolni hogy összeáljon rendesen az egész.

Most kezdem tanulni meik hang hol található a baszergitáron. Egész egyszerünek tűnik igy elsőre de biztos kell egy év mire elsőre megtalálom majd a helyes hangot ha valaki mondja. Kéz erősitésnek is találtam egy jó kis darabott egy "12 bar blues in G". Ha használja az ember az eszét egy kicsit és egy picit módositja máris egy ismerős blues dallam hangzik fell a tabból :)


www.arkangyalok.uw.hu

Raggie

Huh... kész basszgitársuli lett it!! :D

Valaki nem ismeri véletlenül a Santana-féle gitárszólók technikáját?? :rolleyes: Én inkább elektromos gitárban utazom... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Ennek egy jelentős részét egy gitárosnak is illik tudnia :p

Google, ezirányú kiadványok, tanító-videók? ;)


Groven

Nos tanácsaitokat figyelembevéve, és kombinálva saját igényeimmel, hozzávéve, h mikor beléptem a boltba szerelem 1. látás volt.... Így választottam ki az első, kezdő JOHNSON akusztikus gitáromat. :whoah:
Mesés, gyönyörű, fémhúrjai a szívet pendítik meg mikor megpengetem őket. *örömkönnycseppet morzsol el szeme sarkában, majd látványosan orrot fúj*

Lazzaret

Sok gyönyört hozzá :D És persze kellemes zenélést kívánok neked rajta ;)


www.arkangyalok.uw.hu