Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Groven

Quote from: Lazzaret on 2006-12-05, 18:31:51
Sok gyönyört hozzá :D És persze kellemes zenélést kívánok neked rajta ;)

Köszönet, mester. Asszem meglesz. :szemuveges:

Lazzaret

#271
Kinéztem magamnak az új gitáromat amit megszeretnék venni de ez egyenlőre az év végi jutalomtól fog függeni hogy meglesz-e vagy sem. Pontosabban 2-őt néztem ki de az egyik 100K felett van a másik csak 76K. Mind a kettő ugyanaz a márka.Az egyik a Washburn T24 számomra kényelmes fogással és baromi jó hangzással van megáldva de ez a drágább. A másik a T14-es ezt még nem fogtam a kezemben de az ára jelentősen olcsóbb mint a másiknak. Jó lenne az előbbit megvenni de 105K az 105K :(

ED: Most találtam egy Warwick Rockbass Streamert 99K ért és azért azok is biztos jók. Vajon meiket érdemes megvenni?


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

A Rockbass Streamerről, főleg a hangszedőiről nem túl sok
jót hallottam... Használtan kapsz jobbat is kevesebbért.
Láttam én már RB Corvettet 87-ért is.

A Washburn-ök fazonra Jerzy Drozd-koppintások. (ejnye)
Se jót, se rosszat nem nagyon hallok róluk. Azért érdemes
néhány review-t megnézni, hogy van-e valami típushibájuk.

Lazzaret

Akkor a Rockbass törölve. Hát a Washburnoket pedig majd megnézem hátha írnak róluk valamit. De a T24 nekem nagyon bejött, ha sikerül akkor azt fogom talán megvenni. Majd meglátjuk.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Na újra húroztattam a gitárom. Felraktam rá egy Warwick Red húr készletett. Nekem tetszik. Picit talán kemény de nem vészes viszont a hangja az nagyon tetszik. Sztem :cool: Kényelmes vele a játék. Vettem még egy gitár tartót is és azis baro. Kellett is mert eddig a falnak döntve vagy a földön voltam kénytelen tárolni. Viszont ha minden összejön jövöhéten meglesz az új gitárom. A Washburn T24 mellett döntöttem végül.


www.arkangyalok.uw.hu

Ramiz

Még egy ok a gitározás mellett... :D

[spoiler][/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lazzaret

Hát vettem egy gitárt.

Hmm... Volt egy kis problematika. Mégpedig alig kaptam valami év végi jutalmat. Annyira volt elég a pénzem hogy vegyek egy Invasion PB100-as gitárt 43K-ért. Sajna másra nem tellett :( Szomoru is vagyok. A gitárral amit beszereztem nagyon megvagyok elégedve. Kényelmes és jó hangzása is van, de nem egy Washburn vagy egy Warwick. De eggyenlőre ezzel kell beérnem. Majd jövőre minden pénzem félre teszem ami megmarad és talán hamarosan (egy két éven belül) megveszem az első Fenderemet vagy Yamahámat :P (álmodozik a kis srác :D )


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Fender = overrated.
Szvsz Amerikán kívül nem érdemes venni, annyira fel van
hajtva az ára itt. Ott bezzeg aprópénzért az ember után
vágják, csak vigyék. Közben a nem-MIA vagy MIJ-szériák
minősége hagy maga után kivánnivalókat... bár az utóbbi
évek alatt javult a helyzet, már a MIM és MIK szériák QC-
ja sem olyan vészes, mint a Gibson - na az ám az igazán
nagy vicc, egyre rosszabb minőség mellett hogy tudnak
egyre magasabb árat elkérni :haha: never underestimate
the power of a cult :haha:

Raggie

Hát azért a fender meg a gibson nem olyan rossz szvsz... kevés olyan ember van, aki meghallja a különbséget egy Yamahától vagy jobb gitártól. De profi zenész ismerőstől is hallottam, hogy a két szerinte legjobb gitármárka a gibson és a fender...

Biztosan vannak jobbak, de hát a határ mindenből a csillagos ég. Lehet egyimillióért is kapni gitárt(ami valószínűleg jobb lesz mint egy fender), de nem ez a reális mérce. :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lazzaret

Nekem megfelel ez az Invasiongitár is. Majd pár év múlva ha adig is nyomom veszek majd egy jó minőségü gitárt. Kezdőnek meg nem is kell igazán ennél jobb. Majd ha meg jó leszek benne akkor jöhet egy Warwick Corvette $$. Állítólag ez is egy baromi jó basszer gitár.


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2006-12-23, 01:52:59
Hát azért a fender meg a gibson nem olyan rossz szvsz... kevés olyan ember van, aki meghallja a különbséget egy Yamahától vagy jobb gitártól. De profi zenész ismerőstől is hallottam, hogy a két szerinte legjobb gitármárka a gibson és a fender...
Márka - hírnévben igen; de minőség - messze nem, sőt.
Pont a márkanevüket kihasználva van képük egyre gyengébb minőségű
hangszereket gyártani. A különbséget nem csak hallani, de látni is lehet:
az egyre pontatlanabb összerakástól, egyre rosszabb beállításokon és
festésen át egészen a rosszabb minőségű darabokig (egyenetlen, hibás
erezetű fa, gyengébb elektronika, stb). A Gibson kifejezetten csak a
márkanevét lovagolja meg.

(amúgy nem csak egymillióért, hanem többmillióért is lehet hangszereket
kapni  :eek: :D)

Pirula

#281
Paul Reed Smith az király, bár olyanom a büdös életbe' nem lesz ami tetszene - mikor lesz nekem 8-900 ezer forintom hobbigitárra ugyebár...  :redface:
Most egyébként nagy fejtörés közepette vagyok, a régi erősítőm haldoklik, de legalábbis ráfér egy erőteljes szervizelés. Ha kicsit helyrepofoztattam majd el akarom passzolni, aztán venni helyette valami más pofás kis kombót. Lehetőleg előfokcsöveset. A baj csak az hogy mindenféle digitális szeméttel telerakják, amire nekem nincs szükségem, mert ezek a szemetek nekem már megvannak egy fajin kis padlóeffektben. 60-80 Watt körül tudtok valami jót. A VOX cuccok baromi szimpatikusak most, csak hát az áruk az már olyan fejvakarós.
Amit viszont kiötöltem: Veszek egy ilyet aztán az végfok elé bekötöm ezt. Ez mintegy csöves előfokként funkcionálna, a hangja meg szerintem csodás. Aztán mellé színezésnek jöhetne a jó öreg ME-50 én meg boldog lennék. Működik ez így szerintetek?
Ja, és ha kell valakinek egy használt 100 Wattos, frissen felújított Powerstate Chorus kombó úgy február környékén az most szóljon.  :smile:

Lazzaret

Arról a kombóról annyit hogy ismerős is vett egyett magának csak nem a 100W-at hanem asszem 60W v. 80W-at és baromi keményen szól. A többit nem ismerem így nem is nyilatkozok róla. De sztem megéri az árát ez a kombó.

Télleg a végfok mire jó egyáltalán? Hallotam olyat is hogy basszerosok is használnak valamilyen efekt pedált.


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Az előfokcsövek sztem sokkal kevesebbet érnek/számítanak a
hangban, mint a végfokcsövek. Volt 5 csöves előfok (Ampeg
SVP-Pro) + végfok (Crown XLS402-II) kombinációm is, 1csöves
(SVP-BSP) is, de mostanában többet játszok teljesen tranyós
erősítőkön (AMP BH-420, Hartke), és szvsz: egy jó modellezős
effekttel is ki lehet olyan jó hangzást hozni. Nálam az ME-50B
erre a célra kiválóan megfelel. A színpadon, effektekkel, sőt,
hangosítás után már szinte nincs is különbség.
Egyedül, csöndes teremben persze más. Amikor először találkoz-
tam vele, én is rácsodálkoztam a fullcsöves Fender Bassmanre
:eek: :whoah: és ezek után nem akarom elképzelni, hogy a Mesa
400+ milyen lehet :D *nyálat csorgat*

Pirula

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-24, 00:46:49
Az előfokcsövek sztem sokkal kevesebbet érnek/számítanak a
hangban, mint a végfokcsövek.
Ezt most basszgitárra érted ugye?  :confused:

Kuroi Tenshi

Is, de általánosságban is. Az a "csöves meleg, nyers torzítás"
a túlhajtott végfokcsövek hangja. Az előfokcső-torzítás kisebb
hatással van, bár azt is lehet hallani/érezni.

Én a helyedben egy csöves végfokkal és egy 210-es ládával
párosítanám az ME-50-est, ha csöves hangzásra vágynék.
(Érvelés: ME-50-esnek is van eqja és kimeneti jel állítója, ha
jól emlékszem - tehát egy előfokot evvel ki lehet váltani. A
csöves végfok ahhoz a finom torzításhoz; egy 210-es pedig
könnyebb, kisebb, azaz könnyebben szállítható, mint a 212-
esek, és jó hangszórókkal egy elfogadhatóan hangolt láda is
elég mélyt produkál.)
Szvsz.

Pirula

Ma is tanultam valami újat legalább.  :smile: Mondjuk annyi fix hogy a csöves vég az nekem nem pálya, annyi pénzem nincs és nem is lesz mostanában.
Mondjuk annyi hogy nekem inkább valami koszos, harsány hang kéne - melegség nem feltétel. Csövet csak azért írtam mert azokban a VOX-okban amik szimpatikusak, volt. Persze ezekben a hangmintákban elég profi cuccok szerepeltek, kérdés hogy mennyi volt köszönhető a pedálnak és mennyi a gitárnak, meg az erősítőknek?
A szimplán ME-50 mint előerősítő ötlet viszont nagyon megtetszett, ki is próbálom amint lehetőségem lesz rá!  :merci:

Lazzaret

Bajban vagyok (vagyis én így érzem) A gond az hogy ugye nemrég álltam neki gitározni persze basszus gitáron. Eddig az együttesünkkkel 5 számot le is tudunk ugy ahogy nyomni. De szeretnék profibb szinten is nyomni az egészet. De nem tudom hogyan áljak neki. Tanár jó kiinduló pont lenne de messze van és drága. A net sem az igazi hiszen minden angolul van és nem mindent értek. Amit eddig tanultam az a Skálázás az egész hangokon. Pl.: C-D-E-F-G-A-B-C oda vissza néha több fogásban is. Plussz már valamennyire megy egy blues kör is. És ennyi. Az 5 számon kivül ennyi amit tudok. Amit nyomok az főleg Hard Rock és Punk Rock. Két hónap alatt ennyi amit fel tudok mutatni. Tudom rengeteg idő kell és baromi türelmes is vagyok és imádom is csinálni. De mit kéne gyakorolni tanulni és fejleszteni. A technika már megvan ami kellhet egy kezdőnek már csak a tudás hiányzik. Segitsetek ha tudtok. Előre is köszönöm.


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Pengetéstechnika gyakorlása, fejlesztése.
Új technikák, mint slap/pop vagy thump tanulása.
Fogó kézhez ujjgyakorlatok.

A fárasztó, de hasznos:
sok-sok skálázás, dúr, moll, mindenféle, minden hangon.
Hangok helyének megtanulása.

A kellemesebb rész:
dalok megfejtése és tanulása - füllel, nem pedig kottából/tabból.

Apróság: "B" (A utáni egészhang) angolul = "H" magyarul/németül.
Hogy fokozzam, ami magyarul B, az angolul Bb.

Lazzaret

Köszi a segítséget mint mindig :D

Ma lesz az első fellépésünk a bandával remélem tetszeni fog mindenkinek.


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Quote from: Lazzaret on 2006-12-31, 10:39:42
Köszi a segítséget mint mindig :D

Ma lesz az első fellépésünk a bandával remélem tetszeni fog mindenkinek.

Sok sikert! Ne kesedjtek el akkor sem, ha baromi rosszak lesztek.  :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Boldog új évet gitáros társaim. Tegnap este felléptünk és egész jó 5 számos koncertet adtunk. Kb 40 ember volt ott és hatalmas örjöngéssel fogadták az összes számot amit leadtunk. Igaz sokat hibáztunk de ez felsem tünt senkinek. Baomi jól éreztem magam. Amikor vége volt soökan jöttek oda hozzánk gratulálni. Ennek nagyon örültem.


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Quote from: Lazzaret on 2007-01-01, 11:38:24
Amikor vége volt soökan jöttek oda hozzánk gratulálni. Ennek nagyon örültem.
ja, ez egy jó rész szokott lenni. Bár én simán zenélni jobban szeretek.
But now for the real question: were there any hot and horny chicks? :haha:
Grat és üdv a klubban  :tezsvir: - amint rákapsz az ízére, nincs menekvés...

Lazzaret

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-02, 00:54:32
But now for the real question: were there any hot and horny chicks? :haha:
Grat és üdv a klubban  :tezsvir: - amint rákapsz az ízére, nincs menekvés...

A kérdésre a válasz: Sajna az első zenekar hibájából sokan leléptek. Fehérvárról egy kb 20 fős lány csapat ment haza. Ők valamilyen besorolhatatlan sz*r metált játszottak ami egy rémület volt és ezt nem bírva haza mentek és nem várták meg azt amig mí fellépünk :( Soha többet nem lépek fel ezekkel egy szinpadra. De már a fellépések elött kezdődőtt minden. Ugyanis addif felváltva szólt discos szene és rock zene. De ezek meg beraktak valami rémület metált és a csajok elhúztak máshova. Megtudom érteni őket.

Köszi a grattot és tényleg jobb zenélni fenn a "stage"-en. Csak azt sajnálom hogy másfél hónap alatt nem sikerült 6 számnál többet megtanulni.


www.arkangyalok.uw.hu

Pirula

Egy kérdés:
Ha a basszusgitárt bedugeom egy sima, full tranzisztoros gitárerősítőbe, mit fog benne kinyírni?

Kuroi Tenshi

A hangszórót.
megoldás: ne tekerd fel a hangerőt, a mélyeket kicsit tekerd le.
Akkor jó eséllyel nem lesz semmi baja.

Pirula

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-05, 23:58:19
A hangszórót.
megoldás: ne tekerd fel a hangerőt, a mélyeket kicsit tekerd le.
Akkor jó eséllyel nem lesz semmi baja.
Hm. Végső esetben ez lesz.
Ha úgy döntök hogy basszusgitár-BassVamp-keverőerősítő-hangfal utat járok be akkor is membránhalál lesz a vége?

Kuroi Tenshi

Attól függ, milyen hangfal.
Egy jó minőségű hangfal simán kibírja. Egy rosszabb meg különben is
csúnyábban szól. A membrán leginkább a torz jeltől (vagy a fizikai
behatástól) hal be. Ha a jel nem torz és nem subwoofer freksávban
használjátok, túléli.

Pirula

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-06, 00:49:37
Attól függ, milyen hangfal.
Egy jó minőségű hangfal simán kibírja. Egy rosszabb meg különben is
csúnyábban szól. A membrán leginkább a torz jeltől (vagy a fizikai
behatástól) hal be. Ha a jel nem torz és nem subwoofer freksávban
használjátok, túléli.
Tűrhető hangfalnak tűnik, inkább ezt a megoldást választom majd.  :merci:

Raggie

Vettem egy foot switch-et, EZAZ! :whoah: Jeah!
(egyébként még marha furcsa használni és rohadtul kijövök a ritmusból amikor rá kell lépnem, uh vicces... :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"