Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Raggie on 2007-03-09, 01:15:25
Vettem egy foot switch-et, EZAZ! :whoah: Jeah!
(egyébként még marha furcsa használni és rohadtul kijövök a ritmusból amikor rá kell lépnem, uh vicces... :) )
Eddig is mindig kijöttél a ritmusból, csak nem léptél rá közben semmire. Most legalább footswitchelsz... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Raggie on 2007-03-09, 01:15:25
Vettem egy foot switch-et, EZAZ! :whoah: Jeah!
És mit switchel az a switch? Az erősítő csatornáit, vagy ez valami torzító vagy effekt pedál akar lenni?

Kuroi Tenshi

lábat :3
Jobb lábat ballal... vagy Raggiét Ramizéval.
... várjunk csak, az másik szerszám... :D

Pirula

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-12, 15:57:32
lábat :3
Jobb lábat ballal... vagy Raggiét Ramizéval.
... várjunk csak, az másik szerszám... :D
:lol: És még minket hívtak próbára... összeszviccselték volna mindenünket!  :haha:

Kuroi Tenshi

Végülis nem mondták, hogy próbaműtét vagy mi lett volna...

Pirula

Floyd Rose-os tremolóhoz húrtartó babát melyik boltban lehet kapni Pesten? A megnéztem már jónéhány üzlet weblapját és sehol sem találok.

Kuroi Tenshi

A legtöbb helyen sokkal több van a boltban, mint a weblapon.
Elképzelhető, hogy van ilyen a Medgyesiéknél és az Oroszlánbarlangban.
Legegyszerűbb felhívni őket vagy emailt küldeni.

Pirula

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-12, 16:31:36
A legtöbb helyen sokkal több van a boltban, mint a weblapon.
Elképzelhető, hogy van ilyen a Medgyesiéknél és az Oroszlánbarlangban.
Legegyszerűbb felhívni őket vagy emailt küldeni.
Akkor náluk utánanézek.  :merci:

Raggie

Én a CODA-t ismerem(Rákóczi téren van egy vilimegálló a blahától) és mindent ott vettem eddig szinte, mert ott is marha nagy a választék és jófejek az eladók! :D

Switch: erősítőn vált csatornát. Az egyik csak bass+treeble equalizeres a másik torzított+bass+med+treb+reverb csatorna. Egyenlőre nem vettem észre ,hogy testrészeket cserélgettünk volna, de lehet hogy azt csak Tashi titkos nepáli foggal-pengetési technikái hatására indulnának be... :D :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Baggio

nekem egy LTD EC-400AT-m van feketében Seymur Duncan pickupokkal és hát imádom :). Kb 1 éve vettem és nagyon elégedett vagyok vele, iszonyat módon szól, nagyon sok alja van, a clean-je pedig teljesen tiszta. Nincs benne az a turbulencia, mint egy Gibsonban, de nekem így jobban is tetszik. A zenekarból a másik gitárosnak egy Gibson Les Paul Standard Limited Edition-je van és azzal szemben sem vall szégyent, sőt néha a kedves zenésztársam megjegyzi, hogy "néha jobb hangja van mint az enyémnek" :) nemhiába az ESP japán márka :) bár az enyém cask made in korea de azért ott van rajta az ESP :)
erősítőnek Marshall AVT-2000 kombóm van és az is nagyón jó, ajánlom mindenkinek. Igaz csak fécsöves, de ahhoz képest hibátlan.
Mondjuk nemrég volt szerencsém kipróbálni A Diezel és az ENGL fullcsöves, 300 és 400 wattos csúcsmodelljeit fej+láda kombinációban... uhhhh
na AZOK nagyon kemények  :cool:
remélem egyszer nekem is lessz egy olyanom :) (esélytelen)

Kuroi Tenshi

Quote from: Baggio on 2007-03-16, 12:59:58
Mondjuk nemrég volt szerencsém kipróbálni A Diezel és az ENGL fullcsöves, 300 és 400 wattos csúcsmodelljeit fej+láda kombinációban... uhhhh
na AZOK nagyon kemények  :cool:
remélem egyszer nekem is lessz egy olyanom :) (esélytelen)
De amint lesz, rájössz, hogy felesleges:
kis helyre sok, közepes és nagyobb helyeken pedig már van hangosítás, és ott
úgyis azt fogják mondani hogy tekerd lejjebb, egészen addig, hogy egy 45-60W-
os csöves fej is bőven megteszi, nem kell egy 3-400W-os monstrum :)

Baggio

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-16, 15:41:37
De amint lesz, rájössz, hogy felesleges:
kis helyre sok, közepes és nagyobb helyeken pedig már van hangosítás, és ott
úgyis azt fogják mondani hogy tekerd lejjebb, egészen addig, hogy egy 45-60W-
os csöves fej is bőven megteszi, nem kell egy 3-400W-os monstrum :)

na ebben teljesen igazad van. Fullcsöves cuccból szerintem is bőven elég 50w-osat venni és még azt se tudod kitekerni. Ugye ezeket meg 2-es hangerőn nem éri meg használni mert "nem nyílik ki" a hangjuk :)
de azért qrva jó volt rajtük döngetni :) felcsavartam 9re és remegett az épület... annyi mély volt bennük hogy masszirozta a gyomrom :)
meg hát amúgy sincs 800k-m egy Diezel fejre  :rotfl:

Raggie

Nemtudom, hogy a Fender 65R kombó mennyire számít jónak, de még soha sem sikerült 3-4-esnél nagyobbra csavarnom a hangerőt, mert tényleg összeomik a házunk...

(Btw koncerten meg úgyis tökmindegy hogy milyen tiszta mert a pörgés és a hangulat a lényeg! :D :rolleyes: :P )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Quote from: Raggie on 2007-03-17, 22:56:04
Nemtudom, hogy a Fender 65R kombó mennyire számít jónak, de még soha sem sikerült 3-4-esnél nagyobbra csavarnom a hangerőt, mert tényleg összeomik a házunk...

(Btw koncerten meg úgyis tökmindegy hogy milyen tiszta mert a pörgés és a hangulat a lényeg! :D :rolleyes: :P )
Nekem a nagytesója van, az is valami elképesztő hangos tud lenni. Egy bajom van csak vele, és gyanítom hogy ez szériás dolog. A hűtése nincs elég jól megoldva, ha sokáig játszik rajta az ember kicsi, rosszul szellőző helyen, akkor néha fogja magát és elnémul. Ha megnézitek a hátulját nagyítva, látni lehet azt a kis fémfelületet, na ott kéne leadnia az összes hőt, ami persze nem megy neki. Egyébként panaszmentes.

Kuroi Tenshi

heh...

Nézd meg ezt:
http://www.gallien-krueger.com/products_artist_hd_800.html#
És nézd meg hozzá a hátlap képét. Sajnos csak egy sematikus ábra, de elárulom,
hogy a hátlap képfelületének háromnegyedét adó csíkozott rész egy bazi nagy
hűtőborda. Ja és ezek a bordák még olyan 5-8 cm hosszúak is, szóval ennek ám
alapos hűtése van, nem véletlenül volt évtizedeken át népszerű.

Sztem tegyetek rá egy hűtőbordát és letudva.

Pirula

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-19, 16:58:23
de elárulom,hogy a hátlap képfelületének háromnegyedét adó csíkozott rész egy bazi nagy
hűtőborda. Ja és ezek a bordák még olyan 5-8 cm hosszúak is, szóval ennek ám
alapos hűtése van, nem véletlenül volt évtizedeken át népszerű.
Régi erőlködőm hátulján is ilyenek vannak, azt se kell félteni ilyen szempontból máig se.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-19, 16:58:23Sztem tegyetek rá egy hűtőbordát és letudva.
Valószínű hogy az lesz. De egyenlőre hagyom így, elég extrém körülmények között kezdett rakoncátlankodni. Majdnem 30 fok, magas páratartalom és 3-4 órán keresztül folyamatosan használatban volt.

Raggie

Quote from: Pirula on 2007-03-19, 14:45:33
Nekem a nagytesója van, az is valami elképesztő hangos tud lenni. Egy bajom van csak vele, és gyanítom hogy ez szériás dolog. A hűtése nincs elég jól megoldva, ha sokáig játszik rajta az ember kicsi, rosszul szellőző helyen, akkor néha fogja magát és elnémul. Ha megnézitek a hátulját nagyítva, látni lehet azt a kis fémfelületet, na ott kéne leadnia az összes hőt, ami persze nem megy neki. Egyébként panaszmentes.
Ez már télleg durva! De hát nekünk a kis pincénkben még ez a mostani sincs kihasználva rendesen. Majd ha lesz koncert(meg a zenekar is koncertképes állapotban lesz :rolleyes: :P ) akkor esetleg...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Nincsenek valakinek véletlenül blues gitáros alapjai mp3-ban? Tudjátok, amikor mennek a blues harmóniák valamelyik blues kör szerint (loopot bekapcsolva a végtelenségig), csak kíséret, és lehet rá dallamot/szólót gyakorolni. Mindenféle kotta mellé szoktak a cédére ilyeneket rakni, csak nekem a netről vannak a kották és kispórolták a cédés anyagot a t0rren1ből. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fubenalvo

lassan ki kéne szakadnom a ritmusgitározásból, és régóta szeretnék szólózni tanulni. Tanárra nincs kp, szal ha valaki tud olyan szólókat amikkel érdemes kezdeni a tanulást az pls szóljon. Gondoltam, hogy Angus Young-al kezdek, de az valahogy nem megy még.  :lol:
Vagy valami olyan gyakorlási módszert is szívesen vennék, amivel fel tudom pörgetni az ujjaim, mert még elég lassúak szólózáshoz. Mivel lehetne ezt fejleszteni?

Raggie

Tanulj meg Blues, Dúr és Moll skálán lépkedni minél gyorsabban, és hogy el tudd indítani a skálát akár honnan(ezutóbbi nem megy még nekem :rolleyes: :lame: ).

Ha ez megy akkor kezdj el sztem konkrét szólókat megtanulni, és abból is inkább a "tipikus" műfaji elemekkel kezd(pl rckos fel-le lépkedés, rock'n rollos hajlítás stb... én legalábbis így kezdtem). Ehez mondjuk jó ha van kéznél egy jobban gitározó haver, aki tud tanácsokat adni...(vagy tanát természetesen :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fubenalvo

Quote from: Raggie on 2007-03-31, 14:37:55
Tanulj meg Blues, Dúr és Moll skálán lépkedni minél gyorsabban, és hogy el tudd indítani a skálát akár honnan(ezutóbbi nem megy még nekem :rolleyes: :lame: ).

Ha ez megy akkor kezdj el sztem konkrét szólókat megtanulni, és abból is inkább a "tipikus" műfaji elemekkel kezd(pl rckos fel-le lépkedés, rock'n rollos hajlítás stb... én legalábbis így kezdtem). Ehez mondjuk jó ha van kéznél egy jobban gitározó haver, aki tud tanácsokat adni...(vagy tanát természetesen :) )

Ilyen skálákat tudnál linkelni? Nagyon megköszönném, de azért én is kersek, csak nem biztos hogy jót találok. :D

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

#324
Quote from: Fubenalvo on 2007-03-31, 15:34:49
Ilyen skálákat tudnál linkelni? Nagyon megköszönném, de azért én is kersek, csak nem biztos hogy jót találok. :D
Amit Ramiz belinkelt abban benne van jó sok féle skála(kivéve a dúrt).

A dúr skála pl ilyen:
l---l-o-l-x-l---l-o-l---l
l---l---l-o-l---l-o-l---l
l---l-o-l---l-o-l-o-l---l
l---l-o-l---l-o-l-x-l---l
l---l-o-l-o-l---l-o-l---l
l---l---l-x-l---l-o-l---l

Az x-ek mindíg a hangnem alaphangját jelentik. Álatalában a két piros X-ről szokták felépíteni a skálát.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fubenalvo

Köszi szépen, már szedem is ^^

Közben találtam egy Blues skálát, hát alaposan megizzasztott
|------------------------------------------5--8------
|------------------------------------5--8------------
|---------------------------5--7--8------------------
|---------------------5--7---------------------------
|------------5--6--7---------------------------------
|------5--8------------------------------------------


Kicsit jobban fáraszt mint a sima kiséret, lassacskán megint tudom használni az ujjaim, mert nem kicsit begörcsöltek tölle. :D

Raggie

Quote from: Fubenalvo on 2007-03-31, 16:23:35
Köszi szépen, már szedem is ^^

Közben találtam egy Blues skálát, hát alaposan megizzasztott
|------------------------------------------5--8------
|------------------------------------5--8------------
|---------------------------5--7--8------------------
|---------------------5--7---------------------------
|------------5--6--7---------------------------------
|------5--8------------------------------------------


Kicsit jobban fáraszt mint a sima kiséret, lassacskán megint tudom használni az ujjaim, mert nem kicsit begörcsöltek tölle. :D
Olyan még lesz sokszor ;) ! :D (egyébként ez egy konkrét "A" Blues-skála, de ha a alakzatot megjegyzed, ahogyan az ujjaidat kell rakosgatni, akkor bárhova el tudod tolni az egész mintát a gitáron. Ha "E"-n kezded akkor E hangnemű Blues-skála lesz, stb...)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2007-03-31, 16:21:22
A dúr skála pl ilyen:
Fail.

Dúr (aka major scale): nagyszekund-nsz-ksz-nsz-nsz-nsz-ksz
Azaz: alaphang->2bund->2->1->2->2->2->1 (oktáv).
Gitáron egy C-dúr skála így néz ki:

e|-------------------------3-5-7-8
h|------------------3-5-6
G|-----------2-4-5
D|-----2-3-5
A|-3-5
E|
-\-C-D-E-F-G-A-H-C-D-E-F-G-A-H-C


Vagy válogasd össze a hangokat:


e|f-g-a-hc-d-e
h|c-d-ef-g-a-h
G|-a-hc-d-ef-g
D|-ef-g-a-hc-d
A|-hc-d-ef-g-a
E|f-g-a-hc-d-e
(itt csak egészhangok vannak jelölve, minden karakter egy bund.)

Tehát: akárhonnan indulsz, többféleképpen ki lehet hozni a cdefgahc sort, ha
c-dúr skálát akarsz játszani.

A blues skála pedig így néz ki:
alap-nsz-ksz-nsz-ksz-ksz-kisterc-nsz
azaz: alap -2-1-2-1-1-3-2 (oktáv)

Raggie

#328
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-31, 18:42:41
Quote from: Raggie on 2007-03-31, 16:21:22
A dúr skála pl ilyen:
Fail.
NO, U FAIL! :D
Én univerzális dúr-skálát adtam meg, amit bármelyik E-húron levő hangról el lehet kezdeni(ez csak az alakzat ahogyan le kell fogni a húrokat, és az alaphang az X-es jelölés). Te meg egy konkrét C-skálát, ami az A húrról indul. (azt is megadhattam volna ami az A húrról indul, de ez könnyebb, én is evvel kezdtem)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

#329
Quote from: Raggie on 2007-03-31, 18:46:02
NO, U FAIL! :D
Akkor próbáld meg lejátszani, és ha nem találod hibásnak, akkor most hagyd abba
a gitározást :hehe:

A második körtől kezdve elszúrtad - az alaphang oktávja még a helyén volt, de az
utána következő húr már elcsúszott.

Így nézne ki helyesen:

l---l-o-l-x-l---l-o-l---l
l---l---l-o-l---l-o-l---l
l---l-o-l---l-o-l-o-l
l---l-o-l---l-o-l-x-l---l
l---l-o-l-o-l---l-o-l---l
l---l---l-x-l---l-o-l---l