Main Menu

Berserk (!spoilerek!)

Started by tomipark, 2006-01-12, 00:13:06

Previous topic - Next topic

deaththief

Nem copy!Amúgy Berserk is my No 1!Kb 4x néztem meg kb 3 hónap alatt.De nem tudom megunni.A mangát is olvasom,és az is jó,csak elég rétestészta style.Addig húznak benne mindent,míg lehet.
 


deaththief

Quote from: norikoui: Azt elfelejtettem leírni az elõbb, hogy az anime egyetlen zavaró hiányossága számomra az volt, hogy nem derült ki belõle, hogy hogy a fenébe élte túl Gutts azt a napfogyatkozásos balhét, és hogy Caska túlélte-e egyáltalán. Aztán persze utánanéztem mindenféle manga summary-ben(:p), és így már értem, hogy ezzel egy teljesen új szereplõt kellett volna behozni az animébe, ami meg már a következõ szálak része...szóval így megbocsátom. Csak így akkor is hiányos :(

Fent van ftp-n az after the eclipse címû manga.Abban benne van minden.Bejön egy új szereplõ is(Skull Knight,ha jól emlékszem),de ahogy utánaolvastam sokat utaltak rá(azaz akartak) az új szereplõre.Viszont Zodd is nagy szerepet játszik a napfogyatkozás után és õ viszont nem új szereplõ
 


noriko

Ne érts félre!! Nem azt mondom, hogy copy! Csak hogy mintha láttam volna ilyen jeleneteket valahol, és nagyon zavar, hogy nem tudom hogy hol. Fõleg a déja vu jelenet 1. izgat, mert a másikhoz hasonló jelenet szinte tuti volt a Lodossban...
"I wish I could, but I don't want to."

deaththief

Lodoss-t még nem láttam.Mondták sokan,hogy jó,terítéken is van csak most nézek 3sorozatot.Ha ezek lepörögnek,megnézem.
 


roderick

#64
Bál tényleg lehet volt a Lodossban. (Vagyis tuti volt, csak hogy arra emlékeztethetett téged) Meg Orson vagyki az eléggé Gatts szerü figura... márcsak azért is mert berserker... ezmeg Berserk... höhö
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

katz

Quote from: norikoSzóval, összegezve: nagyot csalódtam Griffith karakterében, én is túl sokat vártam tõle. (Mint Gutts, mert ugye õ is úgy ment el, hogy olyasmit mondogatott magában "én csak egy kavics vagyok amiben megbotlottál az úton, de úgyis túljutsz ezen." valami ilyesmi volt a lényege legalábbis.) A lényeg, hogy Gutts ezerszer erõsebb Griffithnél, mert õ nem függ senkitõl.
Griffith nem azért tört össze, mert Gutts otthagyta, hanem azért mert legyõzték.
Quote from: norikoBerserk közben két résznél is volt déja vu-m. Kezdtem azt hinni, hogy én ezt az animét már láttam, csak totál kiment a fejembõl...
De nem láttam, viszont mégis rémlik két jelenet valahonnan nagyon. Segítsetek!
déja vu jelenet 1. : a miniszter azt hiszi, hogy egyedül van a szobában, aztán megfordul és ott a merénylõ (itt Gutts) csuklyában, és amikor leszúrja, azt meglátja valaki (itt a gyerek), akit emiatt szintén meg kell ölni.
Ez a jelenet volt pár AMV-ben, sztem ott láthattad.
Quote from: norikodéja vu jelenet 2. : A bálon Caska megjelenik nõi ruhában, és ezen elámul Gutts.
Melyik animében volt ilyen? Ha volt... Én a Record of Lodoss War-ra gyanakszom.
Lodoss-ban volt hasonló jelenet, amikor Deedlit megjeleneik a bálon nõi ruhában.
Quote from: norikoui: Azt elfelejtettem leírni az elõbb, hogy az anime egyetlen zavaró hiányossága számomra az volt, hogy nem derült ki belõle, hogy hogy a fenébe élte túl Gutts azt a napfogyatkozásos balhét, és hogy Caska túlélte-e egyáltalán. Aztán persze utánanéztem mindenféle manga summary-ben(:p), és így már értem, hogy ezzel egy teljesen új szereplõt kellett volna behozni az animébe, ami meg már a következõ szálak része...szóval így megbocsátom. Csak így akkor is hiányos :(
Az anime az sehol sincs a mangához képest :rolleyes:
Én a Skull Knight mellett Puck-ot i nagyon hiányoltam az animébõl, lévén a mangának már az elején ott van.


u.i.: Csak nem visszatértél a fórumra, 1000 éve nem láttalak itt?

Derszu

Mintha valaki azt irta volna hogy a berserk ami kint van angol szinkronos. Ott van a japán is csak audiósávot kell váltani. :D

Az eclipse alatt Gutts elveszti a karját és az egyik szemét (a karja helyébe egy eldugott ágyú vs nyilpuskát is szereltet ahogy az elsõ részben látni lehet). Casca is túléli, de elveszti a memóriáját, nem fog tudni beszélni, gyakorlatilag ösztöni szinten él. Egyébként Skull Knight menti meg õket, aki áttöri az eclipset. A Földet elárasztják a démonok és szörnyek az új godhand, Griffith születése alkalmából. Gatts elindul hogy felkutassa és megölje Griffith, illetve hogy visszaszerezze Casca emlékeit (ezért viszi magával).  

Hát ennyi lenne a manga elõzetes. Érdemes elolvasni. Skull Knight is nagyon érdekes karakter lesz. Mondjuk én annyira nem szeretem az ilyen szörnyes-mágiás (nyugi abból is kevés lesz), ilyesmi cuccosat, de én is szinte egyhuzamba olvastam végig a mangát.

Egyébként az utolsó résznél én azért aggódtam hogy vajon Casca ébren van-e vagy nem, most megerõszakolja Griffith vagy egyenesen élvezi (hiszen õ eredetileg Griffitht szerette). Ez a gonodolat felért egy fejbecsapással. Aztán a mangában azért jobban meg van rajzolva és megnyugodhattam. Gutts közben meg letépi a saját karját. Elég sokkoló volt az a vége. :)

deaththief

#67
Quote from: DerszuMintha valaki azt irta volna hogy a berserk ami kint van angol szinkronos. Ott van a japán is csak audiósávot kell váltani. :D

Az eclipse alatt Gutts elveszti a karját és az egyik szemét (a karja helyébe egy eldugott ágyú vs nyilpuskát is szereltet ahogy az elsõ részben látni lehet). Casca is túléli, de elveszti a memóriáját, nem fog tudni beszélni, gyakorlatilag ösztöni szinten él. Egyébként Skull Knight menti meg õket, aki áttöri az eclipset. A Földet elárasztják a démonok és szörnyek az új godhand, Griffith születése alkalmából. Gatts elindul hogy felkutassa és megölje Griffith, illetve hogy visszaszerezze Casca emlékeit (ezért viszi magával).  

Hát ennyi lenne a manga elõzetes. Érdemes elolvasni. Skull Knight is nagyon érdekes karakter lesz. Mondjuk én annyira nem szeretem az ilyen szörnyes-mágiás (nyugi abból is kevés lesz), ilyesmi cuccosat, de én is szinte egyhuzamba olvastam végig a mangát.

Egyébként az utolsó résznél én azért aggódtam hogy vajon Casca ébren van-e vagy nem, most megerõszakolja Griffith vagy egyenesen élvezi (hiszen õ eredetileg Griffitht szerette). Ez a gonodolat felért egy fejbecsapással. Aztán a mangában azért jobban meg van rajzolva és megnyugodhattam. Gutts közben meg letépi a saját karját. Elég sokkoló volt az a vége. :)


Caska-t nem viszi magával :S És ha jól emlékszem Zodd is segít megmenekülnie nekik.Caska fél Gutts-tól,nem emlékszik rá és szörnyeket szül.Gutts a karját levágja a törött kardjával,mert bekapta egy szörny,és így nem tud segíteni Caskának.(sok értelme nem volt mert utána 1bõl elkapta 1 másik szörny,aki a szemét kiszírta a karmával)Griffith-t nem szerette,vagy legalábbis a végén már nem,mert amikor összejönnek Guttsu-al,akkor mondta is,hogy amikor legyõzte Griffith-t,nem tudott Griffith-re gondolni,csak Gatts-ot nézte,hogy elhagyja õket,Griffith rosszul volt,õ mégis csak Gatts távolodó hátát tudta nézni.Mindig is féltették 1mást,mégha nem is mutatták ki.Én a sorozatot 4x néztem végig és 4x-re már jól lejöttek ezek a dolgok.
 


Prof. William

Azért Casca utolsó mondata mindent üt. Ahogy ott Griff bá erõszakolja és , mit mond a tehetetlen Gats-nak abban a tudatban hogy nem éli/élik túl...

- Don't... wach...

Valamiért naygon megmaradt ez a mondat... Ez a mangában volt amúgy, ami szerintem sokkal jobb mint az anime.

deaththief

Quote from: Prof. WilliamAzért Casca utolsó mondata mindent üt. Ahogy ott Griff bá erõszakolja és , mit mond a tehetetlen Gats-nak abban a tudatban hogy nem éli/élik túl...

- Don't... wach...

Valamiért naygon megmaradt ez a mondat... Ez a mangában volt amúgy, ami szerintem sokkal jobb mint az anime.

A manga különben tényleg jobb,mint az anime,de szerintem elõször mindenkinek az anime-t kell megnézni elsõnek.
 


Mattanja

Quote from: Prof. WilliamAzért Casca utolsó mondata mindent üt. Ahogy ott Griff bá erõszakolja és , mit mond a tehetetlen Gats-nak abban a tudatban hogy nem éli/élik túl...

- Don't... wach...

Valamiért naygon megmaradt ez a mondat... Ez a mangában volt amúgy, ami szerintem sokkal jobb mint az anime.
Egyetértek (+t egyébként - "watch"), bennem is megmaradt, elég durva az a jelenet. Mintha nem is annyira erõszak lenne, hanem rendesen élvezné...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Prof. William

Nekem inkább az jött le hogy védeni akarta Gats-t. Mondjuk biztos voltam benne hogy megöli Cascat, így még jobb volt a jelenet. Képzeld hogy a szerelmed miközben erõszakolják/gyilkolják még az utolsó lehelletével is téged akar óvni, hogy legaláb ne nézd... Bár amennyit Gats már látot már édes mindegy... :)

Viszont kár hogy Casca innentõl kedve a buta nézésen és néhány Haa meg AAA-n kívül nem oksat szerepelt a sorozatban. Nagyon jó karakter volt, még most is az, de már nem az igazi. Reméllem visszakapja az épp eszét a végsõ csatára, bár az még odébb lessz..

Derszu

Jó persze eleinte nem viszi magával, de aztán igen (az igazi journey alatt ott van vele). Elvileg Casca még visszaszerezheti az emlékeit.

Ja és egyetlen szörnygyereket szült Casca, de az mintha a kinézetén kívül nem lenne gonosz (igazából Gutts gyereke de Groffoth "behatása" folytán vált olyanná amilyenné). Tehát õ szól Guttsnak hogy Casca veszélyben van. Meg nemtom de mintha késõbb normális alakot öltene nem?
Már azért régebben olvastam.

Fazék

kész. eldõlt. újraolvasom a mangát. a napokban végeztem a rendszerezésével/átnevezgetésekkel, hogy szépen egy könyvtárba kicsomagolva megakadás nélkül végig tudjam olvasni, és azt hiszem ideje ezt ki is próbálnom :)

deaththief

Én most rendeltem meg a vol 01-et.Gépen megvan az összes,de az nem az igazi.
Amúgy ha jól tudom az a "szörny" tényleg átváltozik emberré.A mangát a mai napig írják,tehát a végkifejlet még odébb van.De Caska-t sajnálom nagyon
 


Prof. William

Megosztom veletek szerintem hogy fog menni a sztori. Bár nem biztos hogy így lessz..

Na szóval Gats-ék átkelnek a tengeren persze nem eseméyntelenül, mindenféle marhaságot leölve. Megérkeznek a másik kontinensre ahol is elindulnak az Elfek helye felé. Persze jó eseménydús utazás. Segítenek, lenomnak néhány szörnyet... stb.
Megérkeznek az Elf helyre. Persze baj van itt is de megmentik õket. Ott aztán mint a boszinál mindenki kap valami tápot(Vagy visszaadják Caska épp eszét vagy megnondják hogy mi a módszere.) + Gatsot úgy feltápolják hogy már eséjels zálhat szembe akár Griffel is, majd egy kalandos hazaút után Gats végre nekiálhat felszeletelni Griff parancsnokait/talpasait.
Ész aztán végre jön Griff.

Hát nem holnap lessz vége az biztos...

Fazék

Hát igen, sajnos én is tartok tõle, hogy nem szabad sokat várni már a mangától, de örülnék ha tévednék.

Ellenben továbbra is egy korsó sör a jutalma annak, aki az ftp-n lévõnél jobb minõségû volume 2,3-mal tud szolgálni. [SIZE="1"](elnézést, szóval tudom hogy megvehetném, de õszintén szólva semmi kedvem mangákat gyûjteni, van ezer más hülyeségem, amire pénzt kell szórnom)[/SIZE]

deaththief

Durva hogy kb 5000ft-ba kerül egy volume az animeboltban(animestars) és van vagy 31 volume eddig mangából.Több,mint 150.000-be kerülne az egész eddigi gyûjtemény :S Viszont gépen rosszabb olvasni,minõségre se olyan meg könnyen veszlik.Jó,ákármikor letölthetem,de az akkor se ugyan az.Havonta 1-2 volume-t kibír az ember sz.tem.
 


Fazék

Quote from: deaththiefDurva hogy kb 5000ft-ba kerül egy volume az animeboltban(animestars) és van vagy 31 volume eddig mangából.Több,mint 150.000-be kerülne az egész eddigi gyûjtemény :S Viszont gépen rosszabb olvasni,minõségre se olyan meg könnyen veszlik.Jó,ákármikor letölthetem,de az akkor se ugyan az.Havonta 1-2 volume-t kibír az ember sz.tem.
nem azt mondom, hogy hülyeség venni, csak azt hogy ha már van pénzem, akkor én más hülyeségeimre költöm el :) könyvekre, játékra, satöbbi, szóval rendes tagja vagyok az átkozott fogyasztói társadalomnak, de számomra nem éri meg ilyen drágán a manga, max a japán nyelvû változatot lennék hajlandó megvenni, annak még elfogadhatónak találom az árát.

roderick

#79
Számomra a leggnagyobb csalódás az lenne, ha Gutts valami mágikus tápolással ölné le Griffithet és lurkóit. Valahol pont az volt a figurájában a nagyon megkapó, hogy pusztán emberi adottságaival "vágta át" magát a világ akadájain.
Remélem hamar rájönnek, hogy csak ártott a sorozat imidszének a sok high-fantasy elem és visszatérnek a régi kerékvágásba.

Gyürü urát se azért szeretjük, mert tudjuk hogy mittomén: Gandalf botja +15 intet ad, hanem egy sokkal érettebb és misztikusabb felfogása van a természetfelettiröl:)
(lsd. pl. hogy mennyit tudunk Gatts kardjáról vagy az új páncéljáról... ennyi csepegtetett információ böven elég, nem kell túlcicomázni)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Derszu

Ut-ál-juk a má-gi-át!!!!!!!!! :hahaha:

A mágus nem tûzgolyókat hajigál hanem tanácsot ad, a tudományok ismerõje, és ha nagyon muszály talán-talán elõszed valamit mint például egy kis fény. Mint Gandalf. :D....A kezébe meg a kard.

A Berserk eleje nekem éppen azért tetszik nagyon, mert sima középkori környezet. Az az igazi.

Remélem Griffitht Gutts egy szál nadrágban, üvöltve, vérezve fogja kis kockákra felszeletelni. Ahogy azt kell.

Prof. William

Ahoz képest kapott egy mágikus tápállatpáncélt meg a kardja sem éppen természetes. :)
Csak szeletelné már Griffet... Persze ki is békülhetnek... DE ha igen akkor kb valami olyat csinálok a rajzolóval , mint amit Gats szokottcsinálni az ellenfeleivel...

deaththief

Én most elkezdtem rendelgetni a mangát.Bele fog telni akár 1 évembe is,amire megleszenek az eddigiek,de mivel nálam ez a No 1,megér ennyit.Másra nem költök amúgy se nagyon
 


deaththief

Jut szembe Berserk fanok(kicsit off) de olvastátok animeaddicts-on a berserk ismertetõjét?
 


noriko

Quote from: katzGriffith nem azért tört össze, mert Gutts otthagyta, hanem azért mert legyõzték.
Világos, de azért tudta otthagyni Gutts, mert legyõzte, szóval abban hogy otthagyta, közvetve ez is benne volt! ;)

QuoteEz a jelenet volt pár AMV-ben, sztem ott láthattad.
köszi!! gyanús, hogy tényleg ott láttam! sõt, egyre valószínûbb.
QuoteLodoss-ban volt hasonló jelenet, amikor Deedlit megjeleneik a bálon nõi ruhában.
ezt is köszi :D (amúgy direkt utánanéztem, hogy melyik részben vannak valami palotában, és ennek alapján letöltöttem azt a részt, és tényleg benne volt :) )

QuoteAz anime az sehol sincs a mangához képest :rolleyes:
hát ez általában így megy ugye. csak hát a manga hosszúúú...idõm meg kevéske :( De majd. Egyszer. Mire kiverem a fejembõl a sok spoilert amit most megtudtam :D
Quote from: Prof.W.Azért Casca utolsó mondata mindent üt. Ahogy ott Griff bá erõszakolja...
habár a mondatról én lemaradtam, az anime-verzió miatt, de anélkül is cool jelenet volt! Engem az fogott meg, amit az egyik démonisten (vagy mik azok) mondott, hogy abban a jelenetben benne van minden: szeretet, gyûlölet, élet, halál, élvezet, fájdalom stb.
eh, jó azért az anime is :)

[SIZE="1"]ui: @katz: ja, néha azért még járok errefelé :)[/SIZE]
"I wish I could, but I don't want to."

chilip

Vki írja már ide, hogy a Lodoss-t honnan lehet letölteni /vagy fel is rakhatja valaki ftp-re, azt nagyon megköszönném :hehe:/

devilinside

#86
Látom már jó régen kihalt ez a fórum is,mint  a legtöbb. De elekezdtem nézni a berserket, és úgy érezetem írnom kell róla.

Magától a képi megelenitéstől valahogy nem voltam elájulva, pont elég az animéhez, de már láttam szebbet. Az OP-zenéje valahogy nem fogott meg, kivétel az 1. részben az  amély zúgás az nagyon átjött, és illik is a rész hangulatához. ED-t meg nem láttam még, mert egyszerűen amit letoltottem valamiert le van vágva... meghát a magyar felirat nagyon silány ami fonn van az usteamen, és oda van irva h haszálható... már elgondolkodtam h inkább halgatom az angol szöveget pedig nem vagyok egy angol zseni. Olyannyira s**r h a Solymok bandája, Hélyák bandájának van fordita... De végulis ez nem az anime hibája.

Egyenlőre a 7. részél járok de  a sztori nagyon megfogott. Bár az első rész után értetlenül álltam, h most miva...? Aztán a második részből annyira jöttem rá h valószinüleg majd útközben megtudom mi volt az 1. rész. Gutts valahogy nekem nem jön át egyenlpőre ezzel a conan a barbár féle külsővel, bár azért lényegesen összetettebb karakter. :haha:
Szóval kérdezhetitek miért nézem még mindig?: Hát abszolut Griffith miatt. Nagyon tetszik a karaktere (Eddig). Végre egy olyan Piperkőc, mindenkit lenéző, egoista karakter aki végre tud is valamit, nem csak a csicskásai mögé rejtőzik, keménykezű vezér, remek straréga, és mellékesen megrögzötte probálja elérni álmát. Ahogy olvasom a hozzászólásaitokat, még jobb lesz a karaktere, mégha már  nem is fogom szimpatikusnak tartani. Nagyon kiváncsi vagyok már h bukik majd el. Ahogy olvastam nagyon emberien viselkedik, azzal h a könnyebb megoldást választja. Mert az már az eleljén teljesen világos volt számomra h egy romolott világban, ahol az ellenfelei (az urak az udvarban) aljas eszközökhöz nyúlnak ott nem lehet tiszetsséges eszközökkel küzdeni. Csak legfeljebb feladhatta volna az álmát Griffith.
Számomra egyenlőre Griffith jobb és emberibb karakter mint Gutts, és még 1 ideig az is marad ahogy olvastam. De még elején járok nagyon, szóval kiváncsi vagyok, csak lassan jönnek le 1 rész. Majd ha végig néztem majd irok ujra

Viszont sajnálattal olvstam h lesznek nyitott szálak, h mangat is olvasni kelljen. Megkövezhettek miatta de nem szeretem a mangákat. Uh majd ha végére értem lehet lesznek kérdéseim, már ha még foglalkozik ezzel az animével valaki még.
"Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat."

Gregory

Az OP/ED elég gyengére sikerült, szerintem nem vesztettél sokat azzal, h nincs ott az ending.

Felirat: miért nem nézed angol felirattal? Akkor nem kell lemondani a japán hangról, meg én személy szerint jobban szoktam érteni is amit mondanak, hogyha olvasom.

Quote from: devilinside on 2008-01-23, 13:39:45
Gutts valahogy nekem nem jön át egyenlpőre ezzel a conan a barbár féle külsővel
wut?

Azt nem mondanám, h Griffith a könnyebb megoldást választotta. Sokkal inkább az egyetlen utat ahhoz, hogy elérje az álmát.
Gutts pedig szvsz nem is készült emberinek, ő "csak szimplán" GAR.

devilinside

Azért nem nézem angolul mert elég gyengusz az angol tudásom. Egy gyenge középszint. De amugy tervezem h azért ugy is megnézem csak előbb vegignezem ezzel a **** magyar felirattal. Mert még igy is többet értek belőle. Conan a barbár egy iszonyat rossz svájcinégeres vagy sztalonés film. Csak abban volt a foszereplo kigyurt állat 1 cseszett nagy karddal. Egyébként annak h nem láttad csak örülhetsz.
Azért irtam h konnyebb mert mitnha elöttem valaki  írta volna. Én még nem járok ott az animével.
Gutts maga elég egyszerűnek figurának tűnik. Van aztán mindenkit lecsap. Harcon kivül más nem érdekli. Szóval egyenlőre kicsit kevés nekem ugy emberileg.  De később még változhat.
"Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat."

blackman

Igazából Gutts-nak már a gyerekkora is nehezen indult, még a születése sem volt zökkenőmentes.  :smile: Később sem kapott túl sok szülői szeretet, nem beszélve arról, hogy amióta csak az eszét tudja csatáról csatára él. Szóval nemcsoda ha nem az a finomkodó típus.  :D Én nem hasonlítanám Conanhoz, mivel valszeg tizedannyi szenvedésbe, amit Gutts átélt Conan már rég belehalt volna.