Main Menu

Berserk (!spoilerek!)

Started by tomipark, 2006-01-12, 00:13:06

Previous topic - Next topic

Venom

Bár nem tartozik a témához, de Conan se leányiskolába nevelkedett. És nem a Svájcinégeres filmből kell kiindulni, hanem a novellákból és könyvekből.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

devilinside

Viszont egy valami nem fér a fejembe. Miért van mindenki kiakadva azon h Griffith a saját céljaira használt a Sólymokat.
Nincs ebben semmi kivetnivaló. Nos ez ugyan igy van manapság is  a valós világban.

Régen 2 ember volt. Volt az úr és volt a szolga. Most is igy van csak most ugy hivják őket h vállalkozó/tulajdonos meg munkás/dolgozó. Elmész dolgozni, a tulaj megmondja mit kell csinálnod és te megcsinálod. Lehet h fingod sincs mit termelsz de te megnyomod  a gombot a gépen és kidob számdora valami ismeretlen formályú dolgot amirol fingod sincs h mire jó. A tulaj kihasznál téged a saját céljainak elérésre mert ő gazdagabb akar lenni (igaz király nem:P). Ezért  a vállalkozó gonosz? (Az hát:D dehát ebben élünk) Nézzük a másik oldalt. Dolgozó vagy nyomkodod a gombot. Jön a gépből a valami folyamatosan. Megkapod a fizudat, és elmész egy  borbélyházba, mert erre vártál egész honapban. De ha te ezért dolgoztál h d*ghassál akkor te is kihasználtad a főnököd. És nincs más választásod csak h dolgozz. Máskülönben nem mehetsz el honap végén d*gni. (bocsi a kpéldáért, de ha valakit sért akkor olvashatja pizzázásnak is vagy amine akarja.) A fönök ad neked munkát, te pedig megcsinálod neki. Kölcsönös függőség. A tulaj nem menne nlküled semmire de te sem őnelküle. Szóval te döntesz h meik akarsz lenni. (ha egyik sem akkor meg jó koldulát)

Solymok bandája zsoldosokból áll (alias munkás) és azért dolgoznak neki mert ad munkát. A zsoldosoknak az  a feladata h meghaljonak a csatában pénzért. (Nem valami nemes célja a halálnak...) Griffith fizet nekik. Nána hogy használja a bandát. Mivel azért kapta a pénzt  a váruraktol, h harcoljonak. És nem mehetnek el fagyizni a zsettán a csata helyett. És mondjuk ha zsoldos lennék én is inkább Griffithnek dolgoznék mert legalább van taktikai érzéke és nem küld bele  fölöslegesen a halálba. A solymok is függnek Griffith-ől és ugyanigy forditva.

Sztyem emiatt nem kéne féregnek tartani griffith-et.  Mert te is ugyanugy dolgozol vagy majd fogsz fogsz dolgozni valami pénzhajhász balféknek, aki még lehet szarul is iránitja az uzletet.
"Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat."

blackman

Quote from: Venom on 2008-01-23, 19:27:50
Bár nem tartozik a témához, de Conan se leányiskolába nevelkedett. És nem a Svájcinégeres filmből kell kiindulni, hanem a novellákból és könyvekből.
Igaz, erre nem gondoltam. Bocsika minden Conan-fannak.  :redface:

RedPriest

Quote from: devilinside on 2008-01-23, 20:29:16
...

Nem is egészíteném ki, amit írtál, mert nincs mivel. Egyetértek, így működött, működik, és fog működni ez a rendszer, amiben élünk. Hogy rendjén van-e? Az már más kérdés, megszoksz, vagy megszöksz. Bár nem elsősorban ezért, de közre játszik, hogy pozitívan állok hozzá ehhez az animéhez.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Dragonlord

Vki tudna segíteni mert én a befejezést nagyon nem értettemxd Elmagyarázná valaki? pl caska meghalt?

Zen

Quote from: Dragonlord on 2009-05-03, 17:25:35
Vki tudna segíteni mert én a befejezést nagyon nem értettemxd Elmagyarázná valaki? pl caska meghalt?
Ebből azért látszik mennyire kerek az anime története.  :P
[spoiler]Griffith feláldozta az embereit, aztán megrappelte Caskat, aztán valahogy kimenekültek Guttsal onnét, és Gutts elindul h leölje Griffithet.[/spoiler]
[spoiler=manga spoiler]Caska megnemszületett gyereke a rappelés miatt démonná korcsul, Caska regresszál (vagy hogy mondják), őt meg Guttsot kimenti a Koponya Lovag, Rickert Godohoz költözik, Griffith egy ideig ottmarad a pokolban, Gutts meg elindul h leölje Griffithet.[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dragonlord

ah értem kösz:D és gutts összejön caskaval a végén vagy az nem derül ki a mangába se? és griffith? őt megöli gutts?
:D

chilip

#97
a mangának még nincs vége, [spoiler]most mennek cascát meggyógyítani, kicsit meghibbant a rapeelés után/közben[/spoiler]
[spoiler=nagyspoiler-ahol a manga tart most]manga ott tart hogy griffith a pokolból visszatérve végre eljutott odáig hogy már csak a koronát kell a lába elé dobni és van birodalma, meg valamelyik síkot (asszem az asztrálist) összemosta a való világgal és mindenféle fantasy lények jönnek át erre a világra[/spoiler]

az art az szép :)

[spoiler=ez a kép különösen tetszik][/spoiler]

Karez

The saga continue's???
:zomg:

Sankaku Complex írás szerint:
"Rumours of a second anime adaptation of epic slashing things manga Berserk have been swirling for some time, and now some supposed images of the anime have surfaced, said to be a Studio Studio 4°C project.
The images clearly show Casca, Gattsu, Puck and Zod in what look to be some artistically accomplished scenes.

The images were apparently leaked by a Studio 4°C employee, and generally have a rather poor provenance. The source warns to exercise one's own judgment in deciding whether these are genuine signs of a new series.

Fortunately, the indications are that Dream C Club is not very good, so it is just possible Berserk mangaka Kentaro Miura may escape further entrapment..."

Junchi

o________O

Ez egy vicc... Ez csak egy rossz vicc lehet. Pont azon gondolkodtam a minap, hogy honnan szerzek majd elegendő hányózacskót arra az esetre, ha folytatnák/felélesztenék ezt a sorozatot, erre tessék...

Mindegy, felőlem azt csinálnak, amit akarnak, de, hogy én ennek a közelébe nem megyek, az is biztos. A berserk!anime a maga 25 epizódjával és a lezárással úgy TÖKÉLETES, ahogy, szal ebbe max a lulz miatt fogok belenézni...

Rounin

Quote from: chilip on 2009-06-26, 01:12:11
[spoiler=ez a kép különösen tetszik][/spoiler]

Nekem még mindig a 16. kötetbeli bélrágós, tündérégetős kép a kedvencem. :angyali:

Titkos

Én is úgy vagyok, mint Junchi, csak én örülök a hírnek. XD (Már ha igaz, még nem láttam azt a részt, ahol megerősítenék.)

Szóval én is a múltkor gondolkodtam azon, hogy mostanában divat lett egykori "legendás animék" feltámasztása, folytatása, remake-je stb. Elkezdtem azon gondolkodni, hogy melyik az a cucc, amelyik már megkapta, és melyik az, amelyik még nem, de megérdemelné a folytatást.

FMA: Checked, már fut majdnem egy fél éve.
Inu Yasha: Checked, szeptember körül indul.
Berserk: Gondoltam már rá jópárszor, persze úgy voltam vele, hogy "Á, úgysem veszek elő sajnos", de remélem most ez is "checked" lesz. :D

Amúgy a képek alapján ütős lesz a grafika, már csak arra leszek kíváncsi, hogy vajon a vérengzést mennyire merik majd belevinni, pláne most, amikor a DBZ Kai-ban Goku egy hasraütéstől meghal, vagy az Uminekóban kocka hasuk van, de nem a gyúrástól... Mert az előző sorozatban ez nem volt gond, ugyanis ott még van történet ( :angyali:), ergo tökmindegy milyen látványosan ölik meg egymást, mivel nem azon volt a hangsúly. Viszont valljuk be, az Eclipse utáni részek fő erőssége az, hogy finoman szólva is elég naturálisan mutatja be Miura a harcokat, na most kérdés, hogy mennyire lesz ez élvezhető, ha shounen-szintre butítják vissza.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


blackronin

Azt hittem, hogy egy Hellsing OVA-hoz hasonló sorozatot készítenek, atomdurva animációval...
Még eléggé kétséges, hogy milyen lesz az első képek alapján.

Dragonlord

Quote from: blackronin on 2009-08-21, 19:21:15
Azt hittem, hogy egy Hellsing OVA-hoz hasonló sorozatot készítenek, atomdurva animációval...
Még eléggé kétséges, hogy milyen lesz az első képek alapján.

milyenek azok az első képek? :D

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

popec

hat nemtom ezek alapjan a kepek alapjan sztem iszonyat nyomi... a regi stilusu rajzolas nekem 10szer jobban bejon

Junchi

Quote from: popec on 2009-10-04, 03:25:47
hat nemtom ezek alapjan a kepek alapjan sztem iszonyat nyomi... a regi stilusu rajzolas nekem 10szer jobban bejon

+nincsilyennagyszám

A lulz miatt viszont 100, hogy belenézek. :3

Titkos

Honnan tudjátok 4 kép alapján, hogy gagyi a grafika? Van egy Casca kép, ahol tök úgy néz ki, mint a mangában (ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy az első sorozat volt kevésbé mangahű dizájnilag), egy Puck kép, amit rendesen meg sem lehet ítélni, mert hátulról süt a Nap a "kamerába", egy állókép Zoddal (ez kb. szerintem olyasmi, mint amikor az első sorozatban olyan festményszerű kimerevített képek voltak), meg egy harcjelenet, talán erre mondanám egyedül, hogy kissé gagyin néz ki, de igazából a legtöbb animében gagyi egy darálós jelenet, ha nem mozog, csak random kiszedsz belőle egy képet. Röviden: Kb. úgy vagyok vele, hogy majd ha már mozgás közben látom a rajzokat, mert egyenlőre olyan, mint amikor a Nagylábút meg a Loch Ness-i szörnyet elemzik egyetlen kép alapján, ami nem is biztos, hogy az. :D (Jut eszembe, ezen a 4 képen kívül volt már bármilyen hivatalos bejelentés, hogy lesz új sorozat?)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Junchi man, stop being so negative man, you're messing up my inner Feng Shui man, like totally.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Aki esetleg nem tudja:


Sajnos egyértelmű: nem lesz új Berserk anime.

R.I.P.  :frown:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1


blackronin

Quote from: balu01 on 2010-09-27, 18:08:10
New Berserk Anime Project Launching
Ööö... Ez most komoly?  :zomg:

Ha ez tényleg megtörténik, értsd valóban megjelenik akár egy rész is, akkor elmondható:
"Vannak még csodák... meg vannak olyan animátorok, akik megfelelnek Mira elvárásainak."

Junchi

Quote from: balu01 on 2010-09-27, 18:08:10
New Berserk Anime Project Launching

Yay or nay?

[spoiler]Részemről utóbbi, szal továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy kár megbolygatni a Berserk animét...[/spoiler]

chilip

vannak még csodák, amúgy sztem ennek örömére leszedem ezt és remélem majd működésre tudom bírni :D

blackronin

Én csak egy dolog miatt örülök ennek a hírnek (ami a legfontosabb):
Ha valóban már a mangát fogja követni pontosan (és rendesen folytatják is majd a jövőben), akkor talán megváltozik az emberek véleménye a sorozatról.
Mert egy dolog a mangában nézni a "képeskönyvet" (ugyebár Junchi ezt hozta fel legtöbbször... gyakran csak néztük a szép képeket  :D),s más animációban és zenei aláfestéssel megtekinteni.
Én úgy érzem, hogy az első anime változat is ezért lett sikeres és nagy kedvenc. Durva volt és hangulatos.
Ha meg tudják ismételni (persze minőségi grafikával, mert ennél a sorozatnál ez a siker kulcsa! Ha megpróbálják olcsón megúszni, akkor bukta lesz), akkor kellemes idők elé nézünk.

Junchi

Quote from: blackronin on 2010-09-27, 19:27:16
Én úgy érzem, hogy az első anime változat is ezért lett sikeres és nagy kedvenc. Durva volt és hangulatos.
Ha meg tudják ismételni (persze minőségi grafikával, mert ennél a sorozatnál ez a siker kulcsa! Ha megpróbálják olcsón megúszni, akkor bukta lesz), akkor kellemes idők elé nézünk.

Hát, ha tudják majd hozni azt a szintet, mint amit a nagy előd anno, akkor részemről jöhet. (Szal a Berserk anime továbbra is az egyik kedvencem. :3)

Karez

Beharangozó trailer:
Berserk CM

Lesz itt minőségi animáció! Hétvégén várható egy hosszabb előzetes is.

blackronin

Hát...
Engem egyelőre nem győzött meg.
Guts furán volt megcsinálva. (CGI?)

Chronus

Quote from: blackronin on 2010-09-29, 08:15:48Guts furán volt megcsinálva. (CGI?)

Full CGI. Studio4°C csinálja, legalábbis Hiroyuki Kitakubo ezt írta Twitterjén.