Main Menu

Cyberpunk

Started by Ramiz, 2006-01-15, 00:33:34

Previous topic - Next topic

Ramiz

Jó, de ha mindenki más jelöletet ért a jelölõként használt szavak helyett, akkor borul az egész kommunikáció és mehetünk vissza a fákra makogni... Szóval jobb, ha mindenki ugyanarra gondol, amikor ugyanazt mondja. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizJó, de ha mindenki más jelöletet ért a jelölõként használt szavak helyett, akkor borul az egész kommunikáció és mehetünk vissza a fákra makogni... Szóval jobb, ha mindenki ugyanarra gondol, amikor ugyanazt mondja. :)
nem azt mondtam, hogy nem ugyanaz... de mindennek a mértéke az ember, azaz önmagad. mindenki másként éli meg ugyanazt... tehát árnyalatnyi különbségek vannak az egyes emberek fogalmai között (ez elég sok sértõdésre is alkalmat ad, gondolj csak bele...) :teccik:
(én meg ezt a szmájlit kezdem megszeretni, hehe :D)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Raggie

Quote from: RamizJó, de ha mindenki más jelöletet ért a jelölõként használt szavak helyett, akkor borul az egész kommunikáció és mehetünk vissza a fákra makogni... Szóval jobb, ha mindenki ugyanarra gondol, amikor ugyanazt mondja.
Akkor határozd meg! :hehe:
[SIZE="1"]Nna és akkor máris jó kis ördögi körben vagyunk...[/SIZE]
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

1. blarke: mi most nem árnyalatnyi különbségekrõl beszéltünk a cyberpunkkal kapcsolatban, hanem alapvetõ fogalmi kérdésekrõl.
2. Raggie: nincs ördögi kör, mivel onnan, hogy nem tudjuk, mi az a CP, nem úgy haladtunk tovább, hogy "ha feltesszük, hogy ..., akkor már meg tudjuk fogalmazni, hogy mi az a CP".
3. Mindkettõtöknek: :_off: ne hasogatsatok szõrszálat a hátamon, lécci. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

Ottlik Géza: Iskola a határon

Abszolút témába vágó, csak tessék elolvasni!
Elsõ fejezet/bevezetés - Az elbeszélés nehézségei.
Gyakorlatilag végig az egy-világ/több-világ problémát fejtegeti, s így ezzel együtt a nyelv ill. a szavak valóságát.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Lt. Simoan Blarke

Quote from: FlaserOttlik Géza: Iskola a határon

Abszolút témába vágó, csak tessék elolvasni!
Elsõ fejezet/bevezetés - Az elbeszélés nehézségei.
Gyakorlatilag végig az egy-világ/több-világ problémát fejtegeti, s így ezzel együtt a nyelv ill. a szavak valóságát.
hm. nekünk ez kötelezõ volt, de az én személyes definícióm szerint ez nem cyberpunk :confused: se kiberverek, se mátrix, se jövõ, se szmog, se bivalynagy cégek, amik ugyan imo nem feltétlenül szükségesek együttesen egy cyberpunk mûhöz, de 2-3 azért kell bele. :confused:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkehm. nekünk ez kötelezõ volt, de az én személyes definícióm szerint ez nem cyberpunk :confused: se kiberverek, se mátrix, se jövõ, se szmog, se bivalynagy cégek, amik ugyan imo nem feltétlenül szükségesek együttesen egy cyberpunk mûhöz, de 2-3 azért kell bele. :confused:
:lol: Nem arra gondolt...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Ramiz:lol: Nem arra gondolt...
:wtf: (NERÖHÖGJ BÁZÉ! :D:D)
a definíció nehézsége így, hogy felhívtad rá a figyelmemet, leesett. de az egy-világ/több-világ problémák alapján nekem a cyberpunkos hatás jött le. tudom, /me :lame:, pussz.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RE@L

#38
Érdekes dolgok vannak ebben a topikban és még érdekesebbek. Viszont még nekem ígysem igazán jön le a "Cyberpunk" Definíciója. Vegyük pl. Japánt(Japán filmek szerintem eléggé elborultak lehetnek de egyet sem láttam még :( ) http://www.cyberpunkfilms.com/  
http://www.cyberpunkreview.com/what-is-cyberpunk/ Itt szerintem elég rendesen összefoglalják azt hogy mitõl Cyberpunk valami és ény egyet is értek vele. Tovább nézegetve ezt az oldalt eléggé sok hasznos információ van rajta a témával kapcsolatban.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RE@LÉrdekes dolgok vannak ebben a topikban és még érdekesebbek. Viszont még nekem ígysem igazán jön le a "Cyberpunk" Definíciója. Vegyük pl. Japánt(Japán filmek szerintem eléggé elborultak lehetnek de egyet sem láttam még :( ) http://www.cyberpunkfilms.com/  
hát... japán pl. a technót és a rockot is másképp értelmezi, miért lenne ez másképp a cyberpunk fogalma esetében?
Quote from: RE@Lhttp://www.cyberpunkreview.com/what-is-cyberpunk/ Itt szerintem elég rendesen összefoglalják azt hogy mitõl Cyberpunk valami és ény egyet is értek vele. Tovább nézegetve ezt az oldalt eléggé sok hasznos információ van rajta a témával kapcsolatban.
hm. szép gyûjtemény. csak az a probléma, hogy ebbõl bizonyos dolgokra csak 2-3 érvényesül, és mégsem érezzük cp-nek. pl: Metropolisban kb. a negatív technológia-hatás és a corporate over society érvényesül, meg a sok kosz (szóval a cyberpunk looks nem teljesen), mégis van, aki cp-nek mondja. viszont ez nem elégséges feltétel, ugyebár... van valami, ami cp-t csinál belõle :s
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manu

Quote from: RE@LÉrdekes dolgok vannak ebben a topikban és még érdekesebbek. Viszont még nekem ígysem igazán jön le a "Cyberpunk" Definíciója. Vegyük pl. Japánt(Japán filmek szerintem eléggé elborultak lehetnek de egyet sem láttam még :( ) http://www.cyberpunkfilms.com/  
http://www.cyberpunkreview.com/what-is-cyberpunk/ Itt szerintem elég rendesen összefoglalják azt hogy mitõl Cyberpunk valami és ény egyet is értek vele.

Nem mondtál nagy hülyeséget, de az oldal jó, mert nekem senki nem hitte el, hogy az ED 80000V cyberpunk film lenne.
A 964 Pinocchio is király kis film, csak sajna a DVD-m hibás, mármint a dvd fileok. Apropó, nem tudja valaki, van-e valami módszer a javítására. A lejátszás közben egyszerûen lefagy, és átugratni sem lehet a hibán. :(

RE@L

#41
@Blarke
Metropolis 1 az 1 ben Cyberpunk, nemcsak a cyberpunkreview oldal kritériumainak felel meg hanem egyszerûen beleillik abba is amit a "technokrata" elméletekben fentebb még kifejtettek, mellesleg nagyon jó kis film sõt... és mi van a kislánnyal? Az ultimate vezérlõegység?..... nemértem hogy jön ide a "techno" amikor az igazi techno-t vagy rockot ottis ugyanúgy értelmezik, 1x olvastam nagyon érdekes visual-kei riportot h miért jött létre és egyszerûen azért mert újítani akartak, akartak maguknak valami olyasmit ami eredeti. Nekem pl van GoA mixem Japó sráctól és ugyanolyan mintha Talamasca mixelte volna... (legalábbis minõségre és stílusra) az oldalon is mondja és ahogy olvastam ebben a topikban is konkrétan nem tudtuk definiálni a cyberpunkot. Irodalmat is mindenki úgy értelmezi ahogy akarja viszont vannak általánosan elfogadott dolgok/tények vonatkoztatások amik érvényesek.

@Manu
Szerintem azt már sehogyan de nem merek mondani vmi alternatívát mert még nempróbáltam :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RE@LMetropolis 1 az 1 ben Cyberpunk, nemcsak a cyberpunkreview oldal kritériumainak felel meg hanem egyszerûen beleillik abba is amit a "technokrata" elméletekben fentebb még kifejtettek, mellesleg nagyon jó kis film sõt... és mi van a kislánnyal? Az ultimate vezérlõegység?.....
az nem kislány, hanem egy android... emberésgépkohézió nincs benne (l. implantátumok etc.), alvilág se nagyon (a lázadók != alvilág), információkereskedelem se a "klasszikus", itt értelmezett módon.

Quote from: RE@L@blarke nemértem hogy jön ide a "techno" amikor az igazi techno-t vagy rockot ottis ugyanúgy értelmezik, 1x olvastam nagyon érdekes visual-kei riportot h miért jött létre és egyszerûen azért mert újítani akartak, akartak maguknak valami olyasmit ami eredeti. Nekem pl van GoA mixem Japó sráctól és ugyanolyan mintha Talamasca mixelte volna... (legalábbis minõségre és stílusra) az oldalon is mondja és ahogy olvastam ebben a topikban is konkrétan nem tudtuk definiálni a cyberpunkot. Irodalmat is mindenki úgy értelmezi ahogy akarja viszont vannak általánosan elfogadott dolgok/tények vonatkoztatások amik érvényesek.
vannak. de hasonlíts össze egy japán techno vagy rock számot (azt, amit a japók mondanak annak) egy nyugati techno/rock (értelemszerûen válassz) számmal, és rájössz. off vége...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: ManuNem mondtál nagy hülyeséget, de az oldal jó, mert nekem senki nem hitte el, hogy az ED 80000V cyberpunk film lenne.
De én igen! :)

Quote from: ManuA 964 Pinocchio is király kis film, csak sajna a DVD-m hibás, mármint a dvd fileok. Apropó, nem tudja valaki, van-e valami módszer a javítására. A lejátszás közben egyszerûen lefagy, és átugratni sem lehet a hibán. :(
Esetleg AutoGK-val aviba rippelni? Egy kis rész kimarad, de talán nézhetõ lesz még a film.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Adott kategórián belül pl.: GoA (most azért hozom ezt megint témának mert erre van bizonyítékom) Japánok is ugyanolyat alkotnak mint a nyugatiak ugyanabban. Vagy vedd Timo Maas-t és Satoshii Tomie-t. Amit te mondtál nem 1 és ugyan az, ezért is mondtam azt hogy adott kategórián belül tudnak ugyanolyat alkotni.

Direkt mondtam kislányt mert, emberi lehet-e egy gép motívum. Lázadás nincs benne? Akkor miért mennek a robotok ellen a zikkurat napján és öletik meg magukat szinte a "szabadságért", alvilág meg folyamatosan jelen van ellentétben a Zikkurattal ami ugyebár a társadalom legteteje. Vedd azt a jelenetet amikor ottvan mint1 angyalként az "android" a rádióval a kezében és körülötte van a nyomorúság és a legalja a társadalomnak.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Lt. Simoan Blarke

igen, tudnak. de a japán tetszésindexek szerint jó/tetszetõs cuccok úgy zene, mint filmek terén - JELENTÕSEN elütnek a nyugatiétól. pedig ugyanúgy hívják a kategóriákat... mondjuk elényomnak jó esetben egy j-t :)

Quote from: RE@LLázadás nincs benne?
pont hogy nem ezt mondtam :o
én azt mondtam, hogy lázadás != alvilág. az aljanép nem az alvilág... az meg, hogy a gép lehet-e emberi, nem feltétlenül teszi cp-vé, lehetne natúr sci-fi is (pl. Asimov)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RE@L

Pontosan, hiszen a Japók akartak vmi olyat kitalálni csinálni ami nem olyan mint a többi, nekünk van Romantic-unk(nem mintha szeretném) nekik van J-Rock, J-Pop(eurobeat) amcsik imádják rap-et, mindenki azt szereti a legjobban amit saját maga csinál és "büszke" lehet rá nem? http://www.cyberpunkreview.com/what-is-cyberpunk/  oldal kritériumai alapján erõsködöm ennyire hiszen csak annak elolvasása után jutott nekem 1 általán eszembe h Metropolis anime cyberpunk is lehet sõt beleillik a profilba.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Most ti min vitatkoztok, ha egyetértetek abban, hogy a Metropolis cyberpunk? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizMost ti min vitatkoztok, ha egyetértetek abban, hogy a Metropolis cyberpunk? :)
végeredményben azon, hogy azok alapján, amiket RE@L a honlapon talált, egyértelmûen besorolható-e oda, vagy kell még valami plussssz. õ az elõbbi, én az utóbbi mellett vagyok, de eléggé nem hajlunk meggyõzés felé :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RE@L

#49
http://www.cyberpunkreview.com/?s=Metropolis
http://www.ou.edu/worldlit/onlinemagazine/2005septdecember/20-WLTSept-05-Park.pdf érdekes elmélkedések és mind azt igazolják hogy Metropolis igenis Cyberpunk!!! Megkéne nézzem már Fritz Lang Metropolisát :S

Amúgy nem láttam topikban az Akirát pedig az 1 ik legnagyobb cyberpunk anime.

Amúgy Texhnolyze hoz kapcsolódóan: http://www.cyberpunkreview.com/cyberpunked-living/post-cyberpunk-why-not-cyberpunk-20/
http://www.cyberpunkreview.com/movie/decade/2000-current/texhnolyze/

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Szerintem valahogy afölött siklunk át, hogy a cyberpunk - mint minden mûfaji vagy stílusbeli meghatározás - alapvetõen fuzzy halmaz. Nem tekinthetjük úgy, hogy teljesen beletartozóak illetve teljesen bele nem tartozóak a mûvek, hanem minden mû valamilyen mértékben cyberpunk csak, a cyberpunkság skáláján felvett pozíciójukkal lehetne jellemezni õket.
És hogy mennyire cyberpunk, azt dönthetik el a különbözõ kritériumok, mint megakorpok, mesterséges intelligenciák, stb.
Súlyosbításként az osztályozást emberek találták ki, és különbözõ emberek alkalmazzák, nem várható el, hogy ekzakt definíciót rendelhessünk a fogalomhoz, vagy hogy mindenki mindig ugyanannyira értékelje egy mû cyberpunk mivoltát.
Ebbõl az is következik hogy nem biztos, hogy létezik etalon cyberpunk mû, mint ahogy legtipikusabb magyar ember sincs.

Attól, hogy szubjektív az ítélet, még lehet konszenzus. Például bár mindkettõ mûnek központi elemei a gépesített test és a hatalmas szervezetek, a Texhnolyze szerintem sokkal cépébb a Gunslinger Girlnél, szóljon aki másként érzi.

Metropolishoz nem szólnék hozzá, mert csak az anime-feldolgozást láttam, a "nagy" Metropolist nem. Az anime amúgy kétségtelenül felmutat cyberpunk elemeket, de magamtól nem gondolnék arra, hogy az. Majd megnézem a cikkeket.
Akira: nagyon nagyon future punk, de csak kevésbé cyber szerintem. Nem mintha ez csökkentené az érdemeit a szememben.
GITS (elsõ film): nagyon cyber, de csak kicsit punk, szóval a másik szélen van :)
Quoteaz meg, hogy a gép lehet-e emberi, nem feltétlenül teszi cp-vé, lehetne natúr sci-fi is (pl. Asimov)
Az elvvel, az állítással egyet értek, ez csak a cp-ség egy gyakori komponense, lehet valami cp nélküle, illetve nem cp vele. Ám hamár Asimovov felhoztuk: a legtöbb robotos mûve valóban "csupán" aranykorbeli klasszius scifi, de például a nagy kedvencem,  Cages of Steel/Acélbarlangok nálam cyberpunk-elõképnek számít. Elég nyomasztó képet fest egy, a gazdagok által hátrahagyott túlnépesedett Földrõl, ahol a szegények elembertelenítõ tömegtársadalomban gürcölnek, az egyébként a megélhetést is jelentõ robotizáció által fenyegetõ munkanélküliség rémével küzdve, minimalizált privátszférával, sosem látván a Mezítelen Napot...

RE@L

"eredeti" Fritz Langos Metropolisznak SEMMI köze sincs az anime-s Metropoliszhoz azonfelül hogy Fritz Langtól merítettek ötletet!
Amúgy Gunslinger Girl-t ki mondja CP-nek? Szerintem egyáltalán nem fordul meg az emberek fejében hiszen kõkemény dráma. Amúgy a cyberpunkreviews on és a pdf file ban nagyon sok hasznos info van a témával kapcsolatban!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Lt. Simoan Blarke

Profeta: jogos és végiggondolt eszmefuttatás. :tezsvir: ezentúl cyberpunkos mérõskálát kell bevezetni :D egyébként Asimovot a klasszikus Robotváros-korszak miatt említettem meg, nem pedig egyes mûvei miatt, amik valóban lehetnek cpsek :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Flaser

Új, minden eddiginél jobb definíciót találtam:
"What is cyberpunk? Cyberpunk is a Hello Kitty claymore mine."
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

Quote from: RE@LMegkéne nézzem már Fritz Lang Metropolisát :S
Szavaztasd meg meeten, én viszem aviban. :)

Quote from: ProfetaEbbõl az is következik hogy nem biztos, hogy létezik etalon cyberpunk mû, mint ahogy legtipikusabb magyar ember sincs.
Van, aki még nem ismeri Szalacsit? :confused: :D

Quote from: FlaserÚj, minden eddiginél jobb definíciót találtam:
"What is cyberpunk? Cyberpunk is a Hello Kitty claymore mine."
Wáááh... dõlt az összes eddigi munkánk... :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Raggie

LoL :lol: (karma +1 ;))

Ezaaaz Metropolis-t a népnek!!! A Fritz Lang-os már úgyis egy ideje itt pihen a vinyón és csak valami alkalomra vár, hogy megnézzem! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Shali

#57
Húú, ma felfedező napot tartok, hogy itt milyen topikok vannak... ((=

Egyrészt a The Dose első számában van interjú egy japó cp íróval, plusz elég nagy részt szentelnek a műfajnak cp anime ajánlóval, meg hasonlókkal, vessetek rá egy pillantást, jóság (=

Plusz nyomorom is lenne, a Renaissance c. francia animációs filmet szeretném megszerezni, lehetőleg angol szinkronnal, tudna valaki segíteni?

Csak átlapoztam az eddigi termést, de szerintem a cyberpunkot elég nehéz definiálni, inkább egyfajta életérzése, sajátos hangulata van, és viszonylag kevés közös elem.
Tudom, nagyon szar példa, de kb olyan, mintha azt mondanám vkinek, hogy fogalmazza meg a "rock"-ot. Ott is baromi nagy eltérések vannak, hacsak megnézünk egy hónaljszárítós csopperes "born to be wild" arcot, vagy egy gothic rockot hallgato, bezárkózott, elvont gótot. A különböző cp művekben is vannak olyan elemek, amik egyik helyen nagyon erősek, másutt nincsenek is, de attól még mégis van egy közös alap.

szerk.:Itt egy egész érdekes tanulmány Cyberpunk and the New Myth néven, még nem olvastam végig, de a második része, a "Defining Cyberpunk" egész korrekten megfogalmazza a dolgokat.
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Ramiz

Ez a Renaissance elég bénának néz ki szerintem.
Shali: oké, de pont arról beszélgettünk eddig, hogy mi is lehet az a közös kevés elem. Ha nincs elég biztos közös pont, akkor meg miért használjuk ezt a túl tág cyberpunk fogalmat? Akkor meg le kell szűkíteni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

What is cyberpunk?

Nagyjából amiket mi is gyűjtöttünk, frankón megfogalmazva.
Az oldalon egyébként marha jó ajánlók és írások vannak (filmek, játékok, mindenféle).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!