Hordozható konzolok

Started by Danhibiki, 2006-02-09, 10:22:45

Previous topic - Next topic

Zsiga


szpeter

Nem teljesen konzol,de szereztem egy 6.gen ipod nano-t.Jópofa kütyü,sajna az érintőképernyő ellenére a zenelejátszáson kívül nem igazán jó semmire.Plusz van benne lépésszámláló,ami arra jó,hogy megpróbáld ide-oda tologatva átverni.. Jópofa kütyü,annyi szent.Épp edzem az aksit, lassan bírni fogja a 24 h-t. AZ elején 3-4 óra alatt kimerült,most már kihúzza az egész napot szinte.


Ramiz

Engem csak akkor érdekel, hogyha modolható. Még csak nem is a feltörés a fő kérdés, már ami a PSP2-s játékokat ismeri (el tudom képzelni, hogy egy Metal Gear Solid epizódot megvásároljak rá, azok majdnem mind nagyon színvonalas játékok voltak eddig), hanem a PSX-es, PS2-s játékok futtatása és az, hogy írnak-e rá új emukat vagy esetleg viszi-e a PSP-s emukat (ScummVM, DosBOX, SegaCD stb). Számomra ez a PSP fő előnye.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

szpeter

Psp játékok 3D-ben plugin Ehez kapcsolódna egy kérésem: régebben letörölhettem a seplugins mappámban a game.txt-t,ha lenne oly szíves valaki feltölteni a sajátját datara vagy hasonlóra,azt megköszönném!  :redface:

Cloud


Darkstar

Lehet, hogy ide jobban illik.

Eldöntöttem, hogy veszek egy PS Vita-t.
Mire érdemes figyelni? Érdemes a 3G modelt venni? Azon hogy van net? Szolgáltatótól kell valami csomag? Azt hittem amúgy, hogy jóval drágább, erre elég olcsón is hozzá lehet jutni. Vagy ezzel valami gyanús ennyiért?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Szokásos fórum:

http://gamepod.hu/tema/ps_vita_ps3_a_zsebben/hsz_1-200.html


3G modell, vagyis mobilnetes. ( sim kártya+mobilnet előfizetés)

Darkstar

Most olvassak végig egy 1.5k hozzászólásos fórumot?
I just wanna play muh ateliers.

Igazából egy egyetlen dolog, ami érdekel, hogy valamiféle region lock van-e benne.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

#99
Dehogy kell végigolvasni. Ott a kereső, ha érdekel valamit, ha az nem talál kérdezz, válaszolnak. :)  :tezsvir:

szerk:

Ez a hsz kell neked:

http://gamepod.hu/tema/ps_vita_ps3_a_zsebben/hsz_140-140.html

Vagyis nincs régiózás.

Darkstar

Eddig érdekelt, tehát nálunk is elérhető mind2.

Holnap céges vacsora, de kedden megyek is venni. Wii.  :hopp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

#101
Quote from: Darkstar on 2013-06-02, 22:48:35
Eddig érdekelt, tehát nálunk is elérhető mind2.

Holnap céges vacsora, de kedden megyek is venni. Wii.  :hopp:

Nem Wii. PS Vita.

Quote from: Cloud on 2013-06-02, 22:38:06
Dehogy kell végigolvasni. Ott a kereső, ha érdekel valamit, ha az nem talál kérdezz, válaszolnak. :)  :tezsvir:

Ebben igaza van DS-nek.
Amikor valakinek van egy egyszerű, nem mélyenszántó kérdése, miért kéne átolvasnia egy teljes topicot, vagy akárcsak kutatgatnia (az is simán eltarthat sokáig)? Főleg úgy, hogy valakinek esetleg csak 2 percbe telik leírni a választ.
Az esetek többségében egyszerűbb és hasonlóan gyors lett volna leírni a választ, mintsem rendre utasítani a kérdezőt, hogy ugyan keresgessen már a több ezer korábbi hozzászólás között, mert valahol ott van. (Már az is logikai baki, hogy abban sem lehet biztos, a válasza ott van.)

kelvor

DS, majd kérünk egy kis élménybeszámolót!  ^^

Gondolom Cloud azért linkelt mert ő sem tudta fejből a választ a kérdésre.

Cloud

#103
Nem tudtam fejből a választ, kb 20 másodperc volt kikeresni a topicból. Nem a világ vége szerintem...Plusz nem utasítottam rendre, csak adatot adtam, hogy hol találhat infót.

szerk:

Egyébként ha én valami újdonságot veszek, szeretek utána járni minden előnyének, hátrányának és ha ez pár oldal hozzászólást jelent, akkor az nem gond nekem. Ismeretlenül nem érdemes beleugrani ilyen vásárlásokba.

Darkstar

#104
Quote from: .Attila on 2013-06-03, 00:03:03
Nem Wii. PS Vita.
Igen, már a post pillanatában rájöttem, hogy magas labda.  :D

Cloud: mivel nem használom a ph lapcsaládot, így nem ismertem a topicot. Utána már gyorsan megtaláltam.
De amúgy Attila-nak igaza vanik.

QuoteIsmeretlenül nem érdemes beleugrani ilyen vásárlásokba.
Thought process

Mit akarok? -> Ateliert játszani -> platform? -> vita -> nalunk elerheto? -> igen -> closest store where?
Nem kell ezt túlbonyolítani.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Cloud on 2013-06-03, 00:35:32
Nem tudtam fejből a választ, kb 20 másodperc volt kikeresni a topicból. Nem a világ vége szerintem...Plusz nem utasítottam rendre, csak adatot adtam, hogy hol találhat infót.

szerk:

Egyébként ha én valami újdonságot veszek, szeretek utána járni minden előnyének, hátrányának és ha ez pár oldal hozzászólást jelent, akkor az nem gond nekem. Ismeretlenül nem érdemes beleugrani ilyen vásárlásokba.

Egy általános hozzászólás volt amúgy. Engem bosszantani szokott, hogy sokszor több energiát ölnek a kioktatásba, mint amennyi energia lett volna leírni a választ.
Utánajárni én is szeretek, de volt már olyan, hogy negyed óra kereséssel egy topicban semmire sem jutottam. Jóval egyszerűbb rákérdezni, ugyanis pl. vannak olyanok, akik kapásból tudnak egy hozzászólás sorszámot, linket, amiben minden ott van, ami nekem kellhet.
Amit ésszerűen el lehet várni, az az, hogy elolvassa az első hozzászólást, ill. egy, max. két oldalt visszapörgessen.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Jó szórakozás hozzá. :)

motifator

Quote from: Darkstar on 2013-06-03, 19:04:59
Nem bírtam magammal  :D
http://imgur.com/x78NE5B.jpg
Gratula, használd egészséggel :)
Én kb. egy hónapja vettem egyet (csak sima Wifi modell, mobilról tudok netet csinálni, ha nagyon kell), kb. hasonlóan hirtelen felindulásból, és nagyon nem bántam meg.
Nekem a játék, ami döntött a Persona 4 Golden. Sose játszottam még Persona játékkal, de láttam néhány videót, és rájöttem, hogy kell. Azóta már belenyomtam vagy 55 órát, és szerintem még a felénél se járok az első végigjátszásnak. Ha szereted a JRPG-ket, nagyon, nagyon ajánlom.

Ami jó még, az hogy ha előfizetsz PS Plusra, akkor van egy rakás ingyen játék. Na jó, ez relatív, de ha már Vita is van meg PS3 is, akkor szerintem simán megéri az évi 50 dolcsit. Minden hónapban kerül be új játék a listába, minden hónapban kikerül egy-kettő, de ha valamit letöltöttél, amikor elérhető volt, akkor azt később is letöltheted, akkor is, ha már nincs az ingyenes játékok között. Persze csak addig, amíg van PS Plus előfizetésed, ha lejár, akkor az ingyen letöltött játékokkal nem játszhatsz tovább.
De évi 50 dodóért most épp letölthető Vitára ingyen a Gravity Rush, Uncharted Golden Abyss, csak most került be a BlazBlue Continuum Shift Extend. Emellett még van néhány casual PSN game vitára, mint a Knytt Underground, ami meglepően hosszú órákra le tudott kötni, meg a Germinator, ami viszont egy kalap fos (think Frozen Bubbles with stupid). Ja, PSP játékokat is szoktak felnyomni, én letöltöttem valamelyik Tekkent meg még valamit, amire nem emlékszem (az is verekedős).
És emellé jönnek a sima PS3 játékok, amiből legutóbb a Vanquish-t szedtem le, és nyomtam majdnem végig (be kéne lassan fejezni), de ott van letöltve egy Ratchet & Clank, Little Big Planet 2, Malicious, meg még pár, amire nem emlékszem.

Szal ha már van PS3-ad is meg Vitád is, akkor szerintem nagyon megéri a PS Plus előfizetés. Viszont akkor nem árt egy 32GB kártya is bele :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Quote from: motifator on 2013-06-04, 00:11:47
Én kb. egy hónapja vettem egyet (csak sima Wifi modell, mobilról tudok netet csinálni, ha nagyon kell), kb. hasonlóan hirtelen felindulásból, és nagyon nem bántam meg.
Nekem a játék, ami döntött a Persona 4 Golden. Sose játszottam még Persona játékkal, de láttam néhány videót, és rájöttem, hogy kell. Azóta már belenyomtam vagy 55 órát, és szerintem még a felénél se járok az első végigjátszásnak. Ha szereted a JRPG-ket, nagyon, nagyon ajánlom.

OFF:
Nekem a Persona2: Eternal Punishment volt az első Persona-ból, amit megismertem.
Már az intro lenyűgözött, de maga a játék is. Kicsit darkos, misztikus, folyamatos fejlődés a persona-k miatt, szóval nekem nagyon bejött. Azt a részt nagyon tudom ajánlani.

A Persona 3 egy ideig lekötött, de végül nem játszottam végig, valahol ellaposodott, nem volt olyan jó, mint az Eternal Punishment.
Majd nekiesek a Persona első részének rendesen. Sajnos a Persona2: Innocent Sin nem jött ki angolul anno, amikor játszottam PSX-szel. (Most olvasom, hogy PSP-re viszont kijött rendes fordítás.)
A Persona és a Persona2 részek amúgy összefüggnek, ebből a szempontból érdekes lehet. A Persona 3, ha jól emlékszem, már külön történet.

szpeter

Elfogott a nosztalgia a PSP iránt, úgyhogy beszereztem egy Ps Vita-t. :lul: Eddig 27 játékot vettem rá. Jó cucc, nagyon olcsón hozzá lehet jutni, bár sajnálom, hogy nem henkakusat vettem. De annyi akció van folyton, hogy annyira nem is érzem tragikusnak a legális utat, pár hete a Need For Speedet szereztem be 16 000 helyett 1500-ért...  :lol:

Várom rá majd a Dragon Quest Builderst, a Final Fantasy World-öt meg a Berserk-et jelenleg. Eddigi legjobban bejövős játékok amikkel dolgom volt: Steamworld Dig, The Swapper, The Stealth inc, Gravity Rush, meg tolom a jó öreg psp-s Metal Gear Solid Peace Walkert  :cool: Meg a Vita-s Killzone se semmi. Szerintem ez a legjobb idő, hogy az ember beszerezze a konzolt, ha valaha is érdekelte. Épp reneszánszát éli, özönlenek rá a játékok, a régi nagy AAA-s címek meg 1-2 havonta brutálisan leárazva beszerezhetők.