Hordozható konzolok

Started by Danhibiki, 2006-02-09, 10:22:45

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: smash++ on 2006-11-20, 12:03:38
Quote from: RE@L on 2006-11-20, 01:55:54
Smash! Vegyél inkább egy PDA-t. Van olcsóbb is azthiszem. Ha nem játszani akarsz szvsz akkor jobban megéri. GPS meg kurvadrága lesz ígyis-úgyis a térkép miatt akárki akármit mond. GPS magában minimum 100-ezer ft körül kezdődik tokkal-vonóval. (legolcsóbb 70-ezerért reklámozza magát?)

Végülis a PDA is hordozható konzol... :hehe:.Pl WORMS!!!!!
Lehet megfogadom a tanácsodat.Ezen is gondolkodtam.Csak nagyon nem vagyok otthon a PDA-kban.pl mekkora procival érdemes venni min?Egy-két haveromnak van,de még nem néztem meg náluk,hogy a videokat hogy játsza le és a jpg-et.Mert tényleg ez nekem a legfontosabb ne akadjon a video és mangat tudjak rajta olvasni és esetleg a városban e-mailt olvasni.Mp3 meg alap...
Esetleg tudsz vmilyet ajánlani??Mivel csak a közeljövőben veszem ezért olyan 60-100 ezres intervallumon belül kéne egy jó ár/érték ajánlat.
http://www.olcsobbat.hu/categories/category-3-214-p-l.html
Kb. egy éve volt egy hétig PDA-m, aztán rájöttem hogy felesleges luxus így eladtam. Játékok vannak rá, pl. a Worms Armageddon jó, (nameg a S.C.U.M.M. VM-es játékok  :whoah:), de nagyon gyorsan meguntam. Videonézésre kicsi a képernyő (bár nekem egy egészen apró és könnyű Asus A600-am volt hogy kényelmesen elférjen a zsebemben), és át kellett tömöríteni a videót, mert egy sima 640*480 XviD avi megizzasztotta a 400Mhz-es Xscale procit, azóta meg annyival nem lettek gyorsabbak (talán 600Mhz körül járnak). h264 esélytelen, max diavetítés. MP3-ra jobban megéri egy MP3-lejátszó, sokkal szebben szólnak. (Mondjuk a PSP-nek is konzervdoboz-hangja van.) Mangát nem olvastam rajta, de ebookot igen, az Alapítvány-trilógia első kötetét kényelmesen végigolvastam róla. Ami viszont katasztrófa az az akkus üzemidő. Ezt a kis Asus-t mindenhol úgy reklámozták hogy milyen sok ideig bírja az akksija. Ezel szemben teljes sebességen mondjuk játék/filmnézés/zenehallgatás közben jó esetben kibírt két órát, leszabályozva 100Mhz-re meg mondjuk 6-7et. Így viszont tetűlassú volt, kínszenvedés bármit is csinálni vele e-book olvasáson kívül.
Itt érdemes nézelődni bővebb információért.

RE@L

Értelmetlen a képernyő méretnél nagyobb felbontású videót nézni... HD formátumot PDA-n meg minek? Filmeket bőven lehet nézni PDA-kon,  pl. van 1 hely most nem jut eszembe a címe de ott fennvan az összes B-kategóriás régi fekete-fehér film és nem csak divx hanem külön PDA-knak szánt méretben és formátumban. MP3 az gratis szolgáltatás, smash++ azt mondta szeretne videót nézni, és e-maileket olvasni/írni mivel azt is tud rajta emellett esetleg manga-t olvasni vagy videót nézni. Ezeket max PSP-n tudja megcsinálni, bár nemtudom hogy szöveget lehet-e rajta szerkeszteni ill internetezés hogy megy rajta. http://www.olcsobbat.hu/ -azt mondja fentebb említett ASUS-t igaz 620-as-t de már vadi újonnan 30-ezerért lehet venni. Szvsz olcsóbb mintha PSP-t vagy DS-t vennél, bár nemtudom mennyi a nintendo DS mostnaság (általam említett oldal szerint 30 ezer körül mozog).

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-11-20, 13:34:54
MP3-ra jobban megéri egy MP3-lejátszó, sokkal szebben szólnak.
Sőt, ha azt hozzátesszük, hogy néhány mp3-lejátszón linux megy, és egyesek
ezt szépen meg is tudták haxolni úgy, hogy nem csak zenét hallgatni és
fotókat nézegetni lehet rajta, de emulátorral néhány régi játék is megy rajtuk
:D

Néha ilyenkor megállok és elcsodálkozok. Már pár éve léteznek ilyen kis pdak
640x480 képernyővel, ~400 xscale procik, stb, és elférnek az ember kezében.
Azelőtt 5-6 évvel ehhez egy teljes asztali gép és monitor kellett!  :lazza:

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-26, 02:57:20
Quote from: Zsiga on 2006-11-20, 13:34:54
MP3-ra jobban megéri egy MP3-lejátszó, sokkal szebben szólnak.
Sőt, ha azt hozzátesszük, hogy néhány mp3-lejátszón linux megy, és egyesek
ezt szépen meg is tudták haxolni úgy, hogy nem csak zenét hallgatni és
fotókat nézegetni lehet rajta, de emulátorral néhány régi játék is megy rajtuk
:D

Néha ilyenkor megállok és elcsodálkozok. Már pár éve léteznek ilyen kis pdak
640x480 képernyővel, ~400 xscale procik, stb, és elférnek az ember kezében.
Azelőtt 5-6 évvel ehhez egy teljes asztali gép és monitor kellett!  :lazza:
http://video.google.com/videoplay?docid=-1867155040270429847  :muhahah:

smash++

Végre elhatároztam magam a N DS Lite-ot veszek ha valaki visszaír az e-mail ekre :).Jó sokat gondolkodtam és vártam meg hasonlók,de úgy érzem jó pofa dolog lesz ha sikerül megvennem (kettőt).Jó lenne ha köv héten már megvehetném.
Csak azért élesztem fel a topicot,mert érdekel van-e itt valaki akinek DS-e van és benne van a témában?Ha igen és nem bánja felvenném majd msn-re és kikérdezném... ;).Gondolom most már nem sok mindenkinek van kedve jelentkezni.Na mind1. 1 próbát megér.
Még egy kérdés.Ugybeár vannak a DS-nél ezek a NINJAPASS (ezt nem vágom) és R4,G6. Ha jól értelmeztem a dolgot ha ezeket megveszem akkor csak "progit" kell letöltenem és kész? Mondjuk magyarországon nem nagyon találtam boltot csak ezt a winsunx-et,de majd még keresek...
Itt is van olyan,hogy figyelnem kell honnan rendelem?Pl ha R4 et vagy G6 ot rendelek USA-ból simán fog menni az itthoni európai ds-el...
Szóval ha van vki járatos akkor szivesen felvenném msn-re ->pm
Tudom nem szép dolog,hogy spórolni akarok az utánna olvasáson és a fordításokon. Sorry

Soldier

Quote from: smash++ on 2007-09-25, 12:15:34
Itt is van olyan,hogy figyelnem kell honnan rendelem?Pl ha R4 et vagy G6 ot rendelek USA-ból simán fog menni az itthoni európai ds-el...

hat nekem nagyon homályos a téma nem is értek hozzá ,igy azt sem tudom mi ez a r4 g6 (gondolom régio kod ?!) , de osztársnak 2 gamet Japánbol hoztak mind2 gond nélkül futott.Ha végsö soron más megbizhato/pontos adatot nem talalsz utána kérdek neked 5 perc a srác eléggé ottvan ebben a témában.

smash++

Quote from: Soldier on 2007-09-25, 17:21:42
Quote from: smash++ on 2007-09-25, 12:15:34
Itt is van olyan,hogy figyelnem kell honnan rendelem?Pl ha R4 et vagy G6 ot rendelek USA-ból simán fog menni az itthoni európai ds-el...

hat nekem nagyon homályos a téma nem is értek hozzá ,igy azt sem tudom mi ez a r4 g6 (gondolom régio kod ?!) , de osztársnak 2 gamet Japánbol hoztak mind2 gond nélkül futott.Ha végsö soron más megbizhato/pontos adatot nem talalsz utána kérdek neked 5 perc a srác eléggé ottvan ebben a témában.
Sajna nem azok.Végülis kártyák amik a slot-ba mennek bele és tehetsz rá progikat meg "egyebet" :).R4 hez talán kell sd-t venni,de a G6-hoz nem kell 1-2 G kiszerelésű.Csak hát az sg-n amit ajánlottak oldalt még csak R4 van. Ja és nem olyan olcsóak  :redface:. Végülis olyan cucc amit a ps2-höz veszel és beteszed az írott cd-t (jelentésben).

Cloud

VÉGRE.Sikerült beszereznem egy PSP-t. (:wtf:)Emberek ez egyszerűen csodálatos. A formája a képe a játékok ami vannak hozzá...Szerintetek ezt fogják még überelni mostanában?(Tényleg mi a legszebb játék PSP-re?)
Az egésznek egy hátulütője van ami kicsit zavar engem.(bár már nem annyira.)
Ilyen psp-m van: Playstation Portable Pink Edition.(<----kicsit zavaro mivel fiú vagyok de egye fene. ezért nem fogok lemondani róla.)
És van rá Crisis Core.
(Sorry de mindezt el kellett mondanom valakinek...)

fraglimiter

Tekken: Dark Resurrection-t probald ki, ott lehet szerintem a legjobban erezni h kihasznaljak a pspben levo maximumot.
Meg majd a kozeli jovoben a God of War: Chains of Olympus  :whoah: :whoah:

Lazzaret

Holnap érkezik meg az új Nintendo DSi-m!!!  :whoah:
Már alig várom. Amint meglesz majd írok róla milyen az egész cumó :D


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Quote from: Cloud on 2007-10-15, 10:03:39
VÉGRE.Sikerült beszereznem egy PSP-t. (:wtf:)Emberek ez egyszerűen csodálatos. A formája a képe a játékok ami vannak hozzá...Szerintetek ezt fogják még überelni mostanában?(Tényleg mi a legszebb játék PSP-re?)
Az egésznek egy hátulütője van ami kicsit zavar engem.(bár már nem annyira.)
Ilyen psp-m van: Playstation Portable Pink Edition.(<----kicsit zavaro mivel fiú vagyok de egye fene. ezért nem fogok lemondani róla.)
És van rá Crisis Core.
(Sorry de mindezt el kellett mondanom valakinek...)

Javaslom még a Tales of Eternia-t, ha esetleg egy hagyományos RPG-re vágysz és a Ghost in the Shell játékot. Az is elég jó lett. Ó meg az FF: Tactics-ot is.^^

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2010-01-21, 08:00:31


Remélem feltűnt, hogy egy 2007-es postra válaszoltál így 2010 táján...
Mostanában elég furán viselkedsz, thread-necro, teljesen más boardra és
topicba írsz kérdéseket, stb -- az avád arckifejezése alapján kérdezném,
mi finomat szívsz?  :lazza:

chilip

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-21, 11:38:54
Quote from: Alkyra on 2010-01-21, 08:00:31


Remélem feltűnt, hogy egy 2007-es postra válaszoltál így 2010 táján...
Mostanában elég furán viselkedsz, thread-necro, teljesen más boardra és
topicba írsz kérdéseket, stb -- az avád arckifejezése alapján kérdezném,
mi finomat szívsz?  :lazza:

:facepalm:

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-21, 11:38:54
Quote from: Alkyra on 2010-01-21, 08:00:31


Remélem feltűnt, hogy egy 2007-es postra válaszoltál így 2010 táján...
Mostanában elég furán viselkedsz, thread-necro, teljesen más boardra és
topicba írsz kérdéseket, stb -- az avád arckifejezése alapján kérdezném,
mi finomat szívsz?  :lazza:

:D

Azért köszi a játékajánlást, de már rég nincs meg a psp-m...

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-21, 11:38:54
Quote from: Alkyra on 2010-01-21, 08:00:31


Remélem feltűnt, hogy egy 2007-es postra válaszoltál így 2010 táján...
Mostanában elég furán viselkedsz, thread-necro, teljesen más boardra és
topicba írsz kérdéseket, stb -- az avád arckifejezése alapján kérdezném,
mi finomat szívsz?  :lazza:

Nem szívok én semmit, csak rámfért egy erős pihenés. Ez a jó válasz meg elég kevés alvás után jött és mivel Lazzaret írt a topicba azt hittem, hogy a többi is frissen vannak oda írva. :hopp:
A múltkori TT kérdést meg azért oda írtam, mert nagy volt ott a forgalom.XD

Avámról megy csak ennyit:

'Feels good man'- says Misaka as she smirks with satisfaction.

Lazzaret

 :lol:
Látom mindenki nagyon készen van :haha:

Na kérem, megjött!!! Végre a kezembe került a hónapok gyüjtögetése után a saját és zsír új Nintendo DSi  :whoah:
Eszméletlen jó kis készülék. Nem csak szórakoztató eszköz, hanem egy saját kis média centrum.
Nagyon tetszik. Végre nem kell vinnem a suliba semmilyen füzetet, mert egy nagyon jó jegyzett tömböt is tartalmaz.
Igaz kicsit lassú a netezéshez (meg kevés a belső memóriája). De igy is nagyon tetszik :D


www.arkangyalok.uw.hu

Feldin

Eladósorba került a DS-em, mert köll a pénz :)

Fekete DS light, full body védőfólia az invisible shield-től, egy tok, japán európai és usb-s töltő, eredeti doboz, M3-as warez kártya + bele való micro SD plusz USB olvasó a micro SD-hez.

Érdekelne valakit? :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

szpeter

Metal Gear Solid Peace Walker psp demo  :cool: Rohadt nehéz,de mind a grafika mind az irányítás msot először van a helyén egy(péespés) Metal Gearnél.

Ramiz

Quote from: Feldin on 2010-02-22, 13:09:20
Eladósorba került a DS-em, mert köll a pénz :)

Fekete DS light, full body védőfólia az invisible shield-től, egy tok, japán európai és usb-s töltő, eredeti doboz, M3-as warez kártya + bele való micro SD plusz USB olvasó a micro SD-hez.

Érdekelne valakit? :)

Kb mennyit ér ez a szett így?

Nem értek hozzá, csak érdeklődök. :) (Nemrég vettem PSP-t, de valamikor majd DS-t is akartam venni.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

szpeter

#49
A Pursuit Force 2 -t ellátták magyar szinkronnal !  :eek: 
szerk.: Ez egy psp-s játék :D

Legjobb : Meghaltam ,és ezért ki lettem rúgva (Y)

Cloud

Quote from: szpeter on 2010-04-15, 15:18:06
A Pursuit Force 2 -t ellátták magyar szinkronnal !  :eek: 
szerk.: Ez egy psp-s játék :D

Legjobb : Meghaltam ,és ezért ki lettem rúgva (Y)

Bár ne tették volna. :D   

szpeter

#51
Quote from: Cloud on 2010-04-15, 18:09:51
Quote from: szpeter on 2010-04-15, 15:18:06
A Pursuit Force 2 -t ellátták magyar szinkronnal !  :eek: 
szerk.: Ez egy psp-s játék :D

Legjobb : Meghaltam ,és ezért ki lettem rúgva (Y)

Bár ne tették volna. :D
A játék maga is elég agyatlan,a szinkron beleélés meg gyászos .(bár van kivétel) De a fordítás mindenen túltesz :
" 1 csillag
2 csillagok
3 csillagok "   :lame: Annyira magyartalan helyenként a fordítás,hogy nem lehet elmondani.Amikor írtam a postot,még nem próbáltam,csak fölfedeztem.

Ramiz

BAASSSSZKI!!! Van PSP-re ScummVM emulátor? Meg van emulátor minden jóformán minden olyan ős-konzolhoz, amiken még mindig kiaknázatlan kincsek százai léteznek, GitS játéktól Hideo Kojima korai kalandjáték-remekműveiig (Snatcher, Policenauts)?

Istenem, imádom ezt a gépet!!! :hail:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Quote from: Ramiz on 2010-06-25, 13:25:13
BAASSSSZKI!!! Van PSP-re ScummVM emulátor? Meg van emulátor minden jóformán minden olyan ős-konzolhoz, amiken még mindig kiaknázatlan kincsek százai léteznek, GitS játéktól Hideo Kojima korai kalandjáték-remekműveiig (Snatcher, Policenauts)?

Istenem, imádom ezt a gépet!!! :hail:
Mondjuk ha tudom hogy érdekelneke emuk akkor szólok már korábban, de hát nem vagyok gondolatolvasó. :D

Ramiz

Quote from: Cloud on 2010-06-25, 13:26:46
Mondjuk ha tudom hogy érdekelneke emuk akkor szólok már korábban, de hát nem vagyok gondolatolvasó. :D

Tudtam én, csak nem tudatosan... :D Meg eddig elvoltam PSP játékokkal meg PSX átiratokkal, de egyre inkább a múltba húz a szívem, unom a mai játékokat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

szpeter

Heh,a psp tényleg hordozható mindent játszó emunak jó :D Mennyit el tudok lenni egy Advance Warsszal :D
Kell kell kell! :D Ami azt illeti se kamera se mikrofon se mikrofonos kamerám nincs.  ::)
Jöhetne már a Dragon Ball tag team, ha már a demot nem volt oly kedves megcsinálni senki sem. :frown:

szpeter

#56
Végre van DB TT pspre,igaz japán de teljesen élvezhető. :cool: Az egyetlen problémám vele hogy a grafika psx szint környékén mozog...de a játékmenet hozza a Tenkaichi feelinget rendesen.Ami még poén,hogy a töltéseknél pontgyűjtős minijáték van :D Jópofa.Ja és persze a lényeg,hogy 2 vs 2 csatákat szuperül lehet lebonyolítani, sok-sok játékmód közül lehet választani.Most épp gokuval repdesek a környéken,összeszedem Gohant és megyek a Kame House hoz.Tehát story mode.
Ezzel elleszek egy darabig szerintem  ^^

Cloud

http://www.gamer365.hu/show-article.php?id=12266&news&Pletyka:%202011%20v%E9g%E9n%20%E9rkezik%20a%20PSP2

Rohadt kíváncsi vagyok hogy milyen lesz, remélem végre rájönnek hogy a két analóg kar kötelező az élvezetes játékhoz. Ha pedig hozza a gép a ps2 grafikáját, vagy még jobbat akkor tuti hogy veszek majd egyet.

Csak azt nem értem miért nem jelentik be hivatalosan, hisz már tudni lehet hogy több játék is készül rá. FŐleg hogy egy fejes is elkotyogta hogy jön rá az új Mortal Kombat.   

Talán majd a jövő évi E3-on. :whoah:

Ramiz

Quote from: Cloud on 2010-10-05, 21:19:43
Rohadt kíváncsi vagyok hogy milyen lesz, remélem végre rájönnek hogy a két analóg kar kötelező az élvezetes játékhoz. Ha pedig hozza a gép a ps2 grafikáját, vagy még jobbat akkor tuti hogy veszek majd egyet.

Én akkor veszek, ha rájönnek, hogy nem csak az új nevekkel lehet játékokat eladni, és támogatják a PS2-es játékok futtatását (és persze a PSX-et is), vagy legalábbis törhető lesz és homebrew-t írnak hozzá. És a régi PC-s játékokat is szívesen emulálnám, PSP-n egyelőre még ez nem nagyon megy (vagy csak nekem nem?).

Mortal Kombat meg a 3. rész óta folyamatosan egyre szarabb, már egyáltalán nem tud érdekelni az sem, hogy lesz-e újabb rész (a PS2-s epizód egy szégyen!), pedig az MK1-et és MK2-t hülyére toltuk a tesóimmal.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

szpeter

Van Angry birds pspre egy ideje. És egyre több a minijáték pspre .