Hordozható konzolok

Started by Danhibiki, 2006-02-09, 10:22:45

Previous topic - Next topic

Danhibiki

Kíváncsi vagyok, hogy ti, hogyan álltok ezekkel a hordozható konzolokkal!:) Ismeritek õket? Melyiket választanátok? Milyen okosságokat tudtok? Emulátoros segítség kell? Nem tudtok honnan letölteni? Ezekre a kérdésekre szeretném megadni illetve megkapni a választ.^_^
Az elsõ kérdésem, hogy szerintetek melyik hordozható konzolt érdemes megvenni Nintendo DS vs. Playstation Portable? Nekem van egy bizonyos véleményem illetve trevezem egyik konzol megvételét, de ezt én inkább csak késõbb fejteném ki;)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Necrid^

Én specko PSP mellet huzodok. tóbb játék,szep grafika mint a DS.. és lehet rajta filmeket ill zenét is hallgatani ami DS-en nem lehet.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Itachi

Quote from: NecridÉn specko PSP mellet huzodok. tóbb játék,szep grafika mint a DS.. és lehet rajta filmeket ill zenét is hallgatani ami DS-en nem lehet.
Ez sztem kézenfekvõ....Meik az a komplet idióta aki a Nintendo féle debil,gyerekes szarokkal jáccana inkább.Az egyetelen miért esetleg érdemes DS t venni az a Naruto meg a Bleach játék.A többi nagyon gáz viszont.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Danhibiki

#3
Hehe, gondoltam, hogy ezzel fogtok jönni egybõl.:D DS-en is lehet már (elvileg) mp3-at hallgatni, meg videókat nézni:http://www.dslinux.org/index.php?act=home "A DSLinux-Team folyamatosan dolgozik a Nintendo DS játékgépen futtatható Linux-verziójuk fordításán. A DSLinux-Kernel elõször 2005 májusában bukkant fel, és azóta már néhány kiegészítés is megjelent hozzá. Ezek közül az egyik, egy virtuális billentyûzet az érintõképernyõn való használathoz.

A röviddel ezelõtt megjelent érintõképernyõvel a DSLinus alatt futó SASH (Stand-Alone Shell) sokkal könnyebben kezelhetõvé vált. A "Pepsiman" nicknéven ismert készítõje még nem készült el a végleges változattal, néhány funkció csak késõbb fog rajta futni. A mindig aktualizált DSLinux verziók a Nightly Build-ek, melyek lefordított bináris állományok, és mindig letölthetõek a kapcsolódó oldali linkrõl.
Ahhoz, hogy a DSLinux-ot mûködésre bírjuk, szükségünk van egy PassMe-adapterre, egy eredeti Nintendo DS játékra és egy GBA-Flash-memóriakártyára, illetve egy PC-kábelre az adatok kiírására. A PC segítségével a DSLinux-hoz használt GBA-memóriakártyát egy PassMe-adapterbe tesszük, és ezzel a DS másolásvédelmét kiiktatjuk, hogy a DSLinux egy Nintendo által jóváhagyott szoftverként kerüljön a DS-be, és indítható legyen. Ehhez a DSLinux.org fórumán kaphatunk részletes támogatást.

A DSLinux segítségével a Nintendo DS már nem csak játékok futtatására, hanem PDA-funkciókra, videó és MP3 lejátszásra is használhatóvá válik..." http://nds.cvk.hu/

Nem a játékok mennyisége a lényeg, hanem a minõsége ds-re is van már 300 játék...Igen tényleg szebb a psp-nek a grafikája, de a ds szerintem sokkal eredetibb és nem feltétlenül csak átdobálják rá a játékokat, mint psp-re. Én szivesebben játszanék "debil" és "gyerekes szarokkal", mint például Final Fantasy III (új 3d-s graffal) meg jó kis Mario-kal, Metroid-dal, Sonic-kal stbstb...ott van ráadásul még a stylus is ami eddig ki nem aknázott lehetõségeket tár elénk ami sokkal érdekesebb játékmenetet eredményez. Sõt lesz Guilty Gear X ds-re... Szóval nem csak Naruto meg Bleach van ezen a konzolon, szrintem nézz körül mielõtt leszarozol valamit;)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

TurboK

Quote from: NecridÉn specko PSP mellet huzodok. tóbb játék,szep grafika mint a DS.. és lehet rajta filmeket ill zenét is hallgatani ami DS-en nem lehet.
mert van értelme filmet nézni azon a törpe képernyõn amit végig a kezedben kell tartani. És csak óvatosan tartsad, nehogy kiköpje a lemezt... vagy legalább addig a pár óráig amíg az elem le nem jár...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Quote from: Danhibiki"A DSLinux-Team folyamatosan dolgozik a Nintendo DS játékgépen futtatható Linux-verziójuk fordításán. A DSLinux-Kernel elõször 2005 májusában bukkant fel, és azóta
Rossz a sorrend.
A DSLinux-Kernel elõször 2005 májusában bukkant fel, és azóta [...] A DSLinux-Team folyamatosan dolgozik a Nintendo DS játékgépen futtatható Linux-verziójuk fordításán.
hehe, kilenchónapos kernelfordítás... :lul:
Quote from: Danhibiki(Stand-Alone Shell)
másnak is a Ghost in the Shell Stand-Alone Complex jutott eszébe? :3x3: :)

sirtomi

Inkább olvassatok buszon, vonaton, stb. Ne ilyen hülyeségekkel játszatok :D

Danhibiki

Quote from: sirtomiInkább olvassatok buszon, vonaton, stb. Ne ilyen hülyeségekkel játszatok :D
Pedig, de jó is ilyen hülyeségekkel játszani.:D Olvasni buszon, vonaton?:wtf: Tönkremegy a szemed a rázkódástól vazz...:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Danhibiki

Quote from: Kuro_TenshiRossz a sorrend.
A DSLinux-Kernel elõször 2005 májusában bukkant fel, és azóta [...] A DSLinux-Team folyamatosan dolgozik a Nintendo DS játékgépen futtatható Linux-verziójuk fordításán.
hehe, kilenchónapos kernelfordítás... :lul:
másnak is a Ghost in the Shell Stand-Alone Complex jutott eszébe? :3x3: :)
Bocsesz, lehet az én hibám miatt történt a csere...:o
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

sirtomi

Quote from: DanhibikiPedig, de jó is ilyen hülyeségekkel játszani.:D Olvasni buszon, vonaton?:wtf: Tönkremegy a szemed a rázkódástól vazz...:D
Ha játszol akkor nem rézkódik a busz? :D Én vonaton mondjuk mindig olvasok, ott nincs rázkódás annyira, meg buszon is lehet. A világítás nagyobb probléma.
Azért én is játszanék ám ilyen hülyeségekkel :D

TurboK

Quote from: sirtomiInkább olvassatok buszon, vonaton, stb. Ne ilyen hülyeségekkel játszatok :D
vonaton nemtom de buszon és autón ha olvasok akkor rosszul leszek (nagyon király émelygés jön rám) és ez gyakran elõfordul mással is. ugyhogy sztem ez rossz tanács volt.

egyszerûbb valami jó cdt hallgatni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Danhibiki

Quote from: sirtomiHa játszol akkor nem rézkódik a busz? :D Én vonaton mondjuk mindig olvasok, ott nincs rázkódás annyira, meg buszon is lehet. A világítás nagyobb probléma.
Azért én is játszanék ám ilyen hülyeségekkel :D
De rázkódik, de szerintem annyira azért nem terheli a szemet, mert ha olvasni kell akkor nagyobbak a betûk...:D Meg ugye van ennek háttérvilágítása, okossággal kijön 45k-ból (használt DS esetén). Mármint nema  világítás jön ki 45-kból:P, hanem össz-vissz az egész cucc aztán már csak anetrõl kell szedni rá a gaméket:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Quote from: DanhibikiBocsesz, lehet az én hibám miatt történt a csere...:o
csak poénkodtam a linux-kernelfordítással, ha nem tûnt volna fel a sok röhögõs smilietól :p :D

TurboK: régen én is rosszul voltam a menetközbeni olvasástól, de most már csak akkor zavar, ha extrém rázkódik (bkvval meg bpi ustakkal ez néha elõ is fordul)

Itachi

Bár egy gépnek sem vagyok elkötelezett híve, azt viszont tudom, hogy egy játék se jött még be az N64 es Mace en kívül ami Nintendo bármeik gépére kijött.(FF kivétel)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Danhibiki

Quote from: ItachiBár egy gépnek sem vagyok elkötelezett híve, azt viszont tudom, hogy egy játék se jött még be az N64 es Mace en kívül ami Nintendo bármeik gépére kijött.(FF kivétel)
Még a Zelda-t sem szereted?:confused: (Megjegyezném, hogy nekem PS és PS2 van a birtokomban...:D, szóval nem mondható az rám, hogy elfogult vagyok.;))
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Itachi

Quote from: DanhibikiMég a Zelda-t sem szereted?:confused: (Megjegyezném, hogy nekem PS és PS2 van a birtokomban...:D, szóval nem mondható az rám, hogy elfogult vagyok.;))
Nem.Nem is értem mit lehet rajta szeretni.lehet láccik, hogy nekem Megadrive om volt.....:D
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Danhibiki

Quote from: ItachiNem.Nem is értem mit lehet rajta szeretni.lehet láccik, hogy nekem Megadrive om volt.....:D
:lol: Így már értek mindent...:D Az SNES-es Zeldáért én sem vagyok oda, de a N64-es valami iszonyat király lett a GC-s Zeldáról meg már ne is beszéljek...Metroid? Az is lesz DS-re! Ígéretesnek tûnik:)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

TurboK

Quote from: ItachiBár egy gépnek sem vagyok elkötelezett híve, azt viszont tudom, hogy egy játék se jött még be az N64 es Mace en kívül ami Nintendo bármeik gépére kijött.(FF kivétel)
én is Megadriveos vagyok de a Yoshis Island a snesen egy abszolut mestermû. Meg a Conkers Bad Fur day is nagyon haha játék - egyszer. Több nintendo cucc mondjuk engem se kötött le ezeken kívül, max még egykét egyszerûbb snes cucc (Super Pinball, Sim City, True Lies, Super Jedi visszatér). nameg a crono trigger ofkorsz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Nekem ps2öm s psp.
A ps2 most épp kölcsönben van, haver játszik rajta Kingdom Hearts-et, Soul Calibourt s FFX/X-2öt.
A psp meg még mindig érthetetlen okok miatt nem mûködik az én számítógépenemen...
(máshol semmi baja....raktam már újra a windowst, raktam bele állomásvezérlõt, próbáltam programokkal.semmi. mindig error ha könyvtárat akarok bele csinálni...utálom az eredeti windowsomat...:grrr: )

Danhibiki

Quote from: AlkyraNekem ps2öm s psp.
A ps2 most épp kölcsönben van, haver játszik rajta Kingdom Hearts-et, Soul Calibourt s FFX/X-2öt.
A psp meg még mindig érthetetlen okok miatt nem mûködik az én számítógépenemen...
(máshol semmi baja....raktam már újra a windowst, raktam bele állomásvezérlõt, próbáltam programokkal.semmi. mindig error ha könyvtárat akarok bele csinálni...utálom az eredeti windowsomat...:grrr: )
Eredeti?:D Még a végén kiderül, hogy a másolás Jóóóóóhhhh:lul:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

L.Mole

Quote from: Danhibiki:lol: Így már értek mindent...:D Az SNES-es Zeldáért én sem vagyok oda, de a N64-es valami iszonyat király lett a GC-s Zeldáról meg már ne is beszéljek...

Furcsa mert én is végigtoltam az Ocarinát, és a Wind Wakert is (eredetileg ezért vettem GC-t :) ), de mégis az eddigi legnagyobb élményem a Snes közeli Cube-os Four Swords, bár valószínûleg a multi miatt (minimum két GBA nélkül neki se álljon senki :ejnye: ).

Xipe

szerintem az egyetlen dolog ami eldontheti mit veszel az az, hogy milyen jatekokkal akarsz jatszani.
nekem peldaul ezert van XBOX-om PS helyett, mer tjobb jatekok vannak ra.
probaltam mind a DS-t es a PSP-t es bevallom nekem igazabol egyik sem tetszik tulsagosan.
PSP fejletebb mint a DS ez igaz, de a DS-re van egy oriasi moder bazis akik szivesen foglalkoznak a szoftver fejlesztesevel viszont a PSP mogott nagyobb a penz amibol dolgozhatnak.

szerintem nezz korul a jatekok kozott, hogy mit szeretnel es igy donts a melyik gepet veszed meg magadnak.



kulonben NeoGeo Pocket Color FOR LIFE.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Quote from: Xipekulonben NeoGeo Pocket Color FOR LIFE.
Akkor már inkább SEGA NOMAD.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Quote from: TurboKAkkor már inkább SEGA NOMAD.


de azon nincs Match of the Millenium
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Quote from: Xipede azon nincs Match of the Millenium
De van VIRTUA FIGHTER 2 VS TAKEN 2 kalózkazetta.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

smash++

Sajnos felkell élesztenem ezt a topicot:D
Én nagyon gondolkodok egy psp vételen(a közeljövőben).A DS-t nem ismerem,de én pont az vagyok aki nem a game miatt vene.
Azoktól akik otthon vannak a témában és pl használnak is psp-t szeretnék kérdezni.
1.Én video nézésre is szeretném használni.Főleg AMV-k nézése és hallgatása a lényeg.Jelenleg is a telomon(SonyE D750) szoktam nézni és hallgatni út közben.Mp4-ben nekem elég szép a kép a kicsi képernyőn,szóval élvezhető.A kérdés.Mi a helyzet a psp-n?Szagatt a video lejátszás memo karitól?Ha jó minőségben konvertálok akkor olyan mintha az otthoni monitoromat lekicsinyíteném,vagyis nem nagyon pixeles?Ja talán még anime-t is néznék rajta...
2.Jpg.Erősen gondolkodtam manga olvasáson és az a gond,hogy ha itthon vagyok akkor nem olvasok hanem inkább anime-t nézek.A manga könyvek drágák(túl nagy luxus lenne az általános költségeim melett).Szóvl marad a PSP-n való manga olvasás.Erre mekkora esély van?Lehet mangát olvasni psp-n :D?Ugyebár a jpg-t lejátsza és ha jól tudom zoom-olni is lehet.
3.Az mp3 ok.A gamekkal mi van?Olvastam,hogy a Ds-re lelehet tölteni.A psp-vel mi a helyzet.Csak eredeti gamek mennek rajta?
4.Internet.Ez most hogy is van?Olyan mint egy PDA?PL megtudom nézni az e-mail-et ha éppen pesten elcsipek egy vonalat:)?Mondták a GPS-t is.Erre is lehet majd használni :confused:?

Az aku-ról annyit hallottam,hogy azért bírja a dolgokat.PL video nézegetés 4-7óra

Már az 576-on kédezősködtem és ott ajánlották és hogy nem fogom megbánni.
Vélemény?Tanács?Bármi jól jön,mivel most tartok az információ gyűjtés fázisában:D

RE@L

Smash! Vegyél inkább egy PDA-t. Van olcsóbb is azthiszem. Ha nem játszani akarsz szvsz akkor jobban megéri. GPS meg kurvadrága lesz ígyis-úgyis a térkép miatt akárki akármit mond. GPS magában minimum 100-ezer ft körül kezdődik tokkal-vonóval. (legolcsóbb 70-ezerért reklámozza magát?)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Cloud

Ha már hordozható akkor PSP.Szerintem most ezen vannak a legszebb játékok.(BÁr nekem kicsit drága.Mit kicsit.Nagyon drága.Igy maradok a jó öreg N-gage-nél)

smash++

Quote from: RE@L on 2006-11-20, 01:55:54
Smash! Vegyél inkább egy PDA-t. Van olcsóbb is azthiszem. Ha nem játszani akarsz szvsz akkor jobban megéri. GPS meg kurvadrága lesz ígyis-úgyis a térkép miatt akárki akármit mond. GPS magában minimum 100-ezer ft körül kezdődik tokkal-vonóval. (legolcsóbb 70-ezerért reklámozza magát?)

Végülis a PDA is hordozható konzol... :hehe:.Pl WORMS!!!!!
Lehet megfogadom a tanácsodat.Ezen is gondolkodtam.Csak nagyon nem vagyok otthon a PDA-kban.pl mekkora procival érdemes venni min?Egy-két haveromnak van,de még nem néztem meg náluk,hogy a videokat hogy játsza le és a jpg-et.Mert tényleg ez nekem a legfontosabb ne akadjon a video és mangat tudjak rajta olvasni és esetleg a városban e-mailt olvasni.Mp3 meg alap...
Esetleg tudsz vmilyet ajánlani??Mivel csak a közeljövőben veszem ezért olyan 60-100 ezres intervallumon belül kéne egy jó ár/érték ajánlat.
http://www.olcsobbat.hu/categories/category-3-214-p-l.html

RE@L

Nem tudom nem vagyok otthon sajnos PDA-témában még sose akartam venni, és sose volt illetve 2-3 éve volt kezemben 1 kicsit egy darab Compaq. Képeket videókat bizti hogy tudsz lejátszani, még divix codec is van hozzá azthiszem. Hardwireden vagy prohardveren biztos vannak arcok akik jobban útba tudnak igazítani mint én.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.