Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Member

Hmmm, én havertól hallottam először ezt a kifejezést, nem is értettem, hogy miért "nem-blokkol", de így tanultam most vmit. :)

minuszmiki

Schhol Rumble Ni Gakki rewatch: Az első szériát továbra is jobbnak érzem, kevesebb benne az üresjárat, bár némileg kárpótol értük a nagyon erős kezdés. Jó volt ez is, jöhet a San Gakki.

Én

Én is újra akartam nézni de végül a manga elolvasásánál kötöttem ki (ott legalább nem volt Magical Mai). Rendesen kibasztam magammal, mert így most tűkön ülve várhatok az újabb chapterekre... :bruhuhu:

Selmo

Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto (26 rész): Epikus történet a 19. századi japán belháborúról. A történelmi hitelesség odáig megy, hogy eredeti fényképekről rajzolták meg a szereplők egy részét, sőt sokuknak a halála is ugyanaz. Továbbá mindenki készüljön fel rá, hogy ha nincs otthon a történelemben, akkor el fog veszni a sok mellékszereplő között. Ez adja a körítést, a fő szál pedig egy üldözés. A kiválasztott üldözi az "Úr Fejét" ami egy nagyhatalmú ereklye, évszázadokig elzárva tartották, de így is a befolyásávál háborúkat robbantott ki újra és újra. És most kiszabadították és egy megfelelő embert keres, akit megszállva felépíthet egy új világot. Eredetileg 2000 évvel ezelőtt egy lázadó volt, akit a kínai császár lefejeztetett, de a szelleme tovább él a fejben - ami igazából már csak egy koponya. Szóval a kiválasztott üldözi a fejet, hogy ismét elzárhassa annak hatalmát.
Az anime igazán valósághű és nagyon jól mutatja be a kelet és nyugat keveredését, az ország változását és a háborút. Nagyon sok embert vonultat fel, akiknek mind megvan a saját célja és ezek ütköznek vagy éppen csak sokkal később derülnek ki. Aki szereti a háborús történeteket, annak kötelező darab, a szamurájpárbajtól a gőzhajókon lévő ágyúkig majd minden felvonul.

A tökéletesség unalmas.

motifator

Quote from: Chronus on 2008-07-12, 21:36:39
Eureka Seven: finished
Már ezer éve kinéztem magamnak, de eddig valahogy mindig kimaradt. Miután láttam, mennyit dicséred, tegnap én is elkezdtem nézni.
7 rész után én is csak annyit tudok mondani: igazi epic shounen adventure, pont, ahogy szeretem  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Chronus

Quote from: motifator on 2008-07-15, 12:21:47
Már ezer éve kinéztem magamnak, de eddig valahogy mindig kimaradt. Miután láttam, mennyit dicséred, tegnap én is elkezdtem nézni.
7 rész után én is csak annyit tudok mondani: igazi epic shounen adventure, pont, ahogy szeretem  :jee:
:tezsvir:

darellus

Két animét végeztem ki tegnap.1.Iketaru Futari 2.Midori no Hibi

Mindkettő ecchi/shoujo/sírvaröhögős kategória :smile:.Az Iketaru futari igen rövig 16x5 perce alatt lényegében több pofon sül el mint az egész Dragon Ball sorozatban.Igazából itt nincs történet,egy sexmániás fiú hétköznapjaiba csöppenünk bele és onnan is mászunk ki.Végig kínos helyzeteket és perverz tettek utáni ütéseket/rúgásokat/harapásokat láthatunk egy kis love val fűszerezve.Igazából 1 hónap múlva nem is fogok rá emlékezni.Pillanatnyi röhögőgörcsknek tökéletes.10/5

A Midori no Hibi pedig az eddigi legaranyosabb anime amit eddig láttam ^^.A történet eléggé abszurd de az ember hamar hozzászokik a szituhoz szóval nagyon élvezhető.Erről nem is írnék többet mert ahoz spoilert kéne írnom amit nem szeretek szóval ha érdekel valakit nézzen utána nagyon ajánlom.Igazából ezis ilyen szerelmes röhögős drab néhol kivillanó keblekkel de a legjobb féléből (mármint nem a mellekből). 10/9 :appl:

motifator

A Midori no Hibi tényleg egész jó, de nálam csak a könnyed szórakozás kategóriába fér bele, semmi kiemelkedő nincs benne szvsz.
A sztori érdekesen indul, de igazából nem egy nagy szám, a karakterek is elég sablonosak. Viccesnek vicces, aranyosnak aranyos, de vannak nála sokkal viccesebb és aranyosabb sorozatok :)
Így talán a 10/9 nekem kicsit soknak tűnik (nem szoktam pontozni, de ez nálam már a majdnem tökéletes kategória lenne), de a pontozás teljesen szubjektív dolog.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

#5408
The Place Promised In Our Early Days

Shinkai Makoto-alkotás, szóval gyönyörű képi megvalósítás, fenomenális tájképek és nyugtató zene (720p-ben különösen áll-leejtő a látvány  :he:).
A történet tanulságos, az ígéret fontosságára hívja fel a figyelmet, azonban valahogyan itt nem éreztem azt a pluszt, amit a többi Makoto-anime váltott ki. A záródal viszont első hallásra kellemes volt, odapasszolt a fináléhoz (ja igen, egyetlen Makoto-mű, amiben igazán happy end van).  :jee:

Jó, jó, de...

7/10

Member

Még jó, hogy engem szinte sohasem érdekel, hogy ki az alkotó, így nem szoktam hasonlítgatni. :D Én csak a végével nem tudtam kiegyezni, de azzal nagyon nem.


R0LL3R

hello mindenki,
elegge "kezdo" vagyok az animek teren, de orulnek ha mondanatok nekem par verekedos/harcolos animet. amiket neztem vagy most is nezek: naruto, bleach, one-piece, hellsing, samurai champloo, devil may cry, a dragonballt nememlitem mert az alap :D
a valaszt elore is koszonom  :merci:

chilip

#5412
Quote from: R0LL3R on 2008-07-16, 13:56:00
hello mindenki,
eléggé "kezdő" vagyok az animék terén, de örülnék ha mondanátok nekem pár verekedős/harcolós animét. amiket néztem vagy most is nézek: naruto, bleach, one-piece, hellsing, samurai champloo, a dragonballt nem említem mert az alap :D
a választ előre is köszönöm  :merci:

Ikki tousen, Getbackers, Historys Strongest Disciple Kenichi, The Law of Ueki, Yu yu hakusho, Air Gear, Air Master, Buso Renkin - hogy egy párat említsek

ed.: Telepathy Shoujo Ran ep 4 - még mindig felettébb szánalmas, nem tudom miért nézem  :angyali:

Gregory

Ikkitousen:
Harcjelenetek rémesek, történet 0, a párbeszédeket max viccnek szánhatták, sok hasonlóan harcközpontú shounent megszégyeníthet a fantasztikus powerup jeleneteivel. Egyetlen értelme az animének a töménytelen mennyiségű fanservice lenne, de idiótán van elhelyezve, én pedig külön útálom, ha semmibe a női szereplők ostobaságuk olyan méreteket öltött, hogy az intimitás fogalmát teljesen elnyomja.
5. rész feléig bírtam
3/10

Rounin


Member

Listára felvéve. Amúgyis volt, hogy vmi packban volt egy rakás lain, valami másik jó animu meg ebből egy DVD, de túlnyomták, sors jelzett nekem.

Rou gyorsabb volt. :D

Soldier

#5416
Quote from: Gregory on 2008-07-16, 19:07:32
Ikkitousen:

nekem tetszett legalabis az elsö széria , de hat en nem vagyok az a valogatos fajta  :szemuveges:

via_mala

Quote from: chilip on 2008-07-16, 14:00:35
Quote from: R0LL3R on 2008-07-16, 13:56:00
hello mindenki,
eléggé "kezdő" vagyok az animék terén, de örülnék ha mondanátok nekem pár verekedős/harcolós animét. amiket néztem vagy most is nézek: naruto, bleach, one-piece, hellsing, samurai champloo, a dragonballt nem említem mert az alap :D
a választ előre is köszönöm  :merci:
Ikki tousen, Getbackers, Historys Strongest Disciple Kenichi, The Law of Ueki, Yu yu hakusho, Air Gear, Air Master, Buso Renkin - hogy egy párat említsek
Ezek hogy maradhattak ki?!
Berserk + a manga!
Ninja Scroll TV + movie, főleg a movie
Kenshin TV + OVA 1-OVA 2 + movie, főleg a TV, még akkor is, ha 95 részes
Hajime no Ippo TV + movie + OAV, főleg a TV, még ha 75 részes is
Mutsu Enmei Ryu Gaiden: Shura no Toki
Futottak még:
Flame of Recca
Crying Freeman, de csak az első 2-3 epizód, ebből inkább a Mark Dacascos főszereplésével készült élőszereplős mozi tetszett
Peace Maker Kurogane
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

chilip

azért maradtak ki mert magasabb szinten állnak :Kiraly:

minuszmiki

Otome wa Boku ni Koishiteru: Az alapszitu (lánysuliba bekerül a tarp) sok mindenre lehetőséget nyújthat, az első rész ennek megfelelően kifejezetten érdekes volt. Sajnos aztán nem folytatódott ilyen jól, egészen a nyolcadik részig az volt a benyomásom, hogy a történetet, a szituációkat, a poénokat egytől-egyig láttam már, ráadásul borzalmasan kiszámítható volt minden egyes epizód, nagyjából az első két percben tudtam, mi fog történni, és hogy a problémát ki és hogyan fogja megoldani. De aztán az utolsó négy részre összekapta magát a sorozat, kevésbé volt megjósolható a dolog, bár azért sok meglelpetést továbbra sem okozott. A befejezés viszonylag korrekt, bár nem bántam volna, ha jobban rámozdult volna valamelyik romantikus szálra. Az animációval végig elégedett voltam, a zenék, OP-vel, ED-vel együtt viszont igen semmilyenre sikerültek. A karakterekben sok egyediséget nem sikerült felfedeznem, volt viszont két tsundere is, az nem nagyon szokott baj lenni. A felsorolt hibái ellenére azt mondom, egészen jó volt, kap egy 7/10-et.

chilip

World Destruction - első blikkre újabb Monster Rancher :D OP - ED bejött, sztori elég "érdekes", útra kelnek elpusztítani a világot, egy medve meg 2 ember egy olyan szupertitkos tárgyal amit mindenki ismer látásból és csak a béna főhős tudja aktiválni...

Member

Quote from: chilip on 2008-07-17, 13:23:23
első blikkre újabb Monster Rancher :D
Ha Genki és Mochi kimarad, megnézem. :D

chilip

Quote from: Member on 2008-07-17, 22:31:46
Quote from: chilip on 2008-07-17, 13:23:23
első blikkre újabb Monster Rancher :D
Ha Genki és Mochi kimarad, megnézem. :D

check, de van helyette plüsmaci :D

Chronus


chilip


motifator

#5425
Quote from: Chronus on 2008-07-11, 18:40:59
Eureka Seven: up to ep26
[spoiler][/spoiler]
Nálam ugyan már up to ep32, de nem tudok mást mondani,  :tezsvir:
Mi a túróért nem néztem én ezt meg eddig? Mondjuk akkor most nem lenne mit nézni :D
A karakterek zseniálisak, a történetvezetés olyan jó, mintha az FMA-t nézném (néha kísértetiesen hasonlít a hangulat, még ha a setting teljesen más is. Talán mert BONES?). Egyszerűen nem bírom abbahagyni. Tegnap leültem meló után, hogy megnézek 1 részt amíg kajálok, aztán hajnali 2-ig megállás nélkül ezt néztem.
Epic shounen coming-of-age adventure szörfös mechákkal és optimista főszereplő sráccal (aki persze 14 éves és óriásrobotokkal kell megmentenie a világot[spoiler]és azét néha angstel is egy kicsit, mert az is jár ehhez a szerephez[/spoiler]).
Ha nem rontják el a végét(bár félek, hogy nem lesz valami vidám), akkor erősen kívánkozik a top5-be nálam.
Aki eddig csak tervezgette(mint én), annak ideje nekilátni!

Edit:
Up to ep48:
Quote from: Chronus on 2008-07-12, 21:36:39
Anemone: I'll forgive you for that! You came to me! You Saved me!
Domicic: (tulajdonképpen még mindig zuhannak, és kb a csaj mentette meg) Did.. I really save you?
Anemone: Well.... you tried to! (*kiss*)
Óbazze, direkt nem olvastam el a hozzászólásodat, de ezt a pár sort pont láttam, és
[spoiler]végig azt hittem, hogy meg fognak halni[/spoiler]
Mondjuk még hátra van 2 rész, bármi történhet.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


kikuchiyo

Quote from: MemberTonari no Totoro
(...) Egyszerűen hihetetlen unalmas és fantáziátlan tündérmese, amit kapunk, semmiben sem mutat fel kiemelkedőt, és még röhögni sem lehet rajta. 5.5/10

Please die.
Failure is the default option

motifator

Eureka seveN befejezve.
Bekerült nálam a legjobb sorozatok közé. Tényleg, innentől kezdve együtt fogom emlegetni a Gurren-Lagannal, a Fullmetal Alchemisttel, vagy akár az Evangelionnal. Mert ez a történet tényleg akkora.

Ahogy a sorozat halad egyre előrébb, és egyre többet megtudunk a sztori hátteréről, nekem egy kicsit csalódás volt. A történet nem túl eredeti, plothole-ok, szokásos.
De amiben ez a sorozat nagyon erős, az a szereplőgárda. Annyira hús-vér szerethető karakterek vannak benne, hogy tényleg együtt lehet velük sírni, nevetni, félni, szeretni.
Elképesztően jó benne a szerelmi szál is. Igazi ártatlan tiniszerelem egy egyáltalán nem tinikre szabott történetben.
A vége is óriási kellemes csalódás volt. Egészen végig féltem, hogy elcseszik majd a sztori végét. Nem akartam még egy Evangeliont látni, de a félelmem alaptalan volt. Igazán jó a befejezés. Az az igazi kellemes érzés, hogy most valami egészen rendkívülit láttam keveredve a szomorúsággal, hogy vége van.
Én is, akárcsak Chronus 10/9.5-et adnék rá. Megkapná a 10/>9000-et, ha a történet egy kicsit összeszedettebb lett volna, néhol kicsit elnyújtottnak éreztem azokat a részeket, amik a háttérsztorival foglalkoztak. De a szereplők, a romantikus szál és a befejezés kárpótol mindenért.

Ez volt az egyik legjobb anime, amit életemben láttam.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

#5429
Trigun

Firefly + Serenity kombináció hatására felbuzdulva vágtam neki ennek az animének. Van egy sanda gyanúm, hogy Joss Whedonra valahogyan hatással lehettek a 98-as mérföldkövek (Cowboy Bebop, Trigun) és a Star Wars-filmek, ugyanis ezek egyvelegeként (is) lehet(ne) értelmezni a Firefly-univerzum alapját.

De most maradjunk a Trigunnál. A helyszín a jövő, az emberiség a Földet felemésztette, így új lakhely után nézett. Egy sivatagos sárgolyóra kényszerültek (az anime során nem derül ki a bolygó neve, vagy csak én nem figyeltem eléggé), ahol a környezeti hátrányok miatt nyomorúságos, a vadnyugati időkhöz erősen emlékeztető élet vár az emberiségre. A városok energiaellátását hatalmas villanykörték adják, amiket különleges lombikegyedekkel, ún. plantokkal működtetnek (a sztori egyik legnagyobb csavarja pont az, hogy Vash és Knives is ilyen duracellnyuszik).

Szóval az univerzum már alapból megadja az űrwestern hangulatot. A történet egy bajkeverő, Vash the Stampede kalandjait követi, aki hirhedt pisztolyhősként, "Humanoid Tájfunként" ismert, nevének hallatán az emberek ereiben elhűr a vér és megindul a rettegés, hősünk ugyanis városokat képes a földdel egyenlővé tenni. A poén persze pont az, hogy Vash viselkedése éppen az ellenkezőjét sugallja: idióta, bárgyú, mókamester, aki a légynek póknak, pillangónak sem képes ártani. A jómadarat számos fejvadász, bérgyilkos osztag keresi, de ennek az "álcának" köszönhetően ritkán akadnak rá. Hősünkhöz hozzácsapódik két biztosítós lány, akiknek a kordában tartás a feladatuk, valamint később egy "Desperado-pap" is.

Két részre osztható a sztori: első fele inkább epizódikus, rengeteg humorral és poénos jelenetekkel, a második fele összefüggő, egyre komolyabbá váló, a lezárás pedig... olyan, amilyen.  ::)

[spoiler]Utolsó előtti rész etalon volt a maga drámai cselekményszövésével és Vash lelki vívódásának részletes bemutatásával, azonban a végső küzdelmet gyorsan lecsapottnak, a befejezést pedig eléggé furcsának éreztem...mi lesz majd akkor, ha Knives felkel? :3x3:[/spoiler]

A megtekintés kötelező jellegű (bár a 99% már úgyis látta  :haha:), a díszdobozos kiadást meg türelmesen várom belőle.

9/10