Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

RE@L

Quote from: ReLax18 on 2006-07-09, 17:35:04
Ghost in the Shell: Innocence
Hát...nem is tudom, hogy mit mondjak róla. Először a grafika: hát az csúcsszuper, szép és részletes volt mind a computergenerált, mind a "normális" grafika és animáció. Más jó dolgot nehezen mondhatok róla. Nem egy könnyen felfogható film. Bár a történetet nagyjából meg lehet érteni elsőre is, de a teljes megértéshez többször kéne megnézni. De itt a probléma ugyanis nem lenne türelmem újra végignézni:(. Az állandó filozofálás, ami már az első részben is megvolt, sem tetszett. De amúgy érdekes film, érdekes megoldásokkal. Egyszer biztos érdemes megnézni.
6.5/10

Első részben, igaz még érthetően és felfoghatóan filozofálgattak, de ahogy mondod a másodikat többször érdemes megnézni, én nagyon sokszor láttam és egyik kedvenc filmem. Ami szerintem sokaknak problémát okozhat és nehezen felfogható, az a több mint húsz perces "Elvarázsolt Kastélyos" jelenetsorozat ami tényleg nagyon nyakatekert de mesterien mutatja be hogy mennyire valósághű tud lenni a mesterségesen generált emlék. A filozofálás az hogy mi tesz embberré egy embert vagy mitől vagyunk különbözőek, létkérdés meg minden egyszerűen ha nem foglalkoztat ne nézd, szerintem az első rész után számíthattál rá hogy mostis kényes és nehéz dolgokat fog feszegetni Mamoru Oshii. Ha meg nem tetszett akkor puszta kíváncsicságból nézted meg a folytatását? A zene és a karakterek nagy erényei a filmnek. Szerintem ha nem érted és nincs kedved újra végignézni valamikor akkor látogass el a http://www.gofishpictures.com/GITS2/main.html oldalra és olvasd el hogy miket írnak róla, és Oshii véleménye az egészről mi is tulajdonképpen.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

ReLax18

Quote from: RE@L on 2006-07-09, 18:21:41
Első részben, igaz még érthetően és felfoghatóan filozofálgattak, de ahogy mondod a másodikat többször érdemes megnézni, én nagyon sokszor láttam és egyik kedvenc filmem. Ami szerintem sokaknak problémát okozhat és nehezen felfogható, az a több mint húsz perces "Elvarázsolt Kastélyos" jelenetsorozat ami tényleg nagyon nyakatekert de mesterien mutatja be hogy mennyire valósághű tud lenni a mesterségesen generált emlék. A filozofálás az hogy mi tesz embberré egy embert vagy mitől vagyunk különbözőek, létkérdés meg minden egyszerűen ha nem foglalkoztat ne nézd, szerintem az első rész után számíthattál rá hogy mostis kényes és nehéz dolgokat fog feszegetni Mamoru Oshii. Ha meg nem tetszett akkor puszta kíváncsicságból nézted meg a folytatását? A zene és a karakterek nagy erényei a filmnek. Szerintem ha nem érted és nincs kedved újra végignézni valamikor akkor látogass el a http://www.gofishpictures.com/GITS2/main.html oldalra és olvasd el hogy miket írnak róla, és Oshii véleménye az egészről mi is tulajdonképpen.

Az Elvarázsolt Kastély jelenetnél én is csak néztem hogy "Mi VAAAN?!?!" mikor már harmadjára mentek be a kastélyba. De amúgy valamennyire érthető volt.
Amúgy az a bajom az egész Ghost in the Shell-lel, hogy én úgy álltam hozzá, hogy ez egy alapmű, egy hihetetlenül jó alkotás, amit kötelező megnézni egy anime "fan"-nak, és mikor vége lett a filmnek valahogy nem éreztem, hogy egy klasszikus alkotást néztem volna meg. Valahogy a film mondanivalója nem egészen jött át, és ezáltal nem tetszett...annyira. Valszeg csak az én agyam tolpa az ilyen filozófikus maszlagokra :D. És igazad van...puszta kíváncsiságból néztem meg a 2. részt :D. De nem bántam meg, hogy megnéztem. Legalább sok filozófikus blablával lettem gazdagabb :D
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Draconire

#902
Végre kiadták már a következő részeket subosan is.
Röviden:
Ez az anime nagyon őrűlt XD
Elég ha csak a 3. részben megidézett "szörnyeket" vesszük.Az ellenfél ugye kígyókat idézett meg, erre Punie meg na miket? hát persze hogy vérszomlyas mongúzokat  :lul:
A közelharc megint nagyon komoly volt, élvezet hallgatni ahogy ropognak a csontok :D Az alatta szóló zene meg király  :jee:
A váltások Punie komoly és kawaii /és most már vérszomlyas is volt/ arca között meg megint nagyon jók.  :D

Imádom ezt az animet!  :rotfl:

kikuchiyo

Quest: to get a life
Status: FAILED

Quest: watch new animes of the summer season
Status: ONGOING

Meg fogom nézni az NHK ni youkoso! c. új sorozat 1. részét, mivel érdekesnek ígérkezik (a Genshikenhez hasonlóan az otakukat állítja középpontba).
Ezzel van tele a blogsuki, ha vki kíváncsi rá részletesebben.

Érdekel még a Le Chevalier d'Eon és a Project Blue SOS is, és ezeken felül is vsz. belenézek még egy-kettőbe, de nem tervezem, hogy kettőnél több új sorozatot tartósan nézzek (lásd előző quest >_<). Ez a két sorozat amúgy csak később indul be igazából, most csak az első részeket adták le kedvcsinálónak.

In other news, a wind csapat ismét nehézségekkel küszködik, szóval a Higurashi rajongói ismét várhatnak a sült galambra.
Failure is the default option

via_mala

Quote from: Predaking on 2006-07-05, 16:48:24
Dokur-chan
Azt a pihehnt agyú állatit aki kitalálta :D amilyen elbeteg részekből következtetve valahogyan nem ilyen végre számitottam, és ez számomra egy +pont.
Valamikor a távolmúltban véletlenül(?) letöltöttem az első 2 epizódot, és ha már ott volt tegnap meg is néztem őket. Jesszusanyám! Ez a Dokuro-chan über-elborult egy némber, egyszerűen FÁJ nézni amit, és ahogy műveli. Nem tudom mikor fogom végignézni, de tartok tőle, hogy nagyon pihenten szabad csak leülnöm elé, különben ledobja az agyam az ékszíjat.  :muhahah:
[spoiler]Az a megrajzolás, amikor Sakura leszedi Dokuro-chan glóriáját, annak meg ettől heveny bélmozgása támad, hát kész![/spoiler]
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

RE@L

Planetes

Nem. Akkorsem tudok most írni róla review-t. Egyszerűen esküszöm mélyebb és durvább dráma volt mint a Gunslinger Girl. Nagyon nagyon nagyon jó dráma volt. Rég hagyott ilyen mély érzelmeket bennem egy sorozat. OST-t most megyek rögtön beszerezni valahogyan...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

krezga

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan

Ha már annyira beszéltek erröl, gondoltam megnézem. Hát jól tettem:) Nekem nagyon bejönnek az ilyen morbid humorú anime-k. Dokuro-chan annyira aranyos, mégis oly brutális, és én ezért imádom. Bár szegény srácot már kezdtem sajnálni, hogy miket kell kiállnia(állandó halálfélelem :Dvagy még több :D). Csak azt sajnáltam, hogy csupán négy részes:(
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

kikuchiyo

Közepes színvonalú ökörség.

Adott egy huszonéves srác, egyedül él egy kis lyukban a számítógépei között, du. kettőkor ébred és közelről még nem látott (felnőtt :)) nőt, de ő a világ legzseniálisabb programozója, őt hívják, ha gonosz hackerek fenyegetik Japánt vagy a világbékét. A történet fontos szereplője még Misao-chan, BPS loli kishúga (vagy dédunokahúga vagy mije), aki néha átmegy hősünkhöz kaját készíteni vagy megmutatni az új fürdőruháját. És hogy-hogy nem, az aktuális világmegmentős küldetést közlő fickó (akit mindig Akizukinak hívnak) mindig erősen félreérthető helyzetben találja BPS-t a kislánnyal, de - úgymond a közjó érdekében - úgy tesz, mintha nem látott volna semmit.
És nagyjából ennyi. Összesen 15 tízperces rész, 5 különálló történetre bontva. A menetrend ugyanaz: ismertetik a gonosz hackerek gonosz tervét, BPS elvállalja a feladatot, majd valami lehetetlen bravúrral (pl. egy mobiltelefon segítségével legyak egy szuperszámítógépet - ehhez a Double Compile nevű speciális támadást alkalmazza :)) megmenti a világot. A fent részletezett ecchi poénok között eléggé leül, még a szokásosnál rövidebb részek ellenére is.

De végül is nem hosszú, szóval egyszer nézhető.
Failure is the default option

Araki

Ezt az animét nem tudom ki ajánlotta Member-nek, de mivel csak 13 részes, letöltöttük, és megnéztük. Nos, ugyan nincs tele izgalmas akciójelenetekkel vagy ütős poénokkal, nekem mégis tetszett. Jók a zenéi, a grafika szép, a színek megadják a hangulatot, és mondanivalója is van. Csak az a gond, hogy nem tudom hogy micsoda, de ez biztosan csak az én hibám, mert időnként nagyon nem fogtam, hogy most mi is van. Amit nagyon jól megoldottak, az a hirtelen hangulatváltozás, és hogy szinte csak az utolsó részben áll össze a kép. Ugyan függőséget nem kaptam tőle és sosem éreztem, hogy nekem éjjel-nappal ezt kell néznem, mégis csak ajánlani tudom mindenkinek. Jó darab. ;) Szinte az első anime, amely könnyeket csalt a szemembe. Bőgnöm eddig még egyik animén se tudtam, kíváncsi vagyok, melyik lesz az.

Member

HAIBANE RENMEI:
Ha még valaki anno emlékszik, azért kezdtem el nézni, mert az animelánysablontól menekülve friss grafikára vágytam. Az alapszituáció nagyon érdekes, a világról ugyanannyit tudunk alapból, mint az éppen megszülető Rakka, vagyis semmit, és vele együtt fokozatosan ismerjük meg a környező világot. Kezdetben eléggé "csendes", ám néhol már tűkön ülve várjuk, hogy milyen fejlemény jöhet még ezután.
Grafikailag jelenleg nálam a csúcs, nagyon szépek, mégsem idilliek, a színek kellemesen tompák és főleg a szürkés-zöldes tartományból jönnek (színtévesztő vagyok, lehet, hogy tök más :D). A zene kellemes, nincs semmi divatmetál, ez bizony lágy pop/komolyzene ötvözet. Az outro-t mondjuk szokni kell. Ami egyedül zavart, hogy a "Wondering"-et én személy szerint nem oda raktam volna, ahová ők tették.
A történetvezetés kissé hullámzó. Egy ideig leül az egész, aztán ismét felülkerekedik.
Körülbelül egy ilyen diagramban foglalnám össze:



Jól látszik, hogy 4 csúcs van. Az első rész ugye evidens, nagyon erős a kezdés, eredetibbet animében még nem láttam. A 6. egy sorsfordító, kiderül egy Haibane életmenete. A 8. alatt teljesen Lain érzésem volt, torzuló hangok és képek, teljes kilátástalanság, figyelő varjak, na az nagyon ott volt. Az utolsó előtti rész  a borújával tökéletesen előkészítette a befejezést,... Ami nekem nem tetszett. Amikor a 3/4-nél járok valaminek, már sejtem, hogy hogyan lesz vége, és reménykedem benne, hogy meglepnek, de sajnos nem ez történt. Nem lett akkora dráma a vége, mint amit vártam volna, pedig már készültem rá, hogy zsebkendőzni fogok.
Ami még kicsit zavart, hogy néhány szereplőt egyszerűen nem ismerünk meg, pedig lett volna rá elég idő, szerintem. Na mind1, zárom soraimat, ez egy nagyon szép anime, akit nem zavar, ha a főhősnek nincs két nagy stukkere és nem kell minden percben valami perferz fiút felpofoznia, az nyugodtan nézze meg, kötelező darab.

BLEACH 01/02:
Kezdem azzal, hogy SpawnofHell érdekesen írta ki, mert a 04-07 és a 26 nincs rajta a DVD-n. :eek:
Már így az elején azt kell mondanom, hogy kissé hatásvadásznak érzem. Itt főleg Ichigo karakterére gondolok és azokra a mondatokra, amiket Rukia mond róla, miután "átadja" az erejét neki, ill. a komoly eszmefuttatások a 2. részben a játszótéren. A keretsztori eddigi részleteiből egyedül a Hollow-okkal nem vagyok kibékülve, kissé emlékeztetnek a Silent Möbius butácska torz lényeire.
Grafika:
[spoiler]Nagyon arra gyúrtak, hogy a karakterek a Legszebb anime lányok és a Legjobb bishonenek topicok aktív résztvevői legyenek.
A srácok borzasztóan vékonyak, sármos tekintetük vagy 10 évvel öregíti meg őket. Egyszer, amikor Ichigo guggolt, az jutott eszembe, hogy ennek vékonyabb a combja és a dereka, mint Lucy-nek, amikor ugyanígy pucsít :eek: A lányoknak pedig válla, mint olyan nem létezik, ettől nagy a fejük, derekuk nincs, ám néhányak érdekesen előreugró feszes melleket hordanak.[/spoiler]
Szóval a karakterrajzok nagyon távol állnak tőlem.

SpawnOfHell

Hehh??? Azt, hogy csináltam...  :confused: Meg mertem volna esküdni, hogy 26-ig minden részt kiírtam...
De mint már Arakinak is említettem, nekem úgy kb a 15. résztől kezdett tetszeni a dolog, mert tulajdonképpen ott indulnak be igazán az események. Szerintem akkor is nagyon jó kis anime, én szívesen nézem, viszont vannak benne dolgok amik engem is idegesítenek. A grafika néhol tényleg borzalmas.  Pl Orihime "tündérkéitől"  egyenesen falra mászom!!! :morci: De szokás szerint mindenki csont sovány, és néhol már enyhén túlzásba vitték a "rosszfiú" stílust...

kikuchiyo

Ez tetszett.

Van valami nosztalgikus bája ennek a stílusnak, úgy néz ki, mint ahogy a negyvenes-ötvenes években elképzelték a jövőt, hajmeresztő alakú felhőkarcolókkal, lebegő autókkal és mágnesvonatokkal, ill. olyan, mint a régi, klaszikus marslakós-inváziós filmek (vagy a régi Jonny Quest rajzfilmek), a csészealj alakú idegen űrhajókkal és a halálsugarakkal. Kellemes kis cucc, remélem feliratozza majd valaki, mert a technoblabla jelentős része elment a fülem mellett. A következő rész egyébként csak augusztusban várható.
Failure is the default option

krezga

Karin
Érdekes egy vámpírtörténet megközelítése ilyen szempontból.Egy kis lány, aki nem tökéletes vámpír(bírja a napot, nem vért szív, hanem termel..) mindennapjairól szól. Iskolába jár, dolgozik, és beleszerte egy fiúba. Szépen lassan jönnek az események, feltünik egy-két új szereplő.
Nem egy forradalmi anime, de egy egyszeri tekintés legalább megérdemel.
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

krezga

Perfect Blue
Egy egész estés anime. A történet nagyon jó, fordulatos, izgalmas. A grafika már kicsit öreg, de élvezhető. Bemutatja egy posztár útját, aki feladja az énekes karierjét, hogy filmszinész lehessen. Ez a rajongóknak nem tetszik... és jönnek a bonyodalmak:)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

kikuchiyo

#914
Érdekes áltörténelmi-összeesküvéses-lovagos sorozatnak tűnik.
Nem kísérlem meg összefoglalni az eseményeket, mert magam sem értettem igazán, hogy mi miért történik. Van ez a d'Eon gyerek (aki egyébként valóban élt, híres transzvesztita volt abban a korban - és sok más szereplőnek van történelmi megfelelője), aki Versailles-ban lopja a napot XV. Lajos idején, amíg egyszer megtalálják a titkos küldetést végző nővére holttestét a Szajnán egy csónakban, a koporsójára írt "zsoltár" felirattal.
A csávó további rejtélyes rövidítések (H:O ill. NQM) észlelése után rájön, hogy itt húdetitkos összeesküvés van, de mire feleszmél, a titkosrendőr haverjait legyilkolja egy szürke bőrű pasas, aki a plafonon szaladgál, őt is majdnem megfojtja, de a húgától kaptt kereszt valamiért megvédi.
Ennek fele se tréfa, rá is kovácsoltatja a keresztet a kardjára, és lemegy egy kriptába, hogy miért, azt nem értettem, ott meg is találja a barátját, aki sajnos már közben proxyvá változott (H:O van a homlokára tetoválva és szürke a bőre), el is kezdi gyakni hősünket, aki egy szorongatott pillanatban nővé változik (itt már enyhén  :wtf: voltam). Ilyen da Vinci kód X francia romantika vegyületnek tűnik nulladik megközelítésre. Olyan érzésem volt, mintha gyorsított felvételt néznék, annyira gyors volt a tempó.
A látvány viszont magáért beszél, részletes és kidolgozott hátterek, konzisztens karakterrajzok, látványos és szépen animált akciójelenetek jellemzik. Talán ez nem véletlen, hiszen a Production I.G. készíti a sorozatot.
Következő rész csak a jövő hónapban lesz. Felirat ki tudja, mikor.

Itt egy link azoknak, akik megnézték a raw-ot, de csak annyit értettek belőle, mint én.

/Különben szóljatok, ha túl sokat postolok ide. Mondjátok azt, hogy "GTFO and get a life" vagy vmi hasonlót./
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: RE@L on 2006-07-11, 10:47:35
Planetes

Nem. Akkorsem tudok most írni róla review-t. Egyszerűen esküszöm mélyebb és durvább dráma volt mint a Gunslinger Girl. Nagyon nagyon nagyon jó dráma volt. Rég hagyott ilyen mély érzelmeket bennem egy sorozat. OST-t most megyek rögtön beszerezni valahogyan...

:tezsvir: :hail:

Tudok torrentelni, ha kell.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

kikuchiyo, szinte az összes általad értékelt első részre kíváncsi voltam én is, szóval részemről nyugodtan írogass továbbra is, mert engem érdekel :D

valahogy én mostanában belustultam, elkedvtelenedtem új anime-k megismerését illetően, de ha valami jót ajánlasz, abba mégis hajlandó vagyok belenézni :)

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2006-07-13, 01:39:15...
Hm... ettől a leírástól olyan érzésem támadt, mintha egy L. L. Lawrence könyv ajánlólát olvasnám :D Aszem ezt most kihagyom, nem rajongok túlságosan a franciákért.
Te meg csak nyugodtan folytasd jó szokásodat, nekem úgysincs időm "tesztelni" az új sorozatokat, pláne azokat, amikhez még felírat sincs, így legalább nem kell vaktában válogatnom :)


RE@L

Quote from: Ramiz on 2006-07-13, 01:58:34
Quote from: RE@L on 2006-07-11, 10:47:35
Planetes

Nem. Akkorsem tudok most írni róla review-t. Egyszerűen esküszöm mélyebb és durvább dráma volt mint a Gunslinger Girl. Nagyon nagyon nagyon jó dráma volt. Rég hagyott ilyen mély érzelmeket bennem egy sorozat. OST-t most megyek rögtön beszerezni valahogyan...

:tezsvir: :hail:

Tudok torrentelni, ha kell.

Köszönöm, sikerült! Megvan mind2!!! A secret of the moon al azóta se tudok betelni!!! Mostmár csak össze kell szedjem magam és valami emberi review-t írjak róla...

Amúgy wiki azt írta hogy a sorozat készítésében a Japán űrügynökség rendesen kivette a tanácsadói részét :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zanador

Jin-Roh, the Wolf Brigade
Úgy egy órája lett vége, mostanra jutottam el odáig, hogy felkeljek a székből, ki a konyhába és befejezzem az ebédem.. azóta az Omega megy ismételt lejátszásban (tényleg, annak az angolra forditása megvan valakinek?). Ha ez nem mondana el sokat a véleményemből, akkor sajnálom, a gondolataim egyelőre még nem tértek vissza, de a lényeg, hogy nagyon jó (plusz tetszik a grafikája és a zenéje is).
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

kikuchiyo

Ha jól tudom, annak a dalszövegnek a fordítása senkinek sincs meg, mivel olyan nyelven van, amit csak az énekesn? ismer :)

Más: megnéztem a Dokuro-chant ill. az els? 4 részét.
Eurgh. OMGWTFROTFLOL. 100% elmebeteg idiotizmus, szerencsére nem veszi magát túl komolyan.
Failure is the default option

RE@L

Quote from: Zanador on 2006-07-13, 15:43:54
Jin-Roh, the Wolf Brigade
Úgy egy órája lett vége, mostanra jutottam el odáig, hogy felkeljek a székből, ki a konyhába és befejezzem az ebédem.. azóta az Omega megy ismételt lejátszásban (tényleg, annak az angolra forditása megvan valakinek?). Ha ez nem mondana el sokat a véleményemből, akkor sajnálom, a gondolataim egyelőre még nem tértek vissza, de a lényeg, hogy nagyon jó (plusz tetszik a grafikája és a zenéje is).

Production I.G. től ez a minimum ;)  :lazza:
Most folytom meg kanál vízben aki eltüntette a Jin-Roh DVD-met mert megnézném még1x  DVD-n 5.1 es hanggal :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

ReLax18

Jin-Roh:
Ehh? Mindenki ezt nézi? :D
Lényeg az, hogy én is most vettem a fáradtságot, hogy megnézzem. Én is ilyen hülye dolgokkal fárasztom magam "késő este" :D. Lényeg az, hogy kissé álmoskásan, de megnéztem, és mivel nagy elvárásaim nem voltak vele szemben, nem is csalódtam, sőt! Egy jó, fordulatos történet szép animációval és jó zenével. Bár még egyszer biztos, hogy meg kéne néznem, mert a fáradtságom miatt valszeg egy pár dolog kimaradhatott. De lényeg az, hogy nem csalódtam, egy újabb klasszikussal ismerkedtem meg...
7/10
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Cobra

Lehet nekem is meg kellene újra néznem a Jin-Roh-t, ez az Ex-Driver, amit most elkezdtem elég gyenge, főleg grafikailag. Elvileg 2000-es, de már a '80-as évek végén is gyenge lett volna a grafika  :frown:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Necrid^

Végre neki tudtam álni a GITS-SAC-re nagyon jó, nagyon igéretes és mindig jó nézni este. a "Laughing man" case pedig elég érdekes kiváncsi leszek hogy ténleg létezik-e ténleg ez az ember.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

RE@L

Quote from: Necrid^ on 2006-07-14, 01:13:47
Végre neki tudtam álni a GITS-SAC-re nagyon jó, nagyon igéretes és mindig jó nézni este. a "Laughing man" case pedig elég érdekes kiváncsi leszek hogy ténleg létezik-e ténleg ez az ember.
Necrid^ ne olvasd el, á úgyis elolvastad :)
[spoiler]Igen  létezik[/spoiler] :) És miatta olvastam el a Zabhegyezőt! Megjegyzem nem tettem rosszul mert tényleg jó könyv. De rég volt már... :)
A Stand Alone részek is nagyon erősek, főleg az első évadban a Borbankos tetszett nekem nagyon.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Necrid^

Quote from: RE@L on 2006-07-14, 01:22:15
A Stand Alone részek is nagyon erősek, főleg az első évadban a Borbankos tetszett nekem nagyon.
Egyetértek veled! nálam is csőmő szor kellet nyomni egy pause és 1x 2x leolvasni a szöveget mert ténleg magas volt. most tartok a 10-k résznél majd irok egy rendes hosszu review-t h végig néztem mind két évad. :)

U.I: tudtam hogy lesz vki aki lespoilerezi nekem :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lt. Simoan Blarke

FLCL. nem volt akkora nagy cucc, mint amekkora kultuszt itt csaptak neki, de lehet, hogy ez azert van, mert csak egyszer neztem meg  :muhahah:

Onegai Twins. az Onegai Teacherhez kepest nekem kevesbe tetszett (nem volt benne Koishi-fele szerelmi szenvedes), de igy is adnek neki 10/9-et :) az a resz, amikor kiderul, hogy melyik csaj az igazi teso, ul.

Last Exile. ez a cucc erdekesnek igerkezik, jo kis repkedo jarganyok, szilard talaj nelkuli vilag, agyutuz, robotok, minden erdekesseg, nautilus (na jo, majdnem az :D).
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RE@L

#928
Gantz

Story: Van 1 fekete gömbünk, benne fegyverek, 1 emberszerű vmi..., ruhák. Gömb egy panelház 1 ik lakásában van ahová halálukon lévő emberek kerülnek kapva egy új esélyt az életre de a szabályokat amik szerint élhetnek ezzel a lehetőséggel Gantz írja. Tehát Gantz kutyái lesznek, Gantz meg azt mondja hogy vannak gonosz földönkívüliek a földön és azokat szépen öljétek meg időre és akkor élve maradtok. Ez tul képp 1 hús-vér játék, mert pontozásra megy ha elérsz 100 pontot végleg szabad vagy.

Vélemény: Szar volt. Nagyon. Televan túldramatizálásokkal, hatásvadászattal, értelmetlen időhúzásokkal. Bugyuta bölcsességeket/életigazságokat is próbáltak beletenni, java részük értelmetlen szinte. Főhősünk töketlen, tenyérbemászó unszimpatikus alak. A felvázolt világ élettelen, egyálltalán semmilyen rokonszenvet nem kelt azzal hogy szimpla nyers brutalitásra, és könyörtelenségre van kihegyezve. Egyetlen dolog tetszett benne az hogy az elején amikor 1 csöves beesik a metrovágányra senki se segít neki mindenki bámul és le se szarja, mert ez szinte az életben is így van. Senki se segít önszántából senkinek, ami nagyon nagy baj. Önzetlen segítség kell az emberekbe.  Hogy miért néztem végig mind a 26 részt? Az opening zene poén volt, nem rossz. Ending is elmegy betétzenék is inkább jobbak voltak mint maga a sorozat. Talán azért mert ha elkezdtem akkor fejezzem is be és a sok negatívum mellet valami tetszett benne, talán akcióhiányom volt nemtudom de  hogy életem legpocsékabb sorozata eddig azis biztos a Trinity Blood mellet. Jah ez 18+ mindenképp ill akinek van gyomra hozzá, testrészek agyvelő, húscafatok, 25 liter vér/2 rész átlagban megvan.

PlanetES

2075. Az űrszemetelés akkora veszélyt jelent eddigre hogy az űrutazás nem biztonságos többé ha nem tisztítják meg az űrszeméttöl a fekete vákumot, ugyanis egyetlen keringő csavar ha ütközik egy ablakkal már több tucat ember halhat meg, ugyanis az űrrepülőgépeket (manapság is) nem készítik fel az ilyesmire. Már mostanság is komoly probléma és régebben is az volt az STS-ek számára hogy az űrszemetek sérüléseket okozhatnak a hajótesten, (mindezidáig semmi komolyabb baj nemtörtént) bár ezek milli-mikro (vagy) méter nagyságúak. Visszatérve a storyhoz: főhőseink a Technora vállalat űrszembétbegyűjtő szekciójának a tagjai ami az ISPV7 űrállomáson székel, ők a feles állomány mivel a többi szekcióhoz képest csak fele annyi embert foglalkoztatnak. Hétköznapi munkás emberek, akik begyűjtik a szemetet.. hogy mégis mi érdekes, mi olyan jó történhet velük 26 részen keresztül? Nagyon sokminden, el sem tudnánk képzelni. Az elején érkezik egy újonc a szekcióhoz és őt tanítják be a "szakmára" minden ügyes bajos csipp-csupp dologgal mivel az asztronautaság nem olyan egyszerű hogy van egy űrruhánk levegőnk és kész már elis tudunk boldogulni. Az egyik legnagyobb erénye és erőssége a sorozatnak a realitás. Abszolúte reális valósághű sci-fi!!! A JAXA (Japán űrhivatal) mindvégig segédkezett és kézségesen együttműködött a stúdióval a sorozat gyártása folyamán. Tehát az űrben itt nincsenek robbanások, sugárzás is van, pelenka is van az űrhajósokon mint manapság is. Súlytalanság is van, amiben elég könnyen elveszíti az egyensúlyát az ember. Nehéz mindent felsorolni nem is szeretném de nagyon érdekes és izgalamas a sci-fit kedvelőknek hogy ez olyan "űrutazós" sorozat ami teljesen valósághű! A másik nagyon nagy erőssége a sorozatnak a karakterek, a karakterfejlődés és a drámai rész amit kihoztak benne. Nem egyszer elmélyült a hangulatom és a gyönyörű, szívbemarkoló zenére könybelábadt a szemem. Sose próbálták túldramatizálni a dolgokat, ami nagyon tetszett minden drámai rész a megfelelő fajsúllyal rendelkezik. Ezt a sorozatot mindenképp ajánlanám megnézésre midnenkinek aki érdeklődik az űrkutatás után. Számomra nagyon sokat adott ez a sorozat, és mindenképpen nem egyszer szeretném még látni az életemben illetve kivételesen a mangát is elolvasni belőle..
Számok fölöslegesek a végére hiszen mindenki döntsön maga ahogy akar, én elmondtam a véleményem és reménykedem benne hogy előbb utóbb ez a sorozat is kap elég hype-ot, bár lehet hogy mégse lenne jó! Sőt ne is kapjon inkább, maradjon meg kuriózumnak, unicumnak a sok tucatsorozat között!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Lt. Simoan Blarke

a Gantz valoban nem az a top kategorias cucc, de a legnagyobb ertelmetlenseget nem emlietetted meg. jon a metro, a ket gyerek meg ahelyett, hogy kimaszna (a mellkasukig er az a rohadt peron, konyorgom), elkezd elrohanni. ugy, hogy tudjak, hogy a cucc nem all meg az allomason. lol?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster