Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

minuszmiki

#2430
Ma nekiláttam az NHK-nak. Az első hat rész után elég jó benyomásaim vannak. Érdekes és szokatlan történet, igényes rajz, a hangok nagyon tetszenek (mindig van valami háttérzaj), jó karakterek (bár néha ijesztő hasonlóságokat vélek felfedezni Satou-kun és köztem. Na jó mentolos cigit azért nem szívok :ejnye:). A zene is nagyon jó, az OP rendben van, az ED pedig egészen kiváló, elmebeteg, zseniális...  :whoah: Remélem ezek után nem kell csalódnom a folytatásban. Csak nehogy leszokjon, végre egy viszonylag friss anime, amiben dohányzik a főhős.  :jee:

edit: magyartalan szöveg

chilip

Quote from: chilip on 2007-03-27, 20:00:32
Quote from: blackman on 2007-03-27, 18:53:02
Quote from: chilip on 2007-03-26, 21:12:49
nem ez volt az a szar az anime, amiben a főhősnek a fegyvere egy pecabot? mert ha az, akkor attól sikítófrászt kaptam, amikor megláttam...
Ejnye-bejnye  :ejnye: Akkor te nem sokáig nézted. Később majd az öklét fogja használni, nem is kicsit. Meg szerintem nem egy pecabot miatt van benne a legjobb 15 animeban.  :D
Szóval szerintem próbáld meg mégegyszer.  :D

egye-fene. megnézem a 6. epizódig és azután döntök felőle... úgysincs most mit nézni :P

egész jó :D szokni kell a főhős fejét (no meg a pecabotot) de azon kívül egész jó  :jee:

blackman

Na látod.  :D A grafika az elején még egy kicsit szar, utána viszont egyre jobb lesz.
Hisoka 4ever.  :whoah: A legjobb karakter.  :D

kikuchiyo

Ismét meg kell emlékeznem a Rocket Girl c. figyelemre méltó sorozatról, amit sajnos senki nem feliratoz. Félő, hogy el fog sikkadni, pedig kár lenne érte. Egy anime, amiben legalább a felvetés szintjén reálisan vannak ábrázolva az űrhajózással kapcsolatos dolgok - bár a konkrét cselekményelemek némelyike az őrület határát feszegeti. :)

A legutóbbi (6.) részben Yukari, a középiskolás űrhajós megérkezett az űrbe, ám nem éppen arra a pályára, amire tervezték. És ha ez nem lenne elég, az egyik üzemanyagtartályban robbanás történik, ami kiszakítja a hőpajzsot - hősnőnk így nem tud visszatérni a Földre. (Közben megtudhatjuk, hogy a skin-tight űrruha EVA-ra is alkalmas.) Jön a mentő ötlet: küldjük föl a másik űrhajóban a másik lolit, az visz levegőutánpótlást, amivel kihúzhatják a mentő Szojuz űrhajó érkezéséig. Fél nap alatt fel is készítik a 2. űrhajót, összeszerelik a rakétát, és ki is lövik, a lolik megmenekülése biztosnak látszik - ám az oroszok mégsem küldik fel a Szojuzt, így hősnőink reménytelen helyzetbe jutnak. Jön a mentő ötlet 2: Matsuri, a második loli (mellesleg Yukari féltestvére, annyit kell róla tudni, hogy fura akcentussal beszél és mellben kicsit erősebb, mint Yukari) kihányja az ő ép űrhajójából az összes felesleges kacatot, beleértve a navigációs számítógépet is. Így már beférnek ketten az egyszemélyes kabinba, egy repülési kézikönyv és egy HP-41CV számológép (EPIC WIN) segítségével kiszámítják a visszatéréshez szükséges manőver paramétereit, majd kézi vezérléssel lehozzák az űrhajót - Yukari iskolájának úszómedencéjébe. :D

Én nagyon élvezem ezt a sorozatot, látszik, hogy az eredetijének a szerzője rendelkezett némi affinitással a téma iránt, és az animén is meglátszik a japán űrügynökség közreműködése - apróságokon leginkább, pl. a helyzetszabályozó hajtóművek hangja az űrhajón belülről tényleg hasonlóan hangzik, mint ahogy itt ábrázolták. Szórakoztató, bájos sorozat, a sok szakkifejezés miatt még tanulságos is. Kár, hogy nem érek rá lefordítani. :(
Failure is the default option

chilip

nemrég láttam a Hunter X Hunter-t. Hááát ... először nem igazán jött be, jobban mondva a főszereplő feje nem tetszett, meg a pecabot. aztán megszoktam és nem tudtam abbahagyni :D , most a mangával folytatom. Tetszett benne, hogy nem annyira a harcon meg a tápoláson van a hangsúly, mégis fighting anime. Simán vannak erősebbek a főszereplőnél, és nem egyszer nem az erőnek, hanem annak köszönheti az életét, hogy sikerült vmi csellel elszöknie. Az Killua családja meg kész van  :D amikor jött az apja meg a nagyapja (az egész család profi orgyilkosokból áll), és megküzdöttek az akkori "főgonosszal". Az nem volt semmi... a másik kedvenc meg Hisoka :D nos csak ajánlani tudom...

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2007-03-29, 04:22:27
Csak nehogy leszokjon, végre egy viszonylag friss anime, amiben dohányzik a főhős.  :jee:
Hehe... :lul:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

#2436
Quote from: Ramiz on 2007-03-30, 20:38:31
Quote from: minuszmiki on 2007-03-29, 04:22:27
Csak nehogy leszokjon, végre egy viszonylag friss anime, amiben dohányzik a főhős.  :jee:
Hehe... :lul:
Ja, már eljutottam odáig, hogy eszébe jut a csaj és inkább nem gyújt rá. Eh...  :ejj:
Na, az endinget is lecserélték. Eh eh...  :ejj: :ejj:

Próféta

Black Lagoon (teljes 24 részes évad)
Szódával elmegy.
Négy főszereplő járja a Kínai -tengert kalózmotorosukkal... illetve három főszereplő, mert bizony Benny nem sokat szerepel, talán kétszer látjuk érdemben akármit is csinálni... és voltaképp Dutch se szerepel sokat, Balalaika fontosabb szereplő... szóval végeredményben kétszereplős a sorozat. Van Rock, az ex-yuppie és a néző szeme, illetve Rebecca/Reby, a lengén öltöző kínai-amerikai engrishbajnok pisztolyhős csaj. Mindenféle változatos kalandokba keverednek
Nevetségesen eltúlzott akció, nagyon stilizált szereplők (néha azért tetszett, Roanopur freakshow circus rulz + maid to kill szintén jópofi volt). Még több akció, szép helyszínek, még vadabb szereplők, áldráma és valódi dráma, eszméletlenül irreálisan túlzóan stilizált harc, egy kevés humor, még egy kis adrenalin, néha meglepően jó párbeszédek, plusz még egy csipetnyi akció jellemzi a sorozatot.

Talán a fentiekben kicsit negatívnak hatottam. De nagyon tudom értékelni, hogy sikerült Japánnak végre egy olyan sorozatot összedobnia, amely
1) nem iskolában játszódik, nem tinédzserekkel
2) semmiféle világmegváltás és egyéb fontoskodás nincs benne, de még tulajdonképpeni hősök sincsenek
3) a komolyság látszat is igyekszik elkerülni, de ezt nem fáradtságos béna ökörködéssel teszi
4) nem alkalmaz fantasztikus elemeket csak azért, hogy felkeltse a figyelmet (mondjuk Revy-vel nem is nehéz)
5) egész egyszerűen csak szórakoztatni akar, semmi több.

balu0

Shakugan no Shana

Nah, végignéztem... nehéz értékelnem.

Egyszer megnézős, de bánnám ha nem néztem volna végig... nemtom ez így érthető-e...   :haha:

Misztikus, loli nagy nehéz kardal harcolós, középiskolás.. de a jobbik fajta.. nekem a műfaj maga nem jön be, és ez rányomta a bélyegét. De mint mondtam a jobbikból való így végignéztem, ovástul mindenestül... egy szimpla nem volt rossz azthiszem ok értékelésnek.

Fubenalvo

#2439
Quote from: balu0 on 2007-03-31, 02:27:43
Shakugan no Shana

Nah, végignéztem... nehéz értékelnem.

Egyszer megnézős, de bánnám ha nem néztem volna végig... nemtom ez így érthető-e...   :haha:

Misztikus, loli nagy nehéz kardal harcolós, középiskolás.. de a jobbik fajta.. nekem a műfaj maga nem jön be, és ez rányomta a bélyegét. De mint mondtam a jobbikból való így végignéztem, ovástul mindenestül... egy szimpla nem volt rossz azthiszem ok értékelésnek.


Shakugan no Shana egyik kedvencem, 4szer néztem már meg. :)
Egyébként nem szigorúan vett loli, csak vannak benne olyan elemek sztem...
Bár mára sztem már az is kérdéses, hogy ki mit nevez lolinak.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lolicon

Darkstar

Quote from: Fubenalvo on 2007-03-31, 13:18:01
http://en.wikipedia.org/wiki/Lolicon
Ezen a bejegyzésen mindíg kiakadok, hogy mi az a rondaság az elején. Egyszerűen szörnyű  :uzi:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Darkstar on 2007-03-31, 16:57:02
Ezen a bejegyzésen mindíg kiakadok, hogy mi az a rondaság az elején. Egyszerűen szörnyű  :uzi:
Nem tudod edit-elni? :) Tedd be Shana-t. :D

Draconire

#2442
Quote from: Member on 2007-03-31, 16:59:10
Quote from: Darkstar on 2007-03-31, 16:57:02
Ezen a bejegyzésen mindíg kiakadok, hogy mi az a rondaság az elején. Egyszerűen szörnyű  :uzi:
Nem tudod edit-elni? :) Tedd be Shana-t. :D
Done.  :D
Kíváncsi vagyok mikor törlik.  :D

edit:ez gyors volt... T_T
nah mindegy, itt egy kép róla: it did happen

Fubenalvo

Quote from: Gmer on 2007-03-31, 18:05:54
Quote from: Member on 2007-03-31, 16:59:10
Nem tudod edit-elni? :) Tedd be Shana-t. :D
Done.  :D
Kíváncsi vagyok mikor törlik.  :D

edit:ez gyors volt... T_T
nah mindegy, itt egy kép róla: it did happen

De miért cserélték vissza? Sokkal jobb volt... vagy szerintük ez nem loli?
vagy pont tulságosan az egy wikipédiára? :P

Draconire

Quote from: Fubenalvo on 2007-03-31, 18:29:31
De miért cserélték vissza? Sokkal jobb volt... vagy szerintük ez nem loli?
vagy pont tulságosan az egy wikipédiára? :P
Copyright violation. :P
Még a frissen regisztrált accomat, amivel a képet raktam fel, is törölték.  :D

Rounin

De legalább lementettem a képet :D (igaz, régen is megvolt, de ugye adatvesztés ;( )

Rage

Seirei no Moribito [精霊の守り人] Ep1: WINNAR, awesome, etc. Ezt biztosan nézni fogom. :Kiraly:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Member

Quote from: Gmer on 2007-03-31, 18:05:54
edit:ez gyors volt... T_T
nah mindegy, itt egy kép róla: it did happen
Eh, pedig ez a kép még nekem is tetszik, ah, kapják be...

Solid Snake

Kanon (2006)

Annak idején sokat hallottam erről az animéről, pontosabban az eredeti verzióról, amit sokan az Air testvérének tekintenek. 2006-ban azonban, amikor a projektet remake-elték, kibővítették, s ugyanaz a stúdió alkotta meg, mint az Air-t, azonnal felkaptam a fejem. A mai napra sikeresen végére értem a 24 részes történetnek, s bátran kijelenthetem: Az eddigi "pályafutásom" leggyönyörűbb animéjéhez volt szerencsém.

Egy hideg téli napon egy fiatal fiú várakozik a vasútállomás egyik padján. A városka, amibe két órája érkezett olyan hely, melyet kiskorában rendszeresen látogatott. Ám 7 éve történt valami, ami után nem tért vissza többé. Most mégis ide kell költöznie, hogy befejezhesse középiskolai tanulmányait, mert szülei külföldre utaztak. Aizawa Yuuichi maga sem tudja, miért, de nem emlékszik az itt töltött évekre, ám egyelőre nem foglalkozik ezzel túl sokat. Hosszas várakozás után végül megérkezik unokatestvére, Nayuki és elindulnak hazafelé, mit sem sejtve, hogy a sors kerekei, melyek látszólag megfagytak egy 7 évvel ezelőtti napon, most lassan újra forogni kezdenek...

A legszembetűnőbb dolog az alkotói precizitás. A Kanon remake minden egyes képkockájáról süt a szeretet, a rajzolás részletességével és varázslatosságával üti padlóra az állunkat. A karakterek lenyűgözőek (különösen a szemeik), a tájképek lélegzetelállítóan gyönyörűek és művésziek, az animáció is elsőosztályú.

A karakterkidolgozásra a több rész miatt egyenesen arányosan több időt fordítottak. A legszembetűnőbb a főszereplő, Aizawa Yuuichi. Lelki fejlődését gyönyörűen érzékelteti az idő múlása: a kezdeti laza, kedves, gyúnyolódó srácból a szemünk láttára válik kötelességtudó, önfeláldozó, érett egyéniség. Egyáltalán nem olyan emo, mint a KGNE-s Takayuki; nem palástolgató jellem, mint a Midori no Hibi-s Sawamura. Végtelen szeretetét és segíteni akarását nyíltan, példaértékűen kimutatja a barátainak, az elvesztett emlékek visszatérésével pedig bűntudata még jobban sarkallja a jótevésre (merthogy Yuuichi szörnyű tragédia következtében vesztette el gyerekkori emlékezetét, de ezt a spoiler-t nem lövöm le). A seiyuu Sugita Tomokazu, akire már a Suzumiya Haruhi no Yuuutsu-s Kyon szinkronizálásánál felfigyeltem. Kommentelgetése, hangnemei méginkább szerethetővé teszi Yuuichi-t.

A seiyuu cast amúgy Sugita Tomokazu kivételével változatlan maradt, úgyhogy a Kanon-veteránok nyugodtak lehetnek. Egytől egyig parádés alakítást nyújtanak, a szereplőket valódi élettel ruházzák fel (különösen a már említett Sugita Tomokazu, valamint Tamura Yukari, aki Tsukimiya Ayu hangja /imádom az ~Uguu-kat!/  :redface:).

A történet kifejtésére sem lehet panasz, bár apróbb kukacoskodásaim lennének. Az arc-ok közötti váltások túl hirtelenek lettek, főleg Yuuichi érzelmi viselkedésén lehet ezt tapasztalni, egy új arc kezdetén ez feltűnően szembeötlő (azonban az arc-ok között történnek flashback-ek, így a jellemfejlődés érzékelhető, egyedül az újabb arc-ok nyitányánál éreztem túl hirtelen hangulatváltást). Néhol üresjáratok is vannak (leginkább Ayu-nál, az első pár rész felvezetése után jópár részig szinte semmi szerepe nincs, csak az utolsó arc-ban).

Maguk a fejezetek mind-mind aranyosak. Bár "tanmese-jellegűek", de egyáltalán nem mennek át hatásvadászatba vagy giccsbe. A hab a tortára az Air-hez hasonló misztikusság, ami átitatja az egész animét. Így a realitást kilőhetjük, a lényeg nem is ezen van (aki reális drámára vágyik, annak KGNE). A legfőbb mondanivaló: csodák előfordulhatnak a hétköznapi életben is, csupán bízni kell bennük.

Persze a történet és a grafika nem elég, ha nincsen megfelelő zenei aláfestéssel ellátva. Egyáltalán nem lehet panaszkodni: a Kanon zenéje gyönyörű és szívmelengető (az OST-t gyakran hallgatom fórumozgatás közben, teljesen képes megnyugtatni), passzolnak a jelenetekhez. Az OP/ED frenetikusan bájos (bár az OP talán néhol túl giccsesnek tűnik, de nem kötök bele, úgy jó, ahogy van).

Szeretettel ajánlom tehát ezt a művet minden olyan érdeklődő kollégának/kolleginának, akik egy fantasztikusan kidolgozott romantikus animét szeretnének látni, ami a kikapcsolódás mellett példával is szolgál.  :jee:



95%

Fubenalvo

Quote from: Gmer on 2007-03-31, 18:40:12
Quote from: Fubenalvo on 2007-03-31, 18:29:31
De miért cserélték vissza? Sokkal jobb volt... vagy szerintük ez nem loli?
vagy pont tulságosan az egy wikipédiára? :P
Copyright violation. :P
Még a frissen regisztrált accomat, amivel a képet raktam fel, is törölték.  :D

Technikai jellegű kérdés: Hogyan PrintScreeneltél egész oldalt?

Én

Gondolom összerakta a képeket, ha nem, hát hülye vagyok  :rotfl:
ON: Outlaw Star: Nekem nagyon tetszet, bár a befejezés nem tükrözte a történet hangulatát, még így is nagyoon bejött. Én angol szinkronnal néztem (japánul nem tudok :P ), de az jó volt. Az opening verhetetlen  :Kiraly: Az ending viszont rémesen szar szvsz. A grafika kicsit silány, régies, de illik a történethez. A humort sem igazán mellőzi az anime. Megnézésre ajánlom!

Zsiga

Quote from: Én on 2007-04-01, 01:01:09
Gondolom összerakta a képeket, ha nem, hát hülye vagyok  :rotfl:
Van sok olyan program meg browser-plugin ami tud egész oldalról screenshotot csinálni... ;)

balu0

Quote from: Én on 2007-04-01, 01:01:09
Gondolom összerakta a képeket, ha nem, hát hülye vagyok  :rotfl:
ON: Outlaw Star: Nekem nagyon tetszet, bár a befejezés nem tükrözte a történet hangulatát, még így is nagyoon bejött. Én angol szinkronnal néztem (japánul nem tudok :P ), de az jó volt. Az opening verhetetlen  :Kiraly: Az ending viszont rémesen szar szvsz. A grafika kicsit silány, régies, de illik a történethez. A humort sem igazán mellőzi az anime. Megnézésre ajánlom!

Megnéztem, nem is régen.. kár hogy nincs több része.. nekem nagyon bejött...

balu0

N.H.K. megnézve..

huh.. mit is mondjak, rólam szólt.. január 28.-án születtem, a srác nagyon hasonlít rám, én is csak azért járok dolgozni hogy ne haljak éhen, és külsőleg is tök úgy nézek ki  :lol: + minden nap látok egy sötét mercit, benne egy öltönyös pasi távcsővel  :wtf:  :hehe:

Próféta

Quote from: balu0 on 2007-04-01, 23:52:33huh.. mit is mondjak, rólam szólt..
Akkor ez csak valami összeesküvés lehet :)

Solid Snake

Quote from: balu0 on 2007-04-01, 23:52:33
N.H.K. megnézve..

huh.. mit is mondjak, rólam szólt.. január 28.-án születtem, a srác nagyon hasonlít rám, én is csak azért járok dolgozni hogy ne haljak éhen, és külsőleg is tök úgy nézek ki  :lol: + minden nap látok egy sötét mercit, benne egy öltönyös pasi távcsővel  :wtf:  :hehe:

~Puru Puru Pururin is áthallatszik a szomszédból?  :lol:

kelvor

Quote from: Próféta on 2007-04-02, 00:22:47
Quote from: balu0 on 2007-04-01, 23:52:33huh.. mit is mondjak, rólam szólt..
Akkor ez csak valami összeesküvés lehet :)

Szerintem perelj nyugodtan, nem kérdeztek meg, mielőtt animét csináltak belőled.  :haha:

chilip

Steamboy most néztem meg, holnap a DVD-s verziót szerzem be :P

kelvor

Ha beszerzed a DVD-s verziót, gondolom elnyerte a tetszésed :smile:

minuszmiki

Most fejeztem be az NHK-t. Nagyon ígéretesen indult, és nem is rontották el nagyon, úgyhogy elégedett vagyok. Mondjuk kár, hogy a 12. rész után lecserélték az epic ED-t, és a közepe kicsit lapos (offline meetes meg MLM-es részek), de összességében egy nagyon jó animu. 9/10