Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Chronus

Kanokon:

Fentebb említett célokból megnéztem.... Hát...Naw. Still shit. The manga is much better. Kikészít a rajzolása és a karakterek hangját se ilyen gyökérnek képzeltem.
A "spank me" jelenet azért aranyos volt.... enyhén hentaiba hajló, de jópofa.

unlimited negative/10

nowhere near to the manga. :ejj:

Alkyra

#4862
Quote from: Chronus on 2008-04-20, 15:38:01
Kanokon:

Fentebb említett célokból megnéztem.... Hát...Naw. Still shit. The manga is much better. Kikészít a rajzolása és a karakterek hangját se ilyen gyökérnek képzeltem.
A "spank me" jelenet azért aranyos volt.... enyhén hentaiba hajló, de jópofa.

unlimited negative/10

nowhere near to the manga. :ejj:


Ebbő' manga is van?Oo
Azt megnézem magamnak azért...

edit: oh lol. Solaris fordítja? Akkor talán fél évent egy chapter ki fog jönni belőle.hahahaha

Chronus

#4863
Quote from: Alkyra on 2008-04-20, 15:40:41
[edit: oh lol. Solaris fordítja? Akkor talán fél évent egy chapter ki fog jönni belőle.hahahaha
Kb, de félévente egyszer üt is :jee: Ahhoz a Kanokonnak csúfolt animéhezt max a karakterek nevében és fajtájában van köze.  :haha:

Alkyra

Quote from: Chronus on 2008-04-20, 15:47:58
Quote from: Alkyra on 2008-04-20, 15:40:41
[edit: oh lol. Solaris fordítja? Akkor talán fél évent egy chapter ki fog jönni belőle.hahahaha
Kb, de félévente egyszer üt is :jee:

/vállatvon

Solid Snake

#4865
Quote from: motifator on 2008-04-18, 22:17:04
Lovely Complex eps. 1-8

Majd a Bokura ga Ita-t is ajánlom megtekintésre, ha végeztél ezzel.
Az szerintem jóval reálisabb és kevésbé humoros. Nekem az jobban bejött, na.  :smile:

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2008-04-20, 17:29:10
Quote from: motifator on 2008-04-18, 22:17:04
Lovely Complex eps. 1-8
Majd a Bokura ga Ita-t is ajánlom megtekintésre, ha végeztél ezzel.
Az szerintem jóval reálisabb és kevésbé humoros. Nekem az jobban bejött, na.  :smile:
Nekem meg mindkettő egyformán tetszett, igaz, hogy alapvetően hasonlít a kettő, de teljesen más műfaj.

Én

Én először a BgI-át néztem (nem végig), aztán a ravüri complexet, és végig az előbbi jutott eszembe róla, hiába tökmás a kettő. :D Főleg Otaniról a kinézetbeli hasonlóság miatt János.

motifator

Nos megnéztem, és már ki is néztem magamnak az anidb-n a Bokura ga Itát, de most tartok egy kis szünetet shoujo love comedy műfajból, mert még a végén nővé változok ennyi érzelmes animétől :) Azért  :merci:
A sorozatról tényleg nem írnék sokat, én totál belezúgtam, így nem tudnék, de igazából nem is akarnék objektíven értékelni. Nekem iszonyatosan tetszett. Az első durva kiborulásnál (8.rész, macis curry) azt hittem meghalok. Most, hogy visszagondolok, megint gombóc van a torkomban. Az is közrejátszott, hogy azután a rész után kénytelen voltam 2-3 óra pihenőt tartani, ami alatt volt időm agyalni a látottakon. Utána viszont már minden részre jutott 1-2 kiborulás, így lassan hozzászoktam. Viszont ez egyáltalán nem kezdett el zavarni, később is tökéletesen tudott játszani az érzelmeimmel a történet (nem tudnám összeszámolni, hogy hány "Awwwww~"-t eresztettem el a sorozat nézése közben). A két főszereplő karakter zseniális, már 1 rész után beléjük zúgtam, a mellékszereplők is kedvelhetőek. Az SD jelenetek zseniálisak, azok az arcok, amiket a comedy duo néha beoszt, na az megfizethetetlen.
Egy szó, mint száz. Ha olyan szentimentális hülye vagy, mint én, akkor nézd meg, mert jó eséllyel nagy érzelmi hatásal lesz rád végig. Ha nem vagy ilyen, akkor is nézd meg, mert ha nem zavar az érzelgősség, akkor végigröhögheted az egészet, mert ez a cucc annyira vicces, mint a School Rumble, csak annyi a különbség, hogy egy kicsit komolyabban veszi magát.

Most visszatértem a TTGL-hez, még hiányzik belőle az utolsó néhány rész. Ettől remélem majd megnő bennem a GAR faktor, és nem változok valami középiskolás kislánnyá(bár szó mi szó, érdekes tapasztalat lenne *most keresem az orrvérzősszmájlit, de úgy látom, még nincs*)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Quote from: motifator on 2008-04-20, 18:14:50
Az SD jelenetek zseniálisak
ez a cucc annyira vicces, mint a School Rumble
NO U
Egyébként a TTGL-t abba tudtad hagyni az utolsó néhány rész előtt? :eek: Respect.

Gregory

Quote from: Én on 2008-04-20, 18:20:11
Quote from: motifator on 2008-04-20, 18:14:50
Az SD jelenetek zseniálisak
ez a cucc annyira vicces, mint a School Rumble
NO U
:tezsvir:
A School Rumble-nek sztem egészen másfajta humora van, nekem az jobban bejön, mint ez az arcdeformálós, egymás b.szogatásán alapuló humor.

motifator

#4871
Quote from: Én on 2008-04-20, 18:20:11
Egyébként a TTGL-t abba tudtad hagyni az utolsó néhány rész előtt? :eek: Respect.
Magam sem értem, hogy történhetett. Talán úgy, hogy a ftp-n csak HD verzió van fent, torrentezni lusta vagyok, a HD-t meg nem viszi a debreceni asztali gépem, vagyis viszi, de azt inkább diavetítésnek nevezném, mint mozgóképnek.
Ezt a NO U-t meg most nem tudom hova tenni. OK, hogy elsősorban romantikus sztori, de szerintem halálosan vicces is. Az SD arcok meg nekem halálosan bejöttek, és kész.

Edit: Megértettem, tényleg szar példa a School Rumble-lel hasonlítani, csak most hirtelen ez a love comedy jutott eszembe. De tényleg, a SR-ben alapvetően más humor van, az LC humora csak akkor üt igazán, ha már ismered/szereted a karaktereket.

Edit2: Nem írok új postot, gyönyörködöm a postcountomban :) @Én:  :merci:
Amúgy már egy ideje számolgattam vissza a 300-ig, de amikor ezt írtam, egyáltalán nem esett le, hogy ez lesz az a post.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

NO U-t kb Gregory leírta, nekem se jött be LC humora. Ahogy írtad, lehet azért, mert nem szerettem a karaktereket, sőt. (De mivel rajtunk kívül kb mindenki isteníti a sorozatot, ezért ez szűk véleménykör...)
Valamit grat a spártai postszámodhoz. :D

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2008-04-20, 18:14:50
nem változok valami középiskolás kislánnyá(bár szó mi szó, érdekes tapasztalat lenne *most keresem az orrvérzősszmájlit, de úgy látom, még nincs*)

Ha mégis, /r/ pics

BTW kijött a  Real Drive 1. része felirattal, így már mindenki tobzódhat az elefántnyi combok látványában.

Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2008-04-20, 19:05:59
Quote from: motifator on 2008-04-20, 18:14:50
nem változok valami középiskolás kislánnyá(bár szó mi szó, érdekes tapasztalat lenne *most keresem az orrvérzősszmájlit, de úgy látom, még nincs*)

Ha mégis, /r/ pics

BTW kijött a  Real Drive 1. része felirattal, így már mindenki tobzódhat az elefántnyi combok látványában.



Ha a 16:9-es változatot átraknám 4:3-as képarányra, az vajon megoldaná a combos gondokat? :D

Kvikveg

Hrrr, Ghost Houndot megneztem a youtube-on, erre pont az utolso resz nincs meg fent, grrr.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: Kvikveg on 2008-04-20, 21:35:19
Hrrr, Ghost Houndot megneztem a youtube-on, erre pont az utolso resz nincs meg fent, grrr.

Ahogy nézem, még csak RAW van belőle. Amúgy jó a sorozat? Megérné belekezdenem?

minuszmiki

Quote from: Xzone on 2008-04-20, 22:02:46
Amúgy jó a sorozat? Megérné belekezdenem?
Ja. Bár valahol az öt-hatodik résznél abbahagytam, mert úgy gondoltam, inkább egyben nézem meg, de a Shitsen lassan kiadja az utolsó részt is, aztán.

Kvikveg

Quote from: Xzone on 2008-04-20, 22:02:46
Quote from: Kvikveg on 2008-04-20, 21:35:19
Hrrr, Ghost Houndot megneztem a youtube-on, erre pont az utolso resz nincs meg fent, grrr.

Ahogy nézem, még csak RAW van belőle. Amúgy jó a sorozat? Megérné belekezdenem?
Kicsit lassan csordogal, de aranylag rendben van. Nem lesz a kedvencem, de egyszer szodaval elmegy.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: Ymir on 2008-04-20, 23:25:44
Tenjou tenge 1-24-ig

Jó, nem jó, jó, nem jó váltakozva. Nekem a visszaemlékezéses epizódok tetszettek inkább, mint a jelenben lévők.
A lányok harci képességeinek a fejlődése lemérhető a melleik méretének növekedésével. Ahogy halad előre a sorozat, úgy lesznek egyre jobb harci képességűek és egyre nagyobb mellűek. Egyik legjobb benne az opening volt, amit sikerült valami hihetetlenül bárgyú endinggel ellensúlyozniuk.

24-25. kibővítés

:facepalm: Jobb lett volna ha nem látom. Förtelmes. Túl sokat akartak belesűríteni ebbe a két epizódba, és amit a sorozat után vártunk volna, valami végkifejletet nem történt meg. Nem volt semmi alapozás az egészben, és szinte sehová sem jutottak el benne. Nagy csalódás volt.

Hah, az animék visszaemlékezős részei engem nagyon tudnak irritálni. Talán a Darker Than Blackben és a Dennou Coilban volt épp megfelelő mennyiség: pont annyi, amennyi a sztori és a jelenbeli események megértéséhez szükséges. Képzelheted, hogyan hatott rám, amikor 5-6 KIB***OTT RÉSZEN KERESZTÜL visszaemlékeztek :lul:

Kvikveg

Vampire Knight 1. resz
Az egy reszre eso nyalas bishonenek szama kiverte a biztositekot.
Ha kicsit visszafogottabb lenne, meg jo is lehetett volna.
Valaki latta mar? Milyenek a tovabbi reszek?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soul

Quote from: Kvikveg on 2008-04-21, 01:31:25
Vampire Knight 1. resz
Valaki latta mar? Milyenek a tovabbi reszek?
Láttam, sztem nem rossz.Nézni fogom.Még nincs második rész.Kivagyok már éhezve valami vampire sztorira  :smile:.Ne egy rész alapján próbáljunk valamiről képet alkotni.Persze ha semmise fogott meg benne akkor hagyd.

Gregory

Szerintem az első rész alapján elég nyilvánvaló, h bishounenekkel telenyomott shoujo lesz. A történet, a rajzolás, a karakterek, az atmoszféra is mind ezt sugallja. Legalábbis nekem ez jött le. Also a Cross név még az Alucard-nál is fantáziadúsabb egy vámpíros animében...

Kvikveg

Quote from: Gregory on 2008-04-21, 15:27:46
Szerintem az első rész alapján elég nyilvánvaló, h bishounenekkel telenyomott shoujo lesz. A történet, a rajzolás, a karakterek, az atmoszféra is mind ezt sugallja. Legalábbis nekem ez jött le. Also a Cross név még az Alucard-nál is fantáziadúsabb egy vámpíros animében...
:lol:
En a Zero-n akadtam ki.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

smash++

True Tears
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4325

[BakaWolf-m.3.3.w];[w.0.0.f] verziókat néztem
13 ep
Az op nagyon tetszik, az ed háát őőő ... :)
A grafika szintén nagyon bejövős.
A történetről nem nagyon írnék. A lényeg, hogy a legjobb love-polygonok közé tartozik amiket eddig láttam. Kicsit féltem, hogy majd picit túlzásba viszik, de szerencsére a főhős csak kicsit és rövid ideig volt töketlen, ha mondjuk 16-18 részen keresztül kellett volna néznem az első 9 részt kiugrok az ablakon :P . A szereplők jól sikerültek, a lányok közül Hiromi a kedvencem.
Természetesen a "töketlenkedésnek" azért voltak okai lány oldalról, de Shinichiro-nak nem sok oka volt bénának lenni (de talán így volt a legjobb, hiszen neki sem úgy jöttek ösze a dolgok ahogy...).
Amit hiányolok, hogy még folytathatták volna az eseményeket mondjuk 2-3 részen keresztül.De ez olyasmi amit nagyon ritkán látok a japánoktól. Vehetnének jó példát a Lovely Complexről, ami még az után is jó volt, hogy elkezdtek járni.
De azért megkapja a 10-est :)
Merem ajánlani minden romantikus anime kedvelőnek.

chilip

#4885
Nabari no Ou

ninják modern korban... elsőre kicsit féltem mi sülhet ki ilyen sztoriból, de nem csalódtam :D 2 rész van kinn, eddig az elsőt láttam. A főszereplő nagyon nagy arc  :lul: ED nekem határozottan tetszik, OP se rossz, de lehetne jobb. majd 2. rész után ha van kedvem írok még erről :D

ed.: bejövős, nézni fogom.
Sztoriról annyit hogy régen megalkottak egy hatalmat (vagyis inkább egyfajta "bölcsességet") a ninják ami lehetővé tette az uralmat bármi felett (idő, természet, élet, ... ). természetesen ha az illető nem tudta uralni akkor annak a használóra nézve csúnya következményei voltak. Emberekbe volt ez zárva többször is. Jelenleg a főhősbe van, aki eddig laza életet élt a városban (nagyon régi múltját leszámítva). Viszont ahogy közeledett az erő ébredése, megérezték a ninja falukban is. Az Iga falu hatalmat akar (valaha ők készítették el ezt a hatalmat is). Míg mások a fiút védik, hogy ne tudjanak visszaélni ezzel mások.

Grafika Clamp-es is meg nem is. (annyira nem láttam vékonynak őket mint egy Code Geass-ben, de azért azok) harcok hangulatosak, főhős személyisége jópofa :D és az << ED >> hallgatását nem tudom abbahagyni...  ^^ vannak vicces és komoly részek is egészséges keverésben

Gregory

Bus Gamer:
Ezt nem tudom hogy adhatták ki így. Az alapszituáció, karakterek még rendben is lennének, egész jó kis animu lehetett volna belőle, ha mondjuk nem 3 részesre csinálták volna, hanem 12-re. Belekezdtek több szálba is(többek között a karakterek múltjába is), ami gyakorlatilag teljesen fölösleges volt, mert még a fő szálat se tudták rendesen lezárni(gyakorlatilag nem is volt lezárás). Mindehhez társul a 2008ban elég gyengének számító grafikai rész, amely sok QUALITY-val is megörvendeztet minket és a nem kicsit gány OST.
5/10, mert végül nem bántam meg, hogy megnéztem, de az egész kiforratlan volt, jobban is fel lehetett volna használni az alapokat.

Soldier

Quote from: smash++ on 2008-04-21, 20:03:53
True Tears
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4325

A grafika szintén nagyon bejövős.
A történetről nem nagyon írnék. A lényeg, hogy a legjobb love-polygonok közé tartozik amiket eddig láttam.
Merem ajánlani minden romantikus anime kedvelőnek.

:tezsvir: nincs mit ehhez hozzáfüzni :P

Chronus

Quote from: chilip on 2008-04-22, 14:36:09
Nabari no Ou

ninják modern korban... elsőre kicsit féltem mi sülhet ki ilyen sztoriból, de nem csalódtam :D 2 rész van kinn, eddig az elsőt láttam. A főszereplő nagyon nagy arc  :lul: ED nekem határozottan tetszik, OP se rossz, de lehetne jobb. majd 2. rész után ha van kedvem írok még erről :D

ed.: bejövős, nézni fogom.
Sztoriról annyit hogy régen megalkottak egy hatalmat (vagyis inkább egyfajta "bölcsességet") a ninják ami lehetővé tette az uralmat bármi felett (idő, természet, élet, ... ). természetesen ha az illető nem tudta uralni akkor annak a használóra nézve csúnya következményei voltak. Emberekbe volt ez zárva többször is. Jelenleg a főhősbe van, aki eddig laza életet élt a városban (nagyon régi múltját leszámítva). Viszont ahogy közeledett az erő ébredése, megérezték a ninja falukban is. Az Iga falu hatalmat akar (valaha ők készítették el ezt a hatalmat is). Míg mások a fiút védik, hogy ne tudjanak visszaélni ezzel mások.

Grafika Clamp-es is meg nem is. (annyira nem láttam vékonynak őket mint egy Code Geass-ben, de azért azok) harcok hangulatosak, főhős személyisége jópofa :D és az << ED >> hallgatását nem tudom abbahagyni...  ^^ vannak vicces és komoly részek is egészséges keverésben
:tezsvir: seconded.

fraglimiter

Quote from: Gregory on 2008-04-22, 15:57:57


Mint Gregory is irta, se eleje se vege. Engem a grafika kulonosebben nem zavart (lattam mar 1-2 erdekesseget :)), a sztori alapja egy kicsit az oszi szezonban futo Kaiji-ra emlekeztetett ami osztokelt is a belekezdesere. De amit mar fennt emlitettek, hogy tenyleg semmi hatterinfo a karakterekrol, a "meccsekrol" es a cegekrol meg magarol a jatekrol  :confused: A sorozat elbirt volna legalabb 12 reszt ha nem tobbet, noh de se baj majd meglatjuk hogy alakul a helyzet a mangaval. Az egesznek amolyan pilot-szaga volt emiatt en nem is ertekelnem, ha lesz folytatas valamilyen formaban visszaterunk ra...