Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Kaze no stigma (24 rész): Érdekesen indult, a főhős hazatér a szülővárosába. A Kannagi család minden tagja birtokolja kisebb-nagyobb mértékben a tűzmágiát, kivéve a főhősünket, akit ezért száműztek, majd pár év múlva megjelenik szélmágusként. Kazuma egész jó figura lett, nem az a szokásos balfasz-töprengő egyed. De a kezdeti lelkesedésem alábbhagyott, ahogy a történet is ellaposodott - zero no tsukaima/shana utóérzet - aztán a kötelező körök után lett egy semmilyen befejezés.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

#8071
Detroit Metal City

What... the... fuck...
Fuck this shit, fuck this fucking shit, fuck,
Shit the fuck, shit the shitting fuck shit,
etc.

Nem tudom eldönteni, hogy ez egy szar B-kategóriás,
vagy egy olyan-szar-hogy-jó Zs-kategóriás alkotás-e.
Oké, utalások. Oké, volt jó alapötlet is, de egy kissé
átestek a ló túloldalára. Ha csak annyit csinálnak, hogy
az álarc mögé bújva tehet és mondhat olyanokat, amit
különben nem mer és nem bír felvállalni, ott kiadja a
dühét, frusztrációját, akkor még elfogadható lenne.
Néhányszor ez majdnem sikerült is; de annyira túlzásba
vitték ezt a főszereplő-alapvetően-kedves-jó-nyálas-
köcsög dolgot, hogy rém idegesítő lett, és a lényegtől
is elvonta a figyelmet (ha egyáltalán lényegi elem és
értelmes mű akart lenni, de mint mondtam, nem vagyok
benne biztos...). Krauser II figurája viszont überbrutál
állati volt  :whoah:
A történet főszála ("my fashionable life with my
fashionable friends, playing fashionable music, and
being together with the cute and trendy and fashionable
Aikawa-san, whom I'd love to rape) valahol félúton elveszett.
A lezárás pedig ennél odacsapottabb talán már nem is
lehetett volna.
Paródiának nem elég paródia, komédiának túl idegesítő
a főszereplő, történetnek nem elég (egyáltalán nem)
kerek, szóval nem tudom hova helyezni.
Na mindegy. Legalább Krauser II is fucking awesome,
raperaperaperaperaperaperaperaperaperaperape

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-11, 04:17:50
Paródiának nem elég paródia, komédiának túl idegesítő
a főszereplő, történetnek nem elég (egyáltalán nem)
kerek, szóval nem tudom hova helyezni.
Ennyi.

Titkos

Quote from: Pr3d4k1ng on 2010-04-21, 13:51:42
Omamori Himari
Ecchi megfűszerezve egy kis harccal. Egyszer érdemes megnézni, kikapcsolódásra jó idő töltés.

A manga kellemes meglepetés volt, egész jól sikerült hoznia, amit egy nekogirl-fétises elvár egy ilyen cucctól, főleg, amikor még több fantasylénnyel fűszerezte, pl. a vámpírcsaj, aki vérivás közben szexuális izgalmat is érez...:D
Az animéből asszem elég volt egy rész, valahogy ennél is olyan "kiherélt adaptáció" érzésem támadt. (Ja, a főszereplő srác hangja meg nem azért volt számomra zavaró, mert "Makoto", hanem mert olyan hülye "akcentusa" vagy hangfekvése van, és mintha még túlkoros is lenne a szerephez.)

Quote from: Selmo on 2010-04-30, 20:25:11
The Tower of Druaga (12+1+12 rész):

Ahogy itt már írták páran, az első rész megawin paródia, utána sajnos átmegy "normál" fantasy-ba, szóval eleve csak az elejét néztem meg, az viszont hasat fogva röhögős. :D Pedig tényleg: ha végig ilyen lett volna, lehet bekerül a kedvencek közé. XD Nem baj, az ED attól még rulez. :)

Detroit Metal City: Most akkor mi van? Egyszer "átestestek a ló túloldalára", utána meg: "nem eléggé paródia". Amúgy ha egy még futó mangából készít valaki egy olyan rövid cuccot, ami mindössze 12 epizód, és 14 perces egy rész, akkor lehet sejteni, hogy valszeg nem valami kerek, lezárt, lineáris történetre fókuszáló cuccról lesz szó, hanem valami olyasmiről, ami addig viszi a mangát, ahol épp tart, vagy csak összegyűjti annak legjobb pillanatait. Amúgy ti ezt komolyan a történet miatt néztétek, vagyis azt vártátok, hogy ennyi játékidő alatt majd jut valahová a csajjal, esetleg legalább a Krauzer-életét maga mögött hagyja? Vagy mi? (Mellesleg onnantól lenne tényleg szar a cucc, ha valaha sikerülne a srácnak kilépnie. XD) Itt mellékes, hogy összejön-e a csajjal, meg hogy lesz-e svéd popzenész, az a lényeg, hogy röhögj a helyzeteken. XD (Jó példa erre a manga, amikor nem olyan rég belenéztem a legújabb fejezetbe, kb. majdnem ugyanott tartott, mint az anime eleje... Szóval ennyit a "történetről".) Azt meg nem értem, hogy a paródia mitől kevés, mi kellett volna még "KISS vs. DMC" special, ahol az eredeti bandatagok adják a hangokat? :P
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Member

Quote from: Titkos on 2010-05-11, 15:05:24
Azt meg nem értem, hogy a paródia mitől kevés,
Pl. nem azt parodizálja, amit parodizál, hanem elképzelte azt, amit parodizálni akar, és azt parodizálja.

Titkos

Quote from: Member on 2010-05-11, 18:01:42
Quote from: Titkos on 2010-05-11, 15:05:24
Azt meg nem értem, hogy a paródia mitől kevés,
Pl. nem azt parodizálja, amit parodizál, hanem elképzelte azt, amit parodizálni akar, és azt parodizálja.

Igen, tudom, szerinted nem ilyen a metál. :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Quote from: Titkos on 2010-05-11, 19:16:54
Quote from: Member on 2010-05-11, 18:01:42
Quote from: Titkos on 2010-05-11, 15:05:24
Azt meg nem értem, hogy a paródia mitől kevés,
Pl. nem azt parodizálja, amit parodizál, hanem elképzelte azt, amit parodizálni akar, és azt parodizálja.
Igen, tudom, szerinted nem ilyen a metál. :D
Nagyon remélem h nem ilyen a metál.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Quote from: Zen on 2010-05-11, 19:20:07Nagyon remélem h nem ilyen a metál.

Pedig ez egy nagy jelenet volt. XD Na jó, de házilag nem ugyanolyan élmény, mint koncert közben. :D (Eredetileg a Kapitalizmus Disznaját akartam megkeresni, amikor még hentaios szájpöcök is van a vén faszi szájában, meg S&M "cosplay", de ez is megteszi... XD)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zanador

Hm, hol is tartottunk?
A történet úgy sacc/kb egy éve kezdődött: gondoltam megnézek még egy animét, mert sok helyen hallottam róla és mindenki csak jót mesélt, utána irok egy összefoglaló postot az akkoriban megnézett sorozatokról. A terv az volt, hogy pihenés képpen leülök egy-két kellemes délutáni órára, elvégre 13 rész nem tart sokáig. De naiv voltam... Szóval ime:

Aria the Animation:
Emberek! Vizet találtak a Marson!! Akinek nem ez volt az első reakciója, az szerintem elnézte a lényeget. Az anidb tagek szerint "extremely peaceful". Azt hiszem, ezt a kifejezést egész eddig alábecsültem. Sokmindenre fel vagyok készülve azt hiszem, de hogy egy animében kevesebb konfliktus legyen mint a Tesz-Vesz városban.. sajnos azzal kellett szembesülnöm, hogy hiába tetszik a hangulat, valahogy velem ez összeegyeztethetetlen. Szóval szép volt, kellemes volt, és szinte kizárt, hogy megnézzem a folytatásait.
Ajánlani fogom bármelyik ismerősömnek aki még nem nézte meg idő közben, és szüksége van egy kis kikapcsolódásra.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

LiaLia

Quote from: LuckyDingo on 2010-05-03, 01:27:11
Pandora Hearts

Röviden és tömören: Hölgyeim és Uraim.. így lehet elcseszni egy viszonylag jó történetet... az utolsó részeknél már elég durván Wattafakoltam minden pillanatnál... én még ilyen sz*r befejezést nem láttam. Jobban jártak volna, ha ezt az animét nem csinálják meg.. most azon gondolkozom, hogy belenézek a mangába, hogy tényleg ez volt, vagy csak már be kellett fejezni és azért lett ilyen..

A lényeg, hogy szerintem: 3/10 főleg a vége miatt (amiért úgy éreztem, hogy potyára vesztegettem az időm)

:tezsvir: szerintem is rettenetesen sikerült elrontani egy olyan története, amiből sokkal többet is kihozhattak volna. A vége érthetetlen és összecsapott, sok benne a klisé, ebből az egészből legalább 3 külön téma is kijött volna, pl. az Alice Csodaországot jobban végigvinni, a Bezariusok különös története külön, és a horror babaház külön. Így egyben, az elkapkodott véggel sajnálatos, amellett, hogy a zene, és időnként a grafika jó volt.

SaiyaGin


Kuroi Tenshi

Quote from: Titkos on 2010-05-11, 15:05:24
Most akkor mi van? Egyszer "átestestek a ló túloldalára", utána meg: "nem eléggé paródia".

Pontosan. Member elég röviden és tömören leírta.
Plusz rengeteg nagyon erőltetett dolog volt benne,
ami inkább zavaró volt, mint vicces. No meg olyan
helyzetek is, amiknél már az elején lehetett tudni
a csattanót, és azt is, hogy az a jelenet milyen gáz
lesz.

Quote from: Titkos on 2010-05-11, 15:05:24
Amúgy ha egy még futó mangából készít valaki egy olyan rövid cuccot, ami mindössze 12 epizód, és 14 perces egy rész, akkor lehet sejteni, hogy valszeg nem valami kerek, lezárt, lineáris történetre fókuszáló cuccról lesz szó,

Érdekel is az engem, hogy valamiből van manga?
Történetet ilyen, sőt, ennél rövidebbe is bele lehet
szőni. Leginkább az zavar, hogy egy jó kiindulási
pontból annyi irányba mehetett volna el, de nem
tette, maradt egyhelyben.

Quote from: Titkos on 2010-05-11, 15:05:24
esetleg legalább a Krauzer-életét maga mögött hagyja? Vagy mi? (Mellesleg onnantól lenne tényleg szar a cucc, ha valaha sikerülne a srácnak kilépnie. XD)

csak az hiányzott volna, Krauzer figurája volt ennek a
sorozatnak a megmentője, sava-borsa. Nélküle első
részt se biztos, hogy végignéztem volna.

Mondjuk olyasmiket azért még elviseltem volna, hogy
mikor esik saját hazugságtengerének csapdájába;
vagy Aikawa reakciója, amikor megtudja, hogy az az
alak, akit utál, lenéz, és aki őt lekurvázta, ledisznózta
(amit talán mégjobban a szívére vett), és többször is
nyilvánosan megalázta, az valójában ő :D

Quote from: Titkos on 2010-05-11, 15:05:24
Azt meg nem értem, hogy a paródia mitől kevés, mi kellett volna még "KISS vs. DMC" special, ahol az eredeti bandatagok adják a hangokat? :P

... KISS hogy jött a képbe, és tőlük hogy lenne paródia?

Zsiga


Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2010-05-12, 14:30:09
:facepalm:

Az arcfestést azóta rengeteg együttes csinálja (igaz,
a basszeros macskás arcfestése egyértelmű utalás),
az egyik borító is egyértelmű utalás, de teljesen más
műfaj, szöveg, koncert-elemek, karakterek, tehát
sokkal több a különbség, mint a hasonlóság, annyira,
hogy már inkább hasonlít más death/black metal
együttesre, mint a KISS-re. S e két utalásból (és
ezernyi eltérésből) még továbbra sem látom, hogy
lenne paródia.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-12, 15:14:09
Quote from: Zsiga on 2010-05-12, 14:30:09
:facepalm:

Az arcfestést azóta rengeteg együttes csinálja (igaz,
a basszeros macskás arcfestése egyértelmű utalás),
az egyik borító is egyértelmű utalás, de teljesen más
műfaj, szöveg, koncert-elemek, karakterek, tehát
sokkal több a különbség, mint a hasonlóság, annyira,
hogy már inkább hasonlít más death/black metal
együttesre, mint a KISS-re. S e két utalásból (és
ezernyi eltérésből) még továbbra sem látom, hogy
lenne paródia.
Nem ez a két utalás van. Hogy csak a legnyilvánvalóbbat lőjem le, mi is a sorozat címe?
http://en.wikipedia.org/wiki/Kiss_discography '76 környékén nézelődj.

Abban természetesen igazad van hogy nem csak KISS-paródia.

Selmo

Asu no Yoichi! (12 rész): Nem nagy szám, a szokásos klisékkel teli, ecchivel megtűzdelt vígjáték. A főhős szamuráj 17 évig egy hegyen él és gyakorolja a harcművészetet, amikor az apja elküldi a városba, hogy lásson világot. Természetesen az ugyanazt a stílust gyakorló dojoban 4 lánytestvér él, akik ezentúl gondoskodnak róla. Innentől már gondolom mindenki sejti a folytatást, főleg ha elárulom, hogy az angol címe Samurai harem.

A tökéletesség unalmas.

Titkos

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-12, 03:58:29
Érdekel is az engem, hogy valamiből van manga?
Történetet ilyen, sőt, ennél rövidebbe is bele lehet
szőni. Leginkább az zavar, hogy egy jó kiindulási
pontból annyi irányba mehetett volna el, de nem
tette, maradt egyhelyben.

Akarsz fogadni, hogy akkor meg ugyanígy menne a szidás, csak az összecsapott történet is felkerülne a negatívumok mellé? Nem egy olyan cuccot láttunk, ahol eltértek a mangától, de normálisan lezárni már vagy nem sikerült, vagy időhiány (meg mangahossz) miatt nem is állt módjukban.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-12, 03:58:29
Mondjuk olyasmiket azért még elviseltem volna, hogy
mikor esik saját hazugságtengerének csapdájába;
vagy Aikawa reakciója, amikor megtudja, hogy az az
alak, akit utál, lenéz, és aki őt lekurvázta, ledisznózta
(amit talán mégjobban a szívére vett), és többször is
nyilvánosan megalázta, az valójában ő :D

Ezeket én is, de sejtésem szerint ezek ilyen "manga végi nagy finálé" jelenetnek vannak tartogatva. Ezért van, hogy lehet, hogy téged nem érdekel, hogy mi miből készült, és hasonlók, de sokszor pont ez ad választ arra, hogy az anime is miért olyan, amilyen. Nyilván nem fogják lelőni egy futó manga "nagy poénjait" egy 12 részes sorozatban, akkor utána már ki olvasná tovább?

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-12, 03:58:29
... KISS hogy jött a képbe, és tőlük hogy lenne paródia?

Zsiga kb. leírta, amit akartam, paródiának szerintem attól lenne jó, hogy a "gyermek" találkozik a "szülővel". :D (Mert most lehet elemezgetni, hogy mitől nem olyan, mint a metál/rock/stb., de azt már bizonyították pár helyen, hogy a DMC együttes alapötletét a KISS-től vette a mangaka.) Mondjuk ez csak egy ötlet, igazából szerintem nem nagyon lehetne fokozni, nekem úgy ültek a poénok, ahogy voltak, pont azért kérdeztem, hogy mi kéne még? :D (Tudom, amiket írtál, de azt az életben el nem lövik a vége előtt, lásd fentebb.)

Ja, még egy utolsó: aki tényleg szar DMC-t akar látni, annak ajánlom a live action-t. Pont azért jó példa, mert az eleje még szinte egy az egyben a sorozatot követi (1-2 idegesítő mozanattól eltekintve, de nálam azok még belefértek), aztán a második felére kitalálták, hogy itt most nagy történet, meg dráma, meg ilyesmi lesz. Hogy ő nem bír Krauzer lenni, Krauzerjelmezben nekiáll bőgni az esőben, az anyja vigasztalja, aki valamilyen módon rájön, hogy ő Krauzer, stb. Annál tényleg soha rosszabbat, ezért sem akarom látni, hogy ehhez bármilyen sztorit írjanak. Maradjanak meg a beteg poénoknál, az legalább megy nekik.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2010-05-12, 16:34:40
Abban természetesen igazad van hogy nem csak KISS-paródia.

Sőt, ez annyira KISS-paródia, mint amennyire a Trabant
Ferrari. Mindkettő személygépjármű, belsőégésű motorral,
négy kerékkel, sőt, még a két ajtó is stimmel... A zene,
a szöveg, a karakterek death- vagy black metal, nem KISS.

Quote from: Titkos on 2010-05-13, 01:20:03
összecsapott történet

Ami nincs 100 részes, annak már nem is lehet kerek
története? Érdekes, néhány 5-10 perces rövidfilmnek
is sikerül, ez meg van, mennyi, 12*13 = 156 perc,
ami már filmhossz?
Egy műnél értékelési szempontnak tekinted a sztorit,
a történet ívét, kibontakoztatását, koherenciáját,
következetességét, részletességét, lezárását? Ennek
van rendes íve és lezárása? Hát akkor mit pattogsz,
ha ezt neki teljesen jogosan felrovom? Lehet, hogy
ennek az animének nem a történet a lényege, de
attól még nincs ott.

Member

Quote from: Zanador on 2010-05-11, 21:28:16
Sokmindenre fel vagyok készülve azt hiszem, de hogy egy animében kevesebb konfliktus legyen mint a Tesz-Vesz városban..
:lol:
OMGZWTF, a living Zanador on my intranetz?!

Titkos

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-13, 01:55:31
Egy műnél értékelési szempontnak tekinted a sztorit,
a történet ívét, kibontakoztatását, koherenciáját,
következetességét, részletességét, lezárását? Ennek
van rendes íve és lezárása? Hát akkor mit pattogsz,
ha ezt neki teljesen jogosan felrovom? Lehet, hogy
ennek az animének nem a történet a lényege, de
attól még nincs ott.

OK, csak ennyi erővel akkor a Rém rendes családban is kereshetnéd ugyanezeket, Al pl. hogy-hogy még nem vált el, micsoda inkoherens sztori ez, kérem... A színvonaluk kb. azonos, mindkettő a tizen-huszon percnyi kikapcsolódásra van kihegyezve, nem arra, hogy bármit elmeséljen.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Selmo

Onegai Teacher (12+1 rész): Asszem rossz volt a hangulatom, de ennél többet vártam, annyira nem volt vicces, hogy ellensúlyozza a bujkálós huzavonát. A Twins is hasonló, vagy megéri vele tenni egy próbát?

A tökéletesség unalmas.

Moha

A Twins kicsit más jellegű, nekem az jobban tetszett, bár elég rég láttam már és én előbb a Twins-t néztem, csak később a Teachert.

Zanador

Nekem anno még az első animéim közt lett volna az Onegai Twins, de nem birtam végignézni. Túlzás nélkül kb 2 percenként elhangzik minden részben az a mondat, hogy "lehet ,hogy a tesóm, de lehet ,hogy nem", és ezt minden létező szereplő előadja (már alapból az sokat elárul, a traumáról, hogy erre még igy emlékszem, pedig más akkoriban nézett animéből nem tudnék szó szerint idézni), szóval még a nagy rejtély megoldódása előtt abbahagytam, és a Teacher-t is messzire elkerültem emiatt.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2010-05-13, 23:58:49
Onegai Teacher (12+1 rész): Asszem rossz volt a hangulatom, de ennél többet vártam, annyira nem volt vicces, hogy ellensúlyozza a bujkálós huzavonát. A Twins is hasonló, vagy megéri vele tenni egy próbát?

A Twins más hangulatú, ha nem zavarnak az agyonismételt poénok és a személyiségükből 180 fokban kifordított Teacher-szereplők (meg a Zanador által említett "Lehet hogy a tesóm, de lehet, hogy nem."), lehet, hogy érdemes belenézned. (...de lehet, hogy nem. :D) Annyit mindenképp a számlájára írnék, hogy a főszereplő nem a háremekben megszokott lúzer.

Moha

Szereplők tényleg mások, de nekem pl. Ichigo Morino jobban bejött a Twinsben. Uh-uh-uh... :haha:
Selmo, szerintem nézz bele, ha nagyon nem tetszik, max otthagyod. :)

Member

Nem tudom, miért pont a Kiss-hez és a DM-hez hasonlítjátok amúgy a DMC-t, szerintem Manson volt a mangaka megihletője. Az ének borzalmas, a népet megbotránkoztatják, és a showból élnek meg a zeneiség helyett. :)

balu01

Quote from: Zanador on 2010-05-14, 03:46:19
Túlzás nélkül kb 2 percenként elhangzik minden részben az a mondat, hogy "lehet ,hogy a tesóm, de lehet ,hogy nem"
Na igen, ez engem is idegesített már, de nekem még így is jobban tetszett mint a Teacher :D



Selmo

Quote from: Moha on 2010-05-14, 10:33:03
Szereplők tényleg mások, de nekem pl. Ichigo Morino jobban bejött a Twinsben. Uh-uh-uh... :haha:
Selmo, szerintem nézz bele, ha nagyon nem tetszik, max otthagyod. :)
Ez lesz, amíg nézem az Ergo proxyt leszedem. Max a Bokura ga ita sorsára jut.

A tökéletesség unalmas.