Main Menu

Trigun

Started by Zoleeka, 2006-03-15, 20:16:42

Previous topic - Next topic

Zoleeka

Sziasztok

azt szeretném kérdezni hogy Trigunhoz van magyar felírat és csak nekem nem müxik vagy alapból nincs is hozá magyar felírat? egyáltalán valamelyik animehez van magyar felírat? sorry :lame: vagyok! :(

Manitu

Quote from: ZoleekaSziasztok

azt szeretném kérdezni hogy Trigunhoz van magyar felírat és csak nekem nem müxik vagy alapból nincs is hozá magyar felírat? egyáltalán valamelyik animehez van magyar felírat? sorry :lame: vagyok! :(
Trigunhoz van magyar felírat, de kétlem, hogy az ftpn fent lenne. Keresgélj itt


ArchElf

Quote from: ZoleekaSziasztok

azt szeretném kérdezni hogy Trigunhoz van magyar felírat és csak nekem nem müxik vagy alapból nincs is hozá magyar felírat? egyáltalán valamelyik animehez van magyar felírat? sorry :lame: vagyok! :(
Amúgy van "felirat" topic :)

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Whitedawn

Sziasztok!
Ha már itt van ez a topik akkor használjuk is.
Szerintem egy nagyon jó anime, a történet is jó, csak kár, hogy nem zárták le.
A legjobb karakter a véleményem szerint Wolfwood!
A halála viszont nem lett volna szügséges a történet szempontjából!

Érdekelne a ti véleményetek.

sirtomi

Szerintem lezárták a történetet. Nem tudom mit lehetne még hozzá tenni.
Wolfwood halálának értelméhez nem tudok hozzászólni, újra kéne néznem a sorozatot :)

Whitedawn

A történet úgy ért véget, hogy Vash megsebesíti Knivesot és elviszi, de azt hogy hova, és mi lesz utána velük azt nem tudni. Kétlem, hogy Knives megváltozik ha magáhoztér!

Wolfwood halála a történetben azért kelett, hogy Vashnál legyen a fegyvere az utolsó részben, amivel végülis legyőzte Knivesot. De a fegyvert oda is adhatta volna Vashnak.  :D
Wolfwoodot az az ürge ölte meg aki tanította őt kiskorában. Wolfwood győzött, de nem ölte meg, az meg újbolí támadásával halálos sebet ejtett Wolfwoodon. Tömören ennyi.

Kuroi Tenshi

A történet le van zárva. Pont.

Vash megsebesíti Knivest, de nem öli meg - tehát övé az erkölcsi győzelem, egy kivétellel tudta tartani azt, amit Remnek ígért.
Hogy hova? Vissza a városba/faluba, ahol volt! Az endingben még látszik is!
Mi lesz? Nem mindegy? Már nincs mi a Föld megsemmisítésével fenyegessen ;)

Wolfwood ezáltal gondolkodott el életén és cselekedetein.
Így tudta Vasht jobban megérteni és értékelni.
Valamint részben így is vezekelt bűneiért.

Aki pedig megölte, így nyílt fel a szeme, és fordult Knives ellen (bár a próbálkozás gyenge volt..)

Van még kérdés? ;)

sirtomi

Quote from: Whitedawn on 2006-05-05, 12:46:49
A történet úgy ért véget, hogy Vash megsebesíti Knivesot és elviszi, de azt hogy hova, és mi lesz utána velük azt nem tudni. Kétlem, hogy Knives megváltozik ha magáhoztér!

Wolfwood halála a történetben azért kelett, hogy Vashnál legyen a fegyvere az utolsó részben, amivel végülis legyőzte Knivesot. De a fegyvert oda is adhatta volna Vashnak.  :D
Wolfwoodot az az ürge ölte meg aki tanította őt kiskorában. Wolfwood győzött, de nem ölte meg, az meg újbolí támadásával halálos sebet ejtett Wolfwoodon. Tömören ennyi.

Vash jó szokásához híven nem ölte meg Knives-t. Megsebesítette és magával vitte valahova, de nem az a lényeg, hogy hova. Egyszerűen magához vette és ketten éldegélnek tovább, mint kisgyerek korukban. Az hogy sikerül-e megjavítani Knives-t vagy sem, szerintem nem lényeges, Vash megpróbálja és kész :)

Wolfwood megküzdött mesterével és valamelyiküknek meg kellett halni mindenképpen, legalábbis szerintem. Valahogy most úgy rémlik, mintha a vége felé benne lett volna a levegőben, hogy Wolfwood csúnyí véget ér.

Szerk: Kuroi jobban megválaszolta dolgokat :D

Raggie

Hááát... sztem sincs valami rendesen befelyezve a sorozat. Olyasminek tűnik, mintha látták volna, hogy már ellaposodtak a "poénkodós" részek ezért fogták magukat és gyorsan csináltak valami befelyezést, amiben legyen dráami harc is a két "idegen" között, haljon meg benne egy-két eddigi fontosabb szereplő és aztán legyen belőle valami. Olyan érzést kelt, mintha nem lett volna előtte rendesen átgondolva. Persze lehet hogy ez nem igaz, csak ez látszik rajta. Nemtom... valahogy jobban ki kellett volna fejezni bizonyos dolgokat és akkor egyértelműbb és jobb lett volna a vége.

Pl. az a rész télleg rrohadt jó lett, amikor Legato belekényszeríti Vash-t a gyilkosságba. Az egész sorozatban a legjobb rész szvsz. És egy ilyen stresszes és mesterien felépített rész után nem sokkal azon kellene nagyon izgulnunk, hogy az egymás előtt ugráló és akrobatizáló két szőke fickó hogyan lövöldöz egymásra... nemtom kicsit fura.

A leütés: ez is furcsa, mert egy leütéstől mitől lesz Vash-é az erkölcsi győzelem?? Nem ölte meg a tesóját, de persze az elvileg "gonosz" tesója sem ölte meg őt fordított helyzetben!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Draconire

Én a Trigun-t pont azért szeretem mert kettős élvezetet ad :D. Az első felében rengeteg poén van és nem is lehet sejteni
hogy mindemögött milyen komoly háttértörténet van. Aztán a közepe felé jön a váltás és a 'hideg zuhany' ami igencsak komolyra
fordítja a történet. Összeségében amikor először végignéztem akkor nem tetszett ez a sötétebb rész, de utólag visszagondolva sztem
ma nem lenne ilyen népszerű ha csak egy egyszerű poénos anime lenne és ez nem véletlen :smile: . Wolfwood halála engem is igencsak váratlanul ért
és az igazat megvallva még máig is sajnálom, de így a végén ő is megbocsátást nyert és ez a fontos, legalábbis sztem ő ezt akarta leginkább.

Amikor meg Vash-t gyilkolásra kényszerítik, na az nagyon bejött nekem és máig ez az egyik kedvenc jelenetem!

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2006-05-05, 19:04:38
Hááát... sztem sincs valami rendesen befelyezve a sorozat. Olyasminek tűnik, mintha látták volna, hogy már ellaposodtak a "poénkodós" részek ezért fogták magukat és gyorsan csináltak valami befelyezést, amiben legyen dráami harc is a két "idegen" között, haljon meg benne egy-két eddigi fontosabb szereplő és aztán legyen belőle valami.


Pl. az a rész télleg rrohadt jó lett, amikor Legato belekényszeríti Vash-t a gyilkosságba. Az egész sorozatban a legjobb rész szvsz. És egy ilyen stresszes és mesterien felépített rész után nem sokkal azon kellene nagyon izgulnunk, hogy az egymás előtt ugráló és akrobatizáló két szőke fickó hogyan lövöldöz egymásra... nemtom kicsit fura.

A leütés: ez is furcsa, mert egy leütéstől mitől lesz Vash-é az erkölcsi győzelem?? Nem ölte meg a tesóját, de persze az elvileg "gonosz" tesója sem ölte meg őt fordított helyzetben!
Azért evvel vitatkoznék.
Tény, hogy a végére igencsak felgyorsultak az események. Sőt, néhány szál nincs explicit elvarva, csak sejteni lehet, hogy mi van és hogy mi lehet.
De attól még elég kerek és be van fejezve (meg hát, láttunk már kevésbé befejezettet, nemde?)
Legato és Knives: nem logikus, hogy az ellenség második embere után a főellenfél következzen?  :hehe:
Legato erőssége más emberek irányítása volt - így tudta azt a helyzetet kikényszeríteni.
Knives már más történet. Meg akarta győzni a testvérét, hogy ez a világ rossz és csak a pusztulásra érdemes. De mivel nem sikerült neki, ezután párbajjal rendezték le. Knives megölte volna Vasht, amikor már látta, hogy nem tudja maga mellé állítani; Vash is megölte volna Knivest mindamiatt a szörnyűség és szenvedés miatt, amit okozott. Azonban nem tette

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-05, 22:36:46
Azért evvel vitatkoznék.
1:Tény, hogy a végére igencsak felgyorsultak az események. Sőt, néhány szál nincs explicit elvarva, csak sejteni lehet, hogy mi van és hogy mi lehet.
De attól még elég kerek és be van fejezve (meg hát, láttunk már kevésbé befejezettet, nemde?)

2:Legato és Knives: nem logikus, hogy az ellenség második embere után a főellenfél következzen?  :hehe:

3:Legato erőssége más emberek irányítása volt - így tudta azt a helyzetet kikényszeríteni.
Knives már más történet. Meg akarta győzni a testvérét, hogy ez a világ rossz és csak a pusztulásra érdemes. De mivel nem sikerült neki, ezután párbajjal rendezték le. Knives megölte volna Vasht, amikor már látta, hogy nem tudja maga mellé állítani; Vash is megölte volna Knivest mindamiatt a szörnyűség és szenvedés miatt, amit okozott. Azonban nem tette
1:Attól még mer van vminél xarabb attól még az nem lesz jó. :hehe:

2:Nem arra gondoltam, hogy nem logikus, hanem arra, hogy egy olyan drámai és mély jelenet után teljesen idétlennek és paródiának hat a Vash+Knives párharc(lehet h annak is szánták, de azért ez kicsit furcsa lenne, mert mégiscsak a sorozat teetőpontja nemde?).

3:De az milyen gagyi mán! Mi az, hogy meg akarom győzni és ha nem megy akkor lelövöm. Ezt tette egész életében! Már többször os találkoztak ezelőtt is és akkor is folyton csak meg akarta győzni. Miért kellett ehez nemtomhányszáz évet várni? És ráadásul, ha már eleve tudom, hogy ezt akarom tenni, akkor már állítok valami genyó csapdát, amiből nincs menekvés nem pedig csak úgy elkezdek puffogtatni feléje a stukkeremmel, mikor bebizonyosodik, h nem áll át az én oldalamra...

Félreértés ne essék, én szeretem ezt a sorozatot és szvsz ez egy jó kis sorozat, csak a vége nem sikerült valahogy ugyanolyan színvonalúra... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2006-05-06, 17:28:00
1:Attól még mer van vminél xarabb attól még az nem lesz jó. :hehe:

2:Nem arra gondoltam, hogy nem logikus, hanem arra, hogy egy olyan drámai és mély jelenet után teljesen idétlennek és paródiának hat a Vash+Knives párharc(lehet h annak is szánták, de azért ez kicsit furcsa lenne, mert mégiscsak a sorozat teetőpontja nemde?).

3:De az milyen gagyi mán! Mi az, hogy meg akarom győzni és ha nem megy akkor lelövöm. Ezt tette egész életében! Már többször os találkoztak ezelőtt is és akkor is folyton csak meg akarta győzni. Miért kellett ehez nemtomhányszáz évet várni? És ráadásul, ha már eleve tudom, hogy ezt akarom tenni, akkor már állítok valami genyó csapdát, amiből nincs menekvés nem pedig csak úgy elkezdek puffogtatni feléje a stukkeremmel, mikor bebizonyosodik, h nem áll át az én oldalamra...

Félreértés ne essék, én szeretem ezt a sorozatot és szvsz ez egy jó kis sorozat, csak a vége nem sikerült valahogy ugyanolyan színvonalúra... :)
1.: Mindjárt nekiállok a CB és akkor lesz nemulass!  :bsd:
Attól, hogy sok ennél rosszabb van, attól ez pont, hogy jó. Ne keverd össze a "legjobb" és a "jó" fogalmát ;)

2.: Ez egy lightosabb anime. Összességében poénos, de vannak benne drámai helyzetek, és a háttér is kissé sötét.
Annyira azért nem volt idétlen sztem - láttam már ennél rosszabbat is...

3.: Na nézzük: a testvére; vele együtt meg tudja semmisíteni a világot, de ha ellene fordul, akkor ebben meg is tudja akadályozni.
Vash annak idején elmenekült előle, és utána egyedül mászkált városról városra a sivatagban. Knives "üzengetett" (kiirtott falvakat, városokat), hogy előle nincs menekvés, előbb-utóbb úgyis megtalálja.
A genyó csapda Legato volt. Evvel akarta megtörni, megsemmisíteni az egyetlen dolgot, amibe kapaszkodott és ahonnan erőt merített: Rem emlékét.
Azonban Vash nem tört teljesen meg. Pont Knives bosszantására, hogy mutassa, hogy (amennyire csak tudta) megtartotta az ígértetét Remnek, nem ölte meg.

Raggie

CB:nem értem, h jön ide...

1: Attól, hogy van rosszabb vminél attól az fikarcnyit sem lesz jobb. Attól lesz jó, ha jól meg van csinálva és kész. A nagyonszarnál is van sok rosszabb: a sok qrvaszar, és ettől a nagyonszar mégsem lesz jó... szóval nemértem.  :confused:

2: lásd 1. pont (az idétlenséget, btw én nem úgy írtam, mert nem volt idétlen az a jelenet, mivel tényleg párbaj volt és lövöldöztek, csak a Legato-s után hatott annak)

3:De miért nem ment biztosra? Tudta jól, h Vash is egy ugyan olyan "emberfeletti lény" mint ő. Ha én ezt tudom, az a minimum, hogy valami sokkalgenyóbb csapdát állítok neki(nem Legató-nál, hanem utána, mikor már szemtől szemben találkozunk), és nem lelki vagy érzelmi csapdát hanem igazi fémkarós fizikai csapdát :D :__devil: . Szóval nem valami logikus. Az látszik rajta, hogy ezt a befelyezést nagyon ki akarták hozni, de nem gondoltak bele rendesen...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Mindenben lehet hibát találni, ha az ember nagyon kákán-is-csomót típusú

Ez annyira nem volt rossz. Közepes = átlagos, jó = átlagnál jobb; kiváló pedig más kategória. Lehet, hogy neked nem jött be, de hát ez van.
-||-

Vash, Knives = testet öltött energia (pedig ezt még ki is mondják benne).
Vasht nem lehet fémkarókkal megölni, ha nem hagyja magát.
Egyszerűbb lelkileg lerombolni.

A bajod az, hogy nem tudod kategóriájának megfelelően értékelni. Túl magas mércével méregeted. Nekem se került be a legnagyobb kedvenceim közé, de szerintme egész nézhető volt, és jól megfért benne a sok poénkodás mellett a sötét, drámai része is.

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-06, 18:09:21
Mindenben lehet hibát találni, ha az ember nagyon kákán-is-csomót típusú

Ez annyira nem volt rossz. Közepes = átlagos, jó = átlagnál jobb; kiváló pedig más kategória. Lehet, hogy neked nem jött be, de hát ez van.
-||-

Vash, Knives = testet öltött energia (pedig ezt még ki is mondják benne).
Vasht nem lehet fémkarókkal megölni, ha nem hagyja magát.
Egyszerűbb lelkileg lerombolni.

A bajod az, hogy nem tudod kategóriájának megfelelően értékelni. Túl magas mércével méregeted. Nekem se került be a legnagyobb kedvenceim közé, de szerintme egész nézhető volt, és jól megfért benne a sok poénkodás mellett a sötét, drámai része is.
Azért szvsz egy komplett befelyezést kritizálni nem kákán-is-csomót-keresés típusú, nem?! És nem mindenféle kis dolgokba kötöttem bele, hanem lélektani és hangulati elemekbe, amik az animéknél elég fontos tényezők, legalábbis szerintem.

Félreértettél: én nem erre értettem, h nagyon szar, azt csak a szemléltetés kedvéért mondtam.(már előzőleg is mondtam, hogy nekem tetszett a sorozat, csak a vége nem)

"testetöltött energia" : :eek: :3x3: hát ez bizony elkerülte a figyelmemet... így már más a helyzet, mert nem illogikus a végső szituáció. Hömm... de a vége így sincs valami jól lezárva a leütött de meg nem ölt Knives-szal.

Mi az, hogy kategóriájának megfelelően? Én nálam csak egy kategória van: anime. (najó, kettő: sorozat és film) Minek kategorizálni őket, úgyis eldöntöd magadban, hogy menniyre volt jó, akkor meg minek azt mondani, hogy "a kaegóriájában jó". Ez önmagában egy jó anime(ebben sztem megegyezhetünk :) ).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kraivan

Quote from: Manitu on 2006-03-15, 20:49:55
Quote from: ZoleekaSziasztok

azt szeretném kérdezni hogy Trigunhoz van magyar felírat és csak nekem nem müxik vagy alapból nincs is hozá magyar felírat? egyáltalán valamelyik animehez van magyar felírat? sorry :lame: vagyok! :(
Trigunhoz van magyar felírat, de kétlem, hogy az ftpn fent lenne. Keresgélj itt
Ugyanezen az oldalon még a magyar szinkron is fennt van, ami szerintem jóra sikeredett. Legalábbis nekem jobban tetszik, mint az angol vagy a japán.

Raggie

Nemtom... szvsz érdemes mindíg először japánul nézni, mivel mégiscsak az az eredeti, az alkotók azt rakták bele. De ritka az olyan sorozat, ahol jó a szinkron uh ha ennél télleg jó, akkor nagy szerencséd van! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Whitedawn

Én is csak azt írtam az elején, hogy szerintem nem lett rendesen lezárva a vége. Persze teljesen mindegy, hogy hova viszi Vash a testvérét, de lehetett volna még folytatni a történetet. Hiszen amint Knives magához tér ő ugyanott fogja folytatni ahol abbahagyta. A sorozat ilyen módú lezárásával sincsen semmi bajom, de kidolgozatlannak érzem. Teljesen egyetértek Raggie véleményével, hogy a Legatos jelenet után ez nem jolt a legjobb befejezés. Nekem túl gyors és hirtelen volt. Vash bolyong több évtizeden keresztül, próbál hű maradni Remnek tett igéretéhez, barátokat szerez, küzd a 'gonos' ellen, Legátó megölése után összeomlik, majd túlteszi magát rajta, végül pedig 10 tárat egymásra lövöldöznek a testvérével és VÉGE. Valahogy nem stimmel.

Nekem ez az egyik kedvenc animem  :whoah:, tehét senki ne gondolja azt, hogy azért kritizálom mert nem tetszett!!

Egyébként örülök neki, hogy ennyire beindult a topic az első hozzászólásom óta! Csak így tovább!! :rotfl: :rotfl:

Whitedawn

Ja, és a kedvenc jelenetem a Legáto - Vash gyilkolásra kényszerítős jelenet! :cool:
Szerintem az volt a sorozat csúcspontja.

És egy kérdés, konkrétan nem tudom megmondani h melyik részben de az egyikben Vash egy szikla tetején ül és énekel egy dalt (kétlem, hogy olyan sok részben énekelt volna  :D) , később Meryl-el együtt éneklik. Na, nekem annak a címe, szerzője, mittudom én milye érdekelne, mert azt mindenféleképpen le szeretném tölteni!!

Raggie

Quote from: Whitedawn on 2006-05-08, 23:06:14
Ja, és a kedvenc jelenetem a Legáto - Vash gyilkolásra kényszerítős jelenet! :cool:
Szerintem az volt a sorozat csúcspontja.

És egy kérdés, konkrétan nem tudom megmondani h melyik részben de az egyikben Vash egy szikla tetején ül és énekel egy dalt (kétlem, hogy olyan sok részben énekelt volna  :D) , később Meryl-el együtt éneklik. Na, nekem annak a címe, szerzője, mittudom én milye érdekelne, mert azt mindenféleképpen le szeretném tölteni!!
:tezsvir: :D

Nem az a vörös rózsás(meg kék eges? :3x3: ) Mert ha az... ...akkor én sem tudom a szerzőjét! :D (de engem is naggyon érdekel)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Utánanéztem, a szövege:

So,
on the first evening,
a pebble from somewhere
drops upon the world.

So,
on the second evening,
the children from the pebble join hands
and compose a waltz...

(ez lesz az nem?!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

sirtomi

Nem abban a részben énekli amikor az a világító fickó megtámadja a sivatagi utasszállítót?
Lehet hogy rosszul emlékszem :)

Ramiz

Szerintem az, hogy Vash, Knives és az űrhajó többi utasa, amivel jöttek, kifélék és mifélék, direkt van homályban hagyva, de nem hiszem, hogy ennyire misztikus lenne. (A "testet öltött energia" különben is csak két lényt jelenthet: 1. Enegizer-nyuszi. 2. Barbapapa.) Inkább valami fizikai kísérletről lehet szó, implantról vagy ilyesmi. (Mérnökpowa!!! :whoah: :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: sirtomi on 2006-05-08, 23:46:34
Nem abban a részben énekli amikor az a világító fickó megtámadja a sivatagi utasszállítót?
Lehet hogy rosszul emlékszem :)
Nemtom, ez amit én írtam a 25. részben van(mikor Vash a csillagokat nézi egy sziklán ülve, és odajön hozzá Meryl és ő is elkezdi ezt dúdolni) meg még a visszaemlékezősben, mikor még Rem énekli az űrhajó "műtermészet" szobájában.

Ramiz: :3x3: nemtom... ezt is újra kéne néznem! ... :) (de azért mééérnökpowaa! :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Draconire

Quote from: Whitedawn on 2006-05-08, 23:06:14

És egy kérdés, konkrétan nem tudom megmondani h melyik részben de az egyikben Vash egy szikla tetején ül és énekel egy dalt (kétlem, hogy olyan sok részben énekelt volna  :D) , később Meryl-el együtt éneklik. Na, nekem annak a címe, szerzője, mittudom én milye érdekelne, mert azt mindenféleképpen le szeretném tölteni!!

Szétnéztem egy kicsit és ezt találtam, nem tudom hogy mennyire pontos, de abban a jelenetben ezt éneklik.

Kuroi Tenshi

Quote from: Malcolm Reynolds (Ramiz) on 2006-05-09, 00:05:36
Szerintem az, hogy Vash, Knives és az űrhajó többi utasa, amivel jöttek, kifélék és mifélék, direkt van homályban hagyva, de nem hiszem, hogy ennyire misztikus lenne. (A "testet öltött energia" különben is csak két lényt jelenthet: 1. Enegizer-nyuszi. 2. Barbapapa.) Inkább valami fizikai kísérletről lehet szó, implantról vagy ilyesmi. (Mérnökpowa!!! :whoah: :D )
Nézd meg megint, benne van.
Az űrhajók az addigra már teljesen lakhatatlanná vált Földről indultak, hogy új bolygókat találjanak, ahol letelepedhetnek.
Épp ellenőrizni akartak egy bolygót, ami ugyan valamennyire lakható volt, de túl száraz, sivatagos (két nappal, és min 5 holddal nem csodálom...).
Aztán Knives ügyködése nyomán kényszerleszállást kellett végrehajtaniuk - illetve eddigre már csak Vash-sal ketten voltak ébren/életben azon a hajón.

Testet öltött energia:
Amikor az a nő az elején fel akarja robbantani a reaktorral Vasht, az mégse robban fel. Miért is?
Amikor azon a még lebegő űrállomáson tör ki csetepaté, akkor Vash odamegy a reaktorhoz, és a reaktortérben kiválik egy valamilyen emberformájú lény, és odalebeg hozzá. Erre az az ürge, aki ott van, azt mondja, hogy ez lehetetlen, ők idő nélkül léteznek.
Aztán ott a fegyver, amivel lyukat vágott az 5. holdba - honnan jött ennyi energia?
Eddig még csak találgattam, de ezután jön Knives és a végefelé konkrétan kimondja: "Hiszen te is energia vagy!"

Mérnökpowaa? Milyen mérnök vagy, ha a fontos részletek is elkerülik a figyelmed :hehe:

Whitedawn

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 00:07:28
Nemtom, ez amit én írtam a 25. részben van(mikor Vash a csillagokat nézi egy sziklán ülve, és odajön hozzá Meryl és ő is elkezdi ezt dúdolni) meg még a visszaemlékezősben, mikor még Rem énekli az űrhajó "műtermészet" szobájában.

Igen arra gondoltam. Na az kene nekem eredeti japanban valahonnan.

Kuroi Tenshi–nek pedig igaza van. Ezek tenyleg elhangyanak az animeben.

Draconire

#28
Na, a számot külön nem találom de ezen az ost-n rajta van...ehh mindjárt végignézem a Trigunt mégegyszer  :smile:

Trigun - the first donuts/10-Sound Life ~LEM.mp3

Edit: megvan külön is

Raggie

Hömmm... én sem emlékszem. Tényleg újra kellene néznem.

Trigun OST :cool: :Kiraly:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"