Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

chilip

[ img ]oh_boy_here_we_go.png[ /img ]

blackronin

#2011
Quote from: chilip on 2010-09-19, 12:27:44
[ img ]oh_boy_here_we_go.png[ /img ]
off topic:
Elnézést, chilip, tudom hogy nem te vagy a hibás konkrétan, mert lehet hogy másvalaki is felhozta volna.

Már bocsánat, de azért minden egyes kritikai észrevételemre ne kezdjük már ezt a hülyeséget.  :ejj:
Azért, mert egy másik topicban lévő dolgom nem jött be valakinek, az magánügy, ne keverjük bele mindenbe.
Én türelmes ember vagyok, de azért ne ezen lovagoljunk már állandóan!


LuckyDingo

#2012
Egész jó kis rész volt. AZ még mindig gáz, hogy a 7. percben kezdődik a dolog, de már megszokhattam volna.

Végre voltak normálisabb harcjelenetek, Jangoékat is poén volt behozni, végre nem csak Buggyt nyomják az arcunkba (bár őt is).
A graf szerintem átlagos volt. Egyébként az eddigi részekhez képest ezzel voltam a legelégedettebb szerintem.. talán az első Oarsos volt még jó, de az más miatt. És amúgy jah, így kell pörgősen harcoltatni cannonfodder ellen a Luffyt. :) Most legalább zajlott valami, nem csak álltak és néztek.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-09-19, 13:27:48
Egész jó kis rész volt. AZ még mindig gáz, hogy a 7. percben kezdődik a dolog, de már megszokhattam volna.

Végre voltak normálisabb harcjelenetek, Jangoékat is poén volt behozni, végre nem csak Buggyt nyomják az arcunkba (bár őt is).
A graf szerintem átlagos volt. Egyébként az eddigi részekhez képest ezzel voltam a legelégedettebb szerintem.. talán az első Oarsos volt még jó, de az más miatt. És amúgy jah, így kell pörgősen harcoltatni cannonfodder ellen a Luffyt. :) Most legalább zajlott valami, nem csak álltak és néztek.
Hát akkor ez a rész csak nekem nem jött be.
Hát ez van.

Nekem nagyon vontatottnak tűnt az egész.

chilip

Quote from: blackronin on 2010-09-19, 13:55:44

Hát akkor ez a rész csak nekem nem jött be.
Hát ez van.

Nekem nagyon vontatottnak tűnt az egész.

naa! NAAA! tudsz te ha akarsz! nem kell rögtön égbekiáltóan szarnak titulálni és akinek ellenvéleménye van azt megpróbálni rávenni az ellenkezőjére. vélemények vannak és egyének :) nem pedig blackronin és a többiek :D
[spoiler] :__devil: nem sértésnek szántam, de a szerény véleményem és meglátásom szerint írtam ezeket, pardon ha nem így lenne ^^ [/spoiler]

blackronin

#2015
Quote from: chilip on 2010-09-19, 14:37:53
naa! NAAA! tudsz te ha akarsz! nem kell rögtön égbekiáltóan szarnak titulálni és akinek ellenvéleménye van azt megpróbálni rávenni az ellenkezőjére. vélemények vannak és egyének :) nem pedig blackronin és a többiek :D
[spoiler] :__devil: nem sértésnek szántam, de a szerény véleményem és meglátásom szerint írtam ezeket, pardon ha nem így lenne ^^ [/spoiler]
Alaphozzászólásomban tudtommal a részt csak két mondatban kritizáltam, az első volt egy kicsit nyersebb és ennyi.
A 3. mondatban csak igazat adtam a többieknek, miszerint lehetett volna jobban megcsinálni a dolgokat (az előző hetekhez hasonlítva).
Utána a köb. rész previewről írtam.

Utána írt be Kraivan.
Be kell vallanom, hogy a részről alkotott véleménye meglepett.
Az eddigi részeket kritizálta (meg úgy a Marinefold arc-ot), és nem volt elégedett a tempóval, a sok állóképpel és a filler harcokkal.
Erre most hirtelen bejött neki a mostani rész, amikor szerintem semmi különleges dolgot nem mutattak, nem változtattak a tempón, nem lett hirtelen jobb a grafika, stb.
Ezért volt nekem fura ez a nagy véleményváltás. És ennek hangot is adtam a mai 11:11-kor írodott hozzászólásomban.

Squazee2005

Szerintem ez a rész dinamikusabb volt, a Jango-Fullbody(vagy Fullmetal  :haha: ) páros behozatala is jó volt, meg Luffy-Whitebeard beszélgetés is. Nem történt semmi égbekiáltó a részben, de jó volt és végre nem azt éreztük, hogy vontatott.

Kraivan

Megnéztema  466 és a 467et.
A 466 miről szól:
Hogyan estek le a jégfalról. majd Luffy 4 percen keresztül fut át a hajó egyik oldaláról a másikra (és ahogy fut át az eszmélkedő rabok mellett 7x! fut el ugyanazon személy mellett), miközben ugyanaz a monoton 3 másodpercnyi csatazaj megy, és áll az egész háború.

Előtte természetesen 3 harcolófélnyi Cpt Obvious-al van dolgunk.
Kellett is rá 3 perc, h minden jelenlévő elmondja h itt van Luffy.
A 14. perctől már érzem azt hogy történik is valami.

A 467:
Itt akció van. Érzem hogy Luffy részese a háborúnak, míg az előző részben belecsöppen a közepébe, és mintha semmi sem történne.
Az elején "kellett" az a jópár percnyi flashback (csak nem nekem) ami az előző epizódban volt, de azt már megszoktam minden sorozatnál, és átugrom.
A marine-król Luffynak is az a véleménye h ezek kemények. Bár oneshotolja mindet, de látványosabban megerőltető számára átverekedni magát. És bár cannonfolderek, változatosak. Nem egy marék spagetti amin átverekedi magát.

Jango és Fullbody mint mondtam kicsit vérszegényre sikeredett. Az lehetett volna jobb. egy kis harc jobb lett volna. De ez a Full melléüt, Jango elaltatja magát, jöhet köv jelenet... Hááát... ehh... :S
Az óriással való jelenet jó volt, ott a rajz a kifogásolnivaló, mert mintha a skicceket animálták volna meg.

Én épp azt nem értem, hogyha neked az a múlt heti rész pörgős, fun volt, hogy lett számodra ez a vontatott semmi?

blackronin

#2018
468: na, ez jó rész volt.
Az első fele egy kicsit lassabb volt, de okkal (lásd pl. Buggy és WB párbeszéde, NW kapitányok helyzete és új parancsa), míg a második fele volt a pörgősebb és akciódúsabb.
Jó volt a fejezet kihasználása, megfelelő helyen raktak be filler cuccokat.
Élveztem a nézését, nem untam magam, mint múltkor. (pont tegnap néztem meg a yibis verziót belőle, be kell vallanom, hogy második megnézés után valóban nem volt olyan vészes, de összeségében még mindig tartom egy kiemelkedő résznek)

De azt mondjuk nem értem, hogy néha miért hagynak ki párbeszédeket...  ^^"
(múlt részben pl. Mihawk és Doflamingo megjegyzése Luffy-val kapcsolatban, míg a mostaniban Tashigi és Luffy pár szavas párbeszéde)


edit: Boa feje közelről, amikor "életében a legdühösebb volt", egy kicsit "érdekesre" sikerült így visszanézve...
Kb. olyan arckifejezést vágott, mint aki agyvérzést kapott.  :P

Kraivan

Ettől rosszabbat ne kapjunk. :D

A fillerjeleneteket egy aprót kifogásolom.
Nem rosszak, csak egy fél seregnyi lvl2-3as rab elég sissy-nek tűnik. kicsit sokat lehettek egy hajón a newkama-kal.

Boa a mangában is hangoztatta volna h szerelmes Luffy-ba, amikor Smokert pofonrúgta?

Ami hiányzik, az egy kicsit pörgősebb zene.
Én mondjuk ennek a résznek a végére tettem volna a [spoiler]
már a 2 hete várom[/spoiler]
Remélem jövő hétre valami nagyon jó harcot mutatnak be Kuma és Ivan között, és nem tudják le 20 másodpercben, vagy 8 perc drámázással.
Mondjuk a mangában is 3 oldalt drámázott Ivan, akkor az animeben 1 részig húzzák majd?  :zomg:

blackronin

#2020
Quote from: Kraivan on 2010-09-26, 12:43:04
Boa a mangában is hangoztatta volna h szerelmes Luffy-ba, amikor Smokert pofonrúgta?
Igen.

Quote
A fillerjeleneteket egy aprót kifogásolom.
Nem rosszak, csak egy fél seregnyi lvl2-3as rab elég sissy-nek tűnik. kicsit sokat lehettek egy hajón a newkama-kal.
Sajnos most még inkább comic karakterek, azt hiszem, hogy a következő résztől csatlakoznak a harchoz.
Onnantól talán valóban megmutatják, hogy miért olyan híresek.


További érdekesség, hogy az előző és a mostani rész credits részében a NW kapitányok rendes nevükkel szerepelnek. (a mangában csak 4-5 kapitány szerepel névvel, a többi nem - hasonló az eset, mint a WB kapitányoknál)
Ezek még nem canon nevek, de elég valószínű hogy a következő SBS-ben Oda megerősíti az elnevezéseket.

LuckyDingo

A múltkori után megint unalmas volt a rész... lassú kezdés.. Moria vs jimbei.. szájkarate.. aztán majdhogynem one hit ko.. mindenki csak pofázik... Amikor Luffy Jimbei Iva megindult.. az animáció szégyene... Állóképeket rángattak füsteffekt közben.. Smoker vs Luffy volttalán ami elviselhető. Összességében gáz volt.

Bishop

Most már elmondhatná nekem valaki melyik subot töltitek mert ez már nem pálya hogy én mindig le vagyok maradva, még csak tegnap szedtem le az előző részt yibisről. Ha meg raw akkor :uzi: türelmetlen bagázs :D

Squazee2005

Az amcsiknál az aktuális résznek a bemutatási napján leadják az aktuálist részt angol felirattal, amit pedig felraknak a youtube-ra, ami csak pár napig elérhető (azt hiszem).

Az eleje lassabb volt, aztán azért jobb lett, nem panaszkodom, nem volt tragikus a rész, bár az utolsó 5-6 perce sokkal jobb volt, mint  a többi része.

blackronin

#2024
Quote from: Bishop on 2010-09-26, 14:22:14
Most már elmondhatná nekem valaki melyik subot töltitek mert ez már nem pálya hogy én mindig le vagyok maradva, még csak tegnap szedtem le az előző részt yibisről. Ha meg raw akkor :uzi: türelmetlen bagázs :D
Torrent a barátod.  :D
Egyébként én a horriblesub-os verziót nézem (ami angol subos, fura hogy nem tudtál róla, Bishop! Enyhe benye, Bishop... Lusta, Bishop.  :P), s ahogy kijön a yibis, akkor azt is.
Természetesen a yibis a legjobb, de néha sokat kell várni rájuk, ezért nézek más verziót vasárnaponként.

Quote from: Squazee2005 on 2010-09-26, 15:43:43
Az amcsiknál az aktuális résznek a bemutatási napján leadják az aktuálist részt angol felirattal, amit pedig felraknak a youtube-ra, ami csak pár napig elérhető (azt hiszem).
Neked is:
Torrent a barátod. Horriblesubs angol felirattal is a barátod.  :D



Ja és hazudnék, ha érteném már, hogy kinek éppen mikor és miért tetszik (vagy nem) az eheti rész.
Teljesen kiszámíthatatlanok vagytok...  ^^"
Ja, tudom hogy én is néha, nem kell majd az orrom alá dörgölni.  :P

Squazee2005

A torrent nem mindig haver, de köszi, lehet, hogy majd rákeresek.   ^^

Tudod hogy van ez, ízlések és pofonok. Ráadásul állandóan változik ez is. Először nem tetszett az aktuális opening aztán rájöttem, hogy hé, ez tök illik ide. De  előfordulhat könnyedén, hogy ezzel csak egyedül vagyok.

Amúgy tetszik az avatar és az aláírás színes változata, te csináltad?

*márcsakpárnapmárcsakpárnapmárcsakpárnapmárcsakpárnap*

Kraivan

Ha nem gyűjtöd, csak nézed, akkor ezt az oldalt ajánlom:
http://www.watchop.com/

Moria meg kemény tag. :D nagyon tetszett h az ollója az két kard.
Sajnos -1 valóban amiatt, mert szájkarate és oneshot az egész.
Azért két shichibukai ne zavarja már le egymást 1 miss/1hit-el. Elhiszem h Jimbei is nagy arc, de ennyire ne legyen már.
Mindenki tudja h Moria azért vesztett Luffy ellen, mert fel volt pakolva 100 árnyékkal.

Az rendben, h Moria túlzottan a szolgáira és az izomerőre hagyatkozik, de elvártam volna annyit h a nagy Cápalipofon után csak vigyorogna Jimbei-re h "lehet h most 'csak' erős vagyok, de ehhez így te is kevés vagy"?
Fullbody-nál is zavart, itt majdhogynem dühít, h ennyiben lezavarják a harcot.

Smoker vs Luffy jó volt. :D
Ott már le is ment pár pofon és dodge mindkét oldalra.

QuoteJa és hazudnék, ha érteném már, hogy kinek éppen mikor és miért tetszik (vagy nem) az eheti rész
ez van ha fórumon ittakozunk. Sör mellett, vagy animemeeten más lenne.
De 10es skálán pontozhatjuk az aktuális részeket. Attól h írok egy részről valamit nem binárisan bírálok. :P

7/10-re tenném ezt a részt. sajnos nem hozzák ki belőle azt amit ki lehetne.

ha ide kikanyarodunk, melyik az a jelenet amire a 10+-t adnátok a teljes sorozatban?
[spoiler=Most opic moment!]http://www.youtube.com/watch?v=nHWiFzxF0N0[/spoiler]

Squazee2005

Köszönöm szépen, a könyvjelzőbe el is tettem gyorsan.  :jee:

10+ : Jó, spoilerbe teszem.  :D
[spoiler]az általad linkelt jelenet mindenképpen ide tartozik és a kis hasonmása a Tenryubuto kiütése is hasonló lett. Már én is úgy fel vagyok hergelve, hogy legszívesebben behúznék nekik és jól esik látni, ahogy Luffy ezt megteszi. Zseniális felvezetés és megoldás.
Aztán ott van Robin jelenete Enies Lobbyban, amikor "megtörik" és élni akar. A szinkronizálás bombasztikus volt az egész felvezetéssel együtt.
Egy személyes kedvencem pedig, amikor Louge Townban Luffy kiáltja, hogy ő lesz a kalózok királya, aztán becsap egy iszonyatos villám, kidől a kivégző akármi, el kezd esni az eső és Luffy felveszi a kalapját, mondván, hogy jól van. S erre mindenkinek leesik az álla. Nekem nagyon-nagyon bejött az animében, rengetegszer visszanéztem már.[/spoiler]
Hagyok a többieknek is mit mondani, mert még van 10+ bőven.  :haha:

Kraivan

Ezt most találtam:

blackronin

#2029
Quote from: Kraivan on 2010-09-26, 21:22:56
Ezt most találtam:

Az ábra önmagáért beszél.

10+-as jelenetek (a teljesség igénye nélkül és nem sorrendben)
[spoiler]
1. Robin "Élni akarok" jelenete
2. Luffy "one hit K.O" jelenete Bellamy ellen
3. Luffy megüti a World Noble-t.
4. BB jelenete Jaya-n (az álmokról)
5. Nami sírva könyörög Luffy-nak segítségért (hogy mentse meg őket Arlongtól)
6. Montblac Norland története (amikor végre meghalja a harangot a leszármazottja)
7. Luffy vs Usopp harc
8. Kuma elintézi a SH csapatot SA-ban
9. Luffy, Kidd és Law a Marine csapatok ellen
10. Zoro döntése a Thrirrer Bark-on (a Kuma harc után)
11. Gol. D Roger kivégzése
12. Rayleigh visszaemlékezése Roger-ről
13. Water 7, amikor majdnem széthullik a csapat (Usopp és Robin elment, a többiek tanakodnak a hajón)
14. Ohara tragédiája (az egész)
15. Binks Sake dal és Brook visszaemlékezése
16. Laboon története
17. Loguetown, Dragon megmenti Luffy-t Smokertől
18. Loguetown, Luffy "kivégzése"
19. Crocodile legyőzése. (amikor kirepül a romokból)
20. Shanks megmenti Luffy-t.
21. Shanks beszéde a "nem vagyunk mi szentek, hanem csak kalózok"
22. Shanks és Mihawk közös ivása.
23. A feljutás Skypie-ba (a víz feldobja a hajót)
24. Vivi búcsúja.
25. Chopper flashback története.
26. SH csapat bounty-ja kiderül.
27. Garp jelenete Water 7-nél.
28. Tom jelenete Franky flashback-jében (mielőtt kivégzik)
29. BB beszéde Impel Down 4-ik szintjén
30. Az EGÉSZ Strong World OVA
31. Mihawk beszéde Zoronak "Légy erősebb, múljál engem is felül!"

Hirtelen ennyi.  :P
[/spoiler]

Bishop

Én a strong world ovat kivenném a listáról illetve még hozzáadnám

-Luffy vs Blueno??(door man)
-Luffy átverekedi magát enies lobbyban
-Usopp sniper jelenete Enies lobby végén
-Sanji története hogy hogy élték túl Zeffel
-Zoro majdnem levágja a tenryubitot
-Kizaru megjelenése SA-n
-A két óriás harca a szigeten
-WB vs Shanks
-Bon-chan feláldozza magát, meg úgy az egész ID arcban a szerepe
-Aokiji vs Luffy
-Going Merry elégetése/temetése
-Hulk Luffy vs Oars
-Mihawk megkérdezi Luffyt mi akar lenni és a válasz hallatán azt mondja az még nehezebb annál is mint őt legyőzni.
-Usopp vs Perona
-Magellan vs Luffy
-Usopp megboszulása Water 7-nél

Hirtelen ennyi nem sorrendben vannak természetesen.

blackronin

Quote from: Bishop on 2010-09-27, 11:57:11
Én a strong world ovat kivenném a listáról illetve még hozzáadnám

-Luffy vs Blueno??(door man)
-Luffy átverekedi magát enies lobbyban
-Usopp sniper jelenete Enies lobby végén
-Sanji története hogy hogy élték túl Zeffel
-Zoro majdnem levágja a tenryubitot
-Kizaru megjelenése SA-n
-A két óriás harca a szigeten
-WB vs Shanks
-Bon-chan feláldozza magát, meg úgy az egész ID arcban a szerepe
-Aokiji vs Luffy
-Going Merry elégetése/temetése
-Hulk Luffy vs Oars
-Mihawk megkérdezi Luffyt mi akar lenni és a válasz hallatán azt mondja az még nehezebb annál is mint őt legyőzni.
-Usopp vs Perona
-Magellan vs Luffy
-Usopp megboszulása Water 7-nél

Hirtelen ennyi nem sorrendben vannak természetesen.
Hát azért nem mindegyik olyan jó, hogy 10+ jelzőt kapjon és a Strong World OVA-val mi a baj?  :confused:
De 10+:
Quote-Luffy vs Blueno??(door man)
-Luffy átverekedi magát enies lobbyban
-Usopp sniper jelenete Enies lobby végén
-Sanji története hogy hogy élték túl Zeffel
-Zoro majdnem levágja a tenryubitot
-Kizaru megjelenése SA-n
-A két óriás harca a szigeten
-WB vs Shanks
-Bon-chan feláldozza magát, meg úgy az egész ID arcban a szerepe
-Aokiji vs Luffy
-Going Merry elégetése/temetése

nikici

Hú, ezek tényleg mind 10+os jelenetek. :D Nekem eszembe jutott még egy, ami nálam 10+, és úgy vettem észre, nincs a fenti listákon: [spoiler]mikor Usopp rákérdez Rayleighnél a One Piece-re, és Luffy leordítja Usoppot, hogy ő nem akarja megtudni, különben abbahagyja a kalózkodást, mert ő nem akar unalmas kalandot. :D Imádom azt a jelenetet.[/spoiler] És asszem ez pont a 400. részben van. :D

Bishop

Kinek mi 10es nekem ezek azok voltak :P

Hát a Strong world nekem nem jött be, én nem szoktam moviet nézni mert nem szeretem nekem túl filler szagúak mind, de ez úgy fel lett hypolva hogy gondoltam megnézem. Azon kívül hogy olyan grafika volt hogy bepisilsz nem volt benne semm HÚÚÚ nekem. A sztori nekem erőltetett volt és túl rövid, valahogy vártam hogy majd lesznek itt nagy harcok a marineok ellen meg ilyenek(még ha tudom hogy nem fér bele a sztoriba sokkal jobban örültem volna neki mint amit kaptam). A harcok nagyon rövidek voltak sokan nem is harcoltak. Sok volt benne az asspull pl Luffyék megjelenése maffia styleba.  Amit még kiemelhetnék az az hogy Shiki karaktere tényleg jó lett, sokkal jobban örültem volna ha nem movieba jelenik meg.

blackronin

Quote from: Bishop on 2010-09-28, 20:08:54
Kinek mi 10es nekem ezek azok voltak :P

Hát a Strong world nekem nem jött be, én nem szoktam moviet nézni mert nem szeretem nekem túl filler szagúak mind, de ez úgy fel lett hypolva hogy gondoltam megnézem. Azon kívül hogy olyan grafika volt hogy bepisilsz nem volt benne semm HÚÚÚ nekem. A sztori nekem erőltetett volt és túl rövid, valahogy vártam hogy majd lesznek itt nagy harcok a marineok ellen meg ilyenek(még ha tudom hogy nem fér bele a sztoriba sokkal jobban örültem volna neki mint amit kaptam). A harcok nagyon rövidek voltak sokan nem is harcoltak. Sok volt benne az asspull pl Luffyék megjelenése maffia styleba.  Amit még kiemelhetnék az az hogy Shiki karaktere tényleg jó lett, sokkal jobban örültem volna ha nem movieba jelenik meg.
Én nem a 10-es movie-ra gondoltam, hanem a STRONG WORLD OVA-ra.  ^^"
Tudod, amelyik a Strong World mangafejezet anime változata...

Bishop

jaa oké mea culpa

az nem volt rossz tény.

Leara

Ha már 10-es movie... tud valaki valamit azokról az állítólagos kimaradt jelenetekről? Csak mert sok helyen olvastam, hogy lesz benne pár, de én a SAMPLE verzióhoz képest csak egyet láttam, az pedig annyira sokat nem adott hozzá a filmhez.
MAL

LuckyDingo

Arról nem tudok, de valami olyat olvastam, hogy a mostani wsj kiadásban bejelentik a 11. moviet, ami elvileg 3D-ben is megtekinthető lesz.

blackronin

#2038
Quote from: LuckyDingo on 2010-09-29, 13:35:04
Arról nem tudok, de valami olyat olvastam, hogy a mostani wsj kiadásban bejelentik a 11. moviet, ami elvileg 3D-ben is megtekinthető lesz.
Bejelentették: 2011. március 19.
Igen, 3d-ben is megtekinthető lesz + nem rajzolt karakterekkel, hanem 3d-s animációval készül.
Így néz ki majd

[spoiler]

[/spoiler]

Ez így elég lame egyelőre... Én rendes animációt vártam.

Quote from: Leara on 2010-09-29, 13:20:36
Ha már 10-es movie... tud valaki valamit azokról az állítólagos kimaradt jelenetekről? Csak mert sok helyen olvastam, hogy lesz benne pár, de én a SAMPLE verzióhoz képest csak egyet láttam, az pedig annyira sokat nem adott hozzá a filmhez.
Egy plusz jelenet van a végén, de felejthető.
Nem érdemes a Blueray-re várni.

Squazee2005

Nem értem, minek kell erőltetni ezt a 3D nem rajzolt karakter dolgot.  :ejj: A legtöbb esetben csalódom az ilyen technika karakterekre erőltetésében, olyan rusnya dolgokat hoznak össze, miközben azon heherésznek, hogy úúúúú 3D, milyen kafa, modern, csúcstechnika. I hate it!  :uzi: (tisztelet a kivételnek)