Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

blackronin

#2070
Quote from: Kraivan on 2010-10-31, 10:05:47
Animáció jó, látvány megszokott, kár h az egész rész leírható abból, hogy WB leugrott, csinált egy rengést és felemelkedett a fal.

Ez már nem a "csináljunk egy mondatból részt", hanem lassan átesik a 20 perces forgatókönyv egy tőmondatba.
Lehet, hogy számodra csak ennyi volt a rész, de ez volt a megfelelő mangabéli fejezetben...
És persze tartani kell az 1 rész = 1 fejezet arányt...
Még így is több szöveg volt benne, mint a konkrét fejezetben.

[spoiler]Őszintén szólva, nem egészen értem, hogy kivel van a probléma valójában! A fanokkal vagy a készítőkkel?
Ha tudjátok, hogy ilyen "lassan" halad a hetenkénti rész, és nem tetszik ez a tempó, akkor miért nem vártok 2-3 hetet és nézitek meg egyben a részeket? Nem tökéletes megoldás, de jobb a semminél, és talán elviselhetőbb is számotokra.
Én minden egyes rész megnézése után újra elolvasom a hozzá tartozó manga fejezetet is...
És én nem látok semmi komoly problémát.
Ott van drámai hatás, ahol kell és a minőséggel sincs gond.
Szinkron remek, zene is okés.

Most el kell dönteni emberek, hogy mi legyen...
Elfogadom a körülményeket és úgy nézem meg a részeket, s az alapján is ítélem meg.
Vagy nem fogadom el, s akkor soha a büdös életben nem lesz semmi se jó, s csak panaszokodni tudok.
Én az elsőt választottam, s elégedett vagyok.[/spoiler]

edit: de azért, hogy ne tűnjek állandóan a nagy "Oda védőangyalnak", aki csak pofázni tud, hogy az OP ilyen jó meg olyan jó, s mindenki téved, aki ennek ellentmond, jöjjön egy kis példa, hátha úgy érthető lesz:

473-as rész, vagyis a mostani.
Én így képzelem el az adott rész készítését:
[spoiler]Ugyebár tudják a stúdiónál, hogy kb. minek kell lennie majd a részben, vagyis a 564-es fejezet történései.
A fejezetben megnézik, hogy mik a fontosabb jelenetek/akciók, s azokra helyezik a figyelmet.
Azok lesznek majd a rész fényőpontjai, s valószínű hogy azokat kell/érdemes megcsinálni a legjobban.
A kiválasztott dolgok alapján döntik el, hogy az adott rész vidámabb, szomorúbb, pörgősebb vagy nyugisabb zenei aláfestést kap-e.
Megcsinálják a jeleneteket, ahogy tudják, s kijön mondjuk a 18-19 percből 10-11 perc készen.
Ugyebár maradt még 7-8 perc, ami a jelenetek összekötésére, s filler részek létrehozására telik majd el.
Ezeket természtesen úgy kell megcsinálni, hogy logikailag és időrendben kövessék egymást (azt se felejtsük el, hogy nem lehet csak úgy mindenfajta harcot berakni és egyebeket, mert előfordulhat hogy ellentmondásba kerül a jövőbeli eseményekkel és nevetségessé válik a végén), s persze a fő részekre költött pénz után megmaradt money is elegendő legyen... Hiszen minden részre csak egy fix összeget kapnak/adnak a stúdiók és ennyi.
Ki kell jönniük a budget-ből, hiszen ha nem, akkor a többi rész szenvedi a kárát (szerintem többször is előfordult ilyen, erre bizonyíték az esetleg egy-egy nagyon jól sikerült rész, majd utána/előtte nagyon gagyin megcsinált másik).
Olyanokról még nem is szóltam, hogy a stúdió emberei egy-egy extra filler cuccot be akarnak rakni, s végül azért nem kerül bele, mert Oda torpedózza meg. Erre kitűnő példa Doflamingo a Marinefold arc-ban, akit biztosan lehetett volna többet is mutatni harc közben, de mivel hogy ő a jövőben is biztosan szerepelni, ezért nem lehet lelőnni az összes képességét egyszerre.
Meg persze olyan is előfordul, hogy az adott részhez egy bizonyos animátor kell, de az éppen nem ér rá. Ilyenkor egy másikkal kell beérniük, s emiatt lesz gyengébb az adott rész animációja és artja. Olyan is megtörténhet, hogy az animátor ráér, de csak 2 napot kap a munkára, ilyenkor az eltelt idő alatt kell kihoznia a legtöbbet, ami nem biztos hogy mindig tökéletes eredménnyel zárul.
De a határidőket be kell tartani.
Ezeket vegyétek mind figyelembe, s nézzétek meg az eredményt.
Ha ti ennél jobban meg tudnátok oldani, akkor jelentkezzetek a stúdiónál.
Én nem az biztos, így én örülök annak, amit kapok.
Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem lehet kritizálni a részeket és a sorozatot. Nyugodtan lehet.
De ez a "Hú, megint nem történt semmi, hú megint miért csak ennyi lett egy részben, hú megint miért nem tudtak többet belerakni, hú megint miért nem lehetett mindenféle harcot mutatni, stb." dolgot már nagyon unom.
[/spoiler]

Remélem, hogy már egy kicsit jobban érthető a dolog.

Junchi

Quote from: blackronin on 2010-10-30, 22:37:20
Mindenesetre minden elismerésem neked, Junchi, mert nem csak pofáztál, hanem elkezdted nézni az OP-t, hogy te is véleményt alkoss róla.
És tök mindegy, hogy mi lesz a végső ítéleted, akkor is korrektül álltál hozzá a dologhoz!
Respect!  :smile:

Speciel az volt a legfőbb mozgatórugója ennek a "nézzünk One Piece-t" mozgalomnak, hogy megtudjam, mégis miért számít az egyik legnépszerűbb franchise-nak odahaza. (Meg persze mindig is érdekelt a cucc, épp csak a hossza miatt halogattam ilyen sokáig...)


blackronin

474: egy "egyszer elment" típusú rész volt, de az tetszett hogy jobban ki volt benne emelve a WB kalózok elkeserítő helyzete.
Jobban átjött, mint a mangában.

475: egy viszont egy élvezhető epizód volt!
Viszonylag folyamatos cselekvés, korrekt art és animáció.


Jövő hét pedig jónak ígérkezik!

Ja és az új címek:
[spoiler]
475: Rush Into the Final Phase! Whitebeard's Maneuver to Turn the Tides
476: Luffy's Brute Force! All-Out War in the Oris Plaza!!
477: Power that Reduces One's Life - Tension Hormones Return
478: For a Promise!! Luffy and Coby Clash!
[/spoiler]


Liquid Snake

#2075
Nah végre megint megtom oldani a külföldről írást  :D Szóval.

Elsőnek is annyi h jah, nagyon nagyon el van húzva az anime. De igazából el vagyok vele aki viszont nagyon felidegesített az Oars volt. A mangában tetszett de itt esküszöm már azt kívántam h öljék már meg mert egyszerÜen nem halad a rész sehova, túl sok volt az Aceeeee-kuuuunnnn. De már nyugis vagyok csak mikor egy hetet vár az ember egy új részre és ezt kapja eléggé el tud kapni az ideg  :D

blackronin

#2076
Quote from: Liquid Snake on 2010-11-22, 02:27:12
Nah végre megint megtom oldani a külföldről írást  :D Szóval.
Juhé.
[spoiler]
:P
[/spoiler]

Quote from: Liquid Snake on 2010-11-22, 02:27:12
Elsőnek is annyi h jah, nagyon nagyon el van húzva az anime. De igazából el vagyok vele aki viszont nagyon felidegesített az Oars volt. A mangában tetszett de itt esküszöm már azt kívántam h öljék már meg mert egyszerÜen nem halad a rész sehova, túl sok volt az Aceeeee-kuuuunnnn. De már nyugis vagyok csak mikor egy hetet vár az ember egy új részre és ezt kapja eléggé el tud kapni az ideg  :D
Hát ja...
A "rendes" Oars részben még okés volt, de utána, persze leszámítva a hajó átemelését, csak már felesleges időhúzás a szerepeltetése.

Egyébként:
476: hát egy ritka gyenge rész volt!
Össze-vissza ugrálgatás, rosszul berakott fillerek, szar pacing, változó minőség...
Szóval inkább hagyjuk.

A jövő hét jónak ígérkezik, de a múlt héten is ezt lehetett hinni, aztán nézzük meg, hogy mi lett belőle...


edit: fontos hír!
Már volt szó arról, hogy készül egy 3D-s OP mozifilm...
Azóta kiderült, hogy:

- egy 45 perces "filmszerűség" lesz
- nem ez lesz a 11-ik film, tehát nem minősűl "rendes" movie-nak
- a történet: Luffy elveszti a kalapját és a csapat visszaszerzi. Ennyi.

Hivatalos oldal:
http://www.jump-heroesfilm.com/

blackronin

477: elment, semmi extra.
Valahogy úgy nem ütött akkorát, mint a mangában.

478: egy kellemesebb rész volt, mint az előző, több akcióval és drámával.
WB kemény, vele nem lehet szórakozni!  :whoah:

Jövő hét pedig...
Hát majd meglátjuk.
Őszintén szólva a preview-ből mostanában nem lehet következtetni a rész színvonalára.

És azt is be kell vallanom, hogy egyre jobban hajlok (az utóbbi 4-5 anime rész miatt főleg) egy movie változat felé...
Ott nem lenne gond a pacing, s sokkal élvezhetőbb lenne a háború.
Mert néha nagyon lassan döcög az egész.


edit: új címek
[spoiler]
479. In Front of the Execution Platform! The Path to Ace is Opened!!
480. The Path they Each Chose - Luffy vs. Garp!
481. Ace Freed! Whitebeard's Final Captain's Order!

Az év pont azzal zárul, hogy Ace megkapja a Magma Fistet...  ^^"
Januárban hal meg, mellesleg akkor van a szülinapja is...
Jó ajándék.  :P
[/spoiler]

Junchi

Ez a Skypiea arc végig ilyen unalmas és gyötrelmes lesz vagy beindul végre valahol? 173-nál járok, de... nah, majd egybe lehúzom, ha végigszenvedtem. >:3

blackronin

479: az eszem megáll!
A mostani rész végre izgalmas és folyamatos volt, nem voltak komolyabb akadások, erre az art lett gyenge...
Miért nem lehet összerakni a kettőt?
És miért nem lehetett normális filler harcokat berakni az előző részekben, olyanokat mint amilyenek a mostaniban voltak?
Ki érti ezt...  ^^"

Jövő hét pedig majd alakul, hogy alakul.

Kassh

Quote from: Junchi on 2010-12-12, 09:33:20
Ez a Skypiea arc végig ilyen unalmas és gyötrelmes lesz vagy beindul végre valahol? 173-nál járok, de... nah, majd egybe lehúzom, ha végigszenvedtem. >:3
a végére beindul picit de amúgy igen, elég unalmas :D

Bishop

Na ezt is sikerült behozni, Overall meg vagyok elégedve a mostani részekkel, egyre kevesebb a captain obviousok száma de még mindig van, az idő húzás engem nem érdekel főleg mert mind artban mind hangulatban jó lett sokat nyomott a latba hogy beborult az ég sokkal komorabb a hangulat. Most már, még nem jönnek a többiek addig remélem nem lesz több beordítás hogy xy kicsoda meg ilyenek, le tudjuk mi azt vonni a harcból nem kell sok hülye cannon foddernek pofáznia, és aki már idáig eljutott nem hiszem hogy nem tudná ki az a WB.
Én nem értem miért van panasz a húzásra, régebben tényleg eléggé álló háború volt de mióta sokkal inkább a drámára és a főbb szereplőre koncentrálnak azóta sokkal jobb.

blackronin

#2082
480: egy jó rész volt, kellő drámával.
Nekem bejött.

Jövő hét majd elválik, inkább jobb semmi jót remélni és akkor mindig kellemesen csalódik az ember...  :P

Ja és Boa Hancock Ultraboob action a mostani részben.  :lul:
Az egyik jelenetnél csak a hatalmas melleit mutatták, azt hittem, hogy akkora lett már hogy átvette az irányítást felette!  :rotfl:

edit: be is rakom a képeket, mert ez már nekem is sok volt...
[spoiler]
"My boobs are so big that I even can't stand normally..."


Legend of the Giant Talking Boobs

[/spoiler]

Junchi

Nah, Skypiea végére jutottam...

Siralmas/10

Nem tudom, hogy Odának anno mik voltak a tervei ezzel az arc-kal, de az biztos, hogy nagyon mellényúlt vele - legalábbis imho. Őszintén szólva pozitív dolgokat nem is nagyon tudok hozzáfűzni, ami meg esetleg mégis az lett volna, az is jelentéktelenné válik a sok negatív BS-halom mellett...

Szar volt nah. ERK.

Unalmas volt, kiszámítható és érdektelen. Az új karakterek egytől-egyig jellemtelenek és fantáziátlanok voltak; egyedül talán Enelt tudnám kiemelni, bár megjegyzem, ő is inkább a stílusa miatt volt bejövős, semmint a karaktere miatt. A négy pap irritáló volt és fodder, Aisa lol, Gan Fall egész végig csak pampogott össze-vissza, a lázadók meg röhejesek voltak, különösen Wiper, aki az "én vagyok az imba, MINDENT túlélek, de tényleg, kapjak akármit, felkelek utána" karakter archetípusát testesítette meg + a végére olyan erőltetett karakterré vált, hogy kedvem lett volna ott helyben shift+delete-et nyomni az adott epizódra.

A másik, ami szintén fájó pont volt számomra, az az egész Skypiea dolog úgy tetőtől-talpig. Szal WTF!! Kedvelem, ha egy alkotó ügyesen képes átvinni ötleteket a korábbi fejezetekből, netán egy egész arc-ból, de ezt a pofátlan Arabasta#2-t nem tudom lenyelni. Ugyanaz a szitu, ugyanúgy vannak lázadóink (akik ugyanúgy nem érnek semmit, mint ott) + van egy nagyon gonoc valaki, aki - jobb dolga nem révén - veszélyezteti az otthonukat, "egy nap majd újra kivirágzik ez a föld" sablonduma, etcetc. Majd BS happens, de az is csak Luffyék eredménye.
Nah, de itt még nincs ám vége, hohó, a java még csak most jön...

Ez a műdrámázás, ami kvázi az egész retkes arc-ot átjárta, szintén egy nagyon kellemetlen emlék marad számomra. Fölösleges volt komolyan venni Enelt és támadásait, hisz úgy sem döglik meg senki, mégis olyan drámákat meg fejeket vágtak le a jelentéktelen, huszadrangú mellékkarakterek, hogy már-már elnevettem magam... A másik, ami szintén ide kapcsolódik, az "átesünk a ló túloldalára a támadásokkal" hadművelet. MEHHEHEHEH! Nem to'om - Oda tisztában volt egyáltalán azzal, mégis mekkora számokkal dobálózik? Egymillió volt!! W8, WAT?! Másodpercek alatt sütne szénné egy embert egy ekkora feszültség, itt meg lazán túlélte mindenki... *gomu gomu no facepalm* Aztán persze később előkerülnek olyan nyalánkságok is, mint 30millió volt, sőt, egészen 200-ig meg sem állunk. Oké, rálehet fogni, hogy shounen-fight cucc, mindenki túlél mindent és a túlzások éltetik, de ha már mindenáron villámok, akkor meglehetett volna oldani ezt diszkrétebben is, mondjuk 10k körüli voltokkal, így kevésbé hatott volna nevetségesen.

Végül, de nem utolsó sorban: az egységes, összetartó erőt is baromira hiányoltam ebből az arc-ból, illetve úgy vettem észre, hogy Oda feltűnően nem tud mit kezdeni Luffyval, akinek lassan csak annyi szerepe van, hogy elkeni az aktuális főboss száját. Ezt már a korábbi arc-okban is megfigyeltem, Little Gardenen pölö ott volt a kő, Arlongnál a beszorult lábai, Arabastában a homok, itt meg először a kígyó (amivel sikerült 10, azaz tíz részt elcseszni...), aztán a golyó...  ::)

Srsly, az egyetlen értékelhető pontja ennek az arc-nak, az a végső összecsapás volt Enel ellen. A többi meg vagy dögunalom volt (az eleje, a harc a papokkal, a kígyós fos) vagy élvezhető volt ugyan, de akkor és ott senkit nem érdekelt (Norland és Calgara három részes kitérője). Komolyan, olyan volt ez egész, mint egy bazi filler arc, vagy mint egy közepes fanfic, meganimálva...

* Junchi is NOT impressed

Remélem, a soron következő W7 + EL kettős feledtetni tudja velem ezt az arc-ot, mert igencsak pedáloznia kell most az animének ahhoz, hogy ismét azt érezzem, amit Arabasta második fele alatt...

blackronin

#2084
Quote from: Junchi on 2010-12-23, 10:26:08
Túl hosszú a post, csak jelzem hogy arra reagálok.
Azt rögtön leszögezem, hogy ez az arc szerintem is elég gyenge a sorozat többi részéhez képest (a többség is ugyanígy véli).
Valamint azt, hogy egész korrektül összefoglaltad a főbb problémákat, így azzal én is egyetérteni tudok.

DE.

Azért azt is meg kell jegyeznem, hogy kellően túldramatizáltad a dolgot.
Pl. az ilyen beírással
Quote from: Junchi on 2010-12-23, 10:26:08
Siralmas/10
Tudom, hogy nálad a Bleach a "csilagosötös az ezrediken", de ha komoly kritikai hangnembe írtam volna be anno a Bleach topicba, akkor kb. a SS arc-on kívül az összes arc ezt a jelzőt kapta volna nálam...
Ha úgy osztályoztam volna, mint te (a leírtak alapján).
Tehát máskor írj be egy "1/10" vagy "2/10" féle dolgot, ne ilyen "szánalmas/10" baromságot.
Mert ez sokat ront a korrektségeden, s komolytalanná válsz.

Ennek az arc-nak is megvolt a maga szépsége, sajnos a hibák valóban túlszárnyalták a jó részeket, s sajnos Oda valóban kicsit elveszett volt ennél a résznél.
Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy mit írsz a Water 7/Ennies Lobby arc-ra, mert ha ott is elsütsz egy ilyen "szánalmas/10" stílusú összegző beszólást, akkor innentől kezdve rohadtul mindegy hogy mit írsz...
Én nem foglak komolyan venni.
Mert abban az arc-ban van bőven IGAZI dráma, IGAZI akció, IGAZI mondanivaló.
Ha nem fogod megtalálni, akkor benned van a hiba, s inkább ne nézd tovább a sorozatot.
És ezt komolyan mondom.

Junchi

#2085
Azta mindenit neki, nem is tudtam, hogy a fandom-rendőrség egyik kiemelt, oszlopos tagja U-s nickkel is rendelkezik. o.O

Tájékoztatásul közlöm, drága biztosuram, hogy 1) azt írok be, amit akarok, ezt azért hadd ne szabd már meg nekem... (mellesleg közölném, az a siralmas/10, amin fennakadtál, szabad fordításban kábé annyit tesz, 5/10, tehát sehol nem 1, se nem 2, szal mielőtt agyvérzést kapnál, ezt azért közölném veled.) 2) Továbbra is mulatságosnak tartom, hogy PONT TE mondod azt nekem, hogy a "Bleach a csillagosötös az ezrediken", holott a One Piece fanboyizmusod már-már a többiek (= többi OP fan) agyára megy, továbbá, még mindig nem én vagyok az, aki szerint minden egyes OP fejezet EPIC meg OPIC.

Az meg, hogy komolyan veszel e engem vagy sem... Hát hol érdekel ez engem lol? :D Majd épp neked fogok megfelelni. :D

Leara

Skypiea szerintem is a leggyengébb arc (én még a Davy Back Fightot is sokkal jobban élveztem ennél :D), anno le is lassultam ott az OP nézésével.
Azzal mondjuk nem értek egyet, hogy Oda nem tudná, hogy mit akar kezdeni Luffy-val, de ez később szerintem már neked sem fog így tűnni ;).

Quote from: Junchi on 2010-12-23, 10:26:08
Remélem, a soron következő W7 + EL kettős feledtetni tudja velem ezt az arc-ot, mert igencsak pedáloznia kell most az animének ahhoz, hogy ismét azt érezzem, amit Arabasta második fele alatt...
Szerintem el fogja... velem sikerült... sőt, még Arabastát is elfeledtette :D.
MAL

Junchi

Quote from: Leara on 2010-12-23, 11:36:45
Skypiea szerintem is a leggyengébb arc (én még a Davy Back Fightot is sokkal jobban élveztem ennél :D), anno le is lassultam ott az OP nézésével.

Ennyi! Tudtam én, hogy nem vagyok egyedül. :)

W7 + EL duót meg akkor várom szeretettel. :)

chilip

sztem meg Dawy Back Fight volt a mélypont, skypea csak a 2. végig se bírtam nézni DBF-et, pörgettem a részeket. borzalmas volt...  :ejj:

blackronin

Quote from: Junchi on 2010-12-23, 11:34:16
Azta mindenit neki, nem is tudtam, hogy a fandom-rendőrség egyik kiemelt, oszlopos tagja U-s nickkel is rendelkezik. o.O

Tájékoztatásul közlöm, drága biztosuram, hogy 1) azt írok be, amit akarok, ezt azért hadd ne szabd már meg nekem... (mellesleg közölném, az a siralmas/10, amin fennakadtál, szabad fordításban kábé annyit tesz, 5/10, tehát sehol nem 1, se nem 2, szal mielőtt agyvérzést kapnál, ezt azért közölném veled.) 2) Továbbra is mulatságosnak tartom, hogy PONT TE mondod azt nekem, hogy a "Bleach a csillagosötös az ezrediken", holott a One Piece fanboyizmusod már-már a többiek (= többi OP fan) agyára megy, továbbá, még mindig nem én vagyok az, aki szerint minden egyes OP fejezet EPIC meg OPIC.

Az meg, hogy komolyan veszel e engem vagy sem... Hát hol érdekel ez engem lol? :D Majd épp neked fogok megfelelni. :D
Ment a PM.

Leara

Quote from: chilip on 2010-12-23, 12:00:46
sztem meg Dawy Back Fight volt a mélypont, skypea csak a 2. végig se bírtam nézni DBF-et, pörgettem a részeket. borzalmas volt...  :ejj:

Hohó, én élveztem... már csak a ballmanes jelenet miatt is :D. Bár kár, hogy tettek bele plusz fillert, azért nem bántam volna, ha rövidebb :D.
MAL

blackronin

Quote from: Leara on 2010-12-23, 12:15:51
Quote from: chilip on 2010-12-23, 12:00:46
sztem meg Dawy Back Fight volt a mélypont, skypea csak a 2. végig se bírtam nézni DBF-et, pörgettem a részeket. borzalmas volt...  :ejj:

Hohó, én élveztem... már csak a ballmanes jelenet miatt is :D. Bár kár, hogy tettek bele plusz fillert, azért nem bántam volna, ha rövidebb :D.
A labdás rész tényleg élvezetes és vicces volt, de sajnos az anime-ben nagyon elnyújtották az egészet a sok felesleges filler kihívás miatt.

Skypia környezet jó volt, a cselekményszál nagyon elnyújtott, valóban egy "egyszer nézhető" kategória.

Bishop

Hogy nem lehet élvezni valamit amiben AFRO van :lol: Én szerettem a Devy Backot mert nem lett túl dramatizálva ahhoz túl komolytalan volt hogy elhiggyem ez komoly fenyegetés Luffyékra nézve.

Ami Skypieat illeti tény hogy nem volt olyan jó mint mondjuk Enies Lobby vagy Arabasta de azért én annyira nem értékelném alul(mindenki más kép látja ugye :) ) A 3 legidegesítőbb amit kiemelnék az Enel Villámgömbje és hogy még egy sokkoló is veszélyesebb nála. Luffy folyamatos hátráltatása(bár ezt minden arcba utáltam hogy ahhoz hogy ő legyen a végső attrakció, mindig valahogy le kell állítani, kicsit olyan mint Songoku ha Luffyn múlna fele ennyi lenne a sorozat :D de majd később ez is javul ahogy Luffy ereje is kezd kevéssé válni.) A harmadik meg hogy számomra sok kedvelhető ötletes karakter volt még is el lettek cseszve, pl Gan Fall aki elvileg valami isten ott még is inkább egy kiöregedett harcos aki többet drámázik mint egy fiatalabb éretlenebb karakter.

NLZ

Quote from: Junchi on 2010-12-23, 11:41:39
W7 + EL duót meg akkor várom szeretettel. :)
Nem várod te azt a W7-et. :D
[reserved]

Squazee2005

Hű...

Tény, ami tény mangában sokkal kellemesebb kikacsolódást nyújtott, a Davy Back Fight-ot is csak ott tudtam értékelni, s ott kifejezetten tetszett is.

Én a sztori háttértörténetét szerettem nagyon Norlanddal, meg mindennel együtt, hogy van egy történet a hazug Norlandról, ehhez képest, ami történt valójában az mennyire más volt, engem meg is ríkatott az a rész, amikor Norland sírt a halála előtt.

A karakterek tényleg elég felejthetőek, nem sokan fogtak onnan meg. Enel jó volt, nem tudom, miért, de jó volt. Talán, mert csak tisztán abban a hitben élt, hogy ő mindenható, s míg Luffy meg nem agyalta, addig laza, semleges volt, nem volt benne semmi "szenvedély", mint mondjuk BB-ben, ő csak szimplán: Isten.
Conis/Gonis apja, Pajaya haláli volt, főleg, amikor a végén megint felbukkant.  :muhahah:

A "dial" bemutatására jó volt ez a kitérő. :)

Junchi

Quote from: Squazee2005 on 2010-12-23, 18:10:59
Conis/Gonis apja, Pajaya haláli volt, főleg, amikor a végén megint felbukkant.  :muhahah:

Jah, ne is mond. :D Ugyanúgy fogtam a fejem, mint Arabasta végén Pellnél...

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2010-12-23, 18:10:59
Én a sztori háttértörténetét szerettem nagyon Norlanddal, meg mindennel együtt, hogy van egy történet a hazug Norlandról, ehhez képest, ami történt valójában az mennyire más volt, engem meg is ríkatott az a rész, amikor Norland sírt a halála előtt.
Hihetetlen, hogy a legevidensebb jó dolog nem jutott eszembe és másnak se! (persze rajtad kívül Squazee  :P)
Norland story egy nagyon jó körítés volt az arc-hoz. (tudom, hogy már Jaya-ban kezdődött, de a két arc összefügg és egyként is kezelik)
Az ígéret Norland és Calgara között, Norland unokájának harcának diala az arc végén, amikor meghallja a harangot...
Az nagyon megindító volt.

Kraivan

Az a harangkondulás megindító volt. De nekünk nyugatiaknak nagyon fárasztó ez a:
Quote-Mennyi shounen karakter kell egy villanykörte kicseréléséhez?
- 1... de az 15 részen át tart.
animéstílus.

Mintha előírás lenne hogy 13/26xszor hosszabbnak kell lennie az arcnak, mint amennyit igényelne.
A magyar Sárkány és papucs hatalmas "műremeket" juttatja eszembe, ami ismerősöm szerint csodálatos mű, de én már a plafont kapartam kínomban a sok űthúzójelenettől.

A One Piece-t is odaadnám annak a csapatnak akik megcsinálták a FMA - Brotherhood-ot. Mennyivel élvezhetőbb lett az egész anime hogy a mangát animálta meg, ahhelyett h fogtak egy fanfiction a manga karaktereivel ás főszálával. A FMA - BH így majdhogynem toplistás animésorozatommá vált.
[spoiler]Hellsing is ott lenne de ebben a megjelenési tempóban...  :ejj:
[/spoiler]
W7 és EL arc sűrített formájában nekem tetszett. A féléves vonatutazástól viszont már szenesedett az agyam.

Most is itt a háború. Annyi jó fillert lehetne csinálni, erre annyi futja h a marine Központ legfelső szintű cannonfolderei, az elite-k, a helyen, ahol a szemét is összecsomagolja a vidéki főbossokat annyit tudnak csinálni hogy 2 részen keresztül minden adott alkalommal hűledeznek hogy valami nevesebb karakter lép egyet.

Az a nagy jelenet hogy Luffy-nak kellett a rámpára menni meg egyenesen röhejes volt. Sokan tudják hogy százszorta erősebb kalózok vannak WB-nek mint Luffy ereje teljében, ott van ezer repülő DF használó, de neeeeeeeem.
Mindenki megy cannonfoldereket fogni, és falat állnak Luffynak, és mosolyognak, akinek 1 egész részen keresztül tartott megtenni azt a kb 50 méteres szakaszt.

Bishop

Majd mindjárt jön blackronin és megvédi az OP-t de addig is annyit mondok hogy az FMA már a végén volt így nem kellet az utolérésen aggódni még az OP remélhetőleg még megy legalább 3-4 évet MINIMUM :D

Sokszor én is fogom a fejem az olyan logikai bukfenceken mint hogy Marco miért nem repült már oda meg vissza, WB miért nem kezdte már az elején az aprítást admirálisokon kivül már senki se élne. És még ezer másik ilyen. De azt sajnos tudni kell hogy ezt lehetetlen széria szinten animálni, és sajnos sok az olyan erős karakter akinek ha a 100% erő potenciálját kihasználná Oda akkor az úgy se működne. Kb olyan érzésem van mint a Sithek bosszújában hogy pár noname clone meglepetés szerűen leölték a nagy Jedi mestereket akik elvileg képesek lehetnének ezt előre látni, Yoda látta egyedül előre de hát őt meg ott cseszték el hogy leesik a földre azt egyből azt állítja hogy vesztett  ::)
A lényeg az hogy WBék túl erősek voltak és ahhoz hogy dráma legyen meg kellet valahogy oldani hogy vesztésre álljanak, én azt mondom hogy háborút heti animebe nem szabadna animálni. Ez jó lesz majd egy movieba, de így ez csak annyira jó hogy mozgásba látjuk a manga képeit.

A captain obviousokkal már nekem is elegem van, és ez ami nekem a legjobban lehúzza ezt az arcot.

Kraivan

#2099
Nekem mangában épp az jött le h WB-éknek éppenhogy semmi esélye sem volt.

Tény h megrengették a világot, de mégiscsak a Marine főhadiszállással szálltak szembe, ami világszinten próbálja ellensúlyozni a kalózokat. 4 yonku van a marine ellen. Bár ez a 4 személy akikkel ugyebár a marine nem tud mit kezdeni, de fegyverkezni kell ellenük.

Ugyebár erőviszonyokban mangában az jött le h Sengoku és Garp maguk képesek lennének eldönteni a háborút.
Sengoku ugyebár a nagy stratéga, és az ő valódi ereje gyaníthatóan plotból még rejtély fog maradni.
[spoiler]Még látni fogunk tőle egy energia bazookát, de többet nem sokat[/spoiler]
A 3 admirális meg összefogott erővel simán képes lenne összecsukni WB-t szerintem. 1vs1 ellen kicsivel alul lennének maradva. (sztem)
Majd jönnek a VA-k, akik meg a division caption-ökkel kéne egy súlycsoportban lenniük. A marine capitányok se épp a gyenge személyek, és van köztük ugyebár egy önfejhű logiahasználó, aki ha nem lenne makacs simán VA lenne.
A Shichibukai-ok se egy elhanyagolható tényező.
meg a hatalmas helyzeti előnyök:
- emberfölény az elite cannonfolderekből
- hazai pálya
- és az idő...
Az egész kalózsereg azzal van tökön szorongatva h a megmenteni kívánt személy emögött a haderő mögött van

Az animeben erre mi van?
vice admiralokat még hamarabb elzavarják az útból mint a cannonfoldereket. Shichibukaiok technikai ko-t kapnak.
Igazából az egész háború úgy van megjelenítve h van Sengoku aki igyekszik semleges maradni, van egy agonizáló garp, a 3 admirális aki mindenkit összecsomagol, és van a Pacifistasereg ami írt midnenkit, a kalózok meg mint egy gombóc rizs egyik helyről a másikra vannak dobálva.

Annak ellenére hogy több fronton hatalmas erők csapnak össze, elég gyengécske az egész.
A cpt obviosuk és a harmatgyenge harcok mellett amit még jobban gyűlölök amikor fognak egy nagyobb szereplőt fillerjelenetbe, és az egyetlen mozdulatát copypastezik.

Ott van Jinbei...
nagyon jól mutatott a delayezett téglaütés a börtönben, de amikor azt az egyetlen mozdulatot mutatják tőle még 6 másik összecsapásban ugyanúgy lassítottan, az nagyon fárasztó.
Nem kell nagy támadást kitalálni fillernek, de mibe tart egy egyszerű pofont rajzolni?

Fél lépésre vagyunk attól h Jinbei a cukrot a kávéba is ezzel a technikával rakja.

Az utoléréstől meg sztem nem kell tartani. Egész jól le van maradva az egész.
Meg mint írtam... ha Brotherhood szintű feldolgozást látnánk animeben én örülnék a kéthetente 1 animenek is.