Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

Kraivan

Quote from: Liquid Snake on 2011-10-30, 19:22:24
Egyébként csak nekem új ez, hogy van aki azt hitte, hogy csak a kezére hat ki? :O
Nekem sem rémlik h ez le lett volna írva.

QuoteA vérkeringést akármilyen isten is vagy, nem tudod csak egy testrészedre befolyásolni...
This

Liquid Snake

A köv rész előzeteseben benne van Rayleigh könnyezése. Viszont a mangában tényleg jobban nézett ki a Sanji és Zoro támadás, ugyanis Zoro konkrétan kettévágta a Pacifista-t. Mindezek ellenére EPIC rész volt :)

blackronin

#2372
Úgy látom, hogy van itt egy kis zavar ezzel a Gear 2 dologgal kapcsolatosan!
Kicsit kifejtem akkor:
Azért lenne fontos dolog az, hogy a manga szerint csak a kezére (vagy más testrészére, de nem az egész testére) hatott ki a "pump" hatás, mert a Gear 2 és a Gear 3 technika veszélyes.
Egészen a timeskip-ig Luffy a teljes testét kénytelen volt leterhelni a Gear 2-el (s a Gear 3-mal is természetesen),  erre utalt a beállása is, s ezért füstölgött a bőre, ami a felhevülés miatt még vöröses is lett. Luffy egészsége súlyosan károsodik a használatkor.
Ezt anno elmagyarázták a bemutatásakor és az első harcokban.
Remek pl. erre a Lucci vs Luffy harc végső része, ahol Luffy mozdulni se tudott, mert túl sokat használta a Gear 2 és Gear 3-at.
Lucci ki is emelte, hogy ezzel a technikával lerövidíti az élethosszát Luffy, egyébként csak a DF-jének köszönhető, hogy eddig nem halt még meg, de a DF ellenére is egyre jobban károsítja a szervezetét a technika.

A timeskip utáni upgrade-el, vagyis hogy csak egy bizonyos testrészt erőltet meg Luffy, ki tudja szűrni a károdító hatás jelentős részét, hiszen nem az egész testét veszi igénybe már. Azért mert Oda nem köti az orrunkra állandóan, attól még az ő általa felállított szabályok megmaradnak.

Ezért nem mindegy, hogy akkor még mindig a teljes teste "pumpálódik fel", vagy csak egy bizonyos testrész.
De a mangában a többi használatkor már egyértelműen kivehető majd, hogy az utóbbi dolog az igaz, s a Toei csak elrontotta a mostani részben az meganimálását.
Ugyanilyen volt anno még a "Sanji két szeme" féle hibás animációs is.


edit: Zelda magyarázata jobb, olvassátok el az ő hozzászólását 2 post-al lejjebb.

Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2011-10-30, 20:10:04
A timeskip utáni upgrade-el, vagyis hogy csak egy bizonyos testrészt erőltet meg Luffy, ki tudja szűrni a károdító hatás jelentős részét, hiszen nem az egész testét veszi igénybe már. Azért mert Oda nem köti az orrunkra állandóan, attól még az ő általa felállított szabályok megmaradnak.

Amíg Oda nem köti az orromra addig hülyeségnek tartom ezt az egészet. A vérkeringésedet vagy felgyorsítod az egész testedben, vagy sehol. Lehet szó akármilyen DF-ről, és ha viszont tényleg így gondolta volna Oda ahogy gondolod, akkor el kéne küldeni egy középiskolai biológia órára. Most persze lehet azt mondani, hogy ez egy manga és nem reális, de azért ilyet mégse kéne hibázni...

Zelda

Én sem értek egyet 100%-ban, mert a vérkeringés részleges gyorsítása csak akkor lenne lehetséges, ha több szíved lenne, lol. Viszont nekem ezzel kapcsolatban megformálódott egy elmélet, ami Luffy df-jához köthető...
1: köztudott, hogy ha a gumit folyton nyújtják, az anyag átforrósodik, a vérkeringés pedig felgyorsul a magasabb hő hatására, hogy a szervezet könnyebben hűljön. (Sportolóknál az izmokban ugyanígy működik a téma, így ezt reálisnak látom, 14 év profi sporttal a hátam mögött.)
2: ha Luffy a karját pumpálja, akkor igenis lehetséges, hogy ideiglenesen abban a testrészben felgyorsul a vérkeringés, tekintetbe a "több szíves" példámat fentebb. Ha csak egy végtagot pumpál, akkor csak az adott végtag hevül fel, a test többi részében attól még lehet lassabb a vérkeringés, hiszen erre is van példa a sportolók köreiben...
Na de nem akarok itt okoskodni, csak szerintem ezek alapján igenis lehetséges a dolog.
(Maratonfutás alkalmával tapasztaltam, hogy míg futok, nem nagyon tudok gondolkodni hosszabb távlatban, és ennek oka, hogy a vérkeringés, az oxigénszállítás miatt az aktívan használatban lévő izomcsoportokra összpontosul. Ez egyértelmű, legalábbis számomra, saját tapasztalatok alapján, de aki akar, nyugodtan megcáfolhat...)

blackronin

Quote from: Zelda on 2011-11-01, 15:31:05
Én sem értek egyet 100%-ban, mert a vérkeringés részleges gyorsítása csak akkor lenne lehetséges, ha több szíved lenne, lol. Viszont nekem ezzel kapcsolatban megformálódott egy elmélet, ami Luffy df-jához köthető...
1: köztudott, hogy ha a gumit folyton nyújtják, az anyag átforrósodik, a vérkeringés pedig felgyorsul a magasabb hő hatására, hogy a szervezet könnyebben hűljön. (Sportolóknál az izmokban ugyanígy működik a téma, így ezt reálisnak látom, 14 év profi sporttal a hátam mögött.)
2: ha Luffy a karját pumpálja, akkor igenis lehetséges, hogy ideiglenesen abban a testrészben felgyorsul a vérkeringés, tekintetbe a "több szíves" példámat fentebb. Ha csak egy végtagot pumpál, akkor csak az adott végtag hevül fel, a test többi részében attól még lehet lassabb a vérkeringés, hiszen erre is van példa a sportolók köreiben...
Na de nem akarok itt okoskodni, csak szerintem ezek alapján igenis lehetséges a dolog.
(Maratonfutás alkalmával tapasztaltam, hogy míg futok, nem nagyon tudok gondolkodni hosszabb távlatban, és ennek oka, hogy a vérkeringés, az oxigénszállítás miatt az aktívan használatban lévő izomcsoportokra összpontosul. Ez egyértelmű, legalábbis számomra, saját tapasztalatok alapján, de aki akar, nyugodtan megcáfolhat...)
Úgy látszik, hogy megint valaki más jobban is le tudja írni a mondandómat, mint én...  ^^"
Tökéletes a magyarázat, Zelda.
:tezsvir:

Szerintem Oda is így képzelte el.  :smile:

Zelda

Én is nagyon remélem, hogy valami ilyesmiről van szó. Egyébként meg köszönöm, mindig is szerettem a fizikát és a biológiát, így egyes témákban elég jól megragadt az elmélet...
Amúgy meg az 521 nekem nagyon bejött, nem is inkább történetileg, de az arcokon olyan jól mulattam, így teljesen meg voltam vele elégedve.

Bishop

Igazából onnantól hogy Sanji semmi magyarázat nélkül 1000 fokosra hevíti a lábát. Zoro meg 6szorosárra tudja növelni a felkarján az izmát. Úgy hogy mind kettő "csak" ember én már nem lepődök meg semmin. Sok minden nem működne tudományosan nézve. Nekem pl a kedvencem Kizaru, ha bármilyen test fénysebességre gyorsul a súlya eléri a végtelent és annak becsapódása nem csak a bolygót vinné magával. Szóval aki túlzásnak véli hogy a nagy fát kidöntötte az még semmi ehhez képest :D

Liquid Snake

Quote from: Zelda on 2011-11-01, 15:31:05
...

Hmm, így tényleg nem hangzik rosszul :D Egy ilyen magyarázatot én is el tudnék fogadni. Tényleg jó lenne, ha maga Oda tisztázná, hogy ő mire gondolt :D

chilip

Quote from: Bishop on 2011-11-01, 16:04:56

fénnyé változik nem pedig fénysebességre gyorsítja a saját testét

fényként közlekedik és a végén a fény újra "alakot ölt", a fénynek meg tudtommal nincs még súlya :D bár cáfoljatok meg

de ez már magában a LOGIA DF-ben benne van, hisz mindegyik logia az adott elemmé/anyaggá tud átalakulni teljes testesen is akár.

Bishop

Ha nem lenne súlya akkor nem is sebezne. Pont azt mondja azt hiszem talán Hawkinsnak hogy tapasztalt már fény sebességgel száguldó rúgást. A fény önmagában súlytalan de a lába ami fénysebességgel közlekedik nem :D

Junchi

Quote from: Bishop on 2011-11-01, 16:04:56
Nekem pl a kedvencem Kizaru, ha bármilyen test fénysebességre gyorsul a tömege eléri a végtelent és annak becsapódása nem csak a bolygót vinné magával. Szóval aki túlzásnak véli hogy a nagy fát kidöntötte az még semmi ehhez képest :D

Fix'd. (Erre mindig is allergiás voltam, mikor valaki súlyt ír tömeg helyett. ^^)

Kizaru meg már csak azért is érdekes, mert kábé hangsebesség körül lehetett az a speed, amivel tolta (az animében persze), szal a fénytől egy "kicsit" odébb van. Bár ez nem meglepő, pláne a "millió voltot túlélünk" kaland óta.

Bishop

Nem is lehet a fény sebességet jól illusztrálni. Ha már fény akkor nekem ebben a kategóriában a Code Breaker Manga tetszett amiben a srác aki hasonló erővel rendelkezik mint Kizaru fénysebességre gyorsítja az agyát és akkora számításokat képes hogy egyszerre ezer helyen van folyamatosan mozogva. Kicsit Naruto bunshin szerű megoldás de a kivitelezés tetszett :D
És bocs az elírásért, ennyire nem vagyok otthon a fizikában :D

blackronin

#2383
523:
Tökéletes rész volt.  :smile:

A preview alapján:
The FI arc begins next week!  :whoah:

edit: akkor ezt az arc-ot is értékelném...
4* / 5

A manga nálam egy sima 4-es volt, ami okés, de az anime jobb lett a megfelelő mennyiségű és minőségű filler jeleneteknek köszönhetően. Persze a szinkronszínészek is remek munkát végeztek!
Szóval nagyon elégedett vagyok az anime csapattal.  :jee:
Hozták magabiztosan a manga színvonalát, sőt felül is múlták azt több helyen.

Liquid Snake

Quote from: blackronin on 2011-11-06, 09:26:48
522:

fix'd :D

Talán ez a rész tetszett a legjobban az egész "arc"-ban. Mangában igazából nem fogott annyira meg. De most még kicsit meg is könnyeztem mikor végre együtt volt az egász csapat :D A poénok is ottvoltak, szegény Sanji-t annyira sajnálom XD A másik dolog ami nagyon tetszett, és mangában ez sem igazán hatott, meg, hogy mennyi segítséget kaptak az elmeneküléshez. Rayleigh,Perona,Okama-k,Heraclesn. El volt találva. Jah és igen Perona még mindig EPIC HOTNESS-el bír XD

Junchi

Quote from: Liquid Snake on 2011-11-06, 17:10:49
Jah és igen Perona még mindig EPIC HOTNESS-el bír XD

Jó tudni, hogy nem egyedül vagyok Perona-fanboi ezen a fórumon. :3

Liquid Snake

Quote from: Junchi on 2011-11-06, 18:08:46
Quote from: Liquid Snake on 2011-11-06, 17:10:49
Jah és igen Perona még mindig EPIC HOTNESS-el bír XD

Jó tudni, hogy nem egyedül vagyok Perona-fanboi ezen a fórumon. :3

Jaja nekem is jó tudni :D Amúgy ez a mostani ruhája is nagyon durva. De a miniszoknya + stockings szerkó még mindig a legjobb. Meg egyébként is? Goth girls? FUCK YEAH :D

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2011-11-06, 18:08:46
Quote from: Liquid Snake on 2011-11-06, 17:10:49
Jah és igen Perona még mindig EPIC HOTNESS-el bír XD

Jó tudni, hogy nem egyedül vagyok Perona-fanboi ezen a fórumon. :3

Jó tudni, hogy ilyen sokan vagyunk :D Apropó a közeljövőben lesz majd egy ütős Perona CP itthon, ha jól tudom.. :P

kada

Quote from: LuckyDingo on 2011-11-06, 20:33:23
Quote from: Junchi on 2011-11-06, 18:08:46
Quote from: Liquid Snake on 2011-11-06, 17:10:49
Jah és igen Perona még mindig EPIC HOTNESS-el bír XD

Jó tudni, hogy nem egyedül vagyok Perona-fanboi ezen a fórumon. :3

Jó tudni, hogy ilyen sokan vagyunk :D Apropó a közeljövőben lesz majd egy ütős Perona CP itthon, ha jól tudom.. :P
Lassan de biztosan Perona túlerő alakul?

Junchi

http://youtu.be/oQGpYfeJOE0 - WIN! :D

(Kár, hogy a felvétel minősége ilyen pocsék...)

blackronin

#2390
Új címek
[spoiler]

523 "The Shocking Truth, The Man Who Protected the Sunny"
AD: Yamashita

524 "Struggle Under the Sea, The Demon of the Deep Appears!"
AD: Inoue

525 "Stranded in the Depths, The Straw Hat Crew Gets Lost"
AD: Ishizuka

526 "Undersea Volcanic Eruption! Sailing To Fishman Island"
AD: Kawamura

[/spoiler]

Quote from: Junchi on 2011-11-12, 11:22:27
http://youtu.be/oQGpYfeJOE0 - WIN! :D

(Kár, hogy a felvétel minősége ilyen pocsék...)
Jópofa.  :D
A yohohoho a végére azért hiányzott!  :P

edit:
523
Remek rész volt, nincs semmi kivetnivalóm!
Csak így tovább!  :jee:

blackronin

524: egy újabb kellemes anime rész.
Jó volt, s nem csak 1 fejezetet fedett le, hanem másfelet.
A SH tagok párbeszédei ütöttek, hiányoztak ezek a jelenetek nagyon.

Jövő hét is jónak ígérkezik, szóval csak így tovább.
Eddig nem panaszkodhatok az arc-ra.  :smile:

chilip

hát gondoltam belinkelem eztet ide :P

http://www.youtube.com/watch?v=vslBlZFpyRA

One Piece 6 percben (Ace haláláig bezáróan)

Liquid Snake

Quote from: chilip on 2011-11-21, 02:52:28
hát gondoltam belinkelem eztet ide :P

http://www.youtube.com/watch?v=vslBlZFpyRA

One Piece 6 percben (Ace haláláig bezáróan)

3 oldallal visszább én is kipostoltam, de hátha most reagál is rá valaki :D Sztem is nagyon ütős kis AMV lett.  :cool:

kada

Quote from: Liquid Snake on 2011-11-21, 03:04:18
Quote from: chilip on 2011-11-21, 02:52:28
hát gondoltam belinkelem eztet ide :P
http://www.youtube.com/watch?v=vslBlZFpyRA
One Piece 6 percben (Ace haláláig bezáróan)
3 oldallal visszább én is kipostoltam, de hátha most reagál is rá valaki :D Sztem is nagyon ütős kis AMV lett.  :cool:
Basszus, pont mire megtaláltam.
Na sebaj, reklám azoknak akik még nem OP-függők, inkább ilyenek legyen ismételve mint más dolgok  :smile:

Kassh

#2395
Quote from: Liquid Snake on 2011-11-21, 03:04:18
Quote from: chilip on 2011-11-21, 02:52:28
hát gondoltam belinkelem eztet ide :P

http://www.youtube.com/watch?v=vslBlZFpyRA

One Piece 6 percben (Ace haláláig bezáróan)

3 oldallal visszább én is kipostoltam, de hátha most reagál is rá valaki :D Sztem is nagyon ütős kis AMV lett.  :cool:

Liquid Snake

Mikor elsőnek néztem kb. tényleg ilyen fejem volt Kassh :D

Kassh

Quote from: Liquid Snake on 2011-11-21, 13:56:57
Mikor elsőnek néztem kb. tényleg ilyen fejem volt Kassh :D
nekem a 20. megnézésre is ilyen.  :bruhuhu:

blackronin

Quote from: chilip on 2011-11-21, 02:52:28
hát gondoltam belinkelem eztet ide :P

http://www.youtube.com/watch?v=vslBlZFpyRA

One Piece 6 percben (Ace haláláig bezáróan)
Hát annyira nem voltam elájulva tőle...  ^^"
Jópofa, de semmi olyan reakcióm nem volt, mint ami nektek.
Jobbra is meg lehetett volna csinálni, néhol a zene se volt igazán odaillő.
Szóval nem fogom még egyszer megnézni az biztos.

Liquid Snake

Teljesen véletlen néztem be a Digimon topicba és ezt találtam:
Quote from: X-mon on 2011-03-23, 11:23:37
Tessék ahogy kívánod megjött a One Piece opening is fandub-ban!

One Piece opening 3 hungarian fandub
http://www.youtube.com/watch?v=eJivcIFBPZY

Jó szórakozást!

Úgy gondoltam annyit bőven megér, hogy ide átmásoljam, sztem nagyon jó lett!!! :D Gratulálok a fórumtársunknak :D ( Nemtom anno ki volt-e ide rakva )