Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-26, 22:15:16
Nemtom mit vagytok kiakadva ezeken a szövegeken. :confused: Ez csak a fiatalos őszinteség.[spoiler]Aki tapasztaltabb/idősebb, az a "csajom aki sokat fogyaszt de legalább néha megdughatom" / "pasim aki fizeti a piáimat meg hazafuvaroz a kocsiján igaz néha megbasz" kifejezéseket felcseréli olyasmivel, hogy "párom", "kedvesem" stb. De akkor is ugyanarról van szó. És ne gyertek azzal, hogy cinikus vagyok mert nem. Persze ha már megöregszenek az emberek, akkor összenőnek, mert félnek, hogy pár nélkül maradnak ("senkit nem dughatok meg" / "senki nem fizeti a piáimat")...[/spoiler]
Quote from: Yakumo on 2006-04-26, 22:32:59
Ha ez a fiatalos őszinteség barátom, akkor én se őszinte se fiatal nem akarok lenni.  :morci: Mintha csak blarke-t hallanám. Ő is rögtön felidegelt az ilyen hozzáállással. Persze aki így akarja felfogni és csinálni az így is fogja, ennyi a véleményem.

Quote from: Shiroi on 2006-04-26, 22:39:22
Aki ilyet mond, az nem cinikus, hanem korlátolt agyú. Attól, hogy magából nem nézi ki, hogy a sexen kivül mást is lehet csinálni egy ellentétes neművel intim kapcsolatban még nem jelenti azt, hogy más sem képes rá.

Hmm... azt hiszem, kicsit félreértettétek, amit írtam. Én nem osztom ugyanis a fenti véleményt, mármint nekem nincs kialakult véleményem ez ügyben.* Én mindössze felismerem, megértem és elfogadom, hogy van, akinek a fenti hozzáállása van.
(Lehet, hogy innen lesz egy-két erősebb megfogalmazás. Utálom kerülgetni az egyértelmű szavakat és kifejezéseket, hát ezért.)
[spoiler]Egész pontosan: én úgy érzem, hogy sokkal többre van szükségem, mint baszásra, de úgy látom, hogy sosem fogok többet kapni, és ahhoz is, hogy annyit kapjak, fel kell vennem (a számomra kicsit sértőnek, vagyis "bizalmat nem adónak" tűnő) hozzáállást, hogy "akkor én cserébe...". Amire például nincs igény - ezért az én ilyen irányú igényemet el kell fojtani (hé-hé, végül is idomulni kell! az egész nevelés meg tanulás dolog erről szól, születésemtől fogva!) -, az a bensőséges kapcsolat ("nincs mit titkolni"), a "mindenről lehet beszélni" típusú mély eszmecserék (tényleg, végül is ez is elhagyható, ha muszáj), mert ez időhúzás, mire belemelegednél, a csaj lelép. "Támadni" kell, mert különben leírnak, mint frigidet, impotenst vagy csak szimplán nem érdeklődőt. Csak ez olyan rossz. Meg hátha, hátha az illető nő is csak azért viselkedik/áll hozzá a dologhoz úgy, ahogy, mert próbál megfelelni a férfiak igényeinek. De hát ez a remény eddig még soha nem jött be nekem.

* : Lyuk van a nőkön, ennyiben biztos vagyok. :D A többit meg a fene sem tudja. Az, hogy valaki azt mondja, hogy komoly, mély kapcsolatot akar, ugyanúgy nem feltétlenül jelent bármit is ("komoly": még ma, "mély": jó mélyen dugd belém...). Azok a nők, akiknek meg elhiszem, hogy komolyan gondolják (nagyon kevés van...), azok meg éppen hogy egy stabil és bensőséges kapcsolatban vannak, magyarul: mind unaviable...
[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-26, 23:27:17
Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-26, 22:15:16
Nemtom mit vagytok kiakadva ezeken a szövegeken. :confused: Ez csak a fiatalos őszinteség.[spoiler]Aki tapasztaltabb/idősebb, az a "csajom aki sokat fogyaszt de legalább néha megdughatom" / "pasim aki fizeti a piáimat meg hazafuvaroz a kocsiján igaz néha megbasz" kifejezéseket felcseréli olyasmivel, hogy "párom", "kedvesem" stb. De akkor is ugyanarról van szó. És ne gyertek azzal, hogy cinikus vagyok mert nem. Persze ha már megöregszenek az emberek, akkor összenőnek, mert félnek, hogy pár nélkül maradnak ("senkit nem dughatok meg" / "senki nem fizeti a piáimat")...[/spoiler]
Quote from: Yakumo on 2006-04-26, 22:32:59
Ha ez a fiatalos őszinteség barátom, akkor én se őszinte se fiatal nem akarok lenni.  :morci: Mintha csak blarke-t hallanám. Ő is rögtön felidegelt az ilyen hozzáállással. Persze aki így akarja felfogni és csinálni az így is fogja, ennyi a véleményem.

Quote from: Shiroi on 2006-04-26, 22:39:22
Aki ilyet mond, az nem cinikus, hanem korlátolt agyú. Attól, hogy magából nem nézi ki, hogy a sexen kivül mást is lehet csinálni egy ellentétes neművel intim kapcsolatban még nem jelenti azt, hogy más sem képes rá.

Hmm... azt hiszem, kicsit félreértettétek, amit írtam. Én nem osztom ugyanis a fenti véleményt, mármint nekem nincs kialakult véleményem ez ügyben.* Én mindössze felismerem, megértem és elfogadom, hogy van, akinek a fenti hozzáállása van.
(Lehet, hogy innen lesz egy-két erősebb megfogalmazás. Utálom kerülgetni az egyértelmű szavakat és kifejezéseket, hát ezért.)
[spoiler]Egész pontosan: én úgy érzem, hogy sokkal többre van szükségem, mint baszásra, de úgy látom, hogy sosem fogok többet kapni, és ahhoz is, hogy annyit kapjak, fel kell vennem (a számomra kicsit sértőnek, vagyis "bizalmat nem adónak" tűnő) hozzáállást, hogy "akkor én cserébe...". Amire például nincs igény - ezért az én ilyen irányú igényemet el kell fojtani (hé-hé, végül is idomulni kell! az egész nevelés meg tanulás dolog erről szól, születésemtől fogva!) -, az a bensőséges kapcsolat ("nincs mit titkolni"), a "mindenről lehet beszélni" típusú mély eszmecserék (tényleg, végül is ez is elhagyható, ha muszáj), mert ez időhúzás, mire belemelegednél, a csaj lelép. "Támadni" kell, mert különben leírnak, mint frigidet, impotenst vagy csak szimplán nem érdeklődőt. Csak ez olyan rossz. Meg hátha, hátha az illető nő is csak azért viselkedik/áll hozzá a dologhoz úgy, ahogy, mert próbál megfelelni a férfiak igényeinek. De hát ez a remény eddig még soha nem jött be nekem.

* : Lyuk van a nőkön, ennyiben biztos vagyok. :D A többit meg a fene sem tudja. Az, hogy valaki azt mondja, hogy komoly, mély kapcsolatot akar, ugyanúgy nem feltétlenül jelent bármit is ("komoly": még ma, "mély": jó mélyen dugd belém...). Azok a nők, akiknek meg elhiszem, hogy komolyan gondolják (nagyon kevés van...), azok meg éppen hogy egy stabil és bensőséges kapcsolatban vannak, magyarul: mind unaviable...
[/spoiler]
Na jól felidegeltél, de mostmár értem azért. Csak egy hozzáfűznivaló: NEM kell feltétlenül idomulni ehhez a felfogáshoz, ha tényleg így gondolod, ahogy írod, akkor miért akarnád a saját normális hozzáállásodat eldobni a birkákéért cserébe? Nem kell.

Mattanja

Sikerült korán megragadni a lényeget, erről van szó. Ha te tudod, hogy mit hogyan szeretnél, akkor ne alacsonyodj le mások szintjére.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: Yakumo on 2006-04-26, 23:35:43Na jól felidegeltél, de mostmár értem azért. Csak egy hozzáfűznivaló: NEM kell feltétlenül idomulni ehhez a felfogáshoz, ha tényleg így gondolod, ahogy írod, akkor miért akarnád a saját normális hozzáállásodat eldobni a birkákéért cserébe? Nem kell.
sztem ő nem akarja eldobni a saját felfogását a témában véletlenül se, csak megadja neki a lehetőséget, hogy a jövőbeni eseményektől függően kellően képlékeny állapotban maradjon és alakulhasson még a dolog :)

amúgy valamennyire én is az ő véleménye felé hajlok a témában, de az ellenkező irányból :) szóval ha úgy vesszük, akkor éppen visszafejlődöm  :hehe:

most egyelőre ennyit, ha lesz egy kicsit erősebb őszinteségi rohamom, akkor többet is írok majd :)

Toplák

Lehet hogy csak azért írok ide, mert most jöttem haza az ivóból és kicsit naon vagyok részeg :D
mindenesetre egyetértek... az emberiség fundamentuma, bárki bármit mond is, a testiség. Az élet is ezen alapul. (hisz láttál már magból kikelő csimpánzot)

És ezzel a nő is így van. Ha már nagyon-nagyon (jobban nem is tud) szeret, az nem azt jelenti, hogy több dologról mesél neked, vagy mégjobban mesél lelke titkos tanairól, hanem hogy megengedi hogy kíméletlenül élj vele a testi szerelem oltárán.

Az érzelmek... Nos igen ez kemény téma, de csak hogy had mondjak egy dúrva példát, a lovak is megoldják erős érzelem nélkül, A kanca az első jött ment csődörnek oda adja magát, ha szépen nyerít, és még a sörénye is szép... Márpedig a ló gyönyörű és mindenki szerint tiszta állat.

Az ember is ugyan ilyen, ha valaki szépen "nyerít" + még "sörényre" se utolsó akkor könnyen és relátíve hamar kivívják a "jaj őt annyira szeretem, mint soha senkit" érdemérmet.

Tehát nő-férfi kapcsolatbéli elgondolás miatt firkálni valakit az gáz, hisz a lelke mélyén mindenki ugyan azt akarja, mint a firkált személy aki ki meri mondani a gondolatait.

Ééééés ez akkor fáj a plebznek a leginkább, ha már egyet is ért vele. Ez meg egy másik mentalitás kérdése, amire nem térnék ki, mert súlyos politikai viták robbannának ki, márpedig ez a fórum nem erre való.

Tehát zárszóként, így kicsit mámorosan arra kérek mindenkit, ne firkáljátok Ramiz cimborámat. köszönöm.

Hú remélem ha holnap látom ezt a topicot, nem fogok megijedni, hogy mit írtam... :D egyelőre egyet értek azzal amit ő is meg én is mondtunk.

Elrebegem a vágyamat
A bánatba fulladt álmokat
Hogy az ,,egyszer volt, hol nem voltból"
Jöjjön a jelen, és ne a múltból
Várjuk, vagy reméljük, a megoldást
Mert a múltba révedteknek a jövő csalódás

Mattanja

Quote from: Toplák on 2006-04-26, 23:48:21
Lehet hogy csak azért írok ide, mert most jöttem haza az ivóból és kicsit naon vagyok részeg :D
mindenesetre egyetértek... az emberiség fundamentuma, bárki bármit mond is, a testiség. Az élet is szexen alapul. (hisz láttál már magból kikelő csimpánzot)

És ezzel a nő is így van. Ha már nagyon-nagyon (jobban nem is tud) szeret, az nem azt jelenti, hogy több dologról mesél neked, vagy mégjobban mesél lelke titkos tanairól, hanem hogy megengedi hogy kíméletlenül élj vele a testi szerelem oltárán.

Az érzelmek... Nos igen ez kemény téma, de csak hogy had mondjak egy dúrva példát, a lovak is megoldják erős érzelem nélkül, A kanca az első jött ment csődörnek oda adja magát, ha szépen nyerít, és még a sörénye is szép... Márpedig a ló gyönyörű és mindenki szerint tiszta állat.

Az ember is ugyan ilyen, ha valaki szépen "nyerít" + még "sörényre" se utolsó akkor könnyen és relátíve hamar kivívják a "jaj őt annyira szeretem, mint soha senkit" érdemérmet.

Tehát nő-férfi kapcsolatbéli elgondolás miatt firkálni valakit az gáz, hisz a lelke mélyén mindenki ugyan azt akarja, mint a firkált személy aki ki meri mondani a gondolatait.

Ééééés ez akkor fáj a plebznek a leginkább, ha már egyet is ért vele. Ez meg egy másik mentalitás kérdése, amire nem térnék ki, mert súlyos politikai viták robbannának ki, márpedig ez a fórum nem erre való.

Tehát zárszóként, így kicsit mámorosan arra kérek mindenkit, ne firkáljátok Ramiz cimborámat. köszönöm.

Hú remélem ha holnap látom ezt a topicot, nem fogok megijedni, hogy mit írtam... :D egyelőre egyet értek azzal amit ő is meg én is mondtunk.


Inkább hányj a csésze mellé, feküdj le aludni, aztán megbeszéljük, ha magadnál leszel.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Toplák

anyira még nagyon nem nagy a gond ebben megnyugodhatsz, de látom te inkább átugrottál mindenen és feltűnően a meghagyott támadható felületre öszpontosítasz elfeledve a valós problémakört.

EDIT: hoppá ez lemaradt... tehát nem a gondolatok ténylegessége miatt magyarázkodtam, hanem amiatt, hogy nem vagyok biztos a megfogalmazásom milyenségében.
Elrebegem a vágyamat
A bánatba fulladt álmokat
Hogy az ,,egyszer volt, hol nem voltból"
Jöjjön a jelen, és ne a múltból
Várjuk, vagy reméljük, a megoldást
Mert a múltba révedteknek a jövő csalódás

Fazék

Quote from: Toplák on 2006-04-26, 23:55:40
anyira még nagyon nem nagy a gond ebben megnyugodhatsz, de látom te inkább átugrottál mindenen és feltűnően a meghagyott támadható felületre öszpontosítasz elfeledve a valós problémakört.

EDIT: hoppá ez lemaradt... tehát nem a gondolatok ténylegessége miatt magyarázkodtam, hanem amiatt, hogy nem vagyok biztos a megfogalmazásom milyenségében.
sztem teljesen korrekt volt a megfogalmazásod, én részegen ennél sokkalta durvábbat és összefüggéstelenebbet tudtam volna csak alkotni :D

Toplák

Elrebegem a vágyamat
A bánatba fulladt álmokat
Hogy az ,,egyszer volt, hol nem voltból"
Jöjjön a jelen, és ne a múltból
Várjuk, vagy reméljük, a megoldást
Mert a múltba révedteknek a jövő csalódás

Mattanja

Quote from: Toplák on 2006-04-26, 23:55:40
anyira még nagyon nem nagy a gond ebben megnyugodhatsz, de látom te inkább átugrottál mindenen és feltűnően a meghagyott támadható felületre öszpontosítasz elfeledve a valós problémakört.
Nocsak, hogy magadhoz tértél hirtelen. A szöveged alapján te sem vagy több egy lónál, és mindenki mást is annak tartasz. Ki sem nézed másból, hogy képes túllépni a testiségen.

Quote from: Fazék on 2006-04-26, 23:58:50
sztem teljesen korrekt volt a megfogalmazásod, én részegen ennél sokkalta durvábbat és összefüggéstelenebbet tudtam volna csak alkotni :D
Az is, csak a tartalom nem tetszik.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Toplák

1. Én nem azt mondtam, hogy nem tud senkise túllépni rajta (legalábbis nem erre akartam kilyukadni, ha félre írtam my fault) hanem. azt akartam - és szerintem azt is mondtam - hogy a testiség az ALAPJA a kapcsolatoknak. nem tudom hogy nálatok a kécó hogy néz ki de nálunk az egész egy tömör, merev, szilárd alapon áll. az hogy mit építenek az alapra az egy más kérdés, de az se lesz ellentettje annak amit mondtam. és elismerem, hogy sokkal szebb ha egy merev alapon egy gótikus építmény áll, mint mondjuk ugyanazon egy csősz lak.

2. az hogy tudom magam konszolidálni az két dolog miatt van. 1: nem ittam túl sokat (5 bivaly) 2. ha már vadidegenekkel társalgok, megpróbálok normálisan, mindenkit ugyan olyan vita partnernek venni, és megtisztelni annyival, hogy rájöjjön, hogy bármit mondhat én reagálni fogok, és megpróbálok vele szemben nem paraszt lenni. És parasztságnak tartom azt is, ha nem tisztelnek meg valakit annyival sem, hogy normálisan beszéljen.
Elrebegem a vágyamat
A bánatba fulladt álmokat
Hogy az ,,egyszer volt, hol nem voltból"
Jöjjön a jelen, és ne a múltból
Várjuk, vagy reméljük, a megoldást
Mert a múltba révedteknek a jövő csalódás

Djinn

Szerintem nagyon leegyszerűsítitek a dolgot azzal, hogy ki mit szeretne vagy nem szeretne. Valahol ott kezdődik a dolog, hogy a legtöbben nem is tudják mit akarnak. Illetve többnyire tudják, hogy jó lenne ha elfogadnák őket, tartoznának valahová stb, stb... Szerintem mindenki ezerszer végigjárta már ezt a támát nem kell (persze lehet ha van rá igény) elemezgetni. A lényeg hogy ez kicsit bonyolultabb annál, hogy ki mit szeretne.
Ja és egy jó kapcsolat sosem a szexre épül. Nagyon fontos része de ha arra épül az már gáz véleményem szerint.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Mattanja

1. Nekem pedig úgy tűnt, hogy erről beszélsz. Most már nem számit, hogy kinek a hibája, te irtad félreérthetően, vagy én nem tudok olvasni. Testiség az alapja? De itt arról volt szó, hogy az nem jó, ha csak arra épül.
2. Hiába, én már csak ilyen paraszt vagyok. Eleve minek irtad le, hogy ittál... Igy nem érnek sokat a szavaid számomra, nem vagy vitapartner.

Quote from: Xipe on 2006-04-27, 00:00:51
dont drink and post.
:D
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Toplák

Csak hogy én se ássam el magam nagyon mélyre...

Miért nem az van akármelyik kapcsolatban, hogy a nő minnél jobban szeret, annál többet enged?

És a végén ha teljes a szerelem, lefeküdhetsz vele.

tulajdonképpen ez ilyen tyúk vagy a tojása vita... és mind a kettő mellett van igazság.

EDIt: te vagy nem ittál még életedbe, vagy elfelejtetted milyen is az, de szerintem érdemes hallgatni részeg ember szavára (Ez naon egon hangzik, de nem arra gondoltam, amit te hiszed.) Én legjobban ivókban tudok eldumálgatni idősebb emberekkel akik már sok mindent megértek, és alkoholos befolyásoltságuk miatt sokkal nyíltabbak. Mert ők tényleg azt mondják, cenzúra nélknül, amit tényleg hisznek. és már megtanultam... megéri hallgatni a tapasztaltabb szavára.
Elrebegem a vágyamat
A bánatba fulladt álmokat
Hogy az ,,egyszer volt, hol nem voltból"
Jöjjön a jelen, és ne a múltból
Várjuk, vagy reméljük, a megoldást
Mert a múltba révedteknek a jövő csalódás

Moha

Quote from: Shiroi on 2006-04-26, 23:40:58Sikerült korán megragadni a lényeget, erről van szó. Ha te tudod, hogy mit hogyan szeretnél, akkor ne alacsonyodj le mások szintjére.
Ezzel csak egyetérteni tudok! Ha te látod, hogy egyesek milyen szintre süllyedtek, nem kell neked is leereszkedned, örülj, hogy nem tartozol közéjük.
Ha kevesen is, de léteznek még olyan emberek, akiknek normális az értékrendjük ilyen téren. És szerintem érdemesebb egy ilyen emberre várni, mint lealacsonyodni és "úgy sem kapok mást" alapon hozzáállni.

Rounin

Eh...ne legyünk azért szemellenzősen zordak.... így nem lehet vitatkozni O_o

Moha

Quote from: Toplák on 2006-04-26, 23:48:21Az érzelmek... Nos igen ez kemény téma, de csak hogy had mondjak egy dúrva példát, a lovak is megoldják erős érzelem nélkül, A kanca az első jött ment csődörnek oda adja magát, ha szépen nyerít, és még a sörénye is szép... Márpedig a ló gyönyörű és mindenki szerint tiszta állat.

Az ember is ugyan ilyen, ha valaki szépen "nyerít" + még "sörényre" se utolsó akkor könnyen és relátíve hamar kivívják a "jaj őt annyira szeretem, mint soha senkit" érdemérmet.
Gratulálok. Ezzel így most szépen el is törölted az ember és az állat között lévő lehelletvékony határvonalat. :ejj:
Őszintén... ha csak a szex hajt és más nem lényeg, akkor mi különböztet meg az állatoktól?

Mattanja

Quote from: Toplák on 2006-04-27, 00:22:56
Csak hogy én se ássam el magam nagyon mélyre...

Miért nem az van akármelyik kapcsolatban, hogy a nő minnél jobban szeret, annál többet enged?

És a végén ha teljes a szerelem, lefeküdhetsz vele.

tulajdonképpen ez ilyen tyúk vagy a tojása vita... és mind a kettő mellett van igazság.
Azért van, mert az emberek többsége degenerált állatként viselkedik. Nőstény sok van, nő annál kevesebb - ugyanez vonatkozik a himekre/férfiakra. Hiányzik belőlük az erkölcs és a tartás.

Quote from: Moha on 2006-04-27, 00:27:19
Quote from: Toplák on 2006-04-26, 23:48:21Az érzelmek... Nos igen ez kemény téma, de csak hogy had mondjak egy dúrva példát, a lovak is megoldják erős érzelem nélkül, A kanca az első jött ment csődörnek oda adja magát, ha szépen nyerít, és még a sörénye is szép... Márpedig a ló gyönyörű és mindenki szerint tiszta állat.

Az ember is ugyan ilyen, ha valaki szépen "nyerít" + még "sörényre" se utolsó akkor könnyen és relátíve hamar kivívják a "jaj őt annyira szeretem, mint soha senkit" érdemérmet.
Gratulálok. Ezzel így most szépen el is törölted az ember és az állat között lévő lehelletvékony határvonalat. :ejj:
Őszintén... ha csak a szex hajt és más nem lényeg, akkor mi különböztet meg az állatoktól?
Köszönöm.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: Rounin on 2006-04-27, 00:24:13
Eh...ne legyünk azért szemellenzősen zordak.... így nem lehet vitatkozni O_o
hát igen, egyesek itt eléggé leragadnak Toplák 1-1 "durvább" mondatánál és nem akarják az egészet egybe megérteni :rolleyes:

és mellesleg ő tényleg korrekt stílusban írt, ti meg "nem éppen" úgy válaszoltatok, ahogyan illene egy vitában...
(szerk: tudom ezt pont én mondom, az időnkénti dührohamaimmal, de akkor is.)

Toplák

ti tényleg nem értitek amit mondok...

nem látjátok a különbséget, palánta és egy egész fa között... Mind a kettőre rá lehet állni, csak az egyik sokkal izgalmasabb pedig, mind a kettő ugyan onnan indul.

és az "ugyan onnan indul" az nem a szex, hanem az élet kezdete, az élet (ahogy az előbb is mondtam) fundamentuma a megtermékenyítés, azaz a testiség...

és az izgalmasabb néven nem arra gondoltam, hogy "bedugom a farkam, vagy kinn marad" (bocsássatok meg a vulgáris megfogalmazásért)  hanem pont a lírikusabb dolgokra, az érzelmekre.

De semmi sem az érzelmekből indult! Még a Biblia is azt mondja, hogy Ádám nem szeretni vágyott, hanem unatkozott egymagában. Ez mi ha nem a testiség magasztolása.



EDIT: Bocsi Fazék később vettem észre, hogy védelmemre keltél.Tényleg köszönöm :)
Elrebegem a vágyamat
A bánatba fulladt álmokat
Hogy az ,,egyszer volt, hol nem voltból"
Jöjjön a jelen, és ne a múltból
Várjuk, vagy reméljük, a megoldást
Mert a múltba révedteknek a jövő csalódás

Mattanja

Quote from: Toplák on 2006-04-27, 00:40:17De semmi sem az érzelmekből indult! Még a Biblia is azt mondja, hogy Ádám nem szeretni vágyott, hanem unatkozott egymagában. Ez mi ha nem a testiség magasztolása.
1Móz 2:18  És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt.   
1Móz 2:19  És formált vala az Úr Isten a földből mindenféle mezei vadat, és mindenféle égi madarat, és elvivé az emberhez, hogy lássa, minek nevezze azokat; mert a mely nevet adott az ember az élő állatnak, az annak neve.   
1Móz 2:20  És nevet ada az ember minden baromnak, az ég madarainak, és minden mezei vadnak; de az embernek hozzá illő segítő társat nem talált vala.
1Móz 2:21  Bocsáta tehát az Úr Isten mély álmot az emberre, és ez elaluvék. Akkor kivőn egyet annak oldalbordái közűl, és hússal tölté be annak helyét.
1Móz 2:22  És alkotá az Úr Isten azt az oldalbordát, a melyet kivett vala az emberből, asszonynyá, és vivé az emberhez.
1Móz 2:23  És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.
1Móz 2:24  Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.
1Móz 2:25  Valának pedig mindketten mezítelenek, az ember és az ő felesége, és nem szégyenlik vala.

Ádám aztán nem unatkozott. Olvasd az első sort, onnan indult minden.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Yakumo

Segítő társat, hozzá illőt!
Szerintem ebben több érzelem van, mint sok gondolatban itt.
Csak egy megjegyzés: Nálam nem a testiségből indul ki egy kapcsolat, hanem minden esetben érzelemből. Ja, hogy ti nem így vagytok vele, ezért bocs, de ezt nem tagadom meg más vélemények miatt, mégha a többség ezt hülyeségnek vagy akár szentimentalizmusnak is nevezi. De ha nekem kell valaki, az azért kell elsősorban, mert azt érzem, ha mellettem van jól érzem magam. És tudom becsülni az eszét és felfogását, az emberi dolgokhoz való hozzáállását. Ez jelenti nálam azt, hogy tetszik nekem. A testiség ebből alakul ki és ezután következik. Viszont szükséges jó és csodálatos dolog emellett természetesen és nem is működik enélkül egy tartós kapcsolat. Ebben egyetértek. De a sorrend meg kell hogy legyen. Tudom ma ez fordítva van, de csak azért, mert az emberek nem gondolkodóak és tisztánlátóak. Könnyebb és "jobb" sokmindenkit megdugni és utána rájönni, hogy ő lesz-e társad, mint azért szeretkezni valakivel, mert úgy gondolod, ő lehet a társad.
Most persze kövezzetek, aki akar! De én itt végeztem. Köszönöm a szót!

Moha

Quote from: Yakumo on 2006-04-27, 01:32:36Könnyebb és "jobb" sokmindenkit megdugni és utána rájönni, hogy ő lesz-e társad, mint azért szeretkezni valakivel, mert úgy gondolod, ő lehet a társad.
Itt a lényeg az egészben. A nyelv eleve szépen kifejezi: nem mindegy, hogy megdugsz valakit, vagy szeretkezel vele!
Egyetértek veled Yakumo, a sorrend nem mindegy! És szerintem ez a hozzáállás a helyes, még akkor is, ha az emberek töbsége - tisztelet a kivételnek - másként gondolja.

Ramiz

[quote a
Quote from: Yakumo on 2006-04-26, 23:35:43
Csak egy hozzáfűznivaló: NEM kell feltétlenül idomulni ehhez a felfogáshoz, ha tényleg így gondolod, ahogy írod, akkor miért akarnád a saját normális hozzáállásodat eldobni a birkákéért cserébe?
Mert birkák között élek, birkákkal találkozok folyton... Vigyázat, ez nem lenézést jelent a részemről! Nagy valószínűséget adok annak, hogy én vagyok a giliszta, aki nem elég érett ahhoz, hogy megértse a birkákat. Talán csak túl romantikus vagyok a sok könyv és film miatt, túl romantikus ez alatt a hentai-imádó és semmit erkölcstelennek és megvetendőnek bélyegezni nem tudó réteg alatt, amit le kell vetkőznöm, ahogy öregszek. Ki tudja?

Quote from: Fazék on 2006-04-27, 00:33:10
(szerk: tudom ezt pont én mondom, az időnkénti dührohamaimmal, de akkor is.)
Á, szóval ezeket te is észreveszed? :) ;)

Quote from: Fazék on 2006-04-27, 00:33:10most egyelőre ennyit, ha lesz egy kicsit erősebb őszinteségi rohamom, akkor többet is írok majd :)
Várjuk! :D

Quote from: Xipe on 2006-04-27, 00:00:51
dont drink and post.
Seconded that! :D :zen:


Ádámnak meg könnyű volt. Ha csak egy férfi és egy nő van a világon, nincs olyan, hogy "találok jobbat"... Ádám helyében talán, talán még nekem is sikerült volna egy normális kapcsolatot kiépítenem Évával (még ha ki is szedik egy-két csontomat miatta :D ). :)

Quote from: Yakumo on 2006-04-27, 01:32:36
Ja, hogy ti nem így vagytok vele, ezért bocs, de ezt nem tagadom meg más vélemények miatt, mégha a többség ezt hülyeségnek vagy akár szentimentalizmusnak is nevezi.
Ne legyél ilyen aggresszív, senki sem tagadja a véleményedhez való jogot, legalábbis itt nem... Ezért is mertem egyáltalán előhozni az egész témát. (Máshol kussolok, nem akarom, hogy kiröhögjenek vagy kiközösítsenek.)

Quote from: Yakumo on 2006-04-27, 01:32:36De ha nekem kell valaki, az azért kell elsősorban, mert azt érzem, ha mellettem van jól érzem magam. És tudom becsülni az eszét és felfogását, az emberi dolgokhoz való hozzáállását.
És ha nem találsz senkit, aki ugyanígy érez veled kapcsolatban, akkor változtatnál a hozzáállásodon vagy cölibátusban élnél?
Most már érted, miről beszéltem az elején, ugye?

Quote from: Yakumo on 2006-04-27, 01:32:36Ez jelenti nálam azt, hogy tetszik nekem. A testiség ebből alakul ki és ezután következik. Viszont szükséges jó és csodálatos dolog emellett természetesen és nem is működik enélkül egy tartós kapcsolat. Ebben egyetértek. De a sorrend meg kell hogy legyen.
Nem mondom, hogy szerintem is így van, mert nem merek dönteni. De szeretném, hogy így legyen, csak ennyit mondok...

Quote from: Yakumo on 2006-04-27, 01:32:36Most persze kövezzetek, aki akar! De én itt végeztem. Köszönöm a szót!
Tehát a fentebbi aggresszív, védekező stílus nem is a "többi ember", a könnyen leírható "többség" ellen szólt, hanem ellenünk? Tényleg ezt nézed ki belőlünk? Hát köszi... " :merci: "
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zanador

A thread cime kicsit becsapós (szvsz), de maga a téma tényleg érdekes. Látom, már megint arra itéltem magam, hogy a skálának azt a talán nem is létező 3. végletét képviseljem:

Előszöris néhány kérdés, ami felmerült bennem:
Toplák: értem, hogy mire gondolsz, hogy az egész ügylet tényleg visszavezethető valahol a kezdetekben a fajfenttartásra, de mivel úgy tűnik, hogy a fogamzásgátló módszerek egyre népszerűbbek, szerintem ezt nem igazán lehet mára már igazi oknak tekinteni azok körében, akik előbb lefekszenek a másikkal, és utána talán tartós lesz a kapcsolatuk. És mivel úgy látom, hogy azért itt mindenki tudja, hogy mit beszél, természetesen ezt azoknál se lehet oknak tekinteni, akik az érzelmekre, a lelki dolgokra épitik a kapcsolataikat. Igy viszont elméleti hibába ütközünk, ami vagy ott van, hogy a fajfenntartás az oka az embernél mindennek, vagy ott, hogy ez a tény (mármint, hogy a fajfenntartás az ok) még a mai napig is megállja a helyét.

Az érzelem+lelkiség "pártiak"nál meg úgy tűnik (legalábbis nekem), hogy a testiséget erkölcsök miatt (vagy éppen azokkal) visszafogják (félreértés megint csak ne essék, az erkölcsöt nem tartom negativnak, talán ez az egyetlen olyan fogalom, amit az embereknél helyenként megfigyelhetünk, de az állatoknál nem). Úgy értem, hogy itt se tagadta senki, hogy ez is egy fontos része egy tartós kapcsolatnak, és ez is hozzáad valamit az egészhez, csak ti azt mondtátok, hogy szerintetek máshonnan indulnak a dolgok.

Ebből nekem úgy tűnik, hogy mindenki egyetért abban, hogy egy egész, az két félből fog összeállni, csak azon megy a nézeteltérés, hogy hol is kezdődött (Toplák, ha jól sejtem erre mondtad, hogy "tyúk meg tojás"). Pedig még abban is egyetértett mindenki, hogy ez személyfüggő (véletlen se azt mondom, hogy azok akik az egyik ill másik véleményen vannak, azok tényleg az egyik ill másik nézet szerint élnek. erről egyszerűen nem tudok semmit, ezért nem is mondok ilyet), márpedig mint tudjuk, mindkettőre van példa.

(bocs, a saját álláspontom kifejtésére végül már nem maradt erőm, majd pótolom, de a véleményem részben már ebben is bennevan)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Toplák

No akkor haladjunk szép sorban...

Már megbántam hogy előhoztam a bibliát, és nem azért, mert hogy megdöntöttnek tartom a bibliával kapcsolatban álló kijelentésemet. Hanem azért, mert elvből nem fogom műelemezni a könvecskét, mert úgy gondolom, hogy azt csak globálisan szabad nézni.. Tilos kivesézni, és emiatt. Persze mindenkiben más mondatfoszlány marad meg, más lesz a történetekről és a hozzájuk fűzött jelentés tartalomról alkotott véleménye. Tehát ezért bocsáss meg, de nem fogom elmagyarázni, miért is jelenti (hozzá teszem újra, szubjetktív vélemény) azt amit jelent.

Aztán... hamár a dugni/szeretkezni szó jelentéstartamára kitértünk és megállapítottuk, hogy mennyivel is szebben hangzik az utóbbi mint az előbbi (Jelzem tényleg jobb olyan nővel lenni akit szeretsz is) akkor én ehhez még két dolgot fogok hozzáfűzni. Az egyik, hogy vajon a szexet, miért hívják testi szerelemnek, illetve ami még "megdöbbentőbb" miért mondják egy kapcsolatban, az első szexre, hogy beteljesül a szerelmük? És a választ egy kedves cimborám bölcsességével szeretném megadni. kérlek had idézzem: "Mindenki a nullára törekszik." Ez a mondat egy annyira veszélyesen sok jelentésű, hogy akár egy külön topicot is kaphatna. Nem is mondom el, hogy szerintem mit jelent, hisz gondolom sejtitek, hogy a jelen állás szerint mit akartam vele megfogalmazni.

Ramiznak csak annyit, hogy max 19-20 éves koráig jellemfejlődik az ember szerintem (a körülöttem állókból kiindulva) utána már csak csiszolódik. tehát 20 vagy afelett már nem vén vagy hanem érett :D bezzeg én a magam szomorúan öreg tizenhét évével :D:D

Végül és elsősorban megszeretném köszönni, Zanador kolegának a kollektív, éleslátású és rettenetesen velős szummázását. tényleg jó lett... te biztos szoktál írni újságoknak ismertetőt, vagy ha nem, az egy öreg hiba. :)
Elrebegem a vágyamat
A bánatba fulladt álmokat
Hogy az ,,egyszer volt, hol nem voltból"
Jöjjön a jelen, és ne a múltból
Várjuk, vagy reméljük, a megoldást
Mert a múltba révedteknek a jövő csalódás

sirtomi

Quote from: Yakumo on 2006-04-27, 01:32:36
Segítő társat, hozzá illőt!
Szerintem ebben több érzelem van, mint sok gondolatban itt.
Csak egy megjegyzés: Nálam nem a testiségből indul ki egy kapcsolat, hanem minden esetben érzelemből. Ja, hogy ti nem így vagytok vele, ezért bocs, de ezt nem tagadom meg más vélemények miatt, mégha a többség ezt hülyeségnek vagy akár szentimentalizmusnak is nevezi. De ha nekem kell valaki, az azért kell elsősorban, mert azt érzem, ha mellettem van jól érzem magam. És tudom becsülni az eszét és felfogását, az emberi dolgokhoz való hozzáállását. Ez jelenti nálam azt, hogy tetszik nekem. A testiség ebből alakul ki és ezután következik. Viszont szükséges jó és csodálatos dolog emellett természetesen és nem is működik enélkül egy tartós kapcsolat. Ebben egyetértek. De a sorrend meg kell hogy legyen. Tudom ma ez fordítva van, de csak azért, mert az emberek nem gondolkodóak és tisztánlátóak. Könnyebb és "jobb" sokmindenkit megdugni és utána rájönni, hogy ő lesz-e társad, mint azért szeretkezni valakivel, mert úgy gondolod, ő lehet a társad.
Most persze kövezzetek, aki akar! De én itt végeztem. Köszönöm a szót!

Egy kapcsolathoz fontos a sorrend szerintem is. Tényleg az a fontos, hogy jól érezzem magam vele, és Ő is velem. Aztán kialakul valami és jön a testiség is, ami jó :)
De velem sokszor előfordult már, hogy megláttam egy nőt, tetszett, de csak testileg, és meg sem akartam ismerni, csak "megdugni". Szerintem ez nem baj, előfordul.

Ramiz

Quote from: Toplák on 2006-04-27, 07:14:57
Már megbántam hogy előhoztam a bibliát, és nem azért, mert hogy megdöntöttnek tartom a bibliával kapcsolatban álló kijelentésemet. Hanem azért, mert elvből nem fogom műelemezni a könvecskét, mert úgy gondolom, hogy azt csak globálisan szabad nézni.. Tilos kivesézni, és emiatt.
Globálisan nézni? Azaz távolról, becsukva? Vagy ha meg akarod beszélni valakivel, hogy mit jelent szerintetek a 45. oldalon egy passzus, akkor meg kell beszélnetek az egészet végig? És miért tilos? Na mindegy, ezt inkább a vallásokban beszéljük meg.
Én addig fogok próbálni "fejlődni", amíg úgy nem érzem, hogy elfogadnak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: Toplák on 2006-04-27, 07:14:57Már megbántam hogy előhoztam a bibliát, és nem azért, mert hogy megdöntöttnek tartom a bibliával kapcsolatban álló kijelentésemet.
Akkor te tényleg nem érted, amit olvasol.
Quote from: Toplák on 2006-04-27, 07:14:57Hanem azért, mert elvből nem fogom műelemezni a könvecskét, mert úgy gondolom, hogy azt csak globálisan szabad nézni.. Tilos kivesézni, és emiatt.
Ha kiveszel részeket (nem 1-2 mondatot) akkoris értelmezhető.
Quote from: Toplák on 2006-04-27, 07:14:57Persze mindenkiben más mondatfoszlány marad meg, más lesz a történetekről és a hozzájuk fűzött jelentés tartalomról alkotott véleménye.
Csak benned olyan maradt meg, ami le sincs irva.
Quote from: Toplák on 2006-04-27, 07:14:57Az egyik, hogy vajon a szexet, miért hívják testi szerelemnek, illetve ami még "megdöbbentőbb" miért mondják egy kapcsolatban, az első szexre, hogy beteljesül a szerelmük?
Azért mondják rá azt, mert nem azzal kezdődik a kapcsolat, hanem a szellemi/lelki megismeréssel, és ha ezeken a területeken is megfelelnek egymásnak (igen, "is", mert egyértelmű fizikai vonzalom nélkül bármilyen okos/aranyos lehet bárki, nem lesz semmi). akkor jutnak el a szexualitásig.
Quote from: Toplák on 2006-04-27, 07:14:57Ramiznak csak annyit, hogy max 19-20 éves koráig jellemfejlődik az ember szerintem (a körülöttem állókból kiindulva) utána már csak csiszolódik.
Tehát megsértődnél, ha csak annyit mondanék, hogy a körülötted állók enyhén szólva egyszerűek?

Pont egy olyan 17 éves éves szavai számitanak, akinek sem a Bibiliához, sem a pszichológiához nincs köze, de azért mindkettőt felhozza? Ne nevettess. De általad is jobban megismerem a mai fiatalokat.

Quote from: sirtomi on 2006-04-27, 10:35:20Egy kapcsolathoz fontos a sorrend szerintem is. Tényleg az a fontos, hogy jól érezzem magam vele, és Ő is velem. Aztán kialakul valami és jön a testiség is, ami jó :)
Igy van. A sorrend a fontos.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((