Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: noriko on 2007-04-07, 22:28:55Szóval, Twin Peaks: Tök jó! :D Nagyon élveztük egészen addig, amíg le nem zárult a Laura Palmer szál. Húgommal nézem, és eddig minden este lenyomtunk vagy 4 részt, de most megálltunk, mert onnantól valahogy kezd ellaposodni már. :( Várhatók még jó dolgok azért?
Szerintem ott érdemes abbahagyni, amikor [spoiler=Minor spoiler]Laura Palmer gyilkosa börtönbe kerül[/spoiler]. Onnantól egyre laposabb az egész. Minél előbb hagyod abba, annál jobb, mert az már csak a TWIN PEAKS ÉRZÉS-t rombolja, ami hátravan. És a film (Fire walk with me!) is, amit szintén sokan nem szeretnek, viszont nem lapos, hanem "csak" nagyon sötét és gonosz, csak alig utal a sorozatnak a végére.
Egyébként ha a TP bejött, és sorozatéhséged van, tudom ajánlani az American Gothic-ot. Igaz, én is még csak most szedem, de aviban gyorsan jön (nekem dvd-n kell wahahah :) de ha megvárod, akkor azon adom oda majd). Alapsztori: egy fiatal lány meghal egy kisvárosban. :) De nem koppintás. Itt nincs nyugis felszín, itt már a pilotban rengeteg misztikum, feszültség és ellentét jön elő. A sötét hatalmi figura ráadásul a seriff a kisvárosban, tehát itt nem a hatóság a jófiú. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: noriko on 2007-04-07, 22:34:09
Quote from: Solid Snake on 2007-04-07, 22:30:21
Azonban miután véget ért a Prison Break Season 2
?? a hétfői már a season finálé volt?? Ó akkor gyorsan meg is nézem. Én még azt hittem, lesz egy rész!

ja és GO DEXTER!
:)
Az állítólagos új rész valójában csak egy április 1. tréfa volt az IMDB-sek részéről, összesen 22 része van a 2. évadnak, a végső felvonás, a Sona már kint van.

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-07, 22:36:52
Hát igen, WE LOVE DEXTER - kár, hogy a könyv csalódás a sorozathoz képest, főleg a második kötet.

Akkor inkább nem kezdek bele a könyvbe, nekem a sorozat az etalon, csalódni pedig nem szeretnék.  :ejnye:

noriko

American Gothic? Hát nem is tudom. A leírásod alapján ez főleg a TP sötét oldalát adja vissza. Nekem TP-ben meg főleg a nyugis felszín jött be, meg a bizarr random dolgok. Pl. a különösebb cél nélküli állatjelenetek (szarvasfej az asztalon: "Ja, az? Leesett." meg: "Look! Real ducks on a real lake!", aztán láma az állatorvosnál :D ), a sok gasztronómiai mozzanat: kávé, fánkok, piték, stb. , az olyan figurák, mint a log lady vagy az öreg pincér, ja és a Tibeti módszer is priceless!  :D

De mivel kezdem sorozatjunkienak tartani magam, érdekel az AG is! Majd kölcsön adhatod! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: Solid Snake on 2007-04-07, 22:49:23
Quote from: kikuchiyo on 2007-04-07, 22:36:52Hát igen, WE LOVE DEXTER - kár, hogy a könyv csalódás a sorozathoz képest, főleg a második kötet.
Akkor inkább nem kezdek bele a könyvbe, nekem a sorozat az etalon, csalódni pedig nem szeretnék.  :ejnye:
Ha neked a sorozat az etalon, akkor tényleg ne olvasd el a könyvet, de azért ne hidd el, hogy rosszabb, mint a sorozat. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2007-04-08, 01:58:07
Quote from: Solid Snake on 2007-04-07, 22:49:23
Quote from: kikuchiyo on 2007-04-07, 22:36:52Hát igen, WE LOVE DEXTER - kár, hogy a könyv csalódás a sorozathoz képest, főleg a második kötet.
Akkor inkább nem kezdek bele a könyvbe, nekem a sorozat az etalon, csalódni pedig nem szeretnék.  :ejnye:
Ha neked a sorozat az etalon, akkor tényleg ne olvasd el a könyvet, de azért ne hidd el, hogy rosszabb, mint a sorozat. :)

Neten utánanéztem a plotnak. Vannak különbségek rendesen, a legszembetűnőbb a könyv befejezése (ami lehet, hogy a sorozatbeli alkalmazás esetén telitalálat lett volna - semmi bajom nincs a szuper lezárással, de talán a könyvbeli végkifejlet darkossága miatt jobban üthetett volna a sorozatban...nem is tudom...).
[spoiler=Book's ending]Dexter futni hagyja Briant, Deb rájön Dex valódi énjére, Laguerta meghal[/spoiler]

Randal

Firefly

Az rpg.hu-n, meg az sg.hu-n olvastam, hogy a Serenity lett egy szavazáson a legjobb sci-fi film. Kis utánajárással találtam linkeket a sorozattal kapcsolatban. Beleolvastam és...
Nos, nagyon sok szép kép volt benne, a beleírt idézetek fantasztikusak voltak, és az ismertető is jól sikerült.
Ennek kapcsán szépen megszereztem és megnéztem.
Értékelés? Minek? Egyszerűen fantasztikus. Jól kitalált sztori, jó karakterek, frankó akciók, szép képek (a rosszabb release ellenére is), és nagyon jó poénok.
Frusztráló dolog talán csak a forgó izé volt a hajó külső részén, meg a vonatos résznél a magleves vonat mellett a póznák.
A kínai káromkodás belekeverése nagyon jó ötlet, sajna az én felirataim elejében nem volt fordítás,a  végén volt, csak azt nem tudom, hogy az hiteles-e vagy sem.
Sajnálom, hogy csak 14 részes lett, de a képregényt majd elolvasom, meg majd a filmet is.
Az rpg ahogy nézem fogy rendesen, sajna a Dragonlancesekkel.

Viszont új hír, hogy megint kiadják a Serenityt valami extra lemezzel, mivel az első nyomás elfogyott.
Lehet, hogy egyzser még a sorozatot is folytatják???

Jericho 17. rész

Nyugaton a helyzet fokozódik:D
Van krízis a városban, mesterlövész jelöltek, bombakereskedés, Menedéklakó-szerűség elküldés (Lásd Fallout 1 vége), hamis(?) FBI igazolványosdis-terrosta gyanús személy...
Egyszóval csupa olyan dolog ami kelti a feszltésget, hogy tovább nézzem a sorozatot.

kikuchiyo

Quote from: Randal on 2007-04-11, 10:20:33
Firefly
Értékelés? Minek? Egyszerűen fantasztikus.
:appl: :jee: :cool:
Quote
A kínai káromkodás belekeverése nagyon jó ötlet, sajna az én felirataim elejében nem volt fordítás,a  végén volt, csak azt nem tudom, hogy az hiteles-e vagy sem.
Keress rá arra, hogy "Firefly chinese", találhatsz olyan adatbázist, ahol össze vannak gyűjtve a kínai káromkodások hiteles fordítással, magyarázattal.
Quote
Lehet, hogy egyzser még a sorozatot is folytatják???

Sajna 99.999999%, hogy nem.
Failure is the default option

Randal


Quote
Lehet, hogy egyzser még a sorozatot is folytatják???


Sajna 99.999999%, hogy nem.

Naaa, azért ennél kevesebb százalék:D
Jó, valaszeg tényleg nem, de ha ennyire fogy a cucc rajongói szinten, plusz továbbra is vannak találkozók, attól még lehet. na meg a rendezőnek ott vannak a Puffy a vámpíjok jéme meg mittomén milyen idióta sorozatai, szal ha ezeket nézik akkor nem rendez rosszul.

Azért én adnék esélyt neki. Na, de majd meglátjuk ha a 2. kiadású DVD-k is elfogynak:D

Raggie

Quote from: Randal on 2007-04-11, 10:20:33
Firefly
Sajnálom, hogy csak 14 részes lett, de a képregényt majd elolvasom, meg majd a filmet is.
Hát mi is sajnáljuk, de még az is lehet, hogy így jobb(lehet hogy csak ellaposodott volna vagy csak "simán" elcseszik :) ).

Btw a filmet azért inkább nézd meg, ne pedig elolvasd ;) :rotfl: .

Folytatása meg sajnos tényleg nem hiszem hogy lesz, lévén már a film is csak azért készülhetett el, mert "nagyon népszerű volt a sorozat". Aztán meg az sem hozta be a várt bevételt... szóval nemtom...
Személyes véleményem szerint meg már a filmet is olyanra csinálta a rendező, hogy lezárja a sorozatot. Kicsit mintha el is búcsúzna tőle.
[spoiler=a filmre nézve]Sokan meghalnak a csapatból ugye... meg már a legpozitívabb karakter(a pap) nincs velük, végén szintén temetéssel zárul, mint az a sorozatbeli rész ami azután készült hogy megtudták leállítják a projectet. Az egésznek a hangulata is kicsit komolyabb, sötétebb... stb.[/spoiler]
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Randal

Quote
Btw a filmet azért inkább nézd meg, ne pedig elolvasd ;) :rotfl: .

Arrgh. Igaz:D

Elolvastam a spoilert. Lehet nem kellett volna, mert nagyon elszomorodtam. Pedig azt olvastam, hogy trilógiára tervezték a Serenityt a színészek szerződése szerint.

Ami érdekes még, lehet könyv is készülni fog majd.
Rókabőr,rókabőr,rókabőr...:(

Ettől függetlenül a legszebb 14 rész volt amit valaha láttam sorozatban.

Raggie

#640
Quote from: Randal on 2007-04-11, 19:41:47
Elolvastam a spoilert. Lehet nem kellett volna, mert nagyon elszomorodtam. Pedig azt olvastam, hogy trilógiára tervezték a Serenityt a színészek szerződése szerint.

Ami érdekes még, lehet könyv is készülni fog majd.
Rókabőr,rókabőr,rókabőr...:(

Ettől függetlenül a legszebb 14 rész volt amit valaha láttam sorozatban.
Hát igen. Amikor frissen néztem meg én sem tudtam belenyugodni, folyamatosan átkoztam az amcsikat, a producereket, a mindenkit hogy miért állítottak le egy ilyen istentelenül jó és hangulatos sorozatot, de aztán mostmár így kicsit később meg a film és a képregény után végülis kicsit belenyugodtam/megnyugodtam és azt mondom, hogy nem biztos hogy rossz ez így... vagy éegalábbis biztosan nem a legrosszabb befelyezése a dolognak(lásd amiket előző postomban említettem).

Meg ennek is van külön egy kis Firefly hangulata... olyan "drifter" volt ez a sorozat is, mert csak úgy belekezdet, nem volt nagy rajongótábora de csinálták-csinálták és persze szívvel-lélekkel(ami meg is látszik rajta :) ) és persze a jófejeknek sohasincs szerencséjük -hogy a sorozatbeli motívummal éljek- ezért CANCEL-t kapott. Persze minden ember nem lehet hülye és ezért felfedezték az értelmes és igényes sci-fi rajongók, marhanagy tábora lett és minden képkockáját imádták de már későn.
Ekkor jött a film aminek készítésekor szerintem Joss Wheddon már látta hogy ez a sorozat utolsó búcsújelenete, vagy tulajdonképpen végkielégítése a producerek részéről, és ezért csinálta meg olyanra amilyenre. Elmondta amit akart. Lezárta.
Ennek is van valamilyen bája! :) Persze keserű/szomorú de a sorozatra is sokszor jellemző volt ez a hangulat.

A könyv:erről nem tudtam, de ha csak a filmről szóló "kulisszák mögött" témájú akkor már láttam és olvastam is és az nem rókabőr, hanem Firefly-fan kezében mérhetetlen nagy kincs! :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Randal

#641
A könyvről: érdekelne, hogy honnan lehetne letölt... beszerezni:D

Serenity: Shit,shit,fakkfakkfakk.aaaargggghhhhh. a Bithídról leszedett változat magyar szinkronos:(
Most szedhetem le angolul máshonnan.

szerk:
Poén a Serenity elején mikor Simon és a huga szöknek kifele, akkor egy oldalajtó mögül kijön egy férfi és egy nő és a következő mondat hangzik el:

- Látta már az új LV16-ost?
- Nem? Azt mondják nagyszerű...

Magyarázat akinek nem esne le:
[spoiler]
A mondat a Star Warsban hangzik el hasonló formában, mikor Ben Kenobi kapcsolja lefelé a Halálcsillagban a cuccost ami a hajót tartja fogva és ott ebzsélget két rohamosztagos.

Az LV16 pedig az Alien - Bolygó Neve: Halálban szerepl. Ez a bolygó száma. Bár nem biztos, viszont az tut, hogy LV-vel kezdődik.[/spoiler]

edit2 alsó posthoz:

Selmo: Tééényleg:D Az is egy jó filmsorozat volt. Érdekes módon a 2. és a 3 is jó volt. Nagy kedvencem a 2.:D

Raggie: Talán valóban jobb is így, hogy így lett befejezve, mert tényleg egy csillogó gyöngyszem maradt így. Azért én még várok nyár végéig, hogy mi lesz a 2. DVD kiadással, aztán meglátjuk milyen hírek lesznek.
Utánna meg megveszem a Firefly csomagot.

Télleg. Nem tudja valaki, hogy asztali DVD lejátszót hogy lehet régiófüggetleníteni?

Selmo

Aliensben LV-426 ;)

A tökéletesség unalmas.

Raggie

Quote from: Randal on 2007-04-11, 21:31:12
A könyvről: érdekelne, hogy honnan lehetne letölt... beszerezni:D
Nemtom, de ha találok torr3ntet akkor linkelek majd ;) .
Quote from: Randal on 2007-04-11, 21:31:12Serenity: Shit,shit,fakkfakkfakk.aaaargggghhhhh. a Bithídról leszedett változat magyar szinkronos:(
Most szedhetem le angolul máshonnan.
Nekem meg van DVD-n. Ha eljössz valamilyen meetre vagy közös heppeningre akkor akár le is tudom írni neked azt odaadom.
Quote from: Randal on 2007-04-11, 21:31:12
szerk:
Poén a Serenity elején mikor Simon és a huga szöknek kifele, akkor egy oldalajtó mögül kijön egy férfi és egy nő és a következő mondat hangzik el:

- Látta már az új LV16-ost?
- Nem? Azt mondják nagyszerű...

Magyarázat akinek nem esne le:
[spoiler]
A mondat a Star Warsban hangzik el hasonló formában, mikor Ben Kenobi kapcsolja lefelé a Halálcsillagban a cuccost ami a hajót tartja fogva és ott ebzsélget két rohamosztagos.

Az LV16 pedig az Alien - Bolygó Neve: Halálban szerepl. Ez a bolygó száma. Bár nem biztos, viszont az tut, hogy LV-vel kezdődik.[/spoiler]
o.O :eek: :D LOL! :lol: Ez mekkora poén Hogy én miért nem vettem észre?! :)

Quote from: Randal on 2007-04-11, 21:31:12Raggie: Talán valóban jobb is így, hogy így lett befejezve, mert tényleg egy csillogó gyöngyszem maradt így. Azért én még várok nyár végéig, hogy mi lesz a 2. DVD kiadással, aztán meglátjuk milyen hírek lesznek.
Utánna meg megveszem a Firefly csomagot.

Télleg. Nem tudja valaki, hogy asztali DVD lejátszót hogy lehet régiófüggetleníteni?
:D Hát igen. Egyetéretek.
A kérdéssel meg szerintem próbálkozz meg a Help topicban ;) .
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

noriko

Firefly4ever!!! :Kiraly:

viszont...most beleolvastam a fentebb lévő Serenity-spoilerbe, és gyanús, hogy én azt nem is láttam... Láttam ugyanis egy Serenity nevezetű hosszú részt, de abban mintha nem lettek volna ilyenek, és úgy hírdette magát, hogy az lett volna az eredeti pilot a sorozathoz, csak leszavazták Fox-ék (vagy ahol ment..), és helyette gyorsan összedobták a Train Job-ot. Szóval, akkor ez ugye más lehet?

Prison Break: szegénykét jól lehúztam legutóbb. Na azóta megnéztem (pár perce) a második évad utcsó részét, és meg kell hagyni, egész ügyesen megcsinálták, hogy legyen kedvem a harmadik évadhpz is majd!! Pedig már teljesen azt hittem, hogy azt nem fogom majd nézni. Na szóval, érdekes vége lett most ennek.  :smile:
"I wish I could, but I don't want to."

Randal

noriko:
Van a Firefly - Serenity (pilot) és van a Serenity mozifilm. A kettő között pedig van egy 3 részes képregény. Bit-hídról beszerezhetőek. Igaz a film magyarul. Szal valahonnan angolul szerezd meg.

Raggie

Quote from: noriko on 2007-04-11, 23:56:17
Firefly
Bizony. Randal jól mondja. Sőt szerintem nem is véletlen, hogy ugyanazt a címet adta a legelső epizódnak és ugye a zárófilmnek JW.
Arról viszont nem tudtam, hogy leszavazták volna a pilot-ot és azért lett volna a második rész... meg hát a pilot epizódok sokszor szoktak hosszabbak lenni, mint azután a sorozat többi része, és a Serenity másfél órás míg a train job már csak háromnegyed... szóval én szerintem a pilot csak simán a pilot és utána a többi rész a sorozat.
:zen:

Azt viszont félre ne értsd, hogy nem a pilot és a mozifilm között van a képregény :) (csak mert én tudom, hogy Randal jóra gondolt, de félreérthetően írta le)
sorrend: pilot -> sorozat -> képregény -> Serenity film

Quote from: noriko on 2007-04-11, 23:56:17Prison Break
nna véégre befejezték a második évadot... akkor neki is állok beszerezni! ;) :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

Az úgy volt, hogy a Fox fejesei nem találták elég jónak a pilotot, ezért kellett a Train Jobot első részként leadni. A továbbiakban sem érdekelte őket, hogy az epizódok sorrendje nem véletlen, mert összefüggések, visszautalgatások vannak köztük, így előnytelen, gyakran váltogatott időpontokban, összevissza adták le a sorozat - úgy kétharmadát, merthogy pár rész le sem ment az első alkalommal.

A Serenity-ről meg azt érdemes tudni, hogy az volt az első film, ami a HD-DVD másolásvédelmének feltörése után kijött 720p felbontában :)
Magáról a filmről annyit, hogy olyan nincs, hogy egy Firefly-rajongó ne nézze meg, de utána tipikusan már sajnálni szokta, hogy megnézte. :P
Failure is the default option

Raggie

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-12, 01:32:25
Magáról a filmről annyit, hogy olyan nincs, hogy egy Firefly-rajongó ne nézze meg, de utána tipikusan már sajnálni szokta, hogy megnézte. :P
Miért? Én nem sajnáltam. Pont azt próbáltam kifejezésre juttatni, hogy más mint a sorozat, de direkt más és illik a végére szerintem.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

noriko

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-12, 01:32:25
gyakran váltogatott időpontokban, összevissza adták le a sorozat - úgy kétharmadát
ez hogy...mi...ki az aki kitalál ilyet?? direkt akarták, hogy bukjon a sorozat vagy mi? ez amolyan kulisszák mögötti erőharc? más értelmét nem látom egy ilyen hülye döntésnek. Azt hinné az ember, hogy azért valamennyire értenek hozzá... :rolleyes:  :ejj:

Serenity-t ki tudja kölcsönadni? :D
"I wish I could, but I don't want to."

Raggie

Quote from: noriko on 2007-04-12, 01:44:30
Serenity-t ki tudja kölcsönadni? :D
Csak avi-ban van meg, de azt kölcsön tudom adni.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Damnatus

A Serenity a film, a Firefly pedig a sorozat?

Ramiz

Quote from: noriko on 2007-04-12, 01:44:30Serenity-t ki tudja kölcsönadni? :D
Megvan DVD-n. (Pm me.)

Quote from: Damnatus on 2007-04-12, 07:31:22A Serenity a film, a Firefly pedig a sorozat?
Igen. És van egy rövid képregény is, ami a kettő között játszódik, és szerintem egész jó. Persze csak fanoknak. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate



Ezt a képregényt + a pilotot honnan tudnám lehúzni tesztverzióként beszerezni?
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Randal

Írogattam, hogy a Bit-hídról, ha esetleg tudod mire gondolok:D
De amúgy kering a neten rendesen torrentként.

Damnatus

egyébként utálom azokat a sorozatokat, amik nincsenek lezárva, épp készülnek, mert várni kell! A Lostot is alig tudom kivárni. Animéből is csak a lezártakba kezdek bele, és egyhuzamban igyekszem végignézni. (Persze a DB összes kicsit megviselte a szervezetemet. :D)

Damnatus

Quote from: Fate on 2007-04-12, 10:38:36


Ezt a képregényt + a pilotot honnan tudnám lehúzni tesztverzióként beszerezni?

http://isohunt.com/torrents/firefly?ihp=1&iht=-1&ihs1=2&iho1=d

Damnatus

Na tessék. Ma megnéztem a lost e03s16-ot és egy hetet kell várni a kövi részre! Szörnyű!

Randal

Akko én mit mondjak? Tegnap óta megvan a Jericho 1x18, de felirat még nincs hozzá, valszeg holnap hozzájutok az angolhoz...
Addig emg dögunalom:(

Damnatus

Hm... Jobban érzem magam, ha másnak még rosszabb!  :__devil:
Death Note-ot pl. ezért nem kezdtem el.