Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Puru²

Na a Walking dead kezd megint egyre jobb lenni.

Cloud

Jaja uccsó részben végre megtörtént amire sokan vártak. :D

Selmo

Bezzeg a Revolution kezd egyre szarabb lenni.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Az az a sorozat ugye ahol elmegy az áram?

Nakedape

akinek hiányzik a house m.d. az komolyan menjen orvosi konferenciára esetbemutatásokra  :Kiraly:, belgyógyászati társaság szakma gyűlésén vagyok és végig vigyorogtam.
legjobban passzoló történet

Beteg felvétel, első betegség tipp-> transzfúzió kéne-> család nem engedi, mert jehova tanúi-> más kezelés-> nem javul -> meggyőzik őket egy hosszú beszélgetéssel-> transzfúzió után epilepsziás roham-> család szerint persze miatta, nehezítés-> következő diagnózis LUPUS gyanú (:D:D:D) (mi persze már tudjuk, hogy nem az, nem is lupus persze- valami nagyon ritka helyette-, új gyógyszer van hozzá, OEP nem is adja, beszerzik adományként. the end
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Vicces lehetett. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

szpeter

Az Arrow-ot nézi itt valaki? Nem egy hatalmas eresztés de egész jó, a karakterek közti kapcsolatok meg dráma jól ki lett gondolva, a fő vonal viszont kiszámítható... cserébe akciódús és egy kedvelt DC hősömet vették elő.

NLZ

#3037
Meglepően szórakoztató akciósorozatnak.
A sztori azért hagy maga után kívánni valót. Az elején tetszett, hogy csak apránként van a visszatekintés, de mostmár bosszant, hogy az elmúlt részekben nem halad ez a szál semmit.
Mikor megpróbáltam elmesélni apámnak, a My Name is Earl jutott róla eszébe. :D
[reserved]

Cloud

Fringe 5x09

Hát ez a drogos rész kicsit érdekes volt. :D

hargharg

Dexter 7. evad

hat vege ennek is, semmi kulonos, elozo par szezonnal azert szerintem sokkal jobb volt.
[spoiler]8. szezon az utolso lesz, azt mondjak[/spoiler]
az plane tetszett, hogy nem hagytak egy rakat nyitott szalat, bar ha [spoiler]tenyleg be akarjak fejezni kovetkezo szezonban[/spoiler], akkor ez ertheto.

no sebaj, most karacsonyi szunet, jovore megy tovabb az a par sorozat amit kovetek, asszem nezelodok itt kicsit, es belekezdek valami masba. : )
rofl

Próféta

Homeland S2

Vegyesek az érzéseim. Sok mindenben az első sorozat ellentéte. Míg azt hitelesnek tűnő dráma és igényes átgondoltság jellemezte, most cserébe sci-fibe hajló irrealitást és tipikus akciósorozatos-hősködős értelmetlen fordulatokat kapunk. Az első évad tele volt ügyesen megkonstruált, többféleképp értelmezhető motivációkkal és jelekkel, ám az új sorozatban kis túlzással az a meglepetés, hogy nincs meglepetés. De hogy valami pozitívat is mondjak: míg az első menet görcsösen ragaszkodott a szereplők viszonyának többé-kevésbé stabil alapfelállásához, itt jóformán az a status quo, hogy nincs status quo - három-négy részenként meg mernek játszani valami "gamechanger" váltást, amitől az egész sorozat egész más irányba indul.

Összességében azt érzem, ez így a tavalyi nyomába se ér. Gyanúm szerint az lehet az ok, hogy egy izraeli tévésorozat licenszelésével készült a Homeland, ám az alapanyag az első évad végére elfogyott.


Próféta


kikuchiyo

#3043
Quote from: Próféta on 2012-12-22, 01:41:24
Homeland S2

Én még csak a felénél tartok, és nem érzem azt a csillapíthatatlan vágyat, hogy azonnal megnézzem a következő részeket egymás után.

QuoteGyanúm szerint az lehet az ok, hogy egy izraeli tévésorozat licenszelésével készült a Homeland, ám az alapanyag az első évad végére elfogyott.

Kíváncsi lennék annak az izraeli sorozatnak a végére. Tán nem az volt, aminek az első évad végén is be kellett volna következnie, ami igazán nagyot szólt volna, de amit végül nem mertek meglépni?
Szóval adott volt a dilemma, hogy mit kezdjenek egy fel nem robbant terroristával.
A két főszereplő, legalábbis amennyit én láttam a sorozatból, továbbra is remek, a közös jelenetük az 5. részben pedig karfa-markolósan izgalmas volt, de az már most is látszik, hogy a kényszerűen beiktatott mellékszálak ellaposítják a sorozatot.

Szerk: ez a SNL videó lehetetlenné tette, hogy vigyor nélkül nézzem a Homelandet :haha:

Szerk2
Végignéztem.

Egyet kell értenem az imént nyilatkozó kollégával: ez a második évad nem ért fel az elsőhöz.
A jó kémtörténetekre jellemző egyfajta fegyelmezett logika, amely az első évadban megvolt, a másodikban már nem.
Apróságok, de néha egész történetszálak elsikkadtak ill. következmények nélkül maradtak, néhány konkrét esemény pedig a hihetőség határait feszegette. (Pacemaker hekkelése Visual Basicben pl.)
A három-négy részenkénti hajtűkanyarokat lehet az írók bátorságaként is értékelni, de úgy is, hogy csapongtak és nem találták az irányt.

Én pozitívumként a fő és mellékszereplők alakításait emelném ki. Az utolsó rész pedig nagyot szólt, bár nem tudom, ez után hogy lehet folytatni.

Nem volt azért rossz sorozat, de az örök klasszikusok közé már nem fog bekerülni.
Failure is the default option

Próféta

OMG folytatódik az Arrested Development (mondjuk még végig se néztem)! :hopp: Méghozzá innovatívan!

szpeter

Nemrégiben eszembe jutott az Oz című sorozat amit 4-5 éve láthattam a tv-ben és nosztalgikus mámorban rájöttem, mennyire is jó volt, de sajna nem tudtam végignézni sem. Ha bárkinek mond valamit ez az imdb-n 9.0-s sorozat, tudna megoldást mondani ennek beszerzésére? (lehetőleg szinkronosan :- )

Zsiga

SDbits-en fent van, 40Gb. Angol hang, angol felirat.

szpeter


Cloud

Fringe dupla sorozatzáró:

[spoiler]Megnézve. Hát erre most nem tudok mit mondani. Szép befejezés, de nem ezt vártam.Olyan hirtelen jött, kevertek kavartak dolgokat. Walter most a jövőben él Micheal-el? De hogy ha observerek nem is jöttek létre, ergo a fiú sem létezhetne? Vagy létrejött egy időparadoxon ami létrehozott egy új világot, ahol Walterék a jövőben élnek, Peter-ék meg az eredeti megváltozott világban élig Observer mentes életüket? Szóval wtf...nem tudom mit gondoljak.[/spoiler]

Fazék

http://www.history.com/shows/vikings

hmm. fene tudja, tán érdekes is lehet.

amúgy már letettek egy ilyet az asztalra:
Hatfields and McCoys
http://www.youtube.com/watch?v=8Hg9mvE1FA4

.Attila

Kezdek kifutni magyar szinkronos sorozatokból.
Tud valaki ajánlani esetleg?
Pl. Bones, Mentalist, amik az utóbbi időben tetszettek.

Rajzfilmsorozatokból jöhetnek az eredeti angol nyelvűek is. Amik már megvoltak: Family Guy, Futurama, South Park.
American Dad nézhető?

Sajnos a komolyabb sorozatok eredeti nyelven még nem igazán mennek úgy, hogy csak félfüllel figyelek oda.

NLZ

Archer? :D  Sajátos humora van, de nekem tetszik. :)
[reserved]

szpeter

Az Archer...nemrég végeztem a második évadjával is. A sajátos humor enyhe kifejezés, gyakorlatilag akörül forog hogy a főszereplő egy tapló :D De nézeti magát és szórakoztató is valahogy. Nem tudtam hogy szinkronos.. oO

NLZ

Azt mondta, hogy jöhet eredeti angol is. :D
Ám Archeren kívül a többi szereplő is kikerekedik az évadok során. :)
[reserved]

.Attila

Ránézek, kösz :)

A lényeg, hogy ne legyen bonyolult nyelvezete.
Pl. Bones-nál gyanúm szerint egy szót nem értenék az orvosi részből, magyarul legalább részben értem.

NLZ

Nem bonyolult, viszont tele van olyan utalásokkal, amit valószínű nem fogsz érteni, de nem is baj, azok felett át kell siklani.
Ezek nélkül is tökéletesen élvezhető, utólag gúglizhatsz, ha nagyon kiváncsi lennél, de általában semmi extra. :)
http://www.uproxx.com/tv/2011/01/the-ten-most-obsure-archer-jokes-explained/
[reserved]

kikuchiyo

Nem igazán az előző felvetésre válaszolva, de ajánlom az Utópia c. új brit sorozatot. Ennyire beteg, elborult sorozatot talán a Twin Peaks óta nem láttam.
Failure is the default option

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2013-01-28, 22:01:11
Nem igazán az előző felvetésre válaszolva, de ajánlom az Utópia c. új brit sorozatot. Ennyire beteg, elborult sorozatot talán a Twin Peaks óta nem láttam.
:merci:
erre ránézek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan

Quote from: Fazék on 2013-01-21, 09:47:19
http://www.history.com/shows/vikings

hmm. fene tudja, tán érdekes is lehet.
Belenézős mindenképp.  :smile:

NLZ

Quote from: kikuchiyo on 2013-01-28, 22:01:11
Nem igazán az előző felvetésre válaszolva, de ajánlom az Utópia c. új brit sorozatot. Ennyire beteg, elborult sorozatot talán a Twin Peaks óta nem láttam.
W... what is this.. I.. I don't even...  :he: :zomg:
[reserved]