Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Mivel már kezdtünk itt-ott off topic lenni evvel a témával, gondoltam hasznos lehet ez a thread.
Tippek, trükkök, hírek, panaszkodás, segítségkérés, meg mindenféle, ami a játékok hardware-részéhez kapcsolódik.

Sőt, ide be is lehet linkelni más topicokból hasznos dolgokat, hogy könnyebben meg lehessen találni.
Pl Oblivion követelményei egy elég kimerítő vieokártya-felsorolással:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=528.msg160641#msg160641

De itt akár meg is lehet vitatni a konzol vs PC-t is, aminek külön aktualitást ad a PS3 bemutatása a jövő szerdai E3-n.

Szóval, uccu neki!  :szemuveges:

gegerakostenor

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-07, 15:21:38
Mivel már kezdtünk itt-ott off topic lenni evvel a témával, gondoltam hasznos lehet ez a thread.
Tippek, trükkök, hírek, panaszkodás, segítségkérés, meg mindenféle, ami a játékok hardware-részéhez kapcsolódik.

Sőt, ide be is lehet linkelni más topicokból hasznos dolgokat, hogy könnyebben meg lehessen találni.
Pl Oblivion követelményei egy elég kimerítő vieokártya-felsorolással:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=528.msg160641#msg160641

De itt akár meg is lehet vitatni a konzol vs PC-t is, aminek külön aktualitást ad a PS3 bemutatása a jövő szerdai E3-n.

Szóval, uccu neki!  :szemuveges:

PS3..hmm...ujradesignolt controller lesz..hogy nintendo wii szerű az még csak a tudományos fantasztikum szintjén mozog, de ismerve a sony más tollaival ékeskedő üzletpolitikáját(eyetoy sega fejlesztés, rumble ficsőr eltulajdonitása a nintendotol )semmi sem elképzelhetetlen...
Egy biztos minden szem a nintendo wiire szegezödik jelen pillanatban...metroid prime3-at a népnek:)

Kuroi Tenshi

Bár a Nintendo Revolution / Wii is érdekes lesz, sztem a PS3 sokkal nagyobb érdeklődést fog kiváltani.
A Wii inkább visszavonul a családi / retro játékba, a PS3 viszont egy erőgép lesz.

A PS3 azért is cukorként fog fogyni, mert $400 (talán $500) lesz - ennek ellenére lesz benne egy önmagában $1000 értékű Bluray-dvd-cd-meghajtó, egy 3,2Ghz-es "sejt (cell)" (CPU 8 további chippel), jó videokártya HD-kompatibilitással, stb, stb. Egyszóval nagyon nyomott árakon adják (vagy inkább a többit adják feláron a számgépekhez? :rolleyes: )

gegerakostenor

Kár hogy nem lesznek booth babe-ek  :bruhuhu:

PS3 tényleg nagy érdeklödésre számithat végre játszható lesz a next gen grafikus képességeinek csucsát prezentálo masina...bár kétségeim vannak hogy a killzone render vagy éppen az mgs4 szinvonala el lesz érve ezekben a playable gámákban, de azért az xbox360-at talán megverik...

Drága lesz a többihez képest szentigaz, de full extrás a gép...

De azért a nintendot se tessék alábecsülni a revo nem csak sushivagdalo szimulátor lesz sega és nintendo romokkal(ha jol emlékszem a hudson retro gámái is letölthetök lesznek)-felmutat majd hardcore igényeket kielégitö gámákat is, elég ha a zelda-metroid sorozatra gondolunk, ha ds-szerü siker lesz a JRPG fejlesztök is mellé álhatnak mint a duál szkrín masinánál ugyebár és akkor még ott van Hideo Kojima fejlesztése wii-re nomeg a killer7 atyjának suda-nak(grasshoppers manufacture) fejlesztése...

Kuroi Tenshi

Quote from: gegerakostenor on 2006-05-07, 16:07:46
Kár hogy nem lesznek booth babe-ek  :bruhuhu:
Engem az kevésbé zavar, hogy ott nincsenek, az inkább zavar, hogy itt nincsenek!  :lul:
Honnan tudod? Lehet, hogy végül lesznek...

Játékok: jó kérdés, kin fog a retro. Nekem a konzolos korszakom kimaradt, semmi Super Mario meg Zelda meg ilyesmi.
Szóval rajtam nem fog a nosztalgia. Sőt, főleg rts-ekkel kezdtem anno, és most se játszok túl sok fps-sel és fp-rpg-vel.
Annyira PC-s vagyok, hogy legszívesebben áthaxolnék ps3-at pc3-má :D billentyűzet, egér, nem-ps szoftverek fogadása, stb. Tudom, egyesek szemében ez már "istenkáromlás" :p

Tényleg, kiváncsi vagyok, hogy ez lehetséges-e?  :3x3:

gegerakostenor

Babesek ki vannak tiltva...:D

Hát, RTS területen talán csak a revonál várható konzolos honositás köszönhetöen az uj controllernek...

Kuroi Tenshi

Még egy-két gondolat:
a HD-DVD 15 GBos, a Bluray 25 GBos lesz.
Hogy melyik fog nyerni, az még kérdéses, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai (pl Bluray jobban ellenáll a karcoknak, nagyobb kapacitású, erősebb a másolásvédelme, külön olvasófej kell dvd-hez; HD: olcsóbb, olvassa a dvd-ket), meg a maguk kis támogatói (Br - Sony, HD - Microsoft), de most ezt hiába találgatjuk, a kérdésem inkább más:
Nemsokára a játékok is 15 ill. 25 GBosak lesznek?  :3x3:
Tudom, költői kérdés volt, valszeg igen.
A HDD-kapacitás az utóbbi években ugyancsak nagyot fejlődött, de sztem evvel ennél is hamarosan ott leszünk, hogy gyakrabban kell egyre nagyobb hdd-kre beruházni, hogy elférjünk a gépen, valamint a RAM-ok is nőni fognak evvel. Másrészt, a technológiája nem fejlődött annyit, és a jelenlegi technológia mellett a kapacitás is közeledik a korlátjához. Hacsak nincs valami még a tarsolyukban...

Cobra

Játék legfeljebb úgy tud betölteni egy HD-DVD-t (Blu-Rayt még úgy se), hogy HD minőségű videójelenetek vannak benne. Egy konzolos játék önmagában videó nélkül szerintem az 1Gb-ot se éri el.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Az újabbak már igen. Pl Oblivion is kijött xbox360ra, és nem hinném, hogy 1 gb lenne...

Kuroi Tenshi

Kibújt a macsak a zsákból:

http://www.tgdaily.com/trends/e3_2006/

PS3 nov 17.-én jelenik meg; $499 lesz 20 Gb-tal és $599 60nal.
+ készült hozzá mozgás-szenzoros controller

Lythis

Ha a BR nem olvassa a DVD-ket, akkor két olvasófej lesz a ps3-ban? Merthogy azt ígérték, hogy visszafelé kompatibilis lesz a korábbi ps verziókkal. Plusz valamivel játszania is kell majd a népnek, mert nemhiszem, hogy addig annyi next-gen cucc jön majd ki, hogy azokkal el lehessen vinni a dolgot..

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2006-05-09, 10:17:29
Ha a BR nem olvassa a DVD-ket, akkor két olvasófej lesz a ps3-ban?
A DVD-k és a CD-k is más hullámhosszú vörös lézert használnak, de az asszem egy kombinált fejjel van megoldva (kisebb a különbség a hullámhosszban). A Bluray megint más, ez még kisebb hullámhosszú kék lézert használ (innen a név), ezért ha úgy nézzük, három lesz benne.

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-09, 11:07:24
Quote from: Lythis on 2006-05-09, 10:17:29
Ha a BR nem olvassa a DVD-ket, akkor két olvasófej lesz a ps3-ban?
A DVD-k és a CD-k is más hullámhosszú vörös lézert használnak, de az asszem egy kombinált fejjel van megoldva (kisebb a különbség a hullámhosszban). A Bluray megint más, ez még kisebb hullámhosszú kék lézert használ (innen a név), ezért ha úgy nézzük, három lesz benne.
Jó, mármint össze tudják tákolni még ezt is egy olvasófejbe vagy nem?

sirtomi

Quote from: Lythis on 2006-05-09, 17:40:41
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-09, 11:07:24
Quote from: Lythis on 2006-05-09, 10:17:29
Ha a BR nem olvassa a DVD-ket, akkor két olvasófej lesz a ps3-ban?
A DVD-k és a CD-k is más hullámhosszú vörös lézert használnak, de az asszem egy kombinált fejjel van megoldva (kisebb a különbség a hullámhosszban). A Bluray megint más, ez még kisebb hullámhosszú kék lézert használ (innen a név), ezért ha úgy nézzük, három lesz benne.
Jó, mármint össze tudják tákolni még ezt is egy olvasófejbe vagy nem?
Valahogy megoldják, de nem lesz olcsó az tuti.

gegerakostenor

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-09, 09:52:38
Kibújt a macsak a zsákból:

http://www.tgdaily.com/trends/e3_2006/

PS3 nov 17.-én jelenik meg; $499 lesz 20 Gb-tal és $599 60nal.
+ készült hozzá mozgás-szenzoros controller

Nem szenzoros, gyroscopes! 360 fokban bedönthető de nem olyan mint a wii-é.Egyébként a dual shock ki van löve emiatt.

Nintendo wii controllerben lesz beépitett hangszoro és rumble is megmarad!

Kuroi Tenshi

Quote from: sirtomi on 2006-05-09, 17:42:53
Valahogy megoldják, de nem lesz olcsó az tuti.
Mint írtam, $499 ill $599 lesz a PS3 20 ill 60 GB-os változata, és ebben már benne van a CD-DVD-Bluray-olvasó. Ez azért lesz vicces, mert önmagában egy Bluray-olvasó most ~$1000-be kerül  :whoah:

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-09, 18:00:24
Quote from: sirtomi on 2006-05-09, 17:42:53
Valahogy megoldják, de nem lesz olcsó az tuti.
Mint írtam, $499 ill $599 lesz a PS3 20 ill 60 GB-os változata, és ebben már benne van a CD-DVD-Bluray-olvasó. Ez azért lesz vicces, mert önmagában egy Bluray-olvasó most ~$1000-be kerül  :whoah:
na épp ez az.
de ha 2 fejjel oldják meg - amit kétlek mondjuk - akkor legalább ha behal a BR vmiért, akkor még nincsenek kinyírva a régebbi ps game-jeid. Ugyanakkor több fej=több hibalehetőség. Viszont ha az az egy multifunkcionális dög mondja be az unalmast vmiért, akkor igencsak költséges lesz megjavíttatni a szerkentyűt, hacsak nem szakad az emberre a lottófőnyeremény

Kuroi Tenshi

1. Ha elromlik
2. Egy ideig biztos van gari
3. Ha az egészet 3,2GHz-es 9-processzoros "Cell" processzor-rendszerestűl, HDTV-s, nagyteljesítményű videokártyástúl, HDD-ostúl, memóriástúl, stb, stb adják annyiért, akkor valószínű, hogy a meghajtó sem lehet több kb 200 dollárnál (a Microsoft ennyiért akarja piacra dobni az xbox360hoz a külső cd-dvd-hd-dvd-meghajtóját), de mindenképpen nem kerülhet többe, mint az egész - akkor egyszerűbb egy újat venni.

Selmo

Quote from: Lythis on 2006-05-09, 18:05:45
na épp ez az.
de ha 2 fejjel oldják meg - amit kétlek mondjuk - akkor legalább ha behal a BR vmiért, akkor még nincsenek kinyírva a régebbi ps game-jeid. Ugyanakkor több fej=több hibalehetőség. Viszont ha az az egy multifunkcionális dög mondja be az unalmast vmiért, akkor igencsak költséges lesz megjavíttatni a szerkentyűt, hacsak nem szakad az emberre a lottófőnyeremény
Pont ugyanott leszel, mint egy BR DVD íróval. De azért tegyük hozzá, hogy az optikai meghajtók nem nagyon szoktak bedögleni. Meg szvsz a gyártó kínosan ügyelni fog rá, hogy ilyen ne nagyon forduljon elő, különben roló...

A tökéletesség unalmas.

gegerakostenor

Egyébként elnézve a videokat pl a Tekken6 még az X360-os Dead or Alive4 szintjét sem éri el, a Genji2 simán vinné az Xbox is szoval silány kissé:D

De az MGS4 és a Warhawk elképesztöen gyönyörű..

gegerakostenor

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-09, 18:00:24
Quote from: sirtomi on 2006-05-09, 17:42:53
Valahogy megoldják, de nem lesz olcsó az tuti.
Mint írtam, $499 ill $599 lesz a PS3 20 ill 60 GB-os változata, és ebben már benne van a CD-DVD-Bluray-olvasó. Ez azért lesz vicces, mert önmagában egy Bluray-olvasó most ~$1000-be kerül  :whoah:

Igaz hogy drága a Bluyray olvasó, de ha a Toshiba nyeri a formátum háborut akkor annyit ér a kék lézer mint halottnak a csók.Egyébként a sony égre földre igérte nem csinálja azt mint az ms-kétféle gépkiszerelés ugyebár.
A gyroscope elég elkeseredett fércmunka eddig az N elleni válaszlépésként, sokan plágiumot emlegetnek..nem tudom...
Warhawkon mutatták be, a rossz nyelvek szerint az expon csinálták meg a gyroscope támogatást...aminek az árán a rezgö funkcio kikerült a ps repertoárbol...

Kuroi Tenshi

Figy, optimalizálj játékot egy még fejlesztés alatt álló konzolra, amit még nem is láttál ;)
Jönnek majd később játékok, amik kihasználják a lehetőségeit.

gegerakostenor

Az az igazság ez igy nem nyujt annyi lehetöséget....fps-hez nem jó ,kardozásra se...bár ki tudja lehet lesz innovácio benne...
Másfél óra és N konferencia gamespoton és gametrailersen live feed, nézze mindenki!!!:)

Kuroi Tenshi

#23
Hát, hogy a Microsoft-Toshiba-... vagy a Sony-Matsushita(Panasonic)-... nyeri-e, jó kérdés.
De a kék lézer akkor is marad - a HD-DVD is a kék tartományban van :p

Aztán majd valamikor jön a HVD a maga 200GB-1,5TB kapacitásával, oszt' jóvan :D
Illetve HVD már létezik (bár még elég kísérleti), csak a lejátszó $35000 :rolleyes:

Selmo

Hát arra már jó sok anime fog felférni.  :hopp:

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Tegyük azt is hozzá, hogy lesznek HD-TV felbontású animék is, amik a mostaniaknak a többszörösét foglalják.
De a holografikus lemezek sajna még messze vannak, mire piacra jutnak (10-20 évet jósolnak nekik)

gegerakostenor

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Megnéztem a Nintendo konferenciát zseniális az uj zelda, van uj mario, mario galaxy néven van uj metroid, teniszes és sportjátékok -ZSENIÁLIS...iwata miyamoto és donkey kong reaggie teniszeztek szoval istencsászár volt!!!
DS-re ugyebár az uj Zelda a New Super Mario Bros, egy 5 millio eladott példányos brain game, starfox, diddy kong racing.......DS-böl egyébként eddig 16 milliot adtak el...

Wii-re Red Steel fps, kill billes kardozással ISTEN!!!


Kuroi Tenshi

Ha valaki mostanában vagy a közeljövőben tervez pc-upgrade-et, érdemes ezt a cikket elolvasni:

http://www.tomshardware.com/2006/05/10/dual_41_ghz_cores/

Egy óccsó ($130) dual-core 64 bites Pentium D alapból 2.66GHz-en, amit extrém hűtés nélkül lehet erősen huzatni, sőt, még 4.1 GHz-en is stabil!!!
Ami még az $1000-es AMD Athlon 64 FX-60 és Intel Pentium Extreme Edition 965 prociknál is gyorsabb!!!
:hopp: :hopp: :whoah:

Kuroi Tenshi

Na akkor megint feldobom a threadet.

Megintcsak upgrade témakör, hiszen most én is itt tartok:
AM2 vs S939 - az AM2 2006.V.23-n fog hivatalosan megjelenni, de az eddigi teszt-minták alapján nem sok teljesítménybeli javulást hoz a s939-cel szemben, max jobban fogja kezelni a 4GB és afölötti RAM-ot. Leginkább csak a DDR2 lesz rajta a változás. Azáltal meg az, hogy így a memóriagyártók erre fognak koncentrálni, és több -800 és -1066 megjelenését fogják ekkorra időzíteni; azaz javulni fog a ddr2 memóriák teljesítménye, és valszeg az áruk is csökkeni fog.
Így azon gondolkoztam, hogy am2-vel s939 ára lejjebb fog menni, am2 valszeg eleinte drágább lesz, tehát érdemes még a lassan kifutóban lévő s939-et választani. Vagy nem?
Ezt találtam:
a s939 árait csökkenteni fogják, de csak 10-15, max 25%-kal, és nem mindegyiknél: http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2041
viszont az am2 alig lesz valamivel drágább: http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2041

A kérdés már csak az marad: tényleg annyival többet tud majd a Conroe (illetve már Core Duonak nevezték át/el)?
Az AMD defenzíván van: előrehozta az új cpujának hivatalos megjelenését, és alacsonyabb árakon is adja a vártnál.