Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

White SeeD: en csak errol tudok erdemben nyilatkozni, raadasul ez konnyen elerheto helyen is van. a cuccaikkal semmi gond. (olcso, jo. csak az itmedia olcsobb, de az meg nem instant.)

az itmedia is jo, onnan is van jonehany lemezem, csak ahhoz valami 8500 forintos rendeles kell, hogy ingyen kihozzak, es az meg nincsen tolem negyed orara, hogy szemelyesen megvegyem :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2006-08-16, 14:14:55
Hmm
Ez a bolt mennyire megbízható:
http://lemezbolt.atw.hu/?atw_referer=http%3A%2F%2Fprohardver.hu%2Ff.php%3Fmod%3D40%26id%3D206276#Aluminium_BOX
Jobban mondva mennire eredetik a cuccai?
Már csak 25 lemezem maardt és vennem kéne. De hamisítványt meg nem akarok.
Az alu nem rosz 5let. Már van egy szövettáskám egy 480-as. Ceak ezekkel meg az a baj mire megtalálok bármit is.
Remélem ez a 300GB-s tároló hamar kijön olcsón... Habár kész rémálom lesz arra átpakolni a cuccokat DVD-kről. Már ha addig kibírják.
DVD-n én csak Animeokat tartok.
Arra már rájöttem hogy nem túl célravezető a DVD-n való tárolás, mivel igen hamar szerintem 5 éven belűl tönkre fognak menni :ejj:
Sok cuccot vettem már tőle, teljesen korrekt, és jó minőségű cuccokat árul.
Csak azért nem tőle szoktam vásárolni mostanában, mert más ingyen házhoz hozza nekem, akármilyen kis tételről van is szó.
A boxban könnyű megtalálni akármit, mert a kis tasakok számozottak, és a legelején van egy lista amire ráírhatod hogy melyik lemezen mi van.

Kuroi Tenshi

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-08-16, 14:21:32
White SeeD: en csak errol tudok erdemben nyilatkozni, raadasul ez konnyen elerheto helyen is van. a cuccaikkal semmi gond. (olcso, jo. csak az itmedia olcsobb, de az meg nem instant.)
Miért, ez hol van?
(A héten nekem is kéne vennem még 1-2 dobozt, már nemrég kezdtem nézegetni, hogy hol mennyiért lehet kapni - vannak ám rendes árdifferenciák  :3x3: )

Lt. Simoan Blarke

Akacfa utca (vagy Dohany utca vagy mit magyarazott Lythis amikor megmutatta). Blaha 4-6-ostol 3 perc gyalog. ha erdekel bovebben, elmagyarazhatom pm-ben.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2006-08-16, 14:37:35
Ha már itt tartunk:
Melyik technológiűjú a jobb/tartósabb lapanyag?

TTH02
MCC
RITEK G05
MBI
RITEK R03
TAIYO

?
Én most Taiyo-t használok. Elég kevés az írási hiba, de a tartóságát még nem tudtam tesztelni.
Ne a MID-t nézd, hanem a márkát ÉS a MID-t.
A legjobbak:
Ricoh Gold +R 16x (ricohjpn)
Verbatim 16x (mcc)
Plextor 16x (yuden)
A legjobb gyártók a Mitshubishi Chemicals, a Taiyo Yuden és a Ricoh, mástól nem igazán érdemes lemezt venni. (Egy ilyen lemez kerül mondjuk 100-120Ft-ba, míg a gagyik 80-100Ft-ba. Szerintem +20Ft-t megér.)

Érdemes a neten utánaolvasni hogy az íród melyiket szereti a legjobban, és azt venni. Pl. a Plextor írók jobb minőséget produkálnak a Ricoh Gold lemezekkel mint a legújabb saját Plextor korongjaikkal...

Ramiz

Hogy lehet az, hogy míg a KOTOR 2, a Fahrenheit, a Lineage 2 vagy a Manhunt nem szaggat a gépemen, addig a KOTOR 1 és az Anachronox igen? Csupa régebbi játék egyszerűbb grafikával! Vagy lehet, hogy nem szeretik a videokártyámat?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Jó kérdés.
Lehet, hogy mivel még win95/98-ra lett kidolgozva, xp-vel akad (pl a dos hiánya)?

Ha már itt tartunk, nekem meg fordítva:
adva vagyon egy laptop. Szűk keresztmetszet: intel gma950...
igaz, főleg egyetemi/munka gép, de azért jól jöhet rajta néhány játék :o :D
a baj csak annyi, hogy annyira nem vagyok otthon a régebbi játékok témában.
SC azért már fenn van  :lazza:
CS:S-hoz gyenge (elején a bencher 25fps average-et mondott, aminek nagyon meg is örültem, de amint elkezdtem játszani, kissé képregényszerű lett; utána nyomtam egy újabb testet, már 11-re korrigálta :rolleyes: ) most nézek CS alapot, illetve az megy is rajta, csak amit szereztem, nem volt benne bot :(

Szóval milyen olyan játékot tudtok mondani, amit még ez is elbír, jó, és még a grafikája is egész elfogadható?
Kéne valami gyors, rövid lődözős feszültséglevezető játék, mint a CS:S, remélem a CS:CZ már jobb lesz (még pár óra, mire leér).

Darkstar

CZtől ne várj sokat, majdnem teljesen ugyanaz, mint az 1.6. Intel 950en meg jobb grafikájú lövöldözős neccesen fut, azért kerültem énis. De esetleg egy Return To Castle Wolfeinsteint elbír. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Én is kerültem volna, csak ebben a kategóriában még ez a jobb (gma900-hoz és sishez képes, az X200 igp specifikációiban gyengébb, de drivereiben jobb), egy nem-integrált grafikás noti már kétzserennyibe került volna.
Wolfenstein - a gyerekkoromat idézi, akkor lett naggyá :haha: de öreg vagyok :o :D
Remélem ez legalább menni fog. :haha: Kösz! :)

Kuroi Tenshi

A Radeon Omega driver "Ati Tray Tool"-jában van egy fps-számláló is, amely játék közben a jobb felső sarokban kiírja az éppen aktuális fps-t. Tud valaki valamilyen hasonló programot Fraps-on kívűl?

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-08, 03:38:08
A Radeon Omega driver "Ati Tray Tool"-jában van egy fps-számláló is, amely játék közben a jobb felső sarokban kiírja az éppen aktuális fps-t. Tud valaki valamilyen hasonló programot Fraps-on kívűl?
Nagyon sok játéknak van beépített fps-számlálója, keress rá a játék konzolparancsaira. Ha általános megoldás kéne minden játékhoz akkor én csak a Fraps-t ismerem.

Kuroi Tenshi

Dilemma

Azon gondolkozom, hogy korosodó főgépem toldozgassam-e tovább...
(3 éves már elmúlt, athlon xp2400+ oc, 512/400, 9600Pro)
Most épp a tápot balkán-barkácsolom (8 zajos, alul kivág, 12@9V be, 8as
felejt :D ) Szóval... a játékok úgyis inkább gpu-intenzívebbek, és más
nagyon cpu-intenzív dolgot ritkán használok. Web, office, animék/videók.

Még rakok bele 256 ramot és gondolkozom a 9600-as 6600-asra
cserélésén. Vagy inkább felejtsem el az egészet és irány C2D (ha végre
kijön egy normális alaplap), 7900gt/1900gt/1950Pro, pá japán ösztöndíjra
spórolt pénz? Nyilvánvalóan a 9600-as most a szűk keresztmetszet, de
mennyire?

Kinek mi a véleménye?

Cobra

A 2400+ is már elég karcsú, nem egy játék van, ami a CPU-t is tereli rendesen. Inkább gyűjts még egy komplett gépre, jobban jársz. Esetleg kezdésnek meg vehetsz egy használt P4-et, azon spórolsz elég sok pénzt a C2D-hoz képest.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Kösz a választ :)

Hmm...
9600Pro -> használt 6600GT csere kb tízből kijönne.
Ha már új gépet építenék, akkor már rendeset. Egy régi gépet egy
kevésbé régi komplett gépre cserélni sokkal nagyobb kiadás kisebb
teljesítménynövekedésért arányaiban. Akkor lehetne házat, tápot,
memóriát, stb cserélni, ami közvetlenül teljesítménybe alig számít
bele.
Egy rendesebb C2D rendszert majdnem zsebből (na jó, pénztárból
és folyószámláról) ki tudnék fizetni, csak akkor a japán ösztöndíjra
spórolt pénzem evvel fel is emésztődne.

TurboK

#74
Szerintem vegyél uj gépet. Intel Core Duo (vagy Core Duo 2 ha lemegy az ára), pcie videokártya, 512 vagy 1gb ram.

Még a 9600pro -> 6600Gt váltás sem nagyon éri meg, a 6600 nem olyan sokkal jobb. Hacsaknem van olyan kedvenc játékod ami kifejezetten igényli a Pixel Shader 3-at, vagy csak elvből utálja a radeont, akkor inkább megéri komplett uj gépre gyüjteni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Kösz :)

Akkor még további megfontolás szükséges :/
6600GT tényleg alig jobb?
SM3 nem érdekel, inkább a 9600 teljesítménye kevés.
Oblivion természetesen még 8x600-on minimumon is szaggatott,
AA-t pedig még HL2-ben és CSS-ban se bír, de még R:TW-ban
is belassul füstnél, pedig az csak egy 2004es RTS... ja meg a
ventije is zajos...
Bár... mostanában játékra is alig marad időm :( Oblivionnal is
nyáron játszottam utoljára...

Akkor megvárom a pályázatok eredményét, és ha végképp úgy
néz ki, hogy buktam a japán ösztöndíjhoz szükséges lét, legalább
legyen mi kárpótoljon :haha:
Téli szünetig úgyse lesz időm annyit játszani :o

Kösz a válaszokat!

TurboK

6600 és 9600 kb ugyanolyan szinten van, a 6600 valamivel jobb, de úgy egyáltalán nem éri meg pénzt ölni AGPs videokártyába. Nekem is ez a bajom, gyüjtenék a Core 2-re, de ahhoz uj alaplap kell, uj alaplap meg nem AGPs tehát kell uj videokártya is...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Én úgy értettem, hogy a rendszert lecseréled teljes egészében, csak a processzorra ne madsz ki most 50-60e-t, hanem csak 15-20-at és később veszel bele új processzort. Jó, nem komoly spórolás, de van akinek már pár ezer Ft is számít.
A 9600pro-nál meg a sima 6600 is jobb valamivel, a 6600GT meg kb a 9800pro szintje, szóval ott lenne érezhető javulás, bár pont az Oblivion az, ami a 6600GT-t is kifektetné rendesen, alig lenne jobb, mint a 9600pro. Új PCI-E-s videókártyának meg ha nem akarsz 50e-nél többet kiadni akkor Nvidia 7600GT vagy Radeon X1650XT (ez utóbbi még nem jött ki, pontos teljesítményadatok nincsenek).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: TurboK on 2006-11-06, 03:39:06
6600 és 9600 kb ugyanolyan szinten van, a 6600 valamivel jobb, de úgy egyáltalán nem éri meg pénzt ölni AGPs videokártyába. Nekem is ez a bajom, gyüjtenék a Core 2-re, de ahhoz uj alaplap kell, uj alaplap meg nem AGPs tehát kell uj videokártya is...
Ugyan hadd kérdezzem meg, hol álmodtad azt hogy egy akármilyen 9600-as akár csak a közelében lenne az említett 6600GT-nek?  :confused:
Itt egy teszt, 6600 vs. X600XT (=9600XT PCI-Express, kis memóriatuninggal) : http://prohardver.hu/cikkek/2005-03-23/kozepkategorias_videokartyak_tesztje/ Még az alaposan kiherélt 6600 is simán elveri az X600XT-t.
Itt meg 6600GT ellen: http://prohardver.hu/cikkek/2004-09-08/kozepkategoria_kiralya_geforce_6600_gt/ Ez meg asszem nókomment. ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2006-11-06, 10:05:49
Én úgy értettem, hogy a rendszert lecseréled teljes egészében, csak a processzorra ne madsz ki most 50-60e-t, hanem csak 15-20-at és később veszel bele új processzort.
Ez végülis mindegy, hiszen a két választási lehetőség:
a) Ez a gép -> húgom, új C2D alapú gép max 200e-ből, japán
ösztöndíjra spórolt pénz ugyanennyivel csökken
b) Ebből még kihozni amit lehet a legkisebb ráfordítással (+ram,
videokártya-csere, jobb hűtés -> jobb oc), pénz megmarad

Zsiga: azt a linket egy szörccsel én is néztem, ezért is pislogtam
kicsit TurboK kijelentésén; a driverek fejlődése azonban nem
változtatott ezeken az arányokon? (pl még a 9600as is nyert
néhány framet egy-két driver-update után)

Ja és TurboK: a 865-chipes C2D alaplapok AGP+DDR-esek ;)

Cobra

865-ben nem nagyon megy C2D, még a 975-ök között is van olyan, ami nem kezeli.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-07, 02:48:14
Zsiga: azt a linket egy szörccsel én is néztem, ezért is pislogtam
kicsit TurboK kijelentésén; a driverek fejlődése azonban nem
változtatott ezeken az arányokon? (pl még a 9600as is nyert
néhány framet egy-két driver-update után)
Már rég nem a 9xxx sorozatra optimalizálják a drivereket, nem valószínű hogy gyorsultak volna. De ha mégis, és ugyanez nem történt meg a 6600GT-vel, akkoris csak annyi a változás hogy 100% helyett csak mondjuk 90%-ot ver rá a 9600Pro-ra. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2006-11-07, 10:51:02
865-ben nem nagyon megy C2D, még a 975-ök között is van olyan, ami nem kezeli.
A C2D-kompatibilis 865-chipes alaplapokról beszélek :hehe:
Rev 304 alatt nem megy 975X-en - bios-chip csere nélkül ;)

Fazék

ööö megkérdezhetem, hogy mi az a C2D? csak kíváncsiság, köszi :)

sirtomi

Quote from: Fazék on 2006-11-08, 13:06:43
ööö megkérdezhetem, hogy mi az a C2D? csak kíváncsiság, köszi :)
Intel Core 2 Duo processzor.

Fazék

Quote from: sirtomi on 2006-11-08, 13:09:06
Quote from: Fazék on 2006-11-08, 13:06:43
ööö megkérdezhetem, hogy mi az a C2D? csak kíváncsiság, köszi :)
Intel Core 2 Duo processzor.
áhá! nem találkoztam még ezzel a rövidítéssel, most már ezt is tom. :merci:

.Attila

Nézzétek meg, milyen PS3 árak vannak az amerikai e-bay-en (emlékeztető: alapgép $500, nagyobbik változat $600):

http://search.ebay.com/search/search.dll?cgiurl=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.com%2Fws%2F&fkr=1&from=R8&satitle=ps3&category0=&submitSearch=Search

Fazék

Quote from: .Attila on 2006-11-18, 16:35:41
Nézzétek meg, milyen PS3 árak vannak az amerikai e-bay-en (emlékeztető: alapgép $500, nagyobbik változat $600):

ebay
sajnos várható volt. nagyon kíváncsi vagyok, hogy Sony tud-e bármit is lépni ezen eladások ellen.
ugyebár nyilatkozatot is kiadtak, hogy tűzzel-vassal fogják írtani a tömeges vásárlókat, ill. akik csak külföldre árusítás és haszonszerzés céljából vették meg a friss, egyelőre igencsak korlátozott példányszámú gépet...

.Attila

És mégis hogyan akarják írtani? Nem tilos ezt csinálni.
Szerintem a Sony nyugodtan hozhatta volna először egy magasabb áron a gépet, akinek van pénze, az megveszi, később meg leviszi az árat. Persze megvan a veszélye, hogy ilyenkor még sok olyan ember is kiábrándul, aki eddig várt...

Fazék

Quote from: .Attila on 2006-11-18, 17:06:47
És mégis hogyan akarják írtani? Nem tilos ezt csinálni.
Most határozottan megtiltották a konzol külföldre vitelét, ha minden igaz, de persze én is csak mosolyogtam a dolgon és kíváncsian vártam, hogy hogyan akarják megakadályozni ezt, ami most is folyik...