Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Értem, kösz az infót. Valóban hülyeséget írtam, nem kell nekem SLI, nem akarok két vidkarit bekötni. Szal a mostani konfighoz akarom a 7600GT-t, és majd kb 1 év múlva egy teljesen új top-notch konfigot. Szerinted akkor ennél a 30k-nál a következő 1 hónapban lesz még olcsóbb a 7600GT?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

#241
Lehet, hogy igen, hiszen
1.) az agp kihal és mostanában elkezdtek esni az árak
2.) jönnek újabb kártyák (bár olyat is hallani, hogy nem
lesz agps G8x)
De az is lehet, hogy nem, mivel
1.) az nvidia befejezi a 7xxx sorozatot és a 8xxxre
koncentrál, mire kedves magyar kereskedők még
feljebb viszik az árakat
...

A lényege annak, amit mondani akartam: én a helyedben
az egésszel várnék, és tavasz végén/nyár elején, amikor
a procik és vidkarik árháborúja kellően lejjebb vitte az
árakat, akkor vásárolnék be (mármint új gépet). Illetve én
akkor is fogok, ha addigra kijönnek az új procik és lesz elég
zsém.
AthlonXP már eléggé kiöregedett szegény, és most jön/jött
ki új procigeneráció, ami pár évig még marad is; szintúgy
a vidkariknál. Új Intel procigeneráció 2008 végén lesz
legközelebb (addig ez év végén 65->45 nm, de ugyanaz
marad a mikroarchitektura). AMDnél pedig Shanghai kb
2009-re várható. Tehát jövőre is ugyanezeket fogod
megkapni (talán annyiban más lesz, hogy kicsit csökkennek
az árak és új alaplapok lesznek DDR3-mal)

Fazék

#242
Quote from: Dreamcleaver on 2007-03-03, 03:14:21
Értem, kösz az infót. Valóban hülyeséget írtam, nem kell nekem SLI, nem akarok két vidkarit bekötni. Szal a mostani konfighoz akarom a 7600GT-t, és majd kb 1 év múlva egy teljesen új top-notch konfigot. Szerinted akkor ennél a 30k-nál a következő 1 hónapban lesz még olcsóbb a 7600GT?
én pedig azt javasolnám, hogy ha már eltervezted, hogy feljavítod a géped és majd 1 év múlva úgyis teljes felújítást végzel, és ez a 30K nem vág a földhöz, akkor vedd meg nyugodtan. :) ez nem olyan nagy összeg sztem számítógép téren, hogy belehaljon az ember (már akinél), és úgyis a végtelenségig folytathatnád ezt a "várok, mert kijön ez, meg ez és hátha lejjebb nyomja az árakat" dolgot. sztem ezeknek sosincs vége :)

persze én abszolút nem vagyok otthon annyira hardware témában, mint K_T, ezt csak mint átlagos ember javaslom :)

mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ha már 20%-os árkülönbséggel is megközelítem a legoptimálisabb gépvételt, akkor jó vásárt csináltam. :haha: nem vagyok olyan maximalista (/hozzáértő), mint K_T vagy Zsiga :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-03-03, 09:43:04
ez nem olyan nagy összeg sztem számítógép téren, hogy belehaljon az ember (már akinél), és úgyis a végtelenségig folytathatnád ezt a "várok, mert kijön ez, meg ez és hátha lejjebb nyomja az árakat" dolgot. sztem ezeknek sosincs vége :)

persze én abszolút nem vagyok otthon annyira hardware témában, mint K_T, ezt csak mint átlagos ember javaslom :)

mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ha már 20%-os árkülönbséggel is megközelítem a legoptimálisabb gépvételt, akkor jó vásárt csináltam. :haha: nem vagyok olyan maximalista (/hozzáértő), mint K_T vagy Zsiga :D
1.) _Érdemes várni_, hiszen prociból és vidkariból is most jön ki az új generáció.
Megvennéd drágán a régit, amikor tudod, hogy mindjárt itt van az újabb és
erősebb, és amint megjelenik, a drágán megvett régid értéke felét elveszti, és
egyik napról a másikra elavul?
2.) Jövőre is ugyanezeket lehet majd kapni, tehát addig nem érdemes már
várni vele. Nem lesznek újabbak, legfeljebb új változatok és az áruk csökken
kicsit.
3.) AGP halott és drágább. A proci pedig jó eséllyel még vissza is foghatja a
vidkari teljesítményét. A linkben is látszott, hogy a Bartonos XP-M 2500+ már
a 7600GT-nél is szűk keresztmetszet volt. Még az én vízhűtött, 2000 helyett
2450MHzen járó 2400+-om is kevés lenne.

Amúgy optimális = legjobb. Nincs további ragozása, hiába próbálkozik vele
kismillió ember. Illetve van, csak hibás.

Ha mostanában akarnék gépet venni, ezt csinálnám:
- várnék pár hetet, amíg a 8600-as vidkarik megjelennek
- ha kell hardveres virtualizáció, akkor Intel E6300 (vagy 6320, ha lesz addig),
ha nem, akkor E4300 (vagy 4400, ha lesz addig).
- előbbi esetben i965P alaplap pl Gigabyte 965P-S3; utóbbinak 945P is elég
- 2×1GB 667 RAM (vagy 800, amennyire leesett mostanában)
- FSB:RAM 1:1, szemrebbenés nélkül felhúzni 333 ill 266 MHz FSB-re
(6300: 1.86 -> 2.33 GHz; 4300: 1.8 -> 2.4).
- voilá.
- árak: modelltől függően (+árrés) 35-50k, 40k/37k, 25k/22k, 2×15k/17k.
Plusz még táp 15-20k, ház, hdd, stb.

Dreamcleaver

De én most még nem akarok új gépet venni!  :haha: Csak új vidkarit a régibe. Új gépet majd talán egy év múlva, és olyat, ami szemrebbenés nélkül max beállításokkal futatja az Unreal 3 engines gámákat.
Bár fura, hogy az Xbox360 már most is tudja ezt.  :eek:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2007-03-03, 15:33:43
Bár fura, hogy az Xbox360 már most is tudja ezt.  :eek:
Optimalizálva könnyű...

Ha mindenképpen most akarsz vidkarit cserélni, akkor még az X800GTOn és a 7600GSn is
gondolkoznék. Depo szerint előbbi 22.5kért is van, és annyival nem gyengébb. 7600GTnél
több esetben már úgyis a procid lesz a szűk keresztmetszet.

Fazék

#246
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-03, 15:29:491.) _Érdemes várni_, hiszen prociból és vidkariból is most jön ki az új generáció.
Megvennéd drágán a régit, amikor tudod, hogy mindjárt itt van az újabb és
erősebb, és amint megjelenik, a drágán megvett régid értéke felét elveszti, és
egyik napról a másikra elavul?
tudom ez számodra hihetetlenül hangzik, de igen, megtenné az ember. bűnösök vagyunk :D mert neki most van szüksége új videókártyára. 30k+fa készpénze van. slussz passz :) . ha ő úgy érzi, hogy jelenleg ennyit megengedhet magának és új gépet úgyse most akar venni, hanem csak 1-másfél év múlva, mert akkor lesz csak pénze/kedve rá, akkor most miért akarsz rátukmálni egy teljes gépet?
az árak mindig csökkennek, mindig lesz olyan amire érdemes várni, hogy lejjebb menjen. mindig (én is szeretem kiemelni a dolgokat szép színekkel :p)
nem kell a legoptimálisabb gépet összeállítanod neki, amit majd megvehet pár hónap múlva, hanem ajánlasz a jelenlegi konfigjához egy olyan videókártyát, amit most megvehet, ami még nem túlzás bele és 1 év múlva nyugodtan oda is adhatja a kishúgának vagy akárkinek (mondjuk nekem :hint: :D) a géppel együtt, mivel ő úgyis teljesen újat vesz :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-03, 15:29:492.) Jövőre is ugyanezeket lehet majd kapni, tehát addig nem érdemes már
várni vele. Nem lesznek újabbak, legfeljebb új változatok és az áruk csökken
kicsit.
azért ezzel kapcsolatban megvárnám Zsiga véleményét is, mert én ilyenekben nem hiszek, hogy ne lenne semmi jelentős árváltozás 1 éven belül :) de ha két hozzáértőbb ember mondja, akkor már hajlandó vagyok hinni a csodákban.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-03, 15:29:49Ha mostanában akarnék gépet venni, ezt csinálnám:...
- árak: modelltől függően (+árrés) 35-50k, 40k/37k, 25k/22k, 2×15k/17k.
Plusz még táp 15-20k, ház, hdd, stb.
összeadtad ezeket a számokat? levonsz belőle 30K-t és kölcsönadod egy éves futamidővel 0%-os THM-mel Dreamcleaver-nek a különbséget? :haha:

hidd el, az ember nem a legtökéletesebb gépre vágyik, hanem olyanra, ami optimális vételnek számít, sztem legalábbis az optimális != legjobb, hanem rengeteg súlyozott választás halmaza :) és egyik fő meghatározó tényezője a lehetőségeknek a jelenlegi pénzhalom, ami az ember előtt az asztalon hever, ami jelen esetben 30ezer forint körülbelül és ebből kéne ajánlanod neki egy videókártyát.

értsd meg nem bafogatni akarlak, csak felhívni rá a figyelmedet, hogy nem te veszel új gépet, hanem ő, és ő nem olyan maximalista, mint te :D
(én azért nem teszek javaslatot videókártyára, mert jelenleg annyira se tudom mi a jó videókártyák téren, hogy egy darab típusszámot sem tudok neked fejből mondani, ami az utóbbi 1-2 évben jött ki... :redface: talán csak az nvidia-s 6800-at, de az se tudom mikori, csak azért jegyeztem meg a típusszámot, mert pont ez volt a típusszáma egy első generációs asus geforce kártyámnak :D)
szóval písz & láv , de nem mindenki a legjobb gépet akarja megvenni, amikor érdeklődik egyetlen alkatrészcsere miatt. trust me  ;)

persze, ha csak 1-2 hetet kell várnia tényleg, hogy jobb árakat kapjon, akkor sztem ő is belátja, hogy érdemes várnia, de én inkább azt tapasztaltam, hogy ezek az 1-2 hetek nagyon el szoktak húzódni :)

szerk2: esetleg ajánlj neki egy olyan videókártyát, ami még olcsóbb, de még pont nem lépi túl értelmetlenül a szűk keresztmetszetet, a processzort.

Zsiga

Tényleg komoly áresések várhatók 1-2 hónapon belül, viszont minél olcsóbb egy kártya annál kisebbet esik az ára ilyenkor, így a szóbanforgó árszegmensben már nem annyira egyértelmű hogy megéri-e várni. Jön az új AMD (Ati) csúcs-videokártya, jön az új nVidia közép- és alsókategóriás videokártya, jön az új AMD csúcsproci. Viszont a következő egy évet az említett processzorral és egy jóval gyengébb videokártyával is bőven ki lehet húzni, a 7600GT (illetve ennek most megjelenő utódai, a 8600-as sorozat) bőven overkill, én egy olcsóbb X800-nál vagy egy 6600GT/7600GS/7300GT körüli videokártyánál erősebbet nem vennék, ez nagyjából a 16-22k árkategória.
Amik most kijönnek, azok (vagy az azokkal egyenértékű akkori kártyák) egy év múlva kb. féláron vagy kicsit drágábban megkaphatóak majd. Jó példa épp a 7600GT, egy éve 50k körül volt, most 30. Technológiailag sok változás tényleg nem várható a következő kb. 1,5 évben, kijön a 8xxx sorozat az nVidia-tól meg az R600 az AMD-től "napokon belül", mind DirectX10-es támogatással, amire nem lesz még szükség legalább fél de inkább egy évig. Az első fecskék (Crytek és Unreal3 engine-es játékok pl.) legkorábban nyáron, de inkább még később várhatóak, de valószínűleg ezeknek lesz még DX9-es kódjuk is, mint ahogy a legtöbb mai DX9-es játék is elmegy DX8-as hardveren, néhány feature-t kihagyva.

Dreamcleaver

#248
Hm akkor utána nézek ennek a 7600GS-nek. A 6600GT annó hallottam nagy ágyú volt, de azért egy picit elavult már nem? Az 5900XT után valami 7xxx-re szeretnék váltani átmenetileg, hogy érezzek némi javulást. A lényeg, hogy medium-low beállításokkal jól fussanak a progik, ergo ne legyen gondjuk mindenféle 3.0-s pixel shaderekkel stb.

szerk. medium -low nálam: Szal általában a textúra felbontás és a modellek poligon száma ami nekem számít. Ezeket minél magasabbra szeretem pakolni, ha textúrát esetleg leveszem mediumra, de a model detailt mindig maxra rakom. Árnyékok átalában ki (bár lehet egy 7xxx-s kártya ezeket már simán tolja). AA x4, ha szaggat x2, anizotropic filter x4. Különböző fullscreen effect nyalánkságok azonnal ki ha beszaggatnak.  A dinamic lightingot is szeretem minimum mediumra rakni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

#249
Quote from: Dreamcleaver on 2007-03-03, 18:12:45
Hm akkor utána nézek ennek a 7600GS-nek. A 6600GT annó hallottam nagy ágyú volt, de azért egy picit elavult már nem? Az 5900XT után valami 7xxx-re szeretnék váltani átmenetileg, hogy érezzek némi javulást. A lényeg, hogy medium-low beállításokkal jól fussanak a progik, ergo ne legyen gondjuk mindenféle 3.0-s pixel shaderekkel stb.
Nekem most 6600GT-m van, és az említett beállításokkal minden megy, a legtöbb még jobban is. :)
5900XT-nél jelentősen gyorsabb, olyanom is volt.

Szerk.: Ja, így már más a helyzet, 4AA új játékokban 40ezer Ft körül indul...

Dreamcleaver

Hehe mondjuk jó felbontás mellett az AA ami legelőször meneszthető a felsoroltak közül.

Nos köszönöm mindenkinek az infókat. Körbenézek egy picit. Lehet tényleg overkill a 7600GT, meg aztán ugyse megy bele a későbbi PCIex-s alaplapba. De hát GT!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-03-03, 16:39:09
tudom ez számodra hihetetlenül hangzik, de igen, megtenné az ember.

legoptimálisabb

hanem ajánlasz a jelenlegi konfigjához egy olyan videókártyát, amit most megvehet

én ilyenekben nem hiszek, hogy ne lenne semmi jelentős árváltozás 1 éven belül :)

összeadtad ezeket a számokat?

hidd el, az ember nem a legtökéletesebb gépre vágyik, hanem olyanra, ami optimális vételnek számít

értsd meg nem bafogatni akarlak, csak felhívni rá a figyelmedet, hogy nem te veszel új gépet, hanem ő, és ő nem olyan maximalista, mint te :D

persze, ha csak 1-2 hetet kell várnia tényleg, hogy jobb árakat kapjon, akkor sztem ő is belátja, hogy érdemes várnia, de én inkább azt tapasztaltam, hogy ezek az 1-2 hetek nagyon el szoktak húzódni :)

szerk2: esetleg ajánlj neki egy olyan videókártyát, ami még olcsóbb, de még pont nem lépi túl értelmetlenül a szűk keresztmetszetet, a processzort.
1. Tőlem.. sztem pénzkidobás egy 7600GT ebbe. Különben is, tanács volt,
és nem is neked szólt.
2. Az előbb mondtam, hogy ilyen szó nincs!!!
3. Ajánlottam. Nem is egyet. Talán kapcsold ki a write-only módot :rolleyes:
4. Ilyet nem is mondtam. Azt mondtam, hogy technológiai változás nem lesz;
az árak kicsit csökkenni fognak (nagyon akkor fognak, amikor újabb generációk
jönnek ki)
5. Képzeld, összeadtam. De ez egy teljes új gép, azt is számold bele :rolleyes: Egy
sokkal jobb teljesítményű gépért sztem érdemes várni és gyűjteni. Főleg, ha kb 1
év múlva úgyis lecseréli a gépét. Most akkor melyik a jobb? Most kifizet 30k-t, és
kicsivel jobb a gépe, utána azonban vehet teljes konfigot; vagy vár és egyből a
teljes, jobb konfigot megveszi. Attól függ, hogy melyik ára lesz alacsonyabb. Épp
most alacsony a ramok ára, az alaplapok még csökkenni fognak a P35 megjelenésével,
de az 1-2e (azt is a CeBiten indítják, azaz 2 hét); a proci és a vidkari pedig sztem
nem fognak >30k-t zuhanni a 40 (addigra talán 36) ill. 35-50e-s árukból alig egy év
alatt.
6. Nem is azt mondtam, hogy C2Q6700+2×8800GTX :rolleyes: Ez sztem a jelenlegi
legjobb teljesítmény/ár konfig.
7. Akkor légyszi olvasd is el, amit írtam, és ne csak vagdalkozz. Főleg, ha nem is
értesz hozzá. :rolleyes:
8. Nem ezeket mondtam?
9. Mintha már ezt is megtettem volna :rolleyes:

Zsiga:
Az új kártyákat elég alacsony áron dobják most piacra, sztem felét nem fognak esni
egy év alatt. (milyen is lenne, 8600GT $149-169 $75-85 :D ) Most azért estek,
mert az nVidia helyett csinál a következő generáció számára. Ezután Következő
generáció viszont 2-3 évig még biztos nem lesz.
Dx10-es kártyát annyiban tartom indokoltnak, hogy az 1-2 év múlva is boldogulni fog a
játékokkal. Mivel a jelenlegi kártyája egy FX5900as, úgy érzem annyira nem cserélget
gyakran kártyát ;)

Fazék

K_T maradjunk annyiban, hogy fölösleges vitatkoznunk, mert sztem te beszélsz el totál mellettem és kiforgatod a szavaimat, szted pedig én csinálom ugyanezt, teljesen fölösleges válaszolnom a hozzászólásodra, mert úgy érzem a legkisebb erőfeszítést sem teszed meg, hogy normálisan válaszolj nekem, te meg valószínűleg ugyanezt hiszed részemről, szóval ezt lezárhatjuk úgy érzem... nem jövünk ki. ez van. azt hiszem egyikünk se fog belehalni

Kuroi Tenshi

De má' bocs, kétszer is ajánlottam neki más vidkarikat, erre a postodban
kétszer is azt írod, hogy inkább mondjak neki más vidkarikat ahelyett, hogy
ilyen tanácsokat merek adni. Most mi van?

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-03, 18:21:35
Zsiga:
Az új kártyákat elég alacsony áron dobják most piacra, sztem felét nem fognak esni
egy év alatt. (milyen is lenne, 8600GT $149-169 $75-85 :D ) Most azért estek,
mert az nVidia helyett csinál a következő generáció számára. Ezután Következő
generáció viszont 2-3 évig még biztos nem lesz.
Dx10-es kártyát annyiban tartom indokoltnak, hogy az 1-2 év múlva is boldogulni fog a
játékokkal. Mivel a jelenlegi kártyája egy FX5900as, úgy érzem annyira nem cserélget
gyakran kártyát ;)
DX10-es kártyát szerintem semmiképp nem érdemes most venni, az első 3 hónapban minden számtech cucc árán van +30% "újdonságadó". :)
Az meg hogy az USA-ban mennyibe kerül és hogy itthon mennyiért kapod meg kb. köszönőviszonyban sincs egymással sajnos, ugyanúgy 50k körül fog indítani a középategória mint ahogy tette ezt az utóbbi pár évben a 7600GT-nél, a 6600GT-nél, és még sorolhatnám, akár a másik oldalról is.
Az meg szerintem nem valószínű hogy nem lesz generációváltás, mostanában durván 1-1,5 évente jön ki új generáció az nVidia-nál (a 7600 épp a tavalyi Cebiten jelent meg, a 6600 meg 2004 augusztusában, 2,5 éve), csúcskártyából pedig még rövidebb a termékciklus, pl. 7800-7900.
Egy év múlva pedig újabb kártyacsere van betervezve, szerintem addig meg tökmindegy hogy tudja-e a DX10-et vagy sem.

Dreamcleaver

Nvidia 9xxx-t a népnek!  :lol:

Na mentem Jade Empire-özni. Ha nem fut, Hétfőn veszek egy videókarit.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-03-03, 18:37:37
DX10-es kártyát szerintem semmiképp nem érdemes most venni, az első 3 hónapban minden számtech cucc árán van +30% "újdonságadó". :)

Az meg szerintem nem valószínű hogy nem lesz generációváltás, mostanában durván 1-1,5 évente jön ki új generáció az nVidia-nál (a 7600 épp a tavalyi Cebiten jelent meg, a 6600 meg 2004 augusztusában, 2,5 éve), csúcskártyából pedig még rövidebb a termékciklus, pl. 7800-7900.
Egy év múlva pedig újabb kártyacsere van betervezve, szerintem addig meg tökmindegy hogy tudja-e a DX10-et vagy sem.
Hja, sajnos idehaza főleg így van, és egy ideig nem is esnek vissza :rolleyes:
De mivel most az eddigieknél is alacsonyabb az áruk, talán nem lesz 50... sokáig...

A másik azonban nem egészen pontos. A 7xxx generáció a 7800GTX-el indult 2005 nyarán.
A 8xxx generáció 2006 őszén/telén jelent meg a 8800GTXel és GTSel.
Olyanokat hallok, hogy lesz még 8900GS, GT, 8950 és 8950GX2, de ezek mind a G80-ra
fognak épülni (die shrink lesz csak), és kb a nyáron vagy a nyár végén jelennek meg. Az azon
túli tervekről viszont még semmi hír. 7900 és 8800 között is volt másfél év, tehát most lassabb
lesz a generációváltás; ha 3 év nem is lesz, de kb 2 nagy valószínűséggel; utána mire abból is
megjelennek a középkategóriás kártyák, újabb fél év.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-03, 18:57:04
Hja, sajnos idehaza főleg így van, és egy ideig nem is esnek vissza :rolleyes:
De mivel most az eddigieknél is alacsonyabb az áruk, talán nem lesz 50... sokáig...

A másik azonban nem egészen pontos. A 7xxx generáció a 7800GTX-el indult 2005 nyarán.
A 8xxx generáció 2006 őszén/telén jelent meg a 8800GTXel és GTSel.
Olyanokat hallok, hogy lesz még 8900GS, GT, 8950 és 8950GX2, de ezek mind a G80-ra
fognak épülni (die shrink lesz csak), és kb a nyáron vagy a nyár végén jelennek meg. Az azon
túli tervekről viszont még semmi hír. 7900 és 8800 között is volt másfél év, tehát most lassabb
lesz a generációváltás; ha 3 év nem is lesz, de kb 2 nagy valószínűséggel; utána mire abból is
megjelennek a középkategóriás kártyák, újabb fél év.
Hát igen, mindig elsírom magam ha meglátom hogy az USA-ban mennyibe kerülnek a hardverek, vagy pl. a fotóscuccok...   :mad:
A másodikra: A "nagy" (7xxx -> 8xxx) generációváltás a csúcskategóriában is kb. 1,5 évente van mint a középkategóriában, csak ott ezen belül is vannak ugye ezek a kisebb javítgatások, de egy elsőgenerációs 7800GTX-nél jelentősen gyorsabb a legutolsó 7xxx csúcskártya attól függetlenül hogy nagyjából megegyezik a felépítésük. De majd meglátjuk mi lesz. :)

TurboK

Hát, nekem AGPs gépem van, és személy szerint inkább kivárom amíg kijönnek a középkategóriás Geforce 8xxxek, meg az uj Radeonok. Vagy lejebbnyomják az általam kiszemelt gf 7600 árát, vagy lesz köztük hasonló áron egy még komolyabb teljesítményű kártya.
Ha egyik sem akkor meg gyüjtök xbox360ra, abból is nemsokára jön a felspécizett második hullám.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Derfel Cadarn

#259
Hát egen én is megbántam hogy eladtam a ps2-őm, de mit van mit tenni, megvárom míg megjelenik szerény városomban is a ps3... a hivatalos európai debüt március 23. ha nem tévedek, igaz?

előzmény -Gmer
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

thrall

én 26-ra emlékszem...vagyis a media-ba miskolcon akkor lesz (ha jól emlékszem)

chilip

165 000 .- inkább jövő nyáron vagy azutánin...

Derfel Cadarn

Hát nemtom, én kuporgatok rá már régóta, szerintem megéri az árát alapul véve a technikai adatait (60gb merevlemez, átlagon felüli proci, az egyik első blu-ray lejátszó, sőt még a blu-ray lemezes játékokat is támogatja, meg még sok minden amiről sejtelmem sincs). Ha azokat a cuccokat külön-külön megvennéd amiket helyettesít vagy kétszer két és félszer ilyen magas árat kapnál szerintem.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Eberinu

Mondjuk már off a téma,de azt megnézem mikor fogsz rá játékot kiírni végre :D

Derfel Cadarn

#264
Nos ez igaz de attól még blu ray lejátszó is egyben :D Ez a fontos nem? :D Na meg persze a FF versus :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Fazék

gamepad vételén gondolkodom. fogalmam sincs, hogy van-e köztetek egyáltalán ember, aki gamepad-et használ, de azért megpróbálom kikérni a tanácsotokat. :)
kábel nem szokott zavarni, szóval költség-(és természet)kímélés végett nem wireless-t fogok venni. logitech-ben még nem csalódtam különösebben, szóval tőlük néztem ki ezt: Logitech Dual Action Gamepad. amennyiben azt mondjátok, hogy ennek a vibration feedback-nek van értelme játékhangulatilag, akkor ettől sem zárkózom el. amennyiben viszont azt mondjátok, hogy nem olyan jó a logitech gamepad és inkább egy vacak rongyért hozzámvágott Genius MaxFire G-08XU -val is hibátlanul tudtok játszani, akkor lehet, hogy arra ruházok be. :)

Dreamcleaver

Engem az a rumble dolog kifejezetten idegesít. Hangos és bizsereg tőle a kezem.  :haha: Az én gamepadom tudja, de kikapcsoltam, hogy ne rezzegjen. A Logtech minőségileg gondolom megbízható, de ősszintén bevallom, még sohasem jasználtam logitech cuccot. A pad elrendezése megegyezik a konzolos gamepadokéval, szal ilyen szempontból ok, bár nem látom hány gombos. Olyan 8+2 szokott lenni, legalábbis az enyém ilyen.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Eberinu

Hát hogy a blueray funkcióját mennyiben fogom használni,lövésem sincs....ps3-on csak játszanék max,minden másra ott a pc meg a dvd lejátszó.De nemcsak FF miatt kéne ps3, lesznek arra más jó játékok is^^Auchanban márcsak 165ezer...

Derfel Cadarn

Linux fut rajta, ergo le lehet vele játszani bármit.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Eberinu

off:Csak értelme sok nincs...szinte minden embernek aki megengedhet magának egy ps3at,már van dvdlejátszója,ésatöbbi.