Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Colin Mcrae Dirt-et emlegette Fubenalvo (bocs elfelejtettem beleirni)
Igen, a haditerv ez. Mar alig varom. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

#301
Quote from: Kvikveg on 2007-10-13, 20:49:32
Heh, latom mas is most vesz hardvert.  :szemuveges:
(KT: Csak csendben erdekelne, hogy a leendo uj gepem elvinne-e ezt a jatekot? Es egy kozepes videokartyaval?)
Én is most vennék, ha a WD GP500 és az AMD2950Pro kijönne - így még várok.
Most olyan jó kis árverseny van a prociknál, ramnál, winyóknál, hogy érdemes :)
Melyik játékot?
Amúgy minden dx9 vidkari elvisz minden dx9 játékot, csak a felbontás és a
grafikai beállítások a kérdés - meg még akkor sem biztos, hogy jobb lesz egy
diavetítésnél :haha:
Linkeltem pár oldalt, nézd meg, hogy van-e tesztelve az adott vidkarikkal is.
Vagy nézz meg egy összehasonlító táblázatot, és következtess az alapján ;)

Ja, hogy az? Az eddigi kommentek alapján nagyon rosszul optimalizált, van
annál jobb ralli-szimulátor is; de egy 7600GS vagy 8600GT alacsonyabb
beállításokkal játszhatóan elvinné sztem.

Cobra

Gondolom ha kijönnek az új kártyák, akkor a mostani alsó középkategória ára kicsit lejjebb megy, szóval érdemes várni még egy hónapot a videókártya vásárlással.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2007-10-13, 21:43:36
Gondolom ha kijönnek az új kártyák, akkor a mostani alsó középkategória ára kicsit lejjebb megy, szóval érdemes várni még egy hónapot a videókártya vásárlással.
Háháá, ezt jo tudni. Akkor nem fogok vele sietni.
Koszi mindenkinek a segitseget. Ha meglesz, csinalok fenykepet (ha nem felejtem el).  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Azért túl nagy esésre ne számítsál. 1950Pro egy év alatt ment 36król 32re...
Ami sztem várható: 7600GS 16ról 15re, 8600GT 22król 19-20kra "esik" pár
hónap alatt

Cobra

DX9-es kártyát már nem igazán javaslok, 8600GT meg a 2600XT meg szerintem is olyan 20k körül lesz (márkásabb modellek is). Azért szeritnem meglesz a -5e ft ezeknél (meg a DDR4-es XT-nél és a GTS-nél is).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Mivel a 860GTS piszkosul túl van árazva a teljesítményéhez képest..
De Kviki nem a 40k+-kategóriát nézte ki, ha jól érzem :) A 8600GT
vonal alatt pedig nem lesznek 1-2-3e-nél nagyobb változások a
következő hónapban.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-13, 22:14:01
Azért túl nagy esésre ne számítsál. 1950Pro egy év alatt ment 36król 32re...
Ami sztem várható: 7600GS 16ról 15re, 8600GT 22król 19-20kra "esik" pár
hónap alatt
Jo lesz az. Ki a kicsit nem becsuli... XD
Most talaltam a fiokomban egy boritekban penzt. Mindig elfelejtem, hogy az ott van es nem a bankban. Most pont jol jon.  :haha:
Nem, tenyleg nem a 40000es kategoriat neztem ki. A 15ost inkabb, de a 20 a maximum. Attol fugg amiket a tesztoldalakon olvasok majd.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék


Lythis

#309
Tenshi, kezdem azt hinni, hogy te minden adandó alkalommal gépcserét játszol, mert kinnvan valami, ami nem sokkal drágább mint mittoménmi.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy mi a retekért cserélne le az ember valamit csak azért mert egy játékhoz kell. Vannak játékok, amiket vissza tud fogni a proci, igen, de nem mindet, és nagyban függ attól is, hogy milyen proci, meg milyen alaplapod van (in b4 megint postolsz, hogy jobban tudod: nem akarok részletekbe menni, nem vágom az összes proci és alaplap speckóit)
Szóval ha valakinek van egy jólműködő konfigja, ami annyiban hibádzik, hogy mondjuk nem multi-core, akkor nehogymár le kelljen cserélnie csak emiatt, meg mert már pár ezer forinttal drágább csak. Figy, ha holnaptól egy kétmagos proci 5k val lesz olcsóbb, mint egy 2,2-es quad, akkor megveszed a quadot? És utána kiderül, hogy az már csak 6kval olcsóbb, mint a high-end penryn quadok, akkor gyorsan veszel egy másikat?
Itt arról van szó, hogy azért volt kiakadva pár ember, mert nem akartak kifejezetten gépetcserélni csak emiatt.
Szóval szép és jó, hogy nem annyival drágább, de nem azért akar az ember beszerezni egy játékot, hogy vegyen mellé procit, meg ramot is, sőt lehet, hogy oprendszert is.
Spoiler: crysis p4-en 1280x1024-en vígan elfut, csak legyen mellé 2 giga ramod, meg vidkarid.. tudod, mivel fps, korántsem használ annyi processzorteljesítményt, mint mondjuk egy hasonló grafikával megtámogatott stratégia, vagy szimulátor... :rolleyes:
Ergó: vagy azért kell AC-nek dual core, mert ubisoft b*szott optimalizálni bármit, és könnyebb volt portolni egy szétosztott feladatokra épülő engine-t, mint átírni, hogy egy magon is menjen (mondjuk ott a hyper threading), vagy azért, mert tényleg kell neki, mert annyi szart kell számolni. vagy alternatívaként csak mert fel akarnak vágni vele.
Akárhogyis, vannak, akik nem örülnek ennek.  Az, hogy szerinted vegyenek új gépet, szerintem egyiküket sem hatja meg különösebben :D




Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2008-02-18, 22:37:56
Tenshi, kezdem azt hinni, hogy te minden adandó alkalommal gépcserét játszol, mert kinnvan valami, ami nem sokkal drágább mint mittoménmi.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy mi a retekért cserélne le az ember valamit csak azért mert egy játékhoz kell.

Hinni a templomban kell - november körül cseréltem gépet, az előző konfigból
az alaplap, proci és a ram fele 3-4 éves volt, még egy húzott Barton volt
benne. :) azért cseréltem le, mert már érezni lehetett, hogy az egy mag már
kevés - és nem csak egy játékhoz. Egyszer már talán leírtam, de pl a CSS-nél -
ami fps, nem rts - 15 bottal a buy timenál, amikor mindenki mozdulatlan, 70-
100FPS - és amint elindul a játék és megmozdulnak, 7-15FPS-re esett vissza.
Kétmagossal 150-ről 90-100-ra esik vissza, és szépen kihasználja a két magot.
Szóval lehet, hogy annak nem volt odaírva a kétmagos minimum-követelménynek,
de hidd el, hogy rohadt sokat számított nála is, és ez tette botos-multiban
játszhatóvá. Szóval még ha nem is írják oda, de egy csomó játéknál nagyon
sokat tud számítani - ők, hozzáadva azt, hogy ez egy konzol-port, és lusták
optimalizálni, beírták, hogy kétmagos. Lehet, hogy őszinték, és/vagy lusták.

Quote from: Lythis on 2008-02-18, 22:37:56
Itt arról van szó, hogy azért volt kiakadva pár ember, mert nem akartak kifejezetten gépetcserélni csak emiatt.
Ergó: vagy azért kell AC-nek dual core, mert ubisoft b*szott optimalizálni bármit, és könnyebb volt portolni egy szétosztott feladatokra épülő engine-t, mint átírni, hogy egy magon is menjen (mondjuk ott a hyper threading), vagy azért, mert tényleg kell neki, mert annyi szart kell számolni. vagy alternatívaként csak mert fel akarnak vágni vele.
Akárhogyis, vannak, akik nem örülnek ennek.  Az, hogy szerinted vegyenek új gépet, szerintem egyiküket sem hatja meg különösebben :D

Oh, igazad van. Menjen minden egymagoson, álljon le a fejlődés. Sőt,
arra se akarjanak kényszeríteni, hogy új vidkarit vegyek, menjen még
az 5 éves GeForce4 MX440-emen is :p
Nem értem, miért ragadtál itt le ennyire. Aki szeretne a legújabb
játékokkal játszani, annak hozzá kellett szoknia, hogy ahhoz időnként
új hardvert kell veni. Ld vidkariknál dx7-dx9-sm2-sm3-sm4 - és itt ám
nem ilyen lassan voltak ezek a cserék, mint ahogy a prociknál eljutottunk
a kétmagosig és a négymagosig, hanem ez a csere-sorozat kb 4 év
alatt lezajlott.

Lythis

:rolleyes:
Látom veled is lehet beszélgetni úgy, hogy ne arról legyen szó, hogy de szerinted igenis mindenki újítson....
Attól, hogy egy cucc elmegy single core-on és emellett esetleg ki tud használni egy multi-core környezetet, hol áll meg a fejlődés szerinted? Mert szerintem sehol.
Tény, hogy a dolgok jelen állása szerint a többmagos architektúrák idővel kiszorítják az egymagosokat, ez viszont nem jelenti azt, hogy amíg nem tették meg, addig szarni kell a visszafelé kompatibilitásra. Szerintem. Persze ha szerinted az a fejlődés, akkor puff, csak nyugodtan.
CSS botokkal: a botok rendszerzabálását szerintem ne a css-re verd rá. Nekem anno centrino-n semmi gondom nem volt se a css-sel (kemény 2 órát ha foglalkoztam vele mondjuk - azt is csak mert nem volt hajlandó telepíteni magát a hl2, ha nem raktam fel a cs-t is, annak ellenére, hogy elvben opcionális), se a HL2-vel. Annyi, hogy többet töltött, de az a ram miatt volt, mert nem volt benne elég..
Vidkari meg: egyedül azért kell újítani, mert a dx10 meg a 10.1 már hardware függőek, egyébként a világ tojna rá. (pláne, hogy a dx10-es effektek nagyrészét a dx9es kártyák is tudják, és nincs sok eltérés, max a víz egy kicsit más.)

Persze idővel az ember úgyis cserél mindent, ha lépést akar tartani a játékokkal, de szerintem valahol mindenki jobban szeretné, hogyha a konfigja nem félévente cserélődne, hanemkihúzna mondjuk 3 évet legalább.
Persze ez szubjektív vélemény, lehet, hogy örülnöm kéne, hogy folyton cserélgetem az alkatrészeket, és jó sokat elb*szok az egészre.

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2008-02-19, 14:06:58
:rolleyes:
Látom veled is lehet beszélgetni

Veled is ám :hehe:

Az utóbbi másfél-két évben a leges-leggyengébb gépeket kivéve
az összes boltban vehető konfig kétmagos, és a játszani akaró
"Stephen Blood Jr" ( (c) Zsiga :D ) nem ám a legolcsóbbat veszi.
Gondolom vmi ilyesmit vettek alapul.
Hasznos a két mag? - Jah, konzol-portoknál főleg.
Szép húzás tőlük?  - Nem, de érthető; és valszeg őszintébb is, mint
ráírni, hogy "runs on 2.8GHz P4 or equivalent", erre néhány résznél
kapsz egy diavetítést.
Megtehetik? - Megtették.
Ezek után annyit nyomathatod, hogy nem is elavult a géped, és hogy
ők mekkora szemetek, amennyit csak akarod, de ez még mindig nem
változtat azon a tényen, hogy ők kétmagost írtak minimumnak, s erre
lehet, hogy okuk is van.
Mindannyian tudjuk, hogy itt minden gyorsabban avul, mert mindig jön
vmi újabb, gyorsabb és jobb, és a fejlesztők is arra fejlesztenek. De
még ha 3 évet is mondasz, rossz hírem van: már az első kétmagosok
is két hónap híján 3 évesek, az egymagos legutolsó fejlesztése
pedig bőven régebbi annál, tehát megvolt az a 3 év a prociknál. A
vidkariknál meg örülhetsz már a 1.5-2 évnek is.

Lythis

Visszavágni is kreatívan tudzs...:rolleyes:

Akkor most mégegyszer szájbarágósan: ubisoft nem most találta ki, hogy csinál PC átiratot, hanem be volt jelentve még mielőtt lett volna hivatalos megjelenési dátum a konzolos verziókra. Azok már kinnvannak tavaly november óta, szóval a PC változattal még csak nem is siettek, volt idejük tökölni vele. Ha vannak akik ki vannak akadva azon, hogy ennek ellenére olyat kaptak minimumnak, hogy dual-core or above, akkor szerintem azért valahol érthető. Más kérdés, h ha tényleg kell neki, azesetben puff, ez van, aki akar upgrade-el. (mondjuk van akit annyira felcseszett, hogy nem hajlandó megvenni x360-ra sem...)
Egyébként vérpistikézéshez: attól, hogy te bennevagy ebben a kategóriában, nem jelenti azt, hogy a többség is automatikusan ide tartozik. Tudom, már 3éve kinnvolt az első kétmagos proci, neked meg - mivel haladni kell a korral - már nyílván penryn-ed van... :rolleyes:

btw: ha nagyon folytatni akarod, akkor vagy pm, vagy tetessük át máshova, mert itt már offtopic-olunk egy ideje.

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2008-02-20, 00:13:04

Akkor most mégegyszer szájbarágósan

Egyébként vérpistikézéshez: attól, hogy te bennevagy ebben a kategóriában, nem jelenti azt, hogy a többség is automatikusan ide tartozik. Tudom, már 3éve kinnvolt az első kétmagos proci, neked meg - mivel haladni kell a korral - már nyílván penryn-ed van... :rolleyes:

btw: ha nagyon folytatni akarod, akkor vagy pm, vagy tetessük át máshova, mert itt már offtopic-olunk egy ideje.


Nem értem, mit akarsz szájbarágni.
Ráírták, hogy kétmagos a minimum. Ez van, lépj túl rajta.
Menni fog egymagoson is, max. néhol diavetítéssé lassul.
Nem sok optimalizált konzol-portról hallottam eddig, itt
sincs semmi újdonság.

Visszatérve az eredeti vitapontodra: nem ezért az egy
játékért kell gépet fejleszteni, hanem a jelenlegi és ezután
jövő játékokhoz, mert ezután egyre gyakrabban lesz a
kétmagos a minimum.

Vérpistike: képzeld, az amerikai piacot veszik alapul, és
ott már régóta kétmagos a legalacsonyabb lowenden kívül
minden konfig. Ott rég oda tartozik a többség. Hiába
vinnyogsz, elavult a géped; a fejlesztők pedig nem az
elavult gépekre hozzák ki a játékokat. Ez mindig is így
működött.

Képzeld, nincs Penrynem, és nincs is szükségem rá. Egy
E2160-am van, amiért kemény 15120Ft-ot fizettem tavaly
novemberben, és ez marad még kb két évig a gépemben.

Lythis

tl;dr: I can't stand not being regarded as an omniscient high and mighty being... :rolleyes:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-20, 01:01:51

Nem értem, mit akarsz szájbarágni.

mondjuk azt, hogy te rögtön jöttél avval, hogy jujjdeakkorisazmártökrealapmertblablabla I know hardware specs, amikor csak arról volt szó, hogy vannak, akiket zavar.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-20, 01:01:51

Visszatérve az eredeti vitapontodra: nem ezért az egy
játékért kell gépet fejleszteni, hanem a jelenlegi és ezután
jövő játékokhoz, mert ezután egyre gyakrabban lesz a
kétmagos a minimum.



igen. lesz majd, egyre gyakrabban.. gondolom itt jön be az is, hogy
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-20, 01:01:51
Vérpistike: képzeld, az amerikai piacot veszik alapul, és
ott már régóta kétmagos a legalacsonyabb lowenden kívül
minden konfig.
SPOILER: Attól ez még európa.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-20, 01:01:51
Hiába
vinnyogsz, elavult a géped; a fejlesztők pedig nem az
elavult gépekre hozzák ki a játékokat. Ez mindig is így
működött.
Vinnyogni te vinnyogsz, hogy neked legyen igazad. Ennél csak az mulattat jobban, hogy nemtudom miért. Szerinted alap, hogy mindenki beszerez egy kétmagosat, ezért ennek így kell lennie. Erről meg is feledkeztem, bocsi. Csak egy pillanatra kiment a fejemből, h eleve arról ment a vita, hogy atyaúristen, most hogy egy friss játéknál dual-core a minimum, már sosem lesz holnap... Mázli, hogy felnyitottad a szemünket.. :rolleyes:
Engem spec hidegen hagy, hogy mi kell neki, csak azt várom, hogy kiadják végre. Egyedül vidkarit kell vennem, de azt vettem volna attól függetlenül is.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-20, 01:01:51
Képzeld, nincs Penrynem, és nincs is szükségem rá. Egy
E2160-am van, amiért kemény 15120Ft-ot fizettem tavaly
novemberben, és ez marad még kb két évig a gépemben.
pedig már ezresekkel olcsóbb, mint mikor kijött :rolleyes:

Kuroi Tenshi

Lol?
Most erre válaszoljak is valamit? Úgy érzem felesleges,
mert amiket itt firtatsz, már megválaszoltam, max nem
gondoltad végig - vagy csak kötözködni akarsz?
x post óta csak vagdalkozol, de látom most már csak
igen gyenge ál-érvekre és személyes támadásokra futja.


Én

#317
Gondoltam, ide írom:
Laptopot építettek a Playstation 3-ból
2 dolog miatt is faszás: ott jtszol ahol akarsz, amíg van konnektor, és még edzésnek is jó ha ezt cipeled. :cool: :D

Lt. Simoan Blarke

Hát, a maga 7.2 kilójával kellemes testmozgást és erősítőprogramot jelentene a most 30 kilós nagyobbik húgomnak :D De basszus, ez elég degenerált megoldás így.  :3x3: Ha ofisölben megcsinálnák, lehet, hogy nem lenne 8 centi vastag... mondjuk ki a ráknak kéne.
Összedobjuk rá a pénzt, licitálunk? :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-11, 21:37:06
De basszus, ez elég degenerált megoldás így.  :3x3:
Ne feledd, hogy csak hobbiból rakta össze a csávó. Azért ha megcsinálnák normál méretűre, és az ára sem lenne a csillagok között valahol, szerintem jó lenne. :D

Lt. Simoan Blarke

Jó, ahogy a techblog írta, xbox és wii laptop után nyilván várható volt :D De ez maximum annyiban jó portébölnek, hogy nem kell átvinned a plazmatévét, ha a nappaliból a szobádba akarsz költözni játszani :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Makos

#321
***Szerk by K_T: áthozva "Mivel játszottál legutóbb"-ból, előzmény***

Radeon 9600 XT elég neki? ^^"

Kuroi Tenshi

Quote from: Makos on 2009-04-19, 23:29:46
Radeon 9600 XT elég neki? ^^"

9600Pro-val oldblivion moddal kezdtem neki, de az az őskövület
kártya alaposan sutba dobta a grafikát... 800*600, minden minimum
mellett nagyjából ment (csak ronda volt), de harcjeleneteknél már
alaposan belassult...

Azért az egy 6 éves kártya... gondolom a gép többi része is hasonló
korú... kb 70k-ból olyan gépet össze lehet rakni, ami már odavág
grafikában az xboxnak.

Makos

Jelenleg amúgy sincs pénzem ilyesmire mert laptopra gyűjtögetek már egy ideje...

Kuroi Tenshi

Ja hogy a "kell xbox " azt jelenti, hogy "kéne", nem pedig
azt, hogy mindjárt megyek és veszek -- bocs, félreértettem.

Laptop sem olcsó mulatság. Egy nem-eldobható / fél-1-2 év
alatt tönkremenő, minőségibb gép (hp, dell, lenovo, toshiba)
min. kb 150k.
Ha viszont olyan is elég, ami kicsi (emiatt kényelmetlen és
tartós munkára nem jó, csak másodgépnek), de sokáig
bírja akkuról és alapfeladatokat ellátja, akkor netbookok
között már 90-100k körül is vannak normálisak.
Aztán persze ott van még a használt-piac.

Makos

150k körüli összeget akarok rászánni. netbook kell a halálnak nem akarok külső dvdmeghajtóval rohangálni, na meg utálom a kisképernyőt.
apropó mit ajánlanátok 150k körüli áron?

(másik topicba mozgassa át valaki sztem :smile:)

Fazék

#326
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-19, 23:47:29Laptop sem olcsó mulatság. Egy nem-eldobható / fél-1-2 év
alatt tönkremenő, minőségibb gép (hp, dell, lenovo, toshiba)
min. kb 150k.
én pont tegnap néztem, hogy manapság már 180k-ból is (dell kivételével, mert azok 1,5x-2x annyiba kerülnek minimum, mint a többi) egy teljesen elfogadható hordozható játékgépet tud venni az ember. legalábbis az engem érdeklő játékok 95%-át hiba nélkül lehetne rajta játszani
amikor én vettem 2004-2005 tájékán notebook-ot játékra (is), jóval drágább volt egy hasonló színvonalú gép, kb 300e-nél kezdődtek a külön dedikált memóriával megáldott, normálisabb videókártyával ellátott notik  :zomg:

NLZ

#327
Quote from: Makos on 2009-04-19, 23:29:46
Radeon 9600 XT elég neki? ^^"
Sztem elég. Rakj fel opltimalizáló modokat, azokkal javíthatsz a helyzeten mégjobban. Meg a Streamline is ajánlott, ez a mókás kiegészítő automatikusan állítja a grafikát, hogy megfelelő sebességgel fusson mindig. A Gamepodos link alatt erősen elavult modok vannak már, ráadásul direktlinkelve, úgyhogy érdemes megkeresni mindenből a legújabbat a saját érekedben (pl UOP. Innen indulva kb az összes hasznos és említésre méltó mod megtalálható. Kezdésnek érdemes a bg's list of base mods, UESP Oblivion: Must Have Mods, vagy A's List of Recommended Mods gyüjteményt érdemes átnézni. Csak ne ess át a ló túloldalára, ne változtatgass ész nélkül mindent, mert a végén nem tudod majd, hogy mi mivel akad össze és hozott olyan változtatást, amit nem akarsz. Wrye Bash használata pedig már nem egy kezdőnek való feladat. :D
[reserved]

Makos

ahhoz le kéne tölteni az obliviont is... :D
na majd meglássuk...de valszeg az új laptopomon majd jobban fog menni mint ezen a gépen :D

Kuroi Tenshi

#329
Quote from: Fazék on 2009-04-19, 23:52:53
én pont tegnap néztem, hogy manapság már 180k-ból is (dell kivételével, mert azok 1,5x-2x annyiba kerülnek minimum, mint a többi) egy teljesen elfogadható hordozható játékgépet tud venni az ember. legalábbis az engem érdeklő játékok 95%-át hiba nélkül lehetne rajta játszani

Nagyon alap játékok már sok gépen elmennek :)
Abban a 180k-ban nincs valami trükk? Vagy egymagos a proci,
vagy kevés a ram -- az upgrade meg drága. Legutóbb 3 hónapja
néztünk munkatársnak gépet, és kétmagos proci és legalább 1,
de inkább >1,5GB RAM-mal szerelt gépek, amik rendesen össze
is vannak rakva (Acer, FuSi olcsó modellek tehát kiesnek, és
az Asus, MSI-vel is érdemes vigyázni), sajnos 150k körül vannak.
Most gyorsan átfürkésztem árgépet (depo túl lassan töltött),
és ott továbbra sem látok dedikált grafos gépeket jó áron.
Melyikre gondoltál?

Dedikált grafikás laptopokat kb fél éve néztem át alaposan, akkor
még 200-250k körül voltak az elfogadhatóak. Ha azóta ez jött
lejjebb, és már végre nincs ekkora felára a régi olcsó mobil graf-
kártyáknak, annak csak örülök.

Quote from: Makos on 2009-04-20, 00:07:05
ahhoz le kéne tölteni az obliviont is... :D
na majd meglássuk...de valszeg az új laptopomon majd jobban fog menni mint ezen a gépen :D

:ejnye: két éve már 3k-ért adták boltban...
Valszeg? Ahhoz dedikált graf-kártyás laptop kell, inteles int.
grafon nem fog egy 9600XT sebességével sem futni...



Ja és addig is ajánlom az Oblivion elődjét, a Morrowindet --
na az még őskövület 945G GMA950-es intel integrálton is
futott; és kora ellenére szép a táj (és a zene :) ), talán a
sztorija is jobb, a világa kidolgozottabb és változatosabb,
a játékmenet hasonló.