Warhammer 40K - In Nomine Imperatoris

Started by Rounin, 2006-06-01, 12:04:42

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc "fajod" a Soulstormban (és előbbiekben)?

Chaos
Elda
Imperial Guard
Necron
Ork
Space Marine
Tau
Sisters of Battle
Dark Eldar
Nincs kedvencem/több is van
Bocs, nekem van pénzem TT-re :hehe:

Lythis

Quote from: Tycho on 2007-07-04, 21:26:30
Valakinek van TT szabálykönyve pdf-ben? kéne egy SM codex is pls, ha akad...  :merci:

Remélem itt szerencsével járok és nem kell feltúrnom az egész netet :jee:
Ha megtalálom a DVD-t amin vannak, akkor asszem akad szabálykönyv. SM codexem az tuti volt valamikor...(reménykedj, hogy nem újraírhatón voltak :D)

Tycho

Reménykedek... :haha: akarok TT sereget (úgyis maketteztem, tankokat is, szóval mindenem van hozzá) szóval szép lassan elkezdenék maketteket venni, csak egyelőre nem tudom melyik tettszik jobban, a Black Templars, vagy a Grey Knights :haha:


*imádkozik az Istencsászárhoz*

Lythis

Grey Knights & Deathwatch Codex megvan, Space Marines is, meg a 4th ed rulebook.
Black Templar codexem sajna nincs (Blood Angels és Dark Angels van)

Fate



Bár nem a szbályok de a seregválasztásnál segítséget nyújthat a rendházak háttértörténete is.

Javaslom az alábbi oldal olvasgatását:

http://www.redelf.h1.ru/w40k_astartes.html#2
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

azon már túl vagyok :D wikipedia is your friend  :hopp: inkább azok a rendházspecifikus szabályok érdekelnek amik ott nincsenek... pl hogy a GK-k csak démoni ellenféllel állnak ki, azaz az ellenfélnek kell a seregébe greater daemon vagy daemon pack... vagy a Black Templaroknak minden seregébe kel egy Champion of the Emperor amivel a ház négy esküjének valamelyikét kell megerősíteni és ha meghal meg kell menteni a holttestét... és ezekben kb ki is merül a tudásom... mindenesetre torr3nten leszedtem egy csomó codexet (Black Templar nem volt persze megint) szóval lesz mit olvasgatnom...

(történetre meg hangulatra a Black Templars tettszik a legjobban... a Grey Knightok már túl speciálisak :hehe: )

Fate

#845

Igen, a Grey Knight-ok valóban speciálisok. Elvileg démonok ellen vannak kigyúrva. Gyakorlatilag leginkább az Eldák ellen jók :-)

Pont mostanában játszottam elősször Black Templar ellen. Az egyik leghangulatosabb Marine sereg.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Lythis

Grey Knights & Deathwatch codex

Démonok ellen nem a Daemon Hunterek vannak kiképezve? Mondjuk elvben a szürkék is azok, de külön codexük van.

Fate


Az Ordo Malleus az inkvizíció démonokkal foglalkozó ága. Az ő öklük a Grey Knight marine-ok. A GK-kat. csak démonok ellen vetik be és ellenük is csak akkor ha már tényleg nagy sz@r van.

A Daemon Hunter kódex= GK+Ordo Malleus inkvizíció (inkvizitorok+orgyilkosok+speciálisan képzett gárdisták)
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

#848
Pontosan...a malleus főserege a reguláris gárda különlegesen kiképzett ezredeiből áll, és a GK-k független egységek, de az Inkvizíciót szolgálják ahogy az Adepta Sororitas is. Amúgy annyira speciálian démon ellen valók, hogy a legtöbb kisebb démont a bolygón puszta jelenlétükkel visszakergetik az immatériumba, a gene-seedjük az uralkodó testéből való ezért mindegyikük kivételesen erős psyker, ezért tudják használni a Nemesis Force weaponokat, amivel egy Grandmaster (a Brother Captain felett kettővel a ranglétrán) egy csapásra kivégez egy Bloodthirstert vagy egy más Greater Daemont is... Annyira erősek és kevesek, hogy nem szórakoznak semmi egyébbel, mint a démonhordák irtásával... Túl speciálisak.

Fate: milyen sereged van? :haha: (amúgy szerintem is a Black Templarok a leghangulatosabb SMek... ha meg valami xeno mocsokból kell választani akkor már az orkok és csak az orkok :haha: )

Fate

Quote from: Tycho on 2007-07-11, 00:51:02
Nemesis Force weaponokat, amivel egy Grandmaster (a Brother Captain felett kettővel a ranglétrán) egy csapásra kivégez egy Bloodthirstert vagy egy más Greater Daemont is...

Azt azért megnézém... :3x3:

Quote from: Tycho on 2007-07-11, 00:51:02
Fate: milyen sereged van? :haha: (amúgy szerintem is a Black Templarok a leghangulatosabb SMek... ha meg valami xeno mocsokból kell választani akkor már az orkok és csak az orkok :haha: )

Egy nagyobb nida hordám van, de éppen folyamatban van egy Thousand Son sereg beszerzése is :D.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Lythis

jahm, most néztem... az inkvizítorok kérelmezhetnek mindenféle segítséget, beleértve a gárdistákét is..
"They may field Inquisitorial Storm Troopers, Inducted Imperial Guardsmen, Allied Space Marines using the "by the authority of the Immortal Emperor of Mankind" rule. They may also call upon the Vindicare, Calidus, Eversor and Culexus temples of the Offico Assasinorium."
lolz...
Az a szép ebben az egész wh univerzumban, hogy valahogy mindíg megússzuk, hogy ki legyünk írtva.... pedig valljuk be: nem egy frakció simán odébbpakolhatna minket, ha nem lennének belső ellentétei, vagy ha teljes létszámban felvonulnának.
Ráadásul ha az EoT campaign legutóbbi fordulóját vesszük, akkor a Rend erői még szervezetlenek is... csak hogy jobb legyen a helyzet...

Fate

 :D Pont a nida kódeben van egy aranyos kis szöveg, ami azt taglalja, hogy mennyire rossz lesz, ha a teljes nida delegáció megérkezik (kb 100 éve még van a birodalomnak, több nem nagyon).
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

#852
Quote from: Fate on 2007-07-11, 00:55:15
Quote from: Tycho on 2007-07-11, 00:51:02
Nemesis Force weaponokat, amivel egy Grandmaster (a Brother Captain felett kettővel a ranglétrán) egy csapásra kivégez egy Bloodthirstert vagy egy más Greater Daemont is...

Azt azért megnézém... :3x3:
Nézd meg a pontértékét a fegyvernek és a Grandmasternek és a tulajdonságait... szerintem  ott lesz az, ahova írták róla ezt... (ha berakhatod egyáltalán seregbe őket :haha: )
Quote from: Fate on 2007-07-11, 00:55:15

Quote from: Tycho on 2007-07-11, 00:51:02
Fate: milyen sereged van? :haha: (amúgy szerintem is a Black Templarok a leghangulatosabb SMek... ha meg valami xeno mocsokból kell választani akkor már az orkok és csak az orkok :haha: )

Egy nagyobb nida hordám van, de éppen folyamatban van egy Thousand Son sereg beszerzése is :D.

a nidákat is szeretem :D de csak az IG és az orkok után...   :angyali:

Lyth: a codex astartes azt mondja, hogy egy chapter 1000 fős lehet... a Black Templarok ráadásul ezt meg is szegik és vagy 5-6000-en vannak (ami nagyobb mint egyes régi légiók voltak)  és csak azért nem bassza le őket az inkvició mert egy BT se tud pontos számot, se nem lehet minden crusade fleet-et végigszámolni... rengeteg másod és többed alapítású chapter van tehát olyan 30-40k SM akad, plussz egyéb emberi seregből milliók... az orkok után az emberek serege a legnagyobb, ezt ne feledd! és SMek irgalmatlanul erősek, ezért vannak szétszedve... nem vagyunk mi elveszve, csak soha nem állt ellenünk össze mindenki más egyszerre és mi se álltunk össze egy hadjárattá az Istencsászár óta...

az orkok meg reménytelenek... kezdve azzal, hogy két ork már azon összeveszik, hogy Gork vagy Mork az erősebb... merthogy a kettő között az a különbség, hogy az egyik nagyon erős és nagyon gonosz, a másik meg méginkább az... 

Fate: azért azt megnézném, hogy a Kroot shaperek mit alkotnak, hogyha a nidák génállományát is megszerzik, plusszba az IG bérelhet kroot zsoldosokat, mert azok nincsenek xenos horribilis-nek bélyegezve, ahogy a Taukkal is fegyverszünet van ha jól követem az eseményeket...

Lythis

#853
Orkok: az ismert galaxis kb 91%át lakják, és szaporábbak, mint mi valaha is, ergó, ha ők úgy döntenek, hogy totális háború (amit a gork and mork móka miatt nem fognak), akkor nekünk csúnyán fújtak.... annyit nem tudunk lelőni :D
a nidák  meg olyan veszett sokan vannak, és olyan disznó táposak, hogy csak leshetünk ellenük, ha mindannyian ide akarnak költözni (plusz nézd meg, hogy hova lett az Ultramarines 1st company...)
Chaos: táposak, és nincs elég inkvizítorunk ellenük, egyelőre azért tartja magát Cadia is, mert több emberünk van ott.
Tau: kevesebben vannak mindenkinél, de nem is akkora expanzionista nácik :D
IG: ágyútöltelék, még akkoris, ha az emberiség része.
és persze a necronok: végülis a fizikai univerzum korlátlan urait szolgálják, akik ráadásul 4-en vannak, és mielőtt népirtogattak, azzal múlatták az idejüket, hogy csillagokat zabáltak fel.. :D
Eldar: kevesen vannak.

azért ANNYIRA nem vészes a helyzet... kár hogy az emberiség saját vezetői xenofóbabbak, mint az összes többi faj együtt... :D

Black Templar: jah, sokan vannak, és? Nincsenek scout company-jaik a neophita rendszer miatt - egyébként ezért is vannak sokan. Mert azokat hozzácsapják a saját csapataikhoz, így egy marine squad elérheti a 20 főt... hiába van töb emberem, ha a fele ágyútöltelék..imho legalábbis...
ráadásul Imperial Fists splinterchapter... kár, pedig lenne bennük fantázia, ha nem rühellném az öklöket :D

Tycho

#854
Eldar az túró... arrogáns önelégült banda. A halott isteneik helyére akarnak egy újat csinálni, de istent csinálni csak az emberek tudtak eddig.
Tau túl naív és túl kevés.
Chaos is for the weak minded - egy GK osztag megtisztít egy chaos world-ot az IG+SM felsörpi az evilági szemetet.  :whoah: A káosznak nem a serege az erős, csak az, hogy egy csöpp lazaság az áldozatává tehet...
Tyranida sok és éhes... igazi veszélyforrás
Necronok... ők kiirtották a régieket, akik elszórták az élet magvait a galaxisban állítólag, az isteneik közöttünk járnak és állítólag a negyedik, a Void Dragon, alszik még, de állítólag épp őt tisztelik Deus Mechanicusként a techpriestek, de ha az inkvizíció rájön, hogyan lehet az Istencsászárt hallhatatlan és evilágon létező testbe visszahozni, akkor a nekron istenek végképp kihalnak ( ne feledjük azért vannak négyen, mert kicsinálták egymást mikor elfogyott a kaja, tehát elpusztíthatók )
Orkok... na azok soha nem lépnek túl a Gork vagy Mork kérdésen  :muhahah: szóval sokra mennek azzal, hogy nem létezik annyi lőszer amennyi elég a lelövéskhöz :haha:

EDIT: ááááá nem láttszik, hogy fanatikusan Imperium párti vagyok, mi? :haha:

Lythis

Eldar: túró, jah, pláne a harlekinek...
Tau: lehet, hogy naívak, de: Technológiailag vernek minket, és immunisak a káoszra is, ami nem kis fegyvertény (értsd: nem lesznek káoszhívők, a spellek azért hatnak rájuk). Emellett tanulékonyak, és profin kezelik az auxilláris csapataikat (igen, többek közt az IG-t)
Chaos: ha az ember olyan könnyen becsicskul nekik, az azért gáz. A GK-ok nincsenek elegen ellenük, mint ahogy a kódexükben is említve van: a GK-ok NAGYON kevesen vannak, pláne egy SM légióhoz képest...
Necronok: nem azért ették meg egymást, mert nem volt kaja, hanem mert rájöttek, hogy finom. Ahogy élő lelkeket sem azért kezdtek enni, mert csak, hanem mert rájöttek, hogy finomabbak, mint a csillagok. Also: ha 4-en vannak, akkor az 4x parább, és egy is bőven elég lenne, hogy be legyünk szarva... a flottájuk odab*sz, és ne felejtsük el, hogy le tudtak szállni a marson, ami az emberiségre nézve elég ciki. Jahm, és ha a Void Dragon tényleg a Machine God, akkor az adeptus mechanikus gépei nem biztos, hogy velünk lesznek, ha kitör a balhé...
A nidák meg mindent felfalnak, kivéve a Necron sírvilágokat, mert azokat kerülik.

Tycho

#856
A tauk nem immunisak a káoszra...  :ejnye: azt mondják az immatériumra, hogy nem megfelelő hely a Greater Good-nak. fejletlenek biológiailag és nincsenek psykereik (még az orkoknak is van psykerük (kb) - wyrdboy-ok! ) bár az etherealokról semmit nem tudunk, csak hogy vakon követik őket... és itt lesz a kutya elásva. Na meg az Imperium is csak azért akarja kiirtani őket mert fejlettek, de ha az IG is felfogad krootokat, akkor miért ne lehetne felhasználni a taukat is, csak ne egy fronton legyenek az SMekkel, aztán amíg haza tartanak le lehet bombázni őket egy két exterminatus vírusbombával, úgyis gyorsabban odaérhetünk az immatériumon át, amíg azok kint hacolnak értünk  :hehe:
A Harlekinek még kevesebben vannak  különben is  :hehe:
A káosz soha meg nem szűnő mentális fenyegetését és a necronok és tiranidák seregeit tartom veszélyesnek... a többi megoldható egy jó pár bolterrel  és egy csipet fanatizmussal :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

(mondom, hogy fanatikus vagyok :haha: )

Lythis

Az egy dolog, hogy nem tartják megfelelő helynek, de nem hat rájuk, ergó sosem állnak át, és nem fogják a káosz erőit szolgálni. Az ethereal-ok irányítják őket, igen, de nélkülük sem hülyék. A hadseregük nélkülük is működik. Psykerük nincs, de ahogy elnézem megvannak anélkül is a railgunjaikkal :D
Immatériumban való utazás csak az utazók számára rövidíti az időt - legalábbis javarészt... a valós univerzumban jelentősen sok idő tellik el :D

Ráadásul nem vírusbombáznak le semmit, ha szitává lyuggatják a hajóikat, mielőtt odaérnek. Oh, és csak a hecc kedvéért: a Tau-k is képesek siklásokat végrehajtani az immatériumban :D

Zen

Tauknak nincsenek psykereik, pont ezért immúnisak a káoszra. :hehe:

Necronok nem fogynak el, mert ha szétlövik őket, hazateleportálnak, ahol újra összeállíják őket (legalábbis az utolsó forrás amit olvastam ezt írta)

Tyranidák: háááát, álljon ez itt példának: "Against the Tyranids, she led several devastating raids that disrupted the alien command and control structure so thoroughly that the Tau armada was able to scatter and destroy an entire splinter fleet without the loss of a single vessel." (Commander Shadowsun jellemzése GW honlapjáról) :szemuveges:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fate

#859

Quote from: Tycho on 2007-07-11, 00:51:02
Nézd meg a pontértékét a fegyvernek és a Grandmasternek és a tulajdonságait... szerintem  ott lesz az, ahova írták róla ezt... (ha berakhatod egyáltalán seregbe őket :haha: )

Valjójában ezt szabálytechnikailag értettem. Úgy azért ritka, hogy a grand master lenyomja a Khorne nagydémont. Bár minden megoldható csak szarul/jól kell dobni azt a fránya kockát.

 


Quote from: Tycho on 2007-07-11, 00:51:02
Fate: azért azt megnézném, hogy a Kroot shaperek mit alkotnak, hogyha a nidák génállományát is megszerzik, plusszba az IG bérelhet kroot zsoldosokat, mert azok nincsenek xenos horribilis-nek bélyegezve, ahogy a Taukkal is fegyverszünet van ha jól követem az eseményeket...

Most fejből meg nem mondom, hogy a tau kódexben, vagy a Kroot Merchenariesben, de mintha le lett volna írva, hogy a Krootok gyomra nem veszi be a nida husit, mert a génállományuk túl összetett hozzá.

Quote from: Zen on 2007-07-11, 03:54:04
Tyranidák: háááát, álljon ez itt példának: "Against the Tyranids, she led several devastating raids that disrupted the alien command and control structure so thoroughly that the Tau armada was able to scatter and destroy an entire splinter fleet without the loss of a single vessel." (Commander Shadowsun jellemzése GW honlapjáról) :szemuveges:

Azért egy Splinter Fleet-et nem lehet annyira nehéz szétszedni egy teljes tau haderővel, ugyanis azok csak a Kraken kaptárflotta maradványai.

Tycho: Ha most konkrétan csak a TT szabályok kellenek a BT-khez, akkor annak a magyar ferdítését letöltheted innen:
http://trollbarlang.hu/wh40k_codex.php
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

Fate: hmmm :haha: én még nem néztem meg a TT szabályokat a grandmasterre és a khorne nagydémonra, csak egy TTs oldalon olvastam :haha: ezekszerint akkor a tag csak túloz, vagy az azért stimmel, hogy kb erőben ennyire ott van?

Krootok... asszem lejött egy tau codexem is, majd kikeresem hogy a krootok szeretik-e azt a nida husit :haha: (mondjuk elég GW szerű megoldás lenne a tyranidák és krootok szinten tartására ez a trükk :haha: )

És  :merci: a codexért, ezt szerettem volna megkaparintani  :jee:

Zen: a tauknak még nincsenek psykereik :haha: az embereknek se mindig volt :haha: sőőt! az etherealokról semmit nem tudunk, hogy miért vannak a tauk oda értük ennyire  :ejnye:

Fate

Quote from: Tycho on 2007-07-11, 10:26:36
Fate: hmmm :haha: én még nem néztem meg a TT szabályokat a grandmasterre és a khorne nagydémonra, csak egy TTs oldalon olvastam :haha: ezekszerint akkor a tag csak túloz, vagy az azért stimmel, hogy kb erőben ennyire ott van?

Hmm, én emlékeztem rosszul, a Grand Master egyszerre üt a Bloodthirsterrel, így valóban kinyírhatja, de valószínű ő is belehal :__devil:.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

Eldöntöttem, BTket fogok csinálni és lesz egy ally choice GK termie osztagom per hecc :haha: majd kap a sereg speckós bannereket amin asszem egy champion of the emperor szúr át egy démont majd stb  :whoah:

amúgy haverral spontán ökörködtünk, hogy milyen ork waaaagh!okat csinálnánk és annyira jó ötleteim támadtak, hogy majd meg is csinálom idővel azt is :D (Zzap gunos chimera shootákkal az oldalában lasgunok helyett, pirosan, kockásan és lángnyelvekkel  :muhahah: :whoah: :whoah: mert naná hogy speed freek waaagh! lesz  :whoah: )

Fate



Szerintem Speed Freaks-be annyira ne éld bele magad, mert januárban jön az Ork kódex és akkor megszűnik ez a lista. (Bár valami hasonlót biztos ki lehet majd állítani az új kódexből is)
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

Quote from: Fate on 2007-07-13, 10:05:21


Szerintem Speed Freaks-be annyira ne éld bele magad, mert januárban jön az Ork kódex és akkor megszűnik ez a lista. (Bár valami hasonlót biztos ki lehet majd állítani az új kódexből is)
Egyenlőre úgyis Black Templarokba gondolkodok, szóval tökmindegy, max a poén kedvéért csinálok egy orky leman russt vagy ilyesmi, de amúgy tuti, hogy megszűnik a speed freeks?  :frown: :eek:

Fate



Sajnos 99%.

Ezért nem kezdtem bele én sem, pedig volt egy nagyon jó ötletem, az egészet Mad Max feelingre akatram megcsinálni (régi amcsi pickup mint battlewagon, kis játék trabikból átalakított buggy-k).
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

há akkor az ork seregem megy a füstbe ment tervek dobozkába... legalábbis mint használható sereg, nem lesz semmi belőle... de ha lehet, akkor azért szerzek egy looted leman russ-t vanquisher turrettel, vagy Zzap gun turretet építek bele.... per hecc, mert jól néz ki  :muhahah:
de előbb a BT sereg :haha: már megrendeltem egy BT venerable dreadet autocannonnal és power fisttel, majd mágnesesre akarom megcsinálni a karokat, hogy lehessen változtatni a felszerelését, és veszek majd még ezt azt rá  :hehe:

Fate



Gondolom a Trollbarlangból rendelted.
Ajánlanám, hogy lépj be egy 40K-s klubba, mert a klubbok ált. kb. 20%-os kedvezménnyel rendelnek a trolltól, ami azért nem mindegy (arról nem is beszélve, hogy lesznek ellenfelek is a BT-knek).

A klubbokról itt tájékozódhatsz:

www.inkvizitor.hu

Egy kis nyalánkság:
http://www.forgeworld.co.uk/btvendread.htm
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

#868
túrót :haha: a Forge Worldről rendeltem, de köszi a klub ajánlásokat, majd ha lesz már elég egységem szétnézek  :hehe:

(na... megnéztem a nyalánkságot amit mutattál és letöröltem a linkem... Azt rendeltem pont autocannonnal és power fisttel  :haha: )

Lythis

Chaos 4th edition codex van már? mert a conversion kit-tel amikor legutóbb láttam chaos sereget játszani, kicsit imbák voltak...(igaz nem ma volt..)