A Studio-Ghibli remekművei és minden ami szép ezekben!

Started by blackronin, 2006-06-20, 10:35:38

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-08-13, 21:39:41Félreértesz. Nem az extrák érdekelnek, hanem a tökéletes képminőség, a jó felirat, az 5.1 eredeti nyelven és esetleg magyarul ha mással is meg akarom nézetni, illetve a szép tok/borító/lemez. Egy sima húszforintos műanyagtokban lévő igénytelenül szitázott DVD5 lemezért, amin még a felirat is rossz, én egy fillért nem vagyok hajlandó fizetni. Főleg ha még az undorító Artisjus-os "ne lopj or assraep" videót is rápakolják...
sztem a kezdeti hibák után tanulnak a baromságukból és immár normálisan adják ki a dvd-ket, több perces előzetesreklám nélkül. a többi minőségi feltételnek pedig sztem megfelelnek. persze továbbra is extrák nélkül, de ha a fentiek teljesülnek, akkor én már elégedett vagyok a kiadvánnyal.

Manitu

Quote from: Fazék on 2007-08-13, 21:45:00
sztem a kezdeti hibák után tanulnak a baromságukból és immár normálisan adják ki a dvd-ket, több perces előzetesreklám nélkül. a többi minőségi feltételnek pedig sztem megfelelnek. persze továbbra is extrák nélkül, de ha a fentiek teljesülnek, akkor én már elégedett vagyok a kiadvánnyal.
Ámen. És akkor egy Nauchikára meg egy Laputára még be is nevezek. De mindenképpen megvárom előbb a visszajelzéseket.


ArchElf

Ha 4 különböző filmre jegyet vesztek, akkor egy ajándék DVD kaptok (a most kiadottakból). Nekem van két jegyem (Kiki és Laputa) amit szívesen becserélnék (majd) két másikra, hogy kapjak egy DVD-t. Ha valakit érdekel, PM.


A fesztivál programja:

Laputa - Az égi palota: augusztus 23. 21:00, augusztus 25. 16:45
Nauszika - A szél harcosai: augusztus 24. 19:00, augusztus 26. 21:15
Totoro - A varázserdő titka: augusztus 24. 21:15, augusztus 26. 19:30
Porco Rosso- A mesterpilóta: augusztus 23. 19:00, augusztus 25. 19:00
Kiki- A boszorkányfutár: augusztus 24. 17:00, augusztus 25. 21:00
Chihiro Szellemországban: augusztus 26. 14:30
A vándorló palota: augusztus 26. 16:45
+ 26-án, vasárnap este 18:45-kor Peitli Csilla tart előadást Miyazaki mesterről és a Studio Ghibli-ről.
A helyszínen megvásárolható lesz Nauszika és a Laputa, valamint a Chihiro Szellemországban és a Vándorló palota.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Zsiga


Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-08-22, 21:41:22
Közös USTEAM mozi anyone?
nem rossz ötlet :)
bár ha jól tippelem tuti, hogy nem lesz 2 ember, aki 1 filmet akarna megnézni ezek közül :haha:

de kié lesz a dvd? :D
(gondolom Zsiga kap egyet, mert fölvetette  (búúúú) )

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-22, 21:42:42
Quote from: Zsiga on 2007-08-22, 21:41:22
Közös USTEAM mozi anyone?
nem rossz ötlet :)
bár ha jól tippelem tuti, hogy nem lesz 2 ember, aki 1 filmet akarna megnézni ezek közül :haha:

de kié lesz a dvd? :D
(gondolom Zsiga kap egyet, mert fölvetette  (búúúú) )
Nos, ezt a kié a DVD dolgot nem igazán értem, de én speciel arra gondoltam hogy mindet meg kéne nézni. :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-08-22, 21:45:13
Nos, ezt a kié a DVD dolgot nem igazán értem, de én speciel arra gondoltam hogy mindet meg kéne nézni. :)
QuoteHa 4 különböző filmre jegyet vesztek, akkor egy ajándék DVD kaptok (a most kiadottakból).
egyszerűen félreolvastam az idézett részt :redface:

chihiro, vándorló palota nem igazán érdekelne, már túl sokszor láttam őket, többit csak 1x, azokra esetleg hajlandó lennék mindre benézni :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-22, 21:50:39
Quote from: Zsiga on 2007-08-22, 21:45:13
Nos, ezt a kié a DVD dolgot nem igazán értem, de én speciel arra gondoltam hogy mindet meg kéne nézni. :)
QuoteHa 4 különböző filmre jegyet vesztek, akkor egy ajándék DVD kaptok (a most kiadottakból).
egyszerűen félreolvastam az idézett részt :redface:

chihiro, vándorló palota nem igazán érdekelne, már túl sokszor láttam őket, többit csak 1x, azokra esetleg hajlandó lennék mindre benézni :)
Akkor holnap este Laputa-ra jössz? Én biztos megyek, meg majd Nausicaa-ra is, a többit meg majd meglátjuk, de ezt a kettőt 1000% hogy moziban akarom látni.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-08-22, 21:57:29
Akkor holnap este Laputa-ra jössz? Én biztos megyek, meg majd Nausicaa-ra is, a többit meg majd meglátjuk, de ezt a kettőt 1000% hogy moziban akarom látni.
részemről ok a holnapi Laputa. meg kéne említeni a közös mozizás topic-ban is a dolgot, hátha vmiért nem néz be ide az illető :)

illetve pár embernek lehet hogy PM-et(/SMS-t?) kéne küldeni. Kvikveg, noriko, kikuchiyo, stb, mert tippre őket is érdekelheti a dolog, és hátha átsiklottak a témán, vagy simán nem jönnek holnap estig fórumra

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-22, 22:24:41
részemről ok a holnapi Laputa. meg kéne említeni a közös mozizás topic-ban is a dolgot, hátha vmiért nem néz be ide az illető :)

illetve pár embernek lehet hogy PM-et(/SMS-t?) kéne küldeni. Kvikveg, noriko, kikuchiyo, stb, mert tippre őket is érdekelheti a dolog, és hátha átsiklottak a témán, vagy simán nem jönnek holnap estig fórumra
Kvikinek és norikonak írok mindjárt sms-t, kiku számát nem tudom, neki akkor megy a privi. Te meg írd be a másik topicba. Akkor mondjuk holnap este 8, Arany János utcai metrómegálló?

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-08-22, 22:45:07
Quote from: Fazék on 2007-08-22, 22:24:41
részemről ok a holnapi Laputa. meg kéne említeni a közös mozizás topic-ban is a dolgot, hátha vmiért nem néz be ide az illető :)

illetve pár embernek lehet hogy PM-et(/SMS-t?) kéne küldeni. Kvikveg, noriko, kikuchiyo, stb, mert tippre őket is érdekelheti a dolog, és hátha átsiklottak a témán, vagy simán nem jönnek holnap estig fórumra
Kvikinek és norikonak írok mindjárt sms-t, kiku számát nem tudom, neki akkor megy a privi. Te meg írd be a másik topicba. Akkor mondjuk holnap este 8, Arany János utcai metrómegálló?
ok.

noriko

Köszönöm az értesítést! :)

Ha jól látom, akkor mindegyik feliratos lesz, kivéve a Chihiro-t és a Hauru-t. Pedig már azt hittem, összedobtak szinkronos változatokat is, azokra kíváncsi lettem volna!

Totoro-ra mindenképp elmegyek, azt bármikor meg tudnám nézni! <3
A többin még töröm a fejem...

megyek Laputára is.
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga


Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-08-24, 00:43:08Mononoke Hime nincs... :bruhuhu:
no igen, én is azt várom még nagyon, de valahogy éreztem hogy az utoljára fog érkezni... (ha egyáltalán érkezik majd...)
volt nálunk moziban a film? csak mert kicsit furcsállom, hogy még a fesztiválon sem vetítik le... ???

kikuchiyo

videokazettán (voohs) kiadták annak idején, lehet, hogy még nem jártak le a jogai.
Failure is the default option

ArchElf

És a TV-ben is volt 1-2 éven belül többször is... Nem is volt vészes a szinkron, csak San hangját cseszték el (de azt nagyon)...

Amúgy a most kiadott DVD-k közül nekem asszem csak a Mimi wo... lesz meg.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

blackronin

Hú de régen írtam ide! Pedig ezt a topicot én hoztam létre...  :D
De most már van mit végre írnom:
1. Sikerült beszereznem az ÖSSZES Ghibli filmet (ami nem volt egy könnyű dolog!) és megnézni egy párat belőlük.
Mind egy-egy mestermű a maga nevében (persze vannak gyengébb eresztések is, de ez van)
No comment.
2. Láttam Hayao új filmjének ötletét is, ami nagyon tetszett. (vízfestékkel készül azt hiszem...)
3. Az animax-on láttam, hogy Ghibli hét van és a Toldi moziban vetítik a filmeket Pesten.

Ehhez lenne a kérdéseim:
Ezt a hetet vajon megismételik-e majd valamikor?
Esetleg kiadják majd ezeket a filmeket Magyarországon Dvd-n? (Chihiro, Howl már megvan, ezeket adták ki eddig ha jól tudom...)

Zsiga

Quote from: blackronin on 2007-08-24, 10:56:35
Ehhez lenne a kérdéseim:
Ezt a hetet vajon megismételik-e majd valamikor?
Esetleg kiadják majd ezeket a filmeket Magyarországon Dvd-n? (Chihiro, Howl már megvan, ezeket adták ki eddig ha jól tudom...)
1. Nem valószínű.
2. Ha egy kicsit visszaolvasnál megtalálnád a választ. ;)

blackronin


Fazék

hmm melyek az eddigi kiadásra megjelölt filmek összesítve?
csak mert ugyebár az eladóééni azt mondta, hogy a dvd tokok gerincén alul lévő betűkből majd ki lehet rakni a 'studio ghibli' szöveget. namármost, ha nem tömörítenek, akkor ez barátok közt is 12 film. ez a szám már összejött az eddigi címekből?

ArchElf

Quote from: Fazék on 2007-08-25, 22:31:24
Amennyiben a szóközt beleszámoljuk, nem is 12, hanem 13. Viszont ha számításba vesszük, hogy három i van, akkor viszont csak 10 (9).
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Zsiga

[spoiler=Loooong Totoro pasta from imdb]
QuoteOkay I came across this bizarre theory about Totoro the movie, note that this is not my intepretation, just what I saw other people were discussing:

1.It is saying that Totoro is in fact messenger of Death, and whoever sees him will soon die. The hospital that the sister's mother was in was based on a real hospital for terminally-ill patients.

2. Later in the story the villagers find a slipper in a pond, which is in fact May's, at this point she has already drowned in the pond. Satsuki lied that the slipper wasn't Mei's out of denial. Ever since this scene, the sisters appeared to have no shadow.

3. Satsuki pleaded the Totoro and the cat-bus to take her to where Mei is, while on the cat-bus, says "Nobody can see us...", this scene is Satsuki leading herself to the land of the dead (by taking the cat-bus).

4. At the hospital, the mother says "I think I feel May and Satsuki smiling there in that tree..." Why don't the sisters go and see their mom if they are already there? Why do they just leave the corn there instead? It is said that the sisters were dead at that point, and the Japanese pronunciation of "corn" is similar to "kill child".

5. The final scenes seem to be a happy epilogue, but they in fact happened "before" the major events in the movie.

6. The movie was set in a place in Japan where there was a case of murdering of two sisters which happened in the 60s. This event took place on May 1st, while the sister's names are Satsuki (May in Japanese) and Mei (May in English). In the real life case, the younger sister was missing first and the older sister was seen to be looking for her frantically. Nest day, the younger sister's body was found in the forest (stabbed to death). The older sister was in such a state of shock and kept rambling ambiguous words about seeing a "cat monster", "great big racoon monster" etc to the police. The sisters were in fact from a single-parent family (mother died of illness).

Ever since these rumors started to circulate, people have been calling Ghibli for verification "is Totoro Death" "Why don't the sisters have shadows later in the movie", and Ghibli made announcment on their blog site about the shadow issue saying that there was no shadow because the animators decided there was no shadow needed in those scenes (maybe bc of light source etc).

Here is Ghibli's blog site with the responses (anyone knows Japanese, can you verify?): http://www.ghibli.jp/15diary/003717.html

---

I personally was a bit shocked to learn of this theory, kind of skeptical really, because the details of the "real-life" murder event are really sketchy, and how the older sister died was not said. It's just hard to verify. And 5. the issue with the epilogue being prologue, wasn't there a baby brother at the end?...How can that be before the story...

So what do you think...Too much BS? Or eerie coincidence?
[/spoiler]
Érdekes...  :wtf:

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

tök jók az ilyen spekulációk :haha:

nekem tetszett, serious mindfuck :D

de tényleg BS :)

Solid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-12-06, 17:02:01
[spoiler=Loooong Totoro pasta from imdb]
QuoteOkay I came across this bizarre theory about Totoro the movie, note that this is not my intepretation, just what I saw other people were discussing:

1.It is saying that Totoro is in fact messenger of Death, and whoever sees him will soon die. The hospital that the sister's mother was in was based on a real hospital for terminally-ill patients.

2. Later in the story the villagers find a slipper in a pond, which is in fact May's, at this point she has already drowned in the pond. Satsuki lied that the slipper wasn't Mei's out of denial. Ever since this scene, the sisters appeared to have no shadow.

3. Satsuki pleaded the Totoro and the cat-bus to take her to where Mei is, while on the cat-bus, says "Nobody can see us...", this scene is Satsuki leading herself to the land of the dead (by taking the cat-bus).

4. At the hospital, the mother says "I think I feel May and Satsuki smiling there in that tree..." Why don't the sisters go and see their mom if they are already there? Why do they just leave the corn there instead? It is said that the sisters were dead at that point, and the Japanese pronunciation of "corn" is similar to "kill child".

5. The final scenes seem to be a happy epilogue, but they in fact happened "before" the major events in the movie.

6. The movie was set in a place in Japan where there was a case of murdering of two sisters which happened in the 60s. This event took place on May 1st, while the sister's names are Satsuki (May in Japanese) and Mei (May in English). In the real life case, the younger sister was missing first and the older sister was seen to be looking for her frantically. Nest day, the younger sister's body was found in the forest (stabbed to death). The older sister was in such a state of shock and kept rambling ambiguous words about seeing a "cat monster", "great big racoon monster" etc to the police. The sisters were in fact from a single-parent family (mother died of illness).

Ever since these rumors started to circulate, people have been calling Ghibli for verification "is Totoro Death" "Why don't the sisters have shadows later in the movie", and Ghibli made announcment on their blog site about the shadow issue saying that there was no shadow because the animators decided there was no shadow needed in those scenes (maybe bc of light source etc).

Here is Ghibli's blog site with the responses (anyone knows Japanese, can you verify?): http://www.ghibli.jp/15diary/003717.html

---

I personally was a bit shocked to learn of this theory, kind of skeptical really, because the details of the "real-life" murder event are really sketchy, and how the older sister died was not said. It's just hard to verify. And 5. the issue with the epilogue being prologue, wasn't there a baby brother at the end?...How can that be before the story...

So what do you think...Too much BS? Or eerie coincidence?
[/spoiler]
Érdekes...  :wtf:

Szerintem a delikvens ezt a Totorót láthatta...  :__devil:

Én


blackronin

Hát újra itt, vagyis pontosabban utoljára ebben a témában.
Valaha én hoztam létre ezt a topicot, mert össze akartam gyűjteni ezeket a mesterműveket...
Ami a hazai dvd kiadásnak köszönhetően, meg persze a letöltéseknek, hamarosan megvalósul!

Így többé nem írok ide! (őszintén szólva minek?)
A filmekről annyit végszóként:
Ezek a filmek a világörökség részét képezik és akire nem hatnak ezek a történetek, azzal súlyos probléma van.
(nem volt gyerekszobája, vagy ilyesmi)
A Studio-Ghibli remekművei az embereiség (és egyben az ember) legjobb tulajdonságait egyesítik.
Örülnék, ha a világunk ilyen maradna és mindig tudnánk, hogy mi a helyes.
Szóltam.

Én


Fazék

Quote from: blackronin on 2008-01-28, 16:13:23Ami a hazai dvd kiadásnak köszönhetően, meg persze a letöltéseknek, hamarosan megvalósul!
aki képes elfogadni ezeket a hazai kiadványokat, azzal valami súlyos probléma van :)

Nevl

Most néztem meg a Gedo Senki-t és nagyon tetszettek benne a sárkányok ^^

Nem tudtok esetleg valami oldalt vagy linket, ahol vannak ezekről kéep/concept/fanartok?
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!