A Studio-Ghibli remekművei és minden ami szép ezekben!

Started by blackronin, 2006-06-20, 10:35:38

Previous topic - Next topic

blackronin

Gondoltam nyitok egy ilyen topicot, bár volt már szó néhány filmről, de úgy összeségében nem beszéltünk róla.
Remélem érdekel valakit a téma... :D

Fontos lenne, hogy: meg szeretném szerezni az ÖSSZES Ghibi filmet, mert nagyok jók, de kéne egy kis segítség, hogy honnan lehetne ezeket megszerezni! (a legjobb az lenne, ha az FTP-n lenne, mert én ilyen Torrent és másféle dolgokban nagyon béna vagyok... :D Nem vagyok egy nagy Computer gyerek... :D)

blackronin


Gondolok pl. Porco Rosso, On your mark, Nausicaa, Kiki's Delivery Sevice, The Cat Returns, My Neighbours the Yamadas, stb.

blackronin


Nem tudom miért, de ezek a filmek annyira kedvesek számomra... :redface:
Ha megnézek egyet, akkor valami nagyon jó dolog történik velem... :D
Meg hát ezért találták ki az ANIME műfajt.

Szerintem...

Hiei-sama

Most nem azert hogy kotekedjek de kihagytal belole egy "l" betut Ghibli...Masik meg minek 3-t postolni percek mulva egymas utan inkabb az elsot editaltad volna mind1...Es torrentezd le nem fogja mindenki a szadba adni ftp-n a cuccot,igen is dolgozz meg erte : p

blackronin


Javítottam. :D
Azért írtam külön, hogy ne folyjon össze az egész, de máskor vigyázok.
Tudok Torrent oldalakat, de az Ftp a legkönnyebb és ha felrakják akkor azt nagyon megköszönöm!
Bocs, de én ezt szoktam meg...

kikuchiyo

Oka van annak, hogy az FTP-ről lekerültek a Ghibli-filmek. Ne várd, hogy újra felteszik őket.
Egyébként t0rr3nttel 3 kattintás elindítani a letöltést, szóval nem fog fájni.
Failure is the default option

blackronin


blackronin


Remélem mindenki ismeri! :D
http://www.onlineghibli.com/films.php

Kiváncsian várom a két 2006-os Ghibli filmet!

Feldin

Quote from: blackronin on 2006-06-22, 12:06:20

Remélem mindenki ismeri! :D
http://www.onlineghibli.com/films.php

Kiváncsian várom a két 2006-os Ghibli filmet!
mi is :)
pesti vagy? írj privit. megbeszéljük a ghibliket. nekem van. talán mind.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

blackronin


Sajnos nem pesti vagyok. Kösz a segítséget, de ez van.
Esetleg meg tudnál adni egy olyan címet ahonnan letölthetném ezeket a filmeket?
Ha torrent lenne az jó.

Próféta

http://www.animenewsnetwork.com/article.php?id=9380
Ó yeah!  :whoah:
A Laputa még mindig nagy kedvence a közönségnek (és nekem).
Hozsánna!

Prof. William

A Gendo Seki vagym i már letölthető torrentről jó minőségben?

motifator

Az anidb-n még nincs semmi, de ez nem is annyira meglepő, hiszen még csak vagy 2 hete megy a japán mozikban.
Mondjuk mozis-kamerás felvétel már lehetne kint, de az meg messze van a jó minőségtől.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-20, 14:00:56
Oka van annak, hogy az FTP-ről lekerültek a Ghibli-filmek. Ne várd, hogy újra felteszik őket.
Miért kerültek le?

Alig várom már, hogy letölthető legyen a Gedo Senki, nagyon jónak igérkezik. Az Escaflowne volt az uccsó anime, amibe igényesen kidolgozott fantasy-világot láttam...


Draconire



Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Próféta


kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2007-08-13, 16:38:57
Hujjujjujj!

Beszédes URL:http://www.origo.hu/filmklub/blog/hir/20070801-animefesztival-miyazaki-filmjeibol-a-toldiban.html
Remélem új, és nem veséztétek ki, amíg távol voltam.

"A fesztiválon vetített filmek augusztus végétõl megvásárolhatók lesznek DVD-n, a Miyazaki alapította Studio Ghibli négy másik animéjével együtt díszdobozban."

ZOMG DO WANT
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-08-13, 17:14:30
"A fesztiválon vetített filmek augusztus végétõl megvásárolhatók lesznek DVD-n, a Miyazaki alapította Studio Ghibli négy másik animéjével együtt díszdobozban."

Jól látok? Díszdobozban?  :eek:
Uhh, és pont most nincsen keretem rá.  :Eztneked:

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-08-13, 17:14:30
Quote from: Próféta on 2007-08-13, 16:38:57
Hujjujjujj!

Beszédes URL:http://www.origo.hu/filmklub/blog/hir/20070801-animefesztival-miyazaki-filmjeibol-a-toldiban.html
Remélem új, és nem veséztétek ki, amíg távol voltam.

"A fesztiválon vetített filmek augusztus végétõl megvásárolhatók lesznek DVD-n, a Miyazaki alapította Studio Ghibli négy másik animéjével együtt díszdobozban."

ZOMG DO WANT
MOST MIÉRT CSINÁLJÁTOK EZT?!?!  :Eztneked: JÓT AKARTOK A TÖBBIEKNEK?! :_piszka:

jó kis suttyomban tartogatom magamban az infót immár hetek óta, hogy mindenki vegye meg a gagyi kiadásokat és nekem garantáltan jusson díszdobozos kiadás, erre most a hír hallatára biztos a többiek is hanyagolni fogják a külön változatokat, mindenki a díszdobozosra vár majd :(
bár remélem a többiek is olyanok, mint Solid Snake és nem lesz rá keretük :__devil: :__devil: :__devil:

én amúgy alapvetően egy kedves ember vagyok. de tényleg.  :angyali:

Solid Snake

Quote from: Fazék on 2007-08-13, 19:32:45
bár remélem a többiek is olyanok, mint Solid Snake és nem lesz rá keretük :__devil: :__devil: :__devil:

Kösz  :fuk-u: :D
Most már csakazértis bankot rabolok.  :__devil:

Quote from: Fazék on 2007-08-13, 19:32:45
én amúgy alapvetően egy kedves ember vagyok. de tényleg.  :angyali:

És igen, valóban. Signed.  :ejnye:

Zsiga

És épp a Mononoke Hime marad le a vászonról... :Eztneked:

Tehát akkor ha jól értem, a díszdobozban benne lesz az említett 7 film, meg még négy másik, ez összesen 11. Szerintetek mennyibe fog kerülni az a díszdoboz? ::) Tippem szerint ha normálisan megcsinálják (Akira/GitS minőségben) akkor 40k alatt nem nagyon ússzuk meg, ha meg jelentősen olcsóbb lesz az tuti hogy a minőség rovására fog menni. 40k-t soha a büdös életben nem adnék ki ilyenre (a 16k-s Band of Brothers díszdobozra is nehezen köhögtem ki a lóvét, pedig 200k volt a zsebemben amikor betévedtem a Media Marktba).

De igazából én amúgyse vagyok része a célközönségnek, mert csak kb. a felére (elsősorban Nausicaa+Laputa+Mononoke) adnék ki pénzt, a többi annyira nem érdekel.

Fazék

hmm 11 film? melyek ezek? vmiért kevesebbre emlékeztem. csak mert ennyi filmnél már tényleg nem lenne túl meglepő egy 40K-s ár. de mondjuk ha csak annyit csinálnak, hogy egy összefogó papírtok + a sima kiadványok összesítve, akkor kijöhet 25-30-ból is. nem hiszem hogy túlságosan megerőltetnék magukat extrákat illetően. tippre max 1 plusz dvd-t raknak bele külön extrákkal.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-13, 20:21:39
hmm 11 film? melyek ezek? vmiért kevesebbre emlékeztem. csak mert ennyi filmnél már tényleg nem lenne túl meglepő egy 40K-s ár. de mondjuk ha csak annyit csinálnak, hogy egy összefogó papírtok + a sima kiadványok összesítve, akkor kijöhet 25-30-ból is. nem hiszem hogy túlságosan megerőltetnék magukat extrákat illetően. tippre max 1 plusz dvd-t raknak bele külön extrákkal.
"A fesztiválon vetített filmek augusztus végétől megvásárolhatók lesznek DVD-n, a Miyazaki alapította Studio Ghibli négy másik animéjével együtt díszdobozban."
A fesztiválon 7 filmet vetítenek, a +4 meg gondolom Mononoke Hime, Hotaru no Haka, Mimi wo Sumaseba és Houhokekyo Tonari no Yamada-kun.

Nem kell hogy bármi plusz legyen benne a sima kiadványokhoz képest ha azok önmagukban az említett Akira-féle színvonalat képviselik és 5k körüli áron jönnek majd ki...

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-08-13, 20:29:44Nem kell hogy bármi plusz legyen benne a sima kiadványokhoz képest ha azok önmagukban az említett Akira-féle színvonalat képviselik és 5k körüli áron jönnek majd ki...
bocsi, de te ezt honnan képzeled hozzá? :) láttál már egyetlen eredeti Ghibli kiadványt is nálunk? mert ha láttál volna, akkor talán nem teszel ilyen képtelen kijelentést ;)
közük nem lesz egy Akira szerű kiadványhoz, megnyugtatlak. Best Hollywood-nál vannak a jogok és örülhetsz, ha 1-2 képet fölraknak screencap-elve a filmből a dvd-re külön galériába, +1-2 előzetest és slussz passz. hidd el, semmiféle brutálisan nyálcsorgatós extrára nem kell számítani. legalábbis én döbbennék meg a legjobban, hogy ha egy extra dvd-n túl megerőltetné magát a Best Hollywood... :rolleyes:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-13, 20:42:34
bocsi, de te ezt honnan képzeled hozzá? :) láttál már egyetlen eredeti Ghibli kiadványt is nálunk? mert ha láttál volna, akkor talán nem teszel ilyen képtelen kijelentést ;)
közük nem lesz egy Akira szerű kiadványhoz, megnyugtatlak. Best Hollywood-nál vannak a jogok és örülhetsz, ha 1-2 képet fölraknak screencap-elve a filmből a dvd-re külön galériába, +1-2 előzetest és slussz passz. hidd el, semmiféle brutálisan nyálcsorgatós extrára nem kell számítani. legalábbis én döbbennék meg a legjobban, hogy ha egy extra dvd-n túl megerőltetné magát a Best Hollywood... :rolleyes:
Nem tudtam hogy kinél vannak a jogok.
De akkor meg miről beszélünk? Szarért nem adok pénzt, főleg úgy hogy a netről jobbat kapok ingyen. Ha kijönne normális minőségben, az említett 3 filmet valószínűleg megvenném, de így még azt se fogom.
Szerk.: Az meg amit egyesek csinálnak, hogy megvesznek minden szart (Full Metal Panic DVD-k, magyar mangák...) azzal a felkiáltással hogy így támogatják a hazai anime/manga kiadást, nevetségesnek és főleg baromságnak érzem. A jót meg kell venni de a szart el kell kerülni nagy ívben, mert ebből az jön le a kiadónak hogy a gyenge minőségű szemétre van igény, elég azt a színvonalat hozni.

Fazék

sztem ha "tartják a színvonalat", akkor kb 20K lesz a gyűjtői csomag reális ára. ha tényleg telepakolják extrákkal akkor esetleg 30K.
én speciel az összes Ghibli filmet imádom és garantáltan meg akarom nézetni pl a húgommal és más ismerősökkel is őket. képminőségre sztem szépek és a magyar szinkron is jó szokott lenni. nekem ennyit megér, hogy eredetiben meglegyenek a Ghibli-k. ráadásul pont te mondtad, hogy neked semmit sem számítanak az extrák sosem nézed meg őket, hát akkor miért reklamálsz, hogy nincsenek egy dvd-n? csak azért veszel meg vmit eredetiben, hogy aztán extrákkal teli álljon a polcodon, amiket sosem nézel meg? :__devil: :hehe:

amúgy eddig "csak" a CB, VH:D, GitS, Trigun 1. dvd, Howl, FMP 1. dvd és Chihiro dvd-ket vettem meg és csak az utolsó kettővel van bajom, a többi sztem 100%-osan megérte az árát.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-13, 21:21:45
sztem ha "tartják a színvonalat", akkor kb 20K lesz a gyűjtői csomag reális ára. ha tényleg telepakolják extrákkal akkor esetleg 30K.
én speciel az összes Ghibli filmet imádom és garantáltan meg akarom nézetni pl a húgommal és más ismerősökkel is őket. képminőségre sztem szépek és a magyar szinkron is jó szokott lenni. nekem ennyit megér, hogy eredetiben meglegyenek a Ghibli-k. ráadásul pont te mondtad, hogy neked semmit sem számítanak az extrák sosem nézed meg őket, hát akkor miért reklamálsz, hogy nincsenek egy dvd-n? csak azért veszel meg vmit eredetiben, hogy aztán extrákkal teli álljon a polcodon, amiket sosem nézel meg? :__devil: :hehe:

amúgy eddig "csak" a CB, VH:D, GitS, Trigun 1. dvd, Howl, FMP 1. dvd és Chihiro dvd-ket vettem meg és csak az utolsó kettővel van bajom, a többi sztem 100%-osan megérte az árát.
Félreértesz. Nem az extrák érdekelnek, hanem a tökéletes képminőség, a jó felirat, az 5.1 eredeti nyelven és esetleg magyarul ha mással is meg akarom nézetni, illetve a szép tok/borító/lemez. Egy sima húszforintos műanyagtokban lévő igénytelenül szitázott DVD5 lemezért, amin még a felirat is rossz, én egy fillért nem vagyok hajlandó fizetni. Főleg ha még az undorító Artisjus-os "ne lopj or assraep" videót is rápakolják...