Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Cobra on 2013-09-01, 14:12:46
Zombiapokalipszis esetén nem kell telefont tölteni, mert leállnak az adótornyok :P
De ha offline wikipédiád és túlélő tippes appod, akkor te leszel a pótolhatatlan geek a csapatban. :D
[reserved]

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !


Cloud


blackronin

#3784
Nicsak, nicsak...
Erről miért nem lehet hallani semmit?
http://greenr.blog.hu/2013/10/26/jamie_oliver_hamburgersef_bizonyitotta_hogy_a_mcdonald_s_emberi_fogyasztasra_alkalmatlan?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2013_10_28&utm_campaign=index

Én szerencsére utoljára gimnáziumi éveim alatt ettem Mekit (akkor is csak akkor ha osztálykiránduláson voltunk, mert mindenki oda akart menni), sohase szerettem igazából, valamiért mindig is tudtam hogy valami sz*r van a levesben...
A Super Size Me film is sokat segített megerősíteni ezt az álláspontomat.
Meg Jamie műsorai is nagyon informatívak voltak a témában.
Tetszik, hogy a cikkben a húsnak szánt valamit "rózsaszín iszapnak" nevezik...  :D

Cobra

Azért azt tegyük hozzá, hogy az ammónium-hidroxidot nagyon régóta használják fertőtlenítésre és sehol a világon nincs korlátozva a használata.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-10-28, 22:38:45
Quote from: blackronin on 2013-10-28, 11:09:43


Jééé ez az x éves videó körbeérte a netet?
Jóreggelt...
Dat.

Az meg a másik, hogy a szart is meg lehet enni időnként, ha finoman készítik el.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Darkstar on 2013-10-28, 22:51:51
Az meg a másik, hogy a szart is meg lehet enni időnként, ha finoman készítik el.  :D
Jah, hát hányásgátlóval bármi lecsúszik. :)
[reserved]

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2013-10-29, 02:02:52
Quote from: Darkstar on 2013-10-28, 22:51:51
Az meg a másik, hogy a szart is meg lehet enni időnként, ha finoman készítik el.  :D
Jah, hát hányásgátlóval bármi lecsúszik. :)
Fúj.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

Quote from: Cobra on 2013-10-29, 10:44:45
http://divany.hu/alapkonyha/2013/10/28/igy_nem_gyozte_le_jamie_a_mekit/
Köszi, hogy beraktad, éppen én is erre készültem.
Sajnos úgy látszik, hogy egy kellemes internetes kacsát sikerült benyelnem...  ^^"

Jamie érdemei ennek ellenére ugyanolyan fontosak, mert tájékoztató műsorai sok embernek kinyitották a szemét.
Több ember is rájött, hogy érdemes többet tudnia arról, hogy miből készülnek az ételei, valamint hogy ne féljen inkább minőséget fogyasztani.

A véleményem pedig marad ugyanaz "kedvenc" étteremláncunkkal kapcsolatosan:
Kerülöm a Mekit, mint a pestist.  :P

frozenstein


motifator

Király :cool: de aki ilyesmit olvasva sírni kezd, azt pszichológushoz küldeném :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

"Denincskedvem átdolgozott hétvége és hétfő éjszaka után még
riportot írni" felkiáltással mai netes barangolás

Talán itt is volt linkelve az Englishrussia cikk a sorsukra hagyott
önműködő nukleáris világítótornyokról?
Related I. - reaktoraik
(először azt hittem, csak elírás, de mivel több helyen is láttam,
meglepő, hogy ilyen alacsony teljesítménnyel is működtetni lehet
egy világítótornyot - reflketorral és annak forgató-mechanikájával
együtt... 10-120/180W, az egész kócerájra...

Link tovább 2 - Cseljabinszk-40, -65, Majak
"A tó partján napjainkban a Geiger számlálók még mindig (és még vélhetően nagyon sokáig) 600 Röntgen / órás sugárzási szintet mérnek, ez egy óra alatt elegendő a halálos szint begyűjtéséhez. A tóban felgyülemlett szennyezés 4,44 EBq (exabecquerel) mennyiségű radioaktivitást bocsát ki. Ebből 3,6 EBq-t a cézium–137 és 0,74 EBq-t a stroncium–90 izotópok sugárzása teszi ki.
Összehasonlításul, a csernobili reaktorbalesetnél 5–12 EBq radioaktív anyag került a környezetbe, ami ráadásul nem koncentrálódott egy helyre."

Ide sem mennék - pedig Csernobilba tervezek...*

* Btw aki szintén tervezne ilyesmit, szólok: 2015-re készül el
az új szarkofág, ami a teljes erőművet fedi. Szóval aki még látni
szeretné, now or never. Kievből indulva 150-170 USD-től vannak
egynapos vezetett túrák. Én jövő tavaszt céloztam be.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-12-03, 23:28:36
"Denincskedvem átdolgozott hétvége és hétfő éjszaka után még
riportot írni" felkiáltással mai netes barangolás

Talán itt is volt linkelve az Englishrussia cikk a sorsukra hagyott
önműködő nukleáris világítótornyokról?
Related I. - reaktoraik
(először azt hittem, csak elírás, de mivel több helyen is láttam,
meglepő, hogy ilyen alacsony teljesítménnyel is működtetni lehet
egy világítótornyot - reflketorral és annak forgató-mechanikájával
együtt... 10-120/180W, az egész kócerájra...

Link tovább 2 - Cseljabinszk-40, -65, Majak
"A tó partján napjainkban a Geiger számlálók még mindig (és még vélhetően nagyon sokáig) 600 Röntgen / órás sugárzási szintet mérnek, ez egy óra alatt elegendő a halálos szint begyűjtéséhez. A tóban felgyülemlett szennyezés 4,44 EBq (exabecquerel) mennyiségű radioaktivitást bocsát ki. Ebből 3,6 EBq-t a cézium–137 és 0,74 EBq-t a stroncium–90 izotópok sugárzása teszi ki.
Összehasonlításul, a csernobili reaktorbalesetnél 5–12 EBq radioaktív anyag került a környezetbe, ami ráadásul nem koncentrálódott egy helyre."

Ide sem mennék - pedig Csernobilba tervezek...*

* Btw aki szintén tervezne ilyesmit, szólok: 2015-re készül el
az új szarkofág, ami a teljes erőművet fedi. Szóval aki még látni
szeretné, now or never. Kievből indulva 150-170 USD-től vannak
egynapos vezetett túrák. Én jövő tavaszt céloztam be.
wtf  :zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

The Day the Immigrants Left, Part-2/6
http://www.youtube.com/watch?v=_TJYkElI-Ak
Az elso reszt nem talaltam meg.
Kiserlet: a kulfoldi melosok helyett beallitanak par benszulottet. Lassuk mi tortenik.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2013-12-26, 20:41:26
The Day the Immigrants Left, Part-2/6
http://www.youtube.com/watch?v=_TJYkElI-Ak
Az elso reszt nem talaltam meg.
Kiserlet: a kulfoldi melosok helyett beallitanak par benszulottet. Lassuk mi tortenik.
[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

http://www.youtube.com/watch?v=nIB2qqcEOFU
Dirty Jobs ficko interju
linkedinen futottam bele, valami cikk aljan.
Neha par percet lattam a musorbol, de ez az interju erdekes volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

linkedin mar megint...
Ket ceg akik uj borotvat akarnak eladni, az egyiknek ugy nez ki osszejott, a masiknak meg egyelore nem (es $370ert ketlem hogy be fog jonni).

http://mashable.com/2014/01/22/harrys-funding-shaving/
https://www.harrys.com/ (majdnem harrods.com)
USA es UK piacra rohadtjo, ok terjesztik, jo image-gel, es vigan hirdetik, hogy nemet a gyarto - van ennel jobb?  :lul:
Mondjuk a pengejuk az a Kreten-es stilusu borotvareklamot juttatja eszembe, a "most mar 9999 pengevel" szoveggel.  :lul:

http://www.indiegogo.com/projects/bornsharp-self-sharpening-razor-system
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Simán mehetett volna lol-ba is. :D

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution