Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Úristen megvakultam XDDD Pesshe kardja elég félreérthetően néz ki és félreérthető helyen van és minden félreérthető XDDDD Úristen.. XD

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2007-10-19, 13:57:48
Úristen megvakultam XDDD Pesshe kardja elég félreérthetően néz ki és félreérthető helyen van és minden félreérthető XDDDD Úristen.. XD
És a b*zi Szayel hogy nézi már....

blackman

Asszem következő részben Orihime megint elmondja majd a jól ismert "Kurosaki-kun!!!!!!" szöveget.  :D Bár kíváncsi lennék egy Ichigo releasere.  :hehe:

LuckyDingo

Quote from: blackman on 2007-10-20, 04:02:04
Asszem következő részben Orihime megint elmondja majd a jól ismert "Kurosaki-kun!!!!!!" szöveget.  :D Bár kíváncsi lennék egy Ichigo releasere.  :hehe:
Mit releaseljen még ? :D Teljesen Bankaiban van és tudtommal nem arrancar :D a Maszkját nem hinném, hogy előhúzza /bár shounenben ilyen kor jön a megvédem a szeretteimet ésaz erő a semmiből és akkor lesz nemulass rosszfiúk/

blackman

Quote from: LuckyDingo on 2007-10-20, 05:44:18
Quote from: blackman on 2007-10-20, 04:02:04
Asszem következő részben Orihime megint elmondja majd a jól ismert "Kurosaki-kun!!!!!!" szöveget.  :D Bár kíváncsi lennék egy Ichigo releasere.  :hehe:
Mit releaseljen még ? :D Teljesen Bankaiban van és tudtommal nem arrancar :D a Maszkját nem hinném, hogy előhúzza /bár shounenben ilyen kor jön a megvédem a szeretteimet ésaz erő a semmiből és akkor lesz nemulass rosszfiúk/
Épp ez lenne a release.  :D Ő lenne a The Mask zöld maszkkal és sárga ruhával és még Noitoránál is szélesebb vigyorral.  :lul:  :lul:

blackronin

Elolvastam ezt az érdekes fejezetet.
Neliel release egy rakás sz*r... (számomra ő már meghalt...)
Annyira idétlen és fantáziátlan. (az eddigiek nagyon jók voltak, akkor ezt miért kellett ennyire elrontani?)
Szayel-es rész viszont nagyon jó volt!

KeLa

Quote from: blackronin on 2007-10-20, 11:41:56
Elolvastam ezt az érdekes fejezetet.
Neliel release egy rakás sz*r... (számomra ő már meghalt...)
Annyira idétlen és fantáziátlan. (az eddigiek nagyon jók voltak, akkor ezt miért kellett ennyire elrontani?)
Szayel-es rész viszont nagyon jó volt!
Nem tudom h mi a baj vele, nekem tetszik ez a kecske release :lol:
Sztem aranyos, illik Neliel-hez, ráadásul a maszkból már lehetett sejteni h valami ilyesmi lesz :smile:

blackronin

Nem szoktam vitatkozni, mert általában eltalálja Kubo a dolgokat, de ez a mostani szánalmas.
Ebből a maszkból SOKKAL jobbat ki lehetett volna hozni.
Hasonlítsuk össze a többiekével! Hiányzik belőle a hollowszerűség, s emiatt nem tudom elképzelni
Hueco Mundo-ban. Meg ez az egész kecskeszerű-kentaurszerű nem is illik a személyiségéhez.
Én legalábbis nem ilyen állatra gondoltam a személyisége alapján. Meg a fegyver is nagyon gyenge kidolgozású.
A páncélról meg ne is beszéljünk!

Nekem nagyon nagy csalódás Neliel átváltozása.

Prof. William

Micsoda "véletlen egybeesés.."

Kubo tulajdonképpen csak vette a SS a arcot és némileg átírta. Ettől persze még jó. :)



Persze ezt eddig is tudtam de így még szemetűnőbb az egybeesés...

blackronin

Stark-ot látva eszembejutott valami!
Eddig Starkról nem sokat tudunk, de valamit mégis:
Meglepően nyugodt és nagyon emberszerű a kinézete (a maszkja is egy emberi állkapocshoz hasonlít, s nem is nagy)
Személyisége nagyon hasonlít Shunsui-hoz. (a 8. kapitány)
Csak egy Fracción-ja van, az pedig nagyon hasonlít Yachiru-ra. (viszonylag alacsony, aranyos, kedves és nagyon közvetlen a kapcsolata Stark-kal) Ebben a tekintetben Zarakira hasonlít.
Érdekes a kapcsolata a többi espada-val, úgy tünik, hogy kerülik őt. Nem avatkozik bele a dolgokba.
És nem érdekli, hogy meghalt az Espada társa.

Másik közelítés: Nem tudom elképzelni, hogy ölni lenne képes. (ami kell az Adjuchas-sá váláshoz)
+ Érdekes módon (ez az bount filler alatt még kihangsúlyozottabb!) nem ismerjük a régi 11. osztag kapitányát!
(akit Zaraki ölt meg...) Ichinose (a régi 11. kapitány hadnagya) beszél a kapitánya jelleméről, aki egy kedves, másokkal törődő
személy volt és jobbá akarta tenni a SS-t. Egy visszaemlékezésben láthatjuk hátulról ezt a kapitányt, aki kb. olyan magas mint Stark! (de érdekes módon nem mutatják az arcát!)
+ Kubo említette, hogy Zaraki jellemében és szerepében szeretne még jobban elmerülni.

Következtetés: (tudom, hogy az említett példák elég erőltetettek és sok a feltételezés)
Stark azért lehet ilyen erős, (sokan tippelik őt az 1, 2 vagy 3-asnak) mert ő egy kapitány volt és miután Zaraki megölte a HM-ba került! És egy kapitány erejével lehet, hogy rögtön Arrancar-rá vált, ráadásul Espada szintűvé. (így már könnyen bekerülhetett az Espada-ba, s Aizen is jól járt)
Tehát Stark nem más mint a régi 11. osztag kapitánya, aki espada tag lett, így ráadásul Zarakit is be lehet vonni a történetbe!

Mit gondoltok az elképzelésemről? Vagy inkább felejtsem el az egészet?  :D


KeLa

Quote from: blackronin on 2007-10-20, 16:54:03
...
Mit gondoltok az elképzelésemről? Vagy inkább felejtsem el az egészet?  :D
Hááát... végül is egy mangában bármi előfordulhat, de sztem azért ez elég merész elképzelés :eek:

Bár így lenne :whoah:

LuckyDingo

ekem tetszik a Nell release :D Én GJ releassel megDoldonival nem voltam megelégedve.. De most ha Chirucchi madár, akkor miért ne lehetne Nel kecske >> Félkecske :D Nincs azzalé semmi baj.. Noitra release sztem sokkal gázabb lesz, ha egyszer végre releasel :D Nah mindegy, én örülök a Chibi Nelnek, csak aza gáz, hogy most akkor mi a fene lesz ? XD

blackman

Most mégis mi legyen Nell-ből, sellő?  :D  :rotfl:

Dreamcleaver

hm leszedtem 295-ig at M7-től, de a 238-as chapter zipjük fura. Az IRC botukról kaptam le, de ebben csak valami idétlen strandos special van, maga a normális rész (amikor rájönnek, hogy Orihimét elvitték, és visszahívják Rukiát meg a többieket, Ichinek meg nem segít az SS) nincs benne. Valaki nem tudná feltölteni valahova az övét hogy leszedhessem? Kösz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

nincs kanál...  :D noitora vesszen már, unom az ábrázatát

KeLa


Chronus

Quote from: blackronin on 2007-10-20, 16:54:03mert ő egy kapitány volt és miután Zaraki megölte a HM-ba került! És egy kapitány erejével lehet, hogy rögtön Arrancar-rá vált, ráadásul Espada szintűvé.

HM nincs benne a lélekkörforgásban. Ezt a baromságot felejtsétek már el. Minden külföldi fórumon is ilyeneket olvasok. Kb ugyanaz a kategória mint, hogy Zarakinak nincs Shikai-ja (ezt is vagy 20 helyen mondták a sorozatban, hogy "constantly in shikai, just like Ichigo"). Ha csak az anime-nézők, manga-olvasók fele odafigyelne arra, hogy mit néz nem csak arra, hogy ki hol merre vérzik, feleennyi hülye elmélet se lenne. :lul:

Hollow az lesz akit a hollowok megettek, vagy olyan emberi lélek aki nem tud elszakadni a világtól és bánatában bekattan, vagy ha elszakad a lánca. Ha egy Shinigami meghal a reiatsuja szétoszlik SS-ben, marad egy pucér erőtlen Blank aztán reinkarnálódik emberként, erő és memory nélkül valami egész más formában. Menos pedig nem is egy hollow, hanem több ezer akik összeolvadtak, ezekből is csak egy-kettő van akik szert tesznek öntudatra (Gillian), és ezekből is csak párból lesz Adjucha, ha felzabálják egymást, és csak az extremely powerfullból lesz Vastro. Szal ha valaki Vastro, az max azért nem szeret harcolni, mert unalmas. Attól még kell neki, különben elveszti az erejét. Szinten kell tartani. Arrancaroknak talán már nem kell, de aki Espada lett, az valaha mind vérszomjas Menos volt. Csicska Aaroniron kívül mindegyik minimum Adjucha szint volt, és őt meg Aizen rángatta be.

Persze lehet elméleteket szőni arról, hogy mi más módja van még amiről nem tudunk, de ez egy kitalált világ, kitalált szabályokkal, ergo amit Kubo nem mondott el, arról nem nem tudunk, hanem nem létezik. :)

Másrészt, a filler az nem szerves része a Bleach univerzumnak, max csak ott játszódik. Ami ott elhangzik és történik az teljes mértékben irreveláns a cannon részekhez képest. Nem a manga része, nem Kubo írta, ergo semmi köze Bleach-hez. Azt a kínkeserves 50 részt hagyjuk ki az elmélkedésből ha lehet :)

Prof. William

Szerintem a SS-nek külön lélekörforgása van. Ami független a földi világtól... Bár elképzelhető hogy monjuk egy Sinigami meghal majd monjuk a következő öt életét emberként éli majd aztuán megint Sinigami lessz... és így tovább... Ha meg megeszik/ott marad akkor Hollow lessz. Ha nincs mázlija akkor hamar levadásszák (bár ez nem baj mert megy vissza a körforgásba ) de ha elewget eszik akkor lassan újra értelmes lessz... ÉS tlaán egy nap még a maszkja is lekerül...


Kérdés... Az arancarok is emberek voltak aztán hollowok lettek majd leszedték a maszkjukat.... SZóval az arcuk az olyan mint amikor még emberek voltak?

Dreamcleaver

Quote from: KeLa on 2007-10-20, 21:46:15

Dreamcleaver: Bleach_Ch238_M7

Kösz szépen.

Mosttartok a ch260-nál. Érdekes, hogy Kaien az erdeti shinigami fegyverét használja. Elvileg Az arrancar fegyver meg a shinigami zanpakutou az két külön dolog nem?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

csacsa

Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-20, 22:50:59
Quote from: KeLa on 2007-10-20, 21:46:15

Dreamcleaver: Bleach_Ch238_M7

Kösz szépen.

Mosttartok a ch260-nál. Érdekes, hogy Kaien az erdeti shinigami fegyverét használja. Elvileg Az arrancar fegyver meg a shinigami zanpakutou az két külön dolog nem?
Olvasd tovább és megvilágosodsz... :ejnye:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Chronus

Quote from: Prof. William on 2007-10-20, 22:28:12Kérdés... Az arancarok is emberek voltak aztán hollowok lettek majd leszedték a maszkjukat.... SZóval az arcuk az olyan mint amikor még emberek voltak?

Most mondtam :) Arrancar Menos-ból lesz. Ha egy sima Hollow tépi le a maszkját szépen purifyolja magát és beketrül a körforgásba. Gilian, Adjucha vagy Vastro. Ezek lesznek Arrancarok. Minden menos több ezer kicsi Hollow összeolvadásából jön létre. Egy teljesen úgy entitás jön létre, már a hollow önmagában is csak egy rakás gyilkoló ösztön a személyiség ott is ritka, dobálj össze ezret és kijön egy szép nagy fetete takony, ami ha szerencséd van összkotyvaszt egy öntudatot a kollektívből amiből áll. Kb ennyi. Ott a forma, a lényeg, és minden már köszönőviszonyban sincs azokkal amikből létrejött.

Egy single hollownál még lehet arról beszélni, hogy mi volt, és mivé válna vissza ha letöné a maszkját. Egy Menosnál már értelmetlen.

Dreamcleaver

#1101
Mondjuk ez a Bleach egyik gyenge pontja. Ez számtalan hollow eggyé olvad baromság. Itt a Las Noches-ben van egy rakar arrancar és mindegyik külön jellem. Sőt, nem is mind gonosz, valamelyik kifejezetten rendes (pl Nel és társai, vagy a  109-es matador). Szal ilyen nem alakulhat ki abból, hogy pár ezer gyilkológép takonypóc össszeolvad.

Btw:

No. 4 Ulquiorra lazán leveri Hollow-Ichit. Még a kardját sem veszi elő. Ezek után Hollow-Ichi bealázza No. 6 Grimmjawt release fromában. Erm...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

Ő a főhős... és a főhős erősödik... Azelején még a frelease nélküli grimm is leverte volna. Most meg... Sztem most már az 5 ellen is lesszesélye... Hisz az lesérült + Ichinek bejön a  MEG KELL VÉDENEM NELLT ÉS ORIHIMÉT WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ BANKAI! dolog és power up...

Grimmel mivan amúgy? Meghalt? Vagy súlyos sebesülten nézegeti a harcokat?

Dreamcleaver

Quote from: Prof. William on 2007-10-21, 02:08:26
Ő a főhős... és a főhős erősödik... Azelején még a frelease nélküli grimm is leverte volna. Most meg... Sztem most már az 5 ellen is lesszesélye... Hisz az lesérült + Ichinek bejön a  MEG KELL VÉDENEM NELLT ÉS ORIHIMÉT WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ BANKAI! dolog és power up...

Grimmel mivan amúgy? Meghalt? Vagy súlyos sebesülten nézegeti a harcokat?

Van egy olyan érzésem, hogy ő fogja elintézni Nnoitra-t.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Devian

Én úgy emlékszem hogy az a Hollow aki megölte Ichi annyát az is Arancar lett hírtelen (nem erős de mégis Arancar), vagyis a hógyolyó picinke hollowokból is képes ari-t csinálni

Chronus

Quote from: Devian on 2007-10-21, 03:42:48
Én úgy emlékszem hogy az a Hollow aki megölte Ichi annyát az is Arancar lett hírtelen (nem erős de mégis Arancar), vagyis a hógyolyó picinke hollowokból is képes ari-t csinálni

Fisher Menos class volt. 50 évig darálta be a Shinigamikat egymás után annélkül, hogy elkapnák. Nem is tudta Ichi se anno kinyírni rendesen.
Amúgy Ichi-t akárhányszor leverik mindig erősdebb lesz. Urahara is mondta. A lélek akkor erősödik mikor életveszélyben van. A chainlink/soulslepp párost is úgy állították vissza, hogy Ururu kergette, ha visszaemlékeztek :)

Másrészt mangában Hogyouku-nak semmi köze nem volt Fisherhez. Mangában már miután Ichi leverte visszament HM-be és helyben letépte a maszkját. ottvolt Iceringer meg Stark is, már a sorozat legelején. Ezt a jelenetet az anime-ből kivágták. :)

blackronin

Megtaláltam azt a fejezetet a 3. kötetben. (a legvégén)
Iceringer ott van, de én nem látom Stark-ot!
Mégis melyik lenne az?

LuckyDingo

Strakot én se láttam, Iceringer, meg Deroy volt ott asszem :D De már rég néztem :D

Chronus

Quote from: blackronin on 2007-10-21, 22:19:40
Megtaláltam azt a fejezetet a 3. kötetben. (a legvégén)
Iceringer ott van, de én nem látom Stark-ot!
Mégis melyik lenne az?


Elso OVA. Bleach: Memories in the Rain. Asszem volt egy stark kinézetű fekete (árnyék) alak, persze lehet tévedek, meg kell nézni.

blackronin