Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2008-03-23, 20:42:48
Jaja azok is :D
Én inkább Aizen/Gin flashbacknek örülnék.. hogyan gondolta ki ezt az egészet, meg miként valósították meg.. meg ilyenek XD Vagy vaami más badass dolog :D Kenpachit most láttuk eleget sztem.. vagy ha már SS kapitányok, akkor Ukitake, Shunsui stb :S
Kyouraku & Yuushiro flashbackel az a baj, hogy nem lenne semmi apropója. Eddig se tudtunk a karaktereikről sz*rt se azon túl hogy ők voltak ez első kapitányok, és amellett hogy kizárólag nekik van dupla zampakutojuk valószínűleg überimbák. Egy hirtelen flashbackezős infóáradat kilógna a sorból. Harc vagy egyébb tevékenység közbe jöhet, de csak úgy fillerként kétlem. Flashback akkor szokott jönni mikor egy karakter múltját/érdekeit/céljait a szerző jobban be akarja mutatni az adott lezajló események jobb megértéséhez vagy átéléséhez, pl a Nnoitra-Nell flashback... ergo akkor mikor a puzzle pár darabja kilóg, és ezeket a flashback visszateszi. A 2 kapitányról viszont nincs semmi új infó és az eddigi infók is kerekek, vagyis az eddig be nem mutatott bankaijukon túll egy darab se hiányzik a puzzleből, amit most kellene felfedni.

Gin+Aizen az possible. Maybe a Gin+Matsumoto még possible, vagy majd egy Tousen+Komamura később, mert ők helyben vannak és az bepasszolna a képbe. Hitsugaya kétlem hogy lesz, ő már megkapta a flashbackjét, max a Matsumoto flashbackben tűnhet fel mint mellékszereplő. Az espadákról nyilván nem lesz semmi új, Byakuya már over-flashbacked karakter, Mayurit és Unohanát meg mindenki lesz*rja, bár egy Mayuri+Kisuke becsúszhat később... de kb így marad Kenpachi meg a többi akiket említettem, mert ők most frissültek.

Igazából viszont az én álláspontom az, hogy itt puzzle kirakós flashbackek lesznek Vaizardok+Aizen+Urahara&Dads+SS összefüggések feltárásának érdekében, esetleg egy kis King-el fűszerezve a végén, de semmiképp sem végig egyéni sztorik. Annak nem lenne semmi értelme. Jelenleg minden szál összefutott a történetben egy helyre, így leginkább most azokat kellene összekötni, mielőtt tovább haladunk. We need to be enlightened.

Junchi

Yaawn, Zarakival kezdünk...? o___O Ő aztán [irónia]nagyon hiányzott[/irónia], jó, persze a fanjai örülnek gondolom, meg minden, de szerintem épp eleget tudtunk róla így is --> "Fájt, fájt, höhö fájtot akarok, blabla, meghaasz"... Szal a magam részéről támogatom LuckyDingo ötletét, ergo Gin-Aizen hint jöhet;; velük IMHO csúnyán elbánt az egész HM saga, legalább kárpótolna Kubo papa, ha őket helyezné a középpontba. Cpt. Mom és Cpt. Prittyhairs meg... utóbbiról úgy is tudjuk a lényeget, előbbi meg kit izgat. Naa, btw, részemről Mayuri jöhet, de nála meg fennáll a veszély, hogy a "lényeg" csak körül lenne taposva, ergo nem derülne ki, hogy ő milyen kísérleteket is folytatott (magán) és hogy milyen úton lett Urahara utóda. És hamár a kalapos fazon, akkor róla is lehetne kicsit több hint, meg Yorucicáról is (meg persze Cpt. ninjababe középpontba helyezését se bánnám, habár róla tudjuk igazából, amit tudni kell)... Ők is ki lettek vágva úgyis a "lomtárba" + a papák se voltak épp megerőltetve... Ehh, Quincy papa múltjára de kíváncsi lennék, meg arra, hogy hogyan ismerték meg egymást Isshinnel. :D Szal igazából vannak itt még karakterek, akikről lehetne info bőven;; remélem azért két hónap elég lesz mindezekre...

Chronus

Quote from: Junchi on 2008-03-24, 11:28:50
remélem azért két hónap elég lesz mindezekre...
Szvsz 2 hónapnak azaz 8 chapternek bőven elégnek kell lennie. Feltételezem hogy Kubonak megvannak a megfelelő karakterrajzai és háttérsztorijai és csak a megfelelő időpontra vár hogy ellőhesse őket. Nem hiszem hogy nem készült fel rá előre. Így, hogy vesz egy kis szünetet a következő archoz és fillernek bedobálja ezeket a háttérsztorikat szerintem ügyesen és taktikusan lő le két legyet egy csapásra. Nekünk ez nagyon jól jön majd a megértéshez, neki meg a terveléshez.

blackronin

Én nagyon örülök, hogy most jönnek ezek a visszaemlékezések!
Több okból is:
1. Valószínűleg hosszabbak lesznek az átlagosabb fejezeteknél. (mint pl. a Hitsu fejezet 22 oldalas volt)
2. Nem lesznek töltelékek, mindig valami fontos fog történni bennük (az adott karakterre vonatkozóan vagy a történetre tekintve) és így mindig érdekes lesznek. (legalábbis szerintem)
3. Kubo a HM arc-ot befejezte, a történet szempontjából jókor zárta le, vagyis pontosan a legizgalmasabb résznél.  :D
4. Kell a változatosság.
5. Harcból most egy kicsit sok volt.

Én már nagyon várom az elsőt!

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2008-03-25, 13:37:11
Én nagyon örülök, hogy most jönnek ezek a visszaemlékezések!
Több okból is:
1. Valószínűleg hosszabbak lesznek az átlagosabb fejezeteknél. (mint pl. a Hitsu fejezet 22 oldalas volt)
2. Nem lesznek töltelékek, mindig valami fontos fog történni bennük (az adott karakterre vonatkozóan vagy a történetre tekintve) és így mindig érdekes lesznek. (legalábbis szerintem)
3. Kubo a HM arc-ot befejezte, a történet szempontjából jókor zárta le, vagyis pontosan a legizgalmasabb résznél.  :D
4. Kell a változatosság.
5. Harcból most egy kicsit sok volt.

Én már nagyon várom az elsőt!

1. Ne reménykedj. A Hitsus fejezet pusztán reklám volt a 2. filmhez.
2. Ne reménykedj. Random fanservice lesz sztem.. ha nem annakcsak örülök.
3. Jobbkor is lezárhatta volna.. mondjuk úgy Shounenesen, hogy Ichit elverik és vége.. de még van remény vagy ilyesmi.
4. Jah kell :D
5. Harcból sosem elég :O Ha ezt Kenpachi meghallaná, egy fejjel alacsonyabb lennél :D

Higasino Isley

#1565
[spoiler]Hm,szóval Aizen-sama 110 évvel ezelőtt Hirako Shinji hadnagya volt!Ehhh,ez teljesen váratlan volt számomra! ^^"

Jajj,az összes spoiler furi eddig!!!Eh Love is kapitány volt,Hiyori mint hadnagy Uraharánál.xDDD Ezt még meg kell emésztenem. :P
[/spoiler]

szerk.: Um,igazad van!^^ (bocsi)

LuckyDingo

#1566
Nah 180°os fordulat részemről!
QRVAJÓ XDDDDD Várom a flashbackeket :D
Edit: Isley.. öh lehet nem ártana Spoiler tagbe pakolni a spoilereket XDDD

blackronin

#1567
Ahhoz képest hogy semmi meglepőre nem számítottunk...
Érdemes odafigyelni ezekre a "semmitmondó" és "erőltetett" visszaemlékezésekre!  :rotfl:

Venom

Na mit mondtam? Ájzen is bekk in da pászt! :D


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Prof. William

Kubo tud újat mutatni. Pedig eddig nem nagyon lelkesedtem ettől a filler dologtól de most már érdeklődve várom. :)

Junchi

Ehh... Gondoltam, hogy a Vaizardok nem csak egyszerű statiszták, hanem komolyabb szerepük is lesz. Szal a magam részéről ookéé, hogy vannak, meg minden de a papák is akkor legyenwk már előtúrva...

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2008-03-27, 17:40:59
Ehh... Gondoltam, hogy a Vaizardok nem csak egyszerű statiszták, hanem komolyabb szerepük is lesz. Szal a magam részéről ookéé, hogy vannak, meg minden de a papák is akkor legyenwk már előtúrva...
Szerinted ki a hiányzó 10edik? :D Amúgy meg lehet Isshin Royal Guard is :/

Chronus

Engem jobban érdekel Kyouraku beszólása miszerint Unohana is az első kapitányok közé tartozik. Kiváncsi vagyok vajon milyen über lehet. Ha azt vesszük, hogy már shikai szinten is milyen mass heal a kardja, meghiszem, hogy nem csak egy mezei kis Hitsugaya szinten operál a csaj...

LuckyDingo

Engem meg az érdekel, hogy néztek ki régen a Vaizardok kapitányként. meg Uraharát, mint newbiet megnézném.. úgyhogy legalább a jojo-féle jöhetne -_-

blackronin

#1574
Érdekes dolgok derültek ki... (spacecat felrakta a fordítást)
[spoiler]1. Biztosan vannak Royal Guard-ok. (vajon most is léteznek?)
2. A tagjai csak kapitányok lehetnek. (valami Hikifune nevű női kapitány csatlakozott éppen hozzájuk)
3. Hirako, Love, Rose és Kensei kapitányok, míg Risa, Hiyori hadnagyok voltak...
4. Urahara meglepően keveset volt kapitány...
5. Yama, Ukitake, Shunsui és Unohana már kapitányok voltak.
6. Aizen már akkor rosszban sántikált, tudta hogy Urahara-t komolyan kell venni.
7. A 10. kapitány "halála" kérdéses... (lehet hogy eltűnt... talán Isshin?)
8. Kenpachi is valahogy bekerült a képbe, akinek helyzete eléggé felborított néhány dolgot...

Tehát az akkori Gotei 13 valahogy így nézett ki:
1. div: Yamamoto
2. div: ?
3. div: Rose
4. div: Unohana
5. div: Hirako
6. div: ?
7. div: Love
8. div: Shunsui
9. div: ? (mondjuk szerintem Kensei lesz)
10. div: ? ("halott" vagy Isshin)
11. div. Kenpachi
12. div: Hikifune majd Urahara
13. div: Ukitake[/spoiler]






Junchi

Ami Ichigo papát illeti, tuti taichou volt ő is, csaképp azt kéne még tisztázni, hogy melyik osztagnál. Szal a 10-es osztagban látok relációt a magam részéről. Bár igazából az a nagy kérdés, hogy hogy és milyen módon ismerte meg Ryuukent. :D

Btw, Cpt. Mom legalább nem csak statiszta szerepre van korlátozva... Amúgy ez az akkori Gotei 13 érdekes és ha Kubo papa kicsit boncolgattja még ezt a témát, akkor ez az egész flashbackfest fakkenepic izű lesz (részemről) a végére.

LuckyDingo

Nekem spec az előtte lévő Cnet fordítás jobban bejön :D

Nah de várjunk:
[spoiler= blackronin válaszolgatás]1. Sztem eddig se volt kétséges :D
2. Érdekes info, de nem létfontosságú..
3. Nah ezen még anno az első spoilernél nagyot néztem és már várom, hogy hogy néztek ki XDDDD
4. N00b volt még ki tudja mennyi csínyt követette el.. Amúgy meg miért volt keveset kapitány? :D Azt nem mondták még hogy mennyi ideig húzta. Mi van, ha ott volt 80 évig és az elmúlt 20 évben tevékenykedett a Földön? 80 év nem kevés :P /de ez csak példa.. nem tom mennyit volt kapitány/
5. Csak Unohana lepett meg, a többiről lehetett már eddig is tudni.
6. Aizen ott még csicska volt.. bár jah, tudta azt, amit én már régóta mondok.. Urahara a főgonosz :D
7. Szerintem igen valószínű.. és nem kérdéses a halála.. csak annyit tudnak, hogy nincs meg
8. Minden 11.division kapitány megkapta a kenpachi rangot. De szerintem ez a mi Kenpachink lesz :D Igazából nem ő borogatott, hanem inkább Tousen.. de ebbe nem mennék bele...[/spoiler]
Szerintem nyugodtam lehet Byakuya a 6os kapitány. Végülis nem mondták, hogy nem ő az :D
Kensei még nem tuti, hogy kapitány.. csak Space látta úgy..

blackronin

Bocs, LuckyDingo de space-nek igaza volt...
Kensei is kapitány. (a haja egy kicsit Elvis, de ő lesz az)
Urahara pedig...  :rotfl:

LuckyDingo

Hát az télleg Kensei.. evvan :D De rohadtjó chapter volt :XDDDD Urahara feje mikor megérkezik. megfizethetetlen XD Meg Hiyori és Shinji ökörködése.. hálol.. még ilyet plz Kubo-sensei XD

blackronin

Na az ilyen dolgokért szeretjük a Fehérítőt!

LuckyDingo

De én színesítő vok.. azt nem szeressük? :D
Apropó.. az "Ehh?" kép[spoiler] [/spoiler]

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2008-03-28, 17:41:09
De én színesítő vok.. azt nem szeressük? :D
Apropó.. az "Ehh?" kép[spoiler] [/spoiler]

Urahara borotváltan?  :confused:  :D

LuckyDingo

Amúgy Kyouraku mögött akkor most Nanao vagy Lisa jött? O.o Mert kinézetre Lisa.. De ott van nála Nanao könyve :XD úgyhogy nem vágom :S

blackronin

Az Risa. (elég a leforídtott szövegét elolvasni, hiszen Nanao SOHA nem mondana ilyeneket.)
Meg az arcán is látszik.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2008-03-28, 18:22:43
Az Risa. (elég a leforídtott szövegét elolvasni, hiszen Nanao SOHA nem mondana ilyeneket.)
Meg az arcán is látszik.
Ki tudja.. lehet hogy Nanao 100éve élte a lázadó tinédzser korát :XDDD De érdekes, hogy ennyire hasonlítanak :D Amúgy döntsük már el, hogy Lisa, vagy Risa? :D Mert a  Lisa létező név.. a másikról nem tudok /attól még létezhet/
Mellesleg ha nem is a szövegéből, de a rövid kimonóból én is Lisára következtettem :XD

Junchi

Vehh... Rulz az új chap, szal úgy érzem megfelelően kárpótolva leszünk, hamár a legjobb résznél lett vége az alapcuccnak. :D

Dreamcleaver

Shinji érdekesen néz ki kapitánynak (meg a stílusa is az), de Love rulez. Amúgy kellemes felüdülés volt a chapter.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

nb23

Nem is lesznek olyan rosszak a fillerek :D Végre megtudhatunk olyan szereplőkröl is valamit akiről eddig nemsok háttérinformációnk volt, Uraharáról mindig is szerettem volna többet tudni :smile:

Dreamcleaver

Ezek nem fillerek. Azok csak az animében lehetnek.  :D Itt remélem megtudjuk, hogy is kezdte el Aizen a ténykedését, hogyan csatlakozott hozzá Gin. Illetve remélem Ichigo apjáról is lesz valami. Nekem captain gyanús.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

Ichigo apja NAGYON kapitány gyanús, szal legalábbis Én simán el tudom képzelni róla, hogy anno taichouként tevékenykedett SS-ben ^^

Quote from: DreamcleaverItt remélem megtudjuk, hogy is kezdte el Aizen a ténykedését, hogyan csatlakozott hozzá Gin
Áj egré! Gin-t akarooook!! (Pláne, ha kis Ginről van szó *nosebleed*)