Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

blackronin

Újabb spoiler, ami tisztáz egy-két dolgot, s hozzáad a fejezethez.
[spoiler]From BA:
Originally Posted by sheetz@FLOL
きてるようなので、技名とかだけ補足。
Just adding descriptions of various techniques
縛道の21赤煙遁(大前だ使用)
Bakudo 21 "Red Smoke Escape" (Used by Oomaeda)
滅亡の斧(グラン・カイーダ)
Axe of death and destruction ("Gran Kaida")
雀蜂雷公鞭(じゃくほうらいこうべん)
Hornet thunder whip (Jakuhourai Kouben)
体に巻いてた布、銀条反ぎんじょうたん。鎧の下地に使う鋼鉄の帯
The cloth wrapped around Soi Fon's body, Kinjyoutan, is steel cloth used for armor's foundation

この卍解は巨大で隠れられず、重過ぎて動けず、技は隠密には派手過ぎて隠密の矜持に反するから使いたくなか ったらしい。
This bankai is too big for concealment, too heavy for movement, too flashy for secrecy, and goes against a spy's self dignity, which is why she doesn't like using it.

Title is "Shock of The Queen"。[/spoiler]

chilip


Dub-zero

az a baj ezzel a bankai-al, h se nem minimal, se nem csiricsáré. azt se értem, h mér kell leragadni a méhecske-témánál. hát eddig bankai-ok közül byakuyaé a leglátványosabb.

"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"

Junchi

Quote from: Dub-zero on 2009-06-03, 16:50:36eddig bankai-ok közül byakuyaé a leglátványosabb.

Mmint a legpozőrebb ^.^

Amúgy jah, a designja továbbra sem legendary epic win, de szerintem nem is ez volt itt a fő cél, meg - ahogy mondja is - nem szereti használni, pont azért, mert egy ormótlan "fadarab", ami nem passzol a harci stílusához, meg stuff. Jó, nem azt mondom, hogy nem örültem volna egy freakin' awesome kinézetű bankainak (pláne tőle), de ha kellően tud vele imbulni/fingatni/whatever, akkor felőlem jöhet.

Fatal

Végre beértem magam ezzel a mangával.
Quote from: Junchi on 2009-06-03, 17:02:51
bankai... nem passzol a harci stílusához
De ilyet hogy? Azért valahol ez lenne a lényeg, nem?
Amúgy meg hatalmas bullshit, hogy azért nyíratta ki magát majdhogy, mert nem szeretni használni a bankai-át. Ez Ikkakunál még oké, nála nem.
in b4 logic in bleach.

Pozőrt mire érted?
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Dreamcleaver

Amire kíváncsi lennék, az egy Rangiku bankai. Mármint tudom, hogy Rangiku nem fog bankaijozni, de poén lehet a zanpakutou-jának a max képessége.

Mindegy, Rukia még fog. Remélem az övé nem lesz elcseszve. :rolleyes:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

Quote from: Fatal on 2009-06-03, 17:16:26Amúgy meg hatalmas bullshit, hogy azért nyíratta ki magát majdhogy, mert nem szeretni használni a bankai-át. Ez Ikkakunál még oké, nála nem.

Na, azért Ikkakuval nagyon nem kéne összeméregetni. Kopaszka inkább megdöglik, semmint hogy használja a bankaiát. Inkább veszélybe sodorta SS terveit, nehogy meglássák a többiek... LOL! Soifon meg... lehet, hogy nem szereti a bankaiát, de azért mégiscsak előcibálta.

Quote from: Fatal on 2009-06-03, 17:16:26Pozőrt mire érted?

Byakuya bankaiára úgy általában véve :3

-ETA-

500. Hsz :D

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2009-06-03, 17:21:27
Na, azért Ikkakuval nagyon nem kéne összeméregetni. Kopaszka inkább megdöglik, semmint hogy használja a bankaiát. Inkább veszélybe sodorta SS terveit, nehogy meglássák a többiek... LOL! Soifon meg... lehet, hogy nem szereti a bankaiát, de azért mégiscsak előcibálta.

Szerintem ugyanaz :D Yumichika, Ikkaku és Soifon egy tészta ezügyben... csak az utóbbi belátta a balkeze csonzosítása után, hogy azért mégse kéne meghalni..

Inkább örültem volna, ha Soifon úgy szedi elő a bankait, mint Hisagi.. azért nem használom, mert rohadtfélelmetes, még én is fosok tőle és akkor valami rohadtjó let volna :D Így meg.. lol.

De amúgy akkor ez most mi lenne? Nem lazor, hanem valami Cero-whip? :D

AMúgy ezen röhögtem: "too heavy for movement" Hmm.. akkor ha véletlenül mése tépné darabokra a technikával Barragant, éppen most nyírta ki magát végleg.

Azon de röhögnék, ha Soifon kapna egy Barragan cerot /ami mondjuk zöldes színű és koponyákkal van díszítve XD/ és szépen eltűnne.

Jah és chilip.. a kép..  :jee:

Chronus

Quote from: blackronin on 2009-06-03, 15:50:30
Nem, azért hasznos (most), mert éppen használni fog Barragan ellen (mert Kubo csak így tudná kinyírni). Pillanatnyi ötlettől vezérelve találta ki, tuti hogy nem tervezte ilyennek. Csak a kényszer szülte, aminél rosszabb nincs.
Ennyi, s attól még lehetett volna jobbra (és érdekesebbre) csinálni.

És? Jó reggelt. Kubo így osztogatja a powereket már Bleach kezdete óta. Nem tudom mitől lett hirtelen ekkora gond az, ami eddig nem volt az.

Ez valamiféle új irányzat mostanában, hogy minden miatt ragelünk?  :D

Nem mintha Rangiku shikai-ját nem úgy dobta volna be, hogy pont jó legyen Kira tömegduplázósa ellen. Ichi bankai-t meg meg se említsük. Egy egész évadot pazarolni arra, hogy felvezesse, hogy minden bankai baszottnagy, majd végül bedobni neki egyet ami kisebb mint a Shikai-ja. How surprising. A superpower lottery mindig is plot szempontok alapján sorsolt. Melyik shounenben nem így szokás? Nem tudom miért kell ezen pont most kiakadni...

Amúgy a fenti spoiler egész jól megmagyarázza miért nem használja (To heavy, to big, artillery for assasin, lol). Nincs itt semmi gond.

Fatal

Eddig meg tudta oldani, hogy a faszságok mellett is élvezhető legyen. Olyan ez, mint amikor egy jómódú országban nem zavarja az embert, hogy lopnak a politikusok, mert amellett is jól elvan.

Mellesleg még mindig nem értem, hogy lehet valakinek olyan bankai-a, ami nem passzol hozzá.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2009-06-03, 18:35:02

És? Jó reggelt. Kubo így osztogatja a powereket már Bleach kezdete óta. Nem tudom mitől lett hirtelen ekkora gond az, ami eddig nem volt az.
Most már szarul oldja meg így feltűnő...

QuoteEz valamiféle új irányzat mostanában, hogy minden miatt ragelünk?  :D
Aha :D Levezetjük a felgyülemlett feszültséget meg ilyenek... amúgy érdekes, hogy csak a Naruton meg a Bleachen tudok spec én rage-elni :D /sry a Naruton csak röhögni :)/

QuoteNem mintha Rangiku shikai-ját nem úgy dobta volna be, hogy pont jó legyen Kira tömegduplázósa ellen. Ichi bankai-t meg meg se említsük. Egy egész évadot pazarolni arra, hogy felvezesse, hogy minden bankai baszottnagy, majd végül bedobni neki egyet ami kisebb mint a Shikai-ja. How surprising.
Rangikus shikaia teljesen jól lett bedobva, mákja volt. Mellesleg százszor királyabb már a shikai, mint Soifon bankai XD Csak gyengus.. ez van.
Ichigo meg főhős, őt minek felhozni? Mellesleg Ichi bankai ismét csak képes volt jól kinézni és mivel a speeden kívül nagyon nem kaphatott mást, így a kis méret megmagyarázható.

QuoteAmúgy a fenti spoiler egész jól megmagyarázza miért nem használja (To heavy, to big, artillery for assasin, lol). Nincs itt semmi gond.
Csak akkor lesz ezzel szarban, ha a pusztító ereje nem annyira pusztító, hogy egy lövéssel, csapással, csípéssel kinyírja Barragant. Eztán vagy megmenti valaki, vagy ő lesz az első halott kapitány /bár inkább megmentik... XD/

blackronin

QuoteÉs? Jó reggelt. Kubo így osztogatja a powereket már Bleach kezdete óta. Nem tudom mitől lett hirtelen ekkora gond az, ami eddig nem volt az.

Ez valamiféle új irányzat mostanában, hogy minden miatt ragelünk? 

Nem mintha Rangiku shikai-ját nem úgy dobta volna be, hogy pont jó legyen Kira tömegduplázósa ellen. Ichi bankai-t meg meg se említsük. Egy egész évadot pazarolni arra, hogy felvezesse, hogy minden bankai baszottnagy, majd végül bedobni neki egyet ami kisebb mint a Shikai-ja. How surprising. A superpower lottery mindig is plot szempontok alapján sorsolt. Melyik shounenben nem így szokás? Nem tudom miért kell ezen pont most kiakadni...
Ez tényleg így van már a sorozat kezdete óta, de valamiért régebben ezt jobban megoldotta Kubo, s én úgy gondolom, hogy ha a harcokban benne van egy kis feszültség (tehát nem érezzük azt állandóan, hogy úgy is a jófiú fog nyerni), akkor ez a dolog senkit sem zavar. De most legalábbis azt érzem, hogy ez a bankai pont tökéletesen úgy lesz megcsinálva, hogy könnyedén leveri Soifon vele Barragant.

LuckyDingo:  :tezsvir:

balu01

Quote from: Fatal on 2009-06-03, 18:39:59
Mellesleg még mindig nem értem, hogy lehet valakinek olyan bankai-a, ami nem passzol hozzá.
Yumichikához se passzol a shikai(azért is használja inkább azt az erősen lebutított verziót), nem tudom ezen miért kell fennakadni ::)

Fatal

Ok, neki se, de nála sincs értelme, hogy az ő különbejáratú speciális személyreszabott etc fegyvere nem pontosan olyan, hogy maxosra ki tudja használni. Hopp, várjunk csak, neki olyan, egyszerűen eltitkolta, hogy ne basszák ki 11th divisionből.

Ezek szerint a shikai/bankai-ok mind olyanok, hogy dob valamit a gép, aztán ha pont jó neki, mázli? :D Shikai-nál ez még ok lenne, de mikor bankai-t elér valaki akkor már szuperharcos, és nehéz külön átkonfigurálni magát rá...
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Chronus

Quote from: blackronin on 2009-06-03, 18:53:31
Ez tényleg így van már a sorozat kezdete óta, de valamiért régebben ezt jobban megoldotta Kubo
Quote from: LuckyDingo on 2009-06-03, 18:51:49Most már szarul oldja meg így feltűnő...

Régen se oldotta meg jobban... csak akkor még nem 1 fejezetet olvastatok/néztetek hetente, és a gyorsabb menetben kevésbé tűnt frusztrálónak a sok bullshit, mivel nem volt egy hetetek kielemezni, hogy mennyire szar se történt az éppen adott heti fejezetben.

Azt a raget meg, hogy leveri-e, vagy nem, hagyjuk akkorra, mikor már Barra vagy Soi meghalt. Eddig még senki se halt meg, még Harri se confirmed dead. Tudjátok Kubo mekkora egy troll. Ne fogadjatok semmire.

Ha nem is veri le, az csak azt jelenti, hogy kikap, megmentik, majd bevonul a Lore-ba mint mégegy karakter aki nem szereti a saját release-ét. Egy kis Blessed With Suck sose árt. Azok a shinigamik akik nincsenek teljes összhangban a Zanpakutoikkal mindig érdekesebbek. Erre lehet igazán karaktert építeni. Lsd Ikkaku, Hisagi, Yumichika. És végtére is ez a lényeg...

Az, hogy sokan utálják őket emiatt a legjobb bizonyíték arra, hogy nekik van karakterük. Ég és Föld mondjuk egy Shunshui-hoz képest akire csak azért fanwankolnak mert egy lusta casanova, vagy egy Hitsu-hoz képest akit csak azért kedvelnek (és utálnak) mert "OMG CUTE".

Dreamcleaver

Quote from: balu01 on 2009-06-03, 18:55:18
Quote from: Fatal on 2009-06-03, 18:39:59
Mellesleg még mindig nem értem, hogy lehet valakinek olyan bankai-a, ami nem passzol hozzá.
Yumichikához se passzol a shikai(azért is használja inkább azt az erősen lebutított verziót), nem tudom ezen miért kell fennakadni ::)

Yumichika egy rakás fail lámasággal megszórva, szal vele ne példálózz sztem.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Devian

Quote from: balu01 on 2009-06-03, 18:55:18
Quote from: Fatal on 2009-06-03, 18:39:59
Mellesleg még mindig nem értem, hogy lehet valakinek olyan bankai-a, ami nem passzol hozzá.
Yumichikához se passzol a shikai(azért is használja inkább azt az erősen lebutított verziót), nem tudom ezen miért kell fennakadni ::)

nemazért de ponthogy illik hozzá . .kard aminek van kedvenc színe . .a kardja a squadjába nem illik ..
-amúgy ha jól emlékszem még akkor ember lelke = soul slayer . szóval ez a nem illik hozzám . .elég faszság

balu01

Quote from: Devian on 2009-06-03, 23:38:32
Quote from: balu01 on 2009-06-03, 18:55:18
Quote from: Fatal on 2009-06-03, 18:39:59
Mellesleg még mindig nem értem, hogy lehet valakinek olyan bankai-a, ami nem passzol hozzá.
Yumichikához se passzol a shikai(azért is használja inkább azt az erősen lebutított verziót), nem tudom ezen miért kell fennakadni ::)

nemazért de ponthogy illik hozzá . .kard aminek van kedvenc színe . .a kardja a squadjába nem illik ..
-amúgy ha jól emlékszem még akkor ember lelke = soul slayer . szóval ez a nem illik hozzám . .elég faszság
Jogos, a kard "személyisége" tényleg illik Yumichikához, de én a képességére gondoltam...

LuckyDingo

#4248
Quote from: balu01 on 2009-06-03, 23:53:47
Jogos, a kard "személyisége" tényleg illik Yumichikához, de én a képességére gondoltam...
Miért is nem illik hozzá? Alapvetően a kardnak csak ez a virágos elszívós imbaság lenne a képessége, ha nem fogná vissza, hogy csak egy viszonylag gyenge közelharci fegyver legyen. A virágok illenek az ilyen nárcisztikus szereplőkhöz. Az reiatasu elszívás meg.. hát... szívás.. XD Mindegy Szerintem illik hozzá :)

Ennyi erővel miért illik Hitsugayához a képessége? Mert fehér a haja?
Vagy miért tűz Yama-tata kardjának a képessége? Mert fehér /ősz/ a haja? XD

Más: Komamurának van shikai-a? Lehetett már látni valaha? Csak mert neki csak azt felejtették ki eddig :D

Fatal

Quote from: Chronus on 2009-06-03, 19:01:20
vagy egy Hitsu-hoz képest akit csak azért kedvelnek (és utálnak) mert "OMG CUTE".
Én Hitsut pont a személyisége miatt nem kedvelem. (Arrogáns, komolykodó kis pöcs)
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2009-06-04, 02:04:40
Komamurának van shikai-a? Lehetett már látni valaha? Csak mert neki csak azt felejtették ki eddig :D

Egykétszer techezett vele, egyszer egy Getsuga szerű lökéshullámot egyszer meg annak a nagy lépegető szobornak csapott be az ökle oda ahova ütött (asszem Aizen-re). Igazából release commandot sose mondott, se technika nevet. Lehet konstans released type mint Ichigoé meg Kenpachié.

Junchi

Quote from: Chronus on 2009-06-04, 09:09:24
Egykétszer techezett vele, egyszer egy Getsuga szerű lökéshullámot

Nana, az csak az anime verzsönben volt lökéshullám. Mangában az óriás kardja sújtott le Kenpachira. Amúgy jah, technikailag a nagy túró testrészeinek az előhívása a shikaia.

Quote from: Chronus on 2009-06-04, 09:09:24Igazából release commandot sose mondott, se technika nevet. Lehet konstans released type mint Ichigoé meg Kenpachié.

Ööö... Nem ^^; Ha egy karakter képes a bankaira, akkor nem kell release command meg semmi a shikai előhívásához. Lásd: Renji vs Byakuya. Pineapple úgy rilízelt, hogy nem szólt egy szót se.

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2009-06-04, 13:03:09

Quote from: Chronus on 2009-06-04, 09:09:24Igazából release commandot sose mondott, se technika nevet. Lehet konstans released type mint Ichigoé meg Kenpachié.

Ööö... Nem ^^; Ha egy karakter képes a bankaira, akkor nem kell release command meg semmi a shikai előhívásához. Lásd: Renji vs Byakuya. Pineapple úgy rilízelt, hogy nem szólt egy szót se.
Nana :D Azért Ukitake, Kyouraku, Yama-tata, Soifon, Byakuya.. stb szerintem mást mondana :) Ők mindig ellövik a parancsot.. sőt mindenki :) Nem hiszem hogy csak azért, hogy húúú ezt már "de rég mondtam" okok miatt teszik :D

chilip

lehet erősebb lesz a kard, vagy hamarabb felébred, mint ahogy ikaku mondta a bankaiára.

Junchi

>LuckyDingo

Túlkomplikálod a dolgokat :); Akiket felsoroltál, azért dobálóznak állandóan a release commandokkal, mert az olyan kúlos (és tényleg az :D).

Egyébkéntis Kubo papa prioritási sorrendje mindigis ez volt:
1. kúlos szövegek
2. még több szereplő
3. kúlos panelelrendezés
4. a képességek kúlos és részletes elmagyarázása
.
.
.
49. világ
50. sztori

source: 2ch ^.^

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2009-06-04, 13:36:34
>LuckyDingo

Túlkomplikálod a dolgokat :); Akiket felsoroltál, azért dobálóznak állandóan a release commandokkal, mert az olyan kúlos (és tényleg az :D).
Nem komplikálok túl én semmit :D Ezek tények. :P Senki nem mondta eddig, hogy szükségtelen bankait tudó embereknek shikai commandot mondani :D De ha igen plz egy linket erről :P Szerintem konkrétan erről szó nem esett :D

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2009-06-04, 14:40:33
Senki nem mondta eddig, hogy szükségtelen bankait tudó embereknek shikai commandot mondani :D De ha igen plz egy linket erről :P

http://www.onemanga.com/Bleach/140/20/ - További kérdés? :D

balu01

Quote from: LuckyDingo on 2009-06-04, 02:04:40
Quote from: balu01 on 2009-06-03, 23:53:47
Jogos, a kard "személyisége" tényleg illik Yumichikához, de én a képességére gondoltam...
Miért is nem illik hozzá? Alapvetően a kardnak csak ez a virágos elszívós imbaság lenne a képessége, ha nem fogná vissza, hogy csak egy viszonylag gyenge közelharci fegyver legyen. A virágok illenek az ilyen nárcisztikus szereplőkhöz. Az reiatasu elszívás meg.. hát... szívás.. XD Mindegy Szerintem illik hozzá :)
Díszből nem szereti használni ::) Ha nem rejti el őt Coolhorn technikája akkor inkább meg is halt volna minthogy használja... Egyszerűen nem illik a 11. osztag, és így az ő harci filozófiájához se. De neked is igazad van, úgyhogy egyezzünk meg abban hogy nézőpont kérdése :D

Chronus

Quote from: Junchi on 2009-06-04, 14:47:09
Quote from: LuckyDingo on 2009-06-04, 14:40:33
Senki nem mondta eddig, hogy szükségtelen bankait tudó embereknek shikai commandot mondani :D De ha igen plz egy linket erről :P

http://www.onemanga.com/Bleach/140/20/ - További kérdés? :D

Nagy valószínűséggel ezt se maga a Bankai megtanulása, sokkal inkább az ahhoz szükséges reiatsu szint elérése teszi lehetővé. Nem ugyanaz. Lsd Ichigo aki már a Bankait is egy szó nélkül húzza elő a seggéből.

http://www.onemanga.com/Bleach/279/04/
http://www.onemanga.com/Bleach/279/05/
http://www.onemanga.com/Bleach/279/06/

chilip

Quote from: Chronus on 2009-06-04, 17:53:04
Quote from: Junchi on 2009-06-04, 14:47:09
Quote from: LuckyDingo on 2009-06-04, 14:40:33
Senki nem mondta eddig, hogy szükségtelen bankait tudó embereknek shikai commandot mondani :D De ha igen plz egy linket erről :P

http://www.onemanga.com/Bleach/140/20/ - További kérdés? :D

Nagy valószínűséggel ezt se maga a Bankai megtanulása, sokkal inkább az ahhoz szükséges reiatsu szint elérése teszi lehetővé. Nem ugyanaz. Lsd Ichigo aki már a Bankait is egy szó nélkül húzza elő a seggéből.

http://www.onemanga.com/Bleach/279/04/
http://www.onemanga.com/Bleach/279/05/
http://www.onemanga.com/Bleach/279/06/

:lol: télleg