Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2009-08-12, 14:25:47
Erre gondolsz? http://www.youtube.com/watch?v=33mxBcn_8TU
Télleg jó lett amúgy, de ennyi erővel valami hang is mehetett volna alá :S

Hang mondjuk tényleg mehetett volna alá, de amúgy jah, erre gondoltam. ^^

(Btw kíváncsi leszek, animuban hogy lesz majd kivitelezve... Mondjuk fasza lenne, ha Rukia shikaihoz hasonlóan ez is valami múviba menne először. *fingers crossed*)

Member

Annyira nem. Az azt jelentené, hogy nem jutunk el idáig 1 éven belül.

Dreamcleaver

Akárhogy is animálják meg, egy gagyi aknavetős bankai az egy gagyi aknavetős bankai marad. Ráadásul ronda is a kinézete. Egyedül a fej/vállvédő része tetszik valamelyest (valami Arrancaron esetleg elviselhető lett volna, de Soi Fon-on).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kassh

Quote from: Kassh on 2009-08-12, 03:40:04
unatkoztam:
before
[spoiler][/spoiler]
after
[spoiler][/spoiler]
javítottam rajta egy kicsit ha esetleg érdekel valakit :D
amúgy nem vágom mi bajotok van vele, nekem tetszik főleg így hogy ő is utálja :D

Bishop

Legnagyobb vicc az hogy a kard a shinigami belső megszemélyesítése. Lásd Yumichika magyarázatát a kardja személyére vonatkozólag, vagy Rangikuét. Esetleg ott van Zabimaru. Alapvetőleg a kard a hordozó személyiség jegyeit és képességeit hordozza. Ha egy karakter assasin stílussal jelentkezik ne legyen már belőle páncéltörő :zomg: Főleg ha a shikaia ezerszer erősebb mint a bankai, annyira légből kapott most találtam ki bankai Soi foné hogy rohadtúl nem lehet kedvelni, megmondom kinek illene aknavető a hadnagyának. Nem soi fongnak.

Member

Azon én is filóztam már, hogy a shikai-ja sokkal imbább, csak hát Soi mindig akkora majom, hogy ELMONDJA AZ ELLENSÉGNEK, hogyan működik! Könyörgöm, teszem azt, van egy képességem, hogy egyszerre irányítom az elektromosságot és a vizet, akkor nem mondom neki hint-ként, hogy "Kerüld a folyómenti magasfeszültségű vezetéket". Bezzeg Ukitake nem böfögött, hogy "amúgy Stark, én vissza tudom lőni azt, amit rám küldessz, nyugodtan lövöldözz csak". Az Assasin lényege az volna, hogy mindent titokban tart.
A hadnagya meg valami ilyesmi bankai-t kaphatna.

Junchi

Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-12, 16:50:37Ráadásul ronda is a kinézete.

Na jah, kinézetre valóban nagyon csúf, de itt elsősorban a hatékonyságon van a hangsúly. Szal ez még mindig nem szépségverseny. ^^

Quote from: BishopFőleg ha a shikaia ezerszer erősebb mint a bankai

Először én is ezt gondoltam, de a legutóbbi ch után már másképp látom a dolgokat. Szal jah, az igaz, hogy a shikaia imba, mint állat, DE van egy óriási hátránya: Nincs range-e! Legkisebb shikai talán egész SS-ben. Csak akkor lehet eredményesen imbulni vele, ha testközelbe kerülsz az ellenféllel.

A másik probléma pedig pont az volt Soi bankainál, hogy a shikai már így is nagyon táp, pláne, ha összekombinálja a speedjével. Tökéletes kombó az ellenfél gyors és egyszerű eltakarításához, ennél fogva egy akármilyen one hit-one kill bankai már übertáp lett volna, amivel már a vénkopaszt is lehetett volna fenyegetni, szal Kubo azért tudta, hol van az a bizonyos határ. A bankaiára inkább úgy tudok tekinteni, mint egy valami, ami kompenzálja a shikaiból adódó hátrányait, ergo megadja azt a range-et, amire szüksége van. Masszív RAW power, mely ugyan ismét hátrányokkal operál (nem lehet vele mozogni, etc.), de az ellenség kivégzésére ugyanúgy alkalmas. (Maah, nem akarom elkiabálni a dolgot addig, míg nem tudjuk, mi van Barryvel, de továbbra is aszondom, hogy most nem úszta meg sérülés nélkül...)

Quote from: MemberAzon én is filóztam már, hogy a shikai-ja sokkal imbább, csak hát Soi mindig akkora majom, hogy ELMONDJA AZ ELLENSÉGNEK, hogyan működik!

Na jah, de hát ez egy shounen-fight manga. :D Itt mindenki dobálózik a képességeivel, plusz a szerencsétlen olvasónak is tudnia kell, hogy mire képes egy-egy előhívott stuff. :3

Bishop

Nem kellet volna a shikai effectjét még imbábbra csinálni, mivel amugy is az csak aknavető helyet adhattak volna neki valami stylos íjat(fk quincys) akkor nyílpuskát, azt szevasz minden megvan, imba képesség, assasin styl, kombinálható a speedel, ranged, de még sem kido ezért öregszik, bár imo tök mind1 hogy enegy blast vagy rakéta a végeredmény úgyis az lett volna hogy Barry elrohasztja de valami indokot kellet adni hogy Hacchi is harcoljon, imo ezt utálom amugy az egyik legjobban a mangaba, hogy más mangaka vágja mit akar tenni 100 chapter múlva, de Kuboba max címszavak vannak szerintem megadva, és azt már a pillanat hevébe találja ki hogy egy karakterrel mit kezdjen.

LuckyDingo

Vagy ha már villám... a kezén lévő Shikai kütyü átalakul valami más kütyüvé, amiből villámokat szórhat. Ranged, cool /villááám :O/ és még style is megvan XD

Dreamcleaver

#4719
Quote from: Junchi on 2009-08-12, 19:53:04
Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-12, 16:50:37Ráadásul ronda is a kinézete.
Na jah, kinézetre valóban nagyon csúf, de itt elsősorban a hatékonyságon van a hangsúly. Szal ez még mindig nem szépségverseny. ^^

Ezzel csak az a gond, hogy Soi Fon bankai-ja ronda ÉS gyenge is.  :D Tényleg rohadtul égből kapott, minden kreativitást nélkülöző húzás volt Kubo részéről.
De legalább megdizájnolhatta volna normálisan (pl Stark pisztolyaival is ez a gond, rondák). Teszem azt lehetett volna valami kínai sárkányágyú féleség vagy hasonló.
Azt meg pláne nem értem, hogy miért rakétát lő kidou helyett...ja tudom, hogy Barra papa jól elrohaszthassa. Kár, hogy a múltkori chapterben meg kifejtette, hogy a kidou-ra is hat az idő...fő a következetesség.

Ha már range, akkor én Soi Fon-nak valami Scorpion (Mortal Kombat) féle kampós-odahúzós cuccot tudtam volna elképzelni. Villám lol...overused shiat. Persze felturbózott szinten, ergo egy rahedli kurva gyorsan mozgó, irányítható láncos fullánk vagy valami (mondjuk a shikai átalakult volna valami kesztyű féleségre, az 5 ujjon öt kilőhető fullánkkal). Esetleg ráadásként még kidou-t is tudott volna rajtuk vezetni (Darker Than Black FTW).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2009-08-12, 20:16:55
Vagy ha már villám... a kezén lévő Shikai kütyü átalakul valami más kütyüvé, amiből villámokat szórhat. Ranged, cool /villááám :O/ és még style is megvan XD

Na jah, az mondjuk kapcsolódott volna a bankai nevéhez. I mean, Hornet Thunder Whip egy Bazookának? :D Kubónak biztos nem jutott eszébe más kúlosabb név... ^^"

Btw én még mindig egy shunkouban reménykedek. Gyanús, hogy még csak meg sem fordult a fejében, hogy bevesse... még az utált bankaiát is jobban preferálta, szal itt szerintem valami olyasmi van, hogy megtanította neki Yoruichi használni, de megtiltotta, hogy élesben is bevesse, mert veszélyes, meg stuff.

Quote from: DreamcleaverVillám lol...overused shiat. Persze felturbózott szinten, ergo egy rahedli kurva gyorsan mozgó láncos fullánk vagy valami. Esetleg ráadásként még kidou-t is tudott volna rajtuk vezetni (Darker Than Black FTW).

Hmm, this would be a good idea. :3

Dreamcleaver

Ja és persze az összes fullánk insta kill-t okoz, ha a saját vagy akármelyik másik fullánk által megjelölt helyre még egyszer beüt. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Quote from: Junchi on 2009-08-12, 20:23:50
hogy megtanította neki Yoruichi használni, de megtiltotta, hogy élesben is bevesse, mert veszélyes, meg stuff.
"Soi, ezt ne használd nyílt terepen, mert a kollégiáid körberöhögnek!"

Dreamcleaver

Az lett volna a poén, hogy ha Soi Fon bankai-ja rakéta helyett egy darázsfészket lőtt volna ki, ami becsapódáskor szétrobban és kirajzanak belőle a darazsak. Azon legalább jót derültem volna facepalm közben.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Zavaros spoilerek vannak kint, de amit leszűrtem belőle:
[spoiler]1. Soifon bankai télleg egy lövés volt.. eddig XD
2. Barra papának annyi.. csak a halálneme kicsit fura XDD[/spoiler]

Lythis

Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-12, 20:52:44
Az lett volna a poén, hogy ha Soi Fon bankai-ja rakéta helyett egy darázsfészket lőtt volna ki, ami becsapódáskor szétrobban és kirajzanak belőle a darazsak. Azon legalább jót derültem volna facepalm közben.
:lul: :lul: this made my day
Quote from: LuckyDingo on 2009-08-18, 20:58:53
Zavaros spoilerek vannak kint, de amit leszűrtem belőle:
[spoiler]1. Soifon bankai télleg egy lövés volt.. eddig XD
2. Barra papának annyi.. csak a halálneme kicsit fura XDD[/spoiler]
2. remélem szétesik.... :D

blackronin

Ez a fejezet eddig egy nulla.
De sajnos Kubonak már csak ennyire telik...  :frown:

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2009-08-18, 21:27:16
Ez a fejezet eddig egy nulla.
De sajnos Kubonak már csak ennyire telik...  :frown:
Naah :D Pár zavaros spoiler alapján ne nullázd le a fejezetet. :) Biztos vagyok benne, hogy péntek reggel, mikor olvassuk sokkal jobb lesz majd.   [spoiler]:angyali:  :hopp: :lul: :rotfl:   ...yeah right..  :muhahah: :rotfl: :lul: :jee:[/spoiler]

Lythis

[spoiler]  Ratings

   1. Action: 3 for ripping off Dragon Ball Z, and the fact that Ichigo has no fucking clue when to STFU and fight already. He and every other character on the show will go on and on and on and on about shit no one asked about instead of just kicking ass and being done with it.
   2. Lulz: 8 for the fanservicey stuff and slap-stick crap that comes out of nowhere. Unlike certain other animu that takes itself waaaay too seriously, this one doesn't.
   3. Furry Level: 10/10 for former Anon Komamura and Grimmjaw turning furry.
   4. Gay Level: OVER 9000! At least 100 of those points are due to Renji's sexual confusion, but other factors include but are not limited to: Shuuhei's gay 69 tattoo, Ichigo's large sword covering up for his small Azn penis, Chizuru the dyke, Byakuya's sword producing FUCKING PANSIES for bankai, everyone having an emo past, and Ichigo having Rukia living in his closet and not once does his think about tapping that ass. AND CHARLOTTE COOLHORN. Not even Matsumoto and Orihime's giant tits can counteract the epic levels of gay in this show.
   5. Merchandising: ONE MILLION. The show has about 42 shitty opening and ending songs and each character has over 9,000 images songs (9,000 times 9,000...you do the math).They all sound pretty much like every other Japanese-y J-Pop song ever, not to mention three movies that continue where the filler arcs leave off to assrape the manga even moar. [/spoiler]

Dub-zero

Quote from: LuckyDingo on 2009-08-18, 20:58:53
Zavaros spoilerek vannak kint, de amit leszűrtem belőle:
[spoiler]1. Soifon bankai télleg egy lövés volt.. eddig XD
2. Barra papának annyi.. csak a halálneme kicsit fura XDD[/spoiler]
[spoiler]milyen para már, h 1 vaizard végez a barragannal. kicsit méltatlan.[/spoiler]
"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"

Lythis

Quote from: Dub-zero on 2009-08-19, 00:22:29
Quote from: LuckyDingo on 2009-08-18, 20:58:53
Zavaros spoilerek vannak kint, de amit leszűrtem belőle:
[spoiler]1. Soifon bankai télleg egy lövés volt.. eddig XD
2. Barra papának annyi.. csak a halálneme kicsit fura XDD[/spoiler]
[spoiler]milyen para már, h 1 vaizard végez a barragannal. kicsit méltatlan.[/spoiler]
[spoiler]miért lenne olyan para? van köztük nem egy, aki kapitány szinten volt, és szerintem Hachi sem éppen kismiska kategóriás volt. Egyébként még nem láttam a teljeset, de nem az van, hogy Hachi, és Soi-fon nyírják ki együtt?[/spoiler]

Christian

Tök mindegy, hogy hogyan fog meghalni. Egy top3as espada nem tudott ki shunpozni (vagy mi az náluk) mielőtt még bekerítették volna. Fail,hogy így döglik meg.

Lythis

Sonido vagy mi a neve. És mivel csak baromi gyorsan mozog, és nem teleportál, ezért nem tud kijönni. Más kérdés, hogy nem esett le neki, hogy körbefalazták.

Christian

Quote from: Lythis on 2009-08-19, 01:19:20
Sonido vagy mi a neve. És mivel csak baromi gyorsan mozog, és nem teleportál, ezért nem tud kijönni. Más kérdés, hogy nem esett le neki, hogy körbefalazták.

Ha egy csöppnyi esze lett volna mikor letették elé a marha nagy falat már mozgásba kellett volna lennie, ahogy igazából az egész fight alatt.

Chronus

Quote from: Lythis on 2009-08-18, 22:15:51
[spoiler]fact that Ichigo has no fucking clue when to STFU and fight already.[/spoiler]

Azért ez erőteljes troll. :D Ichigo nulla monológusát kb max Luffy tudná tetőzni (sugoi, yada). Ráadásul lampsadelve is van a cucc erőteljesen. Inkább régen az anime/magnga legeslegeslegelején volt még ilyen. Mikor utoljára néztem, még pont ő szólt be Ulquiorrának, hogy talán nem ártana befogni és harcolni végre.

Többivel amúgy egyetértek. Főleg a gay résszel. Cuulhorne überelhetetlen.

Lythis

Quote from: Christian on 2009-08-19, 03:00:16
Quote from: Lythis on 2009-08-19, 01:19:20
Sonido vagy mi a neve. És mivel csak baromi gyorsan mozog, és nem teleportál, ezért nem tud kijönni. Más kérdés, hogy nem esett le neki, hogy körbefalazták.

Ha egy csöppnyi esze lett volna mikor letették elé a marha nagy falat már mozgásba kellett volna lennie, ahogy igazából az egész fight alatt.
Kubo-nak hála elég hülye volt ahhoz, hogy ne nagyon mozogjon. Elvolt avval, hogy áll, és "lol, minden elrohad körülöttem". És amikor befalazták is arra épített, hogy na majd jól szétrohasztja azt is. Így valahol érthető, bár ha azt nézed, hogy ő a második espada, akkor ez így tényleg nagyon gáz.

Quote from: Chronus on 2009-08-19, 03:18:45
Quote from: Lythis on 2009-08-18, 22:15:51
[spoiler]fact that Ichigo has no fucking clue when to STFU and fight already.[/spoiler]

Azért ez erőteljes troll. :D Ichigo nulla monológusát kb max Luffy tudná tetőzni (sugoi, yada). Ráadásul lampsadelve is van a cucc erőteljesen. Inkább régen az anime/magnga legeslegeslegelején volt még ilyen. Mikor utoljára néztem, még pont ő szólt be Ulquiorrának, hogy talán nem ártana befogni és harcolni végre.

Többivel amúgy egyetértek. Főleg a gay résszel. Cuulhorne überelhetetlen.
pasta volt :) http://encyclopediadramatica.com/Bleach

sidenote: Stark cowboy release-e iszonyat tré, és az a Wonderweiss/Wondervice vakarcs iszonyat irritáló. Ha Kubo előrántja az ötletét, hogy márpedig tápabb, mint a top3, kiborulok..

Member

Pedig szerintem tápabb lesz, ha berzerkerbe megy. Nem hiszem, hogy most előrángattak volna egy arrancar-11 szintű senkit, akit Sado is megcsapna.
Valahogy hülyét kellett csinálni Barriból, különben ne lehetne megölni. Ennyi.

Lythis


blackronin

370: hát... nem sokat javult a spoiler kijövése óta...
Nem lett volna rossz a stílus, ahogy legyőzték Barragant, de nem Hachi-tól vártam volna el, s legalább egy páran meghalhattak volna a Top 2 elleni harcban, de ugyebár ez csak álom maradt.
Így maradt egy újabb győzelem, komolyabb veszteség nélkül.
SOKKAL jobb lehetett volna ez az egész, de mint ahogy mondtam már:
Kubonak csak ENNYIRE telik már.  :frown:
Nem fog itt egy shinigami se meghalni, s a maradék Arrancar is hamarosan elhull majd.
Nem lesz "ha esetleg az Espada-k győznének..." dolog már biztosan, csak megint egyoldalú küzdelem. Kár is reménykedni!

Junchi

Mondhat akárki, akármit, nekem ez a fejezet igenis bejött. Egyrészt confirmed lett, hogy Soifon bankai a limit ellenére imba, csakhát nem ölte meg végül Barragant, mert kellett látnunk, milyen az, mikor komolyan vesz valamit, meg RAGE-módba kapcsol. Másrészt jobban megismerhettük a karaktereket, pölö, hogy Soifon tud aggódni másokért, ha nagyon akar, valamint újabb fejezeteket tárt elénk Kubo, hogy Barragannak mekkora pofája van. Hacchi karteleportja meg véglegesen megpecsételte Barragan sorsát és pont, hogy ezzel saját maga okozta a vesztét a saját képessége által. Tetszik. Sőt, az egész Barragan elleni csata tetszett, hogy őszinte legyek. Egyrészt láttunk végre csapatmunkát ebben a mangában, másrészt végre nem úgy gyűrtek le egy espádát, hogy owerpóverelték egy 142. bankai szinttel, azt' annyi!

Btw, továbbra is fogom a fejem ezen a "nem hal meg senki a jók oldaláról" dumán. Nem tudom, feltűnt e, de a Blícsben már a kezdetek-kezdete óta nem azon van a hangsúly, hogy "OMG, vajon ki nyeri meg az éppen aktuális csatát", hanem pontosan azon, hogy hogyan teszi ezt. Kiváló példa Ichigo küzdelme niisama ellen a Soukyokunál. Most mondja nekem valaki azt, hogy már az első kardösszecsapásnál nem volt egyértelmű, hogy végül ki kerül ki győztesen. Pantera!Grimmjow - Ichigo dettó, sőt, a harcok 90%-ánál kapásból tudni lehetett, hogy hogyan is végződnek. Jó, nem aszondom, ha már tényleg winter war, vagy mi ennek a mostani sagának a neve, akkor tényleg háborús szagot kéne árasztania, ergo valóban kéne egy-két halálozás a jók oldaláról is, de aztán, ha mégis bekövetkezne egy ilyen, akkor meg menne a RAGE, meg a sírás-rívás, hogy "miért PONT xy halt meeeeeg? Miért nem inkább yz?" Az egyetlen alternatíva az lenne, ha olyanok halnának meg, mint Oomaeda, vagy Yama VC-je, de akkor újból menne a sírás, hogy "miért pont ilyen jelentéktelen karik haltak meg?" Az espádáknak vesznie kell! Kész! Nincs mese! IMHO az elejétől kezdve ez volt Kubo szándéka az espada népséggel, szal engem egyáltalán nem lep meg, hogy elkezdtek kihullani, Barryvel kezdve a sort. Harribel és Starrk is sorra kerül majd, szal attól, hogy valaki épp fanwankolja őket, nem jelenti azt, hogy biztonságban vannak...

Részemről ennyi.