Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Quote from: Chronus on 2009-08-22, 23:02:37
blabla, nevetséges fasznyalás,hisagi beszéde és ulquiorra összehasonlítás fail áradat stb stb...

Te próbálod meg annyira kimagyarázni az egész helyzetet, hogy abban a bizonyos gödörben nyakig vagy a szarban, sőt már el is süllyedtél  ::)

NLZ

Quote from: Liquid Snake on 2009-08-23, 02:04:10
Quote from: Chronus on 2009-08-22, 23:02:37
blabla, nevetséges fasznyalás,hisagi beszéde és ulquiorra összehasonlítás fail áradat stb stb...

Te próbálod meg annyira kimagyarázni az egész helyzetet, hogy abban a bizonyos gödörben nyakig vagy a szarban, sőt már el is süllyedtél  ::)
Gyorsabb lenne ilyen képeket postolni, a hasznos információ ugyanannyi lenne:
[spoiler]

[/spoiler]
[reserved]

Chronus

Quote from: Liquid Snake on 2009-08-23, 02:04:10
Quote from: Chronus on 2009-08-22, 23:02:37
blabla, nevetséges fasznyalás,hisagi beszéde és ulquiorra összehasonlítás fail áradat stb stb...

Te próbálod meg annyira kimagyarázni az egész helyzetet, hogy abban a bizonyos gödörben nyakig vagy a szarban, sőt már el is süllyedtél  ::)


Liquid Snake

#4773
Felőlem lehet pistike is a lényegen nem változtat.

Chronus

Quote from: Liquid Snake on 2009-08-23, 03:29:52
Felőlem lehet pistike is a lényegen nem változtat.

A "lényeg" az, hogy eddigi fórumos pályafutásom során még egy hozzád hasonló utálkodóból se sikerült még egyetlen egy logikus érvet sem kicsikarnom azzal kapcsolatban, hogy miért utál valamit, a szokásos proof és base nélküli bullshiten, az "azért mert szar" és cifrább szinonímáin kívül, és ez a te esededben se volt más eddig. De persze ez várható, elvégre nem mintha most olvadna majd fel a jégkorszak és hirtelen egy troll elkezdene értelmesen kommunikálni. Elvégre akkor nem lenne troll.

A hozzád hasonlótól csak annyira telik, hogy észérv híján elkezdje a másik személyét sértegetni, ami egyrészt gusztustalanul gyenge és kárörvendő jellem jele, másrészt teljesen értelmetlen is, mert "lol ez itt az internet basszus", senkit se érdekel a más emberekről alkotott véleményed, főleg azt az embert nem...

Szóval esetleg, ha egy két számjegyű IQ bizonyítékaként leírnád, hogy pontosan mi is zavar annyira, akkor az emberek valamilyen szinten komolyan vennének, már ha amit írsz annak van is értelme, de így csak egy troll vagy a sok közül, megjegyzem egy elég hatástalan egyed, szóval ezt itt le is zárhatjuk azzal, hogy ha legközelebb jössz, legalább olvass bele egy kicsit abba a mangába, amin trollkodni szeretnél, legalább olyan szinten, hogy megjegyezd egyes karakterek neveit, és ne legyen annyira feltűnő, hogy kizárólag rosszindulatból jársz ide, és igazándiból csak érintőlegesen van közöd az egészhez.

Liquid Snake

#4775
 :lol: Én vagyok a troll mi? :D Mellesleg kb 1 oldallal ezelőtt írtam le mi nem tetszik pontosan, bizonyítékokkal mindennel, talán válts át only post módból, attól h te ennyire igénytelen vagy és megelégszel azzal a rakás szarral amit kapsz attól még nem lesz még csak elfogadható szinten se az egész. Ahelyett, hogy ennyire okoskodóan írsz a semmiről inkább elkezdhetnél gondolkozni azon, hogy TE mit csinálsz, egyfolytában osztod az ÖSSZES bleach topikba járó embert, a mi agyunkra megy stb stb megnyílvánulásaiddal, blackronin véleményt mond őt szargödörbe rakod, akkor most ki is a troll? Látszik az írásodból az arrogáns pöffeszkedés amivel nagyobbra tartod magad bárkinél itt a topikban, mert te ezt is meg azt is ki tudod magyarázni... Who gives a shit? Ha neked elég ennyi rendben van de ne kezd el osztani az észt mindenkinek aki meglátja azt hogy mi a SZAR a mangában. És ennyi, egyből "jó lesz".


Jah és FAIL ch 2: mielőtt mi azt mondjuk a mangára, hogy szar, mindig el is magyarázzuk, hogy miért az mi nem tetszik stb, ha te ezt nem tudod felfogni az már csakis a te problémád.

Dreamcleaver

#4776
Quote from: Chronus on 2009-08-22, 23:02:37
Agyatokra ment BA, meg 4chan, meg a 2 marhára lényegtelen fillr évad, vagy mi a fene?

Az ilyen "hiszek abban, hogy Bleach kimászik a szargödörből" duma az amitől hánynom kell. Nem Bleach van szargödörben barátom, hanem te. Úgy hívják a gödröt, hogy "az internet". Dobd ki a véleményed az ablakon, olvasd újra az elmúlt fejezeteket, próbáld meg észrevenni a tartalmakat, amikről elterelték a figyelmed.

BA-n soha sem jártam, 4chan nagyon ritkán olvasok, akkor sem a Bleach-es infókat, fillereket meg nem néztem. Ettől még szarnak tartom a mostani manga részeket. Cry & Rage Moar pls.

Az Ulqui-s "szívesbocsos" jelenetnek meg kíváncsi vagyok mennyi következménye lesz Orihimére nézve, de kétlem, hogy valami jelentős. Hacsak nem kap valami szeretet-re alapuló szupererőt Cpt. Planet mintára, de akkor felvágom Kubo ereit. Valószínűleg ha Orihime végre összeszedi magát, hogy csináljon valamit, majd visszaemlékezik Ulqui-ra, és erőt merít belőle, de ezt már rég megtehette volna a felszabdalt Ichi láttán is.

Amúgy meg sokkal élvezetesebb a topic, ha megy a Rage. Amúgy nincs semmi, amiről beszélni lehetne.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake

#4777
Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 05:19:22
Agyatokra ment BA, meg 4chan, meg a 2 marhára lényegtelen fillr évad, vagy mi a fene?

Én még csak azt se tom minek a rövidítése a BA, 4chanon kb 1szer jártam életemben akkor is vmi fun macsekos képet találtam és annyi volt xD, animet nem nézem... Erről sztem ennyit.


Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 05:19:22
Amúgy meg sokkal élvezetesebb a topic, ha megy a Rage. Amúgy nincs semmi, amiről beszélni lehetne.

Nem hiába tartunk a 160ik oldalon :D 1 ch kb 3-4 oldal rage + vita. A One Piece miért csak 30? :D Mert ott max mindenki annyit mondd h OMFG THAT WAS FUKKEN EPIC, meg azért egy kis spekulálás is megy néha, de mind1 ez más téma :)

LuckyDingo

Jáj :D Milyenek vagytok már XD
Everybody vs Chronus felállás XD (tisztelet a kivételnek)
A chapter... igazból tűrhető volt. Bleachben jófiú halála inkább kuriózum lesz majd. De azon se lepődék meg, ha megmarad mindenki. Apropó.. volt itt áldozat.. Hacchi bameg elvesztette a jobbkezét O.O Szerintem ő nem képes visszaállítani azt is, mint Orihime. Most meg kell tanulnia bal kézzel írni :S
Soifon viselkedése taszító még mindig, de ez már a nagy Yoruichi-sama fight óta így van. Azóta már lehet tudni, hogy Soifon egy tipikus képmutató izé. Nagy kemény, aztán még a csata hevében is a leszbikus hajlamai irányítják. Pff lényegtelen.

Barragannak meg RIP. I won't forgive youu!!I won't forgive youu!!I won't forgive youu!!I won't forgive youu!!I won't forgive youu!!I won't forgive youu!!
Minden Espada mást kántál halálakor?

Egyébként aki komolyan akarja venni a bleachet, annak nem fog tetszeni már a büdös életben sem.

Chronus
Ez a pár ember még élvezi a bleach-et szöveg meg érdekes. Jelen esetben most ez úgy jött le, hogy a fórumon, csak te vagy így vele. Nekem mostanában nincs semmi bajom vele. Jókat röhögök rajta, mondjuk ezek a Soifonos részek annyira nem jöttek be, de már nem tudom úgy élvezni, mint pölö pár haverom, akik animében még a bounto fillerket is csillogó szemekkel nézték, miközben én mögöttük facepalmoltam ezerrel :) Mindegy mi az, csak bleach legyen. Nah ez már kihalt belőlem.

A másik, láthatnád, hogy logikus érveléssel sem tudod meggyőzni a másik tábort, akkor minek kínzod magad ezzel? Tényleg az a megoldás, hogy nem nézed a topicot és 2-vel kevesebb Xanax egy héten  ;)

Másik tábor
Ha nem tetszik, legyen bennetek erő, hogy dobjátok a mangát. Tudom hogy jó buli a fikázás, de az lehet külön Bleach-fail blogon is, vagy bárhol.

Nem kell lehülyézni a másikat, mert szereti a mangát és tetszett neki, az általatok szarnak vélt fejezet.
Akinek meg tetszik és fikázást lát, az meg ne kezdjen el háborúzni az igazáért, mert nem nyerhet XD Makacs emberek társasága a bleach topic népsége XDDD

Ha megfogadjátok tanácsom:
1.béke lesz és nyugalom
2.nem kell 4 oldalt átolvasnom, ha esetleg 1-2 napig nem nézek fórumra XDD
peace..

blackronin

#4779
Ahogy LuckyDingo mondta: "Legyen erőnk dobni ezt a mangát.", ezért én is hagyom ezt a bizonyítgatást, mert nem nyerhet senki...
Egyszerűen dobom és kész, de előtte adok neki 5 fejezetet, hogy mutasson valamit.


Member

Quote from: blackronin on 2009-08-23, 10:15:10
Egyszerűen dobom és kész, de előtte adok neki 5 fejezetet, hogy mutasson valamit.
Szerintem minden fejezetnél 5 chp-t adsz majd neki.

blackronin

#4781
Hát nem tervezem.
Régen biztos így lett volna, de ma már tudom, hogy értelmetlen.

És Chronus...
Rendben van, hogy szereted a Bleach-et, de azért nem kell elküldeni mindenkit a fenébe, meg leszarozni másokat, csak azért mert nem ért veled egyet...  ^^"
Én tudtommal nem tettem ilyet senkivel... Se veled, se mással.
Nem ér nekem ez a manga annyit, hogy nekiessek mindenkinek!
+
Ha azt hiszitek, hogy öröm számomra fikázni az egyik régi kedvencemet, akkor tévedtek...
Szerintem pont ez a legnehezebb dolog, ha valaki tényleg komolyan gondolja.

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2009-08-23, 10:03:33
Egyébként aki komolyan akarja venni a bleachet, annak nem fog tetszeni már a büdös életben sem.

+9000

Quote from: LuckyDingo on 2009-08-23, 10:03:33
A másik, láthatnád, hogy logikus érveléssel sem tudod meggyőzni a másik tábort, akkor minek kínzod magad ezzel? Tényleg az a megoldás, hogy nem nézed a topicot és 2-vel kevesebb Xanax egy héten  ;)

Nem kínzom magam, szórakozok. :D

chilip

Quote from: LuckyDingo on 2009-08-23, 10:03:33
Apropó.. volt itt áldozat.. Hacchi bameg elvesztette a jobbkezét O.O Szerintem ő nem képes visszaállítani azt is, mint Orihime. Most meg kell tanulnia bal kézzel írni :S

orihime jön majd és visszaállítja, "WHO THE HELL DO YOU THINK SHE IS?" :D ha már a halottakat újra össze tudja rakni élővé...

Prof. William

Jaja kb 100% a valószínűságe hogy ez lesz.

A Kövér pali meg sztem meghalhatott volna. Élete árán legyőzi a csontot stb.... Nem olyan nagy szereplő és nem hiszem hogy véresre karmolnák magukat a fangirlek ha megmurdelne. Tökéletes áldozat lett volna. 

Bishop


Chronus

Quote from: Prof. William on 2009-08-23, 11:48:26
A Kövér pali meg sztem meghalhatott volna. Élete árán legyőzi a csontot stb.... Nem olyan nagy szereplő és nem hiszem hogy véresre karmolnák magukat a fangirlek ha megmurdelne. Tökéletes áldozat lett volna.

A gond ezzel csak az, hogy Bleach világa olyan, hogy egy karakter halálával (hacsak az nem egy a 6fős protagonist csapat egyike), gyk semmi komolyabb érzelmi hatást nem lehetne elérni. Az egyetlen, ami történne az az, hogy pár fan hiányolná a kedvenc karaktertét (mert minden karakternek van fanbázisa, még Omaedának is), de in character senkit se hatna meg annyira a dolog.

A Shinigamik katonák, hullanak ha kell, a kapitányok cserélődnek, a hadnagyok pótolhatóak. Senki se fog siratni egy katonát a harcmezőn. Ez nem Jira vagy akárki esete Narutoból akiknek a halála jelentős érzelmi benyomást keltene bárkiben is, így aztán értelme sincs ilyesféle erőltetett drámának. Más szóval egy karakter kiölésével kb csak annyit érne el Kubo, hogy kidobna egy karaktert az ablakon, akivel később még kezdhet valamit, semmi mást, hacsak nem Orihime, vagy Rukia halna meg (de őket védi a main protagonist armor).

Ez a "haljon meg valaki, hogy valóságosabbnak tűnjon a War" is szép propaganda, de most őszntén, pontosan milyen szinten lenne erőfitogtatás eltaposni egy Omaeda méretű bogarat? Barra se véletlenül csak játszadozott vele, gyakorlatilag erő szinten irreveláns az ürge. A kapitányokat meg bealázta az Espada, szóval nem mintha az egyik halála nagyobb nyomaték lenne, mint az, hogy korommal teli hever a földön, vagy hogy a legerősebb bankai attack-ja nem csinált szart se. És érzelmi reakciót meg nem fog kiváltani egy halála se, mert egyik se 15 éves emos pöcs, hanem 100+ éves tapasztalt ürge aki már hozzászokott az ilyenhez.

Más szóval, egy-két mangában el lenet lőni ezt a "you killed my father, prepare to die" awesome csavart, de Bleach nem kifejezetten az, ahol egy komolyabb karakter is (kivéve Ichigot) így viselkedne.



Annyira nem adna komoly pluszt a sztorihoz egy karakter halála se, kivéve talán Orihimét, de ő meg úgyis meg fog halni. Ishida narráció foreshadowing, és a karakter Too Strong To Live jellege gyakorlatilag biztosítja.

blackronin

#4787
Quote from: Chronus on 2009-08-23, 13:45:52
Quote from: Prof. William on 2009-08-23, 11:48:26
A Kövér pali meg sztem meghalhatott volna. Élete árán legyőzi a csontot stb.... Nem olyan nagy szereplő és nem hiszem hogy véresre karmolnák magukat a fangirlek ha megmurdelne. Tökéletes áldozat lett volna.

A gond ezzel csak az, hogy Bleach világa olyan, hogy egy karakter halálával (hacsak az nem egy a 6fős protagonist csapat egyike), gyk semmi komolyabb érzelmi hatást nem lehetne elérni. Az egyetlen, ami történne az az, hogy pár fan hiányolná a kedvenc karaktertét (mert minden karakternek van fanbázisa, még Omaedának is), de in character senkit se hatna meg annyira a dolog.

A Shinigamik katonák, hullanak ha kell, a kapitányok cserélődnek, a hadnagyok pótolhatóak. Senki se fog siratni egy katonát a harcmezőn. Ez nem Jira vagy akárki esete Narutoból akiknek a halála jelentős érzelmi benyomást keltene bárkiben is, így aztán értelme sincs ilyesféle erőltetett drámának. Más szóval egy karakter kiölésével kb csak annyit érne el Kubo, hogy kidobna egy karaktert az ablakon, akivel később még kezdhet valamit, semmi mást, hacsak nem Orihime, vagy Rukia halna meg (de őket védi a main protagonist armor).

Ez a "haljon meg valaki, hogy valóságosabbnak tűnjon a War" is szép propaganda, de most őszntén, pontosan milyen szinten lenne erőfitogtatás eltaposni egy Omaeda méretű bogarat? Barra se véletlenül csak játszadozott vele, gyakorlatilag erő szinten irreveláns az ürge. A kapitányokat meg bealázta az Espada, szóval nem mintha az egyik halála nagyobb nyomaték lenne, mint az, hogy korommal teli hever a földön, vagy hogy a legerősebb bankai attack-ja nem csinált szart se. És érzelmi reakciót meg nem fog kiváltani egy halála se, mert egyik se 15 éves emos pöcs, hanem 100+ éves tapasztalt ürge aki már hozzászokott az ilyenhez.

Más szóval, egy-két mangában el lenet lőni ezt a "you killed my father, prepare to die" awesome csavart, de Bleach nem kifejezetten az, ahol egy komolyabb karakter is (kivéve Ichigot) így viselkedne.



Annyira nem adna komoly pluszt a sztorihoz egy karakter halála se, kivéve talán Orihimét, de ő meg úgyis meg fog halni. Ishida narráció foreshadowing, és a karakter Too Strong To Live jellege gyakorlatilag biztosítja.
Tényleg nem személyeskedni akarok, de siralmas volt végigolvasni ezt a postot...
A te fajta Bleach elképzelésed még Kubo-énál is sivárabb, hála az égnek hogy te nem írod a történetet!
Nincs benne semmi, ami kiemelné a többi tucatmangából, s még mindig azt mondom, hogy azért mert SZERINTED nem nézne ki jól egy halál, vagy drámai esemény, az nem jelenti még azt, hogy nem is illene bele a sorozatba vagy nem rázná fel a történetbeli állóvizet.
Azért, mert ez egy shounen, azért még nem kell unalmasnak, kiszámíthatónak és ötlettelennek lennie...  ^^"

Ha rajtad múlott volna a sorozat, akkor már rég abbahagytam volna ezt a mangát...

Chronus

Quote from: blackronin on 2009-08-23, 14:10:49Tényleg nem személyeskedni akarok

Akkor ne tedd.

Amúgy a te postodat még érdekesebb olvasni. Osztani tudsz, de véleményed megint nincs, csak az enyémet próbálod temetni. Szeretem az ilyet. Mégis hogy képzeled el egy karakter halálának lényeges hatásait a sztorivonalra? Kyouraku a halott barátja sírja fölött bőg, vagy mi? Jajj, elnézést, elfelejtettem, nincsenek sírok, dezintegrálódnak halál után. Ami azt illeti, visszakerülnek a reinkarnációs körforgásba.

Soifon siratja Omaedát? Esetleg Yamamoto a két kedvenc tanítványát? Vagy Gin Matsumotot? Nem tudom, mikor Allon egy fejnyi lyukat ütött bele, nem nagyon láttuk a "szomorú" reakcióját. Annyira Hitsugayáét se, ha már itt tartunk.

Egy kicsit el vagy szerintem tévedve egyes karakterek érzelmi jellemvonásaival kapcsolatban, szvsz.

Ichigo-n, meg az ő kisebb fiatal bandáján kívül senkit se hatnak meg olyan szinten a karakterhalálok, hogy abból később jellemfejlődés is lenne. Azért mert kifejlett a jellemük. Vannak hibájaik, de pl SoiFon Yoruichi obszesszióját, vagy Ikkaku agyament bankai titkolását nem egy karakter halála tudná eltörölni, hanem az utóbbinál mondjuk a jelenlegi szituáció, hogy elbaszta a feladatát és ezzel veszélybe sodorta a várost, csak mert makacs volt és fasz.

Vagy esetleg valami más célból szeretnéd, hogy hulljanak a karakterek? Mert egyébbránt célja nincs annyira, csak:
-Character development (itt kiütve)
-Erőfitogtatás (megvolt halál nélkül is)
-Ha utálsz egy karaktert (ki a szart érdekel)



Más téma: Csak egy röpke ötlet a jelenlegi fejezettel kapcsolatban, de megfordult valaki fejében még, hogy Barragan medálja esetleg egy Phylactery volt?

blackronin

#4789
Quote from: Chronus on 2009-08-23, 14:30:45
Quote from: blackronin on 2009-08-23, 14:10:49Tényleg nem személyeskedni akarok

Akkor ne tedd.

Amúgy a te postodat még érdekesebb olvasni. Osztani tudsz, de véleményed megint nincs, csak az enyémet próbálod temetni. Szeretem az ilyet. Mégis hogy képzeled el egy karakter halálának lényeges hatásait a sztorivonalra? Kyouraku a halott barátja sírja fölött bőg, vagy mi? Jajj, elnézést, elfelejtettem, nincsenek sírok, dezintegrálódnak halál után. Ami azt illeti, visszakerülnek a reinkarnációs körforgásba.

Soifon siratja Omaedát? Esetleg Yamamoto a két kedvenc tanítványát? Vagy Gin Matsumotot? Nem tudom, mikor Allon egy fejnyi lyukat ütött bele, nem nagyon láttuk a "szomorú" reakcióját. Annyira Hitsugayáét se, ha már itt tartunk.

Egy kicsit el vagy szerintem tévedve egyes karakterek érzelmi jellemvonásaival kapcsolatban, szvsz.

Ichigo-n, meg az ő kisebb fiatal bandáján kívül senkit se hatnak meg olyan szinten a karakterhalálok, hogy abból később jellemfejlődés is lenne. Azért mert kifejlett a jellemük. Vannak hibájaik, de pl SoiFon Yoruichi obszesszióját, vagy Ikkaku agyament bankai titkolását nem egy karakter halála tudná eltörölni, hanem az utóbbinál mondjuk a jelenlegi szituáció, hogy elbaszta a feladatát és ezzel veszélybe sodorta a várost, csak mert makacs volt és fasz.

Vagy esetleg valami más célból szeretnéd, hogy hulljanak a karakterek? Mert egyébbránt célja nincs annyira, csak:
-Character development (itt kiütve)
-Erőfitogtatás (megvolt halál nélkül is)
-Ha utálsz egy karaktert (ki a szart érdekel)



Más téma: Csak egy röpke ötlet a jelenlegi fejezettel kapcsolatban, de megfordult valaki fejében még, hogy Barragan medálja esetleg egy Phylactery volt?
"nagy sóhaj"
Ha te mondod...

Látom, hogy neked megfelel a Bleach, ahogy van.
Olvasd tovább, ha neked ez a színvonal megfelel...
Nekem azonban nem.

Edit: s én kérek elnézést azért, hogy elkezdtem ezt az értelmetlen vitát.
Sokak próbáltak már meggyőzni téged, érvekkel vagy beolvasásokkal és odamondogatásokkal, de hiába...
Én voltam az ostoba, hogy egyáltalán próbáltam hatni rád.
Bleach számodra a Biblia és kész.
Aki ellene beszél, azt elpusztítod...

Edit2: látom, hogy a BA-n is hasonló a helyzet... (a Barraganos témával kapcsolatban)
Kubo szerzett magának egy hűséges testőrt.  ^^"

Chronus

Quote from: blackronin on 2009-08-23, 14:54:03
"nagy sóhaj"
Ha te mondod...

Látom, hogy neked megfelel a Bleach, ahogy van.
Olvasd tovább, ha neked ez a színvonal megfelel...
Nekem azonban nem.

Edit: s én kérek elnézést azért, hogy elkezdtem ezt az értelmetlen vitát.
Sokak próbáltak már meggyőzni téged, érvekkel vagy beolvasásokkal és odamondogatásokkal, de hiába...
Én voltam az ostoba, hogy egyáltalán próbáltam hatni rád.
Bleach számodra a Biblia és kész.
Aki ellene beszél, azt elpusztítod...

Ez hamarabb jött mint számítottam. :D Mondjuk nem váratlanul. Mindenki ugyanezt nyomja el approximately 3 posztra rá, hogy számon kérem az érveit és a véleményét az enyém osztása helyett. Amolyan Escape From Arguement no Jutsu, amit mindig sarokba szorítva nyomnak el, mikor már kénytelenek lennének osztás helyett végiggondolni a saját álláspontjukat, és képviselni. Mindig jót nevetek. :D

Viszont azért valamilyen szinten örülök, hogy a 926. alkalommal se kaptam semmi észérvet.
Kár lenne feladni ezt a jó szórakozási formát csak azért, hogy az eddig ellentétes véleményűek elkezdjenek egyetérteni velem. :rotfl:

Csirió. :kocc:

Quote from: blackronin on 2009-08-23, 14:54:03Kubo szerzett magának egy hűséges testőrt.

BA-ban az a jó, hogy akkor is ragelnének valamin, ha Kubo hirtelen elkezdene értelmes sztorivezetést produkálni (amire csekély esélyt látok, na de mindegy). Kb vitaparadicsom az a hely. És a legszebb az egészben, hogy annyi poszt és annyira ambivalensek, hogy észre se veszik, ha 2 hónappal később már egész mást vallasz és egész más mellett érvelsz, mint 2 hónappal előtte.

blackronin

#4791
Rohadjak meg, de élveztem, hogy egymást próbáljuk győzködni értelmetlenül!  :lol:
Csirió.  :kocc: Te egy jelenség vagy, Chronus...
Hiányom lenne, ha nem olvasnám el az öndicsőítő posztjaidat!

Dreamcleaver

Quote from: Chronus on 2009-08-23, 14:30:45
Egy kicsit el vagy szerintem tévedve egyes karakterek érzelmi jellemvonásaival kapcsolatban, szvsz.

Ichigo-n, meg az ő kisebb fiatal bandáján kívül senkit se hatnak meg olyan szinten a karakterhalálok, hogy abból később jellemfejlődés is lenne. Azért mert kifejlett a jellemük. Vannak hibájaik, de pl SoiFon Yoruichi obszesszióját, vagy Ikkaku agyament bankai titkolását nem egy karakter halála tudná eltörölni, hanem az utóbbinál mondjuk a jelenlegi szituáció, hogy elbaszta a feladatát és ezzel veszélybe sodorta a várost, csak mert makacs volt és fasz.

A karaktereknek nincs véglegesen kifejlett jellemük, csak ha a szerző nem akar foglalkozni velük. És itt pont ez a helyzet. Vagy mert szarik Kubo egyes karakterekre, vagy mert túl sok van belőlük ahhoz, hogy minddel foglalkozzon, vagy mert kiégett a szerzői kreativitása. Csak a lényegtelen mellék karik jelleme lehet statikus. Kubo sikeresen felépített egy kurva nagy karakterbázist, ahol minden karakternek lettek fanjai, és aztán meg szarik a fejükre. Elcseszett tervezés. Minek vezetett be ennyi szereplőt, ha nem tud velük mit kezdeni csak annyit, hogy az érdemleges történetet továbbvivő részek közé bekúrjon ilyen értelmetlen hülyeségeket, amiknek csak az időhúzás az egyetlen szerepe. Ha már megteremtett a karaktereit, akkor igenis foglalkozzon velük. Olyan mélységbe fejtse ki a jellemfejlődésüket, hogy egyes karakterek esetleges halála is komoly érzelmi töltettel bírjon.

Azzal amit írtál csak beismerted, hogy Kubo elkúrta.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake

#4793
Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 16:08:13
Azzal amit írtál csak beismerted, hogy Kubo elkúrta.

Nuff' Said.

blackronin: Ne etessük tovább a troll-t :)

blackronin

#4794
Quote from: Liquid Snake on 2009-08-23, 16:14:18
blackronin: Ne etessük tovább a troll-t :)
Ok, de nagy a csábítás...  :P

Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 16:08:13
Quote from: Chronus on 2009-08-23, 14:30:45
Egy kicsit el vagy szerintem tévedve egyes karakterek érzelmi jellemvonásaival kapcsolatban, szvsz.

Ichigo-n, meg az ő kisebb fiatal bandáján kívül senkit se hatnak meg olyan szinten a karakterhalálok, hogy abból később jellemfejlődés is lenne. Azért mert kifejlett a jellemük. Vannak hibájaik, de pl SoiFon Yoruichi obszesszióját, vagy Ikkaku agyament bankai titkolását nem egy karakter halála tudná eltörölni, hanem az utóbbinál mondjuk a jelenlegi szituáció, hogy elbaszta a feladatát és ezzel veszélybe sodorta a várost, csak mert makacs volt és fasz.

A karaktereknek nincs véglegesen kifejlett jellemük, csak ha a szerző nem akar foglalkozni velük. És itt pont ez a helyzet. Vagy mert szarik Kubo egyes karakterekre, vagy mert túl sok van belőlük ahhoz, hogy minddel foglalkozzon, vagy mert kiégett a szerzői kreativitása. Csak a lényegtelen mellék karik jelleme lehet statikus. Kubo sikeresen felépített egy kurva nagy karakterbázist, ahol minden karakternek lettek fanjai, és aztán meg szarik a fejükre. Elcseszett tervezés. Minek vezetett be ennyi szereplőt, ha nem tud velük mit kezdeni csak annyit, hogy az érdemleges történetet továbbvivő részek közé bekúrjon ilyen értelmetlen hülyeségeket, amiknek csak az időhúzás az egyetlen szerepe. Ha már megteremtett a karaktereit, akkor igenis foglalkozzon velük. Olyan mélységbe fejtse ki a jellemfejlődésüket, hogy egyes karakterek esetleges halála is komoly érzelmi töltettel bírjon.

Azzal amit írtál csak beismerted, hogy Kubo elkúrta.
:tezsvir:

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 16:08:13
Azzal amit írtál csak beismerted, hogy Kubo elkúrta.

Egyértelműen. Miért, ez a manga tökéletes kéne, hogy legyen, vagy mi a fene? Persze, hogy vannak benne hibák, mint mindenben, mert a szerző is ember, mint mindenki más. Ez az egyik nagy negatív pontja, a rengeteg karakter akiknek a felére sose jut idő, vagy kreativitás.

És? Ettől függetlenül még teljesen élvezhető.

Ráadásul visszatérve a kezdőpontra, ezzel meg gyakorlatilag te ismerted be, hogy egy karakter halála se lenne annyira lényeges, mert a legtöbb karakter nem olyan, akinek különösebb érzelmi sokkot váltana ki a halála, más szóval az egész "meghalhatna már valaki végre" nyavalygás csak idióta önillúzionálás, hogy egy-két karakter halálától bármi jobb lenne. Ahogy azt már az elején megmondtam.

(on a sidenote: Valaki ismer valamilyen szakkifejezést arra a FAIL-re, mikor a reakció kommentedben gyakorlatilag azt bizonyítod be, amit támadni akartál? Ez már korábban is érdekelt.)

Az, hogy ez a szerző hibája, meg hogy lehetett volna jobban megcsinálni egyes karaktereket, meg hogy emiatt ki szerint "shit" ez az egész az nem változtat egy cseppet se azon a tényen, hogy neked meg fogalmad sincs, hogy mit olvasol, ha azt gondolod, hogy egy-két Karakurai haláltól bármi jobb lenne. :smile:

A karakterek azon jellemvonásai, miszerint pár haláltól megváltoznának max a fantáziádban léteznek.
Ahhoz 170 fejezettel hamarabb kellett volna abba az irányba fejleszteni őket. De nem így történt. Szóval ez már csak eső után köpönyeg.

Bishop

Te olvasod amiket írsz? Komolyan neked valami kereskedői állás kéne, mert minden "szart" úgy tudsz fényezni mint senki más ::) Én nem szállok bele a vitába érdemlegesen, mert minek. Mit várunk a mangatól? hogy jó legyen, jah hogy ez olyan nagy kérés? Hát tényleg vicc, nincs tökéletes manga? De van sok, ép azért tökéletesek mert a kis hibákat nem veszed észre a nagy pozitív áradat mellet. Igazad van nincs kinek meghallnia mert kb szart semmit mondó az összes karakter, akibe van potencia meg kb félévente szerepel 1 oldalt és akkor is Fail amit művel.

Member

Szerintem ott el lett cseszve ez a manga, hogy nem a 11th divison kalandjait dolgozza fel. :p

Chronus

Quote from: Bishop on 2009-08-23, 17:26:39
De van sok, ép azért tökéletesek mert a kis hibákat nem veszed észre a nagy pozitív áradat mellet.

Ja és on the other hand az, hogy mit veszel észre kizárólag azon múlik, hogy mi van a közflame/bandwagon/hatered áradat középpontjában felnagyítva embertelen mértékekbe.

Ugyanezek a hibák megvoltak Bleachben anno is, heart-től backrounds-ig, meg az irreveláns, egyszerhasználatos karakterekig. Érdekes módon senkit se érdekeltek.

Ne röhögtess már ezzel a bullshittel. Ugyanilyen középkategóriás heti szórakozás manga volt mindig is, néhol egy kis deep-el, drámával, vagy egyébb rejtett értelemmel, max csak nem vetted észre mert senki nem mutatott rá neked és oltota be a fejed, hogy ettől meg ettől a ponttól kezdve mennyire szar lett.

Ez egy illúzió, Bishop. Bleach mindig is ilyen volt, max nem tűnt fel, mert akkor még nem ment le 2 filler évad, meg nem volt annyira "lol popular manga", hogy feltüzelje az embereket és elkezdjenek szándékosan hibákat keresni benne.

Quote from: Member on 2009-08-23, 17:32:42
Szerintem ott el lett cseszve ez a manga, hogy nem a 11th divison kalandjait dolgozza fel. :p

Akkor már Aaroniero+Kenpachi kalandjai Cabal+Deathpool stílusban, a lehető legbetegebb mértékben.

Dreamcleaver

Quote from: Chronus on 2009-08-23, 17:35:06
Quote from: Bishop on 2009-08-23, 17:26:39
De van sok, ép azért tökéletesek mert a kis hibákat nem veszed észre a nagy pozitív áradat mellet.

Ja és on the other hand az, hogy mit veszel észre kizárólag azon múlik, hogy mi van a közflame/bandwagon/hatered áradat középpontjában fenvagyítva embertelen mértékekbe.

Igazán visszavehetnél az arcból most már picit. Tudod veled ellentétben nem mindenki lóbálja a faszát egész álló nap a BA-n, meg a 4chan-on, és egyéb ilyen helyeken. Képzeld el, hogy a Bleach mangáról alkotott negatív véleményünket képesek voltunk önállóan, saját tapasztalatok alapján megszülni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS