Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Pont ezt akartam mondani, te akkora tévedésben vagy Chronus, hogy nem igaz. Nekem nem azért nem tetszik ami most van mert annyira sokat járkálok ide oda és teletömik a fejem, egyetlen anime-s, manga-s fórum amit olvasok az usteam, mellesleg a Bleach topicba is rég nem jártam, idejöttem és leírtam amit gondolok, erre jössz te és magadból kiindulva szájalsz, hogy de ezt meg azt magyaráztak be nekem meg 4chanon ezt láttam meg azért, hogy hirtelen popular lett a manga WTF? te miről beszélsz? Ez a saját kib****** véleményem és kész senki nem befolyásolt. Nem értelek komolyan mondom.

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 17:40:36
Igazán visszavehetnél az arcból most már picit. Tudod veled ellentétben nem mindenki lóbálja a faszát egész álló nap a BA-n, meg a 4chan-on, és egyéb ilyen helyeken. Képzeld el, hogy a Bleach mangáról alkotott negatív véleményünket képesek voltunk önállóan, saját tapasztalatok alapján megszülni.

Én csak azt látom Dream, hogy ez az egész "közutálat" körülbelül akkortól kezdődött el, mikor a Bounto fillerek beütöttek az animébe, és azok az emberek, akik addig nem olvasták a mangát, kénytelenek voltak arra szorulni, mert az anime úgy volt szar grafikailag és történetileg is, hogy mindenkinek elment tőle a kedve. Tudod, itt voltam mikor ez a topic megnyílt. Még arra is tisztán emlékszem, mikor az igény rá ki lett fejtve, mert túl sok lett a filler az anime részlegben...

És nagyjából onnantól törtek be a köztudatba a "lassú", "unalmas", "miért történt ilyen kevés egy fejezetben", "hova lettek a hátterek" és egyéb nyalánkságok, miután lehűlt az újdonság, a "jobb mint a Bounto fillerek" varázsa.

És most utálj érte, de én azt mondom, hogy ennek az egész rage-nek nagyjából 90%-a csakis az egyik médiaformáról a másikra való áttérésnek köszönhető, mert addig az anime pörgős és izgalommal teli volt, és mindenkinek az maradt meg az emlékeiben, mint nosztalgia. Most őszintén, emelje fel a kezét az, aki mikor a régi "Bleach"-re gondol, egy manga oldal jut eszébe, nem pedig egy anime jelenet...

A régi anime és a mostani anime közt van különbség, az anime és a manga között is van különbség, elvégre egy egészen más médiaforma, de a jelenlegi manga (mert ez itt elvileg a manga topic) ugyanolyan, az összes hibájával együtt, mint a legelső fejezetben. Csak az art fejlődött/változott (ki-ki, hogy gondolja).

Csak van a társaságban kb 2 ember, aki az előtt is olvasta, de lehet sokat mondtam. Még én se olvastam, én is utána olvastam újra, de valaki ezt se tette meg, csak onnantól kapcsolódott be, hogy lezárult a Soul Society Arc, aztán úgy tesz, vagy azt hiszi, hogy az anime eseményei a régi manga tökéletes másolatai voltak.

Aztán mikor azt mondom, hogy Mayuri "tudósai" gyakorlatilag megujjazták Rukia gigai-ját, akkor az illető néz, mint borjú az újkapura.




De persze jó barát a szarkazmus, meg poén valamit utálni, meg mégpoénabb támadni azt is, aki védi, meg a sértődöttet játszani, hogy ha felsőbbrendűek érzem magam, de szerintem komoly gondban lennénk, ha azt kérném, hogy jelentkezzen már az, aki úgy alkotta meg az úgynevezett véleményét a mostani Bleach régi Bleachez mért szarságáról, hogy olyan hatalmas nagy fogalma volt arról, hogy egész pontosan milyen is volt régen az.


Lószart van itt minőségváltozás, csak az igények mások mint anno. És szánalmas, hogy ezt senki se látja. Illetve, pontosítok, lehet... sőt biztos van aki látja, csak nem mindenki fektet energiát abba, hogy havonta 1x szembehugyáljon a 300mh széllel, ami az ellenkezőjét mondja.

Liquid Snake

Nekem még mindig csak a mostani felállás nem tetszik, még az Ichigo vs Ulquiorra is tetszett. Ezen gondolkozz el inkább...

NLZ

Komolyan tetszett az SSJ3, a plotwortex, meg a "CUT MY LEGS TOO, THIS IS NOT THE WAY I WANTED TO WIN!!!!!!1"?  :eek:
[reserved]

Liquid Snake

Quote from: NLZ on 2009-08-23, 19:52:14
Komolyan tetszett az SSJ3, a plotwortex, meg a "CUT MY LEGS TOO, THIS IS NOT THE WAY I WANTED TO WIN!!!!!!1"?  :eek:

Igen tetszett, rinyált a végén egy sort de SZÁMOMRA az elfogadható volt. Kinek a pap, kinek a papné.

NLZ

De SZÁMODRA miért volt elfogadhatóbb, mint a mostani?
[reserved]

Junchi

Komolyan mondom, ez egyszerűen AWESOME!!!!44 :DDDDDDDDDDDD

1,5 napig nem voltam gépközelben, így nem volt türelmem ennyit visszaolvasni, de ez a madárkakiból lett lavina igencsak túlmutat még azon a bizonyos 9000-en is. :DDDDDDDDD Ha kellően sikerül összeszednem magam, nyerítek majd valami tl;dr-t, de azért egy gondolatot ellőnék:

Liquid Snake: Oh, pálííííz, vedd le azt a fránya szemellenzőt végre. Hidd el, máris minden jobb lesz. :DDDDD

(Btw, így belegondolva nem is nagyon tudok erre mit írni. Amit pár oldallal ezelőtt írtam, azt továbbra is tartom, szal aki jófiú halált akar, az menjen szépen Narottót olvasni, aztán lehet ide majd visszajönni és azzal pedálozni. :DDDDDDD)

Liquid Snake

Quote from: Junchi on 2009-08-23, 20:04:23
Liquid Snake: Oh, pálííííz, vedd le azt a fránya szemellenzőt végre. Hidd el, máris minden jobb lesz. :DDDDD

Látod épp ez a különbség, ha nekem tetszik akkor tetszik, akárki akármit mond lehordja akkor is tetszik :D Ulquiorra messze a legerősebb Espada volt, ezért így kellett meghalnia, ez van, kész.

Junchi

Quote from: Liquid Snake on 2009-08-23, 20:07:00
Quote from: Junchi on 2009-08-23, 20:04:23
Liquid Snake: Oh, pálííííz, vedd le azt a fránya szemellenzőt végre. Hidd el, máris minden jobb lesz. :DDDDD

Látod épp ez a különbség, ha nekem tetszik akkor tetszik, akárki akármit mond lehordja akkor is tetszik :D Ulquiorra messze a legerősebb Espada volt, ezért így kellett meghalnia, ez van, kész.

LOL? Ennek most mi köze van a szemellenzős dologhoz? Én arra próbáltam célózni, amiket írtál az előző oldal(ak)on.

Liquid Snake

Quote from: Junchi on 2009-08-23, 20:08:22
Quote from: Liquid Snake on 2009-08-23, 20:07:00
Quote from: Junchi on 2009-08-23, 20:04:23
Liquid Snake: Oh, pálííííz, vedd le azt a fránya szemellenzőt végre. Hidd el, máris minden jobb lesz. :DDDDD

Látod épp ez a különbség, ha nekem tetszik akkor tetszik, akárki akármit mond lehordja akkor is tetszik :D Ulquiorra messze a legerősebb Espada volt, ezért így kellett meghalnia, ez van, kész.

LOL? Ennek most mi köze van a szemellenzős dologhoz? Én arra próbáltam célózni, amiket írtál az előző oldal(ak)on.

Olvasd végig az egészet aztán írj :)

blackronin

#4810
Quote from: Chronus on 2009-08-23, 18:24:27
Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 17:40:36
Igazán visszavehetnél az arcból most már picit. Tudod veled ellentétben nem mindenki lóbálja a faszát egész álló nap a BA-n, meg a 4chan-on, és egyéb ilyen helyeken. Képzeld el, hogy a Bleach mangáról alkotott negatív véleményünket képesek voltunk önállóan, saját tapasztalatok alapján megszülni.

Én csak azt látom Dream, hogy ez az egész "közutálat" körülbelül akkortól kezdődött el, mikor a Bounto fillerek beütöttek az animébe, és azok az emberek, akik addig nem olvasták a mangát, kénytelenek voltak arra szorulni, mert az anime úgy volt szar grafikailag és történetileg is, hogy mindenkinek elment tőle a kedve. Tudod, itt voltam mikor ez a topic megnyílt. Még arra is tisztán emlékszem, mikor az igény rá ki lett fejtve, mert túl sok lett a filler az anime részlegben...

És nagyjából onnantól törtek be a köztudatba a "lassú", "unalmas", "miért történt ilyen kevés egy fejezetben", "hova lettek a hátterek" és egyéb nyalánkságok, miután lehűlt az újdonság, a "jobb mint a Bounto fillerek" varázsa.

És most utálj érte, de én azt mondom, hogy ennek az egész rage-nek nagyjából 90%-a csakis az egyik médiaformáról a másikra való áttérésnek köszönhető, mert addig az anime pörgős és izgalommal teli volt, és mindenkinek az maradt meg az emlékeiben, mint nosztalgia. Most őszintén, emelje fel a kezét az, aki mikor a régi "Bleach"-re gondol, egy manga oldal jut eszébe, nem pedig egy anime jelenet...

A régi anime és a mostani anime közt van különbség, az anime és a manga között is van különbség, elvégre egy egészen más médiaforma, de a jelenlegi manga (mert ez itt elvileg a manga topic) ugyanolyan, az összes hibájával együtt, mint a legelső fejezetben. Csak az art fejlődött/változott (ki-ki, hogy gondolja).

Csak van a társaságban kb 2 ember, aki az előtt is olvasta, de lehet sokat mondtam. Még én se olvastam, én is utána olvastam újra, de valaki ezt se tette meg, csak onnantól kapcsolódott be, hogy lezárult a Soul Society Arc, aztán úgy tesz, vagy azt hiszi, hogy az anime eseményei a régi manga tökéletes másolatai voltak.

Aztán mikor azt mondom, hogy Mayuri "tudósai" gyakorlatilag megujjazták Rukia gigai-ját, akkor az illető néz, mint borjú az újkapura.




De persze jó barát a szarkazmus, meg poén valamit utálni, meg mégpoénabb támadni azt is, aki védi, meg a sértődöttet játszani, hogy ha felsőbbrendűek érzem magam, de szerintem komoly gondban lennénk, ha azt kérném, hogy jelentkezzen már az, aki úgy alkotta meg az úgynevezett véleményét a mostani Bleach régi Bleachez mért szarságáról, hogy olyan hatalmas nagy fogalma volt arról, hogy egész pontosan milyen is volt régen az.


Lószart van itt minőségváltozás, csak az igények mások mint anno. És szánalmas, hogy ezt senki se látja. Illetve, pontosítok, lehet... sőt biztos van aki látja, csak nem mindenki fektet energiát abba, hogy havonta 1x szembehugyáljon a 300mh széllel, ami az ellenkezőjét mondja.
1. Gondolom, hogy ezt a hozzászólást annak szántad, hogy megint mennyire megmutasd, hogy mennyi mindent tudsz, s csak mi vagyunk hülyék... megint.
Azonban ha valaki veszi a fáradságot, s elolvassa még egyszer, akkor azonnal rájön, hogy az égvilágon semmit nem mondtál, csak írtad a sok hülyeséget... megint.
Összehordasz mindenfélét arról, hogy mindenki a SS arc végétől kezdte olvasni a mangát, meg hogy sokan nem olvasták előtte... Ez kit érdekel, s mi a köze az egészhez?
Régen is heti manga volt, s érdekes módon, akkor rendben volt...
Mert akkor még jó és izgalmas volt a történet, Aizen nem csak minden szökő évente jelent meg, hogy benyögjön valami keményet...

2. Mégis mi köze van az anime-nek ahhoz, hogy most szar a manga?
Mi köze van a Bounto fillernek az egészhez?
Mi köze az anime adaptációnak a manga mostani állapotához?

3. S szerinted én POÉNBÓL utálom most a mangát?
Hogy ez engem szórakoztat? Ezt komolyan gondolod?  :gyagya:
Ki az a hülye, aki poénból köpködi a kedvenc sorozatát? Normális az ilyen?  :wtf:

4. Szerinted nincs minőségváltozás? Régen Kubo barátunk foglalkozott egy bizonyos dologgal, amit úgy hívnak, hogy TERVEZÉS.
Most az NINCS. Hiába magyarázod, hiába hozol mindenfajta példákat, még a hülye is látja, hogy ez a helyzet!
Olvasd újra a régi fejezeteket, s érdekesen módon sokkalta gördülékenyebben mentek a dolgok, s nem jöttek elő idióta ellentmondások és hülyeségek...

5. Azért mert minden válaszod egy kis novella, azért attól még nem lesz igazad.  ^^"
Én is tudok oldalakat írni, de ezt már úgy is tudod...
S azért mert mások nem írnak állandóan oldalnyi posztokat, attól még ugyanolyan fontosak.

6. Én tudom, hogy milyen volt régen, s emiatt még jobban előjön az, hogy milyenné vált...
Régen is megvoltak a hibái, de nem olyan mértékben, mint MOST.
Képzeld, hogy volt pl. jellemfejlődés (Renji, Baykuya, Rukia, Aizen, Gin); halál (Masaki és Kaien) és történt is valami egy fejezetben;
nem győztek a jók, hanem megkapták a magukét (Aizen szétalázza a shingamikat, Byakuya szétalázza Renjit); nem volt olyan bankai, ami pontosan egy konkrét ellenfélnek volt kitalálva; soroljam még?  :_piszka:

Tehát mielőtt elájulnál magadtól, azért jó lenne ha tudnád, hogy mi sem vagyunk hülyék, akiknek mindent bemesélhetsz...  :Eztneked:

Quote from: Chronus on 2009-08-23, 18:24:27
És szánalmas, hogy ezt senki se látja. Illetve, pontosítok, lehet... sőt biztos van aki látja, csak nem mindenki fektet energiát abba, hogy havonta 1x szembehugyáljon a 300mh széllel, ami az ellenkezőjét mondja.
Most dicsérjelek meg azért, hogy a te szavaiddal éljek, "szembehugyáltál a 300mh széllel"?   ^^"

Dreamcleaver

#4811
Ez a sok rinyálás meghozta a kedvem a manga újraolvasásához. Bár az artwork sux monkey balls az elején, de a poénok nagyon ott vannak.

Ichigo beszólásai EPIC! Ezen kurva sokat röhögtem:

http://www.onemanga.com/Bleach/13/16/  :lul: :lul: :lul:

Mellesleg egy érdekes info, amit már elfelejtettem és mostanság egyáltalán nem kerül elő. Van Pokol a Bleach-ben:

http://www.onemanga.com/Bleach/12/11/

Kíváncsi vagyok ez hogyan működik a Gillianokra és a tőlük erősebb hollowkra + Arrancarokra. Senkit sem vitt el a hóhér az Espádák közül. Egy újabb érdekes lore darabka lehúzva a vécén?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake

Quote from: Chronus on 2009-08-23, 18:24:27
És szánalmas, hogy ezt senki se látja. Illetve, pontosítok, lehet... sőt biztos van aki látja, csak nem mindenki fektet energiát abba, hogy havonta 1x szembehugyáljon a 300mh széllel, ami az ellenkezőjét mondja.

Igen, kb annyit érsz vele, hogy itt a fórumon "szembehugyálsz a széllel" mint ha azt a való életben tennéd. A szélnek semmi baja, te hugyosan távozol a tetthelyről :)

Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 20:49:20
Mellesleg egy érdekes info, amit már elfelejtettem és mostanság egyáltalán nem kerül elő. Van Pokol a Bleach-ben:

http://www.onemanga.com/Bleach/12/11/

Kíváncsi vagyok ez hogyan működik a Gillianokra és a tőlük erősebb hollowkra + Arrancarokra. Senkit sem vitt el a hóhér az Espádák közül. Egy újabb érdekes lore darabka lehúzva a vécén?

A nyakamat adom rá, hogy Kubo ezt úgy elfelejtette, ahogy azt anno kitalálta :)

blackronin

#4813
Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 20:49:20
Ez a sok rinyálás meghozta a kedvem a manga újraolvasásához. Bár az artwork sux monkey balls az elején, de a poénok nagyon ott vannak.

Ichigo beszólásai EPIC! Ezen kurva sokat röhögtem:

http://www.onemanga.com/Bleach/13/16/  :lul: :lul: :lul:

Mellesleg egy érdekes info, amit már elfelejtettem és mostanság egyáltalán nem kerül elő. Van Pokol a Bleach-ben:

http://www.onemanga.com/Bleach/12/11/

Kíváncsi vagyok ez hogyan működik a Gillianokra és a tőlük erősebb hollowkra + arrancarokra. Senkit sem vitt el a hóhér az Espádák közül. Egy újabb érdekes lore darabka lehúzva a vécén?
Majd valamikor újra eszébe jut Kubonak, hogy ilyet is kitalált...  ^^"
Persze nem tervezte meg előre a mostani eseményekbe, csak valahogyan belerakja, hogy foreshadowing tűnjön...
Quote from: Liquid Snake on 2009-08-23, 20:53:21
Quote from: Chronus on 2009-08-23, 18:24:27
És szánalmas, hogy ezt senki se látja. Illetve, pontosítok, lehet... sőt biztos van aki látja, csak nem mindenki fektet energiát abba, hogy havonta 1x szembehugyáljon a 300mh széllel, ami az ellenkezőjét mondja.

Igen, kb annyit érsz vele, hogy itt a fórumon "szembehugyálsz a széllel" mint ha azt a való életben tennéd. A szélnek semmi baja, te hugyosan távozol a tetthelyről :)

Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 20:49:20
Mellesleg egy érdekes info, amit már elfelejtettem és mostanság egyáltalán nem kerül elő. Van Pokol a Bleach-ben:

http://www.onemanga.com/Bleach/12/11/

Kíváncsi vagyok ez hogyan működik a Gillianokra és a tőlük erősebb hollowkra + Arrancarokra. Senkit sem vitt el a hóhér az Espádák közül. Egy újabb érdekes lore darabka lehúzva a vécén?

A nyakamat adom rá, hogy Kubo ezt úgy elfelejtette, ahogy azt anno kitalálta :)
Az a vicc, hogy anno Kubo mondta egy interjúban, hogy gyakran fel kell lapoznia a régebbi köteteket, mert nem emlékszik mindenre és gyakran emlékezetből próbálja folytatni, de csak utána jön rá, hogy rosszul emlékezett arra a bizonyos dologra...  :facepalm:
Kitűnő példa erre: Qufang és Yammy Espada osztályozási rendszere...

Junchi

Quote from: Liquid Snake on 2009-08-23, 20:53:21
Igen, kb annyit érsz vele, hogy itt a fórumon "szembehugyálsz a széllel" mint ha azt a való életben tennéd. A szélnek semmi baja, te hugyosan távozol a tetthelyről :)

Ugyan ez nem nekem szólt, de azért mókás, hogy neked mindenre valami pejoratív, vagy személyeskedő jellegű poszt a válasz. Meg ne sértődj, de ezek után nem nagyon tudlak komolyan venni... ^^"

Prof. William

"Az a vicc, hogy anno Kubo mondta egy interjúban, hogy gyakran fel kell lapoznia a régebbi kötetetket, mert nem emlékszik mindenre..."

Most elképzelem amint Ichi ordít. Most véged mert a Bankai felett is van szint! Ulq tanított erre a halála előtt!

A pár millió olvasói levél miatt Kubo visszaolvas... - Vazze ilyen nem is volt...

A következő  chap elején: Ichigo: Háháh csak vicceltem! Valójában a Bankai+Maszk kobót fogom századjára is eltolni!  :Kiraly:

Liquid Snake

Quote from: Junchi on 2009-08-23, 20:59:48
Ugyan ez nem nekem szólt, de azért mókás, hogy neked mindenre valami pejoratív, vagy személyeskedő jellegű poszt a válasz. Meg ne sértődj, de ezek után nem nagyon tudlak komolyan venni... ^^"

Mit vesztettem... ;) Jah és igen, válts át only post módból és olvasd el az előzményeket, egyébként meg, Who cares?




Quote from: Junchi on 2009-08-23, 20:59:48
Az a vicc, hogy anno Kubo mondta egy interjúban, hogy gyakran fel kell lapoznia a régebbi köteteket, mert nem emlékszik mindenre és gyakran emlékezetből próbálja folytatni, de csak utána jön rá, hogy rosszul emlékezett arra a bizonyos dologra...  :facepalm:
Kitűnő példa erre: Qufang és Yammy Espada osztályozási rendszere...

Wow, ezt nem is tudtam, így mégnagyobb facepalm Kubo jutalma :D

blackronin

Mielőtt Chronus megkérdezné, hogy honnan szedem ezt, akkor elmondom, hogy a BA-n van fönt az interjúk között...

Lythis

lassan már annyi mindenki rohangál bankai-al egyébként, hogy szerintem már tényleg csak idő kérdése, hogy mikor rittyent elő valamit, ami még táposabb. csak eddig nem tudtunk róla....
(korábban ugye csak a kapitányoknak volt, most meg lassan a vice-captain-eknek is mind lesz, és ugye van, ahol már a 2nd és 3rd seat is simán megvan vele..)

Liquid Snake

Quote from: Lythis on 2009-08-23, 21:05:38
lassan már annyi mindenki rohangál bankai-al egyébként, hogy szerintem már tényleg csak idő kérdése, hogy mikor rittyent elő valamit, ami még táposabb. csak eddig nem tudtunk róla....

Hát sztem Ichigo-nak is vmi ilyesmiféle volt amit "használt" Ulquiorra ellen, persze azt csak Vaizard-ok tudják aktiválni, majd kiderül.

Dreamcleaver

#4820
Quote from: blackronin on 2009-08-23, 20:54:59
Quote from: Dreamcleaver on 2009-08-23, 20:49:20
Ez a sok rinyálás meghozta a kedvem a manga újraolvasásához. Bár az artwork sux monkey balls az elején, de a poénok nagyon ott vannak.

Ichigo beszólásai EPIC! Ezen kurva sokat röhögtem:

http://www.onemanga.com/Bleach/13/16/  :lul: :lul: :lul:

Mellesleg egy érdekes info, amit már elfelejtettem és mostanság egyáltalán nem kerül elő. Van Pokol a Bleach-ben:

http://www.onemanga.com/Bleach/12/11/

Kíváncsi vagyok ez hogyan működik a Gillianokra és a tőlük erősebb hollowkra + arrancarokra. Senkit sem vitt el a hóhér az Espádák közül. Egy újabb érdekes lore darabka lehúzva a vécén?
Majd valamikor újra eszébe jut Kubonak, hogy ilyet is kitalált...  ^^"
Persze nem tervezte meg előre a mostani eseményekbe, csak valahogyan belerakja, hogy foreshadowing tűnjön...

Amúgy most elkezdett járni az agyam ezen. Szal megpróbálom röviden összefoglalni.

A Gillianok és erősebb hollowk több hollowból formálódnak ki, és alakul ki egy új személyiség. Ez az arrancarizált formájukra is igaz. Tehát az új személyiségnek lesz egy (lehetséges) bűnös oldala, mert a sok hollow közül, amikből létre jött, biztos volt pár, aki már emberi életében is nagy genya volt. Viszont lesz egy ártatlan oldala is.

Na a poén az lenne imho, hogy amikor egy Arrancar meghal, akkor mérlegre kéne rakni a lelkét, hogy Pokol vagy mehet a reinkarnációs ciklusba. Erre lehetnének spéci BÍRÁK. Egyből egy újabb érdekes frakció imho. De ami plusz, lehetséges, hogy az arrancart purgatóriumra ítélik, ami abban állna, hogy a meglévő bűnei miatt, amit nem törölt el a zanpakuto, vezekelnie kell. A vezeklés pedig azt jelentené, hogy segédkeznie kell a shinigamik harcában saját hollow és arrancar társai ellen.  :D Ráadásul ugye mivel már arrancarként meghaltak, ezért más képességekkel rendelkeznek (esetleg maradhat pár hollows cucc, pl cero). Egy-két ilyen "vezeklő" karit el tudnék képzelni.

Na ennyi agymenés mára elég asszem. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-08-23, 21:04:32
Mielőtt Chronus megkérdezné, hogy honnan szedem ezt, akkor elmondom, hogy a BA-n van fönt az interjúk között...

Aha, mert egy 350+ fejezetes mangánál, ahol ennyi karakter, világ, meg etc van véres bűn, ha valami kimaradozik az alkotó fejéből... Megsúgok valamit, hogy szerintem az úgynevezett GOD (Kishimoto) sem emlékszik mindenre, csak épp Kubónak volt annyi a pucájában, hogy ezt nyíltan fel is vállalta. Jah, és még egy dolgot megsúgok: Van egy itt most meg nem nevezett manga, ahol az alkotónak külön embere van, ki szinte minden lényegeset jegyzetel, ugyanis az a balf*sz fél éven belül elfelejt mindent.

(Egyébként vicces, hogy szidod itt Kubót jobbra-balra, Kentarót meg agyon dicséred, holott egy kalap dzsuvát nem ér már évek óta a mangája és a pofája is akkora, mint egy hegynek...)

Liquid Snake


Titkos

Én a Narutót direkt nem akartam ide keverni, mert kb. már most ötször gagyibb, mint amilyen a Bleach valaha is lesz (és régen sem volt sokkal jobb XD), de Kishinek mégis minden meg van bocsátva, mert a hollywoodi hagyományoknak megfelelően mindig valami "váratlanabb" dologgal jön elő. Pl. most is "Mangakakedvence" Sóska simán lenyomja a Jin-Roh: The Wolf Brigade-ból szalajtott katonákat, miközben Whirpool nevű hősünk egykori lúzer után most a ninja világ személyes Jézuskrisztusa akar lenni, és ott valahogy az sem gáz, hogy pl. Team Gai vagy Team Kurenai érdemben nem szerepelt úgy 20 kötet óta. De jah, biztos szarabb, hogy Baragan hogy halt meg. :D XD Amúgy meg Narutóban tökmindegy ki hal meg, mivel legutóbb az egész falu feltámadt, nekem meg rögtön a Disney filmek jutottak eszembe. Bleach-et sajnos annyira nem ismerem (de mielőtt leugatnátok: kb. az alapok megvannak), de kétlem, hogy ennyire szar lenne, és ha Naruto topicban nincs minden chapter után anyázás, itt furcsállom.

Junchi példája szintén jó, azon nem győzök nem röhögni, amikor valaki írja, hogy "A Berserkben még sosem csalódtam!" (ja, ahol most már történet sincs rég, nincs miben csalódni), miközben a Bleach szar, mert Kubo elfelejti, hogy mit írt úgy 30 kötettel ezelőtt. (Ami amúgy még SIMÁN megjelenhet egy későbbi arc-ban.)

Chronus meg rohadtul nem ír hülyeséget, az nagyon is számít, hogy mondjuk valaki az animéről tér-e át a mangára, én anno az Inu Yasha után éreztem pont ezt. Ott a manga csak később kezdett WTF lenni, de az erős váltást azonnal éreztem, pedig nem más történt, minthogy színes/animált/seiyuus változat után egy fekete-fehér képregényt kellett nézegetnem.

Szóval OK, én ELHISZEM, hogy nem olyan jó már, mint mondjuk SS-ben, sok shounen manga laposodni kezd, de azért ez a förcsögés, ami itt megy 3 oldal óta, több, mint röhejes.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

Quote from: Titkos on 2009-08-23, 21:20:48
Én a Narutót direkt nem akartam ide keverni, mert kb. már most ötször gagyibb, mint amilyen a Bleach valaha is lesz (és régen sem volt sokkal jobb XD), de Kishinek mégis minden meg van bocsátva, mert a hollywoodi hagyományoknak megfelelően mindig valami "váratlanabb" dologgal jön elő. Pl. most is "Mangakakedvence" Sóska simán lenyomja a Jin-Roh: The Wolf Brigade-ból szalajtott katonákat, miközben Whirpool nevű hősünk egykori lúzer után most a ninja világ személyes Jézuskrisztusa akar lenni, és ott valahogy az sem gáz, hogy pl. Team Gai vagy Team Kurenai érdemben nem szerepelt úgy 20 kötet óta. De jah, biztos szarabb, hogy Baragan hogy halt meg. :D XD Amúgy meg Narutóban tökmindegy ki hal meg, mivel legutóbb az egész falu feltámadt, nekem meg rögtön a Disney filmek jutottak eszembe. Bleach-et sajnos annyira nem ismerem (de mielőtt leugatnátok: kb. az alapok megvannak), de kétlem, hogy ennyire szar lenne, és ha Naruto topicban nincs minden chapter után anyázát, itt furcsállom.

Junchi példája szintén jó, azon nem győzök nem röhögni, amikor valaki írja, hogy "A Berserkben még sosem csalódtam!" (ja, ahol most már történet sincs rég, nincs miben csalódni), miközben a Bleach szar, mert Kubo elfelejti, hogy mit írt úgy 30 kötettel ezelőtt. (Ami amúgy még SIMÁN megjelenhet egy későbbi arc-ban.)

Chronus meg rohadtul nem ír hülyeséget, az nagyon is számít, hogy mondjuk valaki az animéről tér-e át a mangára, én anno az Inu Yasha után éreztem pont ezt. Ott a manga csak később kezdett WTF lenni, de az erős váltást azonnal éreztem, pedig nem mást történt, minthogy színes/animált/seiyuus változat után egy fekete-fehér képregényt kellett nézegetnem.

Szóval OK, én ELHISZEM, hogy nem olyan jó már, mint mondjuk SS-ben, sok shounen manga laposodni kezd, de azért ez a förcsögés, ami itt megy 3 oldal óta, több, mint röhejes.

^Ez! Titkos, köszönöm, hogy megjelentél. :D

Liquid Snake

#4825
Quote from: Titkos on 2009-08-23, 21:20:48
Bleach-et sajnos annyira nem ismerem (de mielőtt leugatnátok: kb. az alapok megvannak)

EZ. Kurvára nem elég az alap egy ilyen "szintű" vitába beleszóláshoz... Mellesleg én még mindig többre tartom a Naruto-t mint a Bleach-et... Az, hogy kétled kevés, olvasd végig és utánna mondj véleményt, ez olyan mintha én bemennék egy pilótáknak tartott előadásra és elkezdeném mondani, hogy de márpedig nemhiszem, hogy ez az aerodinamikai hatás a repülőre úgy hatna ahogy... WTF.

Titkos

Ügyes vagy, megtaláltad az egyetlen támadható felületet. :D Amúgy igen, pont azért furcsállom, hogy ennyire rageltek, miközben szerintem meg az sokkal gagyibb, mégsem írom be minden fejezet után, hogy "ejj, ez is de gáz volt" (csak néha :D), pedig én is személyeskedhetnék, hogy "ha ti ilyen igénytelenek vagytok, hogy nektek ez tetszik" and some other crap...
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Liquid Snake

Nem támadlak, ne is vedd komolyan, csak azt mondom, hogy olvasd végig a mangát, és utánna látni fogod magadtól is, hogy mi a helyzet.

Bishop

All go read One Piece now :lazza:

sajnos semmi jobb nem jutott eszembe de kell a postcount :D

Jah de még is. DC, a ajucasok nem a gilianok személyiségének egy összeforrása,hanem a sok személyiség közül egynek annyira erőse a will powerje hogy lenyomja a többit és így lesz adjucas.

Titkos

Azt tervezem, eddig még időm/kedvem nem annyira volt, de pl. pont azért akarom a mangát, hogy elkerüljem az "animés hatást", meg Studio Pierrot nálam nem éppen a minőségű munka védjegye amúgy sem, de ez már off.

Amúgy nem lehet, hogy az a gond, hogy sokan elképzelnek egy lehetséges irányt, ahová a történet haladni fog, vagy éppen egy harc végkimenetelét, aztán utána ha nem pont úgy történik, akkor jön az anyázás? Csak kérdezem, mert pl. a legtöbbször nekem azért szokott tetszeni egy cucc, mert az egy dolog, hogy kombinálok, de nem kezdek el kötetekre kiterjedő sztorit szőni. (Pl. olvastam itt, hogy sokan azt várták, hogy majd kiderül, hogy az arrancarok sem olyan gonoszak, nem minden fekete-fehér stb. Ezzel csak az a gond, hogy nagyobb az esélye annak, hogy sorban ledarálják mindet, és majd az Aizen-Gin-Tousen hármasnál jön csak elő esetleg némi filozófálgatás, mintsem hogy Starkék itt forradalmat csináljanak SS-ben.)

One Piece: Azzal nincs is bajom, csak szintén nem jutott még rá időm. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait."