Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Christian

#5010
Pedig ez sztem is Gin. Max a kard már nincs ott, csak a vér ami kifröccsen.

Junchi

Na de Gin shikai 100, hogy nem lehet. :D Nézz csak Stark mögé, az a fekete izé túlságosan vastag ahhoz, hogy Giné, vagy akármelyik másik standrad shikaié legyen.

Christian

Lehet az még flash is vagy akármi :) Majd elválik :) Én Gint mondom vagy WW-t :)

Chronus

Quote from: Christian on 2009-09-10, 10:17:00
Pedig ez sztem is Gin. Max a kard már nincs ott, csak a vér ami kifröccsen.

Az a gond, hogy ha megnézed, a támadás lentről jött, mintha valami shadow tech lett volna, nem fentről. Gin/Aizen/Tousen fent álldogálnak párszáz méterrel Starrk fölött aki most ért földet.

Christian

Quote from: Chronus on 2009-09-10, 17:45:43
Quote from: Christian on 2009-09-10, 10:17:00
Pedig ez sztem is Gin. Max a kard már nincs ott, csak a vér ami kifröccsen.

Az a gond, hogy ha megnézed, a támadás lentről jött, mintha valami shadow tech lett volna, nem fentről. Gin/Aizen/Tousen fent álldogálnak párszáz méterrel Starrk fölött aki most ért földet.

Gin kardja tud kanyarodni vagy mi az istent is nem? Aizenből egy ilyen kidout meg simán kinézek. Ezért mondtam amúgy WW-t, mert ő is földön volt mikor utoljára láttuk.

Chronus

Quote from: Christian on 2009-09-10, 18:14:32
Quote from: Chronus on 2009-09-10, 17:45:43
Quote from: Christian on 2009-09-10, 10:17:00
Pedig ez sztem is Gin. Max a kard már nincs ott, csak a vér ami kifröccsen.

Az a gond, hogy ha megnézed, a támadás lentről jött, mintha valami shadow tech lett volna, nem fentről. Gin/Aizen/Tousen fent álldogálnak párszáz méterrel Starrk fölött aki most ért földet.

Gin kardja tud kanyarodni vagy mi az istent is nem? Aizenből egy ilyen kidout meg simán kinézek. Ezért mondtam amúgy WW-t, mert ő is földön volt mikor utoljára láttuk.

Ki tudja. Jövő héten megtudjuk.

Én csak abban vagyok biztos, hogy még ha Aizen be is tervezte az Espadák halálát, akkor sincs semmi értelme annak, hogy azelőtt nyítja ki Starrk-ot, hogy az végezve Rose-ékkal.

Egyáltalán nem állt vesztésre, a spoiler szerint halálközelbe szorongatta a vaizardokat. Lehet egy bankai megfájdult volna neki, de még nyerésre állt. Gyk ez az első sérülés amit beszedett eddigi pályafutása során.


Ha meg Aizen és bandája tényleg képes lenne harmadmagában kivégezni a teljes SS erőket itt plusz a Vaizardokat is, akkor meg semmi értelme nem volt Espadákkal jönni.

Akárhogy nézzük, Aizenéknek semmi indítéka nem volt erre, sőt még elképzelni se lehet egyet se, mert bármit talál ki az ember, az ellent mond minimum egy valaminek amit eddig tettek.



Akárki is volt ez, Love-éknak akart segíteni. Már csak az kérdéses, hogy ki volt a lehetséges vállalkozó szellemű megmentők közöl erre képes.

Christian

Mint mondtam lehet azért nyírták ki mert, hogy "oké, meg volt a megfelelő idő amíg lefoglaltuk őket, most viszont új espada lesz úgyis, nincs szükség a maradékokra". Hinamorit is non-senseből akarta Aizen kinyírni anno. Rukiát is kiakarta nyíratni amikor már nem volt rá szükség... Szóval...szerintem reális esély van rá.

Aztán a másik a WW berserk release amit még mondtam. :) Az viszont fix, hogy rég nem voltam ennyire kíváncsi Bleach chapterre, ez tényleg egy érdekes fordulat volt.

LuckyDingo

Ez tuti Ulquiorra lesz..feléledt, mert szívre talált és ez Dimenzionális kaput nyitott egyedül neki. MOst megmenti a napot.A lényeg, majd kiderül, kit érdekel? :XDDD Az se fix, hogy Stark ettől kipurcan.

blackronin

#5018
373: nagyon tetszett! De komolyan!
Starrk nagyon királyul nézett ki, a farkasok is nagyon bejöttek és érdekes módon nem jött át az, hogy ez a tech a DBZ Ghost Kamikaze Attack koppintása csak.
Art klassz, Rose shikai zsír + a techje is. Love shikai az egyik képen végre normális méretű volt, nem az a 4 méteres borzalom. Ha tudja változtatni a méretét, tehát ez az egyik képessége, akkor rendben van ez a shikai.
Az oldalak is rendben voltak, nem éreztem azt, hogy felesleges dolgok kerültek volna be a fejezetbe.
A vége pedig önmagáért beszél.

Ugyebár 2-3 hete azt mondtam, hogy a Bleachnek adok 5 fejezetet, hogy megmutassa, hogy még tud-e érdekes lenni...
370-es fejezet is nagyjából rendben volt, bár előtte jó lett volna még 1-2 fejezet amint Barragan kicsit alázza a jókat. Nem volt rossz, de túl hamar jött.

Ezután mondtam ugyebár, hogy akkor adjunk 5 fejezetet a Bleachnek:
A 371-es Barragan flashback bejött. Tehát az rendben. 1 pont.
A 372-es Love shikai fejezet nem volt rossz, inkább átlagos, de ott is egész jó volt az ütemezés. 0,5 pont. + Talán az oldalak kihasználása lehetett volna jobb.
A mostani 373-es egyértelműen pozitív élmény volt.
Nem tudok belekötni. 1 pont.

Tehát eddig 2,5 pont a 3-ból.
Ha ilyen lenne a színvonal a jövőben is, akkor nyugodt szívvel folytatnám a Bleach olvasását.
Nagyon remélem, hogy a köv. 2 fejezet nem lesz valami orbitális baromság, mert akkor bye-bye Bleach...

Member

Egész jó chap volt, reggel még gyorsan a TIKben elolvastam, a farkasoktól nem voltam elájulva, de a vége nagyon über. Először WWre tippeltem, de ő eddig sem rántott kardot, meg amúgyis neki még abálnia kéne azt a 15 órás maszkos pichut. +1 Ginnek, neki amúgy sincs semmi dolga éppen, meg ki tudja, hogy mi a fenét akar egyáltalán.
Stark ezt TÚL FOGJA ÉLNI, ellenben hosszú jövőt nem jósolok neki. Amiben egyáltalán nem vagyok biztos, hogy Lili vele hal-e vagy megússza.

Kassh

QuotePage 1: picture of Starrk being stabbed from a different angle, Rose and Shinji doing reaction faces.
Page 2: Starrk turns around, says "y-you!"
Pages 3-19: Harribel fight. See you next week!
és nem lennék meglepve  :haha:

SaiyaGin

Quote from: Kassh on 2009-09-11, 20:22:02
QuotePage 1: picture of Starrk being stabbed from a different angle, Rose and Shinji doing reaction faces.
Page 2: Starrk turns around, says "y-you!"
Pages 3-19: Harribel fight. See you next week!
és nem lennék meglepve  :haha:

Vagy visszatérünk Hueco Mundóba.

Member

Nekem is eszembe jutott Yami. Ha most Kubo megtenné, még többen utálnák meg őHulkságát, mint eddig. :)

Chronus


blackronin

#5024
374:
[spoiler]from BA
Source : 2ch
Credit : Nja
Verification : Confirmed

Copied from BA and posted by czeria

んじゃ ◆bvOTKk1mXg :2009/09/14(月) 19:46:02 ID:5Vqg01x90
んでは 刺したのは京楽スタークの影から出てくる
The one who stabbed was Kyouraku and he came out from Stark's shadow.

僕の能力は 童(こども)の遊びを現実にする能力
"My ability is to turn a child's play into reality"

影鬼なら影を踏まれたら負け 高鬼なら高いほうが勝ち~負ければ死勝てば生~
If you're the shadow-monster, you lose if your shadow gets stepped on.
If you're the tall-monster, you win by being the taller one. You die if you lose and live if you win. (TN: I think this refers to some traditional Japanese children's games)

刀の名前~の領域に入ったら決められたルールで遊ばなきゃならない
According to the naming of the sword, once you go into that area, you have no choice but to play by the rules.

ルールや遊び方など刀自身が決める振り回されるんで大変なんだよ~
The rules and way to play is decided by the sword itself, and it's a chore to be pushed around by it~

斬りあいが始まり イロ鬼 灰色 と京楽がスタークに攻撃
The duel is starting,
"Iroki, haiiro" (Monster of color, gray) Kyouraku says and attacks Stark.

スターク  切り落とされたような感覚だったがそんな傷じゃないな・・・
      俺の切られた場所は灰色・・・ しばらく悩み

Stark: "Somehow even when i feel I've been cut down, I don't see that kind of wound...
The part where I was cut is gray... a bit of a worry

京楽 おいおいどうしたんだい?君の番だよ色を指定して攻撃するんだ~
Kyouraku: Oi oi what are you doing? It's your turn, you have to give a color to attack

スターク (あいつには灰色が無い・・・)イロ鬼 白 
Stark: (He doesn't have anything gray...) Monster of color, white.

京楽の顔色が変わり背中にかすり傷を負うがすさまじい血の量が吹き出る
Kyouraku's expression changed and on his back was a splash-shaped wound and a tremendous amount of blood is sprayed out.

京洛 くそ 折角ルールをちょっとづつおしえて行こうと思ったんだけど
   そう自分自身も大ダメージを食らうが攻撃に転ずる際も, 弱点をいって攻撃すれば相手に特大のダメージを与えられる
   もうわかっちゃたのか・・・  だからあんたは やりづら!!  
Kyouraku: Shit. After all the pain of thinking about trying to explain the rules a bit at a time.
To think about what will instead be a large damage to yourself and turn it to an attack. And you can give your opponent a large blow by aiming for the weakness.
You already understood it...This is why you're a pain in the ass!!

(TN: Essentially to name the color you have on yourself, and do the damage to the opponent. This is why Stark was able to damage Shunsui badly by naming "white")
  
スターク お互い様だ!!
     (なんで俺はこんな強いやつと戦わなければならないんだ?) 

Stark: Right back at you!! (Why do I have to fight someone this strong?)

スターク回想へ
弱いやつが羨ましい 俺の周りに居たやつはすぐに骸になってしまう
寂しさから~自分の魂を2つにわけ~どっちが元だったか忘れちまった~
弱いやつは羨ましい 群れの中で生きていける
俺と同じような強い仲間が入れば・・・

Stark's flashback
I envy the weak ones. The ones around me will soon become corpses.
Because of the loneliess, I have split my soul into two, I've already forgotten which one of us is the original.
I envy the weak ones. They are able to live in groups.
If someone as strong as me joined as my comrade...

とっさに目の前にハッピが投げされそれを斬るスターク
Stark cut across the Happi (Kyouraku's captain coat) that was thrown at him.

全身黒装束になった京楽が イロ鬼 黒!
Kyouraku is now all in black. "Monster of color, Black!"

とばっさりスタークを斬った所で
Stark got cut open everywhere.

完です
End.

んじゃ ◆bvOTKk1mXg :2009/09/14(月) 20:45:20 ID:5Vqg01x90
どっちでしょう始解か卍解か・・・刀に別に変化は無かったように見えたのですが・・・
ただ刀に向かって話しかけてた時右手に持っていた刀に話しかけてた様な
気がします 左手の方はまた別な能力なんですかね~?

Nja doesn't know if it's shikai or bankai, and there's no change in the shape of the sword.
It's just that when Shunsui was talking and pointing with his sword, he was using his right hand.
It's worth noting that maybe the sword on his left hand has other abilities?
[/spoiler]

Legyen elég annyi, hogy eddig borzalmas, a király twist lehetőségéből lett egy harmatgyenge próbálkozás... + [spoiler]Shunsui a kedvenc kapitányom volt, de a chapter alapján a mangatörténet legidiótább és legnevetségesebb képességgel rendelkezik a kardja.[/spoiler]

Bishop


LuckyDingo


chilip

magyarul az az ultimate akinél van zsírkréta is :D

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2009-09-14, 19:01:47
Szerintem rohadtul illik hozzá :D

+1

+2 arra, hogy pár napja (hónapja) még azon ment a nyavajgás, hogy nincs original, egyedi bankai/shikai power. Ja, hogy Unpleaseable Fanbase, az más.

Minden esetre nekem tetszik ígyis-úgyis. Bár remélem Starrk azért még nem hullik ki ettől.

Bishop

Hát én nem mondom hogy nem tetszik mert lehet gyakorlatba meg látva a cuccot be fog jönni, de jelenleg eléggé eltúlzott. Ha azt mondjuk eredetit akarunk akkor azt mondanám ez már kicsit túl lőtt. Talán lehet csak azért mert reméltem hogy valamilyen szél bankai mint ps játékba látszott. Igazából ez is olyan mint Tousen bankaia, eléggé helyzetfüggő meg ellenfélfüggő de ezt Stark be is bizonyította hogy ha valakinek van kis rálátása a dologra meg kis inteligenciája akkor a bankai is sokat veszít az erejéből Valahogy úgy lenne jobb ha Shunshuira nem hatna a játékszabály. Meg az egész zavaros ez azt jelenti hogy ha bármilyen más módon akarná megsebezni a zellenfelet akkor az nem hatna az ellenfélre mert nem a játékszabály szerint történt a halálos sebzés.

chilip

yu yu hakusho, de eddig pozitív elmondottak alapján

Chronus

Quote from: Bishop on 2009-09-15, 00:05:30
szél
Quote from: Bishop on 2009-09-15, 00:05:30
original



Quote from: Bishop on 2009-09-15, 00:05:30bankai

Nem akarok hangulatromboló lenni, de Nja leírása szerint nem hangzik el "BanKai" szó, Shunshui nem említ új kardnevet, és a kardja külsőre még a Shikai formájában van az egészt fejezetben.

Persze ki tudja, lehet ez a bankai nem változtat formát, de egyelőre 0% bizonyíték van rá, hogy ez egyáltalán egy bankai volt.

Csupán mondom.

Christian

Ha ez igaz, akkor a Bleach elment egy érdekes vonalban. Starrk meg elég nyomasztó figura, mármint...nem azaz emo mint Ulq, hanem az a tényleg coolos arc.

blackronin

Majd kiderül, hogy mi lesz ebből ha kijön a fejezet...
Eddig nem jön be, de lehet hogy megrajzolva király lesz.

Csak nem tudom, hogy mennyire illik egy ilyen "játszadozós" képesség a csata közepébe...  ^^"

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2009-09-15, 08:24:22
Csak nem tudom, hogy mennyire illik egy ilyen "játszadozós" képesség a csata közepébe...  ^^"
Erre annyit,hogy Shunsui eddig sem a harcvágyáról volt híres. Simán illik egy ilyen képesség egy olyan karakterhez, aki inkább leülne iszogatni az ellenféllel, minthogy csatázzon vele :D

blackronin

Bocs, de megemlítette már valaki ezt?
[spoiler]
Originally Posted by Cezaria 
Originally Posted by 69
69るま ◆KENseIuXK2 :2009/09/15(火) 19:20:33 ID:LHy/60Mx0
もう既にきてるバレで充分な感じかな・・・
The spoilers Nja posted are already enough...

タイトルは灰狼・赤血・黒衣・白骨
The title is Gray Wolf, Red Blood, Black clothing, White Bone

影鬼でなんか享楽がスタークの影に潜ってて、刺したあと影からでてきてた。
Seems like Shunsui used Monster of Shadow to hide in Stark's shadow, and he reappeared after he stabbed Stark.

影を踏むと中に入れるのかわからないけど、享楽がそのあと影に刀を突き刺すと突き刺した分だけ スタークの影 から刀の形をした影飛び出してた。
Don't know if he entered the shadow by stepping on it or something, Shunsui was only shown stabbing Stark from the shadow, as in the shape of his sword came shooting out from the shadow.

艶鬼は口にした色以外は斬れない。ただし、自分にとってリスクの高い色ほど与える傷が大きくな る。
Monster of color will not cut places other than the stated color. However, you can deal a large wound if you use a color that has a high risk for yourself.

リスクの高い色というのは自分の着てる服の色とか。
By a high-risk color, it means something like the color your clothes are made of.

あとはスタークが二刀流になってたくらいかな
Then Stark turned into a double sword wielder...or so it seems to me.

69るま ◆KENseIuXK2 :2009/09/15(火) 19:31:37 ID:LHy/60Mx0
二刀流は刀といっても弾倉から霊子?をだしてつくった感じで幽々白書の桑原のあの刀みたいなや つ
By double sword, it's something like Reishi coming out of the gun point. Something like Kuwabara's sword from Yu Yu Hakusho.

回想にはいないね、仲間だった連中は俺たちといるだけで魂が削れて消えていったとかなんとか
This wasn't in the spoiler for the flashback. Stark said something like "Because they were with us, the ones who were our allies had their souls thinned out and disappeared". (TN: This is just a theory but somehow by Stark/Lili's presence alone, they kill off the weaker ones surrounding them, at least that's how this phrase sounded to me)
[/spoiler]

Klassz! Starrk két karddal nyomja, mint Shunsui.
A leírás alapján 2 gunblade most a fegyvere.
Nem is rossz... Nem is rossz...  :lazza:

Christian

Ezekután viszont ragaszkodok hozzá,hogy Starrk életben maradjon :D

Chronus

Quote from: Christian on 2009-09-15, 19:00:30
Ezekután viszont ragaszkodok hozzá,hogy Starrk életben maradjon :D

+6,000,000  :D

Chronus


Christian

Shunsui elég...khm..badass. Szerintem ideje átértékelni a dolgokat. Lehet ,hogy a vizardok erősek, de még se jutnak el olyan szintre soha mint Yamapapa vagy Shunsui, legalábbis egy ideig biztos nem, mert ahogy Aizen is mondta, van egy bizonyos pont amin felül egy shinigami nem tud fejlődni. Gondolom ez a pont mindenkinél máskor van, és ahogy látom Shunsuinál ez a pont kb olyan messze van mint egy maszkban harcoló Shinjinél. Legalábbis nagyon úgy tűnik, hogy egálabbul veszi fel a harcos Starrkal mint a két vizard.