Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

blackronin

#5370
"blackronin, megszegve ígéretét, mégis az elmúlt 5 hét fejezeteinek elolvasása mellett dönt...
Kíváncsi arra, hogy mit veszített...
Talán lehet, hogy súlyos hibát követett el, amikor a 375-ös fejezettel abbahagyta a manga olvasását!?
Hamarosan megtudjuk..."

"blackronin olvas"

"Nagy csönd"

"blackronin reakciója:
"

"Ezek után blackronin megpróbálja kitörölni az emlékezetéből az elmúlt 10 percet, s
néhány One Piece fejezet elolvasásával megpróbálja magát újra emberi szintre visszahozni..."

Zen

Hölgyek-Urak, blackronin! *tapsvihar* köszönjük köszönjük, itt leszünk egész héten.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bicskei

visszatérve a blícs mangához ;)

sztem ugyis az következik h Icsi meg tud egy két dolgot a sötét múltról(apuci,urahara?,stb?) és ő lesz akit meg kell menteni...
magyarán nem tarton kizártnak egy emos Ichigót csinálni aki mint főgonsz harcol az SS ellen.
Ultras liberi

LuckyDingo

De amúgy tényleg... mekkora lol.. Ichit visszaküldik, hogy védje meg Karakura townt.. ami igazából fake.. de mindegy. És mindezt úgy, hogy a legnagyobb power boostja most lett semmissé /maszk/. Bátor vállalkozás XD

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2009-10-28, 00:09:13
De amúgy tényleg... mekkora lol.. Ichit visszaküldik, hogy védje meg Karakura townt.. ami igazából fake.. de mindegy. És mindezt úgy, hogy a legnagyobb power boostja most lett semmissé /maszk/. Bátor vállalkozás XD

Valami nagyon rosszul fog elsülni....

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2009-10-28, 01:20:06
Quote from: LuckyDingo on 2009-10-28, 00:09:13
De amúgy tényleg... mekkora lol.. Ichit visszaküldik, hogy védje meg Karakura townt.. ami igazából fake.. de mindegy. És mindezt úgy, hogy a legnagyobb power boostja most lett semmissé /maszk/. Bátor vállalkozás XD

Valami nagyon rosszul fog elsülni....
Elcsesződik Mayuri gépe és FKT-be menet Ichigo fuzionál Unohanával... ezálltal ő lesz az "ultimate tranny fighter", aki minden belső hollownál erősebb.. XD

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2009-10-28, 09:59:15
Elcsesződik Mayuri gépe és FKT-be menet Ichigo fuzionál Unohanával... ezálltal ő lesz az "ultimate tranny fighter", aki minden belső hollownál erősebb.. XD

Nem FKT-ben kerülnek hanem mondjuk Hell-be.

You heard it here first.

Chronus

FUCK YEAH old-school-Bleach cover. :lol: :lol: :lol:

[spoiler][/spoiler]


Egyébb lol jelenetek:
[spoiler]



[/spoiler]

Member

Mindezt úgy, hogy Yami ott őrjöng mellettük?

Chronus

Quote from: Member on 2009-10-29, 16:49:03
Mindezt úgy, hogy Yami ott őrjöng mellettük?

Zaraki szólózza. :lol:

[spoiler]
[/spoiler]

Member

Eddig tényleg fingom sincs, ő mitől is lett 0-s. Nem lepődnék meg, ha csak önjelölt volna.

Chronus

Quote from: Member on 2009-10-29, 17:03:23
Eddig tényleg fingom sincs, ő mitől is lett 0-s. Nem lepődnék meg, ha csak önjelölt volna.

Szerintem csak azért 10-0 mert attól függ a released ereje, hogy mennyi eszik, alszik, etc...
Más szóval az ereje potenciálisan 10 és 0 közt lehet. Szal Aizen odadobta neki mindkét számot. Puff.

Az eddig látottak alapján még Ulq-szinjét se üti meg.
Csak nagy darab. Ennyi.

Junchi

Yammyt szólózzák egy shikaival...? AHAHAHAHAHAHAHAHAHALAME! Lol, hol volt ez nullás? 10. Max csak szeretett volna nullás lenni.

Member

Én titkon reméltem, hogy előjön Grimmjow és ő öli meg.


NLZ

Ha már szar a sztori, dobjuk meg némi gaggal. Ragyogó. Nesze neked powerup. :D
[reserved]

Member

Ichigo szerint Yammi erős. Nem semmi ezt Ulqi után kijelenteni. :lol:

NLZ

Miért? Kb abból annyit látott, hogy Ulqu hülyére pwnolta őt, aztán elsötétült a világ. Mire újra észhez tért Ulqu már porladt is el, és nem tudott már mást csinálni, csak sírni, hogy "ÉN NEM ÍGY AKARTAM NYERNIIIIII!!!  :bruhuhu:"
::)
[reserved]

Dub-zero

Quote from: Member on 2009-10-29, 17:21:02
Én titkon reméltem, hogy előjön Grimmjow és ő öli meg.

ha mindezt kamikaze-val tette volna, nekem is tetszett volna
"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"

Member

Azt hiszem, Bagira elszégyelné magát egy öngyilkos párduc láttán. :)

SaiyaGin

Quote from: blackronin on 2009-10-27, 21:08:47
"blackronin, megszegve ígéretét, mégis az elmúlt 5 hét fejezeteinek elolvasása mellett dönt...
Kíváncsi arra, hogy mit veszített...
Talán lehet, hogy súlyos hibát követett el, amikor a 375-ös fejezettel abbahagyta a manga olvasását!?
Hamarosan megtudjuk..."

"blackronin olvas"

"Nagy csönd"

"blackronin reakciója:
[/img]"

"Ezek után blackronin megpróbálja kitörölni az emlékezetéből az elmúlt 10 percet, s
néhány One Piece fejezet elolvasásával megpróbálja magát újra emberi szintre visszahozni..."

A Bleach-csel való foglalkozás helyett nézz inkább DB Kai-t. :D

LuckyDingo

Quote from: SaiyaGin on 2009-10-30, 09:02:51
Quote from: blackronin on 2009-10-27, 21:08:47
"blackronin, megszegve ígéretét, mégis az elmúlt 5 hét fejezeteinek elolvasása mellett dönt...
Kíváncsi arra, hogy mit veszített...
Talán lehet, hogy súlyos hibát követett el, amikor a 375-ös fejezettel abbahagyta a manga olvasását!?
Hamarosan megtudjuk..."

"blackronin olvas"

"Nagy csönd"

"blackronin reakciója:
[/img]"

"Ezek után blackronin megpróbálja kitörölni az emlékezetéből az elmúlt 10 percet, s
néhány One Piece fejezet elolvasásával megpróbálja magát újra emberi szintre visszahozni..."

A Bleach-csel való foglalkozás helyett nézz inkább DB Kai-t. :D
Miért? Az se jobb XDD

blackronin

#5392
Quote from: SaiyaGin on 2009-10-30, 09:02:51
A Bleach-csel való foglalkozás helyett nézz inkább DB Kai-t. :D
Azt nem fogom nézni, de ezzel végleg (120%) kész a Bleach számomra.

Elolvastam az elmúlt 5 fejezetet (na jó még hozzávettem a hetit is) 10 perc alatt (titkon reménykedtem hogy újra jó fejezetek lesznek, s csak ÉN hibáztam hogy abbahagytam), de effektíve még a vártnál is rosszabb, ÜBERFOS, ÉRTÉKELHETETLEN SZART kaptam MEGINT.
Végleg feladtam...  :frown:

Viszont azt meg nem tartom korrekt dolognak, ha ezek után is olvasnám és csak azért írnák be ebbe a topicba, hogy fikázzam az adott chaptert... Akkor inkább abbahagyom.

Még a következőt leírom (csak hogy lássátok, hogy Kubo effektíve megint milyen szinten hülyére vesz), mintegy utolsó kritikaként és kész.

Mit vártak a rajongók, mit adott Kubo:
[spoiler]1. Kenpachi vs Nnoitra:
Rajongók: zaraki shikai, bankai, stb.  ->    Kubo: kendo     :lame:

2. Ulqi vs Ichigo harc (round 2)
Rajongók: Ichigo új tech-el győz VAGY Ulqi győz, nem Ichigo veri le végül  ->  Kubo: "I don't want to win like this!!!!" remélem, hogy nem kell részleteznem...   ^^"

3. Orihime jellemfejlődés:
Rajongók: Ulqi harc alatt, Orihime végre a sarkára áll.  -> Kubo: nulla   :lame:

4. FKT arc:
Rajongók: Espada-k győznek, alázzák az SS-t, shingamik halnak meg, stb.  -> Kubo: semmi. Egy fejezet erejéig hülyére vett minket, hogy lesz valami, de hamar visszarántott minket a valóságba. :lame:

5. Vizard:
Rajongók: csak a Vizard-ok tudják majd legyőzni az Espada-kat. Király harcok
-> Kubo: Hachi-n kívül egy Vizard se győzött le senkit, szar harcok  :lame:

6. Starrk, Barragan és Halibel harca és a végkifejlet:
Rajongók: valami eredeti  -> Kubo: lásd a mangát, röhejes az egész!  :lame:

7. Aizen és társai:
Rajongók: győzni fognak, lesz valami terv   -> Kubo: nincs terv, ugyanott vagyunk mint az SS arc végén. Szánalmas.  :lame:

8. Renji, Chad és Rukia vs Yammy
Rajongók: mutatnak egy jó harcot   -> Kubo: semmi.  :lame:

9. Yammy vs Unohana:
Rajongók: legyen! Mutassa meg Unohana, hogy mit tud!  -> Kubo: semmi.  :lame:

10. Ichigo vs Yammy:
Rajongók: Ichigo jellemfejlődés.  -> Kubo: semmi.  :lame:

11. Yammy-t győzze le valaki más, ne Ichigo:
Rajongók: Unohana vagy Chad, vagy akárki harcoljon, ne az ezersoron már ismert karakterek.
-> Kubo: Bya és Kenpachi megjelenik.  :lame:

12. Rukia visszaemlékezése:
Kubo olyan élményeket adott Rukia-nak, amik meg se történtek vele...  :lul:
Tudom, hogy a fejezetben az volt, hogy: "That's what I have been told."
De mégis ki mondta el neki?  :confused: Urahara? Byakuya? Olyan személy nincs a Bleach-ben, aki az ÖSSZES maszkváltozásnál ott lett volna!
Ez még így szánalmasabb!   :lame:

Folytassam?  ^^"
[/spoiler]

Összegzés: biztosan lesznek még élvezhető és izgalmas fejezetek / arcok a Bleach mangában (pl. Turn Back The Pendulum 2, Isshin arc, stb.), de én már annyit vártam, s állandóan csak csalódnom kellett... Érdekelt volna Urahara, Aizen, Gin, Shinji, Rose, Love, Yoruichi, Tessai és Isshin bankai és Chad további átváltozásai, erősebb hollow-k / Hell harcosok vagy akármik érkezése, meg több szereplő háttértörténete, de hát ez van!

Member

Ami nekem komoly szívfájdalmam:
-Nem volt espada vs. espada harc. Egy darab nem. Pedig ilyenben nem tudtuk volna előre (kivétel, ha Grimmjow-ról van szó ::)), hogy ki fog nyerni.
-A másik, hogy Stark és Harribel meghaltak, igencsak röhejesen. Valahogy azt tudtam volna elképzelni, hogy ők ketten és Grimm beállnak Aizen ellen, érdekesebb lett volna, mint a szokásos karikat bámulni ismét.
Meg persze jópár a fent felsoroltakból. De én nem fogom dobni, minden péntek reggel áll a péló, és menni kell le a gépterembe szocjog II. után. :haha:

LuckyDingo

Kedves blackronin.. ezennel felkérlek, hogy ne fikázd tovább szeretett mangakánk, übertrollKubo-sensei művészeti alkotását.

Amit eddig felsoroltál azt csak a rajongók akarták.. ha annyira akarják, írják meg, rajzolják meg és adják ki..

Kubo Tite SENSEI tudja mit csinál, és nagyon jól csinálja.. nem hallgat az együgyű rajongóseregre, hanem a saját elképzelései szerint halad a komplex, stabil sztorijával. És te... óó igen.. te miattad trollkodik mindig.. mert a rajongóknak elvárásaik vannak.. amik nem lehetnének... El kéne fogadni azt, amit a mangaka kiad és nem azt mondani, hogy mi lett volna ha.. meg hogy jobb lett volna így meg úgy. Ez nem így működik. Van, ahogy van és kész. Lehet szeretni, meg utálni. Te az utóbbit választottad.

És akkor amiket télleg gondolok a dologról /még mindig/: ha nem veszed komolyan, akkor még mindig egy egész jó kis 3-5 perces elfoglaltság péntek reggel :D

Chronus



/thread




Utóbbi idők egyik legjobb fejezete volt szvsz. Kellett már ez a kis poén. Túl sok volt a grimdark túl nagy adagokban. Már kezdték az emberek elfelejteni, hogy Bleach action-comedy.

Junchi

>blackronin

Javíts ki, ha tévedek, de én úgy vettem észre, TE szerinted azért szar ez a manga, mert nem úgy történtek/történnek benne a dolgok, ahogy szeretted (és a rajongók = többség. Yeey, többség szerették) volna... Hidd el, én is számtalanszor elképzeltem már, hogy mi lett volna jó folytatásnak, hogyan lehetett volna továbbhaladni és 10-ből 9-szer nem az történt, amit gondoltam, sőt, annak pont, hogy gyökeres ellentéte következett végül be. DE ennek ellenére sem prüszköltem, ugyanis a Bleach még mindig nem egy globál doujinshi, amin x-ezer ember ügyködik hetente, hanem egy manga egy szem alkotó tollából.

Nah, ettől függetlenül én is húztam a számat már épp elég hülyeségen (Harry/Stark halál, Unga!eper vs Emoboy harc vége, etc.), de sosem azért tettem, mert "OMG, nem úgy történtek a dolgok, ahogy elképzeltem, BWAAAAH", hanem azért, mert egyszerűen tényleg ilyen retardált/semmitérő jelenetek voltak ezek. Soifon bankaia vagy Ulquiorra resurrecciónja sem azért nem tetszik sok embernek, mert nincs bennük ötlet, vagy gagyik (jó, rálehet fogni, mint akármi másra az életben), hanem mert egyszerűen mást vártak az olvasók és egyszerűen képtelenek elvonatkoztatni a saját kis forgatókönyvüktől.

Szal azt akartam ezzel csak mondani, hogy azért nem ártana, ha képesek lennénk néha-néha elvonatkoztatni a toronymagas elvárásainktól.

Amúgymeg jah: Szeritnem is jó ch volt, bár azért remélem, hogy Yammyt ennyivel nem intézik el...

Lol, most látom csak, hogy LuckyDingo már leírt előttem mindent... ^^"

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2009-10-30, 12:49:51
Lol, most látom csak, hogy LuckyDingo már leírt előttem mindent... ^^"
off: Semmi gond a redundancia ilyen szinten még hasznos is lehet XD /off

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2009-10-30, 10:54:42
És akkor amiket télleg gondolok a dologról /még mindig/: ha nem veszed komolyan, akkor még mindig egy egész jó kis 3-5 perces elfoglaltság péntek reggel :D
Van 1-2 (web)comic amit kb emiatt olvasok. 10 mp nem sok, de addig se unatkozom. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#5399
Kénytelen vagyok beírni (újra), mert kb. mindenki félreértett engem...  ^^"

1. "Mit vártak a rajongók, mit adott Kubo" részre kb. mindenki ezt gondolta: "Ez akarta volna blackronin. Az ő magánügye."
Nem erről van szó.
Írhattam volna azt is, hogy "Mit vártunk tőle (a régebbi színvonal alapján) és mi lett belőle végül"
Tehát ne ezen a "rajongó szerint hogy történne" dolgon lovagoljatok.
Aki azt mondja, hogy a régebbi színvonal és a mostani színvonal között nincs különbség az HAZUDIK. Mindenki tudja, hogy milyen volt régen, s milyen most.
Csak sajnos azóta a mi igényszintünk ment a béka segge alá, mert már annak is örülünk, hogy Kubo "SENSEI" hajlandó hétről hétre 19 oldalt összekínlódni... Bocsánat, de ez nem érdem.

2. Azzal én is egyetértek, hogy péntek reggel 3-5 perces elfoglaltságnak nem rossz.
Így kb. egy szinten van egy webcomic-kal... De akkor ne kezeljük már ŐNAGYSÁGÁT, s a művét, a többi mangakával egy szinten! (mindenki azt a mangakát gondolja ide, akit akar)

3. Nincsennek toronymagas elvárások, s pont ez a gond.
Senki nem ment oda Kubo-hoz, hogy akkor mi ezt és ezt akarjuk.
Szerintem nem is olvassa el a rajongói oldalakat, direkt azért, hogy ne kelljen a kritikák miatt aggódni.
Mi már megelégszünk annyival, amit Kubo elénk dob...
Elvégre változtatni nem tudunk semmin.

4.
Quote from: LuckyDingo on 2009-10-30, 10:54:42
Kubo Tite SENSEI tudja mit csinál, és nagyon jól csinálja..
Kubo Sensei valóban jól csinálja azt, amit csinál...
Sok pénzt keres vele, s a rajongók imádják, tök mindegy, hogy mit ad ki a kezéből.
Tudom, hogy ez az egész manga-anime dolog már egy nagy business, de lehet ezt máshogy is csinálni.