Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: Selmo on 2015-04-17, 00:07:11
R7 260X vagy GTX 750 Ti?

GTX. Kis tuninggal befogja a  R7 265-t is, plusz jóval kevesebbet is fogyaszt.

Cobra

750Ti vagy 270 ami összehasonlítható. Ősszel már nagyon remélem jön ki valami új AMD kártya, mert már GPU fronton is kezdenek lemaradni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

A 270 túl sokat fogyaszt. De ahogy nézem, mindenből most jön ki új, lehet várok vele nyárig akkor.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Annyira nem vészes, +50W a 7770-hez képest. Most 240W a max fogyasztásom FX6300-al és egy Asus 270-essel, ami gyárilag tuningolt valamennyire.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


frozenstein

Úgy néz ki a fórum elérhető a melóhelyről (most először próbáltam).
Firefox-ra érdemes NoScript-et fölrakni? Eddig csak AdBlock-ot használtam, most töltöttem le hozzá egy popup blocker kiegészítőt.
Épp noscript faq-ot olvasgatom munka helyett közben. Úgy látszik gyakran használt oldalakat majd egyenként kell whitelist-elni.
Valaki használja, vélemények?

Fazék

Quote from: frozenstein on 2015-08-04, 11:00:59
Úgy néz ki a fórum elérhető a melóhelyről (most először próbáltam).
Firefox-ra érdemes NoScript-et fölrakni? Eddig csak AdBlock-ot használtam, most töltöttem le hozzá egy popup blocker kiegészítőt.
Épp noscript faq-ot olvasgatom munka helyett közben. Úgy látszik gyakran használt oldalakat majd egyenként kell whitelist-elni.
Valaki használja, vélemények?
használok noscript-et, de csak akkor, amikor kevésbé megbízható oldalak irányába nézelődök (meghatározhatatlan témájúak ezek. teljes mértékben. nem lehet összefoglalni egy szóban. véletlenül se.)
szóval frankón működik. kicsit macerás a kivételek kezelése, de munkahelyi gép védelmére nem árthat.

Selmo

Évek óta használom. A whitelist tényleg aprólékos az elején, meg új oldalaknál gyakran kell átmeneti engedélyeket adni, de egy viszonylag fix kört használva munkahelyen, biztosan nem futsz bele semmibe.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Szintén zenész már évek óta, megszokható a whitelist. Azt a néhány tucat oldalt, amit rendszeresen használt, picit macerás engedélyezni az elején, de onnantól kezdve már áldás, hogy nem indul be minden szar az ismeretlen helyeken.
Az szükségtelen domaineket, mint pl doubleclick.net, quantserve.com vagy google-analytics.com pedig berakható Untrusted listára, így nem zavarnak több vizet.

Ha nem tudod eldönteni, hogy mit is takar egy aldomain, akkor középső gombbal klikkelj és előjön egy lista néhány weboldallal, amik segítenek értékelni a kérdéses domaint.
A WOT Scorecard nekem bőven elég szokott lenni, a kommentekhez minden népszerű oldalról leírják, hogy micsoda is.
[reserved]

frozenstein

Végülis otthoni gépről volt szó. Munkahelyen rendszergazdai engedély kell program telepítéshez, valahogy fél/egy éve vált installálhatóvá a chrome a belső hálózatról, azelőtt IE-vel sz*ptunk. Szerencsére addon-okra nincs ilyen korlátozás, így odabent chrome+adblock-ot használok, ha kell valamire böngésző.

NoScript-et ma fel raktam, és eddig semmi gond vele. Kicsit macerás, de így, hogy utánaolvastam, szerintem gyors és felhasználóbarát a whitelist kezelés. A legtöbb oldal betöltődik letiltott script-ekkel is, csak aztán néztem, hogy néhány funkció nem működik :smile:.

Ami idegesít, hogy a FF-t magyarul használom, de a NoScript-nek angolul néztem utána, és most zavar, hogy van belőle magyar verzió. Majd megszokom :3x3:. Vagy átlehet valahogy állítani csak az addon nyelvét?

kikuchiyo

Nálunk a $cégben bizonyos gépeken kötelező használni. Meg lehet szokni, pár dolog nem vagy csak nehézkesen működik (de azokat meg úgysem onnan nézegetem).

Failure is the default option

Flaser

Tipikus visszatérő kérdés gyakorló rendszergazdák felé: Kishúgom laptopot szeretne venni. Milyet érdemes ami strapabíró?

-Nehezítés: 13'-os kisebb modellt szeretne
-Teljesítmény nem nagyon kell, játék nem prioritás
-Lehessen rajta filmet is nézni
-Zenét akar majd keverni, ehhez küldő hangkártya kell (USB-s vagy PCMCIA)

...eddig a Dell és Lenovo modellekkel szemezet, s egy 3 éves garancia jól jönne.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: Flaser on 2015-08-05, 23:47:27
Tipikus visszatérő kérdés gyakorló rendszergazdák felé: Kishúgom laptopot szeretne venni. Milyet érdemes ami strapabíró?

-Nehezítés: 13'-os kisebb modellt szeretne
-Teljesítmény nem nagyon kell, játék nem prioritás
-Lehessen rajta filmet is nézni
-Zenét akar majd keverni, ehhez küldő hangkártya kell (USB-s vagy PCMCIA)

...eddig a Dell és Lenovo modellekkel szemezet, s egy 3 éves garancia jól jönne.
árat nem írtál, szóval:

ha van lé dögivel, és egy frankó, megbízható gép kell 3 év garival: http://www.laptop.hu/dell-vostro-3360-31-coffee-i3-lx
notebookcheck review

ha van lé, de frankó dolog lenne az érintőképernyősdi és 2 év gari: http://www.laptop.hu/lenovo-yoga-2-13-orange-59-439731-w8-1-ulb
notebookcheck review

ha nincs lé, csak működjön, és éppen megfeleljen az előírásoknak és 2 év gari: http://www.laptop.hu/lenovo-m30-70-brown-59-432403-fd-2y
notebookcheck review

illetve fujitsu-t se hagyjuk ki (2év): http://www.laptop.hu/fujitsu-lifebook-uh552-silver-noos-dbt-2y
notebookcheck review

Flaser

Köszi a választ, már a 200k is jobb mint amire számítottam, mert én úgy emlékeztem, hogy a strapabíró üzleti modellek itt kezdődnek.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: Flaser on 2015-08-06, 17:46:26
Köszi a választ, már a 200k is jobb mint amire számítottam, mert én úgy emlékeztem, hogy a strapabíró üzleti modellek itt kezdődnek.
gyorsan ránéztem az értékelésre, és ez egy szép pozitívum sztem még a DELL mellé:

QuoteAside from the memory banks, we also found the Wi-Fi card and, interestingly, a free mini PCIe/mSata slot was available. If the user selected to have a UMTS module installed for WWAN, the module would have been located here. Otherwise, the slot can be used for a small mSATA SSD.

HDD cseréhez sajnos eléggé szét kéne szedni a gépet, de ez meg csak simán a szervíznyílásnál upgrade-elhető.

Theon

#5355
Sziasztok!

Ha valakit esetleg érdekel egy Oneplus 2 invite, akkor dobjon egy privát üzenetet!  ;) Elkelt.
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

Megmurdel

Quote from: Theon on 2015-09-27, 01:32:52
Sziasztok!

Ha valakit esetleg érdekel egy Oneplus 2 invite, akkor dobjon egy privát üzenetet!  ;) Elkelt.
damn, erről nem kicsit maradtam le :D

Ha lesz esetleg még a jövőben szólj plz

kikuchiyo

Céges gépnek egy Thinkpad X1 Carbont kaptam (megnéztem az árát és nyeltem egyet), bent ugyan rákötött egérrel-billentyűzettel használom, de most hazahoztam.

Eddig előítélettel viseltettem a szigetes billentyűzetekkel szemben, főleg a régi Thinkpadek billentyűzetei után azt hittem, hogy szörnyű lesz. De kellemesen csalódtam: nemhogy szinte semmi fennakadást, zavart nem okoz (a jobbra fentre bepréselt szerencsétlen home-insert-delete csoporton kívül), de egészen kényelmes, kézreálló.

Maga a gép is tetszik, nagyon könnyű, szinte hangtalan, nem is igazán melegszik.

Ellenben a Fedora 22, Gnome 3-mal, amit mondtak, hogy tegyek rá, egy fostos bughalom.
Failure is the default option

.Attila

Fedora 22-t akkor töröltem a túróba, amikor a X ablakrendszert groupinstall-ban nem volt hajlandó telepíteni. Akkor épp nem volt türelmem.

frozenstein

Most ezzel a Comodo IceDragon Browser-rel szemezgetek. Esetleg valaki használta már?

frozenstein

Quote from: frozenstein on 2016-05-13, 20:53:41
Most ezzel a Comodo IceDragon Browser-rel szemezgetek. Esetleg valaki használta már?
Kipróbáltam: Az tök jó, hogy teljesen kompatibilis firefox-szal (sync, kiegészítők, amit csak akarsz), de a beharangozott gyorsaság nincs ám meg, mondjuk nem is igazán számítottam rá egy mai gépen. Így bizony maradok inkább az FF-nél.

SaiyaGin

Betettem egy műsoros dvd-t a számítógépembe, hogy belenézzek. A Windows Media Playes fel sem ismeri, a Media Player Classic pedig azt írta ki rá, hogy Invalid Disc Region, végül a VLC lejátszotta.
[spoiler]Az érintett lemez egy eredeti magyar FMP Fumoffu dvd.  :gyagya:[/spoiler]

Flaser

...a DVD meghajtódon meg más (nem EU) régió volt beállítva.

Works as intended.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

Quote from: Flaser on 2016-06-04, 09:26:57
...a DVD meghajtódon meg más (nem EU) régió volt beállítva.

Works as intended.

Ez lehetséges, elég ritkán használom, előfordulhat, hogy hónapokkal ezelőtt átállítottam, és úgy maradt.

Darkstar

Kinek mi a véleménye az új amerikai okosságról, miszerint az ISP-k értékesíthetik a böngészési előzményeidet? Tudom, hogy még nem emelkedett törvényi erőre, de át fog menni kongresszuson, az a szerencsétlen hülye meg úgyis aláírja, szóval kezelhetjük nyugodtan tényként.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

#5365
Már át is ment, nem?

De jah, durva.

Vannak ilyen próbálkozások, kiváncsi vagyok, mikor fogják lelőni:
https://searchinternethistory.com/
[reserved]

Selmo

Kíváncsi vagyok akkor mit szólnak majd, mikor eléjük teszik, hogy az elmúlt hónapban kivel, mit, hol, mennyit, mint azt ígérték. Majd talán akkor rájönnek, mit is szavaztak meg.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Egy amerikai törvény mennyiben fog minket érinteni? Az EU-ban azért szigorúbban kezelik a személyes adatok védelmét, nézzük csak a kötelező cookie-figyelmeztetéseket.

NLZ

Hacsak nem lesz valami jelentős változás az EU-ban, az továbbra is próbála majd védeni a személyes adatokat.
De mondjuk UK-ban tuti kilobbizzák így, hogy kilép.
[reserved]

kikuchiyo

Az UK-ról meg az adatvédelemről annyit, hogy épp most akarják kinyírni a WhatsAppot, vagy legalábbis kormányzati backdoort kényszeríteni bele, merthogy a végpontok közti titkosítással "rejtekhelyet biztosít a terroristáknak" és hogy ez megengedhetetlen.
Failure is the default option