Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

A régebbi processzorokra szánt verzióval recompile, majd postprocessing
nélkül, vagy ez is kevés?

Kuroi Tenshi

I lol'd:

http://www.strategypage.com/htmw/htsurf/articles/20070305.aspx

"Windows for Warships, the Operating System
March 5, 2007: The British Royal Navy has adopted a specialized version of Microsoft Windows 2000 ("Windows for Warships") for its new Type 45 destroyers."

Hát nem is tudom, hogy hol kezdjem :D
Error 404: Missile defense system not found. Please restart your boat.
Blue Sea of Death
Next? Windows for Battletoads.


:lul: :muhahah:
ez kellett négy óra alvás után, hogy felébresszen :D

kikuchiyo

 :haha:

Emlékszünk arra az esetre, amikor az amerikaiak 97-ben kipróbálták, hogy átállnak Windows NT-re a fedélzeti számítógépeken... jól le is fagyott az egész rendszer. Be kellett vontatni a hajót. :)

Failure is the default option

.Attila

Nah, elvittem anyámat oda, ahol csak a hülyék vásárolnak. Szavazata egyértelmű: LCD.

kikuchiyo

Na és nem sokkal drágább? Egy 72-80 centis CRT TV-t 100k körül kapsz, LCD-ben ugyanakkorát csak kétszer annyiért.
Persze ti tudjátok.
Failure is the default option

.Attila

#455
A 72 centis TV 100k, a 82 centis 150k. 82 centis LCD 150k a Media Marktban! (Thomson)

szerk: elnézést, az árak nem stimmeltek. A probléma alapvetően fizikai: a 82 centis CRT sehogysem fér be (81, max 82-83 centi széles helyünk van, a 82 centis CRT-k pedig min. 86 centisek, de inkább 90cm-esek).
És hát az LCD-k képe sokkal jobb volt, mint a CRT-ké. Sokkal jobb színek, és a kontraszttal sem volt semmi probléma.

sirtomi

Quote from: .Attila on 2007-03-07, 15:02:38
A 72 centis TV 100k, a 82 centis 150k. 82 centis LCD 150k a Media Marktban! (Thomson)
De ez a Thomson nem HD ready, ugye? Ha igen akkor én is veszek párat! :D

.Attila

#457
Quote from: sirtomi on 2007-03-07, 15:06:47
Quote from: .Attila on 2007-03-07, 15:02:38
A 72 centis TV 100k, a 82 centis 150k. 82 centis LCD 150k a Media Marktban! (Thomson)
De ez a Thomson nem HD ready, ugye? Ha igen akkor én is veszek párat! :D

Ez kerül 150k Ft-ba:
http://tv.thomson-europe.com/en/Products/Thomson/32LM051B6
HD Ready.

Fazék

Quote from: .Attila on 2007-03-07, 15:02:38És hát az LCD-k képe sokkal jobb volt, mint a CRT-ké. Sokkal jobb színek, és a kontraszttal sem volt semmi probléma.
én erre csak azt tudom mondani, hogy akkor nagyon rosszul voltak beállítva az üzletben a CRT TV-k ;) (üzleti fogás pörhepsz?)

viszont, amit 150-ért belink-eltél mustbuy kategóriának tűnik, de azért egy kicsit gyanús :)

.Attila

Volt egy olyan érzésem, hogy a beállítások lehetnek bűnösek, ezért elkezdtem állítgatni egy Samsung CRT beállításait. Mivel alapvetően a kontraszt és a színtelítettség dob a képen, ezeket állítgattam, a kontrasztot 50-ről 70-re, a színtelítettséget 40-ről 60-ra vagy 65-re. Még így is kevésbé szép képet adott az LCD-nél, nem csak szerintem, hanem a laikus anyám szerint is.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-03-07, 19:52:04
Volt egy olyan érzésem, hogy a beállítások lehetnek bűnösek, ezért elkezdtem állítgatni egy Samsung CRT beállításait. Mivel alapvetően a kontraszt és a színtelítettség dob a képen, ezeket állítgattam, a kontrasztot 50-ről 70-re, a színtelítettséget 40-ről 60-ra vagy 65-re. Még így is kevésbé szép képet adott az LCD-nél, nem csak szerintem, hanem a laikus anyám szerint is.
Nem feltétlenül arról van szó hogy elállították őket (egyébként egy CRT-t el lehet úgy állítani a belsejében lévő szabályzó potméterekkel hogy a menüből a büdös életben nem téríted magához), lehet hogy mondjuk szimplán rosszabb minőségű jelforrásra (gagyibb DVD-lejátszó pl.) voltak kötve, vagy az LCD-k digitális forrásból kapták a jelet aminek nem árt ha 100 TV-re van szétosztva az egy szem szerencsétlen adatkábel, míg egy analóg elosztó rontja a képet.
De még az is lehet hogy ennyire gagyik a mai consumer CRT TV-k, nem tudom, de hogy egy PC-re köthető felső-középkategóriás CRT megeszi reggelire még akár az Eizo csúcskategóriás TFT-it az tuti, szóval nem a CRT-technológiával van a gond.

Rage

Quote from: Zsiga on 2007-03-08, 16:57:08
de hogy egy PC-re köthető felső-középkategóriás CRT megeszi reggelire még akár az Eizo csúcskategóriás TFT-it az tuti, szóval nem a CRT-technológiával van a gond.
Az biztos, főleg a 10 (vagy 12) bit / channel színmélységű, az NTSC színtartomány 100+%-át lefedő Eizo-kat. :haha: Nem tudom, mit takar nálad a "megeszi reggelire" kifejezés, de majd nézz meg egymás mellett egy "felső-középkategóriás" CRT-t és egy Eizo TFT-t (been there, done that, még mielőtt rossz következtetéseket vonnátok le :D), és gondold át újra a dolgot.
痛みを感じる方向に、出口がある!

sirtomi

Quote from: Rage on 2007-03-08, 17:04:05
Quote from: Zsiga on 2007-03-08, 16:57:08
de hogy egy PC-re köthető felső-középkategóriás CRT megeszi reggelire még akár az Eizo csúcskategóriás TFT-it az tuti, szóval nem a CRT-technológiával van a gond.
Az biztos, főleg a 10 (vagy 12) bit / channel színmélységű, az NTSC színtartomány 100+%-át lefedő Eizo-kat. :haha: Nem tudom, mit takar nálad a "megeszi reggelire" kifejezés, de majd nézz meg egymás mellett egy "felső-középkategóriás" CRT-t és egy Eizo TFT-t (been there, done that, még mielőtt rossz következtetéseket vonnátok le :D), és gondold át újra a dolgot.
Pedig igaza van Zsigának. CRT sokáig talpon lesz még.

kikuchiyo

Az lehet, hogy a csúcskategóriás CRT-k még mindig jobbak, mint a csúcskategóriás TFT-k... de Zsiga példájában a "megeszi reggelire" reláció inkább fordítva van. Nekem is volt szerencsém látni egymás mellett egy régebbi G3-as eMac-et (az egyébként nem rossz 20" képcsövével) és egy 400kFt-os 24" EIZO TFT-t - és elég szomorú voltam, hogy nem az utóbbi jutott nekem.

Jut eszembe, ha valakinek lenne feleslegbe egy ilyen EIZO-ja (végül is olyan böszme nagy, biztos jobban éreznétek magatokat nélküle), én szívesen elfogadnám. :)
Failure is the default option

Zsiga

Láttam egymás mellett ezt az Eizo-t, egy felsőkategóriás de nem csúcsmodell LaCie CRT-t (meg nem mondom melyik volt pontosan...), meg 24-es ACD-t. Egyértelműen jobb a CRT színreprodukciója, ha nagy árnyalatterjedelmű fényképpel kell dolgozni színhelyesen akkor nem lehet kiváltani LCD-vel. (Gyanítom hogy soha életetekben nem láttatok még valódi 16 bites képet (egy felsőkategóriás profi DSLR fényképezőgép kis marketinggel kozmetikázva 12bit körüli színmélységet tud...), így nem lep meg hogy azt mondjátok hogy jó az LCD. Gyárilag üveghangig húzott színtelítettséggel meg kontraszttal meg a laikusnak nyilván jobban tetszik, csak ezt jobb helyeken csalásnak hívják... ;)) Az ACD meg a többi kommerszebb TFT-monitor meg aztán főleg gyalázatos, sRGB-nél többet nem tudnak kiizzadni magukból.
Mondjuk az is tény, hogy ha egy ilyen átlag kommersz LCD képminőségét 100%-nak vesszük, akkor egy jó CRT kb. 500%, az említett Eizo meg 400, de a lényeg hogy van észrevehető különbség.


.Attila

A legtöbb dolog nem támogatja a sRGB-nél jobb színtereket, nem csak a monitorok nem. Kezdve a böngészőktől.
A nagy árnyalatterjedelem meg hol tűnik fel neked? Leszámítva néhány virág színét, ahol egyértelmű lehet a színkülönbség, csakhogy igen kicsi része a piacnak, akinek ez kell.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-03-08, 22:11:48
A legtöbb dolog nem támogatja a sRGB-nél jobb színtereket, nem csak a monitorok nem. Kezdve a böngészőktől.
A nagy árnyalatterjedelem meg hol tűnik fel neked? Leszámítva néhány virág színét, ahol egyértelmű lehet a színkülönbség, csakhogy igen kicsi része a piacnak, akinek ez kell.
Itt egy régi de érdekes cikk a témában: http://www.luminous-landscape.com/tutorials/bit-depth.shtml

Rage

#468
Szerintem maradjunk annyiban, hogy átlagos felhasználásra tökéletesen jó az LCD (ráadásul nagyságrendekkel élesebb képet produkál bármilyen CRT-nél, ez szerintem megkérdőjelezhetetlen). Valamint van, akinek a fogyasztás és a méret sem utolsó szempont (láttam már jó 24"-es CRT-t, 1920x1200 volt az ajánlott felbontása, csakhogy ~250W-ot fogyasztott és 40 kg-os tömegével elég masszív asztal szükségeltetik hozzá... :D).
痛みを感じる方向に、出口がある!

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-03-08, 22:03:19
(Gyanítom hogy soha életetekben nem láttatok még valódi 16 bites képet (egy felsőkategóriás profi DSLR fényképezőgép kis marketinggel kozmetikázva 12bit körüli színmélységet tud...), így nem lep meg hogy azt mondjátok hogy jó az LCD. Gyárilag üveghangig húzott színtelítettséggel meg kontraszttal meg a laikusnak nyilván jobban tetszik, csak ezt jobb helyeken csalásnak hívják... ;))

A csillagászatban használt CCD-k tipikusan 16 bites képeket készítenek, igaz, hogy az ezek által lefedett teljes dinamikai tartományt nem nagyon lehet egyszerre megjeleníteni tipikus monitorokon (megaztán nem is a leglátványosabbak, ha sima lineáris skálázást használ az ember.)
Failure is the default option

Selmo

Adjon valaki egy 21"-os TFT-t; marhára fogom szidni a színét, miközben beüzemelem. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Vki tud olyan programot, amivel mp3 fileok ID3 tagjeit lehet szerkeszteni tömegesen? Nincs kedvem a Uriah Heep 238 számát egyenként átírni.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-03-10, 15:52:01
Vki tud olyan programot, amivel mp3 fileok ID3 tagjeit lehet szerkeszteni tömegesen? Nincs kedvem a Uriah Heep 238 számát egyenként átírni.
Tag&Rename vagy Picard.
A T&R kézi szerkesztésre alkalmas inkább, a Picard meg az automatikus zenefelismerésben erős.

.Attila

Automatikus zenefelismerés? Érdekesen hangzik.
Kösz, kipróbálom mindkettőt.

Darkstar

Várható hogy valaha is úgy megcsinálják ezt a nyomorék FF-ot, hogy ilyeneket ne játaszon pár óra futás után (2 megnyitott tabbal...)?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Ennél csak többet fog enni, törődj bele...

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Nálam most éppen 2 ablak, egyikben 6 tab, és 77308 K.
Btw: svchost 74224 K?  :eek:
Nekem majd' az egész annyi, mint a képen nálad az a kettő (jelenleg
211MB, de még tudok rajta szabni-varrni...)

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-12, 21:21:29
Btw: svchost 74224 K?  :eek:
Ha be van állítva az autoupdate akkor ő lesz az ha nem, akkor gyanús.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Valószínűleg az az. Bár itt a fene se tudja. Egyébként most háttérzenével, torrenttel, böngészéssel, képnézegetéssel, Dreamscene-el és a feature-ök 90%ának bekapcsolásával 825 mega. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん