Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Selmo

Hová éri meg jobban 9 centis ventit tenni, a táp alá, hogy segítsen a procihűtőnek, vagy a ház tetejére,  FDD/ODD hűtésre? És nem, nem fogok kettőt venni. :D

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Hátulra a táp alá mindenképp érdemes egy ventillátort rakni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Szvsz ház hátuljába, táp alá. Ha nincs nagyon rosszul kialakítva
a ház szellőzése, akkor a táp plusz ez a venti keresztirányú
áramlást csinál a házban - amely jó esetben a többi komponenst
is hűti.
Ha felülre rakod, akkor a felszálló meleg levegőt könnyebben
lehet kifújni a házból, és a táp előtt megrekedő meleg levegőtől
(feltéve, hogy alul-ventis tápod van) is megszabadulsz; viszont
a leginkább melegedő egységek (proci, vidkari, chipset, ramok)
inkább a táp ventilátora alatt vannak. A FDD és ODD hűtésére
előrerakni szvsz felesleges - az utóbbit is ritkán használja az
ember (én pl inkább img-eket tartok a gépen), az előbbit meg
főleg.

Selmo

Ok, akkor hátra teszem, oda úgyis egyszerűbb csavarozni, mint felülre.
Nálam mondjuk az mp3-ak dvd-n vannak, ez kicsit megdobja pár fokkal a felette lévő winyót. :)

A tökéletesség unalmas.

Draconire

#604
seeds
Ilyet se láttam még...O_o
http://www.mininova.org/tor/678321

Selmo

A CDRW tálcája mostanában nem nyílik ki elsőre, csak 2-3-4. alkalommal. Mit lehet ilyenkor tenni? Szedjem szét és nézzem meg?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-05-01, 22:42:39
A CDRW tálcája mostanában nem nyílik ki elsőre, csak 2-3-4. alkalommal. Mit lehet ilyenkor tenni? Szedjem szét és nézzem meg?
Szoftveresen elsőre kinyílik, vagy úgy is csak 2-3-4. próbálkozásra? Ha úgy működik, akkor a gombbal van a gond és érdemes lehet szétkapni.

Kuroi Tenshi

Kb... sztem ékszíj lazulhatott/nyúlhatott meg; vagy fogaskerék kopott; vagy
beszorult alkatrész. Az elsővel egy régi cd-lejátszónál már találkoztam.

Cobra

Ilyenekért meg kár kínlódni a szétszereléssel, tökéletes úgy se lesz utána, jobban jársz, ha veszel egy új DVD írót (8k-ért már lehet kapni).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Nem a gomb a hibás, hallom, hogy ki akar nyílni, de mintha a tálca megakadna valamiben, megáll, aztán van mikor második alkalommal már kinyílik, van mikor csak később... A DVDRW ott figyel felette, de nem szívesen dobnám ki, ezen még van play gomb, ezen szoktam audió CD-ket hallgatni.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Nekem ékszíjnak tűnik, pont ilyen volt az a kilazult ékszíjas cd-lejátszó
is: nyitó-motor vinnyogot, de a tálca nem mozdult meg.

Selmo

Akkor amikor hazaérek este szétszedem, hátha okosabb leszek.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Újabban szakadozik nálam a net. Pár percenként megszakad, és jó esetben újracsatlakozik. Rossz esetben nem.

Másnál is csinálja ezt (-> matáv suxx), vagy csak nálam (-> ADSL modem suxx)?
Failure is the default option

Cobra

A sebességemelés óta elég sok embernek romlott a net minősége. A kép sajnos nem jön be, szóval arról nem tudok mit megállapítani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-03, 22:14:34
Újabban szakadozik nálam a net. Pár percenként megszakad, és jó esetben újracsatlakozik. Rossz esetben nem.

Másnál is csinálja ezt (-> matáv suxx), vagy csak nálam (-> ADSL modem suxx)?
Nálam működik "rendesen". Ez azt jelenti, hogy már hónapok óta hajnali kettőkor megszakad a net és nem csatlakozik újra magától...

Gregory

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-03, 22:14:34
Újabban szakadozik nálam a net. Pár percenként megszakad, és jó esetben újracsatlakozik. Rossz esetben nem.

Másnál is csinálja ezt (-> matáv suxx), vagy csak nálam (-> ADSL modem suxx)?
Nálam is szakadozott az előbb[--->matáv suxx], de egy reset után müxött... [mondjuk lehet, h a resethez szükséges időtartam alatt javult meg...]

Selmo

Quote from: Cobra on 2007-05-03, 22:18:40
A sebességemelés óta elég sok embernek romlott a net minősége. A kép sajnos nem jön be, szóval arról nem tudok mit megállapítani.
Egy torrent töltési görbe, kb ilyen: \/\/\/\

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-03, 22:14:34
Másnál is csinálja ezt (-> matáv suxx), vagy csak nálam (-> ADSL modem suxx)?
Nálam a haldokló router csinált ilyet, bár nem ennyire durván; most jó, bár az is
igaz, hogy jó ideje nem töltöttem semmit...

Cobra

Most már látom én is a képet, elég furcsa, de lehet akár a tracker hibája is. Pl Datorrentsről nekem még egy torrent se jött átlag 30k-nál gyorsabban, igaz az is viszonylag egyenletesen alacsony volt. Loggerből nem derül ki semmi? Illetve a modem link lámpája is kialszik időközönként?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

SHIT SUXX  :morci: :comp: :uzi: :grrr:
Ez a  :fuk-u: dvd-író a második kétrétegű lemezemet rontja el. Nem bánnám, ha nem 500 ft lenne darabja...
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-04, 22:21:40
SHIT SUXX  :morci: :comp: :uzi: :grrr:
Ez a  :fuk-u: dvd-író a második kétrétegű lemezemet rontja el. Nem bánnám, ha nem 500 ft lenne darabja...
Milyen lemez, milyen program, milyen író (milyen fw, milyen kábelen, milyen vezérlőn)?

kikuchiyo

#621
Pio 111D, Nero 6.x (először a gyári 1.06 fw, aztán a két írás között frissítettem 1.29-re, 80 eres, secondary master, udma 4-en megy).
A lemezre gyanaxom, valami jóféle MediaRange 2,4× DVR+R DL "márka". Fura volt, hogy három kis kör alakú folt volt az írható felületen.

Szerk: Yesss! A harmadikat is elbaszta. Asszem nem próbálkozom többet.
Failure is the default option

Zsiga

Író rendben, legfrissebb firmware szintén, kábelezés OK (bár ha nForce chipsetes lap vezérlőjén van és felraktad az nVidia IDE drivereket akkor az okozhat ilyet), Nero helyett inkább ImgBurn. Lemez odáig jó hogy +R, viszont sajnos DL-ből tényleg csak a márkásat érdemes megvenni (magyarul Verbatim és Ricoh, más nem játszik), filmre főleg. Foltos lemez viszont rosszat jelent, valószínű kifogtál valami selejt szériát. Egy MID-t (a lemez médiakódja, Nero CD-DVD Speed pl. megmondja) tudsz még esetleg mondani?

kikuchiyo

Aszongya, RICOHJPN D00.

Amúgy nem nForce, ősrégi SiS645 chipsetem van. Ezzel az íróval írtam már kétrétegű lemezt, ráadásul ugyanezt a márkát. Vettem 5 darabot az Akácfa utcai dílernél, és egyet fel is használtam belőle még akkor, aztán a többi azóta, vagy fél éve pihent a fiókban. Meg tudnak ezek romlani?
Failure is the default option

Zsiga

#624
Quote from: kikuchiyo on 2007-05-04, 22:54:14
Aszongya, RICOHJPN D00.

Amúgy nem nForce, ősrégi SiS645 chipsetem van. Ezzel az íróval írtam már kétrétegű lemezt, ráadásul ugyanezt a márkát. Vettem 5 darabot az Akácfa utcai dílernél, és egyet fel is használtam belőle még akkor, aztán a többi azóta, vagy fél éve pihent a fiókban. Meg tudnak ezek romlani?

A MID alapján jó lemez, persze lehet hogy épp azért nem Ricoh szitázással került a boltba mert egy gyengébb széria. Igen, meg tudnak romlani, 'pára' ENTER 'meleg' '+'  =>DVD-evő gomba (ami foltosodásként látszik a lemezen), bár nem jellemző. :)

(Nem tudod véletlenül hogy hol lehet itthon RPN-t használó számológépet venni?)

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-05-04, 23:05:57(Nem tudod véletlenül hogy hol lehet itthon RPN-t használó számológépet venni?)
A Veszprémi Egyetem infós levelezőlistáján :D Amióta villanytanból betiltották a többsoros kijelzőjű számológépek használatát, azóta mindenki szeretne megszabadulni a különböző Sharp meg TI csodáktól :D


kikuchiyo

Jé, nem is tudtam, hogy RPN-fag vagy.  :tezsvir:

A legnagyobb tudású RPN számológép a HP-50g (nekem egy 49g+ van, ami belsőre ugyanaz, csak rosszabb minőségű a billentyűzete).
Úgy rémlik, hogy a Bartók Béla úti HP boltban árulnak.

Ha csak 49g+ lenne (aranyszínű), akkor nézd meg a gyári számát, mielőtt megveszed.

Ha egyetemre kéne és nem engedik a grafikus csodamasinákat, akkor esetleg HP-33s-ben vagy hasonlóban lehet gondolkodni, de nem tudtom, hogy azt árulják-e.
Failure is the default option

Zsiga

#627
Csak hobbiból és perverzióból kéne, egyetemen egy féléves matekunk volt ahol a gimnáziumi matekfaktos szintű integrálásnál messzebbre nem jutottunk... :) Szóval olyan hűdekomoly tudás nem kell, elég ha tud annyit mint amit a gimis "tudományos" számológépek, (annak is csak azért ismerem minden funkcióját mert érdekelt és elolvastam a manualt), meg lehessen programozni, illetve ha van egy kis memóriája és tud szövegfájlokat megjeleníteni az se épp hátrány. ;)

kikuchiyo

A Hp-49g+/50g mindazt tudja, amit felsoroltál, sőt... bár lehet, hogy a céljaidnak egy kissé túl sok is. (Szimbolikus integrálás/deriválás, mátrixok, spec. fvek, 2d/3d/diffegyenlet/mittomén ábrázolás (nem tom, ezeket használja-e valaki egyáltalán), programozható UserRPL, SysRPL, Saturn Assembly, C és ARM assembly nyelven :), 256kB+128kB+1,5MB memória, SD kártyahely (tehát egy egész könyvtárat magaddal vihetsz), infraport, USB port (I'll show you later), 75 MHz proci)

Hátrány: nem triviális a használata, meg kell tanulni/szokni, továbbá az ára kicsit húzós ahhoz, hogy csak úgy perverzióból vegyen egyet az ember.

Én akkortájt vettem, amikor megjelent, mert beleszerettem a képek alapján. Amerikából rendeltem meg és fizethettem vámot meg áfát meg postakőccséget utána - aztán azóta alig használtam, mert kb. vége volt az egyetemnek, és nem volt mire.

A másik számológépem, egy TI-89 számtalan zh-n volt hasznos segítőtársam, de mostanában azzal is csak tetrisezem.

BTW, HP calculators
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-05, 21:31:33
A Hp-49g+/50g mindazt tudja, amit felsoroltál, sőt... bár lehet, hogy a céljaidnak egy kissé túl sok is. (Szimbolikus integrálás/deriválás, mátrixok, spec. fvek, 2d/3d/diffegyenlet/mittomén ábrázolás (nem tom, ezeket használja-e valaki egyáltalán), programozható UserRPL, SysRPL, Saturn Assembly, C és ARM assembly nyelven :), 256kB+128kB+1,5MB memória, SD kártyahely (tehát egy egész könyvtárat magaddal vihetsz), infraport, USB port (I'll show you later), 75 MHz proci)

Hátrány: nem triviális a használata, meg kell tanulni/szokni, továbbá az ára kicsit húzós ahhoz, hogy csak úgy perverzióból vegyen egyet az ember.

Én akkortájt vettem, amikor megjelent, mert beleszerettem a képek alapján. Amerikából rendeltem meg és fizethettem vámot meg áfát meg postakőccséget utána - aztán azóta alig használtam, mert kb. vége volt az egyetemnek, és nem volt mire.

A másik számológépem, egy TI-89 számtalan zh-n volt hasznos segítőtársam, de mostanában azzal is csak tetrisezem.

BTW, HP calculators
Na igen, bőven overkill lenne tudásban ez is meg a TI89 is. A gimis matektanáromnak volt anno olyanja, az is kellemes darab. :) De ha "szaréhugyé" hozzámvágod az egyiket talán megvenném. :D A HP 9g-t nézegettem egyébként, 10k körül van és elégnek tűnik a tudása is az én céljaimra (valószínűleg akkor foglalkoztam utoljára komolyabban matematikával amikor progmatos voltam egy darabig, most már csak egyszerű kémiai/biológiai(/közgazdasági) számításokra kell, nameg persze nézegetni, simogatni, beszélni hozzá... :D)