Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

#690
Quote from: Rage on 2007-05-21, 01:58:15
Quote from: Fazék on 2007-05-21, 01:46:25
Quote from: Cobra on 2007-05-20, 22:14:13
Samsungnál 1 pixelhibára is adnak teljes időtartamú garanciát tudtommal.
már ahol megadják :)
A gyártó vállalja a 3 éves (sub)pixelhiba-garanciát, nem a forgalmazó / kisker. ;)
de ha a forgalmazó/kisker külföldről hozatta be az árut, nem a hivatalos magyar gyártótól/forgalmazótól, akkor a külföldi garanciális hülyeségek érvényesek rá, amik nem minden esetben egyeznek a magyarországi forgalmazó által vállalt garanciális körülményekkel.

Fazék

#691
munkahelyen még mindig nem tudok hosszú hozzászólást küldeni. sorry...

szóval folyt:


pl a dvd lejátszónkról is megvételkor derült ki, hogy szlovákoktól lett behozva, és itthon hiába vállal 3 év garanciát rá a Pioneer, így csak 1 évet kapok rá és mindenképpen Electro World-ön keresztül tudom csak intézni. nem véletlenül volt olcsóbb... no mindegy, remélem nem 1 év 1 nap után fog tönkremenni...

szóval könnyedén lehetnek ilyen eltérések, nem árt előre tájékozódni

ignus

Vettem szünetmentes tápot... Egy kérdésem lenne... normális hogy időnként kattan egyet? típusa: APC Back-UPS BE400-GR 400VA
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila


Cobra

Quote from: ignus on 2007-05-21, 10:39:30
Vettem szünetmentes tápot... Egy kérdésem lenne... normális hogy időnként kattan egyet? típusa: APC Back-UPS BE400-GR 400VA
Normális, ilyenkor ha jól tudom öntesztet végez. Mondjuk ha sűrűn csinálja (naponta többször), akkor a hálózattal nincs rendben valami.
Attila:  :confused: Ezt MS Word csinálta?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Igen. Szerinte a nullsorozat hibás szó, és a mullsorozatot ajánlja helyette.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Folyamatábra szerkesztő szoftvert keresek. Feltétel az ms wordbe való ágyazhatóság (ez van, ezzel kell tudni dolgozni). Ha másképp nem lehetséges, akkor legalább vmilyen képformátumba el lehessen menteni, így képként már beilleszthető lesz.

Manitu



Kvikveg

Visiot en is tudom ajanlani.
De amugy ha ne bonyolult, akar Corel... csak ne sokat varialj.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Ahogy elnézem, ez nem tartozik az Office alapszolgáltatásaihoz. Kipróbáláshoz meg regelni kell, amit inkább nem fogok, hanem beszkennelem a folyamatábrát (nem kézzel írt, könyv folyamatábrája, gondoltam, ha megszerkesztem, akkor szebben fog kinézni, dehát ennyire nem fogom strapálni magam).
Nincs vmi kevésbé macerás megoldás?

Kvikveg

#701
Word sajat szerkesztoje? Tud negyzetet, kort, stb, bele szoveget, meg nyilakat is, csak azt ne kerdezt milyet, mert nem tudom. Valami alapdolgokat azzal is lehet.
Beszuras/kep/alakzatok
Negyzetet rajzolsz, jobb klikk, alakzat formazasa
Fomazast meg a fenti ecsettel lehet masolni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2007-05-22, 13:45:14
Word sajat szerkesztoje? Tud negyzetet, kort, stb, bele szoveget, meg nyilakat is, csak azt ne kerdezt milyet, mert nem tudom. Valami alapdolgokat azzal is lehet.
Beszuras/kep/alakzatok
Negyzetet rajzolsz, jobb klikk, alakzat formazasa
Fomazast meg a fenti ecsettel lehet masolni.

És rámegy a fél napom, azt meg nem akarom. Inkább scan. Nincs olyan egyszerű alapfolyamatábra-szerkesztő, mint amilyen egyszerű ábraszerkesztő Dia? (vagy lehet, hogy ezt arra is lehet használni? hmm)
De köszönöm az ötleteket.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

#704
Könyvben kb. A5 méret, igaz, szöveggel, tehát azt le lehetne spórolni. 10 szintű ábra 3 oszloppal tkp.

szerk.: Ez nagyon jó. Firefox gmail notifier kiegészítője frissítette magát, aztán közölte, hogy nem kompatibilis a firefox jelenlegi verziójával. Heh...

Draconire

#705
RapGet -biztos ismerik már páran, de azért postolom.

Bár Rapidshare-el pont nem tudtam működésre bírni, de Megauploaddal megy, és ezzel kényelmes azokat a letöltéseket kezelni. Elvileg támogat még jópár másik ilyen helyet is.

Fazék

#706
azért tetszik, hogy még mennyire jelentéktelen kis országunk és nyelvünk van egyes szoftverkészítők szerint... Logitech SetPoint programjában, ami nagyjából az összes mostani egerük vezérlőprogramja, van egy opció, hogy az egyik gombra beállíthatod, hogy milyen régió szerinti google keresést akarsz indítani az éppen kijelölt szóra. namármost sztem rajtunk kívül kb az összes ország föl van sorolva lehetőségként, amelyiknek van saját google.ország végződése...

kénytelen voltam megbuherálni egy ini file-ját és Ireland helyett berakni Hungary-t, és .hu végződésre átjavítani stb, hogy magyar google-ban indítsa el a keresést, ha már úgyis rajta van ez a gomb az egeremen...

kikuchiyo

Tyéhnológiai review rovatunk következik, azaz mire nem képesek ezek a fiatal szovjet (román? kínai? whatever) mérnökök:

A nagypapám vett magának egy Kisenvill DVD-600 márkájú hordozható DVD-lejátszót. Igazán bejáratott márkáról van szó, amit az is mutat, hogy rákeresve csupa román találatot kapunk.
Kézbefogva a kb. 4×15×20 cm nagyságú készüléket, rendkívül igénytelen, olcsó műanyag vacak látszatát kelti. Vsz. az is, de 50%-kal le volt árazva. :)
Kinyitva feltárul a 7" átlójú LCD képernyő, a lejátszó fedele, továbbá a kezelőgombok. Hátulra lehet csatlakoztatni az aksit (ami a prospektus szerint 2,5-3 órát bír, én szerintem tovább nyúztam), baloldalra a mellékelt TV-antennát (egyszerű teleszkópos botantenna, és nyomi módon 3 jack-dugóval kapcsolódik a készülékhez, így nem is tudom, hogy lehet erősebb antennát csatlakoztatni hozzá), jobboldalon pedig a bekapcsológomb, hangerőszabályzó és a video-kimenet dugaszai találhatók.
A reklám szerint mindenféle médiáról mindenféle film- és képformátumot kezelni tud; a lemezekkel valóban nem volt probléma, simán vitte a gyári DVD filmet, az írható és újraírható lemezeket is. DivX-es játékosról lévén szó, kíváncsi voltam, hogy mennyire válogatós: a kipróbált avik többségét lejátszotta gond nélkül, de a Futurama ripek pl. kockásodtak, az 1280×720 felbontású DivX 6.61 anime rawot pedig nem is volt hajlandó elindítani. A könyvtárkezelése lehetne rugalmasabb is: bár az alkönyvtárakban is megtalálja a számára emészthető fájlokat, nehézkes közülük választani, és ami zavart, hogy nem tudtam tekerni a DivX-es filmeket. A feliratokat szépen behozza, ékezetekkel együtt. A képeket is kezeli, ezeket automatikusan slideshow-ként jeleníti meg.
Elvileg TV-vételre is alkalmas, de a mellékelt antennával nem tudtam értékelhető eredményt elérni. Bejött egy borzasztó hangyás m1, és más semmi. Nem tudom, hogy nálunk ilyen rosszak a vételi körülmények, ez a példány hibás, vagy az összes szar.
Az LCD képminőségétől nem kell sokat várni, de a célnak megfelel. A fényereje több, mint elegendő, de a szűk függőleges betekintési szög zavaró. Némi vízszintes csíkozódás érzékelhető, főleg a képernyő szélein.

Összességében nem egy nagy cucc, de a céljának (filmnézés utazás közben, este az ágyban, vagy áramszünet esetén :)) megfelelő lehet.
Failure is the default option

sirtomi

Valaki tudna mondani valami tesztprogit lcd monitor tesztelésére? Mindenféle kis apró képernyőhiba felderítésére kellene. Ha külön programok kellene, nincs minden egyben, az nem gond.

via_mala

#709
Quote from: sirtomi on 2007-05-29, 15:18:21
Valaki tudna mondani valami tesztprogit lcd monitor tesztelésére? Mindenféle kis apró képernyőhiba felderítésére kellene. Ha külön programok kellene, nincs minden egyben, az nem gond.
Sebességteszt: PixPerAn
Szín tesztek: http://www.softplatz.com/software/lcd-test/
+ Nokia Monitor Test
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: via_mala on 2007-05-29, 15:35:14
Quote from: sirtomi on 2007-05-29, 15:18:21
Valaki tudna mondani valami tesztprogit lcd monitor tesztelésére? Mindenféle kis apró képernyőhiba felderítésére kellene. Ha külön programok kellene, nincs minden egyben, az nem gond.
Sebességteszt: PixPerAn
sajnos a német enyhén szólva nem tartozik az erősségeim közé, de sikerült találnom egy jó régi, de tűrhető angol fordítást a programból.

Zsiga

Na megint kiköltekeztem magam egy fél évre. LCD, 320-as vinyó, P3-as letöltőgép/médiaszerver, wifi-router, 7800GT, X2 3800+, és ramra már megint nem maradt. :)

Cobra

7800GT?? Remélem nem újonnan vetted.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Gondolom pH-ról :)
Bár szvsz a 7900GS-eket se sokért vesztegetik, és van bennük
rendesen tuningpotenciál. Utólag már úgyis mindegy.

Zsiga

Természetesen használtan vettem a PH-n, 10k-t dobtam rá a régi 6600GT-re. Szerintem nem volt rossz bolt. :)

Selmo

Otthonra milyen Vistát érdemes használni? Elég a Premium, vagy Ultimate-ig meg se álljak?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-06-02, 19:05:57
Otthonra milyen Vistát érdemes használni? Elég a Premium, vagy Ultimate-ig meg se álljak?
Bőven elég a Premium ha boltban veszed, ha ingyen van akkor viszont jól jön az Ultimate, van benne 1-2 hasznos plusz.

Fazék

ati catalyst control center nálatok is kb fél-egy perc mindentől függetlenül mire betöltődik? (nem induláskori betöltődésről beszélek, hanem mikor már rendesen fut a gép és szeretnék állítani benne valamit)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2007-06-05, 00:30:08
ati catalyst control center nálatok is kb fél-egy perc mindentől függetlenül mire betöltődik? (nem induláskori betöltődésről beszélek, hanem mikor már rendesen fut a gép és szeretnék állítani benne valamit)
Hú de utálom én is... :ejj: Ráadásul a Ctrl vagy a Shift billentyű gyakori nyomkodásakor biztosra veszi, hogy őt szólítja a gazdi, és minden alkalmazást lezúzva jön, töltődik, lassít, szaggat... játék közben kellemes tud lenni. :D

Quote from: Zsiga on 2007-05-31, 17:19:06
Na megint kiköltekeztem magam egy fél évre. LCD, 320-as vinyó, P3-as letöltőgép/médiaszerver, wifi-router, 7800GT, X2 3800+, és ramra már megint nem maradt. :)
Oké, megvan a ma esti program: megyünk Zsigáékhoz feszítővassal-hegesztőpisztollyal és kirámoljuk a Vidámparkot a szobájából. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2007-06-05, 00:54:05
Oké, megvan a ma esti program: megyünk Zsigáékhoz feszítővassal-hegesztőpisztollyal és kirámoljuk a Vidámparkot a szobájából. :lazza:
Oké  :bsd:

A billentyűparancsot ki lehet valahol írtani belőle. Már nem tudom hol... nem
sokáig volt CCC a gépemen, Radeon Omega editiont használtam, azóta meg
AtiTool-t, bár az a program kicsit másra van... de nem éreztem az nvpanel
előhívásának szükségességét még azóta.