Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Próféta on 2008-06-21, 02:36:43
Mindkettő worksforme.

Próbáld ki egyébként reinstall nélkül, egy kamu új firefox profillal, hátha nem a telepítvényed, hanem a profilod csesződött el.
firefox -ProfileManager(ne legyen nyitott ff ablak)
un- és reinstall megoldotta.
vszleg a korábbi kiegészítők közül szólt közbe vmelyik. remélem mihamarabb frissítik őket, mert tabmixplus nélkül nehéz az élet...

Fazék

#2191
gyerekek én az agyam eldobom...
ugyebár szépen memóriahibás lett a lanparty kezdetén a Radeon HD2900 Pro 512MB-os videókártyám, mert mikor jobbkor... K_T és Cobra bölcs javaslatára gyorsan elrohantam venni egy viszonylag teljesítmény/költség arányt tekintetbe véve jónak számító Inno3D 8600GT kártyát.
az egy dolog, hogy lanparty-n tökéletesen lehetett vele játszani, de most hogy hazajöttem, tettem egy próbát a beállításainál. és tényleg ki tudja rakni a fekete sávokat oldalra, ahogyan azt szépen kell... komolyan el se hiszem, hogy létezik ilyen. elindítottam a BG2-t, és VÉGRE normális képaránnyal tudok játszani. leírhatatlan érzés. hogy ezt a redves ati miért nem képes belerakni a driver-ébe, marhára kíváncsi lennék rá...
a 2900 pro-t ma visszavittem a szervízbe, azt mondták max 2 hét, de már szerdán is telefontálhatok, hátha meglesz már addigra. egyedüli problémám, hogy ugyan az árlistájukon nincsen rajta, de láttam a kirakatban egy ugyanolyan kártyát, mint az enyém, szépen dobozostul, szóval tartok tőle, hogy ki tudják majd cserélni... de azt hiszem még ebben az esetben is megpróbálkozom vmi olyasmivel, hogy felőlem akár a mostani árán is, nem kell a vételárral számolni, de könyörgöm hadd vásároljam le valami másra... ati kártyát nem akarok többet a gépemben látni. az, hogy egy ilyen szimpla feature-t képtelenek tisztességesen implementálni a meghajtóprogramjukba, az sztem mond vmit a cégről.
szóval ha mégis olyan rohadt mázlim lenne, hogy levásárolhatom a 2900 Pro árát az Aliencomputers-ben, akkor melyik (lehetőleg) nvidia kártyát ajánlanátok jó szívvel az árlistájukból, illetve mi jöhet ki 1-2 héten belül, amit nagyon meg kéne várnom inkább?

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-06-23, 22:13:04Ezt már nézted Fazék?:
hidd el, töviről-hegyire végignéztem ati kártyával a lehetőségeimet ;)
többek között ezt az általad bekarikázottat is kipróbáltam, mely olyan szuperjó eredménnyel járt pl, miszerint még jobban összenyomta a képet PoP2-WW-ben :haha: nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek  :bruhuhu: :falba:

chilip

Quote from: Fazék on 2008-06-23, 22:02:47

szóval ha mégis olyan rohadt mázlim lenne, hogy levásárolhatom a 2900 Pro árát az Aliencomputers-ben, akkor melyik (lehetőleg) nvidia kártyát ajánlanátok jó szívvel az árlistájukból, illetve mi jöhet ki 1-2 héten belül, amit nagyon meg kéne várnom inkább?

mivel azt a kártyát, amit irtál nem találtam a listájukban, ezért árra csak tippelek

~20k
    Gainward GeForce 8600 GT 512MB SilentFX HDMI /8866/  17 925 Ft   21 510 Ft

20-40k
    EVGA GeForce 8800 GT 512MB 3 év garancia     33 000 Ft    39 600 Ft

    ASUS GeForce 9600 GT 512MB Glaciator      32 800 Ft    39 360 Ft

60+k
    Gainward GeForce 8800 GT 1024MB /8972/     61 500 Ft  73 800 Ft

ezeket ajánlanám, elég keményen lement a 8800 GT ára... anno 60-ért vettem január elején egy 512-eset

Kuroi Tenshi

#2195
Quote from: Fazék on 2008-06-23, 22:02:47
szóval ha mégis olyan rohadt mázlim lenne, hogy levásárolhatom a 2900 Pro árát az Aliencomputers-ben, akkor melyik (lehetőleg) nvidia kártyát ajánlanátok jó szívvel az árlistájukból, illetve mi jöhet ki 1-2 héten belül, amit nagyon meg kéne várnom inkább?
Ha...

QuoteGigaByte GeForce 8800 GT 512MB Turbo Force GDDR3,PCI-E, 700/1900 MHz,Zalman hűtés,TV+Dual DVI 3 év garancia
29 400 Ft - 35 280 Ft

1-2 héten belül kijöhet a HD4850, aminek hatására az nv csökkenteni
fogja a 9800GTX árát, és megjelenik a már esetenként 55nm-es 9800GTX+.
Mivel a 9800GTX == 8800GTS/512, ezért annak az ára is normalizálódik;
de a 8800GT marad sztem így is a best buy, és ára nem nagyon fog
változni, max. 30-35k közé megy a többi 8800GT/512 kártya is.


Chilip:
a) egy 8600GT-t már vett, ha elolvasod ;)
b) ugye most viccelsz.. 74k-ért szted jó vétel?? Miért érne a +512MB
duplaannyit, ha ki sem tudja használni rendesen?? Meg 9600GT 40k-ért,
amikor 30k-ért is kapni ugyanolyan refnyákosat? Ha nem értesz hozzá,
akkor inkább ne adj rossz tanácsokat...

Fazék

Aliencomputers-t ma fölhívtam, 2 nap alatt sikerült megállapítaniuk, hogy igen, hibás a kártya. Már ez is valami.
De közölték, hogy innen 2 hét lesz, mert leadták javításra.
Kérdem én: képesek lesznek ezek a jóemberek lecserélni rajta a memóriát vmi működőre? vagy hogy buherálják az ilyet? mennyi az esélye az ilyennek, hogy szarabb/más/akármilyen memóriát raknak rá és még hulladékabb lesz a kártya utána? mit tehetek ha vissza akarják adni ugyanazt a kártyát "megjavítva"?

Manitu

Quote from: Fazék on 2008-06-26, 15:31:29
Aliencomputers-t ma fölhívtam, 2 nap alatt sikerült megállapítaniuk, hogy igen, hibás a kártya. Már ez is valami.
De közölték, hogy innen 2 hét lesz, mert leadták javításra.
Kérdem én: képesek lesznek ezek a jóemberek lecserélni rajta a memóriát vmi működőre? vagy hogy buherálják az ilyet? mennyi az esélye az ilyennek, hogy szarabb/más/akármilyen memóriát raknak rá és még hulladékabb lesz a kártya utána? mit tehetek ha vissza akarják adni ugyanazt a kártyát "megjavítva"?
Szvsz nulla. Kétlem hogy megpróbálnának bármit is javítani rajta, inkább arról szól a dolog, hogy a nagyker adja a cseredarabot, ne ők.


Fazék

Quote from: Manitu on 2008-06-26, 18:46:06
Quote from: Fazék on 2008-06-26, 15:31:29
Aliencomputers-t ma fölhívtam, 2 nap alatt sikerült megállapítaniuk, hogy igen, hibás a kártya. Már ez is valami.
De közölték, hogy innen 2 hét lesz, mert leadták javításra.
Kérdem én: képesek lesznek ezek a jóemberek lecserélni rajta a memóriát vmi működőre? vagy hogy buherálják az ilyet? mennyi az esélye az ilyennek, hogy szarabb/más/akármilyen memóriát raknak rá és még hulladékabb lesz a kártya utána? mit tehetek ha vissza akarják adni ugyanazt a kártyát "megjavítva"?
Szvsz nulla. Kétlem hogy megpróbálnának bármit is javítani rajta, inkább arról szól a dolog, hogy a nagyker adja a cseredarabot, ne ők.
csakhogy én nem akarok cseredarabot. NEM AKAROM HOGY VISSZAKAPJAM EZT A *>#-t!!! ÁÁÁÁÁÁÁ
csak nem akarok túlságosan elejibe menni a dolgoknak, mert ha most odaállítanék hozzájuk, hogy "könyörgöm, mondják meg, mennyiért szerzik be a pótlást, és kérem ne vegyék meg fölöslegesen, csak hadd vásároljam le azt az összeget önöknél", nem tudom mit szólnának hozzá :haha:

Cobra

Sajnos nem így megy, ők visszaviszik a nagykerbe, azok ülnek rajta minimum egy hetet, majd adna kegy ugyanilyat (ha van nekik). Ha nagyon szerencséd van, akkor már nincs a nagykerben és ha nekik van is, talán felajánlják, hogy választhatsz másikat (ezt valahogy még én se hiszem el :D ).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-06-26, 19:25:31
Sajnos nem így megy, ők visszaviszik a nagykerbe, azok ülnek rajta minimum egy hetet, majd adna kegy ugyanilyat (ha van nekik). Ha nagyon szerencséd van, akkor már nincs a nagykerben és ha nekik van is, talán felajánlják, hogy választhatsz másikat (ezt valahogy még én se hiszem el :D ).
mindegy, ha adnak egy ugyanilyet, szépen dobozostul, hogy szinte még ki sincs bontva, akkor azt hiszem megpróbálom elpasszolni bolti ár -5%-on vhova...

Soldier

#2201
egy olyan monitor (TFT,WS)aminek van HDMI csatlakozoja ugye hasznalhato x360-hoz ugyanugy mint egy rendes fullhd tv ugye ? ha igen mekkora maccera pl atdugni a minden alkalommal a monitort epp ahhoz amivel hasznalni szeretnem[pc/xbox]? vagy esetleg van olyan Monitor amin több hdmi csati van //ez most oltari nagy hülyeseg volt ? :redface: //, es ott valahogy switchelni [vagy gépmellé nem is kell nekem a hdmi ? es ha nem akkor megtudom oldani h egyszerre legyen benne a xbox hdmi-je es a gép mittum en milye ?] ?! vagy nem is tul alkalmas egy 22-es monitor ilyesmire megha ezek megoldhatoak lennenek [lehet h tul közel kéne ülni es az vesz a feelingbol]? jobb az ha vesz az ember 200-ert egy fullhd-t ? vki tud erröl valamit, vagy mit gondoltok errol?!

Manitu

Quote from: Soldier on 2008-06-26, 22:44:19
egy olyan monitor (TFT,WS)aminek van HDMI csatlakozoja ugye hasznalhato x360-hoz ugyanugy mint egy rendes fullhd tv ugye ? ha igen mekkora maccera pl atdugni a minden alkalommal a monitort epp ahhoz amivel hasznalni szeretnem[pc/xbox]? vagy esetleg van olyan Monitor amin több hdmi csati van //ez most oltari nagy hülyeseg volt ? :redface: //, es ott valahogy switchelni [vagy gépmellé nem is kell nekem a hdmi ? es ha nem akkor megtudom oldani h egyszerre legyen benne a xbox hdmi-je es a gép mittum en milye ?] ?! vagy nem is tul alkalmas egy 22-es monitor ilyesmire megha ezek megoldhatoak lennenek [lehet h tul közel kéne ülni es az vesz a feelingbol]? jobb az ha vesz az ember 200-ert egy fullhd-t ? vki tud erröl valamit, vagy mit gondoltok errol?!
Nyilván azért találták ki a szabványos csatlakozókat, hogy akármilyen eszközöket össze lehessen párosítani. Ha van az egyiken egy dugaszod, ami belemegy a másikon található aljzatba, akkor azok működni fognak együtt (optimális esetben :)). Nyilván egy másfél méteres képernyőn más lesz az élmény, mint egy 22"-oson, de attól még mennie kell.


bimanc

Esetleg megpróbálkozhatsz egy KVM-switch-el. Elég huzós áruk van (8-12 k), de talán működhet.

.Attila


Soldier


Kuroi Tenshi

Quote from: Soldier on 2008-06-26, 22:44:19
egy olyan monitor (TFT,WS)aminek van HDMI csatlakozoja ugye hasznalhato x360-hoz...
ha igen mekkora maccera pl atdugni a minden alkalommal...
vagy esetleg van olyan Monitor amin több hdmi csati van //ez most oltari nagy hülyeseg volt ? :redface: //
vagy nem is tul alkalmas egy 22-es monitor ilyesmire megha ezek megoldhatoak lennenek
jobb az ha vesz az ember 200-ert egy fullhd-t ?
1. Elvileg igen. Csak HDMI csatlakozó nincs olyan sok monitoron: a
multimédiásokon (=ugyanaz, mint nem multimédiás, +2-3 csatlakozó
és +30-50% ár) és a nagyokon (>=24") szokott előfordulni.
2. Semennyi, nem dugod át. Xbox -> hdmi, pc -> dvi. Ha váltani
akarsz, akkor megnyomod a monitoron a source gombot.
3. Igen, az volt. Már az 1 is ritka, 2 meg főleg miért lenne rajta?..
4. Xbox tudtommal csak 720p-t tud, azaz max felbontása 1280*720.
22"-esek általában 1650*1080, tehát "szépen" (csúnyán) interpolálni
fog, úgy csúsznak szét a pixelek, hogy csak na... hacsak nincs 1:1
pixel-mapping
5. A feljebb említett 720p felbontáshoz felesleges 1080p-s fullhd.
De nem rossz az se, sőt...

/srácok, megvan, hogy ki szolgáltatja a nagy fullhádé elcédé-tévét
Zsiga távollétében! :haha:

sirtomi

Quote from: Soldier on 2008-06-26, 22:44:19
jobb az ha vesz az ember 200-ert egy fullhd-t ?
Hol veszel fullhd tv-t 200-ért?

Kuroi Tenshi

Ma van Bill Gates utolsó munkanapja, mint teljes munkaidős
Microsoft-alkalmazott, ennek megünneplésére néhány vicces
e-mailjét nyilvánossá tették - pl ez a rant 2003-ból :haha:  :rotfl:

Lusták kedvéért/ha megint leakadna az oldal:
[spoiler]---- Original Message ----

From: Bill Gates
Sent: Wednesday, January 15, 2003 10:05 AM
To: Jim Allchin
Cc: Chris Jones (WINDOWS); Bharat Shah (NT); Joe Peterson; Will Poole; Brian Valentine; Anoop Gupta (RESEARCH)
Subject: Windows Usability Systematic degradation flame

I am quite disappointed at how Windows Usability has been going backwards and the program management groups don't drive usability issues.

Let me give you my experience from yesterday.

I decided to download (Moviemaker) and buy the Digital Plus pack ... so I went to Microsoft.com. They have a download place so I went there.

The first 5 times I used the site it timed out while trying to bring up the download page. Then after an 8 second delay I got it to come up.

This site is so slow it is unusable.

It wasn't in the top 5 so I expanded the other 45.

These 45 names are totally confusing. These names make stuff like: C:\Documents and Settings\billg\My Documents\My Pictures seem clear.

They are not filtered by the system ... and so many of the things are strange.

I tried scoping to Media stuff. Still no moviemaker. I typed in movie. Nothing. I typed in movie maker. Nothing.

So I gave up and sent mail to Amir saying - where is this Moviemaker download? Does it exist?

So they told me that using the download page to download something was not something they anticipated.

They told me to go to the main page search button and type movie maker (not moviemaker!).

I tried that. The site was pathetically slow but after 6 seconds of waiting up it came.

I thought for sure now I would see a button to just go do the download.

In fact it is more like a puzzle that you get to solve. It told me to go to Windows Update and do a bunch of incantations.

This struck me as completely odd. Why should I have to go somewhere else and do a scan to download moviemaker?

So I went to Windows update. Windows Update decides I need to download a bunch of controls. (Not) just once but multiple times where I get to see weird dialog boxes.

Doesn't Windows update know some key to talk to Windows?

Then I did the scan. This took quite some time and I was told it was critical for me to download 17megs of stuff.

This is after I was told we were doing delta patches to things but instead just to get 6 things that are labeled in the SCARIEST possible way I had to download 17meg.

So I did the download. That part was fast. Then it wanted to do an install. This took 6 minutes and the machine was so slow I couldn't use it for anything else during this time.

What the heck is going on during those 6 minutes? That is crazy. This is after the download was finished.

Then it told me to reboot my machine. Why should I do that? I reboot every night -- why should I reboot at that time?

So I did the reboot because it INSISTED on it. Of course that meant completely getting rid of all my Outlook state.

So I got back up and running and went to Windows Update again. I forgot why I was in Windows Update at all since all I wanted was to get Moviemaker.

So I went back to Microsoft.com and looked at the instructions. I have to click on a folder called WindowsXP. Why should I do that? Windows Update knows I am on Windows XP.

What does it mean to have to click on that folder? So I get a bunch of confusing stuff but sure enough one of them is Moviemaker.

So I do the download. The download is fast but the Install takes many minutes. Amazing how slow this thing is.

At some point I get told I need to go get Windows Media Series 9 to download.

So I decide I will go do that. This time I get dialogs saying things like "Open" or "Save". No guidance in the instructions which to do. I have no clue which to do.

The download is fast and the install takes 7 minutes for this thing.

So now I think I am going to have Moviemaker. I go to my add/remove programs place to make sure it is there.

It is not there.

What is there? The following garbage is there. Microsoft Autoupdate Exclusive test package, Microsoft Autoupdate Reboot test package, Microsoft Autoupdate testpackage1. Microsoft AUtoupdate testpackage2, Microsoft Autoupdate Test package3.

Someone decided to trash the one part of Windows that was usable? The file system is no longer usable. The registry is not usable. This program listing was one sane place but now it is all crapped up.

But that is just the start of the crap. Later I have listed things like Windows XP Hotfix see Q329048 for more information. What is Q329048? Why are these series of patches listed here? Some of the patches just things like Q810655 instead of saying see Q329048 for more information.

What an absolute mess.

Moviemaker is just not there at all.

So I give up on Moviemaker and decide to download the Digital Plus Package.

I get told I need to go enter a bunch of information about myself.

I enter it all in and because it decides I have mistyped something I have to try again. Of course it has cleared out most of what I typed.

I try (typing) the right stuff in 5 times and it just keeps clearing things out for me to type them in again.

So after more than an hour of craziness and making my programs list garbage and being scared and seeing that Microsoft.com is a terrible website I haven't run Moviemaker and I haven't got the plus package.

The lack of attention to usability represented by these experiences blows my mind. I thought we had reached a low with Windows Network places or the messages I get when I try to use 802.11. (don't you just love that root certificate message?)

When I really get to use the stuff I am sure I will have more feedback.[/spoiler]

kikuchiyo

QuoteSo they told me that using the download page to download something was not something they anticipated.

:lul:
Failure is the default option

Soldier

#2210
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-27, 03:09:27
4. Xbox tudtommal csak 720p-t tud, azaz max felbontása 1280*720.
22"-esek általában 1650*1080, tehát "szépen" (csúnyán) interpolálni
fog, úgy csúsznak szét a pixelek, hogy csak na... hacsak nincs 1:1
pixel-mapping
5. A feljebb említett 720p felbontáshoz felesleges 1080p-s fullhd.
De nem rossz az se, sőt...

köszi. x )
[spoiler=pillantsra please]
8. What resolutions does the Xbox 360 support?

The Xbox 360 supports all worldwide variations (NTSC, PAL) of composite video, all component video resolutions (480i, 480p, 720p, 1080i) and VGA resolutions (from VGA 640x480 at 50 Hz and 60 Hz, passing through 1024x768 at 50 and 60 Hz, to 1920x1080 at both 50 and 60 Hz) [/spoiler]

ez nem azt jelenti hogy mégis csak tudja? az "i" vagy "p" teljsen mas semmi közük egymashoz ?! , kezdek nagyon belekavarodni xD nem is ertem mi az h from VGA o.O söt mar kezdek semmit sem erteni, de ha ezutan is aztmondod h semmi ertelme fullhd-t venni akkor ok es meggyoztel , hátrány: nem en leszek a Zsiga távolleteben a "szolgáltato" x)

Quote from: sirtomi on 2008-06-27, 09:11:47
Quote from: Soldier on 2008-06-26, 22:44:19
jobb az ha vesz az ember 200-ert egy fullhd-t ?
Hol veszel fullhd tv-t 200-ért?

photohallba lattam 82-cm fullhdt 189-ert /vmi samsung volt/ 86/9 eset meg lattam 199ert már, de ilyen "kicsibe" mar lehet venni ennyiert eleg sok helyen


sirtomi

Quote from: Soldier on 2008-06-27, 15:00:50

photohallba lattam 82-cm fullhdt 189-ert /vmi samsung volt/ 86/9 eset meg lattam 199ert már, de ilyen "kicsibe" mar lehet venni ennyiert eleg sok helyen

Az biztos hogy full HD? 1080p-s felbontás? Még nem láttam ilyen olcsón :)

Soldier

Quote from: sirtomi on 2008-06-27, 15:36:54
Quote from: Soldier on 2008-06-27, 15:00:50

photohallba lattam 82-cm fullhdt 189-ert /vmi samsung volt/ 86/9 eset meg lattam 199ert már, de ilyen "kicsibe" mar lehet venni ennyiert eleg sok helyen

Az biztos hogy full HD? 1080p-s felbontás? Még nem láttam ilyen olcsón :)

yaya tuti!

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Soldier on 2008-06-27, 15:00:50
ez nem azt jelenti hogy mégis csak tudja? az "i" vagy "p" teljsen mas semmi közük egymashoz ?! ,
Progressive és interlaced.
Xbox kevés a progresszív fullhd-hez, egy kép csak két körre sikerül neki :)
azaz: interlaced felváltva jeleníti meg a sorokat, mert egyszerre nem bírná.
Így egy adott pillanatban csak minden második sor pixel alkot képet.
Nem láttam még élőben, de azt mondják, hogy tud zavaró is lenni. Ezt a
marketing alkotta csak, de nem igazán tekinthető fullhd-nek.

Jó dolog a hd, ha tetszik, vedd meg, monitornak is jó lesz, de ha csak az
xbox miatt vennéd, akkor szvsz felesleges.

Lythis

#2215
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-23, 23:02:33

1-2 héten belül kijöhet a HD4850, aminek hatására az nv csökkenteni
fogja a 9800GTX árát, és megjelenik a már esetenként 55nm-es 9800GTX+.
Mivel a 9800GTX == 8800GTS/512, ezért annak az ára is normalizálódik;
de a 8800GT marad sztem így is a best buy, és ára nem nagyon fog
változni, max. 30-35k közé megy a többi 8800GT/512 kártya is.

ez itthoni megjelenésre vonatkozik? Mert ha nem, akkor elnézhettél valamit, mert a hd 48*0 kártyák már kinnvannak. És review-k alapján eddig a legtöbb helyen azt olvastam, hogy minden téren verik az nvidia üdvöskéit.
A hazai árazásra mondjuk kíváncsi leszek, mert gondolom elsősorban arról van szó, de ha azt veszem, hogy kinn az ATI esetenként 100$-val olcsóbb, akkor az azért szerintem már valamennyire érv.

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2008-06-28, 06:21:54
ez itthoni megjelenésre vonatkozik? Mert ha nem, akkor elnézhettél valamit,

Ajánlom figyelmedbe, hogy
1.) majd' egy hetes postra reagáltál
2.) hivatalosan csak hétfőn jelent meg és akkortól lehetett kezdeni árusítani
3.) és annyira kapható sem lett, inkább rendelhető, mert csak néhány darabot
kaptak a nagykerek eddig.

Többihez:
- nem minden téren, de alaposan odavágnak. Gyakran a GTX260-at is lekőrözi
a 4850, pedig az előbbi egy $399-es kártya, az utóbbi pedig $199-re lett árazva.
- 4850 vetélytársának a 9800GTX-et és 9800GTX+-t szánja az nvidia, ezért
ezek árát hamarosan $199-re és $229-re csökkenti
- 4850 ára jelenleg helytől és rendelési időtől függően 37-42k. Az év végére
talán 35-36k körül vagy alatt stabilizálódik.

Lythis

1, megnéztem mikor postoltad, azt is, hogy mikor módosítottad, direkt, hogy nehogy több, mint egy hetes legyen. Ha nagyon szőrszálhasogatni akarunk, akkor még mindíg csak 5 napos, és az még bőven kevesebb, mint amit mondtál, de szerintem nem ez a lényeg.
2. nemtudom, hogy mi a hivatalos, nekem tegnapelőtt szóltak róla, hogy már kinnvannak.
3. boltban még nem is néztem, de van pár hely, ahol van raktáron.

4850: ~30k
4870: ~47-48k
mindkettő átszámítva



illetve itthon 41 ért és 48-ért láttam a két modellt.

Cobra

Tudtommal 4870 még ki sincs adva, szóval érdekes, hogy van ára.
Egyébként elég jó a 4850 teljesítménye, de az alapjárati fogyasztást nagyon elszúrták, majdnem 2x annyit eszik, mint a 3850 és a 260 is kevesebbet fogyaszt. Teljes terhelésen mondjuk jó a helyzet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2008-06-28, 16:07:49
nagyon szőrszálhasogatni akarunk,

még mindíg

3. boltban még nem is néztem, de van pár hely, ahol van raktáron.

mindkettő átszámítva


Azt látom ::) az élő fába is, mi? ::)

Ha már szőrszálhasogatsz, akkor a mindig még mindig rövid i.

Mint mondtam, pár darab; illetve rendelhető. Amíg nincsen
a boltok többségében polcon, hanem csak pár darab a
nagykereknél, az még csak softlaunch, nem nevezném valódi
piaci megjelenésnek.

Átszámítva? Mióta lehet a $-t közvetlen átszámítva hazai
árakat kapni? ~600Ft/gallon, azaz ~160Ft/liter, amirite?
Csak az áfát, importvámot, magyarkisker haszonkulcsot
felejtetted ki... Hiába kapható Amerikában már most is
$150-ért akciósan, itt sokáig nem fogja elérni a 30k-t sem.