Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-28, 19:56:30
Azt látom ::) az élő fába is, mi? ::)
Ezt érdekes tőled hallani. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2008-06-28, 20:17:44
Ezt érdekes tőled hallani. :D

Fura, hogy azóta a DRM-es vita óta mintha fordított lenne a helyzet...
azóta annyian kötöttek bele a legkisebb mellékes apróságokba is a
postjaimban, hogy csak na...

Lythis

Quote from: Darkstar on 2008-06-28, 20:17:44
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-28, 19:56:30
Azt látom ::) az élő fába is, mi? ::)
Ezt érdekes tőled hallani. :D
damn, megelőztek :D

ad 3. bestbuy és tsai, ahova be lehet menni érte szerintem már boltnak számítanak. Persze lehet, hogy én tévedek. De nem a magyar bolti dömpingről beszéltem, az is tény.
Átszámítás: úgy értettem, hogy ottani ára alapján középárfolyamon kb ennyi forintba kerül, plusz valamennyi shipping tax, és szállítási díj esetleg. Egy ~160-as kártyánál ez összesen olyan 175$. Nyílván ha ide behozza valami nagyker, akkor az is rátesz, meg aztán a kiskerek is, etc. Ez nyílvánvaló, nem csak te kényszerültél itt közgáztanulásra azthiszem... :)
Egyébként meg engem jelenleg a kinti ára jobban érdekel, de mint írtam itthon is be lehet szerezni 41-48-ért őket. Az, hogy ez nem azt jelenti, hogy a sarkifűszeresnél is kapni, az még nem a világvége. Remélhetőleg az egy darabig nem is következik be, mert nem szeretném, hogy az legyen belőle, mint a HD 3800-as szériánál.

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2008-06-28, 21:43:36

ad 3. bestbuy és tsai, ahova be lehet menni érte szerintem már boltnak számítanak. Persze lehet, hogy én tévedek.

Egyébként meg engem jelenleg a kinti ára jobban érdekel, de mint írtam itthon is be lehet szerezni 41-48-ért őket. Az, hogy ez nem azt jelenti, hogy a sarkifűszeresnél is kapni, az még nem a világvége. Remélhetőleg az egy darabig nem is következik be, mert nem szeretném, hogy az legyen belőle, mint a HD 3800-as szériánál.


Ha jól tudom, még mindig nem Amerikában vagyunk, és itt nics bestbuy,
newegg és társaik...

Egy halott kártya után én inkább fizetek kicsivel többet, csak legyen rá
garancia. A hírek szerint a 4850 gyenge, halk hűtése miatt eléggé
forrósodik, a gpu simán eléri a 90C-ot, és nagy melegben, rosszul
szellőző gépházban akár a 100C-ot, ami nem lesz valami jó hatással az
alkatrészekre.

Hogy kerültek a sarki fűszeresek a képbe? És mi történt a 3800-as
szériával? ::)

zsozso

Quote from: Cobra on 2008-06-28, 19:36:55
Tudtommal 4870 még ki sincs adva, szóval érdekes, hogy van ára.
Egyébként elég jó a 4850 teljesítménye, de az alapjárati fogyasztást nagyon elszúrták, majdnem 2x annyit eszik, mint a 3850 és a 260 is kevesebbet fogyaszt. Teljes terhelésen mondjuk jó a helyzet.

Nagykerben kaphato mar par napja.
Death is the only redemption

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-28, 23:07:30
Quote from: Lythis on 2008-06-28, 21:43:36

ad 3. bestbuy és tsai, ahova be lehet menni érte szerintem már boltnak számítanak. Persze lehet, hogy én tévedek.

Egyébként meg engem jelenleg a kinti ára jobban érdekel, de mint írtam itthon is be lehet szerezni 41-48-ért őket. Az, hogy ez nem azt jelenti, hogy a sarkifűszeresnél is kapni, az még nem a világvége. Remélhetőleg az egy darabig nem is következik be, mert nem szeretném, hogy az legyen belőle, mint a HD 3800-as szériánál.


Ha jól tudom, még mindig nem Amerikában vagyunk, és itt nics bestbuy,
newegg és társaik...

Egy halott kártya után én inkább fizetek kicsivel többet, csak legyen rá
garancia. A hírek szerint a 4850 gyenge, halk hűtése miatt eléggé
forrósodik, a gpu simán eléri a 90C-ot, és nagy melegben, rosszul
szellőző gépházban akár a 100C-ot, ami nem lesz valami jó hatással az
alkatrészekre.

Hogy kerültek a sarki fűszeresek a képbe? És mi történt a 3800-as
szériával? ::)
röviden: piacra dobták, nevetségesen alacsony ára volt (200 körül, vagy alatta), és ez ment pár hétig, amíg nem volt belőle sok. Aztán után kellett rendelni, és felment egész szépen - érdekes módon ez pont egybeesik avval, hogy akkor lett elterjedtebb, és szélesebb körben hozzáférhető - és csak fokozatosan esett le megint az ára. Kenném a karácsonyra, meg az ünnepi szezonra, de az igazság az, hogy akkor volt 214$ környékén, mert a legtöbb helyen - pont az ünnepek miatt - akciós volt (egészen január elejéig).


Nem amerikában vagyunk? nemmondod ::) Tény, hogy itthon még nem lehet kapni, ettől függetlenül kinn már kinnvan, és kétlem, hogy a hazai piac lenne a mérvadó, pláne a megjelenés szempontjából. Kivéve persze, ha alapból arra értetted, hogy nálunk mikor jelenik meg, de erre azthiszem az első postban kitértem, úgyhogy ha mégis ezen lennél fennakadva, akkor - ismét - kötekszel.

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2008-06-29, 02:00:29
Kivéve persze, ha alapból arra értetted, hogy nálunk mikor jelenik meg,

- ismét - kötekszel.


Igen, ha megnézed, arra válaszoltam Fazéknak, hogyha mégis le tudná
vásárolni a kártyája árát, akkor ezek fognak megjelenni:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-23, 23:02:33
Quote from: Fazék on 2008-06-23, 22:02:47
illetve mi jöhet ki 1-2 héten belül, amit nagyon meg kéne várnom inkább?

1-2 héten belül kijöhet a HD4850, aminek hatására az nv csökkenteni
fogja a 9800GTX árát, és [...]

B+ és még te mondod, hogy én kötekszem... és te mit csinálsz, már bocs?
Félreértelmezed, amit írok, és még a kákán is csomót keresel, miközben
olyan baromságokat írsz, mint $-ár közvetlen átváltása... ::)

Lythis

Ennyit nem olvastam vissza, csak a te postodra reagálva írtam, nem néztem meg, hogy fazék mit kérdezett.
De mivel első körben írtam, hogy ha az itthoni megjelenésre értetted, akkor gyak nem mondtam semmit, ezért végképp nem értem, hogy miért ütöd még mindíg a vasat. Elég lett volna annyi, hogy igen, itthonra értetted, nem globálisan, etc. De nem, igaz, kezdjünk inkább bazmegolni, mert képtelenség az egészből úgy kijönni, hogy ne neked legyen igazad.
Dollár közvetlen átváltása: Kerekített hivatalos középárfolyammal számoltam (utolsó adat, amit tudok, az 151,6 HUF, kb 152-vel számoltam - MNB adat, őket csak nem oktatod ki). De ha ez ennyire zavar, akkor legközelebb légyszi mondd meg, hogy melyik pénzváltóbódé áraival számoljak, és azt fogom tenni, talán akkor nem fogsz amiatt is kötekedni, és megspóroljuk egymásnak a B+ -olást is.
Beledöglenél, ha egyszer nem kéne kötekedned minden miatt, csak hogy igazad legyen, ha el lehetne intézni egy mondattal is az elején, igaz? :)

Kuroi Tenshi

Jól van, bevallom: I have been successfully trolled.

Most már látom, hogy direkt félreértelmezed azokat, amiket
írok, és csakazértis kötekedsz. Részemről ennyi elég volt, kösz.

Fazék

#2229
Quote from: Lythis on 2008-06-29, 02:53:35Dollár közvetlen átváltása:
sztem ezzel csak annyi a baj, hogy általános módszer bármely elektronikai termékkel kapcsolatban, hogy a dollár Európába kerülésekor 1:1 -ben váltódik euro-ra, vagyis igencsak fölösleges valós $-Ft árfolyamokkal számolni. legalábbis ez a tapasztalat.

szerk: áldoztam rá egy fél órát, hogy valamennyire tisztában legyek a jelenlegi videókártya felhozatallal, de föl is adtam, mert ez vmi borzalmas :haha: annyira keverednek az elnevezések számomra, hogy egyszerűen képtelen vagyok sorrendbe rakni őket. szóval inkább a ti véleményetekre hagyatkozom :)
van olyan korrekt átfogó cikk, ami a jelenleg vehető kártyákat egymaga sorra veszi szépen és értékeli?

Lythis

nVidia-nál fogalmam sincs, ha jól emlékszem ott adott szérián belül GT<GTX<GTS , de lehet, hogy az első kettő más sorrendben van. 8800 és 9800 asszem a két csúcsmodelljük. elvileg. Náluk mondjuk nem árt azt is nézni, hogy hány mb-os a kari, mert láttam már 768-as és háromszáz valahány megás 8800-ast is, és nyílván a kettő között van különbség.
ATI a HD szériától elvben elhagyta az X meg XT meg fenetudja mit, legalábbis azóta nem találkoztam vele. Ott a magasabb sorszámúak elvben mindíg jobbak (2900, 3850, 3870, 4850, 4870, illetőleg a 3000-es szériában vannak még 3400valahányas meg egyéb darabok is, de azokról nem tudok sokat, kb annyit, hogy butított 3800-as széria (megintcsak elviekben).

Engem egyébként elsősorban a 4800-as széria fogyasztása érdekelne. Valaki azt írta egy review-ben, hogy 650-es táp kell, ha rendesen ki akarod használni a kártyát, ami szerintem nem valami reális, de gondoltam megkérdezem, hátha valaki többet tud erről mondani.

zsozso

Quote from: Lythis on 2008-06-29, 17:08:06
nVidia-nál fogalmam sincs, ha jól emlékszem ott adott szérián belül GT<GTX<GTS , de lehet, hogy az első kettő más sorrendben van. 8800 és 9800 asszem a két csúcsmodelljük. elvileg. Náluk mondjuk nem árt azt is nézni, hogy hány mb-os a kari, mert láttam már 768-as és háromszáz valahány megás 8800-ast is, és nyílván a kettő között van különbség.
ATI a HD szériától elvben elhagyta az X meg XT meg fenetudja mit, legalábbis azóta nem találkoztam vele. Ott a magasabb sorszámúak elvben mindíg jobbak (2900, 3850, 3870, 4850, 4870, illetőleg a 3000-es szériában vannak még 3400valahányas meg egyéb darabok is, de azokról nem tudok sokat, kb annyit, hogy butított 3800-as széria (megintcsak elviekben).

Engem egyébként elsősorban a 4800-as széria fogyasztása érdekelne. Valaki azt írta egy review-ben, hogy 650-es táp kell, ha rendesen ki akarod használni a kártyát, ami szerintem nem valami reális, de gondoltam megkérdezem, hátha valaki többet tud erről mondani.


http://www.tweaktown.com/reviews/1481/13/page_13_power_consumption_tests/index.html
Death is the only redemption

Fazék

nincs olyan teszt, amiben szerepel még a 8800GT is és ezek az újabb 9800, 3850/70, 4850/70-es szériák is?

tom's hardware-en láttam még anno november-december környékén egy nagyon jó összefoglaló teszt részt, amiben vagy 50 kártyát lehetett összevetni, de az istennek sem találom most (+gondolom az már elavult és vszleg nincs azóta újabb belőle)

zsozso

Quote from: Fazék on 2008-06-29, 17:33:23
nincs olyan teszt, amiben szerepel még a 8800GT is és ezek az újabb 9800, 3850/70, 4850/70-es szériák is?

tom's hardware-en láttam még anno november-december környékén egy nagyon jó összefoglaló teszt részt, amiben vagy 50 kártyát lehetett összevetni, de az istennek sem találom most (+gondolom az már elavult és vszleg nincs azóta újabb belőle)
http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3341&p=22
Death is the only redemption

Fazék

#2234
Quote from: zsozso on 2008-06-29, 18:11:38
Quote from: Fazék on 2008-06-29, 17:33:23
nincs olyan teszt, amiben szerepel még a 8800GT is és ezek az újabb 9800, 3850/70, 4850/70-es szériák is?

tom's hardware-en láttam még anno november-december környékén egy nagyon jó összefoglaló teszt részt, amiben vagy 50 kártyát lehetett összevetni, de az istennek sem találom most (+gondolom az már elavult és vszleg nincs azóta újabb belőle)
http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3341&p=22
:merci:

szerk: eh... ahogy nézem 8800GT-nél a 4850-es, kb 30-50%-kal teljesít jobban az engem érintő 1680x1050-es felbontásban... ehhez képest az ára csak 10-30%-kal több...
kár hogy az ati/amd páros továbbra is képtelen egy tisztességes driver-t összehozni, amiben normálisan kezelik az eltérő aspect ratio-kat... :rolleyes:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-06-29, 13:38:09
szerk: áldoztam rá egy fél órát, hogy valamennyire tisztában legyek a jelenlegi videókártya felhozatallal, de föl is adtam, mert ez vmi borzalmas :haha: annyira keverednek az elnevezések számomra, hogy egyszerűen képtelen vagyok sorrendbe rakni őket.
Pontosan az, borzalmas.
Egyszerűbb a magok oldaláról megfogni.

Nvidiánál kezdődött a G80-al. GTS320MB < GTS 640MB <GTX 768MB < Ultra 768MB.
G80 még 80nm-es chip, 96sp és 320 bit - 128sp és 384 bit a GTS - GTX (Ultra)
Aztán jött az újabb, átalakított G92 mag, már 65nm-en. 8800GS 384 / 768MB,
8800GT 256 / 512MB < 8800GTS 512MB / 1GB. 96sp és 192 bit - 112sp és 256 bit -
128 sp és 256 bit.
Aztán bevezették a 9x00-es szériát, amiben csak a G94-en alapuló 9600GT volt
új; a 9800-asok mind a G92-n alapultak, tehát 8800GT-k és 8800GTS-ek voltak
(9800GTX, hamarosan 9800GTX+ immár 55nm-es chippel és 9800GX2, amiben 2db
8800GTS van). A 9600GSO pedig egy 88000GS kicsit más órajelekkel.
Az új jövevény a GT200 mag: GTX260 < GTX280. 192 sp és 448 bit ill. 240 sp és 512.

Atinál:
R600 mag: 2900Pro < 2900XT: 80nm, 320sp, 256 ill. 512 bit.
RV670 -> HD3850, HD3870 (55nm, 320 sp, 256 bit, de más frekek és memok),
HD3870X2 (2db RV670 egy kártyán)
RV770 -> HD4850, HD4870 (55nm, 800 sp, 256 bit, de más frekek és memok),
HD4870X2 (2db RV770 egy kártyán)

Erősorrend: változó. Atinál egyszerű, nvidiánál játékonként és felbontásonként
is változó, az AA/AF hozzáadása tovább bonyolítja. G92 alacsony és közepes
felbontásokon veri a régebbieket, a GT200 bár erős, de a 9800GX2 még szinte
mindenben veri.
Jelen generáció kb:
9600GT < 8800GT < 8800GTS(G92) ~ 9800GTX < 9800GTX+ ~ 4850 < 4870 ~
GTX260 < GTX280 < 9800GX2. Ex has, közepes (1680) felbontásnál, összes
átlaga.

kikuchiyo

A szokásos téma: gépvásárlás.

Ezúttal irodai célra kéne, a régi 1.2-es Celeroncs helyett. Áramkörtervezésre, CorelDrawra és hasonlókra is használnánk, szóval nem árt, ha nem a legalapabb.

Valami egyszerű inteles duálkóros masinára gondoltam, integrált videóval, legyen megbízható, jó minőségű, és tartson ki 4-5 évig.
Ilyet gondolom 60-70k-ból ki lehet hozni. Erre még rájönne a WinXP meg a vírusirtó ára, mert ezeket sajnos céges viszonylatban nem lehet ellopni, apukámat meg nem lehet átnevelni linuxra.

Ilyen feltételekkel milyen konfigot ajánlanak a T. szakértők?

Más: meglepő és mulatságos, de ma már az oszcilloszkópokon is Windows fut.
Failure is the default option

Cobra

Ha nem kell 3D, akkor egy Intel G33 chipes lap (vagy G31, nem igazán jöttem rá mi a különbség), mellé egy 4000-es sorozatú proceszor és 2x1Gb DDRII800-as ram.
Vagy ha az ár jobban számít, mint a teljesítmény, akkor egy AMD rendszer.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#2238
Quote from: kikuchiyo on 2008-07-04, 23:06:34
Más: meglepő és mulatságos, de ma már az oszcilloszkópokon is Windows fut.
A hadihajókon is, már régóta.
"Found new hardware: Tomahawk Missile System."

Giga G31-(D)S3 alaplap, valamelyik E2xx0-s proci, vagy ha több is belefér, akkor
E7x00-s proci; 2×1GB 800-as DDR2. Valami frissebb Sata winyo, olcsó fsp táp,
olcsó ház és már kész is. Attól függően, hogy melyik proci és winyó, <60-70k
körüli lesz.

Quote from: Cobra on 2008-07-04, 23:26:30
Vagy ha az ár jobban számít, mint a teljesítmény, akkor egy AMD rendszer.

Sajnos ez sem teljesen igaz már.
Míg az inteles lapok ára sokat esett, és már 10k alatt vagy körül találni jó lapokat
(ld. G31-S3), addig jó AM2-es lapok drágábbak náluk. A héten 4 gépet raktam
össze, és hiába volt a 2 db AM2-es Anus M2N-MX-SE Plus lap drágább, mint
a 2 Giga G31-es pár százassal, mindkettő Asus rossz volt: egyik sem szabályozta a
ventik fordulatszámát, így végig max. sebességen mentek, és más szoftverrel
(speedfan) sem lehetett; az egyiken pedig még a CnQ sem működött.
Asus support fórumán 2006 közepe óta panaszkodnak ezekre a hibákra, és még
most is így árulják őket...
Mindkettő vissza lett küldve a boltba. Anustól olcsó lapot többé nem veszek.

kikuchiyo

#2239
Ööö pontosan melyik alaplapra gondolsz, amit kapni is lehet? (Értek hozzá, az látszik :haha: )

Pl. ez? G31-S3-at nem találok.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Hmm valamiért úgy emlékeztem, mintha a G31-esből is
lenne normál ATX méretű (= végén -3, míg mATX-nél -2)
A G31M-S2L is jó, avval építettem két gépet a héten,
semmi baj nem volt velük, és összerakási és alkatrész-
minőségre is messze jobbak voltak, mint az Asusok.

kikuchiyo

Kösz!

Ha mATX, akkor gondolom csak 2 PCI hely van benne, az is csak szűkösen...
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Egy PCI-e x16 és egy x1, valamint 2 db PCI.
Mint a legtöbb mATX lapnál.

Fazék

#2243
Már nem igazán rémlik, és most nem találom a topic azon részét, szóval winchester-ek hűtésére a ház oldalába 9 centis ventiket milyen márkákat/típusokat ajánlottatok?

szerk: szóval Zalman ZM-F2?    GlacialTech Silent Blade 90? vagy egyéb?

csak mert most kerülne a gépbe még két vinyó (wd10eacs (ez csak két hét múlva) és wd5000aacs (ez remélhetőleg már holnap)), ezzel megduplázva számukat, vagyis vélhetően nem ártana valami hűtés számukra.
előre is köszi :merci:

szerk: hiba javítva, 8-asnak mértem, de leírása alapján 9 centisek, szóval csak béna vagyok normális vonalzó hiányában...

Kuroi Tenshi

8-as? Fuj. Több zaj, mint légszállítás.

Yate Loon, saját címkével vagy Chieftec név alatt.
Abból is az alacsony fordulatszámúak. A két GP winyó
akár hűtés nélkül is simán ellesz, a másik kettőnek kell
inkább.

Akkor 9-es? Annál is ugyanez a javaslatom.

Cobra

Zalman azért jó, mert van hozzá ellenállás, ami leveszi felére a sebességet (nekem egy ilyen Zalmanos ellenállással megy a Glacialtech, így hangtalan, anélkül kicsit zúgott).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2008-07-05, 18:28:26
Zalman azért jó, mert

nem jó. A 120-asuk jó, nekem is van 3 zm-f3-asom, de a 80 és 90-eseik valami
BigRed vagy más kínai vacak, ami végig kerreg, bármely fordulatszámon.
Ellenben a Glacialtech még jónak számít (alacsonyabb fordulatszámon).

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-05, 02:42:29
Yate Loon, saját címkével vagy Chieftec név alatt.
Abból is az alacsony fordulatszámúak. A két GP winyó
akár hűtés nélkül is simán ellesz, a másik kettőnek kell
inkább.

Akkor 9-es? Annál is ugyanez a javaslatom.
igen, 9-es kéne, elsőre félremértem, de jól tettem, hogy ellenőriztem a gyártó honlapján...

szóval Yate Loon-t már próbálok találni boltokban nálunk vagy negyed órája, de argep és depo még csak nem is hallott a márkáról, és Chieftec hűtőt se igazán találok, csak ezt  :lame: :redface:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-07-05, 20:27:38
szóval Yate Loon-t már próbálok találni boltokban nálunk vagy negyed órája, de argep és depo még csak nem is hallott a márkáról, és Chieftec hűtőt se igazán találok, csak ezt  :lame: :redface:
Nem meglepő, mert errefelé chieftecre vagy Nexusra átcímkézve lehet
főleg kapni, saját neve alatt ritkábban. De az az, megtaláltad. A
Glacialtech is jó alacsony fordulatszámon.
Érdemes lehet egy ilyesmit forrasztani

Cobra

Egyébként nem értem miért nem lehet sehol kapni állítható potméteres közdarabot. Régebben egy ismerős vett olyan 12-es ventillátort, aminek a kábelére gyárilag rá volt raka egy ilyen. Mennyivel egyszerűbb (és halkabb) lenne az élet, ha be tudnám lőni kézzel a fordulatszámot a házventillátorokon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !