Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Yeah, whatever... akkor qwerty-s pda ::) :hehe:
a virtualis billentyuzetet is tul lehet elni, foleg 3rd party fejleszteseket, ha a beepitett nem tetszik.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-29, 15:53:42
Yeah, whatever... akkor qwerty-s pda ::) :hehe:
a virtualis billentyuzetet is tul lehet elni, foleg 3rd party fejleszteseket, ha a beepitett nem tetszik.
Igen, azért is írtam a Touch Pro-t, én csak qwerty-s cuccot vennék magamnak, ha mégegyszer Windozés telóra adnám a fejem. Bár azok meg nemhogy szappanok, hanem egyenesen szappantartók szoktak lenni...
És nem feltétlenül a virtuális billentyűzet szoftveres megoldásával van a problémám, hanem azzal hogy egy darab kemény lapos műanyagot/üveget nyomogatok és nem gombokat. Az érintőgombos telefonoktól (LG csoki, Moto V3 és klónjai, stb) is sikítva hányok, pedig azok legalább nagyjából kezelhetőek vakon is, ami szintén hátránya a virtuális billeknek.

Fazék

lenne egy idióta kérdésem: az hogy én fülesen csak a CS hangját halljam, miközben ugyanarról a gépről a hangrendszeremen pedig csak az mp3 szóljon, azt meg lehet oldani 2 hangkártyával? és ha igen, akkor mennyire bonyolult?

Cobra

Elvileg az audiolejátszón beállítod a kimenetet az egyik kártyának, játékban meg beállítod a másik hangvezérlőt, illetve deafaultra windowsban azt rakod, amin a játékot szeretnéd hallani. Az már más kérdés hogy a gyakorlatban ez mennyire működik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-01-29, 20:30:22
lenne egy idióta kérdésem: az hogy én fülesen csak a CS hangját halljam, miközben ugyanarról a gépről a hangrendszeremen pedig csak az mp3 szóljon, azt meg lehet oldani 2 hangkártyával? és ha igen, akkor mennyire bonyolult?
Megoldható. CS használja a Windowsban elsődlegesnek beállított hangkártyát, foobarban meg triviális művelet váltani a különböző kimenetek között (két hangkártya van a gépemben, így néz ki a foobarban a Preferences/Playback/Output: http://img142.imageshack.us/img142/4149/clipboard01pt5.jpg )

motifator

Vajon azt nem tudod megcsinálni, hogy az 5.1-es hangkártya kimeneteit mappeled így fel? Normálisabb programok, mondjuk zenélésre/hangszerkesztése valók általában egy 5.1-es hangkártyát 6 különböző kimenetnek kezelnek, tehát akár meg tudnád oldani, hogy a sztereó hangfaladat bedugod a frontba a fülesedet meg a rearbe, és meg is vagy 1 hangkártyából.

Persze ebben a szituációban nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges, csak egy ötlet volt, de talán egy próbát megér (feltéve ha 5.1-es hangkártyád van).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: motifator on 2009-01-29, 20:54:14
Vajon azt nem tudod megcsinálni, hogy az 5.1-es hangkártya kimeneteit mappeled így fel? Normálisabb programok, mondjuk zenélésre/hangszerkesztése valók általában egy 5.1-es hangkártyát 6 különböző kimenetnek kezelnek, tehát akár meg tudnád oldani, hogy a sztereó hangfaladat bedugod a frontba a fülesedet meg a rearbe, és meg is vagy 1 hangkártyából.

Persze ebben a szituációban nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges, csak egy ötlet volt, de talán egy próbát megér (feltéve ha 5.1-es hangkártyád van).
Ez se rossz ötlet, sőt. CS-t sztereóra, front left és right csatornát kapja meg, foobarban meg Preferences/Playback/DSP Manager és Move stereo to rear channels, vagy Channel Mixer pluginnal is lehet trükközni, az eredmény ugyanaz.

Cloud

Na hamár telefonokról volt szó.
Milyen telefont ajánlanátok ami érintőkijelzős, lehetőleg symbian-os(windózos is lehet végső esetben) és kb. 15-20 ezer környékén megkapnám.
Amit eddig ajánlottak: P800, p900, p910i


Esetleg vmilyen régi pda telefon használtan?

Fazék

#2648
thx. egész jó ötletek. én is vmi ilyesmiről ábrándoztam, de nem volt bátorságom belevágni útmutató nélkül :)

Zsiga



kikuchiyo

#2651
And now for something completely different:
携帯から書き込むこともできるw
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2009-01-30, 22:21:38
And now for something completely different:
携帯から書き込むこともできるw

... és még azt mondják egyesek, hogy az érintőkijelző szar :angyali:

mi a program neve?

kikuchiyo

Ezt már fentről  :haha:

Itt nézz körül: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=445550
Tkp. a fejlesztőknek szánt hivatalos japán verziójú Windows Mobile image-ből haxolta ki a tag beviteli programot és beletette egy egyklikkes telepítőbe.

Nem volt triviális, először nem erre akadtam rá, és még ez sem működik tökéletesen, pl. pont az Opera alatt összeakad a Samsung billentyűzettel, és egyáltalán nem lehet xt9-cel együtt használni (mondjuk kell az a fenének, úgysem tud magyarul), továbbá elég apró a beviteli mező.
Failure is the default option

Fazék

#2654
meguntam a 40GB-os határt a notebook-omnál, szóval vennék egy 2,5"-ös notebook vinyót és érdeklődnék, hogy van-e vhol összefoglaló oldal, ahol zaj/hőmérséklet szempontjából rangsorolják őket, mert a sebesség ennél a már kvázi csak p2p-re használt notebook-nál nem igazán szempont.

szerk: ja igen, egy apróság: ez még nem sata-s noti...

szerk2: egy ilyen sztetek jó lehet? WD Scorpio Blue 250GB vagy inkább egy ár/méret arányban megfelelő Samsung HM160HC?
a samsung adatai jobbnak tűnnek, de ugyanakkor megbízhatatlanabbnak is, mert 120GB-osnak írja a specifikációknál :rolleyes:

Kuroi Tenshi

#2655
storagereview
thg
hirtelenjében ezek jutnak eszembe, bár biztos van még több is.

Az a wd winyó jó lehet, amennyiben
a.) találsz ilyet (én pl. amikor legutóbb 2.5" sata winyót kerestem,
3 boltból egynél sem volt WD, csak Samu -- így végül 160-as samu
lett, ami azóta is jól működik)
b.) nincs túl elrugaszkodott áron

Fazék

#2656
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-01, 18:14:25
storagereview
thg
hirtelenjében ezek jutnak eszembe, bár biztos van még több is.

Az a wd winyó jó lehet, amennyiben
a.) találsz ilyet (én pl. amikor legutóbb 2.5" sata winyót kerestem,
3 boltból egynél sem volt WD, csak Samu -- így végül 160-as samu
lett, ami azóta is jól működik)
b.) nincs túl elrugaszkodott áron
a, pont elméletileg teljesül, bár most nincsenek nyitva, szóval föl kell hívnom őket holnap, hogy csak árlistán van, vagy készleten is...
b, ha van készleten, akkor 18,5k bruttó nem tudom mennyire számít elrugaszkodott árnak. érzésem szerint egész korrekt egy 250-es noti vinyóért.

samsung-ból két végződéssel van:
Samsung SpinPoint M80 160GB (HM160JC)
Samsung SpinPoint M5P 160GB (HM160HC)
melyik lehet a jobb? nem igazán találtam meg a leírást, hogy mi a különbség a kettő között (szerk: úgy néz ki a HC a jobb, kicsit újabb, gyorsabb.)
magyar samsung oldal vinyókat illetően egyszerűen nevetséges, hogy mennyire szar... össze-vissza írnak mindenféle egymásnak ellentmondó adatok... :ejj:

sajnos tomshardware-en egy kivételével az összes wd teszt sata vinyós, az 1 pata viszont nem túl meggyőző
szerk3: de ahogy nézem a samu vinyóknál, kb ugyanazt teljesítik a sata/pata vinyó párok

Kuroi Tenshi

Tavaly nyár végén 11k-ért vettem a 160-as Samut;
bár azóta főleg felfelé mentek az árak, úgyhogy beleférhet.

J > H, tehát az az újabb ;)
Ezt google is megerősíti; a HM160JC egytányéros; míg
a HC valószínűleg kéttányéros. Azaz: JC valószínűleg
gyorsabb és alacsonyabb fogyasztású.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-01, 19:38:59
Tavaly nyár végén 11k-ért vettem a 160-as Samut;
bár azóta főleg felfelé mentek az árak, úgyhogy beleférhet.

J > H, tehát az az újabb ;)
Ezt google is megerősíti; a HM160JC egytányéros; míg
a HC valószínűleg kéttányéros. Azaz: JC valószínűleg
gyorsabb és alacsonyabb fogyasztású.
én ez alapján tippeltem:
http://reviews.cnet.com/hard-drives/samsung-spinpoint-m5-hm160hc/4505-3186_7-32656837.html
http://reviews.cnet.com/hard-drives/samsung-spinpoint-m-hm160jc/4505-3186_7-32065496.html
kvázi csak "internal data transfer rate"-nél találtam eltérést és ott JC-re 61.9 MBps-t írnak, HC-re 103 MBps-et. a számozás/betüzések logikájában meg már régóta nem bízom ;)
de ezek szerint az oldal téved

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-02-01, 19:44:29
kvázi csak "internal data transfer rate"-nél találtam eltérést és ott JC-re 61.9 MBps-t írnak, HC-re 103 MBps-et.

Akkor valamit nagyon félreértettek, mert ennyit fizikailag nem
tud a winyó. Egy újabb 7200-as 3.5" asztali tud 100-120MBps
sebességet, míg egy 5400 2.5" kb 50-60-at tud jobb napokon.
A 103 már csak azért is hülyeség, mert az ATA-100, mint a
neve is mutatja, max 100MBps. Amúgy sztem a buffer read-et
keverték be, de az a 2-4-8-16MB puffer nem sokat számít
IRL.

Fazék

#2660
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-01, 19:51:17
Quote from: Fazék on 2009-02-01, 19:44:29
kvázi csak "internal data transfer rate"-nél találtam eltérést és ott JC-re 61.9 MBps-t írnak, HC-re 103 MBps-et.

Akkor valamit nagyon félreértettek, mert ennyit fizikailag nem
tud a winyó. Egy újabb 7200-as 3.5" asztali tud 100-120MBps
sebességet, míg egy 5400 2.5" kb 50-60-at tud jobb napokon.
A 103 már csak azért is hülyeség, mert az ATA-100, mint a
neve is mutatja, max 100MBps. Amúgy sztem a buffer read-et
keverték be, de az a 2-4-8-16MB puffer nem sokat számít
IRL.
én magának hiszek. de már csak azért is a HC-t tippeltem a jobbnak, mert az a drágább egy ezressel :)
lehet hogy akkor samu 160JC mellett döntök 12,3k-ért, bőven elég lesz 160GB is, nem kell nagyzolni :)
(hacsak nem győztök meg, hogy húdemennyivel jobb a wd vinyó :D)

Cobra

Ha valahol találsz IDE-s Hitachit, akkor szerintem azt vedd. Igaz én a kisebb kapacitásúakat néztem (80-120Gb), de ott a Hitachi verte a többit (igaz 2-3 éves teszteket találtam csak IDE-s 2.5-ös HDD-re).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

igazad volt K_T (illetve én is sejtettem), de ismét csak az árlistában szerepelnek az adott tételek, raktáron nincsenek és ha csoda folytán érkeznének is, akkor se azon az áron.
Szóval jelenleg választhatok 13,3k-ért SM160HC-t 3 év garival, vagy A4TEAM-nél SM160JC-t 1 év garival 13,7-ért, illetve +5%-ért 3 év garival, amit fogalmam sincs hogy oldanak meg, mert tudtommal a gyártói garancia 3 év

Kuroi Tenshi

sztem HC: olcsobb, es gari is tobb; sebessegben es fogyasztasban pedig kb. eszrevehetetlen lesz a kulonbseg

Aquat nezted? Legutobb toluk vettem, meg szombat delben is volt naluk helyben -- bar nekem surgos volt, ezert vettem vegul ott, mashol lett volna olcsobban is.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-02, 12:08:26
sztem HC: olcsobb, es gari is tobb; sebessegben es fogyasztasban pedig kb. eszrevehetetlen lesz a kulonbseg

Aquat nezted? Legutobb toluk vettem, meg szombat delben is volt naluk helyben -- bar nekem surgos volt, ezert vettem vegul ott, mashol lett volna olcsobban is.
nekem nem sürgős, szóval inkább maradok az aliencomputers-nél, náluk 1,6k-val olcsóbb, bár még így se olcsó, 13,3k, szóval eszembe juthatott volna fél évvel korábban is ez a bővítés, de le van tojva, most lett szükségem rá, ez van :)

kikuchiyo

Tök értelmetlen Fasiszta légkörű Fontos és hasznos munkabeszámoló van a munkahelyemen, ez azt jelenti, hogy 3 délelőttünket basszuk el töltjük el hasznosan azzal, hogy mindenki végighallgatja mindenki beszámolóját. Ennek eredményeképp tovább mélyült bennem az a hideg, nyálkás gyűlölet, ami mindig is elöntött, ha a PowerPointtal kapcsolatba kerültem - most is számos prezentációt voltam kénytelen végignézni, ahol az előadó jónak látta Comic Sanssal szedni a címeket, bezsúfolni egész oldalas táblázatokat 10 pontos talpas betűkkel, és élénkzöld alapon kék betűszínt választani a szövegdobozokhoz.

Talán már linkeltem párszor a kedvenc példámat, hogy mi is a baj a PowerPointtal: A gettysburgi beszéd PPT-ben

Na meg még egy, nem lövöm le a poént

$deity tartsa meg jó egészségben azt az embert, aki a ScummVM-et portolta Windows Mobile alá.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2009-02-05, 21:27:04
$deity tartsa meg jó egészségben azt az embert, aki a ScummVM-et portolta Windows Mobile alá.

Amen. Nekem is jol jott, amikor a vonat olyan hangos, hogy nem lehet a (szinten ezen futo) filmet hallani, es a javas jatekok sem voltak hajlandoak elindulni, akkor beizzitottam a beyond a steel skyt :) egy bibije van csak nalam, elforgatja akijelzot, ami csak akkor all vissza, ha ujrainditom a gepet...

amugy udvozlet egerbol. hogy mennyi itt a vedetlen wifi :D

kikuchiyo

Ahogy így 10000×10000-es képeket szerkesztgetek szürke délutánokon, és egyszerre nyitva van a GIMP, Inkscape, Firefox, mittoménmi, hirtelen eszembe jutott, miért is akartam felújítani a számítógépet és beszerezni egy quad-core processzort 8 giga rammal...
Failure is the default option

Fazék

#2669
ti melyiket szednétek le az adott filmből?
1.
Group: BoNo
Source: HD DVD
Size: 8,10 GB
Video: 1280*688 - 6006 kbps - 23,976 fps
2.
Group: TRiNiTY
Source: BluRay (ESiR)
Size: 8,63GB
Video: 1280*532 - 6225 kbps - 23,976 fps

(hang, felirat tulajdonságokat illetően megegyeznek, szóval az nem szempont)

én különösebb ok nélkül a BluRay felé hajlok, de érdekelne, hogy pontosan miért is kisebb a képe? a hd dvd változatnál meghagytak vajon egy-egy fekete sávot alul/fölül?