Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: NLZ on 2009-03-22, 02:07:21
Quote from: Selmo on 2009-03-22, 01:56:26
Szerinted? ::)
Nem lehet, hogy szarok a ramok? Próbáld ki, hogy 333-on CAS 3.0, azt még a leggagyibb noname ramnak is kéne vinni. Nézd meg úgy, hogy egyszerre csak az egyik van benn, úgy gyorsan kiderülhet, ha valamelyik rossz.
Na fuss neki mégegyszer annak a smileynak.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

#2762
Megcserélted már a 2 modult?
Egyébként a 2-2-6-ot szerintem még 2.7V-on se fogják ezek tudni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Quote from: Selmo on 2009-03-22, 04:21:08
Quote from: NLZ on 2009-03-22, 02:07:21
Quote from: Selmo on 2009-03-22, 01:56:26
Szerinted? ::)
Nem lehet, hogy szarok a ramok? Próbáld ki, hogy 333-on CAS 3.0, azt még a leggagyibb noname ramnak is kéne vinni. Nézd meg úgy, hogy egyszerre csak az egyik van benn, úgy gyorsan kiderülhet, ha valamelyik rossz.
Na fuss neki mégegyszer annak a smileynak.
Sokféle jelentése lehet. :P
[reserved]

Kvikveg

#2764
Nnna, ma vettem a leendo nemetorszagi kiruccanasokhoz egy mikrofont, hogy tudjak a csaladdal Skypeozni. A poen az, hogy ez egy 3 cm-s kis bizbasz, most teszteltem batyammal es ertette amit mondtam. Ha noverem is erti, akkor jo vagyok. Es nem kell egy komplett fejhallgatot vinnem majd magammal, juhhe!

Volt meg kb 10 cm-s ruddal is rendelkezo csak mikrofon, amit siman bedug az ember a laptopba es ott all ki belole, de az valahogy furcsa volt. Meg ha mar mini, akkor legyen mini.  :haha:

Kerdes a fenykepezogepekhez erto tagokhoz:
Elegem van abbol, hogy a mostani gep k lassan keszit kepet, mire megvan a kep, a macska/csaladtag/lepke kimaszik a kepbol. Vagy repul. Mindegy.
Amiket ma lattam:
Casio Exilim Z 85 - szep gyonyoru, kicsi ezustszinu ize, sajat akku, 3xos zoomot tud csak, es azt hiszem ha anyam meglatna a menujet azonnal feladna a kezelesre valo barmilyen kiserletet. Ismerosnek 80-as van, meg van vele elegedve. - 34890Ft
Samsung S1060 ezustszinu: 5xos zoom, szep nagy betuk, 2 ceruzaelem, k sok funkcio, az Isten se igazodna ki rajta. Bar a tobbin sem. Marmint ugy kapasbol. Nagyobb, mint az elozo, es ez tulkepp jo erzes, kevesbe az a benyomasom, hogy mindjart kicsuszik a kezembol. - 27990Ft
Az elado ajanlotta meg ebben az arcsoportban:
Canon PS A570IS - 26990Ft
Canon PS A580IS - 25450Ft
Canon PS A590IS - 29890Ft
Ezeket mar nem volt idom megnezni.

Van valakinek ilyenje esetleg, mi a velemenye stb-stb.
Cel varosfenykepezes, kollega fenykepezese a varosban, ipari kemkedes - ja az nem, mert lelonek, kis viragocskam lefenykepezese, macska lefenykepezese, csaladi fotok, kb ennyi.
A muveszi fotokat mar feladtam, se turelmem, se idom, se kedvem hozza, foleg azok utan amiket a weben latok. Olyan meg ugysincs, ami egyszerre alkalmas pl millimeteres zseles gombocskek fotozasara es anyam is elboldogul vele. Ja es nem k draga. Csak magamnak meg nem veszek. Annyit nem fotozok.
Illetve orulnek, ha esetleg egy 5 cm-s targyat is le lehetne normalisan fotozni vele... tulkepp ismerosom a regi geppel valahogy le tudta fenykepezni pl a szemet kozelrol, de en keptelen voltam utanacsinalni. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

#2765
Teljesen értelmetlen hobbi fotózásra a 8-10Mpixel. Tudom, nem könnyű ma már kisebbet találni, de egy komolyabb 4-6Mpixeles gép szebb képeket csinál, mint a vele egy árban lévő 8-10Mpixeles. Nekünk egy régebbi Sony DSC-40 van, én nagyon meg vagyok vele elégedve. Panasonicok jók, Samsung középkategória, Canon viszont erősen változó minőség. Olcsóbbak általában elég gyengék, a jobbak meg elég drágák.
Ajánlom a http://pixinfo.com/hu/ oldal átnézését.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#2766
Koszi, megnezem a lapot.

Csak magamnak linkgyujtes:
Canon PowerShot A570 IS http://pixinfo.com/hirek/2007-02-22_270540
Samsung S1060 digitális fényképezőgép adatlap http://pixinfo.com/fgep/Samsung_S1060

Ez alapjan egyelore az A570 nyert... de a masik linken meg lehuztak:
QuoteOversharpening is a problem common to snapshot cameras, and the A570IS shows it in the horizontal axis. All digital cameras process and sharpen their images as they save the files. Oversharpening can show up as halos and blotches in pictures, while undersharpening simply limits the amount of detail in an image. Either way, even a point-and-shoot should have sharpening figures within 10 percent of ideal, which the A570IS came close to but did not quite meet. 

Az a baj, hogy olyan k sokfele kamera meg opcio van, hogy be lehet golyozni tole. :frown:

edit: az elcsabitott vasarlo jeligere meg ezt vettem: http://speed-link.com/?p=2&cat=23&pid=18961&paus=1
baromi jol nez ki, tapad a falapra, es vekony. Tulkepp egy hajlekony, vekony gumilap, szovetszeru felszinnel, amin kellemes egerezni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt!
Anno én is innen néztem ki, hogy milyen fényképezőt vegyek. Leírások, tényadatok, tesztképek, minden. Szerintem jó kis oldal, ha az ember új gép vásárlásán gondolkodik.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

vékony kompakt fényképezőgépből van olyan, ami jó képeket csinál és jó áron is van, vagy ez már sci-fi kategória?

csak mert legutóbb egy fuji z1(?) lett véve, ami ugyan tényleg jó kicsi, de jó szar képeket is csinál. de szüleim kb ezt a kategóriát szeretik, nem szeretnek egy nehéz gépet magukkal cipelni, és a képek minősége is csak leginkább engem zavar, de azért mégiscsak jó lenne egy fokkal normálisabbat szerezni. (tippre olyan 40-50k-t szeretnének rá költeni max)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-03-23, 00:32:09


Te, ugyanannak a kérdésnek a feltételéért és a vissza-nem-olvasásért
eléggé le szoktuk hurrogni a n00bokat az ftp-topicban :hehe:

Azaz: ld pár posttal feljebb, Kviki is ugyanezt kérdezi, de ő sem kapott
még konkrét választ rá, csak néhány összehasonlító-/információs oldalt.

Fazék

#2771
sorry. éppenséggel elolvastam a hozzászólását úgy nagyjából átfutva és rákattintottam egy link-re (ellenőriztem, a harmadikra), amiben pont a szokásos markolat és nagyoptikás fényképezőgép ugrott elém, szóval gondoltam ilyesmit keres, feltételeztem akkor nem az én kérdésemet tette föl. vhogy Kvikiről feltételeztem, hogy ő normális fényképezőgépet akar venni és különben is fáradt vagyok és tldr alapon nem olvastam végig a hozzászólását. van ez így.
én tényleg kis szar kompaktot keresek, ilyesmi nem opció, az első link-en szereplő (amire nem kattintottam) már jó lehetne pl

szóval ebben a méretben keresek gépet: http://www.trustedreviews.com/images/article/inline/1793-1.jpg

Kvikveg

#2772
Hehe, engem inkabb az ara erdekel. Lehetne nagyobb, de gyk amiket lattam mind ilyen mikroszkopikus meretu volt. De persze jobban orulok, ha nem huzza a vallamat.  :smile:
Moha: csak az A570rol talaltam a linkeden leirast, de az jooo alapos, koszi!

Fazek: az a nagy markolat az is baromi kicsi, epphogy alafer szerintem a ket ceruzaelem, szoval az nem a klasszikus oriasi markolat. Vagy te olyan mindenhol 1 cm vastagra gondoltal?

Canon PowerShot A570 IS: 89,5 x 64,3 x 42,8 mm
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2009-03-23, 00:49:44Fazek: az a nagy markolat az is baromi kicsi, epphogy alafer szerintem a ket ceruzaelem, szoval az nem a klasszikus oriasi markolat. Vagy te olyan mindenhol 1 cm vastagra gondoltal?
közben sunyi módon szerkesztgettem 4-5 alkalommal a hozzászólást :D
szóval igen, kb olyan nevetséges méretre gondoltam :) (pontosabban a szüleim, mert én könnyebben elviselném a kicsit nagyobb gépeket, ha ugyanazért az árért vagy olcsóbban még jobb képeket is kapok eredményül :))

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2009-03-23, 00:51:15
Quote from: Kvikveg on 2009-03-23, 00:49:44Fazek: az a nagy markolat az is baromi kicsi, epphogy alafer szerintem a ket ceruzaelem, szoval az nem a klasszikus oriasi markolat. Vagy te olyan mindenhol 1 cm vastagra gondoltal?
közben sunyi módon szerkesztgettem 4-5 alkalommal a hozzászólást :D
Francba.  :lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Fazék, amelyik gépnél nincs hely optikai zoomhoz, az alapból nem csinálhat jó képet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-03-23, 01:30:51
Fazék, amelyik gépnél nincs hely optikai zoomhoz, az alapból nem csinálhat jó képet.
oké, kb ezt a választ vártam

amúgy a link-elt fuji z1 rendelkezik optikai zoom-mal, de hogy pontosan milyen technológia, arról fogalmam sincs

Zsiga

Quote from: Cobra on 2009-03-23, 01:30:51
Fazék, amelyik gépnél nincs hely optikai zoomhoz, az alapból nem csinálhat jó képet.
Egyrészt az optikai zoom és a képminőség között semmiféle összefüggés nincs (de ha nagyon akarunk kapcsolatot keresni, akkor azt mondhatjuk hogy a zoom-objektívek mindig rosszabbak mint a fixek), másrészt az ilyen ultravékony gépekben is lehet hely zoomobjektívnek, csak el vannak forgatva 90°-kal a hátsó lencsetagok, meg középen van benne egy tükör.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-03-23, 02:22:31
Quote from: Cobra on 2009-03-23, 01:30:51
Fazék, amelyik gépnél nincs hely optikai zoomhoz, az alapból nem csinálhat jó képet.
Egyrészt az optikai zoom és a képminőség között semmiféle összefüggés nincs (de ha nagyon akarunk kapcsolatot keresni, akkor azt mondhatjuk hogy a zoom-objektívek mindig rosszabbak mint a fixek), másrészt az ilyen ultravékony gépekben is lehet hely zoomobjektívnek, csak el vannak forgatva 90°-kal a hátsó lencsetagok, meg középen van benne egy tükör.
nem lehet hogy úgy értette, hogy a helyhiány miatt csak digitális zoom-mal rendelkező gépre gondolt?

de szóval igen, ezt a szót kerestem, szóval ultravékony gépekben található ilyen forgatott+tükör bla-bla zoom-mal készíthető normális minőségű kép, vagy ilyenektől nagyon ne várjon sokat az ember?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-03-23, 02:49:17
nem lehet hogy úgy értette, hogy a helyhiány miatt csak digitális zoom-mal rendelkező gépre gondolt?

de szóval igen, ezt a szót kerestem, szóval ultravékony gépekben található ilyen forgatott+tükör bla-bla zoom-mal készíthető normális minőségű kép, vagy ilyenektől nagyon ne várjon sokat az ember?
De, elképzelhető, viszont az is hülyeség. A digitális zoomot nem kell használni, egy fix objektív meg simán lehet nagyon jó minőségű. :)

Nagyon sokmindentől függ hogy egy gép milyen minőségű képet tud készíteni, így általánosságban ezt nem tudom megmondani. Konkrét adatok alapján esetleg, de csak a tesztkép a biztos. Ja és végül kapsz tőlem is egy linket, olvasgasd a tesztjeiket: http://www.dpreview.com/

Cobra

Én úgy gondolom, hogy az ilyen extra vékony gépekben nincs elég hely normális objektív elhelyezésére, illetve nem is szánnak rá komolyabb összeget, mert aki ilyet vesz, annak úgyse fog feltűnni a zajosabb, kontraszthiányos kép.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2009-03-23, 11:38:11
Én úgy gondolom, hogy az ilyen extra vékony gépekben nincs elég hely normális objektív elhelyezésére, illetve nem is szánnak rá komolyabb összeget, mert aki ilyet vesz, annak úgyse fog feltűnni a zajosabb, kontraszthiányos kép.
Nem a méret számít, kis objektív is csinálhat jó képet, meg féltégla is rosszat. A nagy méret általában inkább a nagy fényerővel és/vagy a nagy zoomátfogással van összefüggésben; míg a képminőséget inkább a szenzormérethez viszonyított méret/átfogás, a speciális lencsetagok használata, meg a szenzor mérete/felbontása és a képfeldolgozó rendszer fejlettsége befolyásolja.

Az sem feltétlenül igaz hogy az (ultra)kompakt gépek mindig szarok mert a célközönségnek nincs igénye jó minőségre. Mi van ha (fél)profi fotósoknak tervezik tartalékgépnek? (Pl.: http://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmclx3/page17.asp)
De olyan is van aki elsődleges gépnek használ kompaktokat: http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-6468-7844

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga


Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2009-03-23, 13:39:09
Quote from: Kvikveg on 2009-03-23, 13:08:49
http://pixinfo.com/fgep/gyarto/Olympus/archivum
Olympus C-8080WZ
200 000 Ft  :zomg:
De jó kis gép is volt az a maga idejében... :)
Hat, ennyit en most sem adnek ki erte.
Mi lett az utodja?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2009-03-23, 14:28:59
Hat, ennyit en most sem adnek ki erte.
Mi lett az utodja?
Ennyit nem is kell mert azóta kb. feleződtek a fényképezőgép-árak. 200ezerből egy jó dslr-kitet lehet venni, de már a feléből is kaphatsz új tükrös gépet.
Nem tudom, lehet hogy nem is lett utódja, nem jellemző manapság hogy normális kompaktokat gyártanának, csak a minél nagyobb számok (megapixel és zoom) számítanak, sajnos.

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2009-03-23, 15:36:49
Quote from: Kvikveg on 2009-03-23, 14:28:59
Hat, ennyit en most sem adnek ki erte.
Mi lett az utodja?
Ennyit nem is kell mert azóta kb. feleződtek a fényképezőgép-árak. 200ezerből egy jó dslr-kitet lehet venni, de már a feléből is kaphatsz új tükrös gépet.
Nem tudom, lehet hogy nem is lett utódja, nem jellemző manapság hogy normális kompaktokat gyártanának, csak a minél nagyobb számok (megapixel és zoom) számítanak, sajnos.
én elégedett vagyok az optikai zoomommal, csak fárasztó cserélni :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2009-03-23, 16:03:25
én elégedett vagyok az optikai zoomommal, csak fárasztó cserélni :angyali:
:facepalm:
Nekem optikai fenyerocsokkentes kene nyarra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

A mostanában kapható olcsó netbookok(pl: FSC amit lehet kapni 60-70k-ért) mennyire bírják az ha egyfolytában mennek? (napi 15-18 óra)
Mennyire melegednek?

Ilyen gépeken játszani egyáltalán nem lehet azt tudom. Viszont filmeket, esetleg animéket lehet nézni rajtuk folyamatosan is akár?
Azt tudom h. optikai meghajtó nincs bennük.
Esetleg valami amit tudni kellene még róluk?
Akksi idő?
Csak azért mert úgy tervezem, ha összejön most egy kevés pénzem akkor nem normális notit veszek hanem egy ilyen netbook-ot. Úgyis csak filmet néznék rajta meg neteznék.
Gondolom sima divx-es filmeket gond nélkül vinné, HD-t meg nagyon felejtsem el.
Valakinek van esetleg tapasztalat? Mit tud ez az atom proci?

Fazék

Quote from: Cloud on 2009-03-23, 22:12:48HD-t meg nagyon felejtsem el.
különben is azon a netbook-os óriási kijelzőn különösen sok értelme van a HD-s filmeknek :haha: