Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Xzone

Nekem az Asus laptopom csinál hasonlókat: fehér az egész képernyő, aztán az egyik fele elkezd feketedni. Külső monitorra kitéve csíkos az egész. Viszont lehet rá Windowst telepíteni, ami egyszer el is indul, utána viszont már csak újraindítja a gépet töltés közben.

Az integrált videókártya mehetett tönkre:
http://imgur.com/bFQGv.png

(128 megás lenne elvileg, és a kép sem ilyen szép; valójában függőleges zöld csíkok borítják, valamint villódzik az egész ha bármit megmozdítok.)

Mivel a gép már nem garanciás, kb fél éve itt ülök rajta, és nem tudom mit kezdjek vele. "Megcsináltatni" kb annyiba kerülne szerintem, mint egy új laptop. A kijelző lehet, hogy Fazék-NakedapeTM projektorként végzi majd :D

Kvikveg

Nem mellette kene tesztelni a fluxuskondenzatort, en szoltam. :hehe:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

#3842
USÁ ban vásárolt iPhone (a Voice Band meg a 4-tracks studio alkalmazások miatt kell :D ) itthon is használható? Kártyafüggetlen?

Quote from: Xzone on 2010-06-16, 20:57:58
"Megcsináltatni" kb annyiba kerülne szerintem, mint egy új laptop. A kijelző lehet, hogy Fazék-NakedapeTM projektorként végzi majd :D

:cool: Olyan nekem is kell majd! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Nem biztos, hogy megy, főleg mivel kint tudtommal nincs független iPhone, meg más frekvenciát használnak és az Appleből nem nézek ki tri-band készüléket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2010-06-21, 00:56:06
Nem biztos, hogy megy, főleg mivel kint tudtommal nincs független iPhone, meg más frekvenciát használnak és az Appleből nem nézek ki tri-band készüléket.
Van gyárilag független iPhone, talán a franciák sírták ki mert náluk valami törvény előírja hogy minden telefonból kell árulni független verziót is (hogy USA-ban van-e azt nem tudom); frekvenciát meg ugyanazt használ mint itthon.
http://en.wikipedia.org/wiki/AT%26T_Mobility#Radio_Frequency_Summary

motifator

Jailbreakelni kell és használható gond nélkül.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2010-06-21, 00:49:22
(a Voice Band meg a 4-tracks studio alkalmazások miatt kell :D )

Gimmick.

Darkstar

JB az nem függetlenítés. Bizonyos frissítés után meg nem is lehet függetleníteni (feketén), úgyhogy mindenképp járj utána, mielőtt megvennéd. Egyébként meg az app itthonról nem elérhető?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Haver azt mondta, hogy tényleg léteznek olyan verziók, amivel szopás lehet. De úgy 90%, hogy találsz hozzá szoftvert, amivel unlock-olod.
De ha egy amerikai használt mobil boltban veszed, akkor valószínű, hogy már eleve unlock-olva meg jailbreak-elve van.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Turbosim esetleg? Ezzel nem kell semmit csinálni magával a készülékkel. :D

.Attila

Corsair rammal végre stabilan működik a gép.
Viszont az eredetiség vizsgálat miatt lehet, hogy beadom a derekamat és megveszem a windows7-et.
Kérdés, hogy lehet-e valamire szükségem a Pro verzióból? A verziók összehasonlításánál igazából nem láttam semmi különöset, max. az XP módot. De ha jól sejtem, akkor ez nem a kompatibilitási mód, hanem annál valami komolyabb dolog, amire nem hiszem, hogy szükségem volna.
Van valami ok, ami miatt többre lehet szükségem, mint a Home Premium?

Selmo

Valóban nem kompatibilitás, hanem egy virtálus, teljes értékű XP, amin lehet futtatni a régebbi 3D-t nem igénylő programokat. Ha neked erre és a Csoportházirendre nincs szükséged, akkor felesleges megvenned. (Bár a fene tudja, mikor lesz új oprendszerük, a végén még kevés lehet az a 16 giga RAM, amit elkezel.) Eredetiségvizsgálaton meg mit értesz? Van jópár loader és egyéb trükk átverni a microsoftot és tudsz letölteni tőlük. De ha megy ki hozzád a BSA akkor persze kell a papír.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: .Attila on 2010-06-26, 13:59:43
Corsair rammal végre stabilan működik a gép.
Viszont az eredetiség vizsgálat miatt lehet, hogy beadom a derekamat és megveszem a windows7-et.
Kérdés, hogy lehet-e valamire szükségem a Pro verzióból? A verziók összehasonlításánál igazából nem láttam semmi különöset, max. az XP módot. De ha jól sejtem, akkor ez nem a kompatibilitási mód, hanem annál valami komolyabb dolog, amire nem hiszem, hogy szükségem volna.
Van valami ok, ami miatt többre lehet szükségem, mint a Home Premium?
sztem ha nincs olyan programod, ami a munkádhoz kell, és még lusták voltak a fejlesztői frissíteni win7-re is, akkor nincs szükséged az xp módra, teljes nyugalommal vedd meg a home premium-ot. de ne OEM-et vegyél, mert azzal is csak a szívás van gépcserénél, stb, vegyél inkább normál retail változatot. angol nyelvűt ebay-ről sztem 27-30k-ért már simán lehet kapni.

NLZ

Milyen eredetiség vizsgálat? Windows 7 Loader? RemoveWAT? ::)
[reserved]

.Attila

#3854
Windows Loader 1.8.4-et ráeresztettem kétszer is, továbbra is nem eredetit jelez a rendszer.

Quote from: Fazék on 2010-06-26, 14:57:15
angol nyelvűt ebay-ről sztem 27-30k-ért már simán lehet kapni.

Egyrészt magyarul kellemesebb, még ha nincs is gond az angollal, másrészt számlára fog menni, úh. e-bay kilőve.
No meg minek rendeljek onnan 27k-ért, ha itthon bruttó 28k-ért (nettó 22,4k-ért) is beszerezhető pl. itt?

A csoportházirend meg mi a nyavalya? Google is my friend, ahogy látom, ez sem fog kelleni.

szerk.: ja most látom, hogy a box 2x annyi, mint az oem...

Fazék

Quote from: .Attila on 2010-06-26, 15:14:19
szerk.: ja most látom, hogy a box 2x annyi, mint az oem...
igen, elég durván elkérik a dobozos árát itthon.
ahol írják fixen, mint a link-eden is, hogy 64bit, illetve, hogy 32bit-es verzió, ott már gyanút foghatsz, hogy az OEM, mert a dobozos változatban mindkét dvd benne van és azt telepíted, amelyiket akarod.

.Attila

Francnak rakják bele mindkettőt, ha én tudom, hogy nekem csak a 64bites kell. Feleslegesen fizettetnek ki velem egy rakat lét.
Asszem erősen átgondolom, hogy azért mégiscsak megpróbálom valahogy megoldani valamilyen loaderrel, microsoft meg kinyalhatja az idióta áraival.

Fazék

#3857
Quote from: .Attila on 2010-06-26, 15:39:12Francnak rakják bele mindkettőt, ha én tudom, hogy nekem csak a 64bites kell. Feleslegesen fizettetnek ki velem egy rakat lét.
:)
az csak egy extra, nem azért drágább a retail, hanem az aktiválások száma miatt. azt hiszem oem-nél kicsit macera gépcsere után újra aktiválni, illetve ugyanazon a gépen is meg van kötve az aktiválások száma asszem, míg retail-nél ez a probléma nem létezik, illetve inkább úgy mondom, hogy normál otthoni felhasználó esetében jóval kevésbé körülményes ez a folyamat.
ezért drágább és nem azért, mert benne van 32bit-es és 64bit-es dvd is ;)

Selmo

Quote from: .Attila on 2010-06-26, 15:39:12
Francnak rakják bele mindkettőt, ha én tudom, hogy nekem csak a 64bites kell. Feleslegesen fizettetnek ki velem egy rakat lét.
Asszem erősen átgondolom, hogy azért mégiscsak megpróbálom valahogy megoldani valamilyen loaderrel, microsoft meg kinyalhatja az idióta áraival.
Loaderek változó hatásfokúak, removeWAT egyelőre jobb választásnak tűnik. De amúgy igen, én is elgondolkodtam a megvételén, majd miután szembesültem vele, hogy közel 100k lenne, hát kinyalhatják.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: .Attila on 2010-06-26, 15:14:19
Windows Loader 1.8.4-et ráeresztettem kétszer is, továbbra is nem eredetit jelez a rendszer.
Akkor RemoveWAT vagy Chew-WGA. Mindkettő igazi törés, nem pedig OEM emuláció, mint a loaderek. Egy próbát sztem megér, mindegy melyiket használod, mert kb ugyanazt csinálják.

Rohadt ninja.
[reserved]

Fazék

Quote from: Selmo on 2010-06-26, 15:46:06
Quote from: .Attila on 2010-06-26, 15:39:12
Francnak rakják bele mindkettőt, ha én tudom, hogy nekem csak a 64bites kell. Feleslegesen fizettetnek ki velem egy rakat lét.
Asszem erősen átgondolom, hogy azért mégiscsak megpróbálom valahogy megoldani valamilyen loaderrel, microsoft meg kinyalhatja az idióta áraival.
Loaderek változó hatásfokúak, removeWAT egyelőre jobb választásnak tűnik. De amúgy igen, én is elgondolkodtam a megvételén, majd miután szembesültem vele, hogy közel 100k lenne, hát kinyalhatják.
100k? :eek: hány géped van, vagy milyen verziót akartál volna venni?  ???

Selmo

http://www.szoftvernet.hu/index.php?main_page=index&cPath=14 dobozos pro majdnem 90k ::) Akkor meg már nem sok rá 5k az utlimate verzióért.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2010-06-26, 15:59:43
http://www.szoftvernet.hu/index.php?main_page=index&cPath=14 dobozos pro majdnem 90k ::) Akkor meg már nem sok rá 5k az utlimate verzióért.
és utána levonsz belőle 30k-t és megrendeled külföldről 65k-ért ::)
(ultimate-nél úgyis halál mindegy hol veszed, mert minden nyelv a rendelkezésedre fog állni tudtommal)

NLZ

Jah, Ultimate támogatja a MUI-kat, amivel tetszőlegesen változtathatod a nyelvet a Windows Updaten keresztül is akár.
[reserved]

Selmo

Mondjuk az a nyelvi MUI nem ennyire egyszerű, de működik. De majd meglátjuk, ha már elül az újdonság varázsa, meddig viszik le.

A tökéletesség unalmas.

.Attila

RemoveWAT bevált, köszönöm a segítséget.

Moha

Quote from: .Attila on 2010-06-26, 15:39:12
Asszem erősen átgondolom, hogy azért mégiscsak megpróbálom valahogy megoldani valamilyen loaderrel, microsoft meg kinyalhatja az idióta áraival.
Árakkal el vannak szállva, az tuti. :) Én biztos nem vennék windowst, nincs kedvem egy mocskos üzletpolitikájú óriáscéget tovább gazdagítani. Vígan elvagyok Ubuntuval. :D

.Attila

Tényleg kezd már stabilan működni az egész, egy apró dolog van, amit nem értek, hogyan került oda. Nem gáz, csak kényelmi dolog.
Nem tudom, mikor és miért, de megjelent a boot manager indításkor és két rendszert lát.
1. Windows 7
2. Linux
Linuxot természetesen nem raktam fel, ráadásul a C meghajtón látja. Ami érdekes, hogy az indítási beállításoknál kikapcsoltam a rendszerek listájának megjelenítését, ill. leszedtem az easyBCD-t, de az meg csak windows 7-et látja a listában. Mégis, ha újraindítom a gépet, ott az elvileg két bootolható rendszer. (Még nem mertem kipróbálni a másik indítását.)
Nem nagy dolog, csak jó lenne, ha a gép bekapcsolásától a rendszer felállásáig nem kéne a gépnél lenni. (üdvözlő képernyőt már sikerült átugrani)

Selmo

Ez a windows saját menüje?

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Selmo on 2010-06-29, 13:35:30
Ez a windows saját menüje?

Jó kérdés, fogalmam sincs.
Igazából ott sem kéne lennie. Nem tudom, hogyan került oda, a windows saját beállításainál be van állítva, hogy a windows 7 az alapértelmezett rendszer és hogy ne jelenítse meg a listát.